paź 112016
 

Na naszych oczach oto zrodziła się nowa metoda badań historycznych. Wzorem twórców filmu Smoleńsk, którzy wykryli, że za zamachem 10 kwietnia stoi Międzynarodowy nr 1 w tekstach znakomitych, prawicowych publicystów zaczęły pojawić się informacje o innych numerach jeden, które mają coś do powiedzenia w sprawach dużo mniejszego kalibru niż Smoleńsk. Piotr Zychowicz na przykład wziął na warsztat zbrodnię jakiej polskie podziemie dopuściło się na Żydach w lasach pod Suchedniowem, wziął i kilkoma pociągnięciami swojego niezrównanego pióra nakreślił przed naszymi oczami straszliwy obraz tych wypadków. Żeby uwiarygodnić swój opis powołał się na historyka nr 1 z IPN. To jest coś niesamowitego – historyk nr 1 z IPN, który nie chce ujawnić w tekście swojego nazwiska. Z jakiego powodu? Ze strachu przed polskim podziemiem antysemickim czy może ze strachu przed dyrektorem Jarosławem Szarkiem? Trudno tego dociec w tym momencie, ale sprawa jest rozwojowa. Ja się wprost domagam dziś ujawnienia nazwiska tego badacza, albowiem opis zbrodni dokonanej przez żołnierzy AK na niewinnych Żydach wstrząsnął mną do głębi. Szczególnie zaś dwa jego fragmenty. I nie chodzi mi wcale o te roje much siadające na kałużach zakrzepłej krwi. To nie jest najgorsze. Oto fragmenty, które uważam za całkowicie demaskatorskie:

Pierwszy

Po wykonaniu egzekucji ”Grzegorz” rozkazał przeszukać i rozebrać zwłoki do naga. Znalezione pieniądze, w tym dolary, zostały skonfiskowane. Lepsze buty i ubrania partyzanci zapakowali na zabraną z pobliskiej wsi furmankę i wysłali do oddziału. Jak bowiem stwierdził ”Grzegorz”, część żołnierzy nie miała obuwia. Odzież, którą uznano za nieprzydatną, spalono.

I drugi

Z relacji świadków wiadomo, że obóz w Skarżysku-Kamiennej był prawdziwym piekłem. Niemcy stworzyli w nim nieludzkie warunki. Więźniowie Skarżyska w 1944 r. przypominali żywe, obwieszone łachmanami szkielety. Może więc zamordowani Żydzi uciekli z innego obozu, np. ze Starachowic? 

Nie wiemy też, czy między Żydami a okoliczną ludnością cywilną był jakiś konflikt. Nie wiemy wreszcie nawet, ile było ofiar. Niemal na pewno nie uda się już przeprowadzić ekshumacji. Ofiary zostały zakopane w nieoznakowanym miejscu, które dzisiaj pokryły bagna. Okoliczni mieszkańcy nie potrafią już wskazać, gdzie znajduje się mogiła. 

Ten pierwszy fragment Zychowicz podsumowuje zdaniem – takie są fakty. Nie wiem skąd Zychowicz wie jakie są fakty, skoro nie można nawet ustalić z jakiego obozu uciekli ci żydzi. Mieli dobre ubrania, dobre buty i sporo pieniędzy przy sobie, w tym dolary. Rozumiem, że badacz Zychowicz, razem z międzynarodowym nr 1 i historykami z IPN nr 1 i 2 uważa, że skoro w obozie w Skarżysku było źle, to już w Starachowicach było prawdziwe Eldorado i żydzi mogli mieć przy sobie dolary. Po co? Żeby się rozerwać przy ruletce, w kasynie mieszczącym się w pobliskim Wąchocku? Sprawcy mordu w lesie pod Suchedniowem, zostali skazani na niskie kary, jedynie dwóch dostało czapę, zamienioną potem na karę 8 i 10 lat więzienia. Dowódca, który wydał rozkaz uciekł sobie do Anglii, stamtąd do Australii gdzie zmarł w roku 1979. I co? Szymon Wiesenthal nie wysłał za nim listu gończego? W końcu facet kazał zamordować w lesie 60 osób. To nie jest byle co. Z tych dwóch skazanych na duże wyroki w procesie powojennym, jeden był już członkiem PZPR. Takie są fakty. Może więc badacz Zychowicz zajmie się dziś ustaleniem dodatkowych faktów, może się dowie skąd w istocie wzięli się ci żydzi w lesie, kim był naprawdę dowódca oddziału i jego żołnierze, z których jeden przynajmniej już w 1949 roku należał do PZPR.

Aktywność pana Zychowicza i jego kolegów z IPN przedstawiających się jako historyk nr 1 i nr 2 podparta jakimiś archiwalnymi materiałami zmontowanymi na podstawie zeznań oskarżonego o zbrodnię członka PZPR, które zostały Zychowiczowi podsunięte, nie jest moim zdaniem przypadkowa. Ona się zbiega z premierą filmu Wołyń, w którym widzimy do czego może doprowadzić rozpasany nacjonalizm. Jak sądzę w filmie tym nacjonaliści czyli ukraińscy chłopi niczym się nie różnią od swoich ofiar czyli chłopów polskich. Nie ma tam ani jednego munduru UPA, są tylko mundury polskie i niemieckie? Nie ma też żadnego nazwiska spośród dowódców ukraińskiej partyzantki czynnych na Wołyniu, wszystko zostało sprowadzone do emocji i instynktów? Nie muszę iść na ten film, żeby to wiedzieć, bo to są numery stare jak świat. Film zaś zostanie obudowany narracjami o tym, jak to partyzanci związani z ruchem narodowym, z oddziału „Barwy białe” zamordowali na rozkaz swojego dowódcy, bez porozumienia z komendą główną AK grupę żydów siedzących w lesie, którzy jak raz mieli w kieszeniach pełno dolarów. Nie ma na to żadnych dowodów poza zeznaniami spisanymi przez UB, ale to nie przeszkadza Zychowiczowi pisać – takie są fakty. Nie można nawet znaleźć mogiły tych osób, tak pisze Zychowicz. No weźcie chłopcy mnie nie osłabiajcie. Jest w tych zeznaniach napisane którędy i jak szli chłopi, którzy ich zakopywali. Idziecie na tę polanę z pożyczonym od archeologów sprzętem elektronicznym, najlepiej do dnia, a wieczorem macie już odkrytą mogiłę i można zaczynać ekshumację. O co chodzi? Ja tu nie widzę żadnego problemu. Jedynym problemem jest sam Zychowicz, mianowany przez Międzynarodowego nr 1 badacz pism nieświętych.

Jeśli jeszcze ktoś ma wątpliwości do czego posłuży film Wołyń, powinien stanąć pod studnią i wylać sobie na łeb kubeł zimnej wody, nie zważając na temperaturę otoczenia. Dobrze mu to zrobi. Fakt, że jacyś historycy z IPN udzielają informacji, pod którymi nie chcą się podpisać, jest po prostu skandalem. Oczekuję, że głos w tej sprawie zabierze Sławomir Cenckiewicz i oceni to w stosowny sposób.

Ludziom zaś, którzy ustawiają się w kolejce po podpis pana Zychowicza na targach i spotkaniach autorskich życzę szczęścia oraz zdrowia.

Teraz słów kilka o przyrodzie. Pojawiła się wczoraj informacja o tym, że fundacja pana Sakiewicza ubiega się o dotację ministerstwa środowiska w wysokości 6 milionów złotych. Pieniądze te mają być przeznaczone na budowę telewizji i portalu internetowego poświęconego Puszczy Białowieskiej. To jest wiadomość z gatunku wstrząsających i ja oczekuję, że rzecznik prasowy tej fundacji wyda w związku z tym jakieś oświadczenie, liczę, że usłyszymy jakieś dementi.

Kiedy już rozmawialiśmy o tym jaka jest istotna funkcja filmów popularyzujących przyrodę. One zdają swój propagandowy egzamin wyłącznie w brytyjskiej rzeczywistości imperialnej. Poza tym służą tylko jako zabawka dla dzieci, co ładnie swego czasu wykorzystał Michał Sumiński. Jeśli zaś nie służą dzieciom są po prostu pretekstem do jumania kasy. Mogą być jeszcze, jak popularny swego czasu film „Tętno pierwotnej puszczy”, efektem kultu cargo, czyli niezrozumienia przez autorów do czego w istocie służą filmy przyrodnicze. Film „Tętno pierwotnej puszczy” był, jak na czas, w którym powstał bardzo dobry, ale dziś nie jest to już żadne halo. Ekologia zaś i las to po staremu teren aktywności wielkich sił, które wydzierają sobie z rąk i gardeł wielkie pieniądze. Tomasz Sakiewicz, jeśli chce startować w tej konkurencji, musi być przygotowany na najgorsze. Leśnicy zaś, którzy zechcą z nim współpracować, muszą być przygotowani na to, że zostaną tu opisani. Jak wiecie lubię leśników, znam wielu i wiem dużo o ich motywacjach. Tak więc takie gawędy o przyrodzie nie będą przedstawiać dla mnie większego problemu. Leśnicy jak wiecie to kasta, zawód ten ma dziś wysokie notowania i jest bardzo atrakcyjny pod względem estetycznym. Koledzy inaczej wyglądają, jest więcej dziewczyn w branży, mają inne stroje i głowy pełne wiedzy naprawdę specjalistycznej, która dla kogoś takiego jak Tomasz Sakiewicz wydać się może po prostu szamańska. Czekam więc albo na dementi, albo na pierwsze efekty przewalania tych 6 baniek. Kiedy bowiem patrzę na leśników współczesnych i na Sakiewicza przypomina mi się sztuka Moliera „Mieszczanin szlachcicem”. To jest dokładnie ten rodzaj relacji, nie inny. Myślę, że będziemy mieli kupę zabawy. I bez znaczenia przy tym będzie, w którym kierunku rozwiną się sprawy.

Dla Tomasza Sakiewicza mam jedną dobrą radę. Niech pan wyda te pieniądze, jeśli oczywiście to prawda, że je pan dostanie, na dokumentalny film o handlu drewnem z lasów państwowych i prywatnych w II RP i o udziale żydów w tym handlu. Obiecuję, że będę go tu reklamował codziennie całkiem za darmo. Naprawdę, grosza od pana nie wezmę….

Na tym kończę na dziś. Zapraszam na stronę www.coryllus.pl do księgarni Przy Agorze, do sklepu FOTO MAG i do księgarni Tarabuk. Przypominam też, że w sklepie Bereźnicki w Krakowie przy ul. Przybyszewskiego 71 można kupić komiksy Tomka.

Zapraszam też na stronę www.rozetta.pl gdzie znajdują się nagrania z targów bytomskich.

Telefonów dalej nie odbieram

  95 komentarzy do “AK=UPA czyli przyrodniczy film o żydach”

 1. Szkoda że dopiero teraz Sakiewicz buduje ten portal, miałabym w ślad za podpowiedzia Coryllusa o zbudowaniu historii handlu drewnem w II RP, trochę z rodzinnych opowieści. Nie żyją już krewni którzy mieli praktyczne doświadczenie w tej materii. Moja babcia wydzierżawiała mieszkańcowi pobliskiego miasteczka – brzezinę. Mnie informowano tylko tyle, że na produkcję papieru.
  Myślę że ten mieszkaniec, to arendował zgodnie z prawem chazaka.
  No i pacz pan, prawo chazaka było a ja się o nim dowiaduję w 75 lat po upadku II RP, z portalu Coryllusa i wykładów Brauna.
  A tak jeszcze na marginesie do tekstów Zychowicza może ci zamożni Żydzi to była jakaś ekspozytura Bielskich, co mieli swoja siedzibę właśnie w tych kresowych arendowanych lasach? Powinien to Zychowicz prześledzić,

 2. No tak się robi propagandę.

  Ja jestem tylko ciekaw po co Ak – owcy mieli mordować 30 czy 50 żydów. Zychowicz sugeruje oczywiście wrodzony antysemityzm albo podłącza się pod hasło „wojna wywołuje straszne postawy” i już.

  Jak „wojna wywołuje straszne postawy” to już nie musimy pytać kto, kiedy, po co, na co. Wszyscy mamy coś za uszami. Ukraińcy, Polacy, Rosjanie mordowali, ale było też trochę Rosjan dobrych, Niemcy to samo (tutaj przoduje Hanna Krall, Polański i ten drugi Żyd Amerykański co jest reżyserem- Lista Schindlera, Pianista).

  Podobny zabieg jest stosowany codziennie w wiadomościach dla kierowców. Apele o przestrzeganie przepisów, bo każdy kierowca „ma coś za uszami”.

  I tak w czasie wojny Polacy też coś mieli za uszami. Za komuny też, a teraz to nawet nie umieją przestrzegać przepisów o ruchu drogowym.

 3. A mi w głowę zapadło to o kontroli kanałów dystrybucji.
  I proszę – wypowiedź jakiegos byłego studenta medycyny z facebooka:
  „Podczas studiów medycznych nigdy nie dowiedziałem się niczego o roli witamin. W czasie studiów mieliśmy góra 2 godziny zajęć na temat struktury witamin i minerałów.” …2 godziny zajęć w porównaniu do setek godzin na temat leków chemicznych i ich działania!”

  Jak to nie jest przygotowanie głów i emocji pod przygotowanie kanałów dystrybucji, to nie wiem, co jest.

 4. Skoro pojawiają się liczby to pozwolę sobie wrzucić moje trzy grosze.
  Liczba sześć to liczba doskonała! I liczba ta znana jest nie tylko z baśni po drugiej światowej.
  W anglosasko-gazeciarskim obiegu pojawiła się również po pierwszej światowej.
  Więc 60 ofiar to ten sam trop, ta sama stajnia czy palec z którego ssano fakty.
  I skoro na tzw. polskiej prawej scenie pojawia się osobnik i chce 6 baniek toż toto to „naszystą” co pokornie palec środkowy ssa i ogonem merda w rytm okultystycznego bębna.

 5. Zychowiczek-Grossiczek?

 6. wszelkie granice są przekraczane; bieg po kasę do koryta – bez zahamowań;- mają swoje 5 minut i maja tego świadomość, że to tylko 5 a może 3 minuty;- ostatnie blogowe wystąpienia pokazują, że tylko frajerzy w jakieś: wartości, zasady, etc wierzą, cala reszta w tym numery 1/2/3/.. ma to w d…

 7. ”Z polecenia partyzantów trupy zostały przez nas zaciągnięte do dołu i zasypane równo bez żadnego wzniesienia .” No to dzisiaj powinno być w tym miejscu spore zagłębienie.Przekopana ziemia osiada.

 8. Wracając do wczorajszych wątków: Bauman w Asyżu. Doguglałem się tekstu.

  Mam znajomego co ma wydawnictwo, które specjalizuje się w druku książek naukowych z teologii i filozofii. Kiedyś mu zwróciłem uwagę, że ksiądz głoszący prelekcję powołuje się na Baumana Kagiebistę. Od tej pory zwraca uwagę na tego faceta. Mówił mi niedawno, że ilość powołań na Baumana (przypisów) we współczesnych dziełach teologicznych i filozoficznych jest bardzo duża. Dodam jeszcze, że są to książki dotyczące teologii i filozofii określanej jako katolicka.

 9. Hasło „wojna wywołuje straszne postawy” ma tą cechę logiczną, że posługuje się tzw dużym kwantyfikatorem. A to oznacza, że dotyczy także Żydów.
  Nie pamiętam gdzie o tym czytałem ale AK, na Wileńszczyźnie, rzeczywiście zlikwidowało grupę żydowsko – sowieckich rabusiów którzy gnębili i grabili okoliczne wsie i osady. Tam rzeczywiście były futra, oficerki, złoto, biżuteria i dolary a nawet okrutna i atrakcyjna kochanka przywódcy. No to by wychodziło, że taki był schemat działania etruskiej partyzantki. Czy może się mylę?

 10. Pozwolę sobie powtórzyć mój wpis do wczorajszej dyskusji:
  Sakiewicz cały czas usiłuje wystawić i zrealizować fakturę za wybory. Ma mocne argumenty : słowa podziękowania od samego JK za wkład klubów GaPola w zwycięstwo. Pierwsza próba, skoku na TVP się nie powiodła. To jest ciąg dalszy. W końcu dopnie swego bo polityka to kontrakt. Nie demonizował bym tych prób licząc, że Prezes jest jak najbardziej przytomny i nie daje wciągnąć PiS w jawne afery i zadymy. Polityka to gra interesów i, jak mawiał Bismarck, lepiej żeby ludzie nie widzieli jak się ją robi.

 11. ?
  Liczba sześć była używana po IWŚ? jestem ciężko zszokowony myślałem że ta liczba to wynalazek XXI w.

 12. Zakopanie 60 osób w dole to wyczyn. Trzeba ze 20 chłopa ze sprzętem i paru godzin, żeby taki dół wykopać

 13. Podwójnie spore. Tkanki miękkie też znikły przez ten czas.

 14. Przypomniała mi się sprawa likwidacji przez AK grupy żydowskich kapusiów organizowanych przez Niemców. Zlikwidowano wtedy kilkanaście osób w lokalu po aryjskiej stronie w Warszawie, w którym spotykali się na „szkoleniach”. Sprawę opisał chyba Chlebowski, ale dokładnie nie pamiętam.
  Przebieg akcji był bardzo dobrze opisany.

  Innym tematem jest pozostawienie przez Niemców przy życiu po likwidacji getta kilkuset osób pochodzenia żydowskiego do wyszukiwania niedobitych pobratymców na mieście. Było to chyba 800 osób skoszarowanych w jakimś budynku. Potem ich zredukowali do 400, a na końcu chyba zlikwidowali resztę.

  Metody Niemców były potworne, jak np. zwabianie pachnącym chlebem na dworcu niedobitków getta w Łodzi. Zrezygnowani ludzie przychodzili, jedli i jechali do komór.

  Tak działają zorganizowani psychopaci w systemach totalitarnych, ale pamiętajmy, że podobni ludzie w czasach pokoju często organizują naszą politykę, odpowiednio maskując się i posługując łagodniejszymi, ale podobnie psychopatycznymi metodami.

  Choćby na niwie książki historycznej.

 15. Czytam te bzdury Zychowicza i mamniezly ubaw.
  Kilka faktow i szybkich prostych obliczen matematycznych…”Gęstość mięśni to 1,7kg/litr, podczas gdy gęstość tłuszczu to 0,92kg/litr. Oznacza to, że 1 kg mięśni zajmuje objętość 0,59 litra, a 1 kg tłuszczu to już 1,1 litra. Ta sama masa, a prawie dwukrotnie większa objętość”
  Przyjmijmy, ze zabici zydzi mieli zero tkanki tluszczowej, bo w obozie ich nie przekarmiali i kazdy byl szkieletem chodzacym i wazyl 35kg… to jest ciagle 2 tony 100kg rombanki, ktora zajmuje scisle okreslona objetosc, ktora ciagle trzeba gdzies zakopac. Z ciezkim sprzetem typu spychokoparka to jest na umowe zlecenie pol dnia roboty. To sa takie same historie z mchu i paproci, jak oddychane pod woda przez slomke bohaterskiego zolnierza AK Sath Oka.

 16. badania, ekshumacja ? Po co? Wystawmy weksel winy na równą kwotę i nie wdawajmy się w szczegóły…
  jak to mówi Pan Michalkiewicz w kontekście naszego antysemityzmu: Przyznaj się! Przyznaj się!

 17. Niedobrze mi się robi i to nie z powodu tych trupów … Tylko z powodu żywych i aktywnych.
  Co za swołocz.

  .

 18. ale nie ma świadomości, że po tą forsę co wywalczy przyjdą do niego inne podmioty

 19. Chyba chodzi o grupę podległą braciom Bilskim. choć oni sami wojne przeżyli i dożyli starości w USA 🙂

 20. ” Ofiary zostały zakopane w nieoznakowanym miejscu, które dzisiaj pokryły bagna” -Od dwóch lat jest wyjątkowo sucho,u mnie bagna,dawniej nieprzebyte można przejść suchą nogą. Nawet na bagnach doły z których Niemcy pozyskiwali torf do dziś są dobrze widoczne. Pytał ktoś leśniczego stamtąd gdzie jest takie miejsce,polana na bagnach? ile takich polan tam jest? Sto tysięcy? Duże są tak że nie sposób ich przeszukać? Bzdury! Można dopytać o takie miejsce ludzi pracujących w tym lesie ,wejść na geoportal.gov.pl i na zdjęciach z lidara (ze zdjętą komputerowo warstwą roślinności) bez trudu zobaczyć każde zapadlisko.Nawet koleiny starych,nieużywanych dróg czy szlaków zrywkowych są wyraźnie widoczne ,a co dopiero taki dół.Chyba że ktoś nie chce znaleźć….

 21. nie no nasuwają mi się same niecenzuralne zwroty.
  przechodzę do opozycji. Nie uśmiecha mi się być przez całe życie tym, który patrzy, jak debili rżną na wszystkim, a oni stają w obronie swoich strażników.

 22. Do lektury prac Baumana są zmuszeni studenci Papieskiego Uniwersytetu w Krakowie. Są zmuszeni do oglądnięcia filmu Smarzowskiego „Wesele”, bo mieli za zadanie napisać recenzję owego filmu ( magisterium, kier. praca socjalna w 2015 roku na UJ)

 23. Ojejku są zmuszeni?

 24. Ja to wiem, ale to nie jest tak, że to się pojawiło w XXw. I nie tak, że w „anglosasko-gazeciarskim”

 25. Artykul Zychowicza czyta sie lepiej niz ksiazki Sumlinskiego. Goscie powinni pisac scenariusze dla Hollywood. Zydzi z dolarami w lesie , jako forpoczna zwiadu SS na dzialania lokalnej AK. Rewelacja : )

 26. No tak 6 to połowa 12 . A +/- 12 cykli księżyca wokół ziemi ,podczas gdy ziemia obiegnie słońce . I te odniesienia biblijne 12 pokoleń Izraela , 12 apostołów , w końcu te biblijne 666 .

 27. Nie ma się co podniecać 😉

 28. To jest szczur ten Zychowicz, szczur wypuszczony dla zmylenia ludzi

 29. Zychowicz to taki stachanowiec w operacjach „szczucia” na Polaków.

  Podpowiadam Zychowiczowi opisanie „misji pokojowej” jaką sprawowała Armia Czerwona na kresach polskich w latach 1939 – 1941 ze szczególnym uwzględnieniem operacji rabowania i palenia dworów polskich przed świętem 1 – maja.
  Brak opisów z tych akcji, brak listy zdobytych po dworach fantów gdzie pewnie nie jedna marynarka, srebrna waza i niejeden złoty pierścionek, czy złote monety zmieniły właściciela.

  Zychowicz wy nie piszcie klęcząc przed cudzą kasą, Zychowicz wy piszcie jak było.

 30. Postraszyć ich ekshumacją to rabini sami wskażą miejsce.

 31. Zychowicz jest publicystą Do rzeczy, podobnie jak Cenckiewicz, czekam na wypowiedź tego ostatniego w tej jakże prostej do wyjaśnienia sprawie….

 32. Katalog nakładów reczowych – a przynajmniej wyimki z netu – pokazuje 1,5h pracy/1m3, że 1metr bieżący wykopu 0,4×0,6m to ok. 45 minut roboty.

  Załóżmy, że musieli wykopać 3m3 -> 4,5h kopania.

  To chyba nie jest takie niewykonalne – zwłaszcza w kilku.
  Może nie tu nalezy szukac dziury w całym…

 33. W dole 3×3 60 osób zakopali? Na płasko? W podmokłym gruncie? Woda im nie przeszkadzała?

 34. Ja też. Zresztą zrobiłam to wcześniej, dystansujac się i przechodząc na emigracje wewnętrzną. Na dłuższą metę to chyba nie jest dobre. Kielkuje we mnie myśl, że lepsze byłoby przekształcenie się w brygady zaporowe.

 35. To jakiś powszechny trend. Dziś kupiłem pozycję z regionalistyki napisaną przez kapłana rzymsko-katolickiego. We wstępie definiuje pojęcie ojczyzny podpierając się Leszkiem Kołakowskim.

 36. Powtórzę część komentarza, bo zanim będzie zmoderowany, pewnie sporo czasu upłynie.

  Morawiecki senior ma coś dla nas.
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kornel-morawiecki-chce-rozpoczecia-debaty-o-eutanazji/k0byhe

 37. Chcę tym pokazać, że 5 minut liczenia i namysłu jeszcze nie rozstrzyga.
  Zwłaszcza jak valser pisze o pół dnia koparki, a standardy budowlane mówią o pół dnia ale robotnika.

  Pół dnia kopali – w 5, większy rów?

  Woda i trudność kopania – znasz las, wiesz lepiej.
  Gdzie to było? Może „laski, piaski i karaski”? Tam się łatwo kopie.

 38. Może sam jest w trudnej sytuacji, i nie czuje się stawić czoła rzeczywistości?

 39. Tak więc chłopi Ukraińcy mordowali Polaków. Polacy mordowali Żydów. Znak = pomiędzy nacjonalizmem plus.
  Pałka antysemityzmu Polaków przykrywa zbrodniczą współpracę Londynu, Waszyngtonu i Moskwy.
  Niemcy w przekazie naszych sojuszników weszli do Polski chrońć Żydów przed Polakami.
  Coś mi się wydaje, że ten Zychowicz i Gontarczyk zaraz nam napisza, że tym kwitom z UB, SB, WSW, IW na użytek wewnętrzny – nie można dawać wiary. Wszak jak takie herezje narzucają nam w imieniu Państwa Polskiego dr z IPN.
  Tak więc wielu służy wielu i swojej D…ie, a Polska tam gdzieś …

 40. O handlu drewnem w IIRP ,roli Żydów i sanacyjnych legionistów warto poczytać w powieści Józefa Mackiewicza
  „Karierowicz”-dobry scenariusz

 41. Ja mieszkam w okolicach Suchedniowa, i słyszałem o tym , że jacyś Żydzi (2 osoby) zostali złapani przez Niemców (nie wiem czy , policja, żandarmeria , „banszuc” czy tzw. „forszusy” – nazwy gwarowe) i wsypali Plaków, którzy im pomogli. Za zdradę dostali czapę od Niemców. Część Niemców lubiła pokazywać nam Polakom, że Żydzi mają za nic naszą pomoc. Ale to tylko na marginesie. Sądzę, że Zychowicz musi mieć widocznie jakiś kredyt do spłaty i musi zarabiać. Ale dlaczego w ten sposób, może dobrze płacą.

 42. Jego problem. Niech sobie z synem debatuje. Stary Morawiecki jak dostał zawału, to w te pędy zawieźli go do szpitala, a jak tylko mu się poprawiło, jeszcze w wyborach wystartował, żeby synusia bankiera podlansowac.

  Do wszystkich problemów jeszcze nam tylko legalizacja eutanazji potrzebna, urwał nać. Spieszy im się, kryptoetanazja nie wystarcza. CETA i TTIP, szczepionki, GMO, chemitrals itd. Pieprzeni satanisci.

 43. W tekście nigdzie nie pada nazwisko Gontarczyk. Jest notka, że cytowani historycy nie wyrazili zgody na opublikowanie nazwisk. Gospodarz pisze o historyku nr 1 z IPN – to niekoniecznie Gontarczyk. Skąd pan je wziął?

 44. Szkoda sobie głowę zawracać i psychologizowac nad Zychowiczem. Wszystko co dotychczas napisał było prowokacyjne i podłe. Jego celem zawsze było zadanie bólu, robienie zamieszania i lansowanie własnej osoby.

  Ale Coryllus ma rację, Zychowicz to wypuszczony szczur. Mamy się nim zajmować, tracić czas i nerwy na dziada, a za plecami nas będą urządzać.

  A paszoł won.

 45. To jest właśnie posoborowe nauczanie W Kościele w duchu modernizmu i progresizmu. Nawet Wikipedia nas o tym informuje, że nastąpiła zmiana nauczania na masońsko postępowe. Nie ma się co dziwić,że Bauman jest podstawą dzisiejszej Nowej Teologii.
  „La Nouvelle Théologie est un courant de pensée catholique apparu durant les années 1930 et jusqu’à la veille du concile Vatican II, en particulier parmi les théologiens allemands et français. Il prône un retour aux sources du christianisme, notamment à travers les Pères de l’Église, et prend ses distances avec l’hégémonie de la scolastique. La Nouvelle Théologie exerça une influence déterminante non seulement sur le déroulement de Vatican II mais aussi sur ses conséquences.”
  Nazwiska głównych przedstawicieli nawet ci co nie znają francuskiego mogą przeczytać:

  „Ses principaux représentants sont Henri de Lubac, Pierre Teilhard de Chardin, Hans Urs von Balthasar, Yves Congar, Karl Rahner, Hans Küng, Edward Schillebeeckx, Marie-Dominique Chenu, Louis Bouyer, Jean Daniélou, Pierre Ganne, Jean Mouroux et le futur pape émérite Benoît XVI.”
  https://fr.wikipedia.org/wiki/Nouvelle_Th%C3%A9ologie

 46. Zychowicza degraduje jako historyka pisanie historii alternatywnej. Materiał spreparowany przez Zychowicza na podstawie materiałów dostarczonych przez anonimowych badaczy IPN dyskredytuje go jaszcze bardziej. Opisani tutaj Żydzi mogli być tylko bandą, która rabowała.
  Znam osobiście historyka IPN, który nie wstydzi się swojego nazwiska i napisał książkę, która ma zapobiegać oskarżeniom Polaków o pogromy dokonywane na Żydach po wojnie. „Pogrom czy odwet? Akcja zbrojna Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” w Parczewie 5 lutego 1946 r.” Mariusza Bechty. Kto słyszał z Państwa o tej książce?
  „Książka Mariusza Bechty to wyczerpujące, wnikliwe, pełne niuansów studium najazdu niepodległościowych partyzantów ze Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” na podlaski Parczew 5 lutego 1946 roku. Akcja ta, choć miała stosunkowo łagodny przebieg, wywołała panikę i wymusiła opuszczenie miasta przez niemal całą ludność żydowską. Autor dogłębnie opisał złożone tło operacji, osadzając ją w szerokim i skomplikowanym kontekście społecznym, ekonomicznym, politycznym, militarnym i kulturowym.”

  http://nsz.com.pl/index.php/wydawnictwa/1192-qpogrom-czy-odwet-akcja-zbrojna-zrzeszenia-qwolno-i-niezawisoq-w-parczewie-5-lutego-1946-rq-mariusza-bechty

 47. Przecież właśnie Gontarczyk napisał książkę dokument o bandach komunistycznych udających partyzantów i nękających polską ludność.
  Polska Partia Robotnicza. Droga do władzy. 1942 – 1944.

  Znakomita.

  .

 48. Jeszcze nie przeczytalam… ale przeczytam… skupilam sie na rewelacyjnej wymianie komentarzy
  w Pani Pantery… absolutnie fenomenalnej… i rewolucyjnej w temacie „holocaust industry”!

  Oto na naszych oczach mamy… i dzieje sie przedsmak… CETA !

  Relatywizm, falszerstwa, propaganda merdialna, „struganie” historii na nowo… a jak sie nie
  podoba to do… arbitrazu sadowego!

  A dzis zapodano w wiadomosciach… bardzo spokojnie i elegancko… ze prawdopodobnie
  Airbus wystapi… na droge sadowa o odszkodowanie… przeciw rzadowi polskiemu !!!

  Ciekawe czy nadpremier junior podpisze te „niosaca wiele korzysci dla Polski” CETA’e.

 49. „Wzorem twórców filmu Smoleńsk, którzy wykryli, że za zamachem 10 kwietnia stoi Międzynarodowy nr 1”

  Nie ma co, to mi brzmi jak osławiony Gruppenfuehrer WOLF:
  W- Władymir
  O- Obama
  L- Londonas
  F- Frau

  Mówimy o tym zawsze, ale nigdy nie myślimy…;-)

 50. On juz zaczal w 2008 roku… zalozyl/zarejestrowal w KRS swoja fundacje… podobnie jak
  Ssssoros… to identycznie ten sam „filantropizm”!

  1. „wystrugana” z kartofla – fundacja,
  2. „wystrugany” z kartofla – projekt,
  3… realna dotacja… czyli zlodziejstwo z budzetu UE… do ktorego Polacy i Polska placi
  ogromna skladke!

  Film to trzeba umiec zrobic… a kogo tam ma Ssssakiewicz… te wsciekla Lichocka, Gargasowa,
  Dluzeska, te idiotke Stankiewicz Ewunie… co przez ponad 6 lat wiozly sie na Smolensku…
  a moze ta niunia Piejko… z niezaleznej- od rozumu !

 51. Ten „miszcz” od Listy i Pianisty to sam Spielberg…

  … a Zychowicz za to „sugerowanie” powinien miec… z miejsca… prokuratora !

 52. Toto nigdy nie bylo „naszysta”… toto przykleilo sie do okretu i drze sie, ze „plyniemy”… i jeszcze
  chce za to 6 baniek!

  Licze, ze PBS spusci toto, jak nie przymierzajac… Airbus’a

 53. Tak… wszystko sie wali… a Ssssakiewicz nie ma zahamowan zadnych… i do tego sadzi, ze
  wszyscy sa tacy jak on… cyniczni, bezczelni i zuchwali!

  Otoz nie… ten zaprzaniec i Judasz jest w wielkim bledzie!

 54. Panie i Panowie naukę historii należy ograniczyć, tak wykładają na uniwersytecie jagiellońskim 🙂

  https://youtu.be/gDX2g9_0Z7c

 55. Chodzi o Bliskich czy Bielskich (Tewiego, Azaela i Zusa) odpowiedzialnych za zbrodnię w Nalibokach?

 56. Jakich klubow gazzzpol’a? Tego w Paryzu chyba i tego komuszo-koszernego w USA.

  Zaplate juz dostal… Lichocka, Czerwinska sa w Sejmie… juz mozna obydwie poslanki
  „poznac po owocach”… jedna przekupa „walczy” o „merdia narodowe”… druga ciagle „asystuje”
  Prezesowi na miesiecznicach… co by ciagle bylo „ja widac”… „wielka” poslanke i co by grzywka
  o posadzke bic… w uznaniu zaslug!

  Reszta z samym Sakiewiczem juz w kurwizji… jeszcze cos mu sie nalezy… ale chyba
  po ryju ze dwa razy!

 57. Ale w tekście jest o AK a nie bandach komunistycznych. Więc takie przesunięcie Gontarczyka od band komunistycznych do AK to chyba zbyt daleka supozycja.

 58. Tak, az sie niedobrze robi… co za sku*wysyny! Wpis Pani Panther’y po prostu scina z nog!

  Wczesniej „pogadanka” Pani Cialowicz z Panem Zebrowskim… to nowowybudowane
  za ponad 400 milionow muzeum „Polin”… kompletnie puste… czekajace na „nowa” historie…
  to sie po prostu w glowie nie miesci !!!

  I jeszcze na to wszystko… CETA… i jeszcze „wystepy artystyczne” Zychowiczow…
  i Ssssakiewiczow…

  … jak to znowu sie pieknie… ryplo !

 59. Ojejku… biedni ci studenci… nie wspomne juz o tym… biednym uniwersytecie papieskim!

  Co za hanba i dekadencja !!!

 60. Krótki przerywnik.
  Strasznie się dziś ciskam, więc na odtrutke, żeby nam codzienne troski nie odbieraly radości z piękna, którym jesteśmy obdarowani.
  https://youtu.be/kU5tHyigJkY

 61. Panie Gabrielu… Pan tak na serio? Sadzi Pan, ze ten szczur Cenckiewicz sie odezwie?

  Ja czekam na zdecydowane dzialania Prezesa IPN Pana Szarka i Pana ministra Ziobry…
  mnie nie obchodzi wypowiedz „stypendysty” oksfordzkiego… ewentualnie Pan Swirski
  moze tez w tej materii… sie wykazac, jak najbardziej!

 62. Dokladnie… z juniorem niech sobie podebatuje… „dobra zmiana” ma wazniejsze
  sprawy na glowie.

  Senior Morawiecki to juz „na amen” wylansowal sie i synka przy okazji glosujac
  w Sejmie „na dwie rece”… i juz styknie tego lansu…

  … przy okazji Kukiz tez sie „podlansowal”!

  Pan Bog czuwa nad nami Pani Rozalio… a nam pozostaje tylko miec bardzo
  dobra „pamiec”, bo senior Morawiecki… to falszywy czlowiek… zreszta syn tez!

 63. Tak, to od poczatku byl prowokator… destruktor… a teraz ludzka menda! I nie ma co
  zawracac sobie glowy. Jestesmy juz i tak – Panu Bogu dziekowac – w posiadaniu olbrzymiej, udokumentowanej wiedzy dzieki licznym wspanialym ludziom, Polakom, Zydom, duchowienstwu… mamy wspanialych historykow, publicystow, blogerow…
  ostatnio „objawiona” Pani Cialowicz… i na takiego szczura jak Zychowicz zwyczajnie
  mozemy… splunac tylko!

 64. Tak, tak. Źle kiknęłam… Popieram…

  Tu się nie da poprawić wpisu . Zgadzamy się…

  .

 65. Wiemy, wiemy… to „testament duchowy” dla UJ… ale nas to nie dotyczy!

 66. Na emigrację to kto inny powinien stąd pójść,nie Ty…

 67. Oczywiście, że serio, skoro można się zastanawiać kim była Anna walentynowicz, to można chyba też ujawnić nazwiska ludzi, którzy nie wiedzą jak zlokalizować zbiorową mogiłę

 68. Ach jak się spłakalim na jego pogrzebie, tak płakalim, płakalim, aż się usmarkalim.

 69. Skoro tak dużo bardzo emocjonalnych tematów zastępczych, to znaczy, że ktoś chce baaardzo duży przewał na kasę i na Polsce zrobić. Gotuje się duża kapusta i czosnek.

 70. Przeca pisze, że na bagnie! A bagno to teren podmogły. Maćko z Bogdanca w filmie Krzyżacy ładnie zaprezentował użyteczność bagna na różne przechery. Wsssssssup i po chlopie. Wydajniejsze niż Ssssssakiewicz.

 71. mozna tez używać sssuckiewicz (od angielskiego to suck, he sucks, co ma tez podobne, pejratywne znaczenie)

 72. Tak Duda był w Kijowie, spotkał się Poroszenka, nowe trójcośtam coś tam budują. Wystarczy spojrzeć na te uśmiechy radosne.
  To nie tylko kapusta i czosnek, ale również cymes i farfelki są wkrótce spodziewane.

 73. Ze dwie godziny temu, wpiąłęm się w link Gospodarza (1).

  o fotografii pana Zychowicza..

  Pierwsze – co on widzi po lewej stronie (wyżej).
  Drugie – jak by się z rana ogolił, to by nie musiał się drapać.

  tROCHĘ szkoda, że nie można załączyć tu obrazku…. opowiem
  na wp obok fotki pana z.
  esesman – czy/który był najlepszym czołgistom we wszechczasie.. mieszko szukał lepszej asekuracji (!)

 74. A to jak najbardziej, ze mozna… wrecz jest wskazane i konieczne ujawnic te nazwiska „bochaterow” z IPN, ale Cenckiewiczowi strach
  na to nie pozwoli.

 75. Pani Rozalio… kapitalne!

  Voila… tak sie splakalim az sie usmarkalim!

 76. @Rozalia
  Nie znam się na glebach. Ale tam w tekście stoi „które dzisiaj pokryły bagna”

  Więc może zmieniły się stosunki wodne, ale potem.

 77. Masz rację. Muszę stawiać kropkę nad i.
  Prócz usprawiedliwienia dlaczego mógł tak napisać, zwłaszcza że zaczyna w tym wywiadzie od nutek osobistych – trudno usprawiedliwić zachęcanie do legalizacji eutanazji.

  Moja prawie 100 letnia Babcia czasem mówi że już by chciała odejść.
  Ale nie robi w tym kierunku nic, prócz modlitwy „żeby mnie już Pan zabrał”.

 78. Dzięki. To dla mnie osobiście interesujące.

 79. @Rozalia @Coryllus

  Czytam to jeszcze raz – i ja szukam dziury w całym w tym zdaniu o bagnie.
  To + z pierwszego fragmentu „ekshumacji prawie na pewno nie da się wykonać” + „dzis tam jest bagno” – to bardzo wygodne.

 80. Bielscy. Zjadło mi „e”. Są jeszcze Koniuchy ale tam swoją twórczością „popisali ” się Jakub Penner i Samuel Kaplinsky.

 81. Bracia syjamscy. Kołakowski „wjelgi polski filozof” też wyrąbywał wolną ojczyznę z naganem w ręku, kradnąc włościanom wszystko co tam poukrywali a co nadawało się do jedzenia i wypicia. Zychowicz i Sakiewicz na razie bez naganów….ale kto wie

 82. Jeszcze pytanie kto mu płaci lub kiedyś zapłaci za jego „owocną” pracę 🙂

 83. Z tym „naszystą” to rozumiem przeholowałem. Wczytuję się dopiero od kilku tygodni i to raczej wyrywkowo gdy więcej czasu na wieści z kraju. Proszę o link jak należy zdefiniować kto jest a kto nim nie jest. Dla mnie to jest bardzo zgrabne słowo-brzytwa.

 84. to się chyba falafelki nazywa Pani Rozalio… dzięki umowie UE-Turcja 🙂

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.