paź 112017
 

Jak wiecie całą sferę tak zwanego dyskursu publicznego uważam za ustawkę dla gawiedzi. Nic mnie nie przekona, że jest inaczej, a im silniej gazownia będzie naciskać na ludzi PiS i pisać o nich jak o groźnych, potencjalnych przestępcach, tym wrażenie moje będzie się pogłębiać. Oto dziś na stronie gazowni ukazał się niesamowity zupełnie tekst, którego bohaterami są Maciej Świrski i Cezary Jurkiewicz, obaj zarządzający Polską Fundacją Narodową. Ta jak wiemy zajmuje się promocją Polski. Nie chce mi się zdzierać palców na klawiaturze i po raz setny pisać co sądzę o promocji Polski. Szkoda mnie i mojego czasu. Sposób jednak, w jaki autor opisuje Macieja Świrskiego wprawił mnie w nastrój wręcz szampański. Pisze oto ów autor, że szef Reduty Dobrego Imienia był kiedyś blogerem i jako bloger używał nicka czarnowidz (były jasnowidz). Być może tak było, ale wszyscy przecież wiemy, że Świrski to przede wszystkim szczur biurowy. Być może dziś już się tego nicka wstydzi i ujawnia tylko ten drugi. Nie wiem jak to było z tym regulaminem w salonie, ale chyba nie można było mieć dwóch nicków. No, a Świrski miał. Widocznie taka była jego misja. Nie to jest jednak istotne. Gazowni chodzi o to, że Świrski jest jastrzębiem, a ten drugi gołębiem. No i oni teraz na zmianę, jeden ostro, a drugi łagodnie będą terroryzować tak zwanych normalnych ludzi, a także będą wydawać nie swoje pieniądze na tę okropną promocję katolickiej, posmoleńskiej Polski.

Wszyscy wiemy, że Świrski nie jest żadnym jastrzębiem, to jest człowiek mianowany na stanowisko ekstremisty przez siły nierozpoznane, a jego ekstremizm jest tak problematyczny jak moje przygotowanie do mistrzostw świata w szermierce. No, ale takich mamy ekstremistów jak przeciwnik pozwala. Lepiej nie będzie. I tak nudny, przewidywalny, słaby i wtórny autor, który był, ze względu na swoje przeszłe zasługi i przyszłe funkcje, promowany w salonie, został dziś głównym wrogiem gazowni. Ja teraz poddam Wam pod rozwagę pewną formułę, która mam wrażenie sprawdza się w 90 procentach przypadków. Uważajcie kogo gazownia kreuje na swojego wroga, bo to jest postać co najmniej problematyczna. Dla mnie Maciej Świrski jest przede wszystkim człowiekiem, który próbował się wylansować na garbie blogerów, takich między innymi jak ja. I dokładnie sobie przypominam moją rozmowę z Józefem Orłem, który proponował mi wspólny występ ze Świrskim w telewizji niezależnej. Miał tam być jeszcze toyah, który może by się nawet na to zgodził, ale we mnie coś wstąpiło i powiedziałem, że za jasną cholerę nie pokażę się publicznie ze Świrskim. Nie znałem faceta, czytałem tylko czasem te jego teksty. I proszę jakiego miałem nosa. Teraz to jest jastrząb, który będzie atakował podstępnie siły światła i postępu. Czytelnicy zaś gazowni uważać go będą za głównego wroga. Co to oznacza w praktyce? Otóż tyle tylko, że Maciej Świrski będzie miał zapewnioną darmową reklamę w gazowni i to zapewne przyspieszy jego polityczną karierę, ku której zmierza on od dawna z wielkim impetem. Poznajemy to po tym, że nie ma takiego przebrania, którego by nie założył, żeby stać się kimś innym niż jest w rzeczywistości. To ważna konstatacja, bo ona potwierdza moje przypuszczenia – przyszłych polityków nie lansuje partia, z której oni się wywodzą, bo tam konkurencja do koryta jest tak straszliwa, że o lansie nie ma mowy. Stąd właśnie mamy liczne przykładny nędznych autopromocji, które wywołują w nas nudności. Takich jak na przykład autopromocja Migalskiego, zakończona serią kompromitacji. W rodzimej partii karierę zrobić może ktoś taki jak Beata Szydło, osoba nastawiona na ciężką i uporczywą pracę. Medialnego polityka wykreować mogą tylko jego przeciwnicy. I to jest metoda.

Ta konstatacja udowadnia, mam nadzieję, że wszyscy to widzą, że podział na naszych i onych jest fikcyjny, a im silniej się zaznacza tym bardziej się demaskuje. Żeby sobie to unaocznić dobrze jest rozpoznać realia. Te zaś w przypadku Świrskiego mamy rozpoznane jak mało kto. On zaczynał blogowanie razem z nami i wszyscy mogliśmy go obserwować. Ja tylko przypomnę, że Maciej Świrski, były wice szef PAP udawał tak zwanego zwykłego człowieka, zatroskanego o losy ojczyzny i dusze Polaków. Mnie ta troska wydała się od samego początku podejrzana, tak jak podejrzane wydają mi się wszystkie składane wprost, czyste i święte deklaracje. Nigdy w nie nie wierzyłem i nigdy nie uwierzę, a im głośniej będą składane i większy im będzie towarzyszył łomot od walenia się w pierś zaciśniętą piąchą, tym bardziej będę podejrzliwy. Tak było ze Świrskim, tak było i będzie z innymi. Patrzę na to wszystko i mam ochotę ziewać. Dla gazowni Świrski jest fanatykiem i talibem, on zaś sam z wdzięcznością, niczym męczeńska palmę, przyjmuje to odium z rąk wroga i stroi sobie nim skronie. O czym to świadczy? No o tym, że scena dyskursu publicznego jest trwale zabetonowana. Po naszej stronie są talibowie, tacy jak Świrski, którzy używają swoich prymitywnych, chamskich, talibańskich argumentów, a po tamtej stronie są ludzie światli i przytomni, którzy tych talibów pozamykaliby w więzieniach i tam torturowali w najwymyślniejszy sposób.

Lepiej nie będzie. Możecie być pewni, może być tylko gorzej. To znaczy jeśli ktokolwiek jeszcze wyjdzie z blogosfery i wejdzie do polityki, będzie nie tylko ustawiony od samego początku, ale także dużo słabszy od Świrskiego. Nie można bowiem urządzać niczego tak, by psuć dobry humor i samopoczucie redaktorowi Michnikowi i jego ludziom. Linia podziału ideologicznego ma być wyraźna i przebiegać w tym miejscu, w którym oni to sobie zaplanowali. Po to, by nikogo z nich nie peszyć i w maksymalnym stopniu ułatwić im polemikę, co jest równoznaczne z zarządzaniem stadem czytelniczym. A jeśli czytelniczym to także wyborczym. Przed Świrskim otwierają się zaś perspektywy nieprawdopodobne, jeśli utrzyma ten poziom i ten styl, będzie najczęściej pokazywanym publicznie politykiem PiS, a kiedy zabraknie prezesa być może go zastąpi. Nie wierzycie? Kochani, taka jest logika rzeczywistych negocjacji prowadzonych w kuluarach. Wybiera się kogoś, kto jest całkiem niegroźny, ma masę deficytów i nie potrafi nad nimi zapanować. Do tego łatwo skłonić go do kompromisu, zapewniając mu jednocześnie pozycję i emploi ekstremisty. Tymi wszystkimi cechami odznacza się Maciej Świrski i one zostaną wykorzystane przeciwko nam jeszcze nie raz. Sami się przekonacie.

Jak pewnie już wszyscy wiedzą okoliczności zmuszają mnie do ogłoszenia tutaj pokornej prośby o wsparcie tego bloga. Jeśli ktoś uzna, że moja ośmioletnia, jakże intensywna działalność, warta jest jakiegoś zaangażowania, ponad wpisanie komentarza pod tekstem, będę mu nieskończenie wdzięczny za pomoc.

Bank Polska Kasa Opieki S.A. O. w Grodzisku Mazowieckim, 

ul.Armii Krajowej 16 05-825 Grodzisk Mazowiecki

PL47 1240 6348 1111 0010 5853 0024

PKOPPLPWXXX

Podaję też konto na pay palu:

gabrielmaciejewski@wp.pl

Teraz inne ogłoszenia.

Oto musimy stanąć w prawdzie i ponieść odpowiedzialność za nieprzemyślane decyzje jakie stały się moim udziałem w tym i pod koniec zeszłego roku. Po sześciu latach prowadzenia wydawnictwa wiem już mniej więcej w jakich cyklach koniunkturalnych się poruszamy. Oczywiście nie potrafię tego opisać, ale biorę rzecz na wyczucie. I to wyczucie mówi mi, że jeśli nie zaczniemy już teraz opróżniać magazynu z książek, które na pewno nie będą się dynamicznie sprzedawać, położymy się na pewno. Nic nas nie uratuje. Zanim przejdę do rzeczy, chciałem coś jeszcze zaznaczyć. To mianowicie, że od dziś nie słucham nikogo. Nie biorę pod uwagę żadnych opinii, rad, cudownych przepisów na biznes i zwiększenie sprzedaży, nie robię też nic, co nie jest bezpośrednio związane z moją pracą. Słucham tylko siebie. Howgh. Weźcie to pod uwagę. Teraz clou. Nie sprzedamy nakładu wspomnień księdza Wacława Blizińskiego. To jest dla mnie już dziś jasne. Zajmują one poważną powierzchnię w magazynie i ona musi się zwolnić. Nie sprzedamy tego, bez względu na deklaracje jakie padają na temat tej książki oraz jej autora. Nie sprzedamy jej nawet wtedy jeśli obniżę cenę bardzo drastycznie, bo doświadczenia z obniżaniem cen książek mamy już za sobą i one nas o mały włos nie doprowadziły do katastrofy. Pomysł jest więc taki – wszystko co uzyskamy ze sprzedaży wspomnień księdza Wacława Blizińskiego, pod odliczeniu podatków rzecz jasna, zostanie przekazane na remont kościoła i plebanii w Liskowie, gdzie proboszczem jest dziś nasz dobry znajomy ksiądz Andrzej Klimek. To nie jest ekstrawagancja tak wielka jak „dżdżownica jest to:”, ale uważam, że trzyma jakiś standard. Nie mogę inaczej. Tak więc jeśli ktoś chce pomóc w remoncie kościoła i plebanii w Liskowie, niech kupi jeden egzemplarz książki księdza Blizińskiego i komuś go podaruje.

Zapraszam na stronę www.basnjakniedzwiedz.pl Michał wrócił już z urlopu, więc FOTO MAG jest już czynny. Zapraszam także do Tarabuka, do księgarni Przy Agorze w Warszawie. Do antykwariatu Tradovium w Krakowie, do sklepu Gufuś w Bielsku Białej, do sklepu Hydro Gaz w Słupsku i do księgarni Konkret w Grodzisku Mazowieckim. Nasze książki są także dostępne w Prudniku w księgarni „Na zapleczu” przy ulicy Piastowskiej 33/2

  93 komentarze do “Czy Maciej Świrski jest jastrzębiem?”

 1. Ciekawe z kim ekstremista ustalał model bródki i wąsów?

 2. Dlaczego Jarosław Kaczyński miałby odejść jakieś taśmy są na niego.

 3. Nie wiem z kim ustalał, ale obstawiam, że ta bródka i wąsy są po to aby wizualnie się odróżniał jakoś od Pawła Śpiewaka 🙂

 4. Jarosław Kaczyński kiedyś odejdzie albowiem nie jest wieczny

 5.  

  Ta konstatacja udowadnia, mam nadzieję, że wszyscy to widzą, że podział na naszych i onych jest fikcyjny, a im silniej się zaznacza tym bardziej się demaskuje.

   

  https://www.salon24.pl/u/niewolnik/619808,nr-0366-nasze-media-animacja

 6. No, nasze media rozkręcają się.

 7. pełnia tekstu zapodanego przez Heńka, na który się wczoraj powołałeś:

  http://niezalezna.pl/205500-rosnie-strach-przed-manipulacja

  w tym samym tonie, co jęki zybertowicza, utrzymane jest „zaniepokojenie” patritów, że rodzice nie pozwalają strzelać do dzieci:

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/334022-niebezpieczny-trend-rosnie-liczba-rodzicow-ktorzy-uchylaja-sie-od-obowiazku-szczepien-dzieci

 8. i trudniej zatuszować co im w sercach „gra”.

 9. Rzeczywiście, w tym tłoku bez pomocy partii konkurencyjnej polityk się nie wylansuje. Nie koniecznie jako jaszczomp, może zostać np ulubieńcem opozycji (Gliński, Gowin).

 10. Skoro tak, to jak wielka histeria panuje w siedlisku żmij przy ulicy Czerskiej, że najgrubsze żmije czerskie wyznaczyły szczura biurowego na swoją duszeńkę pantryjotyczną?

  A co się dzieje u naszych niezawodnych przyjaciół zachodnich? Pedronie zaczynają trząść się ze strachu przed muzułmanami i rzucają się popierać tamtejszych narodowców, tyle że znowu popełniają straszliwy błąd, bo ci narodowcy wyznają pogaństwo, w czym nie różnią się od muzułmanów.

 11. co tam czerska. teraz jej rolę pełni srakiewicz, hujska-gejke, w sieci i od rzeczy. jak pisał łysiak:

  „to nie rewolucja, tylko zmiana warty”

  dobra zmiana

 12. Kochani, taka jest logika rzeczywistych negocjacji prowadzonych w kuluarach. Wybiera się kogoś, kto jest całkiem niegroźny, ma masę deficytów i nie potrafi nad nimi zapanować

  I mamy tego Macrona właśnie. Kto następny?

 13. coryllusie

  wywolales Gazownie to musze i to dac:

   

  https://www.salon24.pl/u/niewolnik/341028,nr-0216-na-czerskiej

 14. super, miała być i prawda i sprawiedliwość – dwa pistolety?

 15. Taak, jakie w Polsce zachodza zmiany, to obserwujemy wlasnie obserwujac Gazownie i jej mistrza. Pewnikiem dociagnie do trzydziestki, czyli rekordu swiata w byciu naczelnym gazety. Vivat Adam Michnik, nasz I Sekretarz Naszej Partii.

 16. Nieodmiennie zachwyca mnie pomysłowość tych prostych, a ciężkich od znaczeń animacji.

  Dziękuję.

 17. nie ma co ukrywac

  Michnik to madra bestia …

 18. nie to co srakiewicz i hujska-gejke

 19. albo żona terlikującego, pieprząca sążniste felietony o tym, że karmienie cycem to świetna masturbacja (tak udaje „prorodzinność”)

 20. ja tez dziekuje!

  bede przypominac niewolnika

  dopoki coryllus minne stad nie wyrzuci 🙂

 21. Świrski od lutego znów jest w PAP. Jako wiceprezes rady nadzorczej: https://wiadomosci.wp.pl/to-on-bedzie-pilnowal-rzetelnosci-pap-maciej-swirski-organizuje-bojkoty-zwalcza-clintona-i-sadzi-komunistow-6092166538802305a

  Która to rada właśnie odwołała Artura Dmochowskiego z funkcji prezesa PAP. Po niespełna roku działalności. A takie są proponowane kandydatury zamienne:

  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jolanta-hajdasz-prezes-pap-artur-dmochowski

  Swoją drogą, to ciekawe, że ci etruskowie zawsze starają się zredukować wszystko do dwóch tylko przeciwników. Od starożytności (faryzeusze kontra saduceusze) do współczesności (puławianie v. natolińczycy, talibowie c. ludzie światli, pisiory i platfusy)…

  I jeszcze jedno: pewności nie mam, ale wydaje mi się, że M. Ś. miał swoją notkę w Wiki. A dzisiaj ze świecą jej szukać…

 22. Jak patrzę na panią Hajdasz to słyszę jak sapie

 23. http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/217411058041010/

  Tak ujawnia się terminalne stadium psychozy. Pan Adam ujada na pana Jarosława, a za niedługo zacznie błagać tego samego pana Jarosława, by nie porzucał polityki. Kluczową kwestią będzie w tym przypadku prawda o zbrodni 10 kwietnia.

 24. A to kandydatka na wiceprezesa PAP-y:

  https://www.anr.gov.pl/web/guest/kierownictwo/-/asset_publisher/rOB9/content/12096730?redirect=%2Fweb%2Fguest%2Fkierownictwo

  Czyżby ktoś musiał pilnować interesów (narracji) w związku z jakimiś szykowanymi zmianami?

 25. No wiesz! Z takim rasowym, tym, no… rysem twarzy…

 26. Najlepszy jest ten novinar przy nazwisku;-). Język czeski ma swoje smaczki, czytelne tylko dla innych Słowian.

 27. Nie chcę zdominować dyskusji, ale tak mi się skojarzyło:

  https://www.youtube.com/watch?v=11W-toNG3eU

 28. Wszedlem  tam a tam na pasku ze Warzecha wylatuje z Wtylewizjii za nielojalnosc   http://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/lukasz-warzecha-i-w-tyle-wizji-w-tvp-info-dziennikarz-odsuniety-za-nielojalnosc-wobec-telewizji-polskiej

 29. Pan huehue nowinkarz prawie trzydzieści lat temu mógł czarować środkowoeuropejską publikę mirażem wchodzenia do, za przeproszeniem, Europy. Obecnie to Niemcy, Francuzi, Szwedzi, Brytyjczycy, Włosi, Portugalczycy, Hiszpanie i inni przedstawiciele prostego ludu zazdroszczą nam tego, że możemy publicznie manifestować sprzeciw wobec nawały muzułmańskiej. Nasadzony główny stolec paryski Napoleonek piekli się, że podejmowane są próby radykalnej przeróbki Europy. I jaka na to pada odpowiedź? Przedstawiciele prostego ludu francuskiego powiadają, że nie potrzebują importować polskich hydraulików, tylko polskich ministrów.

 30. przecież zgodnie z linią PiSd bluzgał na brauna po akcji w pkw

 31. Ło matko….W tyle wizji, W tyle wizji extra…W tyle wizji extra plus z turbo doładowaniem….nie wytrzymie…A jego za nielojalność posunęli…co za świat…a tu tyle budżetów…

 32. RAZ i ŁW pozują na „leberałów”, co to mają „własne zdanie”.

  Żeby, w razie co, móc przesiąść się na drugą stronę barykady.

  A przecież każdy taki najemnik, który zgodził się na kontrakt w konkretnym  medium, jednocześnie zgadza się  strzelać do celów, które mu wskazuje wynajmujący go.

  Natomiast zabawa we własne zdanie może być praktykowana wówczas, gdy wyżej wymienieni założą własną stację telewizyjną.

 33. Niewolnik dobry na wszystko☺

 34. jaki z raza liberał, skoro „polactwo” ani słowem nie odnosi się do pokazu wielkiej zaradności Polaków, jakim były czasy ustawy wilczka, za to co rusz domaga się tam wprowadzenia ciężkiego socu.

 35. Jako mainstreamowy dziennikarz nie mógłbyś bezpiecznie napisać tego tekstu. Chyba, że wszyscy wiedzieliby, że leczysz się psychiatrycznie.

 36. Dlatego właśnie nie jestem mainstreamowym dziennikarzem…

 37. Podaj swoje nazwisko, to się sprawdzi czy da się je jakoś skatologicznie czy ch…..jowo zmienić. Można nie lubić dobrej, średniej czy złej zmiany. Ale rechot z nazwisk to już gorzej niż szambem zajeżdża.

 38. Ale za to w pełni integralnym.

 39. głupiś i problem do cycusiów masz

 40. Czy ja użyłem określenia: liberał?

 41. Mam pytanie w kwestii technicznej. Dlaczego czasami pojawia mi się przy nicku awatar. Nic nie dodawałem. Są przydzielane z automatu? Według jakich kryteriów 🙂 ?

 42. A tak w kwestii szermierki to polecam „Węgierskim ostrzem, polskim sercem”-Norbert Maday

 43. Apgautis,nesimaišo. Pozdrów Lauksztote.

 44. Wydaje mi sie, ze przeceniasz kompetencje/mozliwosci Swirskiego. Czytalem jego blog jeszcze jako “szczur biurowy”, pozniej ogladalem kilka razy w Klubie Ronina jak zawsze na sile staral sie zaistniec, prosil o glos/komentarz lub ogloszenie. To jest facet, ktory szuka swojej “niszy” w zyciu, w ktorej moglby zaistniec, wszystko na to postawil i na dzien dzisiejszy wydaje sie ze trafil(przynajmniej na jakis czas). Intelektualnie jest slaby (przynajmniej jego argumenty) ale moze o to chodzi.
  Wg mnie chce zarobic swoje pieniedze, swego czasu w wikipedi (Maciej Swirski)bylo nawiazanie do jego pokrewienstwa z biskupem Swirskim, obecnie nie moge znalezc tej notki, ale wg mnie buduje sobie jak by to powiedziec po angielsku “pedigree”.
   
  Chodzi tylko o pieniedze, cala ta ”fundacja”, “broda” to lipa.

 45. Przecież właśnie o to chodzi, że Świrski jest bezpieczny. Tak jak jest w notce napisane:

  „Wszyscy wiemy, że Świrski nie jest żadnym jastrzębiem, to jest człowiek mianowany na stanowisko ekstremisty przez siły nierozpoznane”

  A na SN Valser:

  „Takiej atencji z nominacja jakiej dostapil Swirski, to Grzegorz Braun, albo Leszek Zebrowski moga tylko pomarzyc.”

 46. Albo inne super ciekawe w temacie ustanawiania:
  >w tym tłoku bez pomocy partii konkurencyjnej polityk się nie wylansuje. Nie koniecznie jako jaszczomp
  >I mamy tego Macrona właśnie. Kto następny?
  >tylko przypomnę, że Maciej Świrski, były wice szef PAP udawał tak zwanego zwykłego człowieka, zatroskanego o losy ojczyzny i dusze Polaków.
  >Świrski od lutego znów jest w PAP
  > wydaje mi się, że M. Ś. miał swoją notkę w Wiki. A dzisiaj ze świecą jej szukać…

 47. Jak  się nie ma co się lubi, to się nie lubi co się ma. E

 48. Awatar zależy od podanego adresu e-mail. Jeśli kiedykolwiek powiązał Pan obrazek z adresem w witrynie, która korzysta z usługi Gravatar (https://pl.gravatar.com/), to potem ten obrazek „podąża” za Pana mailem w sieci.

 49. Witam.

  Nos nosem, a Józef O. Józefem O. Co będzie dalej zobaczymy. Co prawda wpolityce całkiem niedawno mocno się pospierało z niezależną ale im przeszło. Niezależność to szalenie ryzykowne i trudne zajęcie.

  Dziękuję za notkę i pozdrawiam.

 50. Bolek swego czasu też był lansowany na wroga komuny; )

 51. Czegoś w oczach się dwoi …

 52. „…najczęściej pokazywanym publicznie politykiem PiS, a kiedy zabraknie prezesa być może go zastąpi.”

  No wiesz co? Litości, Gospodarzu bezobcesowy, dla nas żuczków po prostu nie masz. I sądzisz że Szydłowa i PAD położą uszy po sobie i nawet powieka im nie mrygnie na widok nowego hetmana Szpic Bródki?

  Aha, że będzie PiS-Piast PiS-Kronenberg, no i może jeszcze PiS-Jagiellończyk. A każdy będzie miał jedyną najautentyczniejszą szablę małego rycerza JK. Noooo … Chyba mnie zaraz głowa rozboli.

 53. A fe! Nie wyrażaj się pan. Nie Sr….owicz, ale Sakowicz, panie dzieju, Sakowicz.

  Niewiasty zostawmy w spokoju. Nie ma złych kobiet, są tylko takie, panie dzieju, nieco rozwydrzone.

 54. Ależ gdzie tam! Nie wyrzuci. Najwyżej poprosi zamieszczać tylko animacje bo zaraz trzeba będzie wydać album. No ale może i animacje też by się zmieściły w albumie, jako tzw. historyjki w kilku sekwencjach.

 55. Michnik: „Bardziej obawiam się rządów partii Jarosława Kaczyńskiego niż Putina.”

  Hmm…

 56. Ale to a propos dzisiejszej notki: „podział na naszych i onych jest fikcyjny, a im silniej się zaznacza tym bardziej się demaskuje”.

 57. Rzeczywiście,  u naszych sentyment do bolszewii jest słaby. Ale u onych oficjalnie też.

  Michnik to jakiś dinozaur wczesnego socjalizmu. Między Różą Luksemburg a Piłsudskim.

 58. Kto to jest niewiasta? Kobieta, która nic nie wie. Jak sie nazywa kobieta, która wie wszystko? Wiedźma.

 59. Ten sam sznyt co u Bartoszewskiego, co to w czasie wojny bardziej obawiał się Polaków niż Szwabów.

 60. „Ta konstatacja udowadnia, mam nadzieję, że wszyscy to widzą, że podział na naszych i onych jest fikcyjny,….”

  I to jest istotą rzeczy w hodowli współczesnego neandertala (wcale nie pejoratywnie) europejskiego aby doszedł w końcu do tego wniosku!!! 🙂

  Przecież każdy myślący człowiek urodzony tutaj i mający polskie obywatelstwo musi mieć świadomość tego, że państwo polskie egzystuje jako …. funkcja traktatów rozbrojeniowych.

   

  Oczywiście, że poddaje się emocjom i zagłosowałem na Pis grając w grę w nie moje karty albo, że tonący brzytwy się chwyta.

  W tej grze, zabawę, inteligentna zabawę w politykę z „Gównem” może dać totalna krytyka Pada i PiS z jednoczesnym ich 100% poparciem. No tylko tyle. Chyba, że ktoś jest bardziej subtelny.

  Pozdrawiam wszystkich.

 61. Podział nie tyle jest fikcyjny, co w pewnych kwestiach (bazowych zresztą) nie różnimy się niezależnie od opcji politycznej.

 62. Wspólnoty plemiennej nie da się ukryć niczym. Jako członek plemienia pigmejów znam temat z praktyki.

 63. Największym wrogiem komunistów w mediach przed okrągłym stołem  był Michnik, Kuroń i Geremek

 64. Jeżeli kwestią bazową jest wiara w Boga Wszechmogącego to nie ma różnic.

 65. tenktórynieprzepuszcza też wie”rzy” w Boga Wszechmogącego

 66. Obawiał się zdrady, a Szwaby wytłumaczyły mu, że całkiem słusznie. Eh i tak to dziś mamy.

 67. Szczur biurowy… fotoreporter „majdanowy”… fotoreporter „wojenny” z Kijowa – Dawidek Wildstein…

  … ida, ida… jeden z pala drugi z dzida – Ssssakiewiczowe syny…

  … dziadostwo i tandeta bedzie jeszcze wieksza  !!!

 68. Nie musi wierzyć,on zna Boga,widział Go twarzą w twarz,że tak powiem 🙂

 69. Niewolnik był mistrzem i treści i formy  – minimalna ilość kreski i Adaś M jak żywy.

 70. Niestety, nie o taką bazę chodzi.

 71. Czy więc nie po to dmuchany jest  balon Putina –  „zimnego ludojada”, aby stanowił on ł tym wyraźniejszy punkt odniesienia dla J.K.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.