maj 252021
 

Biegam dziś od rana za różnymi sprawami, tak więc postanowiłem poskładać tekst z jakichś kawałków i zrobić zeń taki patchwork, jak to czasem czynią zdolniejsi ode mnie autorzy. Fakty układają się zwykle w pewne sekwencje, a z tych z kolei wypływają wnioski. Oczywiście można powiedzieć, że to nieprawda i za każdym razem ktoś tworzy te sekwencje, a więc są one skażone pewnym subiektywizmem. Cóż można dodać? Jak wszystko. Wszystko bowiem jest postrzegane poprzez emocje i obsesje tkwiące gdzieś głęboko w nas, a potem domaga się to uznania i dowartościowania poprzez oceny innych. No więc lecimy.

Najpierw kopalnia Turów, która ma być zamknięta, bo Czechom i Niemcom brakuje wody. Publikowane w sieci mapki czeskich i niemieckich kopalń węgla brunatnego pokazują, ile tych odkrywek jest po tamtej stronie. I trudno przypuścić, by ów obniżony poziom wód gruntowych spowodował akurat Turów. Już prędzej chodzi o to, by Polska nie konkurowała z Czechami i Niemcami w sektorze energetycznym, ale oddała im te sektor, a najlepiej ten całkiem Polsce niepotrzebny kawałek ziemi, czyli Bogatynię i okolice. Jakby tego było mało ktoś podpalił taśmociąg w Bełchatowei, bo przecież nie wierzymy w to, że samo się, panie zajęło i zjarało. Całkiem bez związku z tymi wydarzeniami przeleciała przez sieć informacja, że jeden funkcjonariusz ABW wyleciał przez okno. https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27113965,rmf-fm-funkcjonariusz-abw-wypadl-z-okna-na-czwartym-pietrze.html

Ktoś powie, że informacje te nie mają ze sobą związku. Ja bym nie był taki pewien.

Ponoć Białorusini zmusili do lądowania polski samolot z jakimś dysydentem na pokładzie, ponoć antyrządowym blogerem. Łukaszenka nabija sobie licznik popularności wysyłając myśliwiec na blogera, co leci w cywilnym samolocie, a premier Morawiecki rozważa sankcje. To jest niepojęte. Zastanawiam się co by zrobili w takiej sytuacji Izraelczycy. Pewnie doprowadzili do samobójstwa zastępcę ambasadora Białorusi w Tel Awiwie, a ten rzuciłby się z okna albowiem narastałaby w nim depresja. Sankcje i oburzenie Łukaszenka ma w nosie, a im więcej się o tych sankcjach mówi tym silniej narasta we mnie przekonanie, że ktoś tego blogera wystawił i coś za to wziął. Wszystko zaś co słyszymy i oglądamy ma charakter „makagigi dla gawiedzi”, jak mawia klasyk. Żadnych sankcji nie będzie, a jeśli nawet to pomogą one temu dysydentowi, jak umarłemu kadzidło.

Tymczasem w kraju….pan Adam Szustak, znany uwodziciel, udający osobę duchowna, publicznie wypowiada się na temat decyzji i słów biskupa Gądeckiego, mówiąc o nim per – Gądecki. Ja rozumiem, że to taka nowa moda, wśród duchownych i powinniśmy się do tego przyzwyczaić. Do tego jeszcze Szustak używa przy tym, albo może raczej – widowiskowo stara się nie używać – słów powszechnie uznawanych za obelżywe. Oto link:

https://twitter.com/SamPereira_/status/1396878987448791043?s=20

To oczywiście w żaden sposób nie wpływa na opinie ludzi, którzy twierdzą, że jednak dzięki Szustakowi przybywa ludzi w kościołach, choć on, jak widać na tym nagraniu, z jakichś przyczyn nie chce by ci ludzie na mszę chodzili. Może troszczy się o ich zdrowie i nie chce by zarazili się wirusem? Nie wiem i nie będę zgadywał, ale coś takiego właśnie przyszło mi do głowy.

Media właśnie ujawniły majątek premiera Morawieckiego, w skład którego wchodzą mieszkania, domy i grunty. Zarówno pod Wrocławiem, jak i pod Warszawą. Solidaryzowanie się z biednymi nie wyszło niestety, tak jak zostało zaplanowane, ale może naród jakoś to przełknie.

Ze spalonego, krakowskiego archiwum uda się, jak podaje Dziennik polski, uratować zaledwie 1 procent zbiorów. To super, że chociaż tyle, z całej spuścizny pisanej świata nie udało się uratować nawet tego, a przecież historia jest napisana, lekcje odrobione, każdy wie co ma mówić, a maszyny drukarskie aż furczą kiedy drukują kolejne partie nowych podręczników do historii.

Zakończył się konkurs piosenki Eurowizji, czyli festiwal najgorszego szajsu, jaki branża muzyczna może wydusić ze swojego obmierzłego brzucha. Zanim to okropieństwo doszło do finału, okazało się, że „nasz człowiek” na festiwalu musi iść na kwarantannę, a faworytem jest zespół z Ukrainy. Przesłuchałem kawałek tego ukraińskiego nagrania i zbaraniałem. Ktoś powinien naszym braciom wytłumaczyć, że nie można 20 rok z rzędu śpiewać tych samych piosenek w tej samej aranżacji, bo nawet jeśli tam, w Niemcach, nikt ich nie rozróżnia, to my tutaj kumamy o czym oni śpiewają. Piosenka o Kasi co wyganiała wołki świtem na łąkę, nadaje się do zaśpiewania raz.

No, ale Ukraina przepadła, a Eurowizję wygrała grupa narkomanów i transwestytów z Włoch. Ludzie ci, w sposób nieznośny udawali dawne metalowe zespoły, podskakując przy tym dziwacznie na scenie. Potem zaś pojawiła się informacja, ze przed występem, ten cały lider wciągał coś nosem i to jest afera taka, że hej. Zwykle konkursy Eurowizji interpretowane były tak, że jeśli jakiś kraj wygrał, to coś się tam natychmiast zaczynało dziać, w sensie politycznym. Ciekaw jestem co będzie się działo w tym roku we Włoszech. Stawiam na gabońską mutację wirusa, przenoszonego podczas mszy świętej.

Na koniec dwie mało istotne informacje. Oto na blogowisku niezalezna.pl zdemaskowano blogera o nicku gajowy marucha. Gajowy próbował się parę razy ze mną kolegować i puszczał jakieś moje kawałki u siebie, głównie te, które emocjonalnie i ideologicznie mu pasowały. Gajowy jak się okazało mieszka w Szwecji, zupełnie jak brat Michnika i uprawia tam zajadły antysemityzm. O tu macie link https://naszeblogi.pl/54390-v-kolumna-rosji-koniec-anonimowosci-gajowego-maruchy

Mnie ci szwedzcy antysemici nieustająco zdumiewają, szczególnie właśnie jeśli chcą się pod kogoś podczepić i pojechać chwilę na tak zwanej autentyczności. Nie czytałem nigdy gajowego i nie mam zamiaru tego robić. Wystarczy mi, że jest w jednej bandzie z patriotą Wrzodakiem. Jedno mnie tylko interesuje. Oto wśród zarzutów, które autor mu stawia jest i taki, że poprawiał teksty swoich politycznych oponentów, które oni puszczali na jego platformie. Nie wiem skąd to oburzenie, skoro to samo na niezalezna.pl robił Targalski z moimi tekstami. Może on też jest ruskim agentem? Czy może „naszym” wolno, a tamtym nie? Niech mi to ktoś łaskawie wyjaśni.

I teraz najgorsze. Jak się jeździ po Polsce, widać stojące na gniazdach bociany, całe zmoknięte i przemarznięte, przez tę cholerną wiosnę, wydłużony sezon wegetacyjny i efekt cieplarniany. Myślę, że małych bocianów w tym roku nie będzie. Gdyby miały się wylęgnąć te dorosłe siedziałyby na jajkach, albo wręcz już karmiłyby młode. One tymczasem stoją smutne i mokną. Bociany przegrały swoje życie, niestety. I to jest bardzo widoczne. Miejmy nadzieję, że choć te sankcje Morawieckiego poskutkują i Łukaszenka podkuli ogon pod siebie.

Jutro już będzie normalny tekst, ale dziś mam za dużo na głowie.

  34 komentarze do “Trochę smutnych i zawstydzających newsów”

 1. A moze Kasia z Ukrainy pracuje w Szwajcarii i jest pilotem helikoptera?

  Helikopterami na hale dowozi sie zarowno pasterzy / pasterki, jak i krowy.

   

  https://www.n-tv.de/mediathek/videos/panorama/Kuh-fliegt-an-Helikopter-baumelnd-durch-die-Alpen-article21981372.html

 2. Dzień dobry. No, ale odtrąbiono właśnie wielki sukces dyplomatyczny Premiera, który skłonił braci Czechów do wycofania wniosku. Polityk, panie, wielkiego formatu i nawet złośliwe pepiki przed nim wymiękają. OMG…

 3. O ja nie mogę, Janusz Szewczak zapisany do V kolumny Rosji?Przy takim tempie demaskacji, to się już chyba nikt nie ostanie?

 4. no nie ma inaczej, kraj nasz leży w strefie zgniotu między dżumą a cholerą i bez modlitwy, nie przeżyjemy

 5. W sprawie bocianow niech sie wypowie profesor Tryjanowski. Mnie akurat taka wiosna odpowiada, bo nie trzeba podlewac trawnika, no i zab tez powinno byc wiecej. Sasiad nie ma na co wydawac pieniedzy i koniecznie musi cos robic, wiec podpisalem mu zgode na zbiornik do gromadzenia wody na wspolnej dzialce. Wyda kase, narobi sie, tonie bedzie marudzil w innych sprawach. Wlasnie teraz, jak panstwo wzielo sie za zwalczanie suszy i doplaca do retencji, to leje, az milo. Dlugoletni okres suszy wlasnie sie skonczyl. Tak wyglada ingerencja panstwa w kazdej dziedzinie.

  https://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/moja-woda/

  Ps. Wysle do Pitonia zapytanie, zeby zaprojektowal mi jakiegos gargamela 70 mkw. z plaskim dachem. Ciekawe, czy sie wkurzy?

  https://www.wykop.pl/link/6112421/21-odzyskac-piekno-i-harmonie-w-architekturze-rozmowa-z-sebastianem-pitoniem/

 6. Teraz będzie kilka lat powodzi, po czym rząd zaproponuje program budowy rowów melioracyjnych i wtedy przyjdzie susza.

  Nikt się nie zorientował, że ocieplenie klimatu powoduje wzrost wilgotności powietrza.

  Założę się, że żaden tegoroczny maturzysta w epoce nowej religii, jaką jest ekologia, nie wie, ile waży 1 metr sześcienny powietrza i że każdy z nas jest ściskany siłą około 10 ton, co odpowiada ciśnieniu atmosferycznemu, a jak jest wilgoć w powietrzu to jeszcze więcej

 7. Każdy mężczyzna jest ściskany siłą 20 ton, a kobieta siłą 16 ton, a jak jest tęższa, to też 20. Nie wierzycie?

 8. Myślę że Czesi dowiedzieli się że następni do zamknięcia będą oni

 9. Pytanie na egzamin ósmoklasisty:

  jaka siła jest potrzebna na otwarcie słoika typu weka, jeżeli ramię siły wynosi 1m, gwint ma kąt 10 stopni, średnica słoika i nakrętki 10 cm, a ciśnienie w słoiku wynosi 50% wartości ciśnienia atmosferycznego?

 10. Za poprawną odpowiedź projekt domu 70 mkw z płaskim dachem w stylu podhalańskim od Pitonia.

 11. Ja mam ostatnio wrażenie, że mamy do czynienia prawie wyłącznie z ludźmi kogoś udającymi, a w najlepszym razie ludźmi wynajętymi.  Dobrze, że chociaż w sporcie taka operacja nie jest do końca możliwa.

 12. 1. Opory tarcia pomijamy.

  2. Mozna korzystac z internetu podczas rozwiazywania zadania.

  3. Do nagrody moge dorzucic ksiazke o Jedwabnem.

 13. Jasne – Lewy (Drewniak, Dobijak) udawal chojraka, a w koncu sie zaszczepil. Podali, ze pracuje dla rzadu.

 14. Co pana tak ten Lewy kłuje w doopę? Nie pasuje do pańskiej nacji, czy dostał pan zgodę, aby jak taki stary kocur srać, gdzie popadnie?

 15.  Do nagrody moge dorzucic ksiazke o Jedwabnem.  Którą?  Bo ja już zaplanowałam kupić tę Sommera. 

 16. Kaminskiego.

 17. Jest w PDF-ie pod kolejną notką.

 18. Bełchatów i Turów na pewno miały związek. No cóż, atakują instalacje  w. USA, to czemu nie w Polsce. Niemcy kupują amerykański węgiel, my ruski, ale wszyscy zgodnie tworza zieloną energię, czyli nord stream.

 19. Ten cały chory system werbuje ludzi, aby pełnili jakieś funkcje. I tak ktoś kto nie ma odpowiedniego wykształcenia pełni funkcję ministra zdrowia. I co taki człowiek ma do ludzi powiedzieć ? Co tego nie czuje ? Czy historyk filozofii, który był ministrem sprawiedliwości, później nauki, a teraz minister rozwoju pracy i technologii. Itd.

 20. Zalozenie wlasnej grupy radykalnej i przejecie wladzy w panstwie jest dziecinnie proste.

  https://pubmedinfo.org/2018/07/07/zasady-dla-radykalow-saula-alinskyego/

  PiS to realizuje:
  Istnieje osiem poziomów kontroli, które muszą zostać osiągnięte, aby móc utworzyć państwo socjalistyczne:
  1) Opieka zdrowotna – Przejmij kontrolę nad opieką zdrowotną, a będziesz mógł kontrolować ludzi.
  2) Ubóstwo – Maksymalnie jak to możliwe zwiększ poziom ubóstwa; ubogich ludzi łatwiej kontrolować i nie będą stawiać oporu, jeśli zapewnisz im wszystko by mogli żyć.
  3) Zadłużenie – Zwiększ poziom zadłużenia do niezrównoważonego poziomu. Dzięki temu będziesz w stanie zwiększyć podatki a to spowoduje jeszcze większe ubóstwo.
  4) Prawo posiadania broni – Usuń możliwość samoobrony przed działaniami rządu. W ten sposób będziesz w stanie utworzyć państwo policyjne.
  5) Dobrobyt – Przejmij kontrolę nad każdym aspektem życia ludzi (ich żywnością, mieszkaniem i dochodami).
  6) Edukacja – Przejmij kontrolę nad tym co ludzie czytają i słuchają – przejmij kontrolę nad tym czego dzieci są uczone w szkole.
  7) Religia – Usuń wiarę w Boga z instytucji rządowych oraz szkół.
  8) Walka klas – Podziel ludzi na bogatych i biednych. Spowoduje to większe poczucie niezadowolenia oraz łatwiej będzie opodatkować bogatych przy wsparciu ubogich.

 21. Problem polega na tym, ze Polacy zawsze cos spartola albo zle zrozumieja.

 22. Panie Gabrielu ja pomagam sikorkom, dostają ser podpuszczany. A jaka etykieta panuje w tym środowisku…, jakie sankcje stosuje się w razie prób łamania zasad!

 23. Ja nie pomagam ptakom, ale obserwuje ich zycie intymne podczas jedzeniu posilku. Otoz okno w kuchni wychodzi na wnetrze drzewa. Korona drzewa od zewnatrz jest zielona i gesto zarosnieta, a od wewnatrz jest otwarta i przylega do okna, wiec widze wszystko, co sie dzieje we wnetrzu drzewa. Kiedys przylatywal grubodziob i chcial dziobem stluc szybe w oknie, bo potrafi rozlupac pestke czeresni albo sliwki. W ogole sie nie bal.

  https://c8.alamy.com/comp/ET7H2R/kernbeisser-kirschkernbeisser-kirschkern-beisser-coccothraustes-coccothraustes-ET7H2R.jpg

 24. Zmuś landrata do zmiany decyzji, wtedy docenisz.

 25. Retencja ma zatrzymać wodę z opadów. Jaką wodę mają zatrzymać zbiorniki nienapełnione deszczówką?

 26. Po pierwsze, skoro domy mają mieć płaskie dachy, to wystarczy zrobić zbiornik na dachu i 20 – 30 cm głębokości wystarczy. Dodatkowo działa to jako stabilizator temperatury.

  Po drugie wystarczy, jeśli część wody z dachu spływa na teren przez instalację rozsączającą, a nie bezpośrednio do kanalizacji deszczowej. Można też odpowiednio ukształtować teren.

  Duże zbiorniki podziemne wykorzystuje się do mycia chodników i ulic latem.

  Skąd bierze się woda w czasie suszy, to można zbadać w Walencji. Przez kilka miesięcy tam w ogóle nie pada, a co rano myją ulice i chodniki. Prawdopodobnie jest to ta sama woda używana wielokrotnie, tylko pozbawiona osadów.

 27. Sahel to jest strefa klimatyczna w Afryce o opadach w granicach od 200 do 500 mm rocznie. 500 mm to jest poziom opadów w rejonach Wielkopolski i Kujaw i tyle wystarczy.

  Najgorszym rozwiązaniem jest oczko wodne w ogrodzie.

 28. Niech Pan spróbuje rozwiązać zadanie powyżej – jakiej siły potrzeba przyłożonej do ramienia 1m, żeby otworzyć słoik ogórków, zyskałby Pan tytuł, żeby się wymądrzać, a to jest w sumie zadanie dla podstawówki.

 29. Niech Pan spróbuje rozwiązać zadanie powyżej – jakiej siły potrzeba przyłożonej do ramienia 1m, żeby otworzyć słoik ogórków, zyskałby Pan tytuł, żeby się wymądrzać, a to jest w sumie zadanie dla podstawówki.

 30. Panie, coś Pan z tymi zadaniami z mechaniki. Zyllinger się odbija? Wróćmy do tematu: wodę się gromadzi jak pada, zgromadzoną się podlewa jak nie pada. Proste, jak beczki retencyjne: http://gazetacz.com.pl/ekologiczna-parafia-pw-sw-wojciecha-w-czestochowie/

 31. To Pan myli kolejnosc.

  Najpierw trzeba zbudowac zbiorniki. Rzad Morawieckiego dal 103 miliardy zlotych na docieplanie budynkow w ostatnich latach, kiedy byly rekordowo wysokie temperatury i susza, zamiast przeznaczyc te 103 miliardow na budowe duzych zbiornikow retencyjno – przeciwpowodziowych i malych zbiornikow wodnych przydomowych i instalacji rozsaczajacej.

  Teraz stan jest taki, ze sa dosc obfite opady deszczu, a nie mamy zbudowanych zbiornikow, bo kleilismy styropian. Rzad sie obudzil dopiero w tym roku. Ludzie zaczna budowac teraz zbiorniki przydomowe i skoncza akurat wtedy, jak zacznie sie susza, ktora moze nadejsc w lipcu albo w sierpniu. Ludzie moze zdaza, ale duzych zapor hydrotechnicznych nie da sie zbudowac w miesiac.

 32. Po co Pan to robi? Czy nie może Pan się wypowiedzieć raz – ale dobrze? Robi Pan tu zanieczyszczenie tymi wpisami.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.