mar 162016
 

Wszyscy pamiętamy jak Szymon Peres wygłosił w Krakowie swoją słynną frazę dotyczącą nauki historii. Unieśliśmy się jak jeden i zakrzyknęliśmy z oburzeniem – wara! A niepotrzebnie, bo pan Szymon żadnej władzy nad historią nie posiada. Ani on, ani jego koledzy z Knesetu. To są złudzenia. On może nawet i chciał dobrze, bo po co nam w sumie ta historia opisywana na podstawie 5 procent dostępnych źródeł, bez komentarzy innych niż kłamliwe, upolityczniona i kulawa. Po co nam ona? Nam po nic. Co jakiś czas słyszymy głosy, żebyśmy już dali sobie spokój z tą historią i nie są to głosy Żydów, ale naszych ludzi, Polaków z krwi i kości, którym się już to wszystko razem nudzi i jeśli czegoś historycznego pragną to może jedynie tych koszulek z husarią. Reszta won, bo jest zbyt skomplikowana. No, ale nie będzie tak łatwo moi drodzy, oj nie. Przekonałem się o tym czytając wczoraj tekst pink panthera. Łatwo nie będzie, bo masa ludzi zamierza zarabiać na naszej historii i transferować jak najbardziej nasze pieniądze do swoich kieszeni. Wszystko zaś ma się odbywać w atmosferze skandalu. Generalnie można powiedzieć, że cała ta zabawa z historią przypina grzebanie w gó…nie, raz odbrązawiają, a innym razem znów ubrązawiają. Zwykły człowiek połapać się w tym nie może i tylko tak patrzy wybałuszając oczy. Teraz mamy te zgwałcone zakonnice, co to je sfinansowaliśmy z własnych pieniędzy, a one latają za film francuski. A jaki to film francuski? Toż to jest normalnie polski film z podłożonymi francuskimi nazwiskami. Żeby tych filmów nie było, żeby zrealizowany został postulat Szymona P, trzeba tylko tych dziadów odciąć od gotówki, a kto ma to zrobić jeśli nie minister kultury? On tego oczywiście nie zrobi, bo po to się umieszcza w takich filmach postać dobrego żyda, żeby móc potem okładać tym żydem niepokornych ministrów. – Zabraliście pieniądze bo wam się żyd nie podoba! Boicie się prawdy! I takie tam hopsztosy….Prawda zaś zawsze musi wyglądać tak samo, bezradne Polki wyznania katolickiego muszą być gwałcone na oczach tłumów przez zwyrodniałych komunistów. Ja o tym już pisałem sto razy. To jest przekaz adresowany do młodzieży, który ma tej młodzieży zdewastować całkowicie emocje. Pocieszające jest jednak to, że na wszystkich uniwersytetach, jak kraj długi i szeroki otwiera się teraz wydziały bezpieczeństwa, gdzie studiują głównie dziewczyny. Z tymi gwałtami więc może w przyszłości nie pójść tak łatwo.

Nie pamiętam, żeby w jakimś filmie pokazali gwałconą żydówkę. Może wy pamiętacie? Żydówka jest zawsze elegancka, nawet jak walczy w getcie na śmierć i życie, a w ręku ma gustowny oksydowany pistolet, którym broni się dzielnie do śmierci. Ten mechanizm jest na wierzchu i on jest tak niesłychanie prymitywny, że w zasadzie każdego reżysera należałoby wzorem carskich oficerów prać po mordzie przed wręczeniem mu dotacji, żeby dobrze zapamiętał gdzie jest i jaka ręka go karmi.

No, ale wracajmy do historii. Dziś z rana zauważyłem na portalu WP tekst autorstwa prof. Dudka. Profesora Dudka!!!!!!!!!!!!!!! To jest coś niepojętego. Po co profesorowie piszą felietony dla portali informacyjnych? Ktoś może mi to wyjaśnić? Po co oni to robią? Mało mają zajęć na uczelni? Brakuje im pieniędzy? To jest przecież jawny skandal. Żeby to jeszcze był jakiś tekst rocznicowy, ale nie, normalnie standardowe dyrdymały o zimnej wojnie i polityce Chin. To już jest tak źle, że akademia musi dorabiać w sieci? I jak po czymś takim traktować profesora serio?

Ktoś powie, że dawniej też to było, że w latach 90-tych różni profesorowie z uniwersytetu też pisali jakieś popularyzatorskie kawałki w gazowni. No tak, ale to były czasy pionierskie, takimi rzeczami zajmują się normalnie zdolni studenci, albo młodzi asystenci na dorobku, a nie profesorowie…..

No, ale u nas jest inaczej. Wnoszę stąd, że postulat Szymona P, nigdy nie zostanie zrealizowany, bo za dużo osób jest zainteresowanych tymi groszakami, co je za popularyzację płacą.

Ktoś wczoraj napisał u pantery, że my powinniśmy dla odmiany zrobić film o historii Francji, o masakrach w Wandei i o całej podłości republiki. Ja Wam powiem wprost – filmu nie da się zrobić, bo to są budżety daleko przekraczające wszystko co możemy zebrać i bez pomocy państwa takiego filmu nie zrobimy. Możemy jednak zrobić porządny komiks o podłościach republiki. O mordowaniu księży, o wieszaniu dzieci, o obdzieraniu ludzi ze skóry i o całej tej ohydnej propagandzie, z której oni nie mogą wyjść do dziś. I powiem Wam jeszcze, że możemy go wydać zarówno po polsku jak i po francusku. Warunek jest jeden. Musicie wykupić to co mamy na składzie z komiksów. A do tego jeszcze dodam, że wkrótce będziemy mieli nowy album Tomka, gdzie znajdzie się jedyny na świecie komiks o Adamie Michniku i polemiczny komiks przedstawiający naszą wersję praskiego zamachu na Heydricha. Rzecz się jeszcze rysuje, ale mam nadzieję, że za jakieś półtora miesiąca będzie gotowa.

Jeśli powyższy warunek zostanie spełniony siadamy z Tomkiem i robimy nowy album. O Republice…..a potem wypuszczamy go na rynek i wysyłamy do ambasad i konsulatów francuskich na świecie. No i czekamy na reakcję.

Spokojnie, ja wiem, że do niczego takiego nie dojdzie, bo większość klientów pomyśli, że ja tylko tak gadam i chcę po prostu upłynnić stany magazynowe. No, ale ci co wiedzą to wiedzą. Nie gadam tak tylko, ale realizuję po kolei różne rzeczy, na tyle, na ile mogę.

Wiem, że nie mogę wiele, ale wiem też, że niechęć i niewiara z drugiej strony są potężne. No i do tego dodać należy opór materii. Pamiętam, jak dawno temu wszyscy w salonie płakali, że nie ma dobrej powieści o Powstaniu Warszawskim. Zaproponowałem wtedy, żeby zebrali budżet i ja taką powieść napiszę w trzy miesiące. Odzewu nie było, bo niby jak – taki byle kto ma pisać powieść o Powstaniu? I jeszcze bez ryzyka? Tu trzeba kogoś o odpowiedniej godności i wadze, na przykład prof. Dudka i jeszcze żeby można było potem tę powieść opisać jako skończonego gniota, wtedy tak, inaczej nie….

Powieści o Powstaniu nadal nie ma. Nie ma też już konkursu komiksowego na album o Powstaniu, bo poziom zaniżył się tak, że w zasadzie nie ma komu dawać tych nagród. Czy to nie straszne? Tyle popularyzatorskiego wysiłku na nic. Profesor Dudek zaś musi tłuc felietony dla WP. Tamci zaś bezczelnie za nasze pieniądze kręcą filmy, jak to jest możliwe? Zwyczajnie. Wyjęto nam silniczek spod ogona, leży on sobie na stole i brzęczy, a my obok i tylko tak patrzymy niewidzącym okiem w sufit czekając aż coś się stanie. Czekajmy dalej, róbmy filmy o tym jacy jesteśmy biedni i jak strasznie zostaliśmy skrzywdzeni i czekajmy. Może ktoś się w końcu nad nami zlituje. Może nam wskaże tego mesjasza, który wreszcie wstanie i mocnym głosem powie jak to z tą Polską było….a wtedy narody uklękną…..a może nie….Może zza kotary wyjdzie jakiś następca Szymona i powie – chłopaki, po co Wam to? Nie lepiej wysłać dzieci na jakieś uczciwe studia? Ot choćby takie bezpieczeństwo…..

W najbliższą sobotę będę gościem jarmarku radia Wnet, który odbywa się w dawnym budynku liceum Hoffmanowej, za Marriotem.

Przypominam wszystkim zainteresowanym zyskami wydawcom, że w dniach 4-5 czerwca odbywać się będą w Bytomskim Centrum Kultury targi książki, dla których okazją jest 1050 rocznica chrztu Polski. Uczestnicy nie płacą za stoisko, zgłaszać zaś swój udział w imprezie mogą pod adresem info@rozetta.pl

Ja zaś zapraszam na stronę www.coryllus.pl, do sklepu FOTO MAG, do księgarni Tarabuk i do księgarni Przy Agorze.

  70 komentarzy do “Święty Szymon Peres”

 1. Serial wspaniałych 200 lat – husarii miałby lepszą oglądalność niż tureckie wspaniałe stulecie 😉

 2. Nie miałby…jak ty potrafisz nic nie zrozumieć Herny….

 3. Filmik jest dość znany na YT. Peres, jak to Peres, ale te zachwycone twarze pracowników naukowych i studentów UJ potwierdzają daleko idącą ułomność krakowskich historyków.

 4. to już nie ułomność to coś więcej

 5. niestety, diagnoza, że oczekiwanie, iż przyjdzie ktoś lub/i zdarzy się coś i mityczny efekt husarii w boju się zdarzy a Polska będzie Polską – jest prawdziwa; iluzje dla mas frajerów wyzbywanych z mienia, czci, rozumu, poglądów, praw, etc
  przykład: sala sądowa; sędzia: a bo Pan to logikę stosuje w rozumowaniu …
  i to jest pointa dzisiejszej Polski: precz z logiką

 6. Dudek autorem powiesci o powstaniu? Dobre. I na okladce to nazwisko? Musialby zmienic nazwisko na Dudecki.

 7. A książka o Powstaniu Warszawskim akurat mogłaby się pojawić na rynku przed 1 sierpnia – nie byłaby hitem ? Byłaby. Większość nakładu byłaby sprzedana 1 sierpnia o 20 wieczorem, podczas koncertu „Nie – zakazane piosenki” kiedy to wszyscy co chcą, śpiewają przez dwie godziny AK-owskie i powstańcze pieśni.
  Brak takich książek upoważnia krewnych Bermanów do głoszenia treści, że my są nic nie warci, tak jak dziś portal MSN cytuje Marka Borowskiego.

 8. rozszerzenie programu coryllusa to: zarabiajmy na naszych indywidualnych historiach;- wbijajmy je w rynek i tworzmy dobra, które daje się zamienić na pieniądze;- czy prawdę da się zmienić na pieniądze? owszem, tak

 9. no to zróbmy taką książkę pod kierunkiem coryllusa i na rynek i marketing i przychody i sława i ..skuteczność?

 10. Istototnie, z tym gwalceniem zydowek to jest sprawa i powazna, i komiczna, bo juz w 1935, zgodnie z pkt 2 ustaw norymberskich „mieszanie rasowe” między Niemcami a Żydami były zakazane.

  Na podstawie tej ustawy za gwałt Żydówek w obozie kocentracionom w Chorwacji ukarano niemieckiego strażnika i skazano na sześć miesięcy więzienia za… „zbezczeszczenie rasy”.

 11. się rozpędzili … 🙂 Wodzu prowadź na Kowno haha albo najlepiej sam idź… sorry tak mi się wyrwało

 12. Owszem, napisac, ale pod warunkiem, ze beda tam wreszcie gwalcone zydowki. Oczywiscie przez Niemcow i Ukraincow, co zreszta mialo miejsce.

 13. Wolę wielkich hetmanów na wielkim ekranie niż w małym komiksie 😉

 14. muszę chyba przestać czytać Pańskie artykuły bo przepukliny ze śmiechu dostanę. Żartuję oczywiście. Dziękuję i pozdrawiam. Kazimierz Pacyno

 15. sam sobie odpowiedziales rano dudek w necie, popoludniu w radiu, wieczorem tvp info, gledzenie ale oplacone I to sa ich aspiracje, budza sie aby gledzic

 16. Ustawy norymberskie zakazywały małżeństw i stosunków stosunków pozamałżeńskich z żydami. Stąd może rzadkość gwałtów. Ostatecznie „Ordnung muss sein”. Ale oczywiście bywały wyjątki. Wspomniany strażnik mógł dostać karę więzienia ale takiemu Kaltenbrunnerowi, którego kochanka była żydówką się „upiekło”. Zadziałał tu chyba słynny Goeringowski dyktat, o tym, że to on decydował, kto jest a kto nie jest….

 17. ogladalem gazownie w necie a tam
  1. owsiak do macierewicza……..Autorytet
  2. Krasko poucza o trybunale…..Autorytet
  3.Tym do kaczynskiego,,,,,,,,,,,,,Autorytet …..itd itp
  Ja sie tak zastanawiam czy nie dalo by sie nakrecic filmu o solidarnosci start 80r/ albo serialu ale nie przez naszych

  1.pierwsza seria 80-89 itd tyle i pokazac tam tych wszystkich
  albo pierwsza seria nadejscie zla nie wiem 44-45

 18. z calym tlem politycznym wokol , bez slowa zdrada,zdradzili, raczej kupili

 19. Przez Ukraińców to może tak ale przez Niemców? Przecież to by była Rassenschande karana z całą bezwzględnością.

 20. Na to z jakimi Autorytetami mamy do czynienia polecam doczytać u śp ojca Bocheńskiego w małej, ale jakże zgrabnej książeczce „100 zabobonów”. Gorąco polecam!

 21. Zadam być może niekulturalne pytanie – jakiej wysokości miałby być ten budżet na napisanie powieści w trzy miesiace? Nikt chyba takiego pytania na blogu nie zadał, to i skąd ludzie mają wiedzieć ile musieli by uzbierać pieniędzy.

 22. Dawne czasy, nie ma co gadać, nie będe teraz pisał powieści

 23. Ten prof. Dudek to jest im potrzebny do uwiarygodnienia głupot. Oczywiście za kaskę.

  Natomiast jeżeli chodzi o gwałcone katoliczki. Do młodzieży dojrzewającej i dorastającej adresowany jest często przekaz za pomocą filmów porno. Biznesie kontrolowanym w USA przez Żydów. Strasznie się cieszą, jak uda się nakłonić do tego bzykanka i „miłości francuskiej” – katoliczkę. Zawieszą jej oczywiście wtedy krzyż i jako partnerów żydów.

  Nasz pseudo świetny dyplomata też prof. jak prof. Dudek – śp. Bronisław Geremek napisał doktorat i habilitacje: Rozprawa doktorska z 1960 dotyczyła rynku pracy w średniowiecznym rzemiośle paryskim oraz problematyki prostytucji w tym mieście, natomiast praca habilitacyjna z 1972 grup marginesu społecznego w średniowiecznym Paryżu (Ludzie marginesu w średniowiecznym Paryżu. XIV-XV wiek, wydane w 1972 i ponownie w 2003).

  I od takich później prof. czy dr – mamy. Ale On jest prof.

  Jak wiecie wybuczano również w Filharmonii Narodowej – Wicepremier Piotr Gliński. Jego wybuczano. Natomiast gromkie brawa i ciepło przyjęła widownia Ambasadora Niemiec i owacyjnie Odę do radości.

  Banda chamów i wasali żyjąca za nasze pieniądze (dotacje). Mam nadzieję, że Gliński zrozumie i skończą się dotacje. Po kieszeni. Niech te fraczki, sukienusie, torebeczki i buciki – kupują za swoje. Niech stworzą najpierw swoje dzieła, rzucą – jak coryllus na rynek – a my zobaczymy poprzez zakup lub nie – co jest to warte. Póki co to są chłamy do potęgi ęntej.
  Jak my nie kupimy ich twórczości – pozostanie im zrobienie „laski” Sikorskiego – ambasadorowi Niemiec czy Francji – a najlepiej emigracja do krajów miłujących Odę do radości.
  Dobrze, że to się wydarzyło a „nasi” znowu milczą. Przecież ci ludzie wyszli z karierami z PRL do robienia jeszcze większych karier w III RP (zwłaszcza finansowych) – nie mal IKON czy Świętych krów. Emanacją tego wszystkiego jest TK i te KOD-y, Nowoczesne (antynowoczene), PO, PSLy.

  Oczywiście nie sądzę, aby prof. Gliński – Wicepremier – zmądrzał dzięki temu na tyle, aby zadzwonił do Ojca dr Tadeusza Rydzyka, aby ten umówił spokojne spotkanie z coryllusem na temat polityki historycznej z jego udziałem. Tak na marginesie Ojciec dr Tadeusz – doktorat w 2009 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego – praca doktorska pt. „Apostolski wymiar Radia Maryja w świetle założeń ideowych i programowych”, która ma ponad 300 stron.

  Prof. Antoni Dudek – doktora nauk politycznych na podstawie pracy dotyczącej polityki władz PRL wobec Kościoła katolickiego w latach 1956–1970. W 2004 habilitował się na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ na podstawie rozprawy Reglamentowana rewolucja. Rozkład dyktatury komunistycznej w Polsce 1988–1990. W 2014 został profesorem zwyczajnym w Instytucie Politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  Jestem ciekaw tej ostatniej pracy zwłaszcza czy uwzględnił w niej fakty od spotkania Jaruzelski-Rockefeller. Nadzór Transformacji przez Daniela Frieda – który beszta teraz polskich przywódców, niczym Imperator czy Stephen D. Mul – zajmującego się rejestrem przewerbowanych, późniejszego ambasadora – żegnany jak Imperator.
  Czy uwzględnił w aspekcie gospodarczym i społecznym wychodząc z definicji systemów politycznych co oznaczało – wyprowadzić Podstawową Organizację Partyjną PZPR z zakładów pracy – aby można było dokonać – rabunku gospodarczego i zniszczyć przemysł i oddać za przysłowiową „laskę” Sikorskiego rynki zbytu.
  Gdzie byli wtedy Ci nasi TWÓRCY, PROFESORY, DOKTORY, POLSKI UNIWERSYTET – TA INTELIGENCJA.
  Założę się, że NIE. Choć nie czytałem. A to oznacza, że może ją sobie wrzucić do kosza. Dlatego pisze na wp.pl

  Na koniec też zobaczcie jak media rosyjskie w Polsce piszą o Macierewiczu
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20160314/2285782/Jarowaja-Macierewicz-katastrofa-Smolensk.html

 24. Tu widzę wąskie gardło, bo POwcy, szczególnie lepiej uposażeni identyfikują się z tą formacją i mają w nosie takie historie, bo jak jest dobrze (dla nich) to po co oglądać się w przeszłość.
  Spora grupa czytających bloga (poza będącymi tu służbowo) to ludzie, którzy tłumaczą sobie swoją obecną mizerną pozycję zaszłościami politycznymi i chętnie powracają do przeszłości.
  Niestety od tych ostatnich trudno o pieniądze wspierające działania z większym rozmachem, a od tych pierwszych też nie można oczekiwać pieniędzy, bo wolą wydać na urlop na Majorce niż wspierać inicjatywy, których nie rozumieją.
  Gospodarz zdaje sobie sprawę z tej nieco parszywej sytuacji i jak na takie zaplecze nie najgorzej daje sobie radę.

 25. My Katolicy mamy godność, predestynację, podmiotowość każdej Istoty Ludzkiej – otrzymujemy to na Chrzcie. Natomiast żydzi i ich moralność sprowadza się do nie pożądania żony bliźniego swego.
  Goje – czyli nie żydzi nie są dla nas braćmi. Dla nas katolików każda istota ludzka jest bliźnim.
  Nawet jak to jest największy morderca.
  Oni nie mają tak jak pozostałe religie w tym chrześcijańskie (herezje) – podmiotowości. Zostali odarci z Godności, Podmiotowości i Wolnej Woli (wolności). Są kolektywem.

  Dlatego rąbnęli w Zelnika – byłego żyda i komunistę – który odkrywa piękno katolicyzmu i staje się gorliwym – nawet gorącym katolikiem.

  Pani Jurku – niech pan się już więcej nie tłumaczy. U nas katolików jest przebaczenie.

  Odmienną od Zelnika postawę przyjął Wałęsa – przypinający sobie Matkę Boską w klapie (coryllus pisał o kradzeniu symboli). Katolik, donosiciel za pieniądze, który idzie w zaparte.

  To co nie wolno katolikowi (zabrania jemu wiara) wolno w innych religiach, w tym judaizmie. Czyli w PRL-u lać i mordować na potęgę a w sobotę iść do synagogi. Herezja właśnie powstała po to, aby władcy mogli kraść, rabować i mordować – a ich religia to usprawiedliwi.

  Katolik nie sprzeda córki do burdelu, a Żyd już tak. Podobnie protestant czy buddysta itd. To są przedmioty. Nie podmioty.
  Lewactwo próbuje kraść te symbole poprzez Kartę Praw Podstawowych czy Prawa Człowieka i Obywatela.

 26. Bo to przede wszytkim wsrod zydow sa rowni i rowniejsi, a jedni najrowniejszych zajmowalo najwyzsze stanowiska w III Rzeszy. Zreszta, samemu Hitlerowi nie przeszkadzalo bynajmniej brac pieniadze od Rotszyldow i wprawdzie niemal zdybal jednego z nich, ale musial wypuscic, bo byl rowniejszy od niego.

  Oni sami sobie ten los zgotowali. Tak zwana zaglada zydow w wymiarze historycznym była dzielem elit zydowskich, natomiast w wymiarze eschatologicznym byla kolejnym działem kary za bogobojstwo i grzechy uczynkowe.

  Oni beda jeszcze karani, narody jeszcze przeciw nim wystapia.

 27. Proszę trochę głeboko poodychać

 28. Te komiksy mają dopiero powstać.

  Te komiksy mają dopiero powstać, a komiks Święte Królestwo istnieje, uważam że w ramach:

  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/924848,rok-2016-solidarnosc-polsko-wegierska.html

  mógłby być (a wręcz powinien -bo jest bardzo interesujący)załączony(po wydaniu nowego nakładu-może nawet po węgiersku) jako podstawowy gadżet dla jak największej ilości Węgrów uczestniczącej w tej imprezie(zamiast mapek i długopisów…). Oczywiście zakładam, że strona rządowa obsługująca tą imprezę powinna skontaktować się z Autorem w celu zamówienia na komiks,
  Podejrzewam, że są to pobożne życzenia ale niech zostaną, przynajmniej, zwerbalizowane.

 29. Polityka kulturalna i historyczna obecnie wygląda tak, że dziennikarze dostają swoje programy w TVP i promowany jest kult „Żołnierzy Wyklętych”, zaś w lato czeka nas duża dawka tematyki Powstania Warszawskiego.
  Co do dziennikarzy – Pospieszalski dostał godzinny program w Jedynce w dobrej porze, Skowroński w TVP Info, Gursztyn jest szefem TVP historia, red. Frondy szefem TVP Kultura, Kłopotowski – ten co napsiał książkę o geniuszu Żydów na polski rozum (chyba tak to szło?) prowadzi program w TVP Kultura, dziennikarze z tygodników W Sieci, Do Rzeczy oraz Gazeta Polska w TVP Info stale goszczą jako tzw. komentatorzy. Nowy program o kulturze popularnej ma stworzyć Piotr Gociek.
  Żartuję sobie, że niedługo w TV Republika zostanie tylko Terlikowski, Sakiewicz i Gójska-Hejke, bo reszta do publicznej przejdzie. TV Republika pewnie upadnie. Następne wybory przegrają i zostaną bez stacji telewizyjnej.

 30. Chyba zbytni optymizm przez pana przemawia, panie kapitanie… sadzi pan, ze Polacy, ze
  wiekszosc narodu polskiego pozwoli na te hucpe, ktora sie dzieje na naszych oczach
  na Woronicza przy walnym udziale kolaboranta i kreta Sakiewicza???

  Czy pan sadzi, ze PiS… ze, ojciec Rydzyk, ze PBS nie zdaja sobie sprawy albo nie wiedza
  do czego to zmierza… ze nie ogarna tego cyrku i pozwola im tak sie wsciekac i utrzymywac
  to warcholstwo… o intelekcie „lula.pereira” do nastepnych wyborow???!!!
  … Toc ta oglupiona i oczadziala resortowa czereda merdialno-kulturalna… to wyrok skazujacy
  PiS i Polske na pewna… SMIERC !!!

  Oooo… zbyt pan laskawy i poblazliwy…

 31. Nie mogę sobie omówić: na portalu Karnowskiego Łukasz Adamski recenzuje/ reklamuje film „War Room” …. słowami : skopać szatański zad modlitwą….

  Bo to chrześcijański film.
  Ręce opadaja – z wrażenia oczywiscie.

  .

 32. skopać szatański zad modlitwą….

  ….. i udusić różańcem….
  Wszak pisze to ” judeochrześcijanin” prawdziwy Ninja Adamski.
  ten sam co czeka na odbudowanie świątyni jerozolimskiej i związany z tym koniec świata 🙂
  ( pewno nić Racheli nosi na nadgarstku, tak na wszelki wypadek )

 33. Pani Marylko… olac debila Adamskiego i portal Karnowskiego !!!

  … nawet mi sie zrymowalo… Ja nie porzebuje niczyich wiadomosci, recenzji ani opinii…
  z wyjatkiem Gospodarza, tego bloga i mediow w Toruniu… reszta dla mnie nie istnieje,
  nie ma ich dla mnie !!!

  BOJKOT… z mojej strony… totalny i dozywotni !!!

  Amen,

 34. Tak? Karana? To napiszemy, ze nagradzana butelka wodki .Dorzucimy jeszcze kilka pikantnych kaskow – zeby sie dobrze sprzedawalo – np. o pewnym esesmanie, ktory sie tak schlal, ze latal z rozpietym rozporkiem po calej Woli za suka rasy Deutsche Schäferhund i darl morde, ze zaraz ja zgwalci i tak zaplodni, ze urodzi fuhrerowi wojsko rasowo lepsze, niz to bydlo Dirlewangera, a niego samego tez zgwalci, bo ma taka ochote.

  I co nam zrobia?

 35. Dunaj pisze cos tam o rasie niemieckiej – proponuję i namawiam (ja nie umiem) na wrzucenie na blog filmiku z YT pt Rowan Atkinson (Mr Bean) European Anthem „Beethowen`s 9 th Symphony” , bo jest całkiem smutno.

 36. Też mnie czasem drażni Adamski, ale ten krzykliwy tytuł jest cytatem wprost z filmu gdzie padają te słowa. Czy czytała Pani resztę tekstu, czy tytuł Panią zniechęcił? Ja się cieszę, że filmy braci Kendricków są popularyzowane. Mają szlachetne przesłanie w przystępnej i atrakcyjnej formie.

 37. Tak, i przebić monstrancją i nadziać na pastorał… Zaraz się dowiem, że Adamski jest gorszy od Nergala, a na śniadanie je macę wypiekaną z chrześcijańskich noworodków.

  W takim miejscu jak to spodziewałbym się trochę wyższego poziomu krytyki – krytyki bazującej na faktach, które są następujące: teksty Adamskiego są pisane niechlujnie, kiepskie stylistycznie i pełne literówek. Adamski zachwala częstokroć amerykańskie filmy, które nie tylko nie mają nic wspólnego z kulturą, ale często są wręcz obrzydliwe, sprośne i obraźliwe dla widza – np. wysoka ocena dla filmu „Miś Ted”.

  Szukałem w „Google Grafika” zdjęć Adamskiego, ale niestety nigdzie nie udało mi się znaleźć ujęcia przedstawiającego „nić Racheli” na jego nadgarstku, za to natrafiłem na tekst o wzmiankowanej nici na portalu, w którego stopce widnieje Adamski. Tekst autorstwa Dr Hanny Karp, który wyraźnie przestrzega przed niebezpieczeństwami kabały.

  No ale mimo wszystko może kawałek tej kupy do Adamskiego się przyklei i kolejny internauta zobaczy, że o Adamskim i nici Racheli coś piszą, a co konkretnie to już mniej ważne, ważne, że Adamski jest zamieszany w kabałę.

 38. a czy Ty Maxiu jakąkolwiek krucjatę w życiu poprowadziłeś? wygrałeś jakąś bitwę? osiągnąłeś sukces na polu konfrontacji ze zdegenrowanym otoczeniem? wow, tak mi sie wyrwało

 39. Mijam codziennie plakat do tego ohydnego filmu i po przeczytaniu wczoraj notki Pink Panthera przypatrzyłam się trochę dziwnym obliczom aktorek grających zakonnice. Nie widziałam w życiu, żeby zakonnice miały wypisane na twarzy tak dziwne grymasy z jakimi sfotografowano panią Kuleszę i koleżanki. Byłam kiedyś w wakacje w domu sióstr Pallotynek w Żytomierzu i to był kawałek Nieba na ziemi. Siostry mieszkały w skromnym domku i były tak miłe, wesołe i kochane po prostu, że nigdy ich i Żytomierza nie zapomnę.
  Czekam na komiks o Wandei. Nie wiedziałam o tych potwornościach, zanim nie przeczytałam francuskiej Szkoły Nawigatorów.

 40. możemy zrobiś tak: budżet na 300m egzemplarzy i sprzedaż wysylkowa jak jest popyt do dodruk; 1 częśc ok 100/150 stron koszt druku ok. 7 zl/egz cena dystrybucjyna ok. 30 zł/egz. i nakręcamy spiralę popytu i przychodow, honorarium autora do uzgodnienia; można tak?

 41. A Tem – dzięki za Jaśka Fasolę.

 42. Mam podobne odczucia.

 43. Panie Wiktorze.
  Napisałam ” na wszelki wypadek”
  Skoro dorosły człowiek pisze takie rzeczy
  ” Czekamy zresztą na odbudowę Świątyni jerozolimskiej by wypełniło się proroctwo. A to może zapewnić tylko istnienie państwa Izrael ”
  To dzieli go tylko krok od czerwonej nici…..
  Wydawałoby się że chrześcijanie oczekują Paruzji, niekoniecznie odbudowy jakiegoś obiektu sakralnego na terenie państwa Izrael 🙂

  http://www.fronda.pl/a/adamski-konserwatysta-nie-moze-byc-wrogiem-izraela,14267.html?page=5&

 44. Dziękuję za odpowiedź Pani Eleonorko. Faktycznie Adamski w nieudolny sposób próbuje podjąć temat, wydaje mi się, że stara się wyskoczyć z szufladki konserwatysta=antysemita prezentując jakiś naiwny filosemityzm i trochę meakulpizm, może żeby przypodobać się jakiejś innej grupie operującej na innych schematach myślowych. Nie wydaje mi się jednak, żeby to wskazywało na to, że jest jakimś zakamuflowanym agentem kabalistycznych kapłanów lewickich. Po prostu wygląda na to, że wziął się za temat, który go przerasta i uważa się za konserwatystę, ale nie bardzo wiadomo jakiego rodzaju.

 45. Przeczytałam, ze sz-KOD – nicy zastanawiają się na podjęciem głodówki, otóż myślę że niektórym bardzo by się głodóweczka przydała. Nawet mam propozycję, że jako pierwszy powinien się podjąć tego zadania sam WARCHOŁ czy jak go Eska nazywa Arcykapłan. Od razu by się zdrowiej poczuł.

 46. Miła propaganda a jakie są jej skutki?

 47. glodowka?/ pewnie 1000 juro za dzien im zaplaca a do nich zjada sie telewizje a tvn 24 bedzie nadawac I wiecie co oni sie w tedy porzra o kase

 48. A czy ktorys z naszych zapytal alimenciarza ile mu placa

 49. podobno 100 zł za demonstracje, płatne od razu na zakończenie, są listy obecności, gotóweszka (nie poprawiać) , płatność, podpis i do domu. A alimenciarz czyli tez „filut na utrzymaniu żony ” to chyba więcej otrzymuje , on chyba jeszcze bierze jakąś kasę za zorganizowanie, firmowanie , no i za …. swoją stylizację charyzmatyczną taki wystylizowany męczennik , męczy go brak demokracji. Ot co. .

 50. Pamietam ten filmik z tym prykiem Szymonem… az sie wierzyc nie chce, ze takie truchlo jeszcze
  wloczy sie po swiecie i „sprzedaje” te swoje „zlote mysli”… zal tej biednej mlodziezy, ktora tam
  spedzona slucha go jak… zepsutego radia.
  Praktycznie o poziomie tych tzw. francuskich elit „etelektualnych” dzisiaj nawet nie ma co wspominac !!! Nie dorastaja Panu i poziomowi Pana bloga nawet… do piet !!!
  Nie ma nawet o czym wspominac – to jest DRAMAT… i strzepic sobie jezyka.

  Dzieki Panu Bogu Polacy to jednak madry narod i pierdy tego calego Szymona i jemu podobnych
  ma gleboko… w dolnej czesci plecow!

  Pomysl ze zrobieniem filmu o francuskiej historii – doskonaly… ale, nie przynioslby on zadnych
  efektow… wiec zbedny trud i ogolnie szkoda pieniedzy… lepiej juz spozytkowac je na jakis komiks
  czy album, ale tez bardziej z mysla o nas Polakach, po to aby miec jakies ogolne pojecie co sie
  dzialo we Francji.

  Bowiem trzeba nam wiedziec, ze Francuzi, tacy „prawdziwi”… biali, katolicy, chodzacy do kosciola
  na niedzielne msze swiete to wg obliczen ogloszonych jakies 2-3 lata temu stanowili… 27% !!!
  Malo tego – francuski rzad, parlament, prezydent, media, swiat filmu to dzis masoneria i zydostwo,
  zaciekli wrogowie kosciola zwlaszcza katolickiego.

  Film taki wywolal by… burze w szklance wody, no moze… w 2 szklankach, choc obiekywnie
  trzeba przyznac, ze masakra w Wandei i sprawa Dreyfus’a do dzis dnia wzbudza duzo emocji, ale
  o „odklamaniu” tych spraw… to trzeba zapomniec! Francja dzis to podobnie jak Polska
  panstwo „teoretyczne”… to juz nieodwracalnie panstwo islamskie.

  Starsze pokolenie ma tego zupelna swiadomosc, ze Francji prawie NIE MA… zaluja i w sumie
  marza juz tylko o spokojnej smierci, mlodsi to oglupiona bezksztaltna masa z ktora praktycznie
  juz mozna zrobic co sie chce! Zdemoralizowana masa ludzi, przesraszonych i oblakanych
  z wyprasowanym mozgiem, niezdolna do jakichkolwiek wysilkow i poswiecen !!!… barany przeznaczone na rzez !!!
  Dziela zniszczenia dokona ISLAM… i to w tempie blyskawicznym.

  Ewentualnie mozna by „sprezentowac” SN koszernemu panu ambasadorowi Francji i jego
  malzonce, dziennikarce z „Le Monde” Madame Sylvie Kauffmann i Monsieur Pierre Buhler, ale
  moim zdaniem – nie ma to najmniejszego sensu.

  Poniedzialkowy wpis PP doskonaly i arcy arcywazny… powiedziec mozna NATCHNIONY !!!
  Skandaliczne filmy robione przez zdemoralizowanych Francuzow, bezczelnie klamiace i oszukujace
  „w zywe oczy” pseudo rezyserki, bezczelne przekrety finansowe za olbrzymie publiczne pieniadze
  polskiego narodu – to nie tylko sprawa dla NIK, ale przewaly pieniedzy przez PISF kwalifikuja sie
  wprost do PROKURATORA… i jak najszybciej nalezy zwrocic sie z tym do ministra Ziobro !!!

 51. Teutoni to krzyzowka homo sapiens z neandertalczykiem, stad tak silny instynkt stadny, łatwosc subordynacji, a w rezultacie brak zahamowan w zbrodniach dokonywanych zbiorowo. Powiedzenie, że gdy kradnie Slowianin, to kleptomania, lecz gdy grabi caly narod – to Germania, jest tylko syntetyczna konstatacja kondycji Teutonow.

  Liczba osobników z odradzającymi sie cechami neandertalskimi jest u wspolczesnych Teutonow zaskakująco wysoka i nie zmniejsza się z upływem czasu, ani wskutek mieszania krwi z homo sapiens.

  A jesli ktos mialby jesxcze watpliwosci, niech sobie popatrzy na Arnolda Schwarzenegera i na wspomniano neandertalczyka, ktory bynajmniej czlowiekiem rozumnym nie byl, a moze nalezaloby powiedziec – nie jest.

  Wobec tego ktos moze zapytac, czy jesli jaki Teuton wykazuje tak silne cechy neandertalskie, moze byc jeszcze traktowany jako czlowiek, i czy jest czlowiekiem? Tal postawione pytanie jest pulapka i nie nalezy na nie w ogole odpowiadac. teuton zatem, o ile nie zachowuje sie agresywnie i nie szykuje z innymi teutonami jakies zbiorowego napadu, niech sobie zyje. Jesli jednak stwierdzamy, ze moze na nas napasc, to nie ma wowczas innego wyboru, jak prewencyjnie zabic go. Ten blad, tzn. traktowania niemcow jak rownych nam ludzi, popelniano przez wiele wiekow. Czas zmienic ten zgola bledny poglad, traktujac ich jak ludzi warunkowo.

 52. To nie „podobno” tylko to pewne. Sklada sie polowa jak nie wiecej roznego pomiotu
  z roznych „organizacji i fundacji pozarzadowych” finansowanych przez UE, czyli przez nas
  Polakow tez.

  Nasi krwiopijcy i pasozyty bronia sie ze wszystkich sil… koryto sie kurczy w zastraszajacym
  tempie!

  Brak demokracji meczy nie tylko tego „wystylizowanego meczennika” i szKODnikow,
  jeszcze bardziej meczy wszystkich nierobow w Brukseli… tam TRAUMA sie poteguje,
  we Francji od zmyslow tez odchodza… maskuja dobrze ta „strugana jazde” przeciw
  demokracji coby Francuzi z nas przykladu nie wzieli przypadkiem.

  We francuskich merdiach juz taka szajba panuje, ze w poniedzialek odpalili
  „sprawe pedofilii” bp Lyon’u Barbarin… z 1980 roku !!!… ale tez im kiepsko idzie, bo
  wczoraj „odpalili strzelanine” na przedmiesciach Brukseli.

  Nie ma co ulegac tej „struganej psychozie” merdialnej… 1% globalistow miliarderow,
  gangsterow i banksterow jest w panice i potrzasku… i tyle.

 53. Niech Pani trochę spuści z tonu, okay, taka prośba przed świętami Wielkanocnymi

 54. niestety nie, ale z chęcią posłucham o tych udanych krucjatach

 55. nie pokładaj nadzieji w prokurartorach, bo będziesz rozżalona; z co do roli MinSpr to zapytaj bardziej doświadczonych na czym polega bywanie MinSpr w RP;
  wizja, że: sąd, prokurator,policjant, urzędnik, … jest antidotum na patologie jest błędna, ponieważ własnie w tych instytucjach tkwi jądro patologii i wola podtrzymywania stanu jaki jest i wg treści zleceń

 56. proszę bardzo: pion tzw. kryminalny [dot. administracji] w SN2012;- wyroki skazujące sprawcow po 15 latach, wyroki uniewiniające fałszywie osądzanych, kilkdziesiąt śledztw na terenie całego kraju w zakresie zwalczania patologii w administracji, rozbicie fałszywych narracji w raporcie z likwidacji WSI, etc;- gramy dalej?
  ale nie jest to pasmo samych sukcesów, są też dotkliwe porażki

 57. A ja uważam że nie powninniście odpuścić tej Wandei.To będzie dobry komiks.Kiedy wywalano z pracy śp Annę Walentynowicz nikt nie przypuszczał że za 13 lat ze Związku Sowieckiego nic nie zostanie .

 58. Paris, uzupełnij jeszcze ile z tych 27% jest w wieku poniżej 60 lat.

 59. Skutki są takie, że dowiedziawszy się o filmie Kendricków zasiadam z rodziną przed telewizorem, odbywamy miły seans po którym rozmawiamy o wierze i jej znaczeniu w naszym życiu.

  Nie wiem jakie są skutki społeczne bo nie posiadam narzędzi do ich zbadania.

 60. jestem pod wrażeniem ho ho, a jakieś sygnatury spraw?

 61. Ja nie mam zadnych wizji, dosc twardo stapam po Ziemi… ja po prostu jestem przekonana, ze skoro juz jestesmy zorganizowani w panstwo, skoro w tym panstwie – nawet bylejakim – sa takie instytucje jak sad, prokurator, policjant czy urzednik
  powolani do zwalczania wlasnie tej patologii i calego zla… zawsze bede miala nadzieje na poprawe, na zmiane… niezaleznie od mojego rozzalenia.

 62. Akurat jak to sie przeklada wiekowo w tych 27% – to nie podano, ale… jestem pewna,
  ze zdecydowana wiekszosc to ludzie 60+… niestety takie sa realia.

 63. Okay… zrobie to dla Pana.

 64. Ja nie jestem absolutnie przeciwniczka tego pomyslu… jest on doskonaly!
  Jesli tylko znajda sie wykonawcy tego pomyslu… i pieniadze – to pierwsza
  obejrze ten film.

  … wlasnie sobie uzmyslowilam po panskim komentarzu, ze moze mogloby sie
  przydarzyc tak jak z tym upadkiem ZSRR… kto wie… niezbadane sa wyroki boskie…

 65. Koniecznie powinien powstać film o Grossie z retrospekcją o jego przodkach i tylko z drugoplanową rolą Adasia Michnika. Ciekawe kto mógłby zagrać młodego Jerzego Zelnika, ucznia liceum Rejtana. Obiecał Pan i tej obietnicy chyba najmocniej trzeba się trzymać.

 66. Większość niestety leniwie przeżuwa i jak zostaną wydojeni o właściwej porze, to im wystarczy. A co do PBS i kompanii, jeśli wiedzą, to dlaczego lula.pereira przyszła im do głowy?

 67. > Teutoni to krzyzowka homo sapiens z neandertalczykiem

  -pół ludzie?
  -a co z Świętymi „Teutonami”? (na co zwracał niedawno uwage p. Maciejewski)
  -a co z informacją w sporze dwóch teorii „kreacjonizm” vs „ewolucja” – szkielety „neandertalczyków” to szkielety ludzi z osteoporozą?

  -a co z tym, że wielu z nich było daleko od Kościoła prawdziwego, ubóstwiało państwo i wielu z nich przyzwalało na zbrodnie w czasie wojny światowej?

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.