cze 012022
 

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią potwierdzam, że w dniach 2-3 lipca odbędą się w grodziskiej Mediatece https://www.centrumkultury.eu/mediateka/ targi książki i sztuki. Impreza trwać będzie od 11.00 do 19.00 w sobotę i w niedzielę. Mediateka położna jest naprzeciwko Parku Skarbków, gdzie w obydwa targowe dni odbywać się będą imprezy plenerowe w tym koncerty.

Pomysł, by zorganizować targi książki i sztuki narodził się w mojej głowie po ostatnich targach książki historycznej, które stały się tłem dla występów posła Brauna. Uznałem, że płacenie kilku tysięcy złotych za to tylko, by być tłem dla prowokacji, to jest trochę za dużo. Uznałem też, że trwające przez ostatnie lata łączenie książki historycznej z polityką nie pomaga książce. Nie ma jednak sposobu, by oderwać ten najważniejszy na rynku kultury produkt, od polityki. Postanowiłem więc, że trzeba spróbować zorganizować własną imprezę, albo kilka imprez i zaprezentować razem książki i sztukę. Ta idea przyświecać będzie nie tylko targom w Grodzisku, ale także koncertom, które zaplanowałem. Pierwsze dwa odbędą się – o czym przypominam – w Ojrzanowie – 7 lipca i w Dworku Białoprądnickim pod Krakowem – 20 lipca.

Na targach w dniach 2-3 lipca obecni będą nie tylko wydawcy, ale także księgarze z ofertą rynkową. Ja ze swojej strony zapewniam, że ściągnę z rynku tyle ciekawych książek ile zdołam, a także zaprezentuję swoje produkty. Prócz naszego wydawnictwa będzie także Hubert Czajkowski, ze swoim najnowszym komiksem, a także z wcześniejszymi produktami z serii „Lux in tenebris”, Przybędzie mój dawny kolega Kamil Staniszek z Piaseczna, autor poczytnych powieści opisujących życie i przygody dziennikarzy z lokalnego tygodnika, z Krakowa przyjedzie Tomek Bereźnicki, ze swomi obrazami, komiksami i koszulkami. Zaprezentuje się także wydawnictwo LTW z Łomianek i być może wydawnictwo Pardwa z Leszna, ale to nie jest jeszcze pewne. Na pewno będzie wydawnictwo Rewasz ze swoją pełną ofertą. Każdy kogo interesują przewodniki powinien się zjawić na tych targach. Najważniejsze jest jednak to, że swoje obrazy wystawi tam także Agnieszka Słodkowska. Każdy kto oglądał je do tej pory na fotografiach w sieci, będzie mógł podziwiać te dzieła w naturze. Wszystkie będą oczywiście do kupienia. W końcu są to targi książki i sztuki.

Grodzisk obchodzi w tym roku 500 lecie istnienia, a to oznacza, że przez cały rok trwają w mieście imprezy plenerowe, przedstawienia, koncerty i wystawy. W Grodzisku i bez tego dzieje się dużo, a całe miasto nastawione jest na rekreację. Jest gdzie wypoczywać, spacerować, jest co oglądać. Tuż przy Mediatece znajduje się świetna restauracja – Park. Nieopodal, przy dworcu znajduje się kolejna – Piknik. Jeśli chodzi o kulinaria w Grodzisku mamy w zasadzie wszystko czego można sobie zażyczyć. Planeta smaków po prostu. Za Mediateką jest parking, a jeśli ktoś nie ma ochoty podróżować autem, może przyjechać pociągiem, Kolejami Mazowieckimi, od dworca bowiem do Mediateki jest bardzo blisko. Trzeba po wyjściu z budynku dworca skręcić w lewo i ruszyć tak, jak prowadzi ulica. Niebawem będziemy na miejscu. Lepiej nie jechać kolejką WKD, bo wtedy trzeba wysiąść na przystanku Jordanowice i kierować się w lewo ulicą Nadarzyńską, ale wtedy mamy do pokonania spory odcinek drogi. Zapraszam więc wszystkich, którzy mają dobre wobec mnie zamiary i interesują ich książki oraz malarstwo.

  Jedna odpowiedź do “Targi książki i sztuki w Grodzisku Mazowieckim 2-3 lipca 2022”

  1. Gratulacje

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.