mar 122022
 

Powyższe napisał Rudyard Kipling, a ja sobie to zapamiętałem i czasem przywołuję. Akurat jest bardzo dobry moment. Uważam, że każdy kto wyjdzie z propozycja pokojową wobec Ukrainy, polegającą na tym, że kraj ten ma ustąpić, poddać się, złożyć broń, wycofać się z zajmowanych pozycji,  jest najbardziej zapiekłym i najgorszym wrogiem Polski. Powtarzam – najgorszym wrogiem Polski. Nakłanianie bowiem Ukrainy do ustępstw i uległości, to próba stworzenia takiej sytuacji, w której krajów Europy Środkowej nie będzie się opłacało bronić. Mam nadzieję, że wszyscy z wyjątkiem najgorszych zdrajców i najgłupszych bęcwałów doskonale to rozumieją. Jeśli ktoś ma jakieś ograniczenia w tym zakresie, niech się powstrzyma od wydawania głosu na tym portalu.

Gdyby ktoś miał wątpliwości, kogo uważam za zdrajcę mówię to wprost – posłów Konfederacji, którzy wczoraj wstrzymali się od głosu w czasie głosowania ustawy i obronie ojczyzny. I niech mi nikt nie tłumaczy ich motywów, bo one są akurat od dłuższego czasu jasne. Niech mi też nikt nie tłumaczy, że za kilka lat światem będzie rządzić oligarchia, która wprowadzi bezgotówkowy obrót i wtedy dopiero staniemy się niewolnikami. Niech mi nikt nie tłumaczy, że potrzeba jest różnorodnych głosów, by wypracować jakieś sensowne stanowisko w sprawach takich jak wojna tocząca się za naszą granicą. Ja już to stanowisko wypracowałem i ono jest jasne. Pomocy przy tym żadnej nie potrzebuję, jest ona zbędna. Jeśli ktoś chce hamletyzować w związku z sytuacją na Ukrainie niech to czyni gdzie indziej. W miejscu gdzie jest więcej wolności i tolerancji dla odmiennych poglądów.

Za chwilę wojska białoruskie i rosyjskie zaczną bombardować Lwów, Stanisławów już jest bombardowany, to samo dzieje się w Łucku. Gdzie są wszyscy miłośnicy Kresów i polskiej tradycji, którzy tak rzewnie potrafili tęsknić za utraconą ojczyzną? Chciałbym zobaczyć co mówią teraz i jakie jest ich stanowisko. Wielu ludzi drwiło w sieci z posła Słomki, który wyjechał do Lwowa z jakimiś kolegami udając polski legion. Dlaczego to robicie? Słomka jest chory, zmanipulowany przez jakichś cynicznych drani i nie wiadomo jak potoczy się jego los?

Gdzie są wszyscy ci, którzy głośno deklarowali tu chęć reaktywacji RON? Byłem zawsze sceptyczny wobec tego pomysłu, nie sądziłem bowiem, że dojdzie do takiej katastrofy, której konsekwencje są na razie nieprzewidywalne. Gdzie jednak są ci, którzy takie wizje snuli? I dlaczego w swoich rachubach opierali się na Rosji? Zdumiewający są ludzie, którym się zdaje, że Moskwa będzie ich do czegoś potrzebowała po osiągnięciu swoich politycznych celów. Że będzie potrzebny jakiś aparat w Polsce, który wyjaśni narodowi, że teraz mamy innego sojusznika. To są przeskalowani idioci. Na szczęście w Moskwie dzieje się to co zawsze, czyli jest tak zwany nastajaszczyj bardak. Jak więc ludzie odziani w garnitury, wystrojeni w muszki i przemawiający językiem semantycznych prestidigitatorów chcieliby się w tej rzeczywistości odnaleźć? Albo są durniami, albo kogoś udają.

Zdumiewające jest to, że przez tyle lat propaganda moskiewska lansowała człowieka o emploi owsika na męża stanu światowego formatu. I wszyscy w to wierzyli, albowiem dostawali pieniądze i zaspokajano ich deficyty oraz wszystkie szajby. Degeneracja postępowała w tempie straszliwym, ale nikt tego nie widział, albowiem ogrom Rosji, oglądany na mapie przytłaczał wszystkich. Rzesze uzależnionych od gier bałwanów traciły noce całe na strzelanie do czołgów hitlerowskich w grach kontrolowanych przez KGB. Fikcyjna polityka i zbrodnicze plany uwodziły młodych i starych mieniących się politycznymi realistami. Produkowano filmy, w których pokazywano jak bohaterscy radzieccy bojcy zwalczają złych hitlerowców. I nikomu do głowy nie przyszło, żeby to ukrócić, albowiem kino to przecież rozrywka. Wszyscy wierzyli w tę siłę i wielu dało się jej uwieść. Dziś też wielu pozostaje w tym stuporze, albowiem wiedzą, że nawet jeśli Rosja przegra rozpęta się pandemonium represji na zajętych terenach. Oni zaś za wszelką cenę chcieliby ocaleć. Paraliżuje ich propaganda defetystów pieprzących dzień w dzień, że będzie drugi rok 1939 i wszyscy nas zdradzą. Każdy zaś zdaje sobie sprawę z tego, jakie są sposoby na przeżycie w kraju okupowanym przez Moskwę, który został zdradzony. Taki sposób jest tylko jeden – donoszenie na bliźniego swego. Ilu ludzi w głębi serca już się do tego szykuje i wymyśla dziesiątki usprawiedliwień dla swojej obłąkańczej postawy? Choć przecież nie ma mowy o zdradzie, nie ma mowy o tym, żeby ktokolwiek im ustąpił, poza oczywiście Niemcami. Wielu ludzi w Polsce spokojnie zniesie to kiedy ich nazwą ruskimi agentami. Mało kto jednak przyjmie do wiadomości, że jest agentem niemieckim. No więc ja mówię wprost – każdy kto w tym konflikcie choć raz ujął się, z jakiegokolwiek powodu, za Moskwą, jest niemieckim agentem wpływu i życzy jak najgorzej swojej ojczyźnie. I nic go przy tym nie usprawiedliwia, najmniej zaś płytkie analogie z dawnymi czasami, którymi próbuje imponować szwagrowi przy wigilijnym stole.

Nie wiem, jak skończy się ta wojna. Uważam jednak, że każdy kto będzie nawoływał do pozostawienia Rosji w Europie, zniesienia sankcji, powrotu do „normalności”, w imię taniego paliwa na stacjach, taniego gazu czy czegoś innego taniego, jest zdrajcą. Nie ma bowiem mowy o tym, żeby ustąpić im w czymkolwiek. Jeśli już chcecie ustępować, ustępujcie przed siłą. Tam, czego dowiodła wojna, żadnej siły nie ma. Jest syf, kiła i fotomontaż i skrytobójcze zbrodnie, czyli jak zwykle, a żołnierze idą do ataku pod lufami czeczeńskich karabinów. Będziecie jednak po stokroć głupi litując się nad nimi, bo oni dla Was żadnej litości mieć nie będą.

Już dziś zaczęła się na Kremlu jakaś kołomyja wokół kwestii kto i dlaczego źle poinformował Putina. To jest, bardzo nieudolna, próba zachowania twarzy w obliczu sankcji, które rozwalą im całą gospodarkę. Mam nadzieję, że tak się stanie. Będą jednak próbowali – siłą i podstępem – przekonać wszystkich, że są kim innym niż nam się zdaje. I znajdą w Polsce wielu zwolenników. Podobnie jak wielu zwolenników znajdzie tu Łukaszenka. Nie można ustąpić ani na krok, albowiem każde ustępstwo jest traktowane zawsze jako słabość i przyzwolenie na atak. Należy ich zniszczyć, a potem wychować nowe pokolenie innych Rosjan, które nie będzie obarczone garbem II wojny światowej i żelaznej kurtyny. O żadnych dialogach jednak, zgodzie i porozumieniu nie będzie mowy nigdy. Zrozumcie to. Tak myślą ludzie zarażeni chorobliwą poczciwością i naiwną wiarą, graniczącą z obłąkaniem. Kolportują zaś te brednie agenci wpływu i pożyteczni idioci. Podkreślę to raz jeszcze, bo być może ktoś jeszcze tego nie usłyszał – nie ma tu miejsca dla takich treści.

 

Proszę Państwa od wczoraj mamy awarię, popsuła się bramka płatności. Koledzy nic nie mogą na to poradzić, albowiem sprawę trzeba całatwić w banku i na serwerach. Posypało się po nocnym remoncie z 8 na 9 marca, przeprowadzanym gdzieś tam „we świecie” gdzie wisi nasza strona. Można jednak zamawiać starym sposobem, przez pay pal i za pomocą przelewów. Piszę to, albowiem postanowiłem zrobić promocję, jeszcze raz taką dużą jak wcześniej. Czynię to ponieważ nie uzbieram w warunkach wojennych pieniędzy na zaliczkę za konferencje, a muszę od razu zapłacić za dwie. Nie będę z niczego rezygnował. Nie dam się zastraszyć ani Putinowi, ani tym wszystkim, którzy postanowili się na mnie obrazić. Niech nie przyjeżdżają jeśli się ze mną nie zgadzają. Tak będzie lepiej. Tak więc póki nie naprawią bramki, a miejmy nadzieję, że naprawią, zamawiamy wszystko tradycyjnie.

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/relacja-o-panstwie-polonia-i-prowincjach-polaczonych-z-ta-korona-john-peyton-jr/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/wielki-zywoplot-indyjski/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/zle-czasy-pamietnik-stanislawa-karpinskiego-z-lat-1924-1943/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/zydowscy-fechmistrze/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/gimnazjum-i-liceum-wolynskie-w-krzemiencu-w-systemie-oswiaty-wilenskiego-okregu-naukowego-w-latach-1805-1833/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/swiety-ludwik-jacques-le-goff/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/basn-jak-niedzwiedz-socjalizm-i-smierc-tom-iii/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/sacco-di-roma/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/basn-jak-niedzwiedz-socjalizm-i-smierc-tom-ii/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/basn-jak-niedzwiedz-socjalizm-i-smierc-tom-i/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/jak-nakrecic-bombe/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/pajaki-czarne-bloto/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/sebastian-polonus-mistrz-z-abruzzo/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/czerwiec-polski/

 

  23 komentarze do “On ciągle powtarza, i ciągle powtarza, do zmierzchu gdy budzą się ćmy; nie podpisujcie pokoju z niedźwiedziem, mimo że chodzi jak my…”

 1. Teraz obrona Ukrainy to jakby obrona RON.

  A wprowadzenie Ukrainy do Unii Europejskiej to symboliczne jej przywrócenie. Na naszych oczach dzieje się jakby odwracanie historii.

 2. Byłbym ostrożny jeśli chodzi o rozbudowane poetyki, skupmy się na konkretach. Jak to będzie odmalowywane i czym się zakończy pomyślimy po zwycięstwie

 3. Brawo

  Taki tekst powinien ukazać się we wszystkich językach na całym globie.

  Oczywiście w „Prawdzie” też tuż pod nekrologiem, wiecie kogo.

 4. Jak zwykle doskonała analiza. Pewna rzecz przyszła mi jednak na myśl. Rząd Prawa i Sprawiedliwości liczy prawdopodobnie na to, że za pomocą wielkiej ilości ulg i darowizn (skądinąd jak najbardziej słusznych: 500+, priorytet w urzędach pracy, priorytet dzieci ukraińskich przy przyjmowaniu do szkół itd.) czynionych zwiększającej się liczbie Ukraińców staną się oni w niedługim czasie wiodącymi wyborcami PiS (bo przecież prawa wyborcze również musimy im, jako obrońcom demokracji, nadać – jest to nasz wobec nich moralny obowiązek, który z całego serca popieram). Obawiam się jednak, że PiS może się w swoich rachubach przeliczyć i nasi bracia zaczną niestety reprezentować w Polsce opcję niemiecką. Ta tendencja może nabrać tempa po tym, gdy w niedługim już czasie do Polski trafi ukraiński rząd na uchodźstwie z Prezydentem Zełeńskim na czele.

 5. Patetycznie, można by przypuszczać, że to nie Pan.

  Lwów będzie bombardowany, Stanisławów, słyszałem, że Finlandia i Norwegia także. Jedna szczęśliwym trafem pociski i bomby omijają i pewien jestem, że ominą niegdysiejszy Jekatierinosław potem  Noworosyjsk potem Dniepropietrowsk, a teraz zwyczajnie Dniepr.

  A dla czego? To trzeba będzie pomyśleć i broń Boże nie hamletyzować i nie magbetyzować, tyko zwyczajnie obejrzeć fotki nawet takie z folderów turystycznych i się zastanowić „why?”. Zresztą w  wielu książkach, które Pan wydaje, a i sam napisał kilka są bardziej lub mniej częściowe odpowiedzi na tak postawione pytanie. Ale mniejsza o to.

   

  Rosyjska agentura, zwłaszcza tak zwana agentura wpływu działa na terenie Polski niemal od zawsze, podobnie z niemiecką, że o angielskiej i izraelskiej nie wspomnę i to jest właściwie stan naturalny w polityce międzynarodowej : przyjaźnimy się, podglądamy, robimy interesy, pozorujemy działania, oszukujemy, od czasu do czasu napadamy i mordujemy. Ot zwyczajne „life is life” . A czy jest jest miejsce na planecie Ziemia gdzie działałaby polska agentura wpływu i lobbing?

  No i jeszcze takie pytanie mnie frapuje: To,  że GRU działa, KGB działa i świnie różne podkładają i w wielu miejscach, nie tylko w Polsce mają swoich „Owsiaków” to jest dla wszystkich oczywiste i właściwie banał. A co z agenturą i lobbingiem ukraińskim? Nie było? Nie ma? Czy jest ale sobie smacznie śpi? Zwłaszcza w tej chwili.

  Wszystkiego dobrego.

 6. Dlaczego arcybiskup Vigano gada jak Cyryl?

 7. Nie wim, jescem go ni spowiodoł, choć post wielgi psecie.

 8. Zanim się Pan wyspowiadasz, posłuchaj najpierw nauk rekolekcyjnych, może Pan Bóg oświeci.

 9. Nie zrozumiał pan jeszcze, że to my tutaj jesteśmy ukraińską agenturą? Ale z pana gapcio. Do niezobaczenia. Niech pan nie wchodzi do pomieszczeń w których przebywam

 10. Miałem pana od razu wyrzucić, ale najpierw opublikuję ten pański kretyński komentarz

 11. Pamiętam jak z 2 tygodnie temu polemizował Pan z Braunem nt. tego, że WB chce nas jedynie wydymać i porzucić, a ROsja swoją wielkością zapewni spokój i porządek. Jak widać tamten wpis okazał się całkiem trafny. Rosja nie kontroluje niczego ISTOTNEGO (handlu) a w szczegolnosci ma słaby zasięg swojej propagandy, Russia Today, Ruptly Sputnik, niet mnogo… A kto będzie kontrolować Morze Czarne????? Wrócą tam brytole jak do siebie hehehe

 12. Aha i jeszcze a propos tej polemiki z Braunem nt. tego że Rosja nie będzie kontrolować Nowego Jedwabnego Szlaku, to właśnie proszę teraz sobie włączyć film na TVP Historia „Jedwabny Szlak” prod. Great Britain 2016 cytat:

  „Fascynująca opowieść o historii szlaku handlowego, który odmienił świat. A wszystko zaczęło się od jednego towaru – materiału utkanego z kokonu pewnej ćmy, z którego zaczęto szyć cesarskie szaty…….. „

 13. „17 lip 2017 — Tam prezydent Andrzej Duda i książę William zapalili znicze pamięci, oddając hołd wszystkim powstańcom. Oddali także hołd brytyjskim pilotom,. .”

 14. Pytań jest wiele, ale jedno ustępstwo powoduje dwa żądania. 2014 nikt nie powiedział ani kroku naprzód, tylko dwa do tyłu.

 15. Pycha kroczy przed upadkiem , widziane z perspektywy ośmiu lat .

 16. Komentarz Krzysztofa bazuje na tekście SM
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=5137
  a tekst SM jest ponury, jak cały SM, a może być trafny.
  USA nas „dopieszczają”, Magierowski, Mosbacher, Amanpour,
  Ukraina nas „dopieszcza”, Zełenski, sejm, Duda, Smoleńsk,
  a skutki wojny dla PL będą bardzo polityczne i wykorzystane
  do bulu przez DE, FR, EU, USA itd. Co do wrogów ma Pan totalną
  rację, ale co do demografii uchodźców, jesteśmy w małym de.
  Sory za wrzutkę z SM ale nie dało się inaczej. pzdr, ts

 17. Jak na razie stracili słowianie, po obu stronach. Zyskali anglosasi, kontrolujący surowce. Czy i jaką nagrodę odbiorą Chińczycy, Niemcy i Izrael? Czas niebawem pokaże

 18. Radzilbym poczakac az opadnie kurz bitewny jako ze pierwsza ofiara wojny jest prawda. za ktoras tam z kolei kurtyna w tym teatrze ludzie siedza przy stolach in dogaduja sie. nam daje sie  emocje nie fakty. natomiast zupelnie realny jest naplyw uchodzcow do Polski . Kanada kraj o podobne populacji jak Polska bieze rocznie 250000 emigrantow z ktorych wiekszoscs idzie do pracy krotko po przyjeznie.

 19. Od dwóch tygodni w każdym Kościele Katolickim ludzie i księża modlą się o pokój na Ukrainie. O pokój prosi papież Franciszek natomiast nic o pokoju nie mówi Patriarcha Moskwy i Wszechrusi.

  Kapitulację zaproponował wczoraj Zełeńskiemu nie kto inny jak premier Izraela.

  Ewakuacja dla Zełeńskiego, po 3 dniach wojny, odpisując USA iż podwózki nie potrzebuje, ale broni – to nic innego jak odmowa kapitulacji, czyli pokoju na warunkach Rosji. Tym też były namowy Niemiec iż w 72 godziny Kijów będzie rosyjski.

  Kłopoty to się dopiero zaczynają, także dla PiS.

  RON czyli symbol właśnie odradza się, pomiędzy Ukrainą a Polską nie ma granicy – podkreśla Zełenski. Ukraina może liczyć tylko na Polskę podkreśla wielokrotnie Zełeński.

  Jak działa wywiad USA i innych państw zachodnich w Rosji, nie wiedzieli jak Rosja jest słaba czy wiedzieli?

  Królowo Pokoju módl się za nami.

 20. To jest bardzo ważne, aby ciągle mieć w głowie, że wobec Rosji zero ustępstw. Zaraz zaczną się podchody Niemiec jak tu przywrócić handel z Rosją i jak położyć na tym łapę. Rosja jest pod ścianą i będzie można wynegocjować bardzo dobrą cenę na surowce. Cały czas będzie niesmak na rosyjskie surowce, ale jak się je przepakuje w niemieckie barwy, to nagle opory u klientów znikną. Niedługo zacznie się festiwal i kolejne kanalie będą same się demaskować. Wystarczy pamiętać, że wobec Rosji zero ustępstw.

 21. Firmy np.: w Wielkiej Brytanii już ostrzą sobie apetyty na pracowników z Ukrainy. Widzą w tym korzyść. Na Ukrainie jest wysoki poziom nauczania języka angielskiego.

 22. moze i w UK ptrzebuja Ukraincow. dla mnie wazniejsze to co sie dzieje w Polsce. Nie wiem ilu obcych w Polsce zostanie a na bank zostanie. Wiem ze zmieni to w zwolnionym tempie obszar miedzy Odra a Bugiem bezpowrotnie. Radze sledzic wskazniki ekonomiczne

 23. Wiedzieli,  wiedzieli…

  …  i  to  DOSKONALE  wiedzieli  !!!

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.