lip 172015
 

Wczoraj odbyło się spotkanie w Bielsku Białej, było to jedno z najlepszych spotkań w całej mojej historii. Potwierdziły się przypuszczenia, że w miastach takich jak Bielsko, Opole, Toruń czy Bydgoszcz, miastach średniej wielkości, ale nie małych przecież, mieszka najwięcej ludzi zainteresowanych treściami oferowanymi na tym blogu. Temat spotkania był bardzo inspirujący – „Moja Rzeczpospolita”. Rozmawialiśmy głównie o doktrynie państwa i z mojego punktu widzenia wszyło to świetnie. Bielsko-Biała robi wrażenie, miasto położone na kilku poziomach, z górką w środku, dookoła Beskidy, przez środek płynie rzeka, mnóstwo dobrej architektury i przyjazny klimat. Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się poświęcić te trzy godziny na wysłuchanie mnie. Dziś wyruszamy w dalszą drogę, nie mogę się rozpisywać. Nie wiem czy jutro i pojutrze dam jakiś wpis, bo będziemy w drodze, a ja zapomniałem routera. Jak gdzie będzie wi fi to coś napiszę, a jak nie to spotkamy się w poniedziałek.

  20 komentarzy do “W Bielsku-Białej nikt nie ziewał”

 1. Beskidy piękna kraina!
  I dla ducha i dla ciała 😉

 2. Jakieś video?

 3. Wiem, że pytanie ze stałego i najbardziej nielubianego repertuaru ale i tak je zadam:
  czy można liczyć na nagranie?

 4. Krakowska rodzina mojego męża zawsze podkreśla że walka młodzieży o niepodległość zaczęła się w trzech miastach. Były to, właśnie miło wspomniana przez Coryllusa Bielsko – Biała, Tarnów i Kraków.
  Jednym słowem, kolejny wyjazd powinien być do Tarnowa, bo zdaje się Kraków z prelekcją irlandzką już był. Chociaż dobrych wykładów nigdy za dużo.

 5. Cos do posluchania podczas podrozy:

  Ewa Demarczyk – Grande Valse Brillante (по-русски)

  https://www.youtube.com/watch?v=tSgDWpv5Mg8

  Pozdrawiam

 6. maciejewski gabriel: kiedy będzie wideo i ma nie być przeszkadzania czytelnikom zadawać pytań jak ostatnim razem na manhattanie („Ale mogę skończyć!?”)

 7. Ale heretyków pełna!

 8. Zdarzają się. Ale katolicyzm przecież też tutaj mocny

 9. W Bielsku była tradycja, by humanistyczne uczelnie, a techniczne też obskakiwać w Krakowie, a nie w pobliskich Katowicach. Teraz dochrapali się swoich uczelni.

 10. Jestem pod wrażeniem wczorajszego wykładu, bardzo ciekawy i pouczający ani przez chwilę nie był nudny. Bardzo dziękuję za wykład i za obecność Pana Maciejewskiego w Bielsku-Białej.
  Nagranie będzie dostępne w najbliższym czasie na stronie klub najwyższy czas Bielsko-Biała.

 11. Ewa Demarczyk świetnie sobie radzi z rosyjskim, na podróż dobre piosenka.
  Polecam na długie podróże kasetę z Ennio Morricone.

 12. Raptem 21 słów a w tym: dwa błędy ortograficzne, jeden interpunkcyjny i jeden gramatyczny (rusycyzm). Poza tym z całej wypowiedzi przebija ton arogancki by nie powiedzieć pogardliwy. Skąd klikasz, chłopczyku, ze swą żałośnie nędzną polszczyzną?

 13. sPOd pałacu kultury i nauki 😉

 14. Opodatkować heretyków i będzie spokój.

 15. Chybi rzeczywiście jedna „iz siemi wysotek Stalina”….

 16. Czyzby gdzie indziej ziewali?
  Ogladam/wysluchuje wszystkie nagrania z uwaga (inni pewnie tez).

 17. Maks, ty chamie, wynoś się stąd

 18. Mam tą płytę z której pochodzi ten utwór, zresztą inne też są śpiewane z rosyjskim tekstem.

 19. Troll, mimo upału, ściągnął na blog pod nieobecność Gospodarza i się, ze tak powiem, wypróżnił. Był z siebie zadowolony, ale nie przewidział, że gdzieś tam w Polsce jest to nieszczęsne WiFi dlatego znienacka zabrzmiało: 'Maks,….” Maks spocił się i rozpłynął w odmętach internetu. Nie wiem czemu, ale przypomniał się mi Czarny obelisk Ericha Marii Remarque’a gdzie jednemu takiemy czyniącemu rzecz niedozwoloną gruchnęło ni stąd ni z owąd koło ucha: Knopf, ty szczylu!

 20. ŚWIETNY WYKŁAD , CAŁKOWICIE ODMIENNE SPOJRZENIE NA ROŻNE SPRAWY ,HISTORIĘ I TERAŹNIEJSZOŚĆ
  POZDROWIENIA Z ŻYWCA

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.