maj 182015
 

Zacznę od czegoś o wiele bardziej optymistycznego niż Żakowski i jego obłęd. Wczoraj skończyły się targi książki na Stadionie Narodowym. Nie odnieśliśmy sukcesu, ale też nic nie straciliśmy. Trzeba jednak powiedzieć wprost, że jest to wyłącznie zasługą Huberta Czajkowskiego, który stał z nami przez dwa dni i rysował w swoich komiksach mnichów i rycerzy. Ludziom się to bardzo podobało i kupowali nasze książki i komiksy. Bez Huberta tragi zakończyłby się katastrofą. Stadion nie nadaje się do handlu, jest za wielki. W przyszłym roku przeprowadzę tam ostatnią próbę, jeśli się nie powiedzie, zrezygnuję z tej imprezy.
Kiedy wróciłem do domu zaczęliśmy oglądać debatę, ale wkrótce przestaliśmy, nie dałem po prostu rady. Na chwilę przerzuciliśmy się na jakiś inny kanał, a tam występował Żakowski. No i powiedział ów dziwny człowiek, że PiS zniósł podatek spadkowy dla najbogatszych. Myślałem, że wyjdę z siebie i stanę obok, Pis zniósł podatek spadkowy dla najbogatszych!!!!!? Jaką trzeba być brudną ku…ą, żeby opowiadać takie rzeczy publicznie. Nie dość, że cała własność jest fikcją, nie dość, że człowiek zadłuża się na całe życie, żeby móc mieszkać i w miarę normalnie egzystować, to jeszcze wielu ludzi nie mogło po prostu wejść w posiadanie spadku, bo musiało zapłacić państwu haracz. Kiedy to zniesiono wychodzi ta gnida i mówi, że to jest ulga dla najbogatszych. Inni zaś potrafią napisać, że tak, PiS zniósł podatek spadkowy, ale tylko dla najbliższej rodziny. A dla kogo do ciężkiej cholery miał znieść ten podatek? Dla Żyda lichwiarza, czy dla korporacji? Pisaliśmy już tutaj o zniesieniu podatku spadkowego nie raz i za każdym razem zgadzaliśmy się, że jest to jedna z najważniejszych ustaw podjętych za rządów PiS. Nie mówi się o niej prawie wcale, a jeśli już to w kontekstach bliskich takiemu Żakowskiemu, który – przypominam – postulował, by znieść dziedziczenie, to znaczy by spadek stawał się własnością państwa, a dzieci, którym zmarli rodzice musiały się dorabiać od zera. Naprawdę niech Żakowski wznosi akt strzelisty do tego diabła, któremu składa ofiary i w którego wierzy, niech mu dziękuje, za to że ja nigdy nie obejmę władzy w Polsce, bo kazałbym go powiesić publicznie przed ministerstwem finansów, ku przestrodze innym heretykom. A zaraz obok Sierakowskiego, z którym Żakowski snuł publicznie plany zniesienia dziedziczenia.
Powtórzmy to jeszcze raz – ludzie, którym rodzą się w głowach takie pomysły powinni być w zadanych warunkach izolowani, a gdyby warunki się zmieniły, czyli gdyby świat znormalniał, skazywani na wieloletnie wyroki, a w razie uporczywego głoszenia swoich herezji wędrowaliby po prostu na stos. Oczywiście, trzeba by im dać szansę odpokutowania swoich błędów i ich odwołania, myślę, że można by nawet wezwanie do poprawy powtórzyć trzy razy, ale nie więcej.
Ja właśnie skończyłem pisać książkę o heretykach, wiele rzeczy musiałem przeczytać zanim powstał ten nowy tom Baśni i dowiedziałem się z tych pism przemądrych co to jest prawdziwa herezja. Otóż to jest Żakowski i jemu podobni. Ludzie szykujący zamach na własność, a właściwie na jej resztki, ludzie którzy chcą by każde dziecko od razu rodziło się niewolnikiem i nie miało w życiu szansy na nic. Wyjątkami od tej reguły byliby oczywiście ludzie z kasty Żakowskiego, czyli po prostu doskonali.
Siedzieliśmy na tych targach i przyglądaliśmy się tym doskonałym, najpierw przemknęła przed nami ministra Kluzik, od razu pożałowałem, że nie zabrałem ze sobą zgniłych jajek. Potem przeleciał Maleńczuk, który wygląda jak stara kobieta z półświatka. Toyah zaś powiedział, że jak Maleńczuk podejdzie do naszego stoiska to usłyszy to samo co wyborcy PiS na jego koncercie. Parę razy minął nas Wojciech Tochman z gazowni, który krzywił się za każdym razem okropnie kiedy patrzył na szyld nad naszym stoiskiem. W końcu na sztywnych zupełnie nogach przespacerował się obok nas sam Seweryn Blumsztajn. A kiedy poszedłem na koronę stadionu zobaczyłem tam Stana Borysa, który przypominał trochę psa mojego kolegi, kiedy tamten, z oszczędności postanowił leczyć zwierzaka z pcheł nacierając go denaturatem. Stan Borys niósł na rękach małego smutnego pieseczka w kolorze białym, zauważyłem, że z całą pewnością nie leczył go z pcheł za pomocą denaturatu, bo pies miał dużo włosów, w przeciwieństwie do swojego właściciela.
Najciekawiej jednak było – znam to z opowieści, bo nie zaszedłem w to miejsce – na stoisku gdzie pan Grupiński podpora PO sprzedawał jakieś książki, chyba swoje. Obok niego stał młody Tyrmand i reklamował siebie i swoje publikacje. Ten sam młody Tyrmand, który mówił ostatnio, że PO to złodzieje, a Sikorski powinien odpowiadać za zdradę stanu.
Naprawdę, wesoło było na targach książki.

Na tym kończę na dziś, bo muszę odpocząć. Chciałbym tylko jeszcze najserdeczniej podziękować Państwu Rudziejewskim za przesłanie gadżetów na uroczystość dnia dziecka w szkole w Grodzisku gdzie uczy moja żona.
Zapraszam na stronę www.coryllus.pl i do sklepu FOTO MAG przy stacji metra Stokłosy, gdzie są już komiksy nasze i nowy komiks Huberta Czajkowskiego zatytułowany „Wilcza gontyna”.

  37 komentarzy do “Żakowski to dobroczyńca ludzkości”

 1. Ja bym powiedział inaczej: „Pan tu nic nie kupi, bo Panu nic nie sprzedamy” – z kamienną twarzą oczywiście. A gdyby chciał obejrzeć czy to książkę, czy komiks, to: „proszę nic nie dotykać”

 2. Dotykanie eksponatów przez szambiarzy z Czerskiej surowo wzbronione 😉

 3. Miły ten Hubert Czajkowski.

 4. Wiem, że nie na temat, ale mam nadzieję na uniknięcie kary;)
  Czy ktoś posiada I numer szkoły nawigatorów z którym byłby skłonny się rozstać? Kwartalnik zacząłem czytać w zeszłym tygodniu po przeczytaniu ostatniej „Baśni”, niestety nie załapałem się z zakupem I numeru. Drugi i trzeci przypadły mi do gustu, więc zacząłem chorować z powodu niemożności położenia swoich łap na pierwszym numerze… 😉

 5. I w tym momencie wartość każdego egzemplarza z 1 tys. wydrukowanych wzrosła o 100 % 😉

 6. Hubert Czajkowski = Wunderwaffe Gospodarza, chociaż z opisu widać, że wyszło to tak przy okazji. Jest to jakaś wskazówka na przyszłość, bo kubki, koszulki i zakładki już były i sie opatrzyły. Można też nająć jakiegoś studenta, a za dwa lata znowu coś trzeba będzie wymyślić, by passantów zatrzymać przy stoisku.
  Żakowskiego wystarczyłoby odciąć od TV, w tym TV Republiki i po sprawie.

 7. „Głosuj, ale nie na złość i nie dla żartu” – powiedział Żakowski w radiu. Tak, ja właśnie głosuję całkiem na poważnie i nie dla żartu. „Trzej tenorzy” nigdy nie budzili mojego zaufania, nigdy na nich nie głosowałam i teraz też wybieram zmianę Liczę że teraz się uda mieć prezydenta a nie rezydenta.
  Panie Żakowski zachowuj się Pan, bo ja przez pana skrzyżowanie Sobieskiego z Dolną będę musiała szerokim łukiem omijać, bo pan żeś w tym rejonie do Liceum biegał.

 8. Maleńczuk jest coraz bardziej podobny do Senyszyn.Przypomina mi to pytanie Szwejka czy zna baronową von Botzenheim.Odpowiedział że to jego matka która porzuciła go w niemowlęctwie.

 9. WIele ludzi zapomina ze PIS zrobil cos rownie waznego w sferze podatkow – wprowadzil wspolne opodatkowanie malzonkow oraz ulge od podatku na dzieci – co przywraca do pionu tradycyjny model rodziny w ktorym dobrze zarabiajacy ojciec nie jest karany za fakt ze matka wychowuje dzieci w domu. Dla przykladu w UK ktory jest „Mekka mlodej emigracji” jest dokladnie na odwrot. Panstwo systemem podatkowym rozbija tradycyjne rodziny a wspiera patologie..

 10. Likwidacji dziedziczenia jeszcze nie ma, ale wszystko jest na dobrej drodze. Na razie wprowadzono odwróconą hipotekę – doprowadzeni do skrajnej nędzy staruszkowie będą oddawać swoje mieszkania/domy bankom za żałosny dodatek do jeszcze żałośniejszej emerytury pozbawiając dzieci dziedzictwa. Potomkowie będą mogli je sobie potem wykupić, najlepiej za kredyt wzięty w tym samym banku spłacając go przez pół życia itd. Genialne prawda? Bankowe perpetuum mobile. I niczego nie trzeba oficjalnie likwidować.

 11. Kiedyś, no właśnie:kiedyś skrzywdzenie sieroty i wdowy należało do najcięższych grzechów, wołających o pomstę do Nieba czy wręcz przeciwko Duchowi Świętemu. Taki jest podatek od spadku.

 12. Staruszek, który ma potomstwo lub krewnych, nie wejdzie w odwróconą hipotekę,chyba że to potomstwo ma go w głębokim poważaniu.

 13. Bohater notki – cholernie sprytny i inteligentny – sukinkot stojący po złej stronie mocy.

 14. I to jest właśnie to. Często w rozmowach jak schodzi gdzieś temat na tych właśnie różnych ludziów z telewizji, gazet czy tym podobnych prędzej czy później pojawia się zdanie w stylu „to jest bardzo inteligentny człowiek.” albo „no politycznie to on nie ma racji ale jest inteligentny bardzo, i jego wywiady dobre są”. No ok, szatan też jest inteligentny jak mało kto, czy dlatego mamy go plusować, czy może tym bardziej się go strzec. Dlatego tych właśnie „najinteligentniejszych” z rożnych podiów czy miejsc wyróżnionych najbardziej trzeba się strzec. A najlepiej to zastosować procedurę opisaną w notce powyżej przez Pana Coryllusa

 15. Absolutnie!

  Im inteligentniejszy tym bardziej uważać.
  Inteligentny – co może zmylić a i zazdrośc budzi – ale zaprzedany.

  Niszczyć – po głebokim namyśle jak to zrobić najskuteczniej.

 16. Mam nadzieję, że Kluzik, Szumilas i reszta potworów poniesie konsekwencje wszystkich eksperymentów na dzieciach, rodzicach i nauczycielach jakie ostatnio mieliśmy okazję przeżyć. Szkoda na to słów i nawet zgniłych jajek. Niech wezmą te swoje reformy i idą w nich w siną dal.
  Przez ostatni miesiąc musieliśmy z mężem i synem wziąć udział w spotkaniach z funkcjonariuszkami systemu, wychowanymi przez gazetę wyb., które przekonywały nas jak wielkim dobrodziejstwem jest nauka w obecnej zreformowanej pierwszej klasie, gdzie są razem dwa roczniki dzieci, uczone z darmowego podręcznika. Ten wielki chaos panie starały się nam zareklamować jako szansę rozwoju i nie mogły za nic pojąć jak można z tego rezygnować i chcieć uczyć dziecko w domu.
  POtwory i spółka muszą przestać straszyć i koniecznie trzeba im uniemożliwić dalszą dewastację Polski.

 17. Sponsorzy mamprawowiedzieć.pl w zarządzie którego Zofia Komorowska:

  Bank Światowy
  • projekt Sprawdzam.pl, realizowany w roku 2006 — 6000 $
  Fundacja im. Stefana Batorego
  • projekt „Mam Prawo Wiedzieć”, realizowany w latach 2006–2007 — 145.000 PLN
  • projekt „Mamprawowiedziec.pl — serwis o obecnych posłach i senatorach”, realizowany w latach 2008-2009 — 85.000 PLN
  • projekt „Rozwój serwisu Mamprawowiedziec.pl”, realizowany w latach 2011-2013 — 200.000 PLN
  Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
  • projekt: „Mam Prawo Wiedzieć — poglądy reprezentantów”, realizowany w roku 2007 — 74.000 PLN
  • projekt: „Mamprawowiedziec.pl — obywatelski serwis o działaniach reprezentantów”, realizowany w latach 2009–2010 — 292.468 PLN
  • projekt: „MamPrawoWiedziec.pl – Obywatelski serwis o działaniach reprezentantów”, realizowany w latach 2012–2013 — 200.000 PLN
  • projekt: „Aktywny internauta – świadomy wyborca – zaangażowany obywatel. Kandydaci 2015”, realizowany w latach 2014–2016 — 322.300 PLN

  Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe

  • projekt „Rozwój serwisu Mamprawowiedziec.pl”, realizowany w roku 2011 — 20.000 $
  • projekt „Candidates 2011”, realizowany w roku 2011 — 30.000 $
  • stypendium badawcze dla Anny Ścisłowskiej i Mateusza Lufta na projekt „Poglądy parlamentarzystów”, realizowany w latach 2011-2012 — 8.000 $

  Fundusz dla Organizacji Pozarządowych (przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej)
  • projekt „Mamprawowiedziec.pl — obywatelski serwis o działaniach reprezentantów”, realizowany w latach 2009–2010 — 194.480 PLN

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  • projekt: „MamPrawoWiedziec i MojaPolis w roku wyborów: merytorycznie o polityce i danych”, realizowany w latach 2015–2016 w partnerstwie z MojaPolis.pl — 337.800 PLN
  Bronek na mazury macać kury 😉

 18. tak jest nie tylko w polsce i to od bardzo, bardzo dawna

 19. Jeszcze pozostaje metoda warstwowa: warstwa ziemi, warstwa delikwentów, warstwa ziemi, warstwa delikwentów

 20. Taki argument wśród banksterów również się pojawiał – wzmocnienie więzi rodzinnej 🙂 A kto z potomków wyjechał za chlebem (choćby do innego odległego miasta/miejscowości) sam sobie szkodzi, mógł lepszą pracę znaleźć na miejscu, no i kredyt wziąć…

 21. Sponsorem stronki jest Fundacja Batorego, a w niej znane nazwiska:

  PREZES

  Aleksander Smolar
  politolog, publicysta, zastępca przewodniczącego Rady Naukowej Instytutu Nauk o Człowieku (Institut für die Wissenschaften vom Menschen) w Wiedniu; członek International Forum Research Council w Waszyngtonie; członek Rady Dyrektorów Institute for Human Sciences przy Boston University; w latach 1989-1990 – doradca ds. politycznych premiera Tadeusza Mazowieckiego, w latach 1992-1993 – doradca ds. polityki zagranicznej premier Hanny Suchockiej. Prezes Fundacji Batorego od 1990 roku.

  RADA FUNDACJI – PRZEWODNICZĄCY
  prof. Marcin Król
  historyk idei
  Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego

  CZŁONKOWIE
  Jan Krzysztof Bielecki
  ekonomista, były premier RP, obecnie przewodniczący Rady Partnerów EY Polska

  Bogdan Borusewicz
  historyk
  Marszałek Senatu RP

  Agnieszka Holland
  reżyserka, scenarzystka
  Prezydent Polskiej Akademii Filmowej

  Olga Krzyżanowska
  lekarz

  Helena Łuczywo
  redaktorka
  współzałożycielka Gazety Wyborczej

  Andrzej Olechowski
  ekonomista
  Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Banku Handlowego S.A.

  prof. Zbigniew Pełczyński
  politolog, Uniwersytet Oksfordzki

  prof. Andrzej Rapaczyński
  prawnik, Uniwersytet Columbia

  Henryk Woźniakowski
  wydawca
  Prezes Zarządu Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak

  Poprzednie linki usuń 😉

 22. Pytanie do pana Coryllusa. Na jednym z filmików wspomina pan o książce wydanej w Usa w latach 60-tych u.w. dwóch profesorów ( ” prowincjonalnych” ) uniersytetów, którzy wykazują, że do końca X wieku Kościół był niedominującą siłą w Europie …
  i to właśnie chrzest Polski i Węgier zmienia proporcje sił. Czy mógłby pan podać mi tytuł tej książki lub nazwiska autorów ?

 23. Nic nie rozumiem. Andrzej Duda zgadza się na warunki strony przeciwnej. Debatę ( ? ) w TVN24 poprowadzi MO i Pochanke. Kogoś przymuliło?

 24. Duda nie ma nic do gadania .Wygląda na to że sztabowcy Dudy są rozsadzani od wewnątrz przez kretów.Tylko tak można wytłumaczyć zgodę na TVN.Ważne żeby Duda 21-go wyprowadził celny cios(w terminologii bokserskiej, w punkt albo w splot słoneczny), ale koniecznie w pierwszej rundzie .Celny cios to oczywiście materiał do wyboru np.Fundacja PRO-CIVILI ALE Z ŻELAZNYMI DOWODAMI.Takie ciosy powodują że delikwenta znoszą z ringu i w najlepszym przypadku następuje uszkodzenie mózgu.

 25. Niestety, uklad krotkie pytanie-dluga odpowiedz utrudnia przekazanie takich tresci z pelnym kontekstem.

 26. Nie chodzi się do TVNu . To prywatna stacja. Jeśli chcą mieć przywilej debaty, którego nie mają inne prywatne stacje to muszą się zgodzić na warunki kandydata. Jak nie – to nie. Co tu jest do filozofowania.
  Wrzucą reklamy, zarobią – to na warunkach Dudy.
  Ale generalnie nie i koniec.

 27. Do tego dodam jeszcze podatek katastralny, podatek od wartości posiadanej nieruchomości. Jest już praktycznie w całej Unii. Wielu ludzi nie będzie po prostu stać na jego systematyczne płacenie, a to dotyczy głównie nieruchomości położonych w atrakcyjnych miejscach. To równie prosty sposób na likwidację własności, więc jeszcze wszystko przed nami. Taki rewolucjonista Żakowski pewnie wie co mówi, a przeboleć nie może zniesienia tego podatku od spadku, bo to jednak jakaś blokada wywłaszczania, no i wręcz kontrrewolucja! Bo tacy jak on chcieliby nas widzieć tylko w jakichś czynszowych lokalach usytuowanych w socjalnych gettach, uzależnionych od kart kredytowych i pewnie z reglamentowanymi kartkami na żywność w kieszeni.

 28. www,integrator.salon24.pl

 29. Malenczuk to typowy polski celebryta, przyklad tego jak sie moze czlowiek stoczyc. Moze z Kazikiem nowa partie polityczna zalozy. Beda obaj grac na mandolinie i dorzucac do pieca w TVN24.

 30. Tak ,to prawda trudno to zrobić w takim czasie danym na odpowiedż,ale Duda jest dużo młodszy a wiec szybszy .Trzeba próbować nie ma innej opcji,bo polegnie.

 31. Dzięki
  A kiedy najszybciej można pana spotkać w Gdynii ? czy pojawi się pan jeszcze przed 31lipca ( nadmorski plener czytelnicz)? Liczę, ze tych zapijaczonych buców co byli na spotkaniu w Gdańsku nie będzie

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.