lis 032021
 

Proszę Państwa, przed naszymi oczami trwa od kilku miesięcy niesłychanie intensywny wyścig, którego celem jest zwiększenie popularności i wpływów. Biorą w nim udział wszyscy właściwie ludzie, od posłów poczynając, na ostatnich szurach internetu kończąc. Pisanie czegokolwiek i jakieś polemiki z tym związane to odległa przeszłość, albowiem nikt już nie ma czasu niczego czytać, wszyscy chcą coś przeżywać, po wysłuchaniu pogadanek. Te zaś, by miały odpowiednią temperaturę muszą być wygłoszone przez kogoś znanego, kto potrafi ustawić rejestry tak, by dusza słuchacza została poszarpana na ćwierci. To się nie może udać przez samą tylko ekspresję prowadzącego, ale musi być wyładowane treścią, która gwarantuje odpowiedni efekt. Czas słodkiego pierdzenia minął, podobnie jak czas zadumy nad przeszłością, minął także czas demaskacji. Teraz każdy mówi już tylko jak jest, a wynajęci ludzie wpisują pod spodem komentarze zawierające tyle entuzjazmu ile ruski bimber ma czystego alkoholu. Reszta, czy raczej resztka, jest samym cukrem. Trzeba zjechać naprawdę na sam dół, żeby dotrzeć do komentarzy, które są trochę przytomniejsze. I tak jest u wszystkich proroków internetu. To jest sprawa poważna, choć ja z niej szydzę. Poważna, albowiem występujący w pogadankach ludzie imają się już takich numerów, że w zasadzie nie wiadomo gdzie podziać oczy. Oto nagranie pogadanki Jana Pospieszalskiego, którego Owsiak wzywał ostatnio do powrotu, to znaczy do tego, by dołączył on z powrotem do grupy Jurasa. Nagranie to nosi niezwykle inspirujący tytuł Za dotację sprzedali Boga i wspólnotę. Tytuł ten jest umieszczony w cudzysłowie, a my nie rozumiemy dlaczego, albowiem pogadanka dotyczy wręczenia nagród Totus Tuus i ktoś mógłby pomyśleć, że to o laureatów chodzi. Zwłaszcza, że pogadanka firmowana jest znakiem PCH24, żartów więc nie ma. Okazuje się jednak, że ci co sprzedali Boga to eurokraci. Pospieszalski zaś mówi, cytując Karłowicza, o polskich inteligentach, którzy idą ich śladem. Oto link https://www.youtube.com/watch?v=t8no8S7-8Ds

Można się oczywiście z Jankiem zgadzać, albo nie. Pod spodem mamy serię komentarzy ludzi, którzy najwyraźniej nie zrozumieli o czym Pospieszalski mówi i rozpoczynają taką samą meksykańską falę, jaką można oglądać pod nagraniami Grygucia i Olszańskiego. No, może trochę subtelniejszą. Dopiero niżej ktoś zauważa, że przecież nagrodę odebrał też ojciec Remigiusz Recław, który był razem z biskupem Rysiem na niesławnej mszy-koncercie.

Moim zdaniem dyskusje które rozpoczynają się pod takimi nagraniami nie mają najmniejszego sensu, albowiem płyną obok istotnego sensu tej pogadanki. Tym zaś jest zwiększenie popularności występującego. Od dłuższego już czasu piszę o tym, że chęć podniesienia słupków popularności odbywa się kosztem jakości przekazu. Oczywiście, Janek to Janek i on się zawsze ze wszystkich zarzutów wyślizga, a jego pozycja jest nie do zakwestionowania. Czekam, aż wróci do telewizji i w widowiskowy sposób pogodzi się z Kurskim, na jakimś koncercie. Może razem zagrają ze dwie ballady Okudżawy? Kto to może wiedzieć. Zacząłem od Pospieszalskiego, albowiem on jest w tych, moim zdaniem nieciekawych działaniach, wyjątkowo subtelny. Porusza się jednak po gruncie grząskim i niełatwym. No i ma te swoje kabotyńskie zagrywki, które nie skłaniają do tego, by traktować go serio. Za nim jednak rozciąga się prawdziwe pandemonium. Nie będę tu wymieniał nazwisk, a raczej problemy, które służą temu, by przyciągnąć widza i go zahipnotyzować. Najważniejszym jest oczywiście III wojna światowa, która trwa już od dawna. To wiemy i poinformował nas o tym nie tylko Bartosiak, ale także inni, mniejsi prorocy. Jak trwa wojna, to żartów nie ma, bo ktoś na pewno zginie. Pytanie tylko kto? Raczej nie obstawiałbym tych, którzy mówią z poważnymi minami o tej wojnie. Już prędzej tych, którzy tego słuchają. No, a skoro twa wojna, to jej konsekwencją może być tylko rozbiór Polski. Na razie jest to pełzający rozbiór Polski, którego dokonuje obecna władza. Nie mogę, niestety zorientować się z kim do spółki, bo spółkę wskazywałoby słowo rozbiór, ale zakładam, że z Żydami. Kondominium umarło śmiercią naturalną, albowiem i Ruskie i Niemce zostały zeń wymiksowane, co widać gołym okiem. Nikogo już się nie da przekonać, że biorą w tym udział, choć niektórzy twierdzą, że Niemce jeszcze tak. No, ale jak zacznie się budowa CPK, to już chyba i ta narracja zdechnie. Zostaną tylko Żydy, one razem z Kaczyńskim, Dudą i Morawieckim, dokonają rozbioru Polski. Będzie sam zarząd komisaryczny, bez kondominium. W miejsce zaborców wprasował się covid, który jest katalizatorem nowych zmian i koniecznym elementem służącym podnoszeniu ciśnienia widzom. Bez pandemii nie da się już niczego wyjaśnić, nawet tego, dlaczego Bartosiak z tym drugim przenieśli wojnę w kosmos? Otóż dlatego, że covid dokona spustoszenia populacji na Ziemi, a ci co ocaleją, będą musieli walczyć między sobą o zasoby w kosmosie. Że, co? Że to się nie trzyma kupy? Nie zawracajcie mi…tego…gitary. A kondominium to się trzymało?

Proszę Państwa, nie chcę się tu uciekać do płaskich żartów, albowiem wtedy sam zaczynam uprawiać komunikację patologiczną, a nie o to przecież chodzi. Piszę powyższe, albowiem chcę wskazać, że cały dyskurs publiczny zamienia się w serię zwodów Smolarka w meczu z ZSRR, które to zwody nie zakończą się niestety strzeleniem bramki. Czego publiczność nie rozumie. Na naszych oczach okazało się, jak wadliwa, kompromitująca i nieskuteczna jest komunikacja odbywająca się za pomocą tak zwanych błyskotliwych bon motów. Ona nie umrze natychmiast, a być może nie umrze nigdy. Ludziom bowiem nie da się wytłumaczyć, że opis, nawet bardzo przekonujący może się całkowicie mijać z prawdą. My zaś, wszyscy jak tu siedzimy, znajdujemy się w sferze gdzie opisy są najważniejsze. Pułapka polega na tym, że żaden z nich nie jest weryfikowany, a wszystkie są oklaskiwane. Kto wywoła największy efekt uznawany jest za najbardziej przenikliwego. Już dawno okazało się, że bez wspomagania w postaci klakierów ten system nie zadziała. I dawno okazało się, że bez wzmocnienia przekazu mimiką, grą, przebraniem, nie uda się zwrócić na siebie uwagi. No, ale kiedy już przećwiczono wszystkie numery, kiedy wydarzenia nieco przyspieszyły i wiele spraw zaczęło wyglądać inaczej, niż na początku, próby emocjonalnego ich omówienia zostały zdemaskowane samoczynnie. To jednak nie przywiodło do rozumu ludzi, którzy grają w tę grę. I być może nie przywiedzie ich nigdy.

Nie zamierzam z tym w żaden sposób walczyć, albowiem nie ma to sensu. Mogę jedynie wskazać tendencję i zasugerować co się stanie w przyszłości z tym sposobem omawiania zjawisk, nie muszę mieć przy tym racji. Chcę powiedzieć tylko, że pewien sposób uprawiania propagandy jest skazany na klęskę i im szybciej się z tego wycofamy tym lepiej. Po czym poznaje się fałszywe intencje proroków? Ja mam sposób niezawodny. Poznaję to po tym, jak moje statystyki sprzedaży oddalają się od ilości odsłon pod nagraniami na YT. One nie mają wręcz żadnego związku. A skoro tak, to nabijana sztucznie klikalność nie ma także związku z popularnością. To sympatyczna konstatacja, wręcz uwolnienie z kajdan. Możemy robić co chcemy, tak jak do tej pory nie przejmując się Bartosiakiem w kosmosie, trwającą już dwie dekady III wojną światową, ani pełzającym czy też zrównoważonym rozbiorem Polski. Widzimy bowiem, że jest to część planu. Ten zaś ma już swój finał. I ja teraz go ujawnię, choć pewnie wiele osób już o tym słyszało. Oto największe osiągnięcie mediów w zakresie zwiększania popularności osobom pragnącym sławy i mającym wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia.

https://alkomaster.tv/

https://twitter.com/s__v__r__/status/1455064837369868288?s=20

  15 komentarzy do “Bartosiak w kosmosie czyli pełzający rozbiór Polski”

 1. Dzień dobry. Biorąc pod uwagę, że to jednak wydarzenie publiczne należy rozumieć, że będą pili alkohol legalny, akcyzowy, co jednoznacznie wskazuję na beneficjenta i inicjatora projektu. Qi bono is fecit – nie mogę się oprzeć ;-). Ale ja też trochę podejrzewam producentów smartfonów o inspirację a nawet sponsoring. Bo w miarę jak ubywa w tych wypowiedziach sensu a nawet treści, zmierza ta komunikacja w stronę jakiejś niewyszukanej grafiki, na małe ekraniki – w sam raz…

 2. Ciekawe czy nasi literaci tez wystapioł?

 3. Dlaczego nie zalatwi Pan sobie posady nauczyciela Hit w jakiejs szkole w Grodzisku? Pare godzin tygodniowo… Profesor Kucharczyk, ktory tworzy podstawe programowa, Pana zarekomenduje. Trzeba miec gadane i plecy. Moze jeszcze jakis kurs doszkalajacy w Warszawie.

  https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/8282139,hit-czarnek-nowy-przedmiot-indoktrynacja-autorzy-programu.html

 4. tak po kobiecemu

  alkomaster – no przed pojedynkiem trzeba by spojrzeć na statystyki spożycia alkoholu wg państw, to wtedy dałoby się określić wygranych i wtedy biorąc pod uwagę tę wiadomość … zapodać  wygraną w zakładach  bookmacherskich

 5. Nauczyciel kierunkowy musi mieć ukończone co najmniej studia zawodowe oraz przygotowanie pedagogiczne, które nabywa się w ramach specjalizacji na studiach lub jako studia podyplomowe.

 6. Coryllus chyba studiowal. Moim zdaniem do wykladania tego NOWEGO przedmiotu wystarczy pozytywna opinia Leszka Zebrowskiego + kurs pedagogiczny albo odcisniete plecy od spania na styropianie.

 7. po kobiecemu

  alkomaster kojarzy się bowiem z alkomatem…

  ale te sprawy które nas teraz dręczą /całe społeczeństwa/,   były wstępnie opisane /rozpoczęte/ w książce ks. Ireneusza Sobańskiego wydanej gdzieś na przełomie lat 90-tych/2000 roku, o prawach człowieka w państwie ekologicznym ..

 8. i oczywiscie tutaj nie ma rownouprawnienia, bo pijane kobiety sa niepoczytalne, a byloby co ogladac…

 9. Za wyzsza oplata w koncie premium bedzie mozna obejrzec zawody kobiet?…

  A za jeszcze wyzsza, wiadomo, co – Alcomaster Woman Uncensored

 10. Jan Pospieszalski utyskuje, ze Europa odeszla od korzeni chrzescijanskich, o ktorych mowil sw. Jan Pawel II, ale czy slusznie?

 11. Panie Coryllusie, to może być trzecia wojna światowa:   https://www.rp.pl/kraj/art891751-przemyt-wciaz-kwitnie  Jak żyć? A teraz jeszcze ten mur… nic tylko w kosmos.

 12. Pan Coryllus prowadzi już szkołę 🙂

 13. Prowadzi szkołę samouków.

  Chodzi o przyszłość dzieci i młodzieży.

 14. dobra wizualizacja stanu zwanego podchmieleniem, o krok od pijaństwa, że zaraz się będzie  coś przy tym podśpiewywać i na pewno człek nieraz się zatoczy ,

  ale jakoś dla mnie  odstręczające to -dziewczyny- touluse lautreca , chude, kościste i wydają się też być  -na bani-

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.