gru 052017
 

W czwartek jadę do Wrocławia. Wygłoszę tam dwie pogadanki, obydwie w konwencji całkowicie niestandardowej. Pierwsza – w czwartek o 17 na temat św. Stanisława, dla uczestników karmelitańskiej akademii. Uwaga – ludzie z miasta, żeby wysłuchać tej pogadanki muszą zapłacić ojcom jakiś grosik, niewielki. Wpłaca się go ojcu Antoniemu przed rozpoczęciem pogadanki. Nie mogą też zadawać żadnych pytań. Kolejna gawęda – piątek o 19.00, wstęp wolny. Będę mówił o Lutrze. Jeszcze nie wiem co, ale postaram się nawiązać do tego co jest w filmie Brauna. Będę też ten film chwalił, o czym uprzedzam, zawczasu.

Zabieram ze sobą książki, ale wezmę raczej tylko nowości, jak ktoś ma jakieś specjalne życzenia niech je zgłosi jutro w komentarzach.

 

A tutaj nagranie wywiadu z targów.

 

 

  16 komentarzy do “Wyprawa do Wrocławia”

 1. Wrocław to trudne miasto, tam każdy kamień jęczy z tęsknoty za Komorowskim i Tuskiem. Za czasami gdy służba domowa była tania i, gdy w firmie kobieciny żebrały za robotę po 30 gr od worka, bo nie było 500+.

 2. Wroclaw. To poludniowy zachod. Cala kisc wywrotowcow na poludniu, pewnie od slonca, a na zachodzie to juz wogole..

 3. Nawiązanie w rozmowach do spółdzielczości i dzieła ks. Wacława Blizińskiego, ale nie tylko..

  https://www.youtube.com/watch?v=d2vmAy5uy5U

 4. „…tam każdy kamień jęczy z tęsknoty za Komorowskim i Tuskiem …” – ja sobie wypraszam takie inseminacje, :-).

 5. postkomuchy po prostu mordy drą głośno

 6. Skończcie już z tymi brzydkimi schematami o Wrocławiu. Władza wszędzie jest podobna, a ludzie tu są tak samo różni jak gdzie indziej. I zapewniam, że nie wszyscy tęsknią za tym co było wcześniej. Np. mój sąsiad w ogóle nie toleruje, gdy w jego obecności ktoś użyje słowa „platforma” – choćby mówiąc o drewnianej platformie dla dzieci na drzewie.

  W piątek akurat niestety wyjeżdżam, ale w czwartek mam nadzieję przyjdę. Mam też pewien pomysł odnośnie gazetek, ale nie powiem na razie jaki, może się uda.

  @Coryllus

  Jaki jest dokładny adres tych spotkań?

 7. Znalazłem w poprzedniej notce – Klasztor Ojców Karmelitów Bosych, ul. Ołbińska 1

 8. Marcinie, proszę Cię na ile czasu starcza, pośpiesz się z tym pomysłem na gazetki,  bo ta gazetka z tytułem „Socjalizm i śmierć” jest datowana na  rok 2017 i za chwilę będzie nieaktualna.  Kłopot jest z bibliotekami publicznymi, bo  one są obsadzone przez załogi rekrutowane z  platformersów i kodziarstwa (tfu),  a te w swej gorliwości i walce o „dobre wczoraj”, wrzucają Coryllusowe gazety do kosza.

 9. Na Bemowie z-ca dyrektora z obrzydzeniem stwierdził, że gazetka „To komercja – tu są ceny!” – i zabronił wykładania.

 10. jęczy i wzdycha „Sława Bohu” albo nawet „Gott mit uns”

 11. Czasem nawet „szalom gotu”

 12. Witam.

  A propo „jakby ktoś miał budżet,” więcej światła poproszę 🙂

  Pozdrawiam

 13. przetłumacz , pierwszy wyraz kojarzę ale drugi wyraz co oznacza?

 14. Ja już swoje egzemplarze rozdałem. Wczoraj na wykładzie we Wrocławiu (ponad połowa ludzi była z akademii Karmel, więc nie znała bloga ani wydawnictwa), a resztę znajomym i sąsiadom.

 15. Obrzucam gazetkami bibliotekę SGH i „Koszykową” ( czyli „Kierbedziową”) .

 16. żydo-hitlerowco-banderowiec (Gott odmienione jak Boh), czyli inaczej: chazaro-hitlerowiec

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.