mar 142020
 

Proszę Państwa, wracam dziś z Wrocławia, już wiadomo, że jest zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób, co zapewne nie jest ostatnim ograniczeniem jeśli chodzi o zabezpieczenie przed koronawirusem. W poniedziałek będę rozmawiał z menedżerką hotelu Król Kazimierz w sprawie przełożenia terminu konferencji na jesień. Nie możemy tego załatwić inaczej. Nie wiadomo bowiem jak długo trwać będzie ta psychoza i co z niej wyniknie. Hotelarze nie oddają zaliczek, o czym wiadomo. Tak więc przełożenie terminu jest jedynym wyjściem. Przełożymy także rezerwacje pokoi, które Państwo opłacili w związku z tą konferencją. Mam nadzieję, że uda się to zrobić bezstresowo i bez kłopotów. Bardzo wszystkich przepraszam, ale nie mogłem przewidzieć rakiego obrotu spraw.

A teraz już pogadanka z prof. Łukaszem Święcickim

https://prawygornyrog.pl/tv/2020/03/gabriel-maciejewski-i-prof-lukasz-swiecicki-rozmawiaja-nie-tylko-o-ksiazce-buka-u-psychiatry/

  20 komentarzy do “Ogłoszenie i wywiad z psychiatrą”

 1. Co będzie, to będzie ☺

 2. Ciekawi mnie Anglia. Tam nie ma drastycznych obostrzeń. I z USA mają ruch. O co chodzi?

 3. Mam wieści z Anglii, od poniedziałku jest tam zakaz imprez i większych zgromadzeń, nawet w knajpach pustki podobno…

 4. W Londynie panie w Tesko pobiły się o papier …toaletowy

 5. A jednak Angole też stają w portki.

  U nas to mamy jasność: jak minister powiedział że do ndz będzie 100 to będzie, a jak za tydzień ma być 1000 to władza wie lepiej.

 6. jednak Angole też stają w portki.
  U nas to mamy jasność: jak minister powiedział że do ndz będzie 100 to będzie, a jak za tydzień ma być 1000 to władza wie lepiej.

 7. @Coryllus

  Jesień to pewnie mądry wybór. Może wtedy także pogoda będzie tak optymistyczna jak dzisiaj? Wszystkiego dobrego!

 8. w okresach  histerii nalezy zalozyc ubranie ochronne

 9. Lubię słuchać Pana Profesora.

 10. Daj źródło, że in. Szumowski powiedział, że do niedzieli będzie 100. Oczywiście nie dasz, bo nic takiego nie powiedział. Powiedział, że należy spodziewać się istotnego wzrostu stwierdzonych zakażeń. Co jest jasne. Liczby nie podał.

  Mam dla ciebie smutną wiadomość. Widać, że u nas powoli epidemia zaczyna zwalniać. Wg predykcji wykładniczej z pierwszych 8-ciu dni (to już zaczyna być dobra statystyka) należało się spodziewać (skumulowanych) liczb (+/-): czwartek 82, piątek 128, sobota 200, niedziela 300,  A mieliśmy: 51, 68, 93, (??). Dużo niższe. Jak trend się utrzyma przez kolejne 4-5 dni, to znaczy że wygasa.

 11. Medico della Peste to maska popularna podczas karnawału weneckiego. Nosił ją lekarz Jan van Grevenbroeck w czasie zarazy w Wenecji w roku 1630. Wymyślił ją Francuz Charles de Lorme, a w dziobie były zioła, który miały zapobiec zarażeniu. W Wenecji zginęła wówczas 1/3 populacji. W roku 2007 w Lazaretto Vecchio odkryto masowe groby. Dwa dni temu wysłuchałem we włoskiej telewizji wiadomości, że w kostnicach brak jest miejsc, więc trumny umieszcza się w kościołach.

 12. Genueńczycy i Wenecjanie  w importowaniu zarazy do Europy mają długoletnie doświadczenie ☺

 13. Oby.

  W każdym razie od pierwszego wejrzenia Szumowski wzbudzał zaufanie. Nic o nim nie wiedziałem, dopiero potem dotarły informacje o jego pracy w ośrodkach Matki Teresy.

  Trzymam za niego kciuki i mam nadzieję, że się nie rozczarujemy co do niego jako człowieka i nie zawiedziemy na nim jako ministrze.

 14. A kto ma doświadczenie w eksportowaniu ? 🙂

 15. Moze…

  … w Panu wzbudzal to zaufanie…  bo we mnie wprost przeciwnie  !!!

  Od pierwszego wejrzenia  „nie podobal”  mi sie ten  „krolik z kapelusza”…  zreszta nie tylko on.

 16. Jak przewiduje się trend masz opisane tutaj:

  https://arxiv.org/ftp/arxiv/papers/2003/2003.05681.pdf

  Nie konfabuluj. Czytaj Henry’ego ☺

 17. Mogło być gorzej!

  W czasie pandemii, premier Tusk by wyjechał w Dolomity na narty, premier Kopacz zamknęłaby się w szafie a prezydentka Kidawa szukała promptera ☺

 18. Królik z kapelusza? Dlaczego?

 19. A dlaczego nie  ???

  Bo  po studiach byl z zona w Kalkucie… i ma zdjecie z sp. Matka Teresa… bo byl czlonkiem licznych organizacji krajowych i europejskich,  w miedzyczasie zrobil  blyskotliwa – i szybka kariere zawodowa, naukowa…

  … po prostu – kolejny krolik  „skazany”  na sukces  !!!

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.