gru 082015
 

Poziom salonu24 jest już tak dalece zaniżony, że w zasadzie można by tu puszczać fragmenty koncertu Sabriny. Oto wczoraj na pudle znalazł się tekst jakiegoś młodego człowieka z PiS, który twierdzi, że wygrana Marie Le Pen w regionach oznacza iż Francja się budzi. Mając za sobą tyle lat doświadczeń i obserwacji dotyczących dyscyplinowania państw, narodów i różnych organizacji, stwierdzenie, że Francja się budzi, bo partia uchodząca za prawicową ekstremę zdobyła władzę w wyborach lokalnych to jest duża ekstrawagancja.
Byłem wczoraj w Klubie Ronina i mówiłem między innymi o tym, o Francji dzisiaj. Wieczór był poświęcony książce „Kredyt i wojna”, ale ja, nauczony doświadczeniami poprzednich takich wieczorów wiedziałem, że ludzie nie dadzą rady wysiedzieć na samym tylko średniowieczu. Szczególnie jeśli jest to grupa tak ekskluzywna i wyselekcjonowana jak ta, która gromadzi się co tydzień przy Foksal, żeby posłuchać politycznych nowinek. Nie ma mowy, żeby karmić tę publiczność jakimiś oczywistościami. Zacząłem więc od prezentacji kilku plansz z naszych memiksów, tych dotyczących sytuacji we Francji właśnie, a szczególnie zamachu na Jauresa. Jak pamiętacie Jean Jaures przywódca socjalistów, człowiek instytucja, a nawet więcej – człowiek realna władza nad umysłami i sercami milionów, został zabity na kilka dni przed wybuchem wojny. Zamordował go prawicowy ekstremista. I na tym się zatrzymajmy, bo tak jak powiedziałem wczoraj, prawicowy ekstremizm to jest zawód wyuczony i wykonywany, nie zaś misja jak się wydaje niektórym. Francuski ekstremizm, tak prawicowy, jak i lewicowy dzieli się zwykle na dwie warstwy – płytką i głęboką. Ta płytsza -prawicowa to struga wypływająca wprost z prefektury, gdzie powstają plany hodowli prawicowych ekstremistów potrzebnych do mordowania trybunów ludowych zdobywających władzę nas sercami samą tylko charyzmą. Druga zaś głębsza, lewicowa lub anarchistyczna, ma, jak uczy nas przykład Julesa Bonnot’a, swoje źródło w Londynie. I tak to mniej więcej się kręci.
Prawicowi ekstremiści mają swoje poczesne miejsce w literaturze. Najwcześniejszym przykładem prawicowego ekstremisty jest ponoć Barabasz, ale ja mam inny, ulubiony przykład. Pamiętacie powieść „Trzej muszkieterowie”? Na pewno pamiętacie. Występuje tam pewien purytański oficer, którego wysyłają, żeby konwojował Lady Winter już nie pamiętam dokąd. No i ona kompletnie zawraca mu w głowie, do tego stopnia, że on próbuje zabić króla (chyba). Podkreślam jeszcze raz – rzecz zwana prawicowym ekstremizmem nie ma żadnego uroku nowości – to jest ramota, staroć, figura, którą posługiwano się już za Heroda Wielkiego, a może także wcześniej. I teraz prawicowi ekstremiści mają trochę władzy we Francji. Jak myślicie, jak ją wykorzystają?
Do tej wodnistej, całkowicie przejrzystej zupy, którą gotują nad Sekwaną dołóżmy teraz trochę ingrediencji. Najpierw powtórzenie, bo już o tym mówiliśmy – będzie komasacja regionów. Oznacza to, że osłabnie centrum. Jeśli zaś ono osłabnie, to wzmocni się władza prawicowych ekstremistów w tychże regionach. Kiedy u nas Jarosław Kaczyński chce dokonywać nowego podziału województw w kluczowych dla ewentualnej korekty granicy regionach, to znaczy, że chce te – hipotetyczne póki co manewry – unieważnić. Zmniejsza moc lokalnej władzy i zwiększa wpływy centralnej. Odwrotnie niż we Francji. No i w przeciwieństwie do Marie Le Pen nie jest on żadnym ekstremistą, o czym wszyscy wiemy. To się tylko tak wydaje Lisowi.
Ładujmy jednak kolejne gwoździe do naszej polewki. Jechałem sobie samochodem z Wrocławia i słuchałem radia, a tam jakaś pani opowiadała z emfazą, że Katalonia chce mieć własną walutę wymienialną na euro, w której dokonywać się będzie wypłat i udzielać kredytów. No i jeszcze do tego powiedziała ta pani, że to nic złego, ponieważ inne miasta i regiony też mają taką walutę. Wymieniła trzy – Liverpool ( a może Bristol?), Tuluzę i Korsykę. Uśmiałem się jak pszczoła. To, że jakieś miasto w Anglii ma własną walutę nie znaczy absolutnie nic. Tam każde osiedle może mieć własną walutę i nic z tego powodu nie wynika. Co innego jeśli Tuluza ma własną walutę albo Korsyka. Fakt ów ożeniony z prawicowym ekstremizmem może wywołać huczek, jeśli nie wielki huk.
Nic się Francji nie stanie – powiedzą niektórzy – to wielki kraj, ma własny przemysł, głęboką kulturę i wielkie tradycje, a to tego armię. Jasne, Rosja w roku 1914 miała własny przemysł, głęboką kulturę, wielką tradycję, a do tego armię. W pięć lat nie zostało z tego nic, absolutnie nic. Kryzys zaś zaczął się także od ekstremistów, tyle, że lewicowych, bo u nas na wschodzie w prefekturach hodują akurat takich, i im przeznaczają różne ważne zadania. Do osobnych rozważań i prywatnej dewocji pozostawiam czytelnikom ewentualne związki tych ekstremizmów wschodnich z Londynem.
Tak więc, mając głębokie przekonanie do wyłożonych racji mówię: Francja się nie budzi, Francja zasypia właśnie, być może na wieki.
Czy nas to powinno w ogóle interesować? Mając za sobą doświadczenia wczorajszego wieczoru, stwierdzić muszę, że chyba nie. Głębokie doświadczenia państw i narodów nie są w żaden sposób przekładalne na popularną publicystykę. Nie można o tym ludziom opowiadać tak wprost, bo kalki propagandowe wyprodukowane w prefekturach, akademiach, no i w Londynie rzecz jasna, są tak trwałe, tak wrośnięte w serca, że próżny nasz trud.
Pokłóciłem się wczoraj troszkę z pewnym panem o tych katarskich heretyków. Pan miał do mnie pretensję, że ani razu nie wspomniałem o manicheizmie. Nie wspomniałem, bo uważam, że to jest bez znaczenia. Doktryna heretycka służy jedynie dyscyplinowaniu grupy, niczemu więcej. Można zaczadzić ludzi manicheizmem, komunizmem, czym tam chcecie i zmusić ich do ciężkiej pracy, ku ich wielkiemu zadowoleniu, było to nie raz ćwiczone. Doktryna nie jest początkiem działań, jest ich środkiem. Początkiem jest budżet i preliminarze dotyczące spodziewanych zysków ze sprzedaży tkanin na odległych rynkach, potem idzie doktryna będąca podstawą konsolidacji grupy producentów, a potem harówa od rana do nocy przy wtórze śpiewów. Mój szanowny interlokutor uporczywie nie chciał tego zrozumieć. Powtarzam więc – nie mówiłem o tym manicheizmie celowo.
Wróćmy jednak do tych prawicowych ekstremistów, czy oni zawsze są tacy? O ile nie mają na widoku własnych korzyści, nie może być inaczej. Prawicowi ekstremiści występujący w obronie ludu, czystości doktryny i innych mgławicowych aktywów zawsze są tacy, to znaczy zawsze mają znajomych w policji lub ich aktualna wielka miłość ma znajomych w policji. Tak naprawdę ważni i istotni są tylko ci, którzy działają w imię swoich egoistycznych interesów lub interesów grupy. Czy oni nie będą zabijać i nie będą terroryzować tak zwanych zwykłych ludzi? To zależy jaką doktryną będą się posługiwać i jakie organizacje staną u ich boku, by firmować te działania. No i teraz mówimy – jak to zwykle w takich razach – sprawdzam. I zadajemy pytanie: kiedy Marie Le Pen była ostatni raz u spowiedzi? I kolejne: Jak zamierza rozprawić się z republiką? I następne (to już jest trąf): czy historia Francji zostanie napisana na nowo, z uwzględnieniem zbrodni w Wandei, która musi się znaleźć w podręcznikach. A na koniec siódemka pik, jak w słynnym pojedynku karcianym Marcina Kabata z dwoma diabłami w sztuce „Igraszki z diabłem”: kiedy rozpocznie się proces beatyfikacyjny Ludwika XVI, bo jak pamiętacie car Mikołaj już od dawna jest świętym. Bez odpowiedzi na te pytania możemy ze spokojem czekać aż kolejne miasta na południu zaczną wprowadzać swoją walutę, a jeśli idzie o nasze podwóreczko zastanawiać się czy telefony nasze już są podsłuchiwane czy jeszcze nie. No i obserwować lokalnych, tutejszych prawicowych ekstremistów oraz ich poczynania.

Zapraszam na stronę www.coryllus.pl,. Do sklepu FOTO MAG i do księgarni Tarabuk. Nowy, francuski numer Szkoły Nawigatorów jest już w sprzedaży.
Przypominam też, że 12 grudnia o 17.00 mam spotkanie w Grodzisku Mazowieckim, w sali konferencyjnej Centrum Kultury, gdzie będę opowiadał o misjach Jezuickich w Ameryce Południowej. Obejrzymy też fragmenty zapomnianego już filmu „Misja”.

Póki co nagranie z Klubu Ronina

I kolejne nagranie z targów

oraz wystąpienie toyaha

  140 komentarzy do “Zawód prawicowy ekstremista”

 1. A ja maniakalnie dodam: Francja się ma szanse przebudzić, jeżeli do ich świątyń powrócą … klęczniki.

 2. Nie wiem w jakich kościołach francuskich byleś, ale zapewniam Cie, że jest wiele takich, z klęcznikami, w których odprawiane msze mógłby być wzorem także w Polsce

 3. Moim zdaniem, jest bardzo prawdopodobne, iż jeśli „zginie” Francja to potem zginiemy my – tak, że nie przesadzajmy jeśli nie z jadowita „satysfakcją”, to z obojętnością, a porównajmy lepiej z tym co się dzieje w Niemczech, czy Hiszpanii.

 4. Cztery lata temu rozmawiałem z moim kolegą, który mieszka w Paryżu, między muslimami pytałem go o relacje między nimi. Odpowiedział, że jak biały się postawi to muslimy schodzą z drogi , opowiadał mi zdarzenia z zaczepkami jego syna i kradzieżą roweru. Muszę porozmawiać z nim jak przyjedzie na święta. A co do prawicowego ekstremizmu, to nie może to być forma taka jak na lewicy, z tylko zmienionym zwrotem wektora. Przykładem prawicowego ekstremizmu (wg. mnie) jest Drzymała ze swoim wozem, i upartym trwaniem. Na pewno kardynał Wyszyński był prawicowym ekstremistom. Każdy z nas może być prawicowym ekstremistom jeśli przestrzega 10 przykazań. Zastrzegam, że nie oznacza to bezmyślnego tzw. nadstawiania drugiego policzka, czasami wręcz przeciwnie, trzeba iść i wypalić między oczy. Taki przykład robi na ludziach wrażenie, rzecz jasna nie przybywa od tego przyjaciół. Ale przecież nie idzie o przyjaźń tylko o prawdę.

 5. Marine Le Pen nie jest w istocie tym za co sie podaje…a oto link to jednego z najistotniejszych publikacji syjonistów http://www.forward.com o tym jak liderzy Euroopean Jewish Parlament (o dziwo umiejscowionego w Brukseli) naradzają się w sprawach europejskich..:) link..
  http://forward.com/news/breaking-news/311656/europe-jewish-leader-breaks-taboo-by-meeting-marine-le-pen/

  Przypuszczam że Le Pen i ludzie tego pokroju będą uzyci do tego co prorokował nam Albert Pike w „Zderzeniach Cywilizacji” ….być może to wszystko ma sie rozegrać na terenie Europy? Ciekawostką jest iz ekstremiści żydowscy z Ukrainy naradzają się z Le Pen….to w istocie wielki temat..nie odpowiedni na wpisy na blogach …no może jeszcze cyctat klasyka manipulacji Edwards Bernays to dla tych wszystkich ekspertów z Klubu Ronina..:)) cytat: „Świadoma i inteligentna manipulacja zorganizowanych przyzwyczajeń i przekonań mas jest ważnym elementem demokratycznego społeczeństwa. Kto manipuluje ukryte mechanizmy społeczne, tworzy niewidzialny rząd, który jest prawdziwym władcą naszego kraju. Jesteśmy rządzeni, nasz rozum jest kształtowany, nasze gusta i guściki kreowane, nasze idee są w większości sugerowane przez mężczyzn, o których myśmy nigdy nic nie słyszeli. To jest logiczny wynik sposobu organizacji naszego demokratycznego społeczeństwa.
  Duże masy społeczne muszą w ten sposób kooperować, jeżeli chcą żyć w zrównoważonym, funkcjonującym społeczeństwie. W prawie, że każdym postępowaniu naszego życia, w naszym społecznym zachowaniu i naszym etycznym myśleniu jesteśmy zdominowani przez względnie małą ilość osób, które rozumieją wzory myślenia i zachowania mas. To oni są tymi, którzy pociągają za sznurki, kontrolujące myśli i zachowania społeczeństwa.

 6. Nie tak prosto zginąć, ale chyba lepiej prowadzić walkę na cudzej ziemi. I chyba modlitwa o powołania kapłańskie będzie na miejscu.
  P.S.
  Tylko, które seminaria potrafią wykształcić.

 7. Te klęczniki to raczej przenośnia.

 8. Masz rację.
  Masz też rację, że próżne gadanie do ludzi. Rozmawiam naprawdę często z tymi co czytają ( nieregularnie) Twojego bloga. Za to od dość dawna. Dawno straciłam złudzenia, że coś zrozumieją. Można to wytłumaczyć chyba tylko tym że „tresowani” całe życie w określonych poglądach czy postawach nie są zdolni do samodzielności.

  Straszni mieszczanie Tuwima – wszystko widzą osobno. Zgadzają się z przeczytanymi u Ciebie w danym dniu spostrzeżeniami ( lub nie ) . Ale za kilka dni nie pamiętają. Myśl ich wraca w stare wyżłobione głęboko koleiny.

 9. Zamówiła mi córka wczoraj wieczorem książki – pewnie dziś pojawi Ci się na koncie przelew.
  Czy to będzie przed Świętami zrealizowane?

 10. Pisałam 2 dni temu o ks. Bohatkiewiczu. Pojawiły się nazwy miejscowości Dryssa, Głębokie. Okazuje się, ze ten teren jest opisany w przewodniku kresowym który jest tu w księgarni – widzę te nazwy w spisie treści. Właśnie sobie te Kresy zamówiłam:)

 11. „Doktryna heretycka służy jedynie dyscyplinowaniu grupy, niczemu więcej.”

  Tu się różnimy, nie tylko w tym symptomatycznym przykładem, ale w ogóle podejściem do kultury.

  Po prostu jestem przeciwnikiem materialistycznej wykładni historii, a taką Pan reprezentuje.

 12. Pisałam niedawno czym dla mnie jest prawicowość. To Bóg i jego przykazania. Już nie przepiszę tego.
  A Gabriel pisze o kreowanej na potrzeby rewolucji „prawicowości”
  Ersatz.

  .

 13. Chcę jeszcze zwrócić uwagę na opinię Gabriela o Jarosławie Kaczyńskim. W tym nasza nadzieja, że nie jest ekstremistą, nie jest więc pewnie „wykreowany”.

  .

 14. Poniżej link do listu irańskiego duchowego przywódcy, jak dla mnie to apel o przechodzenie na stronę islamu.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/duchowy-lider-iranu-zwrocil-sie-do-mlodziezy-z-krajow-tzw-zachodu

 15. Wpadnij kiedyś boson do Klubu Ronina i posłuchaj co tam się mówi…

 16. Prawica jako formacja bez własności i Pana Boga jest tylko funkcją polityki imperiów.

 17. „Misja” nie jest zapomniana, jest inaczej niż napisał coryllus.
  Powtarzają czasem w TV.
  Reklamują film Jeremym Ironsem.

 18. A ktoś może wie co słychać na Ukrainie? Jakie postępy zrobiła demokracja na wschodnich kresach? Cisza jakaś zapadła.

 19. Zapomniał pan dodać, że czuje się lepszy z tego powodu. Nie widzi pan, że takie rozróżnienie to pułapka? Wczoraj wpadł w nią ten sympatyczny pan w dyskusji na koniec spotkania. Triumf ducha nad materią, te sprawy…proszę więc łaskawie wyjaśnić za czyją sprawą pojawiły się na ziemi doktryny heretyckie i jaka ofiara za tym stoi. bo jaka ofiara stoi za doktryną katolicką wszyscy wiemy.

 20. Większość piszących tu osób nie ma telewizora, ale mimo wszystko gratuluję.

 21. Za to złoty pociąg znów się pojawił

 22. Ale się uśmiałem, prof. Zoll przerobiony przez narodowca, polecam https://www.youtube.com/watch?v=RZ8nS0fijK8 .
  Może prof. Zoll rzeczywiście nie chce mieszkać w Szwajcarii.

 23. Z waznych podpowiedzi. W Gdansku juz od kilku lat „bije sie” guldeny, ktorymi mozna nawet placic w sklepie. Oficjalnie pod pretekstem Jarmarku sw. Dominika. Kurs wymiany (co znamienne): 1 gulden=4 zlote
  Odpowiadajac na pytanie czy jestesmy podsluchiwani?
  Jestesmy, od roku 2010 conajmniej. Na poczatku (2010-2013) za pomoca systemu z Izraela o nazwie Moniuszko (a oprocz tego Beethoven, Mozart i Chopin – melomani jacys, kurza ich twarz sciereczka nakryta) a od 2013 nasz „rodzimy” Harnas daje prefekturze „wsluch” w nasze rozmowy.

 24. Jak mi Pan Gabriel zaakceptuje wpis z linkiem to Pan sie dowie iz ekstremiści żydowscy z ukrainy naradzają się z Le Pen…:))

 25. A ciekawe co z wynikami badań geologów, mieli jakieś odwierty robić, ciekawe czy pionowe czy poziome. Sam jestem ciekawy jaka metodyka badań była zaproponowana. Pewnie taka : panowie tutaj wywiercicie dziurę , a potem łopatami trzeba będzie odkopać.

 26. ahh cos o czym nie ma w naszych mediach…a szkoda…Michał Kamiński dostał specjalną nagrode cytat: European Jewish Parliament (EJP) has presented the highest award to a member of the European Parliament Mihai Kaminski (Poland) for his active role in supporting Israel….:)))

 27. Wieczorem, bo teraz nie mam czasu zacytuję rozmowę Jałowieckiego z Johnem B. Hallem (agent bryt. w Petersburgu przydzielony do misji wojskowej przez Foreign Office)s) – o marksizmie (czas I WŚ) .

 28. No akurat ta sprawa jest dosyc znana – „nasz” europejski parlamentarzysta pracuje dla izraelskiej wywiadowni o nazwie „Prism”. Skoro go wynagradzaja, to ciekawe co im sie „wywiedzial”?

 29. Ależ to była impreza, bo nasz Gospodarz na samym początku wywrócił stoły, a potem jeszcze coś dorzucił. Że Orzeł dał sobie radę to nie wątpię, ale biednemu Staniłce zapewne znowu trząsł się ten jego wspaniały zegarek.
  Ciekawe, czy będzie relacja filmowa? 🙂

 30. Pytania, ktore postawil Pan na koncu, faktycznie dotycza kosciola rzymskiego, szerzej Kosciola katolickiego, a nie Lepenowej. Tylko od Jego kondycji zalezec bedzie nie tylko wymieniona przez pana batyfikacja Ludwika krola, poniewaz beatyfikacje znacznie donioslejsze w mozliwych skutkach odwieszono ad calendas grecas.

  Moralnosc panujacych albo zsyla blogoslawienstwo, albo sciaga przeklenstwo. W naszych czasach najczesciej – w zasadzie tylko – to drugie.

 31. Skutek Ofiary Krzyza jest zarowno materialny, jak i duchowy; cialu przywraca niesmiertelnosc, zgodnie z miesmiertelnoscia duszy. Materialny wymiar herezji byl z reguly marginalizowany, bo nasza religia stawia ducha przed cialem, swiatem i ksieciem tego swiata, ale skutki materialne herezji w Kosciele byly z reguly takie, jakimi p. Maciejewski je przedstawia. Czy jednak zawsze celem glownym herezji bylo zaprzegniecie ludzi do wiadomego kieratu? Trudno powiedziec, z wyjatkiem chyba tych koncepcji blednowierczych, za ktorymi stala synagoga. Tu tez jednak widac pewna synergie: zarowno atak na istote wiary – ze Bog stal sie czlowiekiem w Jezusie z Nazaretu – a wiec element dogmatyczny, jak i ustawaiczna walke z Kosciolem na planie gospodarczym, finansowym, politycznym, gdyz wierzacy w Chrystusta sa dla zydow konkurencja w rozumieniu rynkowym.

 32. Pan Maciejewski nie wezmie za zle?

  Dzis Niepokalane Poczecie Matki Bozej. Dogmat ogloszony przez Kosciol, ale na Wschodzie do dzis nie przyjety. Za schizma, a i tym samym herezja tzw. prawoslawia stoja m.in. pieniadze.

  Dzis kazdy powinien oddac w swiatyni czesc Matce Naszego Pana.

 33. To jak wytłumaczyć gnostyckie nurty pierwszych wieków, np. marcjonizm?

  Inny przykład: rozsadnikiem kultury był np. nominalizm średniowieczny. Na pierwszy rzut oka nieszkodliwy, nawet według wielu światłych zgodny z chrześcijaństwem.

  To temat na b. długi spór.

  P.S.
  To nie ja byłem na tym wczorajszym spotkaniu.

 34. Np. wczoraj odkryłem, że powtarzają „Allo Allo” 🙂

  Ale oglądam tv w b. małej ilości.

 35. Czyli dyskusja na temat: być czy mieć , w którą często wciąga się mlodzież by wrobic ją w wyzwolenie poprzez oddanie własności.

 36. Ja go w Szwajcarii tez nie chce. To jest nie do wiary, ze taki duren jest profesorem i ze jeszcze byl szefem TK.

 37. Czytając rozważania powyżej, nie mogę się zgodzić, że KK i katolicy NIE przywiązywali wagi do własności a tylko do duchowości.
  Absolutna nieprawda.
  CYSTERSI i inne zakony. Wszystko co Gabriel pisze pokazuje własność którą opiekuje się a wręcz tworzy KK w opozycji do złodziei – trzeba tak wprost napisać – usiłujących – z dobrym skutkiem tę własnoś ukraść. Czyli mechanizm pokazywany w książkach Maciejewskiego – te wszystkie fałszywki – herezje , doktryny etc.

  Jeszcze wieczorem moze cos dopiszę, ale to chyba już jasne.

  A natka dawna @boson o romantyzmie jako xródle tych idealistycznych idiotyzmów bardzo tu pomocna. Polecam.

  .

 38. Kredyt i Wojna – Gabriel Maciejewski (Coryllus) w Klubie Ronina – 2015.12.07
  https://youtu.be/uke03cgyWm8

 39. Na wszelki wypadek Blogpress.pl i niepoprawneradio.pl nie transmitowały i nie nagrywały ale od czego ja jestem:
  Kredyt i Wojna – Gabriel Maciejewski (Coryllus) w Klubie Ronina – 2015.12.07
  https://youtu.be/uke03cgyWm8

 40. Zastanawianie się „podsłuchują czy nie podsłuchują” trąci peerelowską myszką, bo dziś każda rozmowa to plik na dysku w farmie danych. Trzymany bodaj przez pół roku, o ile programy wyszukujące nie odkryją w nim pewnych słów kluczowych, wtedy dłużej, na wszelki wypadek. Przez te pół roku każda uprawniona instytucja może sobie pod byle pretekstem sięgnąć i odsłuchać. Anonimowość może więc być zapewniona wyłącznie przez autourawniłowkę (niewychylanie się), błąd urządzenia lub przypadek. Mane, tekel, fares.
  Ale to na marginesie, bo wiem, że coryllus tego „podsłuchiwania” użył jako szyderczego desygnatu imieninowych konspiratorów.

 41. Doskonale podsumowanie, Coryllusie. Bede cytowal w gorach i dolinach.

 42. Pani chodziło najprawdopodobniej o Bristol Pound
  http://bristolpound.org/

  Ostatnio idea walut lokalnych (prywatnych) bardzo się rozwija. Chociaż nie jest nowa, gdyż udane inicjatywy mają ponad 100 lat temu.
  Największy sukces odniósł WIR który działa od 1934 roku.
  https://en.wikipedia.org/wiki/WIR_Bank

  Słowo „lokalnych” nie zawsze jest na miejscu, gdyż cześć tych systemów ma ambicje działać w całych krajach.

  Jeśli chodzi o Bristol Pound jest to rozwiązanie „oszukane” tzn nie posiada najważniejszej korzyści takich systemów. Najważniejsza korzyścią jest możliwość tworzenia przez uczestników systemu pieniądza/środka wymiany (tak jak to robią aktualnie prywatne banki).

  Pretendentem do sukcesu jest system Serdex (z Sycylii)
  http://www.sardex.net/
  Działa od kilku lat. Chwali się 95mln obrotu (równowartość 95 mln EUR) i ponad 2800 firm uczestniczących. Oczywiście jest to rozwiązanie skrajne inne niż Bristol Pound.

 43. Raveny, a w szczególności rocznik 59 to bardzo sprytne bestie. 🙂 Podziękowania z mojej strony.

 44. panie Gabrielu http://tagen.tv/vod/2015/12/swiat-jest-inny-odc-17-falszywa-flaga/ dr Jerzy Jaśkowski Każdy jako tako oswojony z historią wie, że od 1863 doku do 1918 roku na terenie tzw. Kongresówki i województw zabranych panował stan wojenny. Wszystkie książki, łącznie z trylogią H. Sienkiewicza miały pieczątkę cenzury. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że administracja w zaborze moskiewskim była głównie rosyjska, a po 1914 roku uciekła i podobnie było z pruską, to jest oczywistym, że rozpleniła się galicyjska. Opisuje to doskonale i z ogniem Maria Rodziewiczówna.

 45. Jedyne skuteczne, szyfrowanie danych dobrym kluczem 😉

 46. to juz jest tajne / poufne

 47. Ano taka jest właśnie idealna metodyka: badanie powierzchniowe – georadar – odwiert próbny – łopata – pędzelek. Z czasów, kiedy studiowałem georadar, to była jeszcze opowieść s-f 🙂

 48. U nich, Zollów, profesurę się dziedziczy od pokoleń.

 49. Bardzo kulturalnie. A taki system zarządzania finansami samorządu w Polsce nazywa się BESTIA. Serio, tak się nazywa. I to nie pierwsza tego typu nazwa systemu informatycznego związanego z naszymi finansami.

 50. Wszystkie herezje bez wyjatku sa dzielem diabla.

  Czesc herezji albo wyszla z synagogi, albo byla przez nia w pewnym momencie wspierana lub przejmowana i dalej prowadzona. Zawsze przeciw Kosciolowi, gdyz celem pierwszym synagogi jest zniszczenie Kosciola. To dotyczy wszystkich niemal odmian adopcjanizmu – od Kerdona po Lutra.

  Byc moze monofizytyzm jest „wynalazkiem” nie majacym nic wspolnego z synagoga, ale dla przewrotnosci zydowskiej i to nie byloby przeszkoda.

  W gnostycyzmie natomiast zawsze znajdziemy przedstawicieli synagogi.

 51. Prawo wlasnosci jest prawem naturalnym.

  Wlasnosc jest konieczna do misji Kosciola, a laska buduje tylko na naturze.

 52. Cos sie dzieje… w zeszlym tygodniu byl na Ukrainie „z wizyta” Joe Biden!

 53. Ten, ktory jest obecnie to jeszcze wiekszy tlumok od Zolla… to jest kompletna
  demaskacja i kompromitacja!

  … obciach i syf!

 54. Pieknie… merci beaucoup!

 55. Mahomet był lewicowym ekstremistą raczej.
  Islam zaczynał się od napadów na kupców i sprzedaży kazionnych towarów. Służył przejęciu szlaków handlowych.
  Podbił stolice 3 z 5 ówczesnych arcybiskupstw chrześcijańskich. (ocalały Rzym i Bizancjum).
  Początkowe hasło: chronić Żydów. (przed kim?) później się wyrodził (czy też został przejęty przez inną strukturę) i muslimy zaczęli rezać starozakonnych

 56. Tak jest, urodziny Matki Bozej… dzis w dniu swojego Niepokalanego Poczecia Matka Boza
  obiecala, ze spelni wszystkie prosby kazdego kto sie do Niej zwroci – wlasnie dzisiaj!

  … wiec prosmy i blagajmy Matke Boza z calych sil!

 57. Naprawdę napisałam obszernie tydzień temu – w moim rozumieniu prawicowy jest Bóg katolicki. Stworzył człowieka wolnym i dał mu Ziemię.
  Oczywiście kazdy doskonale Boga naśladujący – święty jest w moim rozumieniu prawicowy, I my którzy chcemy tak funkcjonować jak oni – naśladować ich, też stajemy się prawicowi.
  Plus przymioty dane przez Ducha Świętego.
  Trochę obszerniej to napisałam.

  Możemy tak w kółko gadać a i tak znajdzie się masa takich co nie zapamiętali. Albo jak ten człowiek z Ronina gadający pod koniec, szczęsliwy ze się dorwał do mikrofonu.

  Ręce opadają.

  Gabriel jest fantastycznie cierpliwy – ja nie.

 58. Nagranie z Ronina jest typowo „kawanaławę ” = absolutnie współczesny portret. I jestem niestety pewna że to groch o ścianę.

  Niestety my też leżymy jak i Francja, na przecięciu szlaków handlowych.
  Już pisałam wyżej – ocena tworzenia przez JK nowych województw bardzo dobrze się uzasadnia poprzez historię.

 59. My nie o tym.
  Pieniądz to inne pojęcie. Pan o kreacji oszukanego pieniądza – kreacji…

 60. Dlaczego nie aresztuje się szpiegów?

 61. Jesteśmy podsłuchiwani co najmniej od 2001 roku, zarówno telefony komórkowe jak i stacjonarne.

 62. Uściślę, od 2001 roku, przez struktury będące wewnątrz polskiej policji. Zapewne inne organizacje typu ABW (UOP ? nie pamiętam kiedy się przepoczwarzyli), WSI, itd

 63. ciąg dalszy: też się tym zajmowały. Ustawowo wszystkie rozmowy komórkowe są nagrywane.

 64. „1.11.2015, Tel Awiw (PAP/AFP) – Dziesiątki tysięcy ludzi zabrały się w sobotę wieczorem w centrum Tel Awiwu, aby uczcić pamięć zamordowanego 20 lat temu przez PRAWICOWEGO EKSTREMISTĘ [podkr. moje] ówczesnego premiera Izraela Icchaka Rabina.

  Według policji w manifestacji wzięło udział od 50 do 60 tysięcy ludzi, głównie członków i zwolenników izraelskich ugrupowań lewicowych i centrowych. Wśród gości był m.in. Bill Clinton. Były prezydent USA zaapelował do Izraelczyków i Palestyńczyków, by położyli kres narastającej od kilku tygodni fali przemocy.

  Icchak Rabin został zastrzelony 4 listopada 1995 roku w Tel Awiwie, po pokojowej demonstracji. Zabójcą był Jigal Amir, prawicowy ekstremista i fanatyk religijny, sprzeciwiający się porozumieniu z Palestyńczykami z Oslo z 1993 roku, w którym nastąpiło wzajemne uznanie państwa żydowskiego i Palestyńczyków.

  Rabin otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla za porozumienie z Oslo i położenie podwalin pod procesy pokojowe na Bliskim Wschodzie.

  Jigal Amir został skazany na dożywotnie więzienie. Prezydent Izraela Reuwen Riwlin powiedział niedawno, że nigdy nie ułaskawi zabójcy Icchaka Rabina. (PAP)”

  CBDO.

 65. Piętnaście lat temu byłem na wycieczce w Opactwie Cystersów w Wąchocku, przewodnik oprowadzał nas i opowiadał co to jest zakon, znaczenie jego. Wyjaśniał na czym polegał styl romański w architekturze. W wąchockim opactwie znajduje się kapitularz z oryginalnym wystrojem, podobno (tak mówił brat przewodnik) z całej Europy przyjeżdżają studenci szkół artystycznych oglądać ten kapitularz. Sporo nawrzucał księżom diecezjalnym, którzy zajmowali się klasztorem ponad 100 lat.
  Jak ktoś będzie przejeżdżał przez Wąchock (droga nr 42) niech wstąpi.

 66. Nie chce nawet przypuszczac do czego moze byc uzyta Marine Le Pen i ludzie jej pokroju.
  Nie chce sie wypowiadac o „prorokowaniu” Alberta Pike, ale wiem napewno, ze Marine
  bedzie sie naradzac nie tylko z ekstremistami zydowskimi z Ukrainy!
  Marine bedzie sie naradzac z kazdym kto da duza kase!

  … i pewne jest – jak Slonce na niebie, ze Marine Le Pen nie jest tym za kogo sie podaje!!!

  Ta „ciekawostka” iz ekstremisci zydowscy naradzaja sie z Marine – wprost przeciwnie
  do Pana, ze to wlasnie jest doskonaly temat do dyskusji na blogu!
  To prosze Pana, nazywa sie prawdziwa „dyplomacja”… to co widzimy w telewizorze, co
  pokazuja nam „usluzne” merdia odpowiednio spreparowane, coby „prosty ludek”, „gawiedz”,
  a elegancko mowiac „opinia publiczna” mogla strawic – to zwyczajnie „dekoracja” albo
  „teatr dla ubogich”… ak to przynajmniej okresla nasz Gospodarz, a z tym ja sie absolutnie
  zgadzam!

  Tylko te „ciekawostki” sa godne naszej uwagi… i jak najbardziej na blogu!
  Jaka to w koncu roznica z kim spotyka sie Marine… przeciez Francois tez sie spotyka
  z „czlonkami” lozy masonskiej GO… a Nicolas tez sie spotyka… itd. itp.

  To jest jak najbardziej ciekawe z kim ci nasi „wybrancy” sie spotykaja… i w koncu – co my
  z tego mamy?????????????????

  …polecam Panu ostatni wyklad profesora Wolniewicza na YT… wlasnie o DEMOKRACJI,
  WLADZY JAWNEJ i TAJNEJ!

  Doskonaly! Kazdy Polak powinien go wysluchac i bardzo mocno… przemyslec!

 67. to ja może dodam iż Nicolas Sarkozy pochodzi z rodziny żydowskiej…wychowany w tradycji Domneh czyli Sabatea Zvi…zydów udających kogoś innego (w zalezności gdzie żyją) dodaje link to The Time Of Israel mówiacy własnie o tym…proszę zwrócić uwagę kogo oni tam jeszcze lansują Marine Le Pen…
  http://www.timesofisrael.com/french-loathed-sarkozy-because-of-his-jewish-origins-says-former-fm/

 68. Joe Biden sprawdza czy wszystko gotowe do następnej odsłony wojny w Europie

  https://www.youtube.com/watch?v=Uo-UXZ-1ups

 69. Przenośnia też. Problem w tym, że nawet jeśli klęczniki fizycznie są, to Francuzi z nich nie korzystają.

 70. … „Francja sie nie budzi! Francja zasypia, byc moze na wieki!…” – a ja dodam do tych Pana zdan, ze
  Francja wlasnie „sie zwija” – na naszych oczach – i to dzieki Marine Le Pen.
  W tej wodnistej i przezroczystej zupie, ktora jest serwowana nad Sekwana rzeczywiscie nastepuje silna komasacja regionow! „Centrum Francji” ewidentnie zdycha!

  Oczywiscie, ze powinno nas to interesowac… i to bardzo! To wielka dla nas Polakow i Polski
  przestroga, a jednoczesnie nauka! A Lis, ta pani z radia i im podobni heretycy znaja sie
  jak swinie na gwiazdach!

  A teraz odpowiem Panu na zadane we wpisie pytania.

  Voila,

  Jestem pewna, ze Marine w ciagu swojego 47-letniego zycia nigdy nie byla u spowiedzi…
  Marine nie jest katoliczka! Marine tylko „sympatyzuje” z wiara katolicka!
  Historia Francji nie zostanie napisana na nowo! Nawet nie ma o czym mowic. Sprawa Wandei,
  Jaures’a, Clemenceau – jest nie do ruszenia!

  Tak, kalki propagandowe „wystrugane” w prefekturach, akademiach, Londynie sa dzis zbyt
  trwale, zbyt wrosniete w serca… ze daremny trud!
  O ironio, predzej zniknie z mapy swiata Francja, niz obalony zostanie legenda-mit republiki!

  … po prostu szkoda, ale cierp cialo jak chcialo!

  BRAVO! Znowu doskonaly wpis Panie Gabrielu!
  Szacunek i wielkie dzieki,

 71. Bo szpiegow juz nie ma.
  Szpiedzy sa, gdy jest panstwo.

 72. Tak, prosze Pana, ma Pan racje jesli chodzi o Sarko… do tego pochodzi
  bodajze z Wegier i zna doskonale, i napewno sie spotyka z „filantropem”
  spekulantem Sorosem… takze pochodzacym z Wegier.

  … i wiekszosc z nich w mlodosci odebrala staranna „formacje” katolicka.

 73. Proszę Państwa,
  Obowiązkowo musicie obejrzeć ten film z linkiem od matimikolow z godziny 13:58
  – wywiad z dr Jerzym Jaśkowskim !!!
  I rozpropagować to koniecznie poprzez e-mail do wszystkich osób.

  Panie valser,
  Jeśli Pan może zainteresować się i przemyśleć, czy nie chciałby Pan widzieć Pana dr Jerzego Jaśkowskiego na organizowanych przez Pana targach książki – również w panelu prelegenta godnego posłuchania.
  Pana decyzja oczywiście..
  Czytam i oglądam od paru lat dr Jerzego Jaśkowskiego, więc naprawdę warto.

  Państwa też namawiam do zainteresowania się jakie sprawy porusza i z czym walczy.

 74. rodzina pochodzi z Salonik….dziadek był rabinem

 75. Ciekawa jest ta warstwa ekstremizmu francuskiego, która ma swoje źródło w Londynie. Nie kupuję lokalnych dzienników. W tym roku wiosną kupowałam za to sadzonki i ktoś zapakował mi je w strony gazety. Zdziwiłam się na widok jednego artykułu na całą stronę pt. „Dla satyryków „Charlie Hebdo’ żadne świętości nie istniały”. Już ilustracje były straszne, ale tekst – jeszcze gorszy. Autor zachwycał się redaktorami 'Charlie Hebdo, a zaczął tak: „Drwili z de Gaulle’a za co zamknięto im gazetę. Stałym obiektem ostrego ołówka czasopisma 'Charlie Hebdo” był Kościół katolicki. Ostatnio stali się nimi radykalni islamiści. Będą drwić nadal.” Koniec był jeszcze głupszy, a cały ten artykuł napisał Phillipe Naughton z The Times. Ktoś uznał za niezbędne umieszczenie tłumaczenia tych angielskich bzdur w lokalnym dzienniku, ciekawe po co.

 76. Jeśli chodzi o Tuluzę to tam jest centrum francuskiego przemysłu lotniczego i kosmicznego m.in. centrala Airbus’a….

 77. cytat: „Świadoma i inteligentna manipulacja zorganizowanych przyzwyczajeń i przekonań mas jest ważnym elementem demokratycznego społeczeństwa..” Więc, czy zmanipulowani i sterowani mogą sami dokonać zmian jakich oczekują? I pewnie ma rację coryllus twierdząc – „…Francja się nie budzi, Francja zasypia właśnie, być może na wieki…”

 78. Bardzo dobre i trafne podsumowanie! Długo nad tym pracowano i rzeczywiście osiągnięto oczekiwany wynik, wyraźnie widać, że się „zwija”. Sprawa Wandei, Jaures’a, Clemenceau jest rzeczywiście nie do ruszenia, a mit republiki ma trwać, bo w to inwestowano przez wieki, i co? Chyba jesteśmy w lepszej sytuacji.

 79. Już słyszałem. Na salonie trwa kłótnia, czy to jest wielkie czy małe miasto.

 80. w miedzyczasie…wojna w Yemenie przybiera na energii…z pomoca koalicji Wahabitów z Arabii Saudyjskiej przychodzą wolontariusze z Kolumbi…:))
  http://www.telesurtv.net/english/news/450-Colombian-Ex-Soldiers-Sent-by-UAE-to-Fight-Houthis-in-Yemen-20151126-0017.html

 81. Miasto nie jest wielkie (akurat tam byłem i mam tam znajomych), ale przemysł dosyć kluczowy…

 82. Proszę wytłumaczyć?? Widzę m.in Blackwater …? co to znaczy, że z Kolumbii przysłano żołnierzy?

 83. jest rok 1917 , agent brytyjski JBHall ulokowany w Forign Office w Petersburgu opowiada księciu Jałowieckiemu że jest absolwentem Oxfordu, że jego promotor zalecił mu zajęcie się marksizmem, mówiąc że Marx jest kluczem do zrozumienia żydów. Hall początkowo traktował „Kapitał” jako pracę ekonomiczną, po czym postawił sobie pytanie „dla kogo to jest napisane?” no bo przecież jeśli Żyd coś napisał dla nie Żyda to jaki miał cel? „Kapitał” bije w burżuazję, a Żydzie nie wytworzyli proletariatu bo nawet żydowska biedota jest burżuazyjnego typu, więc przecież Marx nie „bił” w swoich. Wtedy Hall miał olśnienie, „Kapitał” został napisany dla przejęcia władzy przez mniejszość, dla podporządkowania większości (procesy nacjonalizacyjne).Ten system uzależnia wszystkich od jednej (państwowej) kasy, nie ma tam miejsca dla chłopów, rzemieślników, dla ludzi materialnie niezależnych nie mówiąc już o kapitalistach i ziemiaństwie. Są tylko poddani, których ewentualny bunt uśmierza się śmiercią cywilną , zatrzymaniem zapłaty z państwowej kasy, którą to kasą rządzi mniejszość. Zwyczajne dążenie do dominacji nad drugimi. Ta konstatacja, 100 lat temu olśniła brytyjskiego oficera, a my jesteśmy kolejnym empirycznym przykładem tych manewrów dziejących się na naszych plecach.

 84. A na potwierdzenie Pana swietnej analizy sytuacji polityczno-ekonomicznej Francji dopisze, ze
  wlasnie wczoraj w moich ulubionych wiadomosciach o 20.00 pojawil sie wielce poruszony
  i zaniepokojony „tym” zwyciestwem w regionach sam Nicolas Sarkozy!

  Rozmowa miedzy Monsieur’em Pujadas’em, a Sarko byla czesto przerywana przez tego pierwszego, co powodowalo duze niezadowolenie i nerwowosc tego drugiego.

  Co mnie dosyc zaskoczylo to „stwierdzenie” bylego PF, ze Francja znalazla sie
  w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej, ze spoleczenstwo „francuskie” wcale nie jest
  takie „tolerancyjne” dla uchodzcow, ze domagaja sie w „obawie o swoje bezpieczenstwo” !!!
  wiekszej kontroli !!! na granicach i wewnatrz kraju… nie sprecyzowal tylko scislej jakiej
  kontroli i skad.

  No i uwaga! Stwierdzil, ze w zwiazku z ta trudna sytuacja i byc moze zdecydowanym
  zwyciestwem partii „populistycznej”, w obliczu „prawdopodobnego rozpadu UE” !!!
  niezbedna jest „narodowa debata” !!!, na temat – „Czy dzisiejsza Francja jest jeszcze Francja”!!!

  Gratuluje dzisiejszego wpisu i intuicji!

  … Szkoda, ze ten mlody czlowiek z PiS wypisuje takie glupoty na pikujacym w dol S24!
  Marine Le Pen budzi tylko paniczny jazgot, wscieklosc i kwik wszystkich koszernych swin
  przy francuskim korycie, ktore juz wiedza, ze musza sie z nia podzielic korytem, ktore
  juz jest praktycznie puste!!!

  … Marine Le Pen oraz Marion Marechal-Le Pen 26-letnia „polityk”!!! mialy, maja i beda mialy
  nadal do powiedzenia w kwestii francuskiej polityki tyle co… zyd w czasie okupacji… szczegolnie
  w Polsce!

  Faktem bezspornym jest to, ze sondaze podaja, ze w 2 wielkich departamentach Marine na polnocy Francji (Normandia, Pay des Calais, Picardie, Lotaryngia i Alzacja) zdobedzie
  ponad 55% glosow !!!, a na poludniu Francji Marion (Midi-Pyrenee, Langwedocja, Auvergne,
  Provance et Rhon-Alpes) zdobedzie ponad 65% glosow !!!

  I to jest dla zidiocialych Frankow i ich zdebilnialej klasy politycznej szok i sensacja
  w jednym! Francja sie zwija! Nie sadze zeby to byl powod do naszej radosci…
  wprost przeciwnie musimy byc bardzo przebiegli i spokojnie to analizowac… wiadomo, ze
  ten proces „rozpadu” bedzie nastepowal… bo o Katalonii juz sie tu dyskutuje.

  Tak wiec, trzeba trzymac reke na pulsie i w tym calym rozgardiaszu pilnowac tylko
  i wylacznie, z calych sil swojego… ogrodeczka!

  … a wiec, wszystkie rece na poklad!!!

 85. w Arabii nie mają chętnych i wyszkolonych najemników..więc wynajmują ich w Kolumbii, to są przeszkoleni i chętni do zabijania ludzie…doświadczeni w bojach z partyzantką FARC…jakby miał zgadnąć płaca in od 10 do 30 tys dolarów za 30 dni…podobnych ludzi z Blackwater miał przez moment Kołomojski na Ukrainie..

 86. Marks jest tylko kontynuacją nowej wersji kabały Izaaka Lurii….to jest proces stawania sie bogami przez naród wybrany..marksizm jest tylko tego etapem, podobnie jak inne izmy…The BIG PICTURE jest transhumanizm to jest ten etap ostateczny…

 87. Miasteczko Zug w Szwajcarii, malo kto o nim pewnie w Polsce slyszal ma 24 tys mieszkancow. siedziba m in. Siemens Building Technologies, Roche Group, Rotkreuz/Cham Pharma/Diagnostics, V-Zug AG, Zug Household appliances, Cooperative Migros Luzern, Ebikon Retail trade, Johnson & Johnson, Zug Pharma/Diagnostics, Glencore International AG, Baar Commodity Trading, IMC Financial Markets, i masa innych mniejszych.

 88. Popieram przedmówcę. Ciekawy film. Na zachętę podam dwa fragmenty, które pokazują tok rozumowania dr Jaśkowskiego.
  Pierwszy fragment:
  „To nie jest jedyna dezinformacja podana przez tego Pana (H. Sienkiewicza). Na przykład w Ogniem i Mieczem podaje opis strasznego Krzywonosa, który przy Chmielnickim działa jako pułkownik w pułku kozackim. Zapomniał tylko podać, że prawdziwym nazwiskiem tego Pana było, bodajże, Michael Cramer i był Szkotem.
  Pytanie: skąd Szkot znalazł się na Zaporożu?”
  Drugi fragment:
  „Pytanie: skąd nagle na Zaporożu, w siczy, która miała ok. 3-5 tys. ludzi, znalazło się nagle ok. 50 tys. różnego rodzaju mężczyzn? Kto zapłacił im za broń? A przede wszystkim kto zapłacił im za proch?”

 89. Tra to nie Blackwater ino Academi,bo przeszli obowiązkowe szkolenie z zakresu moralności…chyba.

 90. Ale to problem skali. Od kilku lat podsłuchiwane i nagrywane są WSZYSTKIE rozmowy – wcześniej tylko pierwsza minuta – dopóki nie zobligowano firm telekomunikacyjnych do wyręczenia (na własny koszt) tajnych służb.

 91. Nie wiem ile osób z bloga przegląda Niezależną ale to warto obejrzeć. http://vod.gazetapolska.pl/11916-hit-netu-tomasz-lis-skarzy-sie-w-niemieckiej-telewizji-ard

  mnie się scyzoryk w kieszeni otwiera , ale ja jestem z kieleckiego znaczy scyzoryk. Majstersztyk Panie i Panowie można , pewnie, że można.

 92. 1). Tzw. Tomasz Lis, to lis ,,farbowany”… To-masz, co masz…
  2). Gdzieś, kiedyś musiał się sprzedać, gdzieś, ktoś musiał go kupić.
  3). Opcja trzecia… Gen-o-typ-ie bliskowschodnim.

 93. To jest jedyna droga. Moja kochana, wspaniala i dzielna mama ciagle
  mowila: powtarzac trzeba jak nie 100 to 1000 razy… cos w glowie zawsze
  zostanie, az do usranej smierci!
  I to prawda… a poza tym to takze wielka laska, a na to trzeba czasu
  i nie wolno sie poddawac.

  Brak cierpliwosci, brak wyrozumialosci, brak tlumaczenia… kazdy sobie
  rzepke skrobie!

  … wypisz, wymaluj obraz relacji w spoleczenstwie francuskim. Tu nikt
  nikomu juz nawet 2 razy nie powtarza, a o tlumaczeniu – to w ogole
  zapomnij!

  I mamy to co mamy – rozpad i dekadencja totalna.

 94. Pani Marylko, jest kolosalna roznica miedzy Francja, a Polska! My mamy cos czego oni
  nam zazdroszcza!

  My mamy Kosciol i swieta wiare ojcow naszych… i przetrwamy!

  Pan Bog ma inne plany… i wszystkie znaki na Ziemi o tym nam zaswiadczaja!

 95. Roninowiec upiera się przy mannicheizmie przecież swoimi wywodami, jednak nie zdając sobie z tego sprawy, potwierdza tezy Coryllusa o produkcji jako elemencie wiodącym dla herezji, chyba go jednak jutro rani olśni, że to kapitał wykładany na produkcję tworzył herezję dla tworzenia gromad ludzi oddanych pracy, wyznawców dążących w swej pracowitości do wytyczonego przez herezję ideału, a ideałem było zapracowanie się na śmierć.
  Podobna ale bardziej emocjonalna scena była kiedyś na wykładzie G. Brauna tematem była geneza Powstania Styczniowego. Po pierwszych 5 minutach sarkazmu GB na temat powstania, jedna ze słuchaczek nie wytrzymała, przerwała referentowi, zaczęła mówić o kalaniu świętości, o wspaniałych ludziach co oddali życie, przelali krew … itd. i że jeśli GB nie przeprosi publiczności to ona wyjdzie. referentowi zabrało z 10 minut tłumaczenie dlaczego mówi tak jak mówi i słuchaczka zrozumiała, wysłuchała wykładu do końca.

 96. Zdecydowanie, o niebo lepszej. „Zwijanie” Francji trwa… jak dlugo to potrwa
  i jakie beda konsekwencje to tylko Pan Bog raczy wiedziec… Francuzi i ich elity
  sa chorzy i zaslepieni… nie da sie im pomoc. Smutne to.

  … Francja laicka i Polska katolicka – to 2 rozne swiaty!

 97. Ale oni nie sa narodem wybranym…

 98. Pięknie położone miasteczko. Najbardziej deprymowało mnie, że kiedy szło się z miasta deptakiem między linią kolejową, a brzegiem jeziora to napotykani starsi, nieznani mi ludzie pierwsi mówi Gruess Gott. Nie wiem czy to jeszcze funkcjonuje?

 99. Ależ ścisk się tu zrobił; komentarzy ponad setka. Widzi mi się, że pani Janke zaparła się i wektory poobracała. 🙂

 100. No to cieniutko w europce… jeszcze troszke i Kolumbijczycy sie usraja
  tym rajem. Znakiem tego te zmiany w Europie srodkowej i wschodniej
  niezle namieszaly.

  I tak sie wszystko pieknie rypie.
  … Dobra zmiana… bic kurwy i zlodziei!

 101. pani Bogna… no… straciła instynkt samozachowawczy

 102. Bylismy tylko 5 dni „przejazdem” w Tuluzie… minelo juz 3 lata. Przepiekne miasto i okolica, klimat, ludzie serdeczni, swojacy, nie nadeci egoisci. Sporo katolikow i sporo… Polakow… bylam zaskoczona.

 103. Sami go sobie hoduja i sami finansuja ten czerwony, komunisyczny szmalawiec.
  Tuz po zamachu „terrorystycznym” na Charlie Hebdo, kiedy caly swiat, a zwlaszcza
  merdia swiatowe malo sie nie zapluly z oburzenia – to wlasnie sam pajac Francois
  dofinansowal tego bankruta pomiotu czerwonego milionem euro, a kilka dni
  po tym przyjechala cala mafia biurew z Brukseli, takze wielce oburzona
  i pograzona w neutulonym zalu i smutku strzelila sobie wspolna… sweet-focie!

  … nawet nasz Rudy zdrajca i sprzedawczyk sie tam znalazl… chyba Molu o tym
  slyszalas… glosno bylo o tym w sieci. No i w tym szmatlawcu pracowal tez
  szmaciany satyryk, ktory zginal… Wolinski sie nazywal i to podobno z rodziny
  tej ubeckiej sedziny z Londynu Wolinskiej.
  Obydwoje juz nie zyja!

 104. Tu zawsze byl tlok, Tadmanie… a bedzie jeszcze wiekszy!
  … idzie przywyknac!

  Bonne nuit,

 105. Jestem niepocieszony, że nie było Staniłki, nawet bez zegarka. Czyżby Gospodarza puścili samojednego, by innym siurpryzy jakiej nie zrobił?

 106. Najpierw trzeba byłoby go mieć, aby go potem zgubić.

 107. czy to niezastąpiona Paris była ta znajomą?

 108. Dodajmy, na własny koszt z naszych kieszeni.

 109. Dzień dobry Śpiący Rycerze – proszę przeczytać artykuł „Szwecji, jaką znali Polacy, już nie będzie” /wpolityce/. To dzieje się naprawdę…

 110. Pierwotnie ten wywiad ukazał się na stronie Wirtualnej Polonii. Szczegóły o których mówi Pani Teglund są porażające. Mam wrażenie jednak, że Pani Teglund nie potrafił złożyć w całość elementów układanki, które ma przed sobą. Nie łączy herezji multikulti i wynikającej stąd polityki imigracyjnej z wcześniejszą kutltywowanej przez długie lata herezją politycznej poprawności i gender. Bez długoletniej tresury politycznej poprawności nie byłoby możliwe wydanie kraju na imigracyjną pułapkę.Celowo używam tutaj pojęcia herezji tak jak ją stosuje Pan Coryllus. Każda herezje ma sprawić, że jej ofiary wyzbywają się własności. I tak jest w przypadku Szwedów. Polityczna poprawność sprawiła, że dla Szwedów Szwecja przestała być ojczyzną, ich domem. To nie jest kraj, z którym gdzieś głęboko się identyfikują. Dlatego dla mnie ten wywiad jest szokujący! Pokazuje do czego prowadzi hołdowanie herezji politycznej poprawności.
  Na zakończenie fragment z wywiadu: Aż w końcu jeden z moich kolegów z pracy, Afrykanin, roześmiał się i mówi: “Czy ty nie widzisz, że w tym kraju to nawet Szwedzi nie czują się jak u siebie w domu. Ten kraj nie jest niczyim domem. W domu człowiek jest na luzie, jest zadowolony, czuje się dobrze. A oni czują się dobrze tylko wtedy, jak pojadą na dwa tygodnie do Tajlandii”.
  Ciekawym jestem, kto przejmie złoża rudy żelaza i produkcję samolotów wojskowych czy okrętów podwodnych – wtedy będziemy widzieć, kto jest beneficjentem tej herezji.

 111. W doniesieniach prasowych /francuskich / pojawiają się zmontowane fotki premierów Polski i Węgier w towarzystwie Mari le Pen, co sugerować ma, że oto wkracza prawica.- taki news od znajomego 🙂

 112. Słyszałam Paris o tym wszystkim i dlatego zostawiłam na pamiątkę tę stronę z gazety w którą była zawinięta kalarepka czy jakaś dynia. Do tego się swoją drogą ta gazetka najlepiej nadawała. Głupie jest to, że w polskim dzienniku o wydarzeniu z Francji pisze dziennikarz Naughton.

 113. Dziadek i tatuś TL nazywali się Lisienko. Obaj byli żołnierzami Armii Czerwonej, która „wyzwoliła” Polskę.

 114. Jezus nauczał w synagogach, św. Paweł nauczał w synagogach…

 115. Ale tylko dla tych, którzy chcą – jak dotychczas posiadanie telefonu nie jest obowiązkowe….

 116. W artykule jest o młóceniu mózgów; istotnie, brak o gender, bo sadzę, że pani Teglund przed trzydziestu laty zastała już tę ciekawostkę w pełnym rozkwicie i – przywykła /albo i nie/. Musimy to przegonić, czym się da i nie da.

 117. Jeszcze nie widzialam takich „wspolnych” fotek… trzeba byc bardzo
  czujnym na takie dete manipulacje.
  Takie manipulacje nie beda zarly.

  … a Orban i Kaczynski ciesza sie tutaj duuuzym respektem… i podziwem!

 118. dero mówi: 9 grudnia 2015 o 11:02: ezus nauczał w synagogach, św. Paweł nauczał w synagogach…

  I jak te synagogi reagowaly na nauczanie Pana i Apostola?

  Jaka jest tradycjna regula Kosciola dotyczaca synagogi?

 119. Katolicka nauka o czlowieku jest integralna, bo Chrystus przyszedl zbawic calego czlowieka, a nie tylko jego czesc duchowa.

 120. Polska jest katolicka nominalnie. Wedlug badan przeprowadzonych w koncu lat 80. okolo 6% deklarujacych katolicyzm znalo podstawowe artykuly katechizmu katolickiego. W kraju prawdziwie katolickim niemozliwe byloby ani 123 rozbiorow, ani to wszystko, co bylo pozniej az do dzis.

  Francja to duchowy trup, ale i z takiego rozkladajacego sie organizmu Bog moze wskrzesic ich do prawdziwej wiary. Jednak to przebudzenie bedzie dla Francji bardzo bolesne.

 121. Taki poziom umyslowy jest juz w wiekszosci tzw. krajow zachodnich. Zidiociale
  kompletnie zagubione dzieci we mgle… katastrofa! Wiekszosc tego mlodego
  pokolenia jest juz silnie zalekniona, niezdolna do samodzielnego myslenia, … okolo 27%
  mlodziezy gimnazjalnej juz ma za soba… kontakt z psychologiem!

  … moj kolega tutaj mowi za kazdym razem, ze… maja juz wszystko i dlatego, nadaja sie
  juz tylko… do uspienia!

 122. Rzeczywiscie bardzo prawdziwy to artykul! Tak, bardzo zgrane
  sa te biurwy… Cala ta akcja medialna po „zdarzeniach paryskich”
  dzis to jest jasne, ze to byla „cyniczna rezyserka”… bombardowanie
  Francuzow w Syrii – 20 bomb „wystrzelono” – ha, ha, ha pewnie
  wiekszej ilosci bomb pajac z Paryza w magazynie nie posiadal,
  potem „straszonko” Cammeron’a – to wszystko sie rwie
  jak… stare przescieradlo!

  I dalej „rezyseruja”… mysla, ze ludzie to kupuja, te serwisy
  informacyjne sa juz ak dete i pompowane, ze tego juz nie
  daje sie ogladac… idzie to na tak wielki rympal, ze nawet nie
  chce sie tego komentowac!

  Coz, pozostaje nam tylko spokojnie to obserwowac, bez emocji,
  co jeszcze?

  Tylko wysmiac, wyszydzic, sluchac jednym uchem, a drugim
  wypuszczac… i zajac sie swoimi sprawami i swoim zyciem,
  ewentualnie wyjsc na spacer albo pomodlic sie.

 123. Ma Pan duzo racji, ale mimo wszystko duch w narodzie jest… moze
  slaby jest ten duch, moze narod jest bardzo zagubiony, poturbowany
  i skolowany, ale pomimo wszystko ten duch jeszcze w nas jest!

  … a Francja to juz duchowy trup… ale Pan Bog wszystko moze.

 124. Dobrze powiedziane.
  Tylko smutna konstatacja, że non-stop powtarzał to młodzieży polskiej św. JPII.

 125. Proszę wpisać w internecie jak ten etrusk Zoll niszczył i szkodził Panu dr Zbigniewowi Kękusiowi z Krakowa. To jest bandytyzm i podstępne niszczenie przez to odrzucone przez Boga plemię – człowieka Polaka, który odważył się mówić konsekwentnie prawdę.

 126. Andrzej Zoll – Rojeschwanz, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

  cbdo.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.