lis 152015
 

Jak wiecie mój blog w salonie24 został wczoraj zwinięty i nie widać już, bez zastosowania odpowiedniej procedury, co ja tam umieszczam. Nie wiem ile to potrwa, być może będzie tak do końca istnienia salonu, ale ja postanowiłem zrobić tym zwiniętym blogiem dobrą klikalność. Przynajmniej do momentu kiedy nie wymyślę czegoś lepszego. Zacznę dzisiejszy wpis od listu, który wysłał do mnie wczoraj ktoś z administracji. Oto on:

Szanowny Panie,
ze względu naruszenie Regulaminu VI p. 1 wpis został usunięty. Natomiast ze względu na częstotliwość wpisów naruszających Regulamin VI p. 2 decyzją Bogny Janke na Pana konto został nałożony filtr.
Z poważaniem
Administracja salon24.pl

Jak widzicie blog został zwinięty decyzją Bogny Janke, ja nie mogę się jednak zgodzić z tym co jest w tym liście napisane, nie naruszyłem bowiem żadnego punktu regulaminu, a skrytykowałem jedynie książkę napisaną przez Igora męża Bogny. To się chyba mieści w kanonach wolności słowa propagowanych przez Państwa Janke? Choć może coś przeoczyliśmy i tak przez nas wytęsknione nowe czasy nie będą tym czym nam się przez ostatnie osiem lat zdawały. Oto jeszcze nie ma nowego rządu, a w internecie już szaleje wolność słowa. Oto nagradzają, według politycznego rozdania – ach ci bohaterowie dawnych czasów – słabe książki, a jak ktoś zgłasza jakieś uwagi to mu zamykają gębę. W obronie bohaterów konspiracji, żeby nie było, tej prawdziwej, która walczyła o prawdziwą wolność. Jak wiecie nie interesuje mnie szczególnie ani książka Jankego, ani życie Kornela Morawieckiego, jedyna rzecz na którą mam oko to ten szczególny, nazwę go nowosocjalistycznym, charakter wypowiedzi marszałka seniora, w dziwny sposób skorelowany z wypowiedziami dziennikarzy GP, otwarcie wyrażającymi sympatię dla Zandberga i nowej lewicy. To jest moim zdaniem coś, co rokuje bardzo źle. I o tym chciałbym pisać w najbliższym czasie. Żeby dotrzeć do tych treści w salonie24 będziecie musieli najpierw wejść do zakładki „zarządzaj”, potem kliknąć „ustawienia”, potem „ustawienia konta”, a tam na dole będzie słowo „włącz”. Je także trzeba kliknąć, a później można już wejść na blog coryllusa, który wygląda jak pusty żydowski sklep, wszystkie teksty zamienione są w zakładki oznaczone słowem „rozwiń”. Klikamy w najwyżej położoną i mamy przed oczami tekst bieżący. To wszystko. Chciałbym teraz, na poparcie swoich wczorajszych tez dotyczących książki Igora Janke, zacytować fragment, którym autor i wydawca postanowili się pochwalić. Jest to właściwie fragment fragmentu, bo całości nie mam zamiaru tu wklejać.

Jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy Igor Janke w pasjonujący sposób pisze o najgłębiej zakonspirowanej podziemnej organizacji w komunistycznej Polsce. Ujawnia wiele nieznanych dotąd faktów. Opowiada o tym, jak polscy antykomuniści dostali od lewaków z niemieckiej Rote Armee Fraktion skanery do podsłuchiwania SB i drukowali połowę wychodzących w Polsce podziemnych wydawnictw. Jak w Stoczni im. Komuny Paryskiej rozpoczęli produkcję karabinu maszynowego na podstawie instrukcji CIA.

Od razu zaznaczę, że ze mniej jest dupa nie konspirator, wszystko zaraz wygadam, złapią mnie za pierwszym rogiem, a nawet jeśli nie, to znajdą mnie po papierach, które pogubię gdzieś na mieście. Wiem jednak, że są ludzie zwani urodzonymi konspiratorami, niech więc oni, jeśli się tu znajdują wytłumaczą mi ciemnemu lewusowi, jak to jest, że polskie podziemie dostaje skanery od agentury Stasi i podsłuchuje nimi polskich esbeków? Jak to jest, że taki Krzysztof Wyszkowski, w filmie „Plusy dodatnie, plusy ujemne” szydzi z Wałęsy, który namawiał ludzi Solidarności do wysadzania posterunków, a tu w stoczni strugają karabin według instrukcji CIA. I co? Ile sztuk wyprodukowali i ile weszło do użycia? Mnie to ciekawi jako laika, bo nie mam o tych sprawach pojęcia. Kiedy jednak czytam fragment książki Jankego przenoszę się myślą ku czasom, kiedy w telewizji pokazywali bohaterski atak polskich żołnierzy na pozycje niemieckie pod Lenino, a generał Berling, każdego roku tak było, opowiadał jak wspaniałym zwycięstwem była ta klęska. Myślę też, że wobec faktu, iż książka ta zawiera tak karkołomne fragmenty, może się zdarzyć iż zostaniemy, jak za dawnych czasów przymuszeni do wierzenia w to co jest w niej napisane. Pierwsze oznaki nadchodzącego „nowego” już mamy, chodzi mi oczywiście o filtr nałożony na mój blog. A będzie pewnie jeszcze lepiej.
Tak się składa, że 3 grudnia jadę na targi książki do Wrocławia, targi te organizuje Pani Anna Morawiecka, córka Kornela Morawieckiego i siostra Mateusza Morawieckiego, ministra w nowym rządzie, rządzie prawdziwej wolności i prawdziwej polskości. Tak więc ja już teraz zapraszam Panią Annę Morawiecką na swoje stoisko, chciałbym pogadać o tych targach, które do tej pory były jednymi z lepszych w Polsce. Prosiłbym też, w związku z tymi karabinami z książki Jankego i innymi wymienionymi rzeczami, żeby ci koledzy z Wrocławia, którzy mogą, postali ze mną trochę na targach. Zawsze to bowiem lepiej mieć towarzystwo kiedy się zaatakowało tak dynamicznego autora jak Igor Janke, a do tego jeszcze kiedy uczyniło się to poprzez krytykę tak ważnego ministra jak Mateusz Morawiecki. Wolność zwyciężyła i należy mieć się na baczności.
Aha, byłbym zapomniał, książka Igora Janke już jest przeceniona w sklepie Merlin. W związku z tą nagrodą nie kosztuje 39, 90 ale 28, 90. Ja zaś w przyszłym tygodniu rozpocznę w salonie24 nowy cykl notek. Będę tam publikował co ciekawsze fragmenty tej książki. Muszę ją tylko kupić. Zapraszam więc wszystkich serdecznie już teraz. Zrezygnuję z tego rzecz jasna, jak mi odwiną blog, ale nie wcześniej. Komentarza i szyderstw z mojej strony nie będzie, tylko fragment książki. Za darmo……

Póki co mam do wszystkich prośbę, niech ci, którzy mogą i chcą wrzucają pod swoimi tekstami adres mojego bloga coryllus.pl, to dość istotne w tej kuriozalnej sytuacji. Przypominam, że 26 listopada zaczynają się w Warszawie targi książki historycznej w arkadach pod Zamkiem Królewskim. Zapraszam wszystkich już dziś. Przypominam też, że kończy się nakład 6 numeru SN i II tomu Baśni jak niedźwiedź.

Aha, jeszcze jedno, we Wrocławiu 3 grudnia, będę potrzebował transportu, muszę po południu, na 17.00, dojechać szybko z ul. Wystawowej na Ołbińską 1, gdzie mam wykład, jak zacznę sam kluczyć po mieście, na pewno nie trafię. Jeśli ktoś może mi pomóc, będę wdzięczny.
Gabriel Maciejewski, coryllus.

  82 komentarze do “Wolność i prawda zwyciężyły!”

 1. Baśniopisarz odkrył, że Janke pisze bajki.
  Igor miał pecha bo trafił na fachowca 😉

 2. Ksiązkę musisz kupić istotnie …. może jest na allegro ….. Po wczorajszej opowieści , jak pieprz …am nią o ścianę ….Nic już więcej nie napiszę….. To jest małe goowno ! MAŁE …. od „małości ” .

 3. Aha … Kornel OCZYWIŚCIE ma lewicowie wizje ,…. i NIE jest cynikiem …. wierzy w nie ….

  My mamy tutaj inne ..
  Ale i tak prywatnie go lubię . To nie ma nic do rzeczy …ani jemu nie przyszło by do głowy narzucać mi czy komuś przyjęcia jego punktu widzenia ….Skończyło by się stanowczym stwierdzeniem że się różnimy diametralnie ….

  I np …nie było by obrazy czy zrywania kontaktów … Nooo …taki człowiek ….

  Nasz fundament – to na czym się opieramy , NIE jest lewicowe . I Bogu niech będą za to dzięki – że my taki mocny fundament mamy .
  Z nami prawdziwa Moc i obiecane Zwycięstwo . Amen .

 4. Zdrowie pięknych pań i … Bogny Janke

 5. Witaj.
  Poprosiłem publicznie i oficjalnie o bibliografię tej książki na Salonie24. Myślę, że może być ciekawszą niż sama książka. Dzięki za kolejną notkę i pozdrawiam. Może się z Salonem ułoży?

 6. A niech sie nie układa, to nie ma nic do rzeczy, po godzinie od publikacji schowanej notki to widać….

 7. Do Marylki – jest taka dyskusja G. Brauna i K. Morawieckiego we wrocławskiej „Konspirze” z sierpnia b.r. i na koniec bardzo ciekawego spotkania obaj panowie pozostają przy swoich opiniach, nie narzucając drugiej osobie swojego punktu widzenia, choć gołym okiem widać że Grzegorz Braun ma rację, że K. Morawiecki się myli.

 8. Weź informatyka niech Ci zrobi taki niebieski prostokąt opublikuj na fejsbuku pod tekstem. To pomoże w multiplikacji treści.

 9. Juz ten krotki fragment ksiazki Igora Janke ktory pan zacytowal swiadczy ze jest to dzielo ktore mozna okreslic popularnym w latach 70-ych: „dupa Jasio Colargol”.

  Pisalem to juz wczoraj w komentarzu, Kornel Morawiecki moze moglby cos pozytecznego dla Polski jako fizyk zrobic ale nie jako polityk. O Morawieckim juniorze szkoda gadac, nikt sie z nim nie bawi bo szkolony jest (w Deutsche Bank).

  Probowalem znalezc i wylaczyc ten magiczny filtr o ktorym pisze redakcja salonu24 ale bezskutecznie.

 10. Ataki w Paryżu….jak zwykle terroryści maja poczucie humoru i …numerologii…:) a oto co pisze na ten temat największa gazeta dla weteranów w USA..Another French false flag? 11 miesiąc, 11 dzielnica, piątek 13….:)

  http://www.veteranstoday.com/2015/11/13/charlie2/

  a propos…Cui Bono?

  http://freedom-articles.toolsforfreedom.com/paris-attack-nov-2015-false-flag/

 11. Trzeba mieć konto na salonie, inaczej sie nie da.

 12. Inaczej: trzeba kliknąć wyłącz filt, pod kalendarzem to jest

 13. Nie mam konta a wchodzę. Wbijam

  http://www.salon24.pl/

  Daję End i podciągam kursorem w górę i w ostatniej kolumnie po prawej, zaraz pod kalendarzem jest kontrolka Wyłącz filtr. Należy go wyłączyć, potem w pasku adresu dopisać coryllus i enter.
  Poczekać chwilę na zadziałanie skryptu i po chwili ukazują się linki do notek. Klikamy, czekamy na zadziałanie skryptu i Voila!
  W ten sam sposób postępujemy z komentarzami, bo są ukryte.

 14. No właśnie … miałam nadzieję , że pamięta ktoś o tym …Morawiecki bardzo już był chory wtedy ….Znam szczegóły tamtej sytuacji …około braunowej …areszt itd …ale jasne że to wiedza z powodu prywatnych rozmów nie nadająca się do publicznej dyskusji ..

  Kornel jest wizjonerem … jest lewicowy … NIE wiem czy by się o to obraził czy nie .. Od lat go nie widziałam ….

  Ale nie będe pluć „po wszystkim ” ….. dlatego że mam chrześcijański fundament …. nam to nie uchodzi ….Jeśli lewicowiec tego nie robi ( ten konkretny) .

  Na marginesie – musiała bym z połową znajomych zerwać kontakty z powodu ich podlądów …. i tych propisowskich też…. Ale jedni ludzie umieją żyć „poza tym tematem ” … A jak ktoś nie umie – to ON ogranicza kontakty …wolna wola .,,

  Kornel za stary i za długo pieścił w sobie ideę szczęscia ludzkości zeby go przekonać do czegoś….
  A jeśli moge o kimś powiedzieć dobre słowo – to mówię.
  Ja jestem staroświecka – i już taka umrę .

 15. Jeszcze tydzien i bestseller Jankego trafi pod strzechy i bedzie do wyciagniecia za 9.99 z biedronkowego kosza. Moze warto poczekac?

 16. Czyli jednak mucha straciła słuch, po oderwaniu skrzydełek.

 17. Zwinęli wczorajszą notkę Toyaha, a administrator, z którym on korespondował ujawnił treść tej korespondencji. Broni festiwalu Unsound i przestrzeni kultury, przed złym cenzorem Osiejukiem….to szczera prawda….

 18. Ja to się mam już od prawie dwóch lat w ogóle się nie udzielałem w blogosferze bo jak dla mnie to nie ma nigdzie miejsca, czasem tylko tutaj jakiś komentarz jakaś mała dyskusja. Ostatnio się ośmieliłem zostawiłem kilka komentów na salonie z zacenzurowali dwa blogi na których tam komentowałem już lepiej przestane 🙂

 19. ataki w Paryżu cz.2 – na 13 listopada były planowane ćwiczenia antyterorystyczne w Paryżu…jaki dziwny przypadek..no i oczywiście terroryści którzy się rozerwali bombami przynieśli ze sobą paszporty KTÓRE W CUDOWNY SPOSÓB OCALAŁY!!!

  http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=124656

 20. ataki w Paryżu cz3 – krótka historia False Flags (prowokacji wojskowych) link

  http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=124611

 21. Będzie zgoda, będzie zgoda
  Gdy pan Janke nogę poda 😉

 22. Uzupełnienie:
  Dopisać do http;//salon24,pl/ aby otrzymać
  http://coryllus.salon24.pl/
  Enter 😉

 23. A czy przypadkiem Pan Michał Falzmann nie zasłabł w domu Pana Morawieckiego aby parę dni póżniej opuścić ten padół ? .

 24. Byliśmy w Solidarności, bo tego wymagał tamten czas – sprzeciwu wobec systemu. Każdy miał zapewne inne marzenia związane z oporem, lecz wtedy poglądy przywódców nie miały znaczenia.
  Lewicowość (socjal) jest sprzeczna z zasadami religii katolickiej, której istota to wolność każdego człowieka z osobna, która daje szanse na poruszanie się w świecie bez szkody bliźnich. Jednym pasuje wolność, innym niewola. Więc dlaczego?
  Kiedy Wałęsa pertraktował z przedstawicielami komunistycznej władzy w gdańskiej stoczni, wtedy gołym okiem widać było, że jest to ustawka. A rządzący rządzą i rządzą, a w międzyczasie licząc pieniądze, wciąż się dziwią, że się nabrali. Taki poziom. Ale jednak Kornel Morawiecki potrafił, choć symbolicznie, stolik wywrócić.

 25. „Ja zaś w przyszłym tygodniu rozpocznę w salonie24 nowy cykl notek. Będę tam publikował co ciekawsze fragmenty tej książki. Muszę ją tylko kupić. Zapraszam więc wszystkich serdecznie już teraz.”
  To może ja w ramach „za darmo” poskanuję pańską twórczość i zapodam gdzieś na ruskie serwery.
  I to w całości bo co mam sobie żałować.
  Co pan szanowny na to ??

  „Zrezygnuję z tego rzecz jasna, jak mi odwiną blog, ale nie wcześniej. Komentarza i szyderstw z mojej strony nie będzie, tylko fragment książki. Za darmo……”
  Jeżeli uważa pan, że administracja S24 się przestraszy i odblokuje pański blog, to jest pan w mylnym błędzie.

  Pozdrawiam.

  Wieśniak

 26. Ta książka w internetowym sklepie Aros kosztuje 26,33 zł. Można odebrać w kiosku Ruchu i wtedy płaci się 2,99 zł. za wysyłkę.
  Pozdrawiam

 27. Nie mogę się powstrzymać od komentarza na temat ukrycia wszystkich notek coryllusa.
  To już jest wróg nr 1 ! Trzeba go schować! Za tym muszą być spore pieniądze. Co za obłudni ludzie.
  I zacofani, przecież w tych czasach takie metody już nie działają. Nawet mi do głowy nie przyszło, żeby kupić książkę Igora Jankego.

 28. Wiadomość z frontu walki: na godzinę 13:45 u niewidzialnego Coryllusa na S24 1463 odsłony i 66 komentarzy, Jest pięknie;-)))

 29. „Aha, jeszcze jedno, we Wrocławiu 3 grudnia, będę potrzebował transportu, muszę po południu, na 17.00, dojechać szybko z ul. Wystawowej na Ołbińską 1, gdzie mam wykład, jak zacznę sam kluczyć po mieście, na pewno nie trafię. Jeśli ktoś może mi pomóc, będę wdzięczny.”

  Jestem jednym z uczestników Karmelu i jest możliwe, że 3 grudnia będę się kręcił gdzieś po wrocławskim Biskupinie, więc mogę Pana po drodze zabrać.

 30. Cui bono? Może ten kierunek poszukiwań będzie odpowiedni:
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,W-Rzymie-obawy-o-przebieg-Roku-Swietego-w-zwiazku-z-zagrozeniem-terrorystycznym,wid,17974391,wiadomosc.html?ticaid=115f24
  Już jacyś zatroskani o bezpieczeństwo apelują do papieża o zmianę formuły Roku Świętego, a niejaki Fijołek (co za nazwisko) na wPolityce martwi się o Światowe Dni Młodzieży.
  Jeśli to nawet nie było zamierzone, to wyjątkowo szybko zostało podchwycone…

 31. Bo to jest jeden z frontów walki/wojny totalnej;- o przeżycie/przetrwanie

  pzdr qwerty

 32. słodkie fijołki
  słodsze niż wszystkie róże … śpiewała Violetta Villas :)))
  Ale chca ! 🙂

 33. Nigdy NIE byłam w Solidarności …tak wyszło ….

  byłam na różne dziwne sposoby w SW … i mi chodziło o to … że wstyd nie przeciwstawić się… choć odrobinę…. wstyd być tchórzem … choć się bałam … jak cholera …

  Kompletnie nie myślałam o lewicowości Kornela … bo przecież wszyscy spotykali się w kościołach …Np u księdza …postulowanego na ołtarze …..na Ostrowie Tumskim ….Ja już byłam gdzie indziej …ale przyjeżdzałam …. Po 91′ zaczęłam budować w sobie rozróżnienia i zozumienie ….co jest moje …

  Ale lubię Kornela ..

  On dostanie pypcia na języku chyba – od tego o nim tu gadania :)))

 34. Panie Gabrielu! https://www.youtube.com/watch?v=xmDEQFd4u3g Grzegorz Braun o pisarzu i blogerze Gabrielu Maciejewskim vel Coryllus (13.11.2015r.)

 35. Daj spokój, dobrze….

 36. …Słodsze niż wszystkie Róże,nawet Luksemburg czy Thun…

 37. wszystkie enuncjacje tych prawdziwków tam kończą, Ziemkiewicze, Wildstein`y, ci „prawdziwi Polacy” lądują na koniec w koszu w Biedronce po 7,99 zł. Chodzi chyba o to, że taniej im pozbyć się w cenie druku niż sprzedać na makulaturę (gdzie i tak w końcu trafi). Tym niemniej, lepiej że w tych Biedronkach leżą Ziemkiewicze i Janke, niż ubek Sianecki i Senyszyn jak widziałem parę miesięcy temu.

 38. STRONA na salonie DZIAŁA BEZ PROBLEMÓW
  http://coryllus.mobile.salon24.pl/
  wersja mobilna na komputerze też działa 😉

 39. który to już raz zwyciężyły „równość i braterstwo” ?

  Jeżeli PiS to tylko koncesjonowana opozycja i wentyl do regulowania ciśnienia w kotle, to powinni trochę ciśnienie zmniejszyć, bo elektorat zdecydował się powiedzieć „sprawdzam”. Nie da się już dłużej „straszyć PiSem”, a tak naprawdę tamować nastroje społeczne obecnością „antysystemowej opozycji”, która tylko nie mogła wygrać wyborów przez ogłupione żydoubeckimi Mediami społeczeństwo. Opozycja wygrała, ma własnego prezydenta, musi coś realnie zrobić.

  W jakich polach zdecyduje się ustąpić żydoubecki okupant ? Mnie likwidacja gimnazjów i kilka nowootwartych i nieskutecznych „instytutów” nie zadowoli.

  Jak z samodzielnych rządów PiS wyniknie tylko dalsze wygaszanie Polski, to trzeba będzie zacząć zabijać.

 40. Bardzo proszę o niewpisywanie tutaj takich sugestii

 41. To co zrobi administracja jest bez znaczenia.

 42. Wiesz co, nie zachowuj się jak AWB wokół krakowskiego Bombera.
  Czyli nie judź.

  Jak tam jesteście w tych służbach tacy patrioci, to w końcu ruszcie cztery litery i zadziałajcie.
  Wy to nawet nie będziecie musieli zabijać.

 43. ja wiem, że w internecie każdy może zarówno napisać „nie jestem z żadnych służb” jak i „jestem z Mosadu”, więc moje zaprzeczenie lub potwierdzenie będzie tak samo niesprawdzalne. Na takie oskarżenie nic nie poradzę.

  Czytam właśnie artykuł Michała Kokota z G Aborczego dla niemieckojęzycznego Zeit.de:
  http://www.zeit.de/politik/ausland/2015-11/polen-unabhaengigkeit-marsch-nationalisten

  sam artykuł oczywiście jest do szybkiego przewinięcia, natomiast komentarze Niemców budzą grozę. W wiekszości komentarzy przewija ten sam ton moralnej wyższości, którą słyszę regularnie od jednego Niemca u siebie w pracy, a która to wyższość zasadza się na następującej konstrukcji pojęć: nazim = katolizm , polskość = katolizm, polskość = nazim. I ci Niemcy, ci wytresowani przez niemieckojęzyczne Media normalsi, nienawidzą teraz polskości za… nazizm.

  Ta fala defamacji Polaków w Mediach to jest moralna podgotowka pod rzeź, pod inwazję i masowe mordy Polaków, z pozycji… walki z faszyzmem ! A najgłupsi w Europie Niemcy są pupilami żydowskich publicystów, bo ten karny i łatwy do tresowania naród potrzebuje tylko jednej tabliczki z napisem Verboten, zamiast tysięcy funkcjonariuszy do pilnowania.

 44. Na „mobilnej” stronie nie ma komentarzy „zwiniętych” – nie ukazują się, więc cała dyskusja jest powycinana: brakuje komentarzy Coryllusa. Za to notka jest cała, to fakt.

 45. Deutsche BUNDES-Bank. Dżizas, kto was uczy czytać. Morawiecki M (M&M) stażował w najwyższym i najważniejszym banku niemieckim – państwowym banku EMISYJNYM!

  Nie w żadnej komercyjnej miernocie, jaką jest DB, lecz w Deutche-BuBa, Deutsche Bundesbanku.

  Trzy lata, wliczając okres stażowania jako naukowiec w jakiejś preparującej podręczniki instytucji we Frankfurcie. Trzy lata roboty tam, gdzie wpuszcza się tylko swojaków. Żadnych obcych. Najwyższy poziom bezpieczeństwa – państwowego. Od BuBa zależy istnienie Niemiec.

 46. Tak jak w ataku na WTC w 2001 roku budynek się spalił , samoloty też a paszporty ocalały, były może z azbestu, ciekawe czy na „Tytaniku” paszporty przetrwały.
  A dla rozluźnienia link do skeczu z małpami w wydaniu Fronczewskiego, właściwie się nic nie zmieniło zamiast PZPR teraz jest LGBT. https://www.youtube.com/watch?v=0-v-p1kd580.

 47. Dlatego był mur, to straszni ludzie, a Polacy u nich z własnej woli dla pieniędzy. Moi rodzice w grobach płaczą.

 48. oni są tylko głupi i łatwi do programowania, straszni to są ci, którzy w niemieckojęzycznych Mediach przedstawiają Niemcom wizję historii, w której za holokaust odpowiada kościół katolicki, a oni jako wysoko cywilizowani Europejczycy mogą z pogardą patrzeć na nazi-katolików. W życiu nie słyszałem tyle razy słowa katolik , czy to w Polsce, czy w Holandii, w UK, jak właśnie w północnych Niemczech, i to za każdym razem w formie dowcipu ze serii o głupich polaczkach, albo w połączeniu ze słówkiem nazi. Ktoś to indukuje, buduje tą dumę z NIEprzynależności do kościoła, dumy z bycia tolerancyjnym, kulturalnym i cywilizowanym Europejczykiem wyrażanej radosnym świętowaniem Hell`o`win.

 49. Wyłączyłam filtr pod kalendarzem, no i jest notka Coryllusa.
  Igor z mojej klasy w podstawówce też tak się zachowywał jak pan Janke. Nauczyciele płakali, a Igór bawił się dalej, bo mógł.

 50. we wszystkich Mediach głównego ścieku dzisiaj, w informacjach o zamachu w Paryży, bije po oczach symbol zwany przez niektórych „pacyfką” , przez innych zaś „krzyżem Nerona” i będący podobno znakiem walki z chrześcijaństwem. Niby to „wieża Eiffl`a wpisana w okrąg”, i widziałem ją dzisiaj w Potylice, i na Onecie, i G Aborczym. Niestety, te zdjęcia z Polityki i Onetu które widziałem dzisiaj rano, już znikły, ale ten znak pojawił się na stronie głównej G Aborczego pod artykułem Anny Applebaum:

  http://wyborcza.pl/1,75968,19191899,zamach-w-paryzu-europa-nie-moze-byc-bezsilna-musi-przywrocic.html

 51. Oglądałem to spotkanie, Morawiecki patentowany socjalista tyle że pobożny, chyba.

 52. Ja sie z Panem absolutnie zgadzam. Takie samo opluwanie i szkalowanie
  Polakow we francuskich gazetach i innych merdiach robia od lat tylko
  i wylacznie obrzydliwe kreatury merdialne od jakaly z goowna wyborczego.
  Poziom tych wpisow jest haniebny i skandaliczny. Nie ma na to zadnej
  reakcji ze strony panstwa polskiego czy to z Warszawy czy z Ambasady
  polskiej w Paryzu! Nic! Zero! Null!

  W ubieglym roku przyjaciel zadzwonil do Le Monde w reakcji na jakis
  artykul… zapytal redakcje czy wiedza kogo i czego dotyczyl tamten
  artykul, nakrzyczal na nich bardzo, w kazdym badz razie skonczylo sie
  tym, ze redakcja w Paryzu nie zna polskiego, nie znaja artykulu…
  a zlecenie zostalo przyslane mailem z Warszawy, nawet nie znano
  tego dziennikarza, ale podano telefon „do kogos wyzej”.
  W koncu odpuscilismy to sobie, bo uznalam, ze te robote powinien
  zrobic ktos z Ambasady, i tyle.

  Pamietam, jak doslownie kilka dni po wyborze PAD’a na jakims spotkaniu
  zostalam zapytana, czy nowy Prezydent Polski jest „faszyzujacym
  nacjonalista”… no, po prostu opadla mi szczeka.

  … ja naprawde licze, ze nowe wladze Polski wezma sie naychmiast
  za te szwabska gazowe i jakale, i natychmiast wycofaja wszelkie
  dofinansowanie do tego goowna tak szkalujacego Polske i Polakow na calym
  swiecie. To sie nie miesci w glowie aby taka szmata merdialna
  robila caly czas taka dywersje, z taka perfidia i taka premedytacja
  zupelnie bezkarnie.
  Mysle, tez, ze ta szmata Michal Kokot zostanie dobrze „zapamietany
  i zaszufladkowany” przez Polakow i ze, nigdy przenigdy nie znajdzie
  pracy w polskich mediach!

  To nie Francuzi opluwaja Polakow! To Polacy sa opluwani i szkalowani
  we francuskich merdiach przez taki pomiot komuszy jak jakala, krytyka
  polityczna i inne mendy dziennikarskie!

  Przecietni Francuzi nie maja zielonego pojecia o Polsce, o Polakach,
  o tym co sie u nas dzieje… i tak na dobra sprawe to ich nie interesuje!

 53. te „instrukcje CIA” dostępne są do dziś za kilka dolców np. na hamerykańskim Amazonie – samo CIA miało z nimi tyle wspólnego, że tego typu publikacje ( sygnowane przez np Departament Stanu ) są legalnie dostępne w USA. Czyli wystarczyło,żeby ktokolwiek , kto był w USA przeszedł się do jakiejś większej księgarni i zakupił literaturę, zrobił zdjęcia i kliszami wjechał do PRLu. Kiedyś poszperałem na stronie Amazonu i znalazłem instrukcję produkcji pistoletu maszynowego, karabinu snajperskiego oraz bazooki 😉

 54. Ponoć nie ma przypadków, a są znaki. By walczyć z terroryzmem potrzeba terrorystów, a po wydarzeniach paryskich w imię dobrze pojętego społecznego interesu i zapewnienia bezpieczeństwa zaciśnie się pewnie pętla na internetowych portalach i nie tylko. Stan przesilenia zarówno politycznego jak i ekonomicznego osiągnął moment krytyczny, lub jest blisko niego. Obserwując Europę widać coraz większą nerwowość i szamotaninę, bo nic nie dzieje się bez przyczyny. Chyba szykują się niezłe przetasowania na globalnej szachownicy, oby tylko przysłowiowy słoń nie przeszedł przez skład porcelany.

 55. To jest pobożność szczególna … do dalekiego Boga … fizycy tak miewają….

  Ja tez myśle , jak napisałam , że lewicowy .. Jak znam człowieka 100 lat …wierzący w swoje idee …. Wolno …
  My mamy swoje …

  Chodzi mi też o to , że człek po staroświecku pełen kultury w dyskusji …itd ..

  To ja go lubię :))) Wy nie musicie …:))) Uśmiał by się gdyby mu takie zagadnienie postawić…

  Ja jestem ortodoksyjnie katolicka …. ale jak ktoś ma inaczej ….

  KONIEC o Kornelu .:)

 56. Wg Applebaum w Paryżu nie ma związku między imigracją a terroryzmem. Czyli zrobili ten kipisz, francuscy terroryści francuskim obywatelom. Jeśli tak to , musi to chyba oznaczać że autorami tych strasznych zdarzeń są może na przykład ci jeszcze nie zidentyfikowani, co zmarli w wyniku własnych ataków terrorystycznych, na własnych obywateli i na własne miasto. Może będą mieli dowody tożsamości w kieszeni.

 57. Żona pana Falzmana opowiada o tym na filmie . I proszę się zastanowić PRZED napisaniem czegoś .

 58. Opowiem Panu, Gospodarzowi i wszystkim czytelnikom gdzie koncza podobne
  enuncjacje „tutejszych francuskich” prawdziwkow, czyli gwiazd merdialnych
  i wszelkiej masci popaprancow politycznych.

  Donc,
  W ubieglym tygodniu we srode albo w czwartek w moich ulubionych wiadomosciach
  o 20.00 tym razem Monsieur Delahousse przedstawil reportaz o „dystrybucji”
  ksiazek… tylko praktycznie „o sobie” francuskich prawdziwkow. Otoz okazalo sie, ze
  ci tzw. popularni – Sarko, Bernadette Chirac, Michel Drucker i pozostali wielcy
  wydaja swoje wypociny w nakladach… 500.000 egzemplarzy, reszta planktonu –
  mniejsi politycy, aktorzy, wazne kochanice, pasierby wydaja sie w nakladach
  100.000 egzemplarzy!
  Ci najbardziej „medialnie rozpoznawalni” sprzedaja sie… 40.000-100.000 egzemplarzy
  w ciagu – uwaga! 3-5 lat! Ci mniej rozpoznawalni 5.000-15.000 egzemplarzy – ca depend.
  Niesprzedajacymi sie egzemplarzami zawalone sa wszystkie magazyny… powstal
  duzy problem… bo nie ma gdzie skladowac „biezacych” nakladow!
  W zwiazku z tym przewidywana jest nowelizacja prawa wydawniczego, ze tylko
  naklad do 40.000 egzemplarzy bedzie prawdopodobnie „sponsorowany”!
  Obecny naklad zalegajacy w magazynach zostanie „upchniety” na rok czasu
  do AMAZON i kupno tych ksiazek bedzie mozliwe tylko droga „mailowa”.
  Po roku niesprzedany naklad zostanie „komisyjnie” spalony, gdyz naklad
  nie nadaje sie do… ponownego recyklingu.

  I taka jest prawdziwa sprzedaz ksiazek we Francji… zarlo, zarlo… i sie usralo!

  Po obejrzeniu tego reportazu od razu skojarzylam to z wpisem Pana Gabriela
  jak to swietnie sprzedaja sie ksiazki pana Zebrowskiego, tokarczukow, zychowiczow
  i innych tfurcow z sws, co to… meczy ich talent i wene poczuli…
  Pan Gabriel jest zwyczajnie najlepiej zorienowanym wydawca w Polsce!
  … i jest – the best!

  … tak wiec jest wielka szansa, ze niebawem ksiazka „pisarza” Janke trafi
  do Biedrony… a wtedy moja siostra bedzie czatowac na „atrakcyjna cene”
  tego „bestseller’a” , aby posluzyl jej za… rozpalke do pieca!

 59. Koszerna robota..
  cbdo.

 60. Pieknie, wlasnie tak.

  Spoleczenstwo europejskie nie lyka tego kitu merdialnego… rzeczywiscie Europa
  dzis to „globalna” wioska. Ludzie sie wymieszali, znaja jezyki, rozmawiaja…
  widza i przede wszystkim odczuwaja to co sie dzieje.

  … a marionetki polityczne tylko podrozuja… i pier…la kocopoly, ktorych juz nikt
  nie slucha!

  I ma Pan racje, ze tworzy sie „wydarzenia paryskie”, kreuje sie terrorystow aby
  walczyc z terroryzmem… pamietam jak „wystrugano” Bin Ladena, ktorego rodzina
  bajecznie bogatych i wyksztalconych Saudyjczykow jest posiadaczem wspanialej kamienicy w centrum Paryza, przy bardzo ekskluzywnej i eleganckiej rue Matignon,
  w ktorej mialam „okazje” byc parenascie minut z racji „przypadkowego” spotkania
  mojego przyjaciela ze swoim szkolnym kolega, ktory z racji bycia emerytowanym
  policjantem… dorabial sobie legalnie jako dozorca owej kamienicy z pensja
  4000€ 3 lata temu… byl oczarowany rodzina Bin Ladena, jej kultura i klasa!

  … szykuja sie z cala pewnoscia… zlodziejstwo nieprzecietne wszedzie
  i na niespotykana dotad skale, korupcja – apanaze rzadzacych np. taki
  pajac jak hollande okolo 27.000€ na miesiac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 61. Doskonala wypowiedz Ministra SZ Pana Waszczykowskiego. BRAVO, BRAVO, BRAVO!

  Jestem pewna po tej wypowiedzi, ze i PAD i PBS czytaja m.in. blog Gospodarza!

  Jeszcze raz bravo za wspaniala wypowiedz i rozsadne stanowisko!

  Dziekuje,

 62. Myślę, że jednak łykają i jeszcze popijają poranną kawą zagryzając słodkim rogalikiem. Ale to ich problem, nie nasz. Nas jeszcze nie zepsuł dobrobyt i socjal, dlatego poradzimy sobie nawet w trudnych warunkach, oni nie, nas lata niewoli, tułaczki i podwójnej okupacji wyjątkowo zahartowały. I pewnie dlatego coka cola nie uderzyła nam do głów i nie zlasowała mózgów. I my mamy jeszcze coś wyjątkowego w dzisiejszym świecie, mamy wiarę i kościół gdzie można być razem z innymi w trudnych chwilach. Oni mogą tylko spotkać się na ulicy, a w czasie świąt ich świat obraca się wokół zakupów i prezentów. U nas jak sięgnę pamięcią, to nawet ludzie poprzedniego systemu siadali w Wigilię do stołu i łamali się opłatkiem. My i oni to zupełnie różne światy. I jest mi ich tak po ludzku żal, gdy nagle się okazało jak są bezbronni i bezradni.

 63. Tak, to prawdziwe co Pan napisal… i niewiele mam do dodania.
  Czesci z Francuzow troche otwieraja sie oczy, czesto pod wplywem
  kontaktu z cudzoziemcami. Wiem z autopsji jak np. moi znajomi
  francuscy uwielbiaja ze mna rozmawiac… i autentycznie
  sa porazeni „moja wiedza”… mnie w sumie czesto az smiac sie chce,
  bo ta moja wiedza to z Radio Maryja i od Pana Gabriela z blogu,
  staje na tym, ze bardzo mocno ograniczam swoje „publiczne”
  wyjscia.

  Tak, my mamy wiare i mamy Kosciol… i to rzeczywiscie
  jest orez, sila i moc… nie sadze aby w dzisiejszych okolicznosciach
  przyrody Polakom w swej zdecydowanej wiekszosci „woda sodowa”
  uderzyla do glow… raczej nastepuje gwaltowne i brutalne
  przebudzenie. To Duch Swiety tak dziala…

  Tak, a to co sie stalo z Francuzami… to temat na inna dyskusje
  i nie dzisiaj… to naprawde smutne… az sie plakac chce, ale tak
  wybieraja i jeszcze nie daja sobie przetlumaczyc, ale to nie nasz
  problem.
  Pozdrawiam, dobrego tygodnia i dobranoc,

 64. Niedoszla „prezydentowa” z Chobielina, ukradzionego panstwu Reysowskim
  zapomniala wspomniec kto „zasponsorowal” wydanie „poradnikow turystycznych
  na greckiej wyspie Lesbos – zupelnie gratuit – kazdemu „uchodzcy”… nie pochwalila sie
  swoim ziomalem sorosem – o czym przypomnial dzis Pan Osiejuk!

  Nie wspomniala tez slowem jak to francuska konsul handlowala pontonami
  do przewozu „uchodzcow” w strefie przybrzeznej Turcji!

  Szkoda!
  … a Makreli z Berlina za udzial w tym kryminalnym przewale nalezy sie
  TS w Strassburgu!
  I swoje rady niech se wsadzi tam, gdzie Slonce nie dochodzi… i tyle w temacie,
  a co Europa moze lub nie to nie jej sprawa, niech sie zajmie swoim mezem, bo
  polityka nie jest jej mocna strona!

 65. Mości Gospodarzu!
  A propos sprzedaży tytułów takich jak ten o jasnowidzu i budowie domku w lesie- to chętnie bym je zamówił, ale nie widzę ich na tej stronie (bjn-koszyk zamówień) nie wspominając o cenach…
  Z innej ponadczasowej ( niekoniecznie związanej z dzisiejszym tematem, ale z całością projektów bjn, sn, jak najbardziej)beczki/ flanki: odkryłem genialnego autora brytyjskiego, którego do poduszki mogę w ciemno polecić wszystkim czytelnikom tego bloga: Adam Hall- autor m.in trzech przetłumaczonych na polski powieści szpiegowskich(brytole od kuchni) o perypetiach dzielnego Quillera- misja cośtam (bambus, polarna zorza, czerwony lotos) za 2-3 złote na allegro ( można po 100 razy czytać, tak dobry to towar) . Co jest w tym „ludlumowym” temacie intrygującego- facet naprawdę zwany chyba Elleston Trevor pisał dużo i dobrze pod (z tego co jest mi wiadome) pod 12(!) różnymi pseudonimami artystycznymi, co dobitnie wskazuje na ciągoty do zmiany tożsamości

 66. Nie chcę wychodzić przed szereg (z dystrybucją treści/ wartości) ale wzmiankowany Adam Hall wybitnie trzepie prawą półkulę (nie mylić z praniem mozgów)- stymuluje jak wytrawny instruktor (czemużby nie uczyć się choćby od konkurencji- podobnie jak z powieści niejakiego Adama Przechrzty(sic!), który niejako gloryfikuje oficera stalinowskiej razwiedki Razumowskiego, opisując jego dokonania podczas drugiej wojny światowej (czytam od 30 lat sf, polską i światową i mogę obiektywnie ocenić klasę powieści, nie tracąc z pola widzenia faktu, że większość tych metaforycznych wizji świata jest zorientowana na „goszyzm”;-)
  P.S. Wybrałem onegdaj trudną drogę filtrowania współczesności przez pryzmat zmanipulowanej literatury – żeby wiedzieć kto kiedy i czemu kłamie na dany temat- droga nieco okrężna, ale dojrzewam do szukania faktów z pierwszej ręki, bez uwikłanych pośredników. U Ruskich prym wiodą Sorokin i Pielewin ( nie wiedzieć czemu nigdy nie wzmiankowani przez tutejszych komentatorów)- najwyżej usłyszę : nie witaj w klubie(czyli won)

 67. No, jak junior Morawiecki nie odetnie sie od tego skompromitowanego siola S24
  i sws to na ministerialnej posadzie, moze miejsca za dlugo nie zagrzac.
  Ten caly cyrk ze znikaniem notek i calych blogow jest absolutnie niedopuszczalny!
  Te demaskacje z „unsound”, demaskacje czystego zlodziejstwa z budzetu
  tzw. dotacji sa juz powszechnie znane i PBS i PAD musza to zastopowac
  i nie ma to tamto… juz wystarczy tego okradania Polakow! Wystarczy tych
  chorych pomyslow, projektow, inicjatyw, ksiazek – juz naprawde dosc!

  Ja mysle, ze to bardziej panstwo janke bezceremonialnie uprawiaja „lizedoope”
  przyszlemu ministrowi „przygotowujac sobie grunt” pod przyszle, ewentualne
  „granty”… a, tak na serio to chyba naprawde jazda musi byc ostra miedzy
  nimi do przyszlego koryta, bo zeby takie babole robic i isc calkiem „na rympal”
  to w dzisiejszej WOLNEJ i DEMOKRATYCZNEJ POLSCE absolutne nowum!

  Zdaje mi sie, ze i pan Igor i jego zona bezceremonialnie probuja niszczyc
  niezaleznych blogerow, absolutnie zapominajac, ze jeszcze jakies prawo
  w Polsce obowiazuje… i ze, kto mieczem wojuje od miecza moze zginac!

  Wstyd i kompromitacja Panstwo Janke… nie tedy droga!

 68. Swego czasu byłem pod ogromnym wrażeniem/ wpływem jezuickiego pisarza Ladislausa Borosa, wydawanego niestety przez Pax. Po latach okazało się, żw chyba miał trochę za uszami, ale mimo wszystko bilans jego twórczości wychodzi na plus. Niejeden papież nie osiąga takiej głębi wiary i „dobrych intencji”

 69. Swego czasu byłem pod ogromnym wrażeniem/ wpływem jezuickiego pisarza Ladislausa Borosa, wydawanego niestety przez Pax. Po latach okazało się, żw chyba miał trochę za uszami, ale mimo wszystko bilans jego twórczości wychodzi na plus. Niejeden papież nie osiąga takiej głębi wiary i „dobrych intencji”, oczywiście ktoś wpadł na to przede mną

 70. Reklama i promocja, nie wywierania wpływu na administrację S24.

 71. A jak Pan sądzi, kto się będzie śmiał ostatni – Niemiec, czy Pan?
  Przy kosmicznym zalewarewaniu na instrumentach pochodnych największe niemieckie instytucje finansowe siedzą na bańce prochu. Tu nawet BuBa nic nie pomoże. Niemiecka gospodarka oparta na eksporcie hamuje z piskiem, a sytuacja społeczna nabrzmiewa.

 72. Panie Gabrielu z całym szacunkiem….. ale to Pana warsztat pracy… .brak szacunku do autorytetów podparty wnikliwą analizą . Łączenie faktów w logiczną całość tworząc zręby logiczności…. Ja nie wysuwam sugestii ja tylko sprawdzam fakty czy aby się nie mylę ….przecież to oczywiste że ten człowiek miał słabe serce …A wracając do tematu.,bez żadnego wysiłku podpierając się samą Wikipedią można bez trudu wykazać specjalną opiekę Służb nad Seniorem którego syn Pana trochę sponiewierał. . Ja skupiam się tylko na faktach. Ja widziałem(oczywiście w telewizji..żeby nie było ..:)) Pana Michnika ze złością rzucającego się na kamerzystę na terenie wiezienia gdzie cierpiał za wolność…ale też znam opowieści o zwierzęcych krzykach bitych więżniów..Im taka odwaga nie świtała w głowie . Więc są równi i równiejsi….Żyjąc w PRL-u trochę się uśmiecham jak czytam że ktoś nie został w trakcie wprowadzenia Stanu Wojennego aresztowany bo coś w tym czasie przewoził….:)..i w takim dziewiczym stanie przetrwał do listopada 1987 . Aby w Kwietniu następnego roku pod wpływem KPN i jej siły w USA zwolnić i wysłać do Włoch a póżniej do Wiednia . Hmm….Pan Moczulski i jego zięć ….:)..Zięć to chyba dobrze się ustawił..nieprawdaż ..podobnie jak dawny minister oświaty…Nie nudząc już Pana ..Nie taki był koniec Pana Piotra Skórzyńskiego (ponoć pochowany w rodzinnym grobie bez informacji że też tam spoczywa)… bądz Pana Jana Samsonowicza….

 73. Czytaja, rozmawiaja… i mysla… a potem przedstawiaja swoje bardzo wywazone,
  rozsadne stanowisko.
  … i tak wlasnie nalezy postepowac!

 74. A może sprawa z młodym Morawieckim jest taka: on dostaje stanowisko ministra, w zamian za to Kornel przekonuje połowę posłów Kukiza`15, żeby przeszli do PiSu. Trochę to niskiej rangi spisek, ale Kaczyński i takim nie pogardzi.

 75. Wystarczy jetpack, wtyczka autorstwa twórców WordPressa.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.