lut 152017
 

Tytuł jak tytuł, ale w sumie niby dlaczego mamy się cofać przed takim tytułem? Dobrzy ludzie przypomnieli mi wczoraj pewien istotny moment w dziejach najnowszych. Nie chcę przesadzić, ale mam wrażenie, że żadna z gazet nie zająknęła się na temat, który zacznę omawiać poniżej, a Wy, mam nadzieję, rozmontujecie go na drobne śrubki.

Oto rząd PO odchodząc w niebyt zlikwidował Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Ostatnim szefem tej rady była pani Anders jak pamiętamy, a wcześniej instytucją kierował Władysław Bartoszewski. Obowiązki Rady przejęły dwie instytucje – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz IPN. I teraz uwaga – informacje niepotwierdzone – ponoć ministerstwo dostało dodatkowe obowiązki i budżet Rady, a IPN tylko same obowiązki. Starania o zwiększenie budżetu jakie podjęto u ministra Morawieckiego przyniosły rezultat mniej niż połowiczny, bo choć minister obiecał pieniądze to kolejny budżet dla IPN został przegłosowany, ale bez tej kwoty. Ponoć przez przeoczenie.

Archeologowie z IPN mają w dodatku o wiele więcej roboty, bo w połowie roku, bez dodatkowych środków, rozszerzono zakres czasowych badań sekcji archeologicznych. Teraz ekshumacje będą dotyczyć także zmarłych którzy stracili życie przed II wojną światową. Szczątki będą wykopywane, analizowany będzie materiał genetyczny i stworzona zostanie baza danych, gdzie gromadzone będą informacje o ludziach, którzy zginęli w trakcie rewolucji, wojny i czystek etnicznych. To wszystko są obowiązki Instytutu Pamięci Narodowej. Co z obowiązkami ministerstwa przejętymi wraz z budżetem Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa? A tego nie wie nikt. Są tu lepsi ode mnie specjaliści w zakresie analiz dotyczących prawidłowego i zgodnego z duchem i literą ustawy przestrzegania obowiązków przez urzędników. Mam więc nadzieję, że dowiemy się, jak to jest z tą ochroną pamięci walk i męczeństwa, która leży teraz, co z tego, że częściowo w gestii ministerstwa kultury.

Tak się składa, że działaniami IPN w związku z dymisją profesora Szwagrzyka interesują się wszyscy i wszyscy usiłują dociec, co tam jest takiego nieprawidłowego w relacjach pomiędzy prezesem i wiceprezesem, że jeden składa dymisję, a drugi jej nie przyjmuje. Moim zdaniem jest to zły kierunek badań. Trzeba się zainteresować co w kwestii ochrony pamięci walk i męczeństwa robi ministerstwo kultury. Bo co robi w zakresie propagandy państwowej to już wiemy – dewastuje ten obszar i doprowadzi w końcu do jego całkowitego unieważnienia. Może jednak odnajdzie się w innych działaniach, które wesprą obciążony IPN. Wiem wiem, wszyscy lubimy żarty…wszyscy też wiemy, że obecność ministra i wicepremiera Glińskiego na posiedzeniu rządu zamiast przebywającej w szpitalu Beaty Szydło, to jest jakiś tam komunikat. Może nie wyraźny, ale jakiś. Mamy dwóch wicepremierów i ten od finansów jest ważniejszy. No, ale to jemu chciano coś zakomunikować i dlatego na posiedzeniu znalazł się Piotr Gliński.

Wygląda więc, że na najbliższą przyszłość szykuje się nam wybór pomiędzy Glińskim a Morawieckim, co w realnym wymiarze oznacza wybór pomiędzy Unią Wolności a maoistami. Nie wiem czy to już tak wyraźnie widać, ale ja mam coraz gorsze przeczucia, że oto na naszych oczach pojawiają się dwie larwy, które wyżerają od środka swojego żywiciela czyli PiS. Chodzi o tę mumię właśnie i o przepoczwarzone SLD. Wszystkiego się mogłem spodziewać, ale nie tego, że nastąpi to tak szybko i w takiej przeciwnej konfiguracji. Czekami kiedy prezydent zacznie zdradzać objawy umumiowienia, oraz kiedy Magda Ogórek i Aleksandra Jakubowska zajmą jakieś istotne stanowiska, na przykład wiceministrów. Kiedy to nastąpi problemy, którymi się dziś zajmujemy, czyli stworzenie bazy danych genetycznych ludzi zamordowanych w czasie rewolucji, II wojny i po niej przestaną mieć jakiekolwiek znaczenie. Znikną nawet koszulki patriotyczne, bo już będą niepotrzebne, minie ta mądrość etapu i zacznie się etap nowy – walki o szczęście ludu i objęcie go jakimś powszechnym programem z zakresu podniesienia ogólnej kultury.

Póki co cieszmy się tym co jest. Oto 7 lutego, powrócił dawno nie widziany Biuletyn IPN, poproszono mnie, bym go zareklamował, a ja zapomniałem wcześnie, za co dziś przepraszam. Biuletyn został zamknięty pięć lat temu, bo był, prawda, niepotrzebny. Zastąpiono go witryną pamiec.pl a zbiegło się to w czasie z ograniczeniem liczby lekcji historii w szkołach. Taki przypadek. Dziś biuletyn powraca, w pierwszym numerze mamy od razu rzecz ciekawą, to znaczy niepublikowany pamiętnik babci Danuty Siedzikówny, czyli Inki. To się ładnie komponuje z naszymi wczorajszymi tutaj rozważaniami i z omawianą książką pani Łuniewskiej, zakupioną przez Polski Bank PKO BP dla szkół. Szczegóły tej transakcji zostały tu omówione dość dokładnie, kto chce to sobie je znajdzie. Mam nadzieję, że po tak spektakularnym wyczynie, jak wtłoczenie do bibliotek szkolnych antypolskiej książki, ten sam Bank, może nawet te same osoby, które są zaprzyjaźnione z wydawcą pani Łuniewskiej zaprenumerują dla szkolnych bibliotek nowy biuletyn IPN. To byłaby naprawdę fantastyczna sprawa i naprawdę wielka pomoc dla instytucji, która – mam nadzieję, że to widać gołym okiem – przechodzi właśnie kolejną próbę, mającą się zakończyć jej zatopieniem. Być może chodzi o to, by obowiązki IPN, oraz jego budżet przejęło ministerstwo kultury i dziewictwa intelektualnego, sorry, dziedzictwa narodowego…ja tego nie wiem a pewno, ale myślę, że skoro odradza się mumia wolności, to przecież kto jak nie oni ma strzec spraw związanych pamięcią, kulturą i tą, jak jej tam, panie dziejaszku….sztuką….Nie można przecież pozwolić, by jakieś przypadkowe osoby zajmowały się tak ważnymi sprawami, by jakieś tam ekshumacje robiły, w czasach jeszcze rewolucyjnych i tuż po nich, kiedy hartowała się stal.

Ktoś tu wczoraj wrzucił link do nagrania, gdzie widać ministra Glińskiego jak omawia warunki porozumienia się ludzi kulturalnych, takich jak on ze środowiskami narodowymi. Środowiska narodowe to dla ministra między innymi Bosak. Obejrzałem kawałek i machnąłem ręką. I nie chodzi mi tu już o ten spór na temat definicji narodu – etniczna czy kulturowa…a może polityczna. Ani Bosak nie reprezentuje etnicznej definicji, ani Gliński tej drugiej. Wynika to wprost z faktu, że obaj są etatystami i nie decydują za siebie. Ich zadaniem istotnym zaś jest tylko podział budżetu, ten zaś, jak widzimy wyżej zawsze się znajdzie, kłopot tylko w tym, by pozostawał on w zdrowej relacji z nowymi obowiązkami. Te zaś są jasno określone – narodowcy mają obowiązki „polskie”, a ludzie z dawnej mumii wolności swoje. Profesor Szwagrzyk zaś, chciałby, żebyśmy wreszcie traktowali naszych zmarłych poważnie.

A tutaj proszę – zajawka nowej edycji Bytomskich Targów Książki „Rozetta”.

https://www.youtube.com/watch?v=W-ijzjo1XjE

Przypominam także, że w sprzedaży mamy już II tom wspomnień Hipolita Korwin Milewskiego

Teraz ogłoszenia

Nasze książki, prócz Tarabuka, księgarni Przy Agorze i sklepu FOTO MAG dostępne będą w księgarni przy ul. Wiejskiej 14 w Warszawie, a także w antykwariacie Tradovium w Krakowie przy ul. Nuszkiewicza 3 lok.3/III oraz w księgarni Odkrywcy w Łodzi przy ul. Narutowicza 46. Komiksy zaś są cały czas do kupienia w sklepie przy ul przy ul. Przybyszewskiego 71 , także w Krakowie. Zostawiam Wam także link do elektronicznego indeksu naszych publikacji, który stworzył dla nas Pan Marek Natusiewicz. Prace są już ukończone i w indeksie są wszystkie nazwiska z naszych publikacji. Oto link:

http://www.natusiewicz.pl/coryllus/

Wszystkim serdecznie dziękuję za wsparcie naszego projektu komiksowego, który mam nadzieję, zostanie wydany już jesienią tego roku. Będzie to wielki album poświęcony spaleniu Rzymu w roku 1527. Do tej pory udało się nam zebrać ponad połowę środków potrzebnych na produkcję. Dziękuję wszystkim jeszcze raz za poświęcenie i wsparcie naszej sprawy.

Mam nadzieję, że do marca uda nam się zebrać całość. Oto numer konta

41 1140 2004 0000 3202 7656 6218

i adres pay pala gabrielmaciejewski@wp.pl

  321 komentarzy do “IPN vs Ministerstwo Kultury?”

 1. Unia Wolności to najbardziej patologiczna partia w historii Polski po ’89 i odkąd się dowiedziałem, że Duda miał tam epizod, tylko czekam aż 'wylezie z archanioła stara świnia reakcyjna’ 🙁

 2. to jest spójne z żądaniami likwidacji IPNu [od LWałęsy poczynając a na … kończąc];- celem jest przejęcie przez MinKul wszystkiego i zaordynowanie nowego ładu, po prostu okres błędów i wypaczeń pora kończyć

 3. a skończy się polpotowcami w ujęciu …[jak kto woli jak kto chce]

 4. Hydra jakaś: najpierw uczyła ludzi wstydy za polskość udecja, potem historię w szkołach rżnęło jej przepoczwarzenie czyli PO, prezydentem był Bronisław 'Wołyń? Przecież to było tak dawno’ Komorowski (UW), premierem Donald 'polskość to nienormalność’ Tusk, obaj Glińscy teraz przy PiS – zaczynam się zastanawiać, czy Duda to nie jest taki manczurski kandydat, który po prostu nie został jeszcze uruchomiony.

  Z głęboką niechęcią, ale muszę przyznać, że siły 'postępu’ są zorganizowane niesamowicie skutecznie – obstawiają wszystkie możliwe kierunki, atakują z kilku miejsc naraz… Jeśli nie zmienimy reguł gry, zostanie nam tylko obrona na kilku frontach naraz. Z historii wiadomo jak to się na ogół kończy.

 5. Do wczoraj Biuletynu IPN w toruńskim empiku nie było… Dla mnie najważniejszy w tym numerze jest tekst i film o ks. Bukowińskim… Ten przejęty przez Ministerstwo Kultury budżet przewala ta cała wiceminister Gawin, m.in. tym swoim Ośrodkiem Badań Totalitaryzmów, czy jak to się nazywa… Do „prof.” Kika, „dr” Ogórek i redaktor Jakubowskiej (ta by się nadała na wiceministra od straży więziennej :)) do grona autorytetów „naszych” dołączył wczoraj gangster Masa…

 6. Czeka Pan, czy wolalby jednak, zeby nie…Jakos tak zlosliwie to zabrzmialo.

 7. Nie mogłem się powstrzymać:
  http://imgur.com/a/DAm4G

 8. Członkostwo w UW to nie epizod – to stan ducha…

 9. daj link na tego masę

 10. Poza tematem ale …:

  „Konferencja w sprawie dyrektywy Bieńkowskiej – Polacy to nie Finowie i militaryzacja uchodźców”
  – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 11. Ach pani Gawin….że też nie pomyślałem…

 12. Niby dlaczego mamy teraz dyskutować o tym? Możesz mi powiedzieć? Bo tobie się to akurat przypomniało? Idź z tym na salon

 13. Z Unią Wolności mieli swój epizod najbardziej zażarci przyjaciele zarówno tego bloga jak i mojego.

 14. Pani Gawin podlega także ten cały Instytut Książki, czy jak to się nazywa,  którym do czasu urzędował sobie Gauden z Rzepy. Już jak go wywalili, to w ubiegłym roku Instytut Książki finansował tournee spotkań z czytelnikami po bibliotekach znanemu piewcy seksu z kilkunastoletnimi Murzynkami – Kydryńskiemu Marcinowi. Swój, do swego, po swoje…

 15. Totez ja nikomu prawa do opamietania nie odmawiam, ale na kilkanascie znanych mi osob z takim epizodem ogarnela sie jedna – wiec jestem pesymista.

  Przepraszam za brak polskich znakow, pisze z telefonu.

 16. Bardzo bardzo chcialbym sie mylic – ale jak napisalem Toyahowi, ciezko mi przychodzi optymizm na ten temat.

 17. Już nie tylko SLD-owskie panienki, lecz również chłopy się załapią. Ostatnio został uruchomiony Janik (taki minister SW kiedyś był); http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/krzysztof-janik-pis-nie-przezyje-zmiany-lidera-wywiad/25tcklr

  Czekam na Dy…ducha

 18. Hm, ambarasujące wyznanie. Nawet jeśli tak jest, to w przypadku komentatorów w większości, jak sądzę, nie ma o czym gadać. @Konrad może mieć zresztą rację, nie wiadomo co by z tego epizodu wypełzło na ministerialnym albo chociażby podsekretarskim stołku.

 19. Pewien wizjoner z KLD-UW-PO przewidywal likwidacje IPN i CBS ,takze ten tego.

 20. Gdyby komuś umknęło.

  http://att.neon24.pl/post/136992,wypadek-pani-premier-przeoczony-szczegol

  To wygląda,  na próbę uprzątania przedpola.  Wspomniałam wczoraj radość i entuzjazm  Glińskiego w roli premiera,  ale również wielu osób które go na posiedzeniu rządu witały.

  Piotr Gliński – „lepsza zmiana”.

 21. Wojciech Olejniczak jest dyrektorem Alior Bank ktory ma wejsc na rynek rolno-spozywczy. Alior Bank nalezy do grupy PZU. A Miller juz  szanuje i zgadza sie z  PIS

 22. I za chwilę zaczniemy „się bić po pysku”, bo ten był tam, ten był tu, ten pochodzi stamtąd, a ten to prawdziwy, a tamten taki pół itd. A w zasadzie, to chyba już się tak bijemy. A tamci, czyli ci, którzy nami rządzą i tylko, bo z tym już się przecież zgodziliśmy? Bez przerwy coś kombinują, bez przerwy coś montują, bez przerwy się przegrupowują, bez przerwy dążą tam, co sobie dziesiątki lat temu zaplanowali i to konsekwentnie, a czy to będzie polskie, czy jakieś inne, przestaje mieć znaczenie i to też już widać, aż boli, bo toż to internacjonalistyczna ideologia jest, czyż nie? Bo „jadą już na chama”, bo już się tak da, bo społeczność otworzyła usta ze zdziwieniu i … tak na razie została.

  Czy je zamknie i odejdzie od tych komputerów albo zacznie je traktować wreszcie tylko jako narzędzie, nie będąc ich niewolnikiem, bo tak system to zaprogramował i tak teraz jest, a zacznie się rozglądać wokół siebie i zobaczy te książki, które przecież już są? Trzeba jeszcze podpowiedzieć innym, by ten telewizor przestał być ołtarzem wiedzy i wiary. A kościół za rogiem czeka. Codziennie wieczorem są msze św, a w niedzielę nie jedna, jeszcze.

 23. Nie uogólniaj i nie rzucaj w przestrzeń ot tak sobie, nonszalancko.  Z pewnością jestem „zażartym przyjacielem”, ale nigdy z tymi tam nie miałam okoliczności organizacyjnych. Nie ta rasssa. No i jednak teren mieliśmy już rozpoznany, gdy te wszystkie unie i roady się tworzyły.

 24. Bo mozna wyjsc z UW, ale UW nie moze wyjsc z człowieka? 🙂

 25. Absolutnie nie. Nie miałem intencji wywoływania dyskusji lecz uzupełnienia notatki. Powody za umieszczeniem tego linku:
  – omówiony jest tam mechanizm, który posłowie mogliby wprowadzić bez generowania kosztów, a który wiąże się z odzyskiwaniem przez Nas fragmentu wolności (koniecznego np.: do zachowania własności; dlaczego tego nie zrobią jest jasne i niewymagające rozwinięcia w komentarzu),
  – Bieńkowska w sposób nierozważny dokonuje „demaskacji” istotnego tematu (zapewne niebawem granego przez „orkiestrę” obozu narodowego i inne),
  – materiał dotyczy relacji „poseł – suweren”,
  – w materiale jest kilka trafnych ocen oraz stwierdzeń, będących uzupełnieniem tematu aktualnych „elit”,
  – jest mocny akcent utraty Elit (powiązanie tego z pracą prof. Szwagrzyka)
  – SN współpracowała z Jackiem Hogą,
  – …
   
  Stąd mój komentarz nie zawierał opisu mogącego wywołać dyskusję a jedynie informację o tym, że jest osobliwym uzupełnieniem w kategorii [nieścisłych powiązań i uogólnień]:
  Gliński – Morawiecki – Bieńkowska – posłowie a My, oraz że „dialog” z ich strony z Nami to nic innego jak „zło konieczne”.
   
  Krótko: myślę, że temat związany z „militaryzacją uchodźców” z nawiązką starczy na przykrycie procesu „przepoczwarzania” SLD i np.: wydarzeń w czy wkoło IPN. Ba ! – będzie płaszczyzną do wzmożenia tego procesu.
  Chyba nie trudno sobie wyobrazić panią Ogórek w TVP czy gdzie indziej „pochylającą się nad tym problemem” , i z czasem w nagrodę zamieniającą się [przepoczwarzającą się ?] w doradcę tego czy innego typu, u tego czy innego ministra. Dokładnie tak jak w sugerowanym w poprzedniej notatce systemie ustalania wyniku konkursu [wątek: pan Gociek].
  Materiał jest z 13 lutego 2017 i dotyczy wydarzeń z lutego 2017.
   
  – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 26. Być może jacyś niezorientowani idioci czy rozentuzjazmowane panie były w tej UW, ale samo jądro decyzyjne było zabetonowane. W jądrze nie było przypadków. Poza tym – macki jądra ogarniały i inne partie. Przecież to szybko wychodziło na jaw.

 27. Ale auto ewidentnie ma odpalone poduszki i kurtyny z tyłu też. Więc nie wiem, po co taka wrzutka.

 28. Alior Bank kupił część Banku Przemysłowo-Handlowego (BPH).

 29. z neon24 trzeba bardzo uważać, wiele informacji czy też teorii jest dezinformacją oraz celowy antykatolicyzm

 30. to będzie/jest narzędzie do przejęcia władzy finansowej nad chłopami [kredyty pod zastaw, hipoteki, zarządzanie dopłatami, etc] oraz lokowanie aparatu pslu jako nadzorców, w takim procederze kupno pralki na kredyt moze sie konczyć zlicytowaniem gospodarstwa lub przejęciem w ramach  kompensaty zobowiązań; chłopi nie mają ani wsparcia prawnego ani też świadomości i wiedzy w tym temacie – są ofiarą doskonałą

 31. przypomnę wizytę Pawlaka u MGazdy [skok wolomin] jeden z tematów to była akcja na rynku wiejskim [TVR jako narzędzie], to był piękny scenariusz

 32. Cytujac Gospodarza z 23.01: 'ku..wa może się nawrócić, ale nigdzie nie jest powiedziane, że jej miejsce jest na czele procesji’ – wiec ex-czlonek UW moze sie ogarnac, ale nie mozna zapominac co robil zanim go oswiecilo.

 33. Coryllusie, nikt by tego tematu nie ujął lepiej. Mistrzostwo świata;-)

 34. Witam.

  Każdy z notki wyłania coś dla siebie. Mnie uderzają w niej dwie rzeczy. Pierwszą jest wznowienie biuletynu IPN i oddanie go do dystrybucji potentatowi rynku dystrybucji treści i w Polsce jakim jest EMPiK, który ma trudną do ustalenia prywatną strukturę własnościową ( główny udziałowiec i właściciel PENTA to podmiot powstały w 1994 roku – ach gdzież te wieloletnie korzenie kanałów dystrybucji treści):

  http://biznes.interia.pl/gieldy/news/penta-investments-moze-przejac-kontrole-nad-empik-media,2435630,1844#android

  Drugą sprawą jest to finansowanie przez PKO B.P. całego nakładu książki i umieszczenie go w bibliotekach. To jest element szerszej zagrywki. Tak się akurat składa, że moja żona jest kierownikiem biblioteki. Tam na finansach na książki do bibliotek łapę trzyma lokalna struktura polityczna bo biblioteki finansuje samorząd. Z tego wynika proste przełożenie. Jeden dostawca na rynku dystrybucji treści (biblioteki Warszawa-Bielany to hurtownia „Azymut”). Tylko tam kierowniczki mają prawo się zaopatrywać w książki. Więc jakby wielkiej i pięknej książki ktoś nie wydał nie znajdzie się ona w bibliotece jeśli nie będzie jej w „Azymuncie” nawet jak cały nakład sfinansuje NBP. Taki mamy klimat publicznych bibliotek.

  Pozdrawiam

 35. Tak, od ponad roku to glowny temat bankowcow i zwiazku bankow niepolskich….co zrobimy z tymi chlopami co beda zaprzestawac rolnictwa i jakie kredyty. Psl mocno juz obsadzil kadrami banki, szczegolnie spoldzielcze

 36. W takim razie niech one wszystkie padną te biblioteki i niech wszyscy nadal płaczą, że Polacy nie czytają książek.

 37. „…macki jądra ogarniały i inne partie” – i do dzisiaj wywierają mniejszy lub większy wpływ na 'radykalne’ partie, exemplum p.o. Premiera wicepremier z tabletu

 38. Nie wiem, ja w tej kupie złomu  przy sztucznym świetle i w jazgocie medialnym, połapać się nie mogę. I tak się nie znam,  można mnie łatwo wprowadzić w błąd. Dlatego celowo opóźnialam  dopływ  informacji na ten temat. Ale jak widać,  to też nie zadziałało.

  Wkurza,  że ofiara wypadku musi się tłumaczyć,  a jeszcze gen. Janicki do kupy i narodowa zbiórka na nowe Seicento. Ale wkurza mnie  również Błaszczak,  który mówi o „ochronie młodego życia”. Ten stary rzęch, głuchego idioty, chyba  nie został nawet  rozbity? W ogóle kim jest ten koleś?

  W BOR-ze pracują ludzie którzy wozili Kwacha i Komorowskiego, – „Panią premier wiózł bardzo doświadczony kierowca, z piętnastoletnim stażem”.  Ktoś sobie jaja robi.

 39. Taki jest cel cwiczenia moim zdaniem: wyprodukowac pokolenie wasko wykwalifikowanych analfabetow – rozwalanie programu historii w szkolach, kompromitowanie tematow patriotycznych gniotami i nachalna wszechobecnoscia, zapelnianie bibliotek badziewiem… To nie sa niezalezne ruchy tylko czesc wiekszej calosci.

  Ja odpadlem jak w zeszlym roku bylismy z wizyta u rodziny i Zony bratanica pokazala mi swoja liste lektur za caly okres gimnazjum: rozumiem ze czasem dobrze cos uwspolczesnic, a jako rozrywka Sapkowski sie sprawdza (przekaz ideolo jak-cie-moge, ale dialogi ma swietne), ale zeby opowiadania o wiedzminie zaraz na liste lektur? Aleksander Macedoński był bohaterem, ale po co lamac krzesla?

 40. Nie wiem czy Michal Falzmann mial sluzbowe auto, ale profesora Panke na pewno wiozl kierowca z wieloletnim stazem – wiec akurat w tych kregach nie jestem calkiem pewien, czy jest to poziom optymizmu.

 41. rola bsów będzie ograniczana, podzielą los skoków i ci którzy mają możliwość ewakuują się ze wszystkim co się da i gdzie się da; patrz: BS Wołomin

 42. ów masa zaliczył jeden jedyny wyrok karny wypracowany przez inspektora UKSu [chyba z Łodzi, jak pamiętam] no i inspektor wyleciał z roboty niby za łapówki od masy; do nas przyszedł się poskarżyć na parszywy los [opisaiśmy to w jednym z numerów Raptularza]; mechanizm na’łapówkę’ służy do chronienia masy i jego protektorów oraz do dyscyplinowania niepokornych środowisk aparatu [urzędy, policja, etc] i to są grupy/środowiska o których nikt nie waży się pisać [bynajmniej nie jest to WSI]

 43. Z tymi bibliotekami jest bardzo ciekawie. Niedawno splonela jakas biblioteka, ogloszono akcje zbierania ksiazek w celu uzupelnienia zbiorow. Warunek: ksiazki wydane po 2007..Co to w ogole ma byc? Moze Pana zona wie o co chodzi?

 44. No właśnie,  mnie to oburza, jakby mało było ofiar 10.04.2010. Jakie zaufanie do służb,   po wypadku prezydenta 4 marca 2016. To śmierdzi na 100 kilometrów. A winni wrzeszcza, „łapaj złodzieja” i zbierają na nowe Seicento.

  Ja się czuję rozgrywana emocjonalnie.

 45. Przepraszam P. Gabrielu, że obok głównego wątku ale to Pan mi wczoraj to polecił. „Pajęczyna” tekst zamieszczony w Wydaniu Specjalnym Nawigatora. Niby się to wszystko wie ale naszła mnie po nim taka refleksja. Od 27 lat mam możliwość obserwować i /czasami/ wyciągać wnioski z tego co się dzieje w bankach na terenie naszej RP. Chałaciarze trudniący się lichwą – zniknęli. Ich potomkowie ubrali się w ekstra garnitury, zasiedli w fotelach na najwyższych piętrach a do tej brudnej roboty /bezpośrednia obsługa klienta/ wynajęli lokalnych roboli. Przez lata przybierało to jakąś ludzką maskę.  Widocznie biznes szedł nieźle. Niestety ostatnimi czasy coraz trudniej sprzedać ichni produkt. Społeczeństwo zbiedniało  i nie ma szans na wyrobienie planu. Kto dostaje po głowie?  Ci co sprzedają te ich produkty. Nie ma tu żadnej różnicy, czy to będzie bank polski, francuski, niemiecki czy też inny. One wszystkie są pod tym samym zarządem. Zatrudnieni – to wyrobnicy.  Albo wyrobi normę albo na bruk. Na jedno miejsce wolne w oddziale czeka kilku następnych jeleni. Jak wyrobi w jednym kwartale to w następnym mu normę podniosą na bank.

  Syn ma kredyt hipoteczny w polskim banku. Po 17 latach spłaty zapytałam ile mu jeszcze zostalo. Właśnie spłaciłem odsetki – teraz będę spłacał kapitał /200 tyś./. W tej „pajęczej” sieci są już nie tylko klienci lichwy ale i pośrednicy. Bank Polski z prawdziwego zdarzenia zarządzany przez Państwo Polskie /były kiedyś takie/ nigdy by na to nie pozwolił.

 46. Skad masz info o poduszkach , bo raczej jesli nie przekroczyli 50km/h to poduszki nie odpalily a to juz kolejny zbieg okolicznosci i doswiadczony i zasluzony kierowca.

  To wyglada na obstawienie dwoch stron i wariantow.

  1.”” Mlody czlowiek”” ginie i jest wielkie larum ,ze PBS to morderca i pretekst do dymisji i/lub przegrania wyborow.

  2.PBS ginie lub ulega kalectwu ,skutkow nie trzeba tlumaczyc

  W obu przypadkach sprawa dla mnie prosta, a kierowca ma duze mozliwosci jak wie gdzie rosnie drzewo. Na szczescie nasz zasluzony kierowca przywalil strona pasazera. Jak dobrze , ze prawie nikomu nic sie nie stalo. Opatrznosc czuwala.

 47. w przypadku p. W. Pańko odpalono mikroładunek na tylnej osi

 48. Pewnie chodzi o te tytuły, które są wystawiane  w  koszach w „Biedronkach”

 49. Mają mieć ładne okładki. 😉

  Kazimierz Kutz kiedyś powiedział,  a niejeden za nim powtórzył,

  – „Cała  literatura polska z XIX, powinna być spalona.”

 50. Ze smierdzi to raz, ale mnie przeraza kompletne olewanie procedur – i to jest pytanie, ktorego jakos nikt nie zadaje po Smolensku: jakim cudem tyle waznych osob wsiadlo do jednego samolotu? Pracowalem w zyciu w paru firmach (mniejszych typu 50 osob i wiekszych typu korporacja) i wszedzie byla zasada, ze max 2 osoby z zarzadu moga leciec tym samym samolotem… To prywatny biznes to rozumie, a na szczeblu rzadowym w Polsce 'keep calm and ojtam ojtam’? Nawet jesli zalozyc ze byl zamach, to jego skutek mogl byc nieporownanie mniej dotkliwy gdyby ktos pomyslal – i tej bezmyslnosci sie niestety nie da zrzucic na Tuska czy sluzby.

 51. Z przekory powiem, ze akurat w przypadku wiekszosci zdecydowanej romantykow to akurat prawda: miedzy innymi wytworom przeoranej narkotykami wyobrazni Mickiewicza zawdzieczamy – opisywane chocby przez Korwin-Milewskiego w kontekscie Powstania Styczniowego – wstrzasanie sumieniem swiata (przez jasnie panow romantykow) przy pomocy krwawej ofiary (ze zle uzbrojonych i kiepsko dowodzonych mlodych ludzi). Wycieczki romantykow w rejony sekciarsko/heretyckie pomijam jako oczywistosc.

  Kuc to balwan albo agentura, ale akurat na odcinku romantykow sie z nim zgadzam.

 52. Samolot smoleński to taka metafora dla mas. Kilka osób mogło do niego wsiąść, ale na pewno nim nie poleciało, nie walnęło nim w pancerną brzozę ani nie rozwaliło się w wyniku n liczby wybuchów. Nie pokazano nam przecież oficjalnej listy pasażerów.

 53. to nie korzenie, to fundament

 54. Nowa podstawa programowa, ogłoszona przez min Annę Zalewska: więcej lekcji  języków obcych i więcej informatyki i w każdej szkole szybki internet.  To po co książki?

  Pamiętam jak Wojciech Olejniczak? albo Napieralski, obiecywali bezplatny tablet dla każdego ucznia.

  Jeśli chodzi o te informatykę to „każdy dziesięciolatek powinien już umieć posługiwać się myszą”. Powtórzę, jaja sobie robią.  Dziesięciolatek to już by mógł się nauczyć skórowania myszy.

 55. Toteż używam metafory, żeby było krócej. Ludzie zniknęli, a co się z nimi stało,  a nawet,  czy wszyscy nie żyją,  nie wiemy.

 56. To, że Alior Bank ma wejść na rynek rolno-spożywczy dziwić nie może własnie dlatego, że należy do grupy PZU. Ponieważ grupa PZU ma coraz więcej „ciekawych produktów ubezpieczeniowych” dla polskiego rolnictwa. W ten sposób zapewnia sobie dopływ wieloma strumieniami kapitału z polskiej wsi, który mógłby jeszcze zostać w rękach polskich rolników i co to by było wtedy!!!
  A już na horyzoncie Cargill monopolista na drugą nóżkę tworzy siatkę dystrybucji na Mazowszu. Tak więc wszystko przebiega zgodnie z planem. Szkoda, że nie naszym.

 57. Tak odnośnie do kultury popularnej: TVN właśnie zaczyna emitować serial „Belle Epoque” o tym, jak to dzielny detektyw z Krakowa ze słodkich czasów sprzed pierwszej wojny światowej bada sprawy o zabójstwo. Znowu ściema schematu kryminalnego, i to wzięta z analogicznego serialu o Londynie. Demon produkujący takie rzeczy najwyraźniej nie potrafi inaczej.

 58. Ano, nie wiemy, czy złe dusze zawiadujące tą sprawą zostawiły kogoś przy życiu. Wszystko możliwe.

 59. Cała ta historia to robienie sobie jaj. Ilość pojazdów uprzywilejowanych rozbitych w ten sposób idzie w Polsce w dziesiątki, jeśli nie w setki. Pech, że akurat tu jechała PBS. Ale za to jest piękny temat zastępczy. A w międzyczasie CETA, ruchy bankowe, rozruchy we Francji…

 60. Literatura XIX wieku ukazuje przy okazji ówczesna rolę i pozycję Żydów w Polsce. To słabo konweniuje z narracją muzeum Polin.

 61. Odpaliły, widać na zdjęciach. Przy 50km/h poduszki muszą odpalić. Testy NCAP się kiedyś przy takiej prędkości robiło (teraz 64km/h).

 62. A nie byla to metoda na wstrzelony w opone kolek?

 63. Taa,,, Jest taka koncepcja, że Powstanie wybuchło po to, żeby wybić i zastraszyć świadków tego jak było naprawdę. Nawet jeśli nie taki był cel pierwszorzędowy tego „eventu”, to drugorzędowy na 100%. Dzisiaj już nikt nie powie czym na prawdę zajmował się „Stary Doktor” albo jak to było z przesiedlaniem „się” etrurii do gett. Po to są przecież ci młodociani mordercy z AK.

 64. Za dzisiejszym NDz:

  – IPN otrzymał aż 24 mln mniej od wnioskowanej kwoty w budżecie na 2017 r

  – dr J.Szarek: ” Moje poparcie dla działań prof. Szwagrzyka pd początku było całkowite, z takimi postulatami kandydowałem na stanowisko prezesa Instytutu.”

 65. Dodam jeszcze,  że tablety od SLD były czarno białe. „Historii w nowej postawie jest więcej,  ale nie tyle co się obawiano.”

  Od siebie dodam,  może to i lepiej, bo lepiej będzie siać na ugorze niż wcześniej karczowac. O filozofii i łacinie nikt się przy tworzeniu nowej podstawy programowej nawet nie zajaknał.

  Czyli tajne komplety nadal aktualne.

 66. Ja też właśnie produkuję taką rzecz, ale z innym wektorem

 67. Budżet IPN wynosił wg sprawozdań w 2001 r. 83.421 tys. zł, plan budżetowy na 2002 wynosił 83.586 tys. zł. Odpowiednio budżet IPN w 2015 wyniósł 249.850 tys. zł. z tego „wydatki bieżące” 225.619 tys. zł. Zabawa polega na tym, że ten 'szalony wzrost” wynika głównie z wzrostu płac, bowiem one wyniosły w 2015 r. 138.712 tys. zł. tj.64,6%. Czyli wydatki na działalność statutową IPN  ogólnie wyniosły 111.138 tys. zł a w tym mieści się dosłownie wszystko, włącznie z zakupem papieru toaletowego.  Ponadto w IPN występuje zabawne zjawisko: wynagrodzenia wykonywane są zawsze w 100% ale już te inne wydatki – jakoś tak „poniżej planu”. Taka „szlachetna oszczędność’. Co ciekawe, pijani szałem patriotyzmu posłowie PiS nie dali rady wymyślić, że ta kasa w IPN jest rozproszona nie tylko na „delegatury” ale i „wydatki celowe”  na różną drobnicę, żeby przypadkiem prezes IPN nie miał ruchu i nie mógł przerzucić kwot w trakcie roku np. na istotny cel priorytetowy czyli – ekshumacje profesowa Szwagrzyka plus baza danych genetycznych i wszystko, co on uzna za konieczne. Pijani szałem patriotyzmu posłowie PiS nie wymyślili, że skoro tak jest, to na rok 2016 IPN winien dostać np. 100 mln PLN więcej i cała ta kwota winna iść na „wydatek celowy”: „program ekshumacji profesora Szwagrzyka”. Albo jeszcze lepiej 200 mln PLN. Taki ten prezes banków Morawiecki geniusz finansowy a nie wymyślił prostej sprawy? On chociaż potrafi bilans przeczytać ze zrozumieniem? Ja myślę, że on i Gliński potrafią czytać bilanse różnych instytucji aż za dobrze i dlatego od czasów rządów „Pierwszego PiS” – Państwowy Instytut Sztuki Filmowej na program pomocy społecznej pod przykrywką „robienia filmów” dla różnych sierot po Stalinie – dostaje ponad 100 mln PLN rocznie. Ciekawiłoby mnie porównanie kwot wydanych przez budżet państwa III RP na „filmy reżyser Holland i jej rodziny” (ok. 20 mln PLN w 6 lat)  z kwotą , jaką otrzymuje zespół profesora Szwagrzyka na ekshumacje. Nie mogę tego uczynić, bowiem w sprawozdaniach IPN to są „dane ściśle tajne” czyli „zagregowane”. Bo już informacje o jakichś „występach IPN w Berlinie” to jak najbardziej są.

  Ja otwartym tekstem rzucam żądanie aby na najbliższym posiedzeniu Sejmu RP ktoś zgłosił wniosek o korektę budżetu państwa Rzeczpospolita Polska o kwotę 200 mln PLN w celu podniesienia budżetu IPN na pozycję: „ekshumacje i bank danych genetycznych oraz inne wydatki, jakie wskaże profesor Szwagrzyk”.  I kwota ta nie może obejmować żadnych wynagrodzeń, bo te winny być w ogólnym budżecie. Z dobrego serca mogę zaproponować podniesienie budżetu IPN o kolejne 50 mln PLN w pozycji „wynagrodzenia”, żeby sobie profesor Szwagrzyk mógł zatrudnić większy zespół ludzi w różnych miejscach na raz. Albo i 100 mln PLN. W sumie można zlikwidować PISF , bo robi więcej szkody niż pożytku w obszarze promocji państwa a z kulturą też nie ma wiele wspólnego. A poza tym, jeśli uchwalony budżet roczny jest „na minusie” w wysokości 50 mld PLN czy 70 mld PLN, to jaką różnicę zrobi powiększenie tej dziury o 200 mln PLN – na tak ważny cel? Do boju , pijani szałem patriotyzmu posłowie PiS i „KUKIZ”.

  Ciekawe, że największy patriota PRL czyli pan Kornel Morawiecki” bredzi coś o eutanazji zamiast kazać synusiowi zwyczajnie podwoić albo i potroić budżet IPN i posłuchać, co jest potrzebne profesorowi Szwagrzykowi. Ale widać, że można uskładać z wynagrodzeń bankowych 16 mln PLN a na ekshumacje Polskich Patriotów – mniej przewidzieć w budżecie rocznym państwa. Powiedzieć: żenua, to za mało.

  PS. Jak to „można nie móc” jak się trochę chce a sponsorzy się uśmiechają z aprobatą.

 68. Sorry, trochę dużo, ale się wściekam właśnie. No i przenika mnie właśnie zupełnie niechrześcijańska pogarda dla tych małych cwaniaczków „patriotów” ciągnionych na sznurkach przez gazownię i UW – jak barany na rzeź. Wstyd, wstyd, wstyd.

 69. Precyzyjnie  wyliczona siła mikroładunku wywołuje taki skutek, że oś pęka w określonym miejscu (jest przecięta, ale efekt jest  podobny jak przy pęknięciu mechanicznym, które  spowodowane jest  tzw.  zmęczeniem materiału.

 70. Dziś miałem okazje podjechac i zobaczyc to drzewo.Jest tyle miejsca że można dowolną inscenizacje przeprowadzić, a żeby trafić w to drzewo to naprawdę trzeba być mocno zdesperowanym . O brudzie nie wspomnę także żadnych pasów to tam nie widać.

 71. to może być  prowokacja zaaranżowana po to, aby dr J. Szarek również podał się
  do dymisji –  w ramach solidarności z dr. K. Szwagrzykiem.

  I w ten prosty sposób zostałoby w IPN  pozamiatane.

 72. I jej maz… Pan Gawin… i nadpremier junior… w „szkole lideruf” instytut wolnosci Igora Janke…

  … i koleczko do przewalania poteznych budzetow panstwowych sie zamyka !!!

  Tym darmozjadom i pasozytom… i zwyklym zlodziejom… po prostu nigdy nie nastarczy!  Zbieranina wyjatkowych niemot i miernot… przyspawanych ryjami do panstwowego koryta… i tyle!

 73. A juz myslalam, ze ta czerwona wesz szlag trafil… a toto zombi jeszcze wylazi jak glizda po deszczu… Nostradamus sie znalazl!

 74. Ostatnio jakas pani profesor (z pedagogiki na UW – mojej alma mater 🙁 powiedziala, ze uczenie dzieci liczenia na papierze (’slupki’) w erze 'powszechnej dostepnosci elektronicznych urzadzen elektronicznych’ to przezytek. Bylo kiedys takie opowiadanie, chyba Asimova, jak po atomowej wojnie sluzby amerykanskie pilnuja ostatniego czlowieka, ktory potrafi liczyc bez komputera. I jak tu nie wierzyc w istnienie prorokow?

 75. I wektor sprawia zasadniczą różnicę, wskutek czego ci cymesiarze są pokazani w swojej małości i nędzy, satanistów dolnych typu Ludwika Krzywickiego począwszy.

 76. Krzywicki jest najlepszy, bo on się z niczym nie kryje

 77. Pan Bóg wykazał się przy tym poczuciem humoru, dając mu takie nazwisko.

 78. A Henryk Holland napisał o Krzywickim doktorat. Szkoda, że Agnieszka do tej pory nie nakręciła Ludwikowi laurkowej biografii.

 79. To chyba dzieło tych dwóch pedałów, co już tu byli lustrowani. Główną bohaterką (detektywką?) jest chyba jakaś młoda profesorowa z Krakowa.

 80. Ja tez przepraszam Gospodarza, ze obok tematu… ale uwazam, ze jest to sprawa na dzisiaj podstawowa… i najwazniejsza…

  … a wczoraj we francuskim telewizorze byl reportaz, ze w Szwecji… ZAKAZANO uzywania GOTOWKI… obowiazkowe staje  sie posiadanie telefonu komorkowego i specjalnej aplikacji aby zaplacic… 1,50€ za kawe w bistro…

  … gotowka juz nie przechodzi!

  No i z cala pewnoscia ta patologia… ten  BANKSTERYZM… ma zwiazek z dzis podpisana CETA’a.

 81. Etatysta nie ma dziś lekko. Przy takiej liczbie sposób komunikacji, czasem trudno ogarnąć czy działać na SMS-y, e-maile czy bezpośrednie rozmowy. Jeden z naszych ulubionych twórców-piosenkarzy napisał o tym piosenkę. Maszynka do ćwierkania czy jakoś tak.

 82. Off topic. „Mniejszość ukraińska obecna jest w Legnicy od zawsze.” – chyba Ukraińcy muszą wnieść poprawki do tej swojej mapki z pretensjami terytorialnymi, która była tu kiedyś opublikowana. O ile pamiętam nie aspirowali na niej do Legnicy… http://www.gazetawroclawska.pl/dolny-slask/a/ukraincy-beda-mieli-swoja-podstawowke-zaplaci-miasto,11794400/

 83. A ja to chciałabym wiedzieć ale konkretnie ile kasy z budżetu dostał MON /m.in./ na utrzymanie obcych wojsk w RP.  Chodzą słuchy, że tam poszła kasa dlatego trzeba było okroić tych którym słusznie się należy. Tych co niesłusznie z pieniędzy nie oskubią.

 84. Skąd informacja o Cargillu?

 85. …jakim cudem tyle waznych osob wsiadlo do jednego samolotu?

  Konradzie, jesteś do tyłu; siedem lat do tyłu. „Lotu samolotu”, o jakim trąbią media, nigdy nie było. Niektóre znane mi szczegóły umieściłem na blogu salonowym

  http://a-tem.salon24.pl/

  A conieco z tych rozważań, które zniknęłyby z cenzurowanej platformy, zamieściłem na bezcenzurowym blogspotowym blogu, zapraszam:

  https://atemcom.blogspot.com/

  Może uzupełnię ten ostatni blogasek o nowe, elegancką polszczyzną napisane texty. Te tam obecne są próbami powrotu do języka po wielodziesięioletnej przerwie, w trakcie której gładko i elokwentnie wywijałem innymi językami. Now feel like coming back, with a vengeance. Nie podoba mi się, co agenci obcych zrobili z Polską w międzyczasie. Któż inny to naprawi, jeśli nie my. Wróćmy do rzeczy.

   

  W sprawie tzw. „katastrofy” to jasno i krótko powiem, że ta rozegrała się jedynie na ekranach telewizorów w dwóch wymiarach, obydwa z nich wirtualne. Sfingowano „wypadek lotniczy” aby, jak to pisze powyżej Rozalia, rozszarpać emocjonalnie Polaków. W rzeczywistości (nawet nie był to 10.4.10, lecz kilka dni wcześniej) wywieziono ludzi, którzy później znaleźli się na listach poległych. Oni wcale niekoniecznie gdziekolwiek „samolotem” polecieli. Nic dalej nie napiszę — obecny rząd to przykrywkarze-zamiatacze-mąciwody, którzy aktywnie nie chcą, by cokolwiek, co działo się 7-10.4.10 kiedykolwiek dotarło do Polaków. Ustępuję przed siłą; póki sztorm trwa, póty nie będzie delikatnych manewrów nawigacyjnych.

   

  Myślę, że to jest zrozumiałe. Wpierw przetrwać burzę na otwartym morzu. Wejdziemy do portu „Prawda” wtedy, gdy widać będzie blokujące doń dostęp zdradliwe, podwodne rafy, ponastawiane przez wrogów Polski, stale wzmacniane. Zrobimy to przy dobrej pogodzie, gdy już wytrałujemy miny i rozpoznamy sieci.

 86. Synuś Kornela musi uszczelniać system podatkowy by wypłacac  daninę poważnym kontrahentom strategicznym .Taki General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o. – Opel dostaje od 1,5 do 2 mld zwrotu słynnego podatku VAT miesięcznie .Rocznie około 20 mld PLN . Także te 200 mln to chyba na waciki 🙂

 87. Czy ktoś się orientuje co się dzieje w tzw.strefie wolnego słowa?Chciałam zerknąć na blog IBF a im bardziej patrzyłam tym bardziej bloga IBF nie było.

 88. A ludziska z radoscia przyjma, bo appka, bo telefon, bo nowoczesnie – i trzeba sie pozbyc gotowki, bo przezytek, pranie pieniedzy i terrorysci. Zaden baran nie zwroci uwagi na fakt, ze na przyklad psychole z Molenbeek komunikowali sie zwyklymi, nieszyfrowanymi sms-ami i puszczali przelewy elektroniczne – ale tez cala operacja nie jest wymierzona w Panow Uchodzcow…

 89. A ta ustawa o VAT to była już tyle razy krytykowana a „być musi”. Ile to już lat. I proszę jeszcze przypomnieć nazwisko autora tej ustawy. On chyba też jest aktualnie „na pokładzie”. W wolnych chwilach udostępnia swój pałacyk na patriotyczne „iventy”. Łza się w oku kręci”.
  Oczywiście , że 200 mln PLN to tylko „na waciki” ale naród tu pokorny i daje się wkręcać w dowolne ustawiane „konflikty polityczne” jak np. „czy Bolek to Bolek” i inne takie, a czas leci i kasa też leci – dla swojaków.  Oni naprawdę myślą, że kary Boskiej nie ma.

 90. Aby nie za dużo na temat poboczny: w ogłoszeniach:”Tygodnik ciechanowski” 2017, nr 7, TR s. 8.  Zaczyna się od sieci doradców żywieniowych.

  Jak ktoś chce wysłać list motywacyjny:

  Warsaw_HR@cargill.com

 91. Strefa wolnego słowa zamieniła się w strefę szybkiego słowa…

 92. Jak to mówią „tyle ile trzeba”. Ja im nie żałuję, ale te „wielkie pogrzeby z udziałem Prezydenta RP” jakoś nijak się mają do właściwego zaplanowania budżetu IPN, żeby prof. Szwagrzyk mógł robić bez ograniczeń to, co jest zapisane w ustawie o IPN.  Niektórzy myślą, że kłamstwo i obłudę można powtarzać  w nieskończoność i używać zasady „do trzech razy sztuka brak budżetu dla IPN” , aż się cały IPN – wykotłuje.  Rosną nowe pokolenia a kości w ziemi też leżą spokojnie i doczekają prawdy. Tyle, że współcześni manipulatorzy za te zbytki mogą sami się grobów nie doczekać.  Ale za to Sądu z Góry jak najbardziej. Za brak pochówku chrześcijańskiego dla Polaków – najlepszych Synów Narodu. W sumie za te manipulacje księża nie powinni dawać rozgrzeszenia po spowiedzi, bo to są kpiny z Ducha św.

 93. Rozumiem,że przez ten wzrost szybkości Pani IBF się nie nadawała,bo młoda już  nie jest i się nie wyrobiła na zakręcie…

 94. W której minucie filmu to pada?

 95. „Metafora” — ładnie powiedziane. Tylko że przez to ich metaforyzowanie dziś Pani Premier, którą lubi i szanuje więcej, niż kilka osób, czytających ten blog, musi się szybko zastanawiać, czy wreszcie powiedzieć Narodowi prawdę.

  Czy Beata Szydło skończy z kłamstwem „smoleńskim”? Czy zacznie porządki wśród notorycznych łajdaków, żerujących na Polakach, czy zacznie rządowe śledztwo w sprawie grup realnej władzy, grup likwidujących dowolnych niepodległych im polityków, bankowców i księży, vide — Skrzypek, generałowie WP, ksiądz Suchowolec, Zych, Popiełuszko i wielu, wielu innych patriotów…?

   

  Kierowca BOR z „parunastuletnim stażem” to taki, który widział, który wie, który uczestniczył. Ile może Pani Premier oszukiwać siebie, że „ja tu tylko na chwilkę”, ile może im posłusznie podstawiać się jako worek treningowy, ile może dać im się zastraszać i wykorzystywać jako parawan do demontażu państwa?

   

  Na te pytania Pani Premier musi sobie wkrótce odpowiedzieć. Kto inny, jak nie Ona. Tyle nadziei było związanych z Nią, gdy obejmowała urząd Premiera.

 96. Goldman Sucks i bank brytyjskich handlarzy narkotyków – brawo!

 97. nic więcej, tylko zacytować  mme paris:  wszyscy won! (a moze to od kukiza?) – no ale kto potem? (to już  moje)

 98. I pewnie w najblizszej przyszlosci o tym sie nie dowiemy… wiemy za to doskonale KTO przez tyle lat robil nam wode z mozgu ta „smolenska sciema”… i kto zyl z tego „industry” pogardy dla ludzkiego zycia… KTO  z premedytacja zaklamywal rzeczywistosc… w nadziei, ze sprawa „przyschnie”… publika zapomni… albo „zakryje sie” inna sciema merdialna… na dodatek w tych samych merdiach i przez te same presstytutki !

  Oni do dzisiaj sa w naszym zyciu publicznym obecni… do dzisiaj tocza walke z nami… takie rozne zombi… stare kiejkuty… janiki, jakuboskie czy inne „dete  merdialnie” ogorki.

  Nic nowego!  Wszystko juz bylo… i to zaledwie kilka lat temu… i wszystko sie powtarza znowu…

 99. Prawdę poznamy, gdy świat zostanie oczyszczony. To nastąpi bardzo szybko i będzie bolało.

 100. Szydło w szpitalu, a tu już pan premier Gliński przyjął strategię pana premiera Morawieckiego, co to ją Beata przed wypadkiem wywaliła do poprawek. Bardzo wszystkim na rękę ta biedna potłuczona pani premier.
  To wcale nie jest nie na temat, to jest bardzo na temat, bo mnie się tak zdaje, że jedynie jeszcze Szydło nas chroni przed „społeczeństwem obywatelskim” wg Glińskiego, zarządzanym centralnie finansowo wg Morawieckiego. I niech mi tylko nikt nie pisze, ze sam Naczelnik Kaczyński nas uratuje, bo on zielonego pojęcia nie ma, co tam w tych pomysłach panów premierów naprawdę siedzi.

 101. Tego sie cenzuralnie skomentowac nie da – nawet pomijajac ten drobny detal, ze HSBC juz w Polsce jest (w Krakowie). Nie ma, moze oprocz JP Morgan, gorszych kreatur niz Goldman Sachs. Kto ciekaw, tu swietny artykul (autor jest troche zakrecony na lewo tak ogolnie, ale akurat tutaj trzymal swoje impulsy na wodzy): http://www.rollingstone.com/politics/news/the-great-american-bubble-machine-20100405

 102. Od rana to oglądam i nie mogę tego usłyszeć :(((((

 103. Co się dzieje w tzw.strefie wolnego słowa, to dokładnie nie wiem, ale wiem, że już wszystkie wiewiórki w stolicy popiskują, że niedobrze, oj niedobrze….

 104. Bo przy wszystkich jego zaletach wielu, akurat na finansach i mechanizmach kreacji pieniadza przez banki komercyjne zna sie pan prezes niespecjalnie – co oznacza, ze spec od prezentacji moze mu sprzedac dowolna bzdure.

 105. W tym temacie polecam mój komentarz z 13;29.

 106. do nas to wejdzie jak wieś spacyfikują kredytami, etc

 107. A czy my jesteśmy pewni, że to się w ogóle wydarzyło? Limuzyna oprócz rozwalonego tyłu,  ma solidne wgniecenia z boku. To Seicento tak w nią kropnęło? I samo przy tym nie ucierpiało?

  Na dobrą sprawę to można było efekty tego wypadku obejrzeć „na własne oczy  w telewizji”, jak samoloty 11 września i 10 kwietnia.

  Teraz słychać z każdej strony rozwalajacy mózg klangor i podział społeczeństwa na opluwajacych i pocieszajacych.

  Zaryzykuje twierdzenie. To są pier..ły od początku,  a my mamy do czynienia z actor’s crisis. Hipoteza badawcza oczywiście.

 108. We Francji 67% Frankow nie chce nawet slyszec, ze gotowka zniknie!

  Fakt, ze jest ogromna propaganda „na pozbycie sie gotowki”… i temu czarowi w duzej mierze ulegaja mlodzi ludzie… i do tego NIC posiadajacy.

 109. Film trwa 4:01. Wałęsa to mówi kiedy przechodzi z Macierewiczem do saloniku i się tam rozsiada. W drodze zaczyna o tym mówić. Dla uscislenia, film jest w małym okienku na dole z napisem – „zamieszczone przez Sławomira Cenckiewicza”, a pierwszy obrazek – śnieżenie.

 110. ??? Coś się musiało Pani (albo Francuzom) pozajączkować. Szwecja nie jest w strefie euro, dalej obowiązującą walutą jest szwedzka korona.

  Rzeczywiście propagadanda i działania eliminujące rozliczenia gotówkowe prowadzone są od dawna, ale dalej używana jest gotówka równolegle z wirtualnymi rozliczeniami. Są też małe sklepy które honorują karty bankowe dopiero jeśli rachunek przekracza 50 koron.

 111. Zeby te 30.000  „nowych miejsc pracy” moglo  drenowac Polakow kieszenie… i swoje przy okazji tez… dla tych banksterow!

 112. A w pierwszym komentarzu pod artykułem stwierdzenie: „Trzeba zlikwidować ten IPN bo to najdroższy departament”.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nieoficjalnie-dymisja-prof-szwagrzyka-pozostaje-wazna-do-konca-lutego/fy47wwv

 113. No i zarówno Glińskiemu jak i Morawieckiemu oraz ich mocodawcom nie na rękę IPN, dlatego Morawiecki obciąl mu fundusze. Likwidacja przez zaduszenie.

 114. Ja wiem, ze wiekszosc ludzi nie chce o tym slyszec – ale lykneli tyle rzeczy ze i na to sie zgodza, zwlaszcza jesli po nastepnym ataku terrorystycznym odbedzie sie odpowiednio silne urabianie przez media (bo terrorysci placili gotowka, gdyby nie to moze policji by sie udalo trafic na ich trop, bla bla).

  W Holandii przez ostatnich pare lat stopniowo obnizany jest maksymalny nominal akceptowanych przez sklepy banknotow – w tej chwili 50 albo 100 euro (a bylo kiedys bodajze 500). Taktyka na zabe we wrzatku – zwlaszcza, ze ogromna czesc Holendrow bardzo sobie chwali 'wygode’ nie zdajac sobie sprawy, do czego to prowadzi.

 115. Uważam że słowo „publiczny” powinno zostać na nowo zdefiniowane… Dość tej maskarady

 116. Jak to co… egzekucja

 117. wygaszanie wszystkiego co mogłoby mieć znamiona obiektywności/rzetelności/.., po prostu ten pożar o Polskę idzie pod sikawki 'straż(a)(ni)ków’

 118. lub postępowanie zabezpieczające w trybie egzekucyjnym

 119. tożsame ze słowem 'społeczny (interes)’

 120. ”Ale ja prosiłem o teczkę swoją”

 121. „Bank Światowy”, „Polski”, „Spółdzielczy” czy inny „Skok” (na kasę)… Wszyscy oni mają w swoich „ofertach” produkt taki jak kredyt. Czym się między sobą różnią? Tym że mają różne nazwiska (jeden się nazywa Morawiecki, drugi Belka, trzeci Kołodko a czwarty Szewczak) i inaczej pomalowane sztandary.

  Prawdziwą tragedią jest kiedy kolega, albo znajomy albo ktoś z rodziny sprzedaje swoim taki produkt.

 122. dla szwecji prognozowane terminy przyspieszają: 2030, 2025, 2020 i chyba będzie  szybciej,

 123. tak… „interes” to też „dobre” słowo… równie wieloznaczne. Robić w „interesie publicznym”

 124. Egzekucja to pojemne słowo. Postępowanie ma tworzyć wrażenie „wzruszalności”. Uchowaj Boże!

 125. Czym różni się producent żywności od rolnika?

  Rolnik produkuje jedzonko „na jakość”, a producent „na ilość” i zysk banku, w którym ma otwartą linię kredytową.

 126. Za dużo piratów na morzach i oceanach żeby z nimi bezpiecznie handlować.

 127. już zapadają wyroki [sankcje quasiegzekucyjne tj. bez podstawy prawnej np. na rzecz skarbu państwa] z przywołaniem, iż podstawą jest interes społeczny [adwokaci już się wyuczyli recytować, że nie paragraf/… lecz interes społeczny]

 128. O ile pamiętam, to kierowca Pańki długo nie pożył.

 129. Panstwo tu piszecie o kulturze, ksiazkach, filmach…… polityce, pogladach…?  Czytam to z najwyzsza uwaga, bo zdumiewajaco to podobne, w istocie, do dzialan i swiadomosci ludzi w nauce, technice, przemysle, tam gdzie ja sie poruszam. To samo zwichniecie kregoslupow, paraliz strachem, nieudolnoscia i gnusnoscia. Brak wiary oparty na wlasnej niezdolnosci, polaczony z pycha przekonania o wlasnej wielkosci i niezastepowalnosci.   A przeciez u podstaw wszelkiej dzialalnosci musi lezec ekonomia, ktora zarobi na dzialania wyzsze i da sile materialna i organizacyjna. Polska gospodarka kieruja ludzie podobni do tych od kultury. W rezultacie mamy montownie z  niskimi kosztami, zas nasi wynalazcy, naukowcy i inzynierowie pracuja na emigracji. Przerazenie budzi mysl, ze miliardy od Morawieckiego dostana „profesory” z „narodowej rady rozwoju”. I przewala to jak za Gierka.   Socjalisci i komuna wychowali nowy typ czlowieka, calkiem odwrotny od takich jak Korwin-Milewski, a bez takich chyba sie nie da rady. A zauwazmy jak zupelnie nie ma zapotrzebowania na te tysiace  specjalistow – emigrantow, ktorzy w ostatnich dekadach przeszli szkolenie i odnosili sukcesy. Zdrajcow nam nie potrzeba, uslyszalem wielokrotnie.

 130. Na TVP Historia wlasnie leci dokument o losach sowieckich jencow wojennych w obozach na terenie Rzeczypospolitej

 131. Co tam ekshumacje… Ważne że „Dama z gronostajem” stała się wreszcie dobrem narodowym

 132. lekko bym poprawił 'u podstaw wszelkiej działalności musi leżeć prawda’ – a prawda leży niczym wycieraczka odrzucona na śmietnik historii

 133. Niestety nie mam dostępu do prognozowni, ale myślę że 2020 to jeszcze nie. Zarządzający Szwecją mają – przynajmniej szczątkowe – poczucie wspólnoty z t.zw. społeczeństwem i usiłują bronić się przed ostatecznym zaprzedaniem. Ale naród jest wyćwiczony i jak zajdzie potrzeba i z góry pójdzie rozkaz to zaprotestuje jedynie jakaś drobnica.

 134. koszty eutanazji będzie można odliczyć od podatku? PIT-EU1a jako załącznik

 135. Kiedy byles na wsi ,dzisiejszy rolnik musi produkowac na ilosc, czy to plody rolne ,czy mieso ,na owocach i warzywach konczac. Wiesz ze najwiekszy koszt produkcji na wsi to mieszanki ,chemia i antybiotyki

 136. Dania, Holandia, Norwegia ustawodawstwo juz przygotowane tylko jeszcze dane statystyczne dot. aprobaty trzeba poprawić, w Szwecji ok. 0.85% jest przeciw [dane 2016]

 137. i energia [paliwo, gaz, prąd]

 138. Zle rozumujesz, to co dla ciebie jest ekonomia ,nie jest nia dla zarzadcow. Dla nich ekonomia to zadluzanie panstw i narodow, kontrola populacji i tworzenie bezwolnych mas. Poszukiwanie nowych obszarow eksploatacji zarowno geograficznych ,spolecznych itd

 139. A jak masz drukarke to koszty ,ludzie i cala ekonomia w tradycyjnym pojeciu przestaje w ogole istniec. Drukujesz i dzielisz wedle uznania , tak samo eksploatujesz

 140. Nie bedzie potrzeby beda zestawy w Lidlu po 19,99zl.

 141. Zgoda. Ekonomia musi wynikac z naturalnej tworczosci, czyli z dazenia do prawdy.

 142. Oczywiście że tak… ZUS też istnieje na zasadzie interesu społecznego (solidarności, itd. itp.). Polska to szczególny kraj jeśli chodzi o spłacanie kredytów (tzn. najmniej jest z tym problemów… jeszcze), ale z drugiej strony chyba jako jedyna posiada w swoim systemie prawnym coś takiego jak „bankowy tytuł egzekucyjny”. Popraw mnie kolego jeśli się mylę ale takie rzeczy gdzieś wyczytałem, ale jeśli tak to „ktoś” zaplanował u nas coś naprawdę grubego i teraz chodzi tylko o pretekst… Biorąc to pod uwagę, należy całą tę politykę finansową (kredyty, deficyty, rozdawnictwo) i fiskalną (mechanizmy „uszczelniania” i egzekucji) jaką zaczął zaprowadzać PIS uznać za zbrodnię na narodzie.

 143. Dobrze że Pan użył „ekonomia w tradycyjnym pojęciu”, bo to co się dziś zalicza do ekonomii, ten cały keynesizm i „rynki finansowe” to czyste genderactwo a nie żadna ekonomia.

 144. Nie chcę wpisywać się na listę trolli. Dodam tylko, że tutejsi emeryci są zdecydowanie przeciw rezygnacji z gotówki, a stanowią 20% ogółu ludności.

 145. Śmiem twierdzić, że ZUS istnieje na zupełnie innej zasadzie

 146. to ciekawe w porównaniu z danymi w necie [dostępne projekcje publikacji od 2014 i wcześniejsze], czyli scenografia jest gotowa a realia coś nie tak – to tym gorzej dla realiów; to się chyba nazywa realny socjalizm

 147. proszę nie mów tego dosłownie

 148. PiS jest tylko ideologicznym i wykonawczym kontynuatorem i niczym więcej; problem wynika z definiowania: co to jest prawo oraz z prymatu ideologii nad prawem [państwo, kasta, .. ponad wszystko], to czy bte czy zwykły tytuł wykonawczy byłby bez znaczenia gdyby respektowano i stosowano nawet to ułomne i istniejące prawo; a to istniejące i tak wszyscy mają w d…, pieczątka, podpis i po cudzą kasę

 149. Adamo21,

  Tak… prawie wszyscy… tak ze 3/4  WON… w kazdym badz razie – tak czy owak – trzeba robic swoje – bo letko nie bedzie… to jest pewne!

  We Francji tez nieprawdopodobny BAJZEL… jak sie zrobi cieplej to sie chyba zacznie dopiero dziac… jest bardzo nerwowo i widac ogromna desperacje wsrod rzadzacych… wychodza na wierzch rozne brudy… tworzy sie chaos… jest wielkie parcie na socjalizm… i „uslugi bankowe”… ktore calkowicie bankrutuja…

  … nikt nie wie co i jak bedzie potem… co sie wydarzy… ale wiem, ze nie ma pracy np. tu we Francji i jej nie bedzie… wiem, ze wszystko dookola jest rozwalone, zwyczajnie pada… i co wiecej prowokuje sie sytuacje, zdarzenia aby to co dotychczas jeszcze bardziej zniszczyc… w to miejsce wbrew protestom ludzi wprowadza sie jakis wydumany postep, nowoczesnosc, robotyzacje, cyfryzacje, ktore to ma byc „lekiem na cale zlo”…  ludzie sa BIEDNI i z kazdym miesiacem biednieja bardziej i bardziej… jest stagnacja… i w zwiazku z powyzszym nie zanosi sie na szybka zmiane czy poprawe tego balaganu…

  … i najwazniejsze… wiem, ze kto ma w Polsce kawalek ziemi… czy ogrodka to musi zaczac uprawiac… aby miec troche swojej zywnosci… zeby po prostu moc przezyc… bo jeszcze moze byc „strugany wariant z glodem”… w tle.

 150. my to nazywamy: powrót do czasów Gomułki [bez kasy to tylko window shoping nam zostaje] i pietruszka z ogródka

 151. coś w tym jest, tzn. w doprowadzaniu do eskalacji przeciwstawnych emocji. Tak na zdrowy chłopski rozum takie samochody powinny być wyposażone w lokalizatory GPS oraz wideo rejestratory. Cała trasa przejazdu łącznie z informacją o aktualnej prędkości powinna być też dostępna w centrum operacyjnym. I to by wystarczyło, aby nie bić piany. Natomiast,  jeśli rządowe samochody nie mają urządzeń, które posiada każda najmniejsza firma transportowa, to zasadniczo po co nam taka dziadowska administracja.

 152. „…Na stronie Ministerstwa Rozwoju można znaleźć dokument dotyczący „zwiększania obrotu bezgotówkowego”. Zgodnie z jego założeniami, udział gotówki w transakcjach na obszarze Polski, ma spaść w ciągu 5 lat z 21,5% do 15%. W tym celu rozważane jest m.in. obniżenie limitu transakcji gotówkowych.
  Jeden ze sposobów na przekonanie Polaków do obrotu bezgotówkowego, zakłada wprowadzenie specjalnych ulg podatkowych. W przypadku transakcji elektronicznych, stawki podatku VAT miałyby zostać obniżone o 1 punkt procentowy, do 22% i 7%…
  …Wszystko odbywa się pod pięknie brzmiącymi przykrywkami, ale prawdziwym motywem jest możliwość grabienia ludzi na skalę większą niż kiedykolwiek w historii.
  Ogromna liczba krajów boryka się dziś z problemem zadłużenia. Wycofanie gotówki byłoby dla polityków wymarzonym rozwiązaniem. Społeczeństwo bezgotówkowe umożliwia wprowadzenie negatywnych stóp procentowych. Obywatele byliby zmuszeni do płacenia za trzymanie pieniędzy w bankach, a zadłużenie zostałoby zredukowane. Z kolei rządy mogłyby zapożyczać się po zerowym koszcie. Co stałoby zatem na przeszkodzie, aby politycy mogli dalej zadłużać obywateli i sponsorować za to coraz bardziej absurdalne wydatki? Można jedynie domyślać się, jakie obietnice wyborcze pojawiłyby się w programach poszczególnych partii…” 

  (Zespół Independent Trader – Walka z gotówką przybiera na sile)

 153. ?

  ?

  Wytłumacz…

  .

 154. oj tam nikt spośród tych, którzy zetknęli się z tym wypadkiem długo nie pożył, włączając w to rzeczoznawcę samochodowego

 155. Mam nadzieje, ze ten „projekt banksterski” w Polsce nie wejdzie.

 156. To chyba „wie każdy” kto liczyć potrafi i wie co to jest własność… ZUS wrzuciłem nie jako osobny temat, ale jako inny punkt ciężkości od tego co dziś jest na tapecie. Szwagrzyk robi ważne rzeczy, ale to nie jego ewentualna porażka „dźwignie z posad bryłę świata”.

 157. jak chcesz o egzekucjach w RP to takie sobie, na codzień mamy dziesiątki jeszcze lepszych:

  http://www.niepokonani2012.pl/wp-content/uploads/2015/11/petycja-prokurator-rejonowy.pdf

 158. PIS to właśnie tak dla podkreślenia że nie ma różnicy jak się „sza…nowni” nazywają. Diabeł używa wielu imion i uwielbia przebieranki.

  Czy samo stworzenie takiego „instrumentu” dochodzenia „interesu publicznego” nie świadczy o tym że cała reszta jest dla picu? Tak jak Szwagrzyk jest dla picu pod nazwą IPN? (oczywiście o innym wektorze).

  PIS, IPN, ZUS to wszystko jest jedno wielkie oszustwo… i zbrodnia.

 159. to w Rumunii Caeusescu brał kasę za przymus trzymania oszczędności w bankach, Albania chyba też – i jaki wzruszający koniec

 160. PS… szkoda tylko tych kilku sprawiedliwych którzy dali się w to wciągnąć. I mam nadzieję że nie zrezygnują ze swojej działalności tylko dlatego że byli „członkami”.

 161. I jaki kulturalny… A mogło być jak w Wenezueli gdzie głodni ludzie zwierzeta z ZOO wyciągali bo nie mieli co jeść

 162. za komuny była waluta-funktor do rozliczeń w społeczeństwie tj. flaszka;- będzie powrót i już nawet Episkopat to zauważył jako drastyczny wzrost spożycia

 163. Ja tego „wypadku” tak mocno nie sledze… ale niewatpliwie jest to proba „actor’s crisis”… czyli kolejna merdialna USTAWKA  jak ta z grudnia… z tym calym rezyserowanym „puczykiem”!

  Dzisiaj we Francji kroluje temat CETA’y… a Marina LP od samego rana krzyczy, ze jesli wygra elekcje prezydencka to nie ma takiej sily zeby podpisala te cala skandaliczna umowe zawarta w 1800 stronach i ponad 3000 stron aneksow do tejze!

  Zaden pajac polityczny oprocz niej jak dotad tak zdecydowanie nie potepil tej kosmicznej umowy.

 164. Wierzę na słowo… Wiesz ja bym chyba zwariował gdybym miał się w tym szczegółowo grzebać. Masz żołądek z żelaza… Podobnie jak gospodarz.

  Wystarczy na dziś. Pozdrawiam wszystkich.

 165. Pierwsza ekipa Policji drogowej , która pojawiła się na miejscu „wypadku” też podobno miała szybkie „zejścia”. Zawodowcy przy tym się kręcili.

 166. „Od zawsze” to jest Pan Bóg. To są jacyś ateiści-bezbożnicy.

 167. Nie, nic mi nie pozajaczkowalo…

  … wczoraj widzialam reportaz w glownym wydaniu wiadomosci… dziennikarz nie mogl zaplacic gotowka… za kawe w barze bistro… pewnie w koronach, skoro mowi Pani, ze Szwecja nie jest w strefie euro… ale dziennikarz mowil o rownowartosci 1,50€ za te kawe.

  Napewno reportaz ten byl tendencyjny… to nie ulega zadnej watpliwosci, ze niby Francja to taka zapozniona jest bo w Szwecji juz gotowki nie uzywaja… bo to takie „utrudnienie” i zbyteczne obciazenie… i w ogole to gotowka jest „be”… albo… ze Norwegia to taka nowoczesna i postepowa… bo juz prawie w 100%  zcyfryzowana…

  … po prostu propaganda wciskana jest „na zywca”… bo Franki sa wlasnie pod wzgledem posiadania gotowki… nieprzejednani!

 168. Dosyć wysublimowane. Ale w przypadku p. Pańki w oponę wstrzelono kołek (taki jak w ścianę). Kołek nagrzewa się w trakcie jazdy i powoduje eksplozję opony.

 169. Rzeczywiście to wygląda na raczej mało finezyjną próbę odwrócenia uwagi publiki od OBIETNIC i to tych „obietnic na śmierć i życie-antykomunistycznych”. A tu teraz trzeba siwy dym napompować, żeby się publika bezradnie rozglądała dookoła siebie a „ładne, młode chłopaki” jak ten Radek z Oxforda, będą po staremu kombinować wedle tego, co ustalono w Magdalence. Od tego, to najbardziej bojowy bojownik o wolność i demokrację – nie da rady się odkleić. „Pacta sunt servanda” wobec chłopaków ze WSI ale nie wobec Narodu. Bo w sumie „kto to jest ten naród”? Jak się „tutejsze zbuntujo”, to  zawsze można dobrać z „Ukraińców od małżeństwa Okręt” czy innych „radnych białoruskich” od tego „lirnika TW” Sokrata Janowicza:))) A w ostateczności jeszcze się można pogodzić z Kutzem.

 170. Dobre. Pan Kornel niech da przykład „czynem”:)))

 171. Odwrotnie, bo to śmieci obecnie w przyspieszonym tempie wędrują na śmietnik historii, a prawda pokazuje blask.

 172. Dwaj policjanci prowadzący to śledztwo, na rybach utopili się w wodzie sięgającej im do kolan. Wcześniej im to śledztwo odebrano.

 173. Wie Pan, dzisiaj we Francji jest naprawde bardzo trudna sytuacja… napewno propaganda bedzie ludzi urabiac… ale wielu otwieraja sie oczy… nie przypuszczam, zeby teraz zaryzykowali wycofanie gotowki… we Francji jeszcze nie teraz… chociaz przyznac musze, ze oglupianie jest straszne…

  … dzisiaj wazna jest sprawa CETA’y… i kampania prezydencka, ktora nic nie zmieni bo we Francji wszystko zaczyna sie walic… doslownie wszystko… i na dodatek w zwiazku z Brexit’em okolo 40.000 Frankow musi wracac do Francji… bo ich firmy w GB… zbankrutuja!

 174. BTE przestał już działać.

  Ale może coś innego wydumają.

 175. Przepraszam ze poza tematem. Ogladalem jakis film jak w Angli wprowadzili w domu starcow „”zrownowazone”” zywienie to skonczylo sie to chinskimi zupkami.

 176. Rozalia odpowiedziala (dzieki, R.!).  Wszystko dobrze slychac i widac.

 177. jak to  NIC?

  A saldo debetowe na kartach kredytowych się już nie liczy?

 178. bo to zawód o śmiertelności znacznie powyżej średniej

 179. Mam nadzieje, ze nie bedzie az tak zle… ale rzeczywiscie prawie ze, udalo sie wyhodowac czlowieka ze „zwichnietym kregoslupem”…

  … wierze, ze zaczna odradzac sie ludzie pokroju sp. Hipolita Korwin-Milewskiego czy Woynillowicza… dzisiaj to koniecznosc dziejowa…

  … a gwoli prawdy… to dzisiaj nie ma zapotrzebowania w Ojczyznie… ani na tych co przed laty wyjechali… ani na tych co w Ojczyznie zostali… bo banda zlodziei i kryminalistow    w bialych kolnierzykach zawsze… se poradzi… i albo sciagnie se za nasze pieniadze „uchodzcow”… albo  Ukraincow… albo jeszcze innych niewolnikow…

  … no ale tak to wiecznie trwac nie bedzie.

 180. Kochani.

  Powiedzmy, załóżmy, że funkcjonuje rzeczywiście ta „rada starszych”.

  Ci starsi na 100% będą grać na odroczenie.

  To jest trochę poetycka odnośnia dla naszych polskich spraw.  Ale proszę zauważyć; BolEk dał wiarę – odroczenie na kilkadziesiąt lat (w tym ten żółw Mazowiecki na kilka). Kaczyński jako dodatkowa alternatywa daje coraz krótszy period dla nadziei.  Po tym musimy już…..dojść wreszcie do dna.

  Dno to jeszcze nie piekło.

 181. PiS (jako formacja polityczna) nic nie ma do gadania w kwestii  „polityki gospodarczej”.

  Polityką gospodarczą w państwach-bankrutach zajmują się rezydenci wyznaczeni przez kartel bankowych wierzycieli, czytaj prokurenci z biura  syndyka masy upadłości.

 182. za komuny byl przlicznik zbozowy – np stosowal go kk w przypadkach inwestycji budowlanych takich jak nowe świątynie  (info z pierwszej kiedys reki)

 183. Było coś takiego. Nawet gazety podawały cenę „metra” zboża, jak teraz podają kurs walut. Raczej mocno dawne czasy.

 184. Ponieważ tu przywoływano tezę o długoletnim doświadczeniu kierowcy rządowego, przeto to jakoś tak dziwnie „mi się przypomniało”… I jeszcze to ostentacyjne obściskiwanie wdowy po Pańce przez pochylającego się nad dolą wdów i sierot Kuronia. Co to obiecał pani Pańkowej, że jej nie zostawią samej po śmierci Walerka. No pewnie…

 185. Zawsze przy takich wypadkach kręcą się zawodowcy. Przy śledztwach w sprawach wypadków również. Potem to rozciąga się w przestrzeni i w czasie, więc nie wiemy dokąd/do kogo jeszcze zawędrowali zawodowcy.

 186. Jeżeli już episkopat podnosi kwestię ruchu trzeźwości, to scenariusze Twoje mogą być coraz bliższe…

 187. Wcale a wcale bym sie nie zdziwila… chociaz filmu o ktorym  Pan mowi nie widzialam, ale widzialam reportaz o „stanie” angielskich szpitali w Londynie… i ogolnie sluzby medycznej publicznej… w ubieglym tygodniu.

 188. My tu w ogóle lubimy pojęcie „zrównoważony”. Zwłaszcza rozwój. Ale te chińskie zupki w zasadzie pasują do zrównoważonego rozwoju.

 189. I przeszli nad tym do porzadku dziennego, ze ona miala zastrzezenia? To jest dosc nienormalne, w tej sytuacji.

  A nie jest to KLUCZ do tej sytuacji?

   

 190. W sumie to są „gry wewnętrzne”. Zapewne śp. prof. Pańko zaczął za bardzo czytać niektóre teczki  a może, o zgrozo, zlecił jakieś śledztwa, co to ich „nie mogli” jakimś sposobem – rozpocząć poprzednicy. Albo coś zamiast powiedzieć, że czegoś się nie da zrobić, powiedział, że zrobi wszystko aby to zostało zrobione. Jak to w NIK. Smutna historia i wielce pouczająca. Że lepiej być cukiernikiem lub ogrodnikiem – niż politykiem. Przynajmniej w III RP. Zdycha i zdycha i zdechnąć nie może. Boże!!!

 191. W tym kontekście ciekawa jest informacja, że Gliński wskoczył błyskawicznie w buty pani Premier i hasa z NUMem. Może wyautowanie Beaty na jakiś czas było im na rękę.

 192. Oooo… bardzo sie liczy… wszelki debet mile widziany jest  – mea culpa… pardon!

  Od tego debetu na tej karcie wszystko sie zaczyna… caly banksterski, zlodziejski byznes… odsetki… potem ewentualnie blokada karty i zwiazane z tym „operacje bankowe”, oplaty… generujace odsetki… az  do zajec komorniczych wlacznie.

  Tak, tak… saldo debetowe to podstawa !!!

 193. W Polsce i w krajach Europy Centralnej – bardzo wzrosła  w ciągu ostatnich 10 lat konsumpcja alkoholu. Zbliżyliśmy się do światowych rekordów. Wzrasta stress i beznadzieja plus gigantyczne budżety na promocję piwa. Przed wojną Episkopat alarmował, że „aż” 1 l na głowę czystego spirytusu Polacy konsumowali. Za komuny doszło do 10-11 l na łebka  i Kościół zaczął zakładać ruchy trzeźwościowe, za „S” konsumpcja spadła a teraz jest najgorzej. Weszliśmy do światowej czołówki. No chyba że te 2 miliony Ukraińców tak podniosły statystyki. Ale nie przypuszczam.

 194. Znajoma, będąc młodą lekarką, miała stypendialny staż w angielskim szpitalu, w latach 80-tych. Dyżur nocny. Zaczyna się agonia starszego człowieka. Moja znajoma leci do dyżurki i zawiadamia o tym angielskiego lekarza, prosząc o pomoc, leki i sprzęt do ratowania owego człowieka. A Angol: Danuta, zostaw go Bogu… Siadaj…

  Danuta, niezbyt gorliwa religijnie,  była z komunistycznej Polski i było to już w czasach, gdy chyba etykę wycofano z programu nauczania na akademiach medycznych. No ale, mimo wszystko, w lekarskiej głowie takie podejście jej się nie mieściło.

 195. No tak…nic dodać,takie to proste.przcież ma syna w seminarium…powinna rozumieć.

 196. Obydwaj… i Glinski i junior… sa do wyciecia z rzadu  PBS !… i nie ma o czym dyskutowac.  Niech PBS sie szybko kuruje i robi porzadek z tymi dziadami-kretami… nie ma co sie szczypac ani rozczulac…

  … PISF do likwidacji… a kasa po nich do Pana Szwagrzyka… i po sprawie!

 197. Nie tylko. Już pierwsze ostrzeżenie było w Izraelu – jeśli czytać znaki. /Spolegliwemu PADowi jakoś nic się nie stało./ Potem PBS wyraziła publicznie ZASTRZEŻENIA do „planu Morawieckiego”. Teraz mamy jakiś dziwny wypadek. I nagłą, niesamowitą „falę hejtu” ze zbieraniem kasy dla tego od cinque coś tam. A temu przewodzą politycy.

  Jasne, że to wszystko są przypadki, które chodzą po ludziach, jak wiemy…

 198. Europosłowie z Polski, którzy poparli dziś umowę CETA:> ✔️Edward Czesak (PiS)> ✔️Beata Gosiewska (PiS)> ✔️*Anna Fotyga (PiS)*> ✔️Karol Karski (PiS)> ✔️Sławomir Kłosowski (PiS)> ✔️Zbigniew Kuźmiuk (PiS)> ✔️Ryszard Legutko (PiS)> ✔️Stanisław Ożóg (PiS)> ✔️Bolesław Piecha (PiS)> ✔️*Tomasz Poręba (PiS)*> ✔️Jadwiga Wiśniewska (PiS)> ✔️Kosma Złotowski (PiS)> ✔️*Janusz Korwin-Mikke (Partia Korwin)*> ✔️*Michał Boni (PO)**> ****✔️**Jerzy Buzek (PO)*> ✔️*Dariusz Rosati (PO)**> ****✔️**Danuta Hubner (PO)*> ✔️Danuta Jazłowiecka (PO)> ✔️*Janusz Lewandowski (PO)*> ✔️Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (PO)> ✔️Barbara Kudrycka (PO)> ✔️Elżbieta Łukacijewska (PO)> ✔️Marek Plura (PO)> ✔️Julia Pitera (PO)> ✔️Jan Olbrycht (PO)> ✔️Jacek Saryusz-Wolski (PO)> ✔️Adam Szejnfeld (PO)> ✔️Róża Thun (PO)> ✔️Jarosław Wałęsa (PO)> ✔️Bogdan Wenta (PO)> ✔️Bogdan Zdrojewski (PO)> ✔️Tadeusz Zwiefka (PO)

 199. Tu z kolei w reportazu powiedzial ten Angol… byc moze to byl jakis odpowiednik ordynatora wydzialowego… niewazne… ze dzieki temu, ze w szpitalu pracuja lekarze z Polski to jeszcze z trudem bo z trudem, ale daja sobie rade… powiedzial, ze ci lekarze z Polski sa nadzwyczajnie odporni na „trudne warunki pracy”… Anglicy nie wyrabiaja po 16 godzinach, a Polacy pracuja czesto po 2 doby bez odpoczynku !!!

  Co do Pani znajomej… to napewno nie klamala… bo i po co.

 200. Odysie, bankowy tytuł egzekucyjny definitywnie zniknął z prawodawstwa pod koniec 2015 roku, na szczęście. Teraz obowiązuje taki wynalazek jak restrukturyzacja zadłużenia. Teraz za uszczelnianie i egzekucję zabrali się ci na górze.

 201. Ależ skąd! Nie kłamała! To były opowieści z cyklu: o angielskiej flegmie. Z przeproszeniem. Szarżuję, naturalnie – mówimy o etyce.

 202. Nie mam zamiaru się licytować w kwestii „kto wie lepiej”.

  Zwrócę tylko uwagę, ze w scenariuszu z kołkiem w opnie nie ma gwarancji że opona pęknie w takim momencie, który poskutkuje zakładanym finałem.

  Co innego zaś , gdy za limuzyną wiozącą dygnitarza jedzie samochód z „umyślnym”, który w stosownym momencie radiowo odpala ładunek.

 203. Za ostatni skok odpowiadają nowe przepisy antyalkoholowe, czyli wycofywanie flaszek 0,5 litra na korzyść o,7. Przedtem trunkowi pili te 0,5 w ustalonym dla siebie czasie: dwa dni, trzy, nawet tydzień. Teraz w tym samym czasie piją o,7, czy więcej, jeśli o,7 akurat nie ma. Jeszcze gorzej z menelami, bo muszą ileś dni żebrać by uzbierać na duzą flaszkę, i nie ma siły, by nie wypili na raz. Zapiją się na śmierć. Będą też naciski poczciwych durniów by podniesć akcyzę, co wykończy rodziny pijaków.

 204. Damę przynajmniej można zniknąć, coś jak Gęsiarkę 😉 A czy w ogóle wiemy gdzie pani z gronostajem ostatecznie zawisła? Bo przecież publika na Wawelu to obejrzy ją dopiro w maju. Może jest natchnieniem w pokojach pracy wytrawnego znawcy sztuki Glińskiego?

 205. te zupki  stanowią esencję takiego właśnie rozwoju

 206. nie tylko nie ma nic do gadania to jeszcze nie wie co gadać w kwestii polityki gospodarczej

 207. nazajutrz w Sejmie miał przedstawić raport dotyczący ustaleń w kwestii FOZZ, które pozbierał inspektor Falzman, a któremu się „zmarło” właśnie  przy okazji rozgryzania tegoż FOZZ.  A jego dyrektor w NIK  (A. Lawina) został za jakiś czas pobity przez „nieznanych sprawców” na klatce schodowej domu w którym mieszkał. I wskutek tego zmarł w szpitalu po dwóch tygodniach nie odzyskawszy przytomności.

  FOZZ chyba  chroni klątwa na podobieństwo grobowca Tutenchamona.

 208. Przecież to nie dotyczy wyłącznie PiS, ale wszystkich bez wyjątku przebierańców w ławach sejmowych.

 209. pamiętam głosowanie nad przeniesieniem budżetu szczepionkowego z MZ do NFZ i poparcie nowych szczepionek. Tutaj również brać poselska głosowała ramię w ramię bez względu na kolory

 210. Zgadza się,Kaczyński wyrażnie to powiedział

  https://stooq.pl/n/?f=1159382

 211. śnisz na jawie

 212. Chyba tylko potop był czymś wyjątkowym. Nie mam innych informacji.

 213. ” I nic się nie tłumaczy wprost

  wszystko ma drugie, trzecie, czwarte, piąte dno

  A! Czy ktoś zrozumie to?

  Wszystko ma drugie, trzecie , czwarte, piąte dno!”

 214. coś w tym jest, moja styczność z angielską służbą zdrowia trochę w ten deseń. Przy poważnym problemie zdrowotnym popłynęła sugestia by zabieg wykonać w kraju pochodzenia :-))) Natomiast drobne biurokratyczne wsparcie medyczne działało idealnie: coroczne przypomnienia i zaproszenia na wszelkiej maści szczepienia – przychodziły na były adres zamieszkanie jeszcze przez 5 lat po mojej wyprowadzce.

 215. zgadza się, ale akurat ci są teraz „u sterów”

 216. A  „karczmarze” nadal rozpijają społeczeństwo.

  Ktos tu kiedyś  „zapodał” trafną maksymę, że gdy Żyd otwiera książkę, to w tym czasie Polak otwiera butelkę.

  No i taki „podział ról” ma pozostać.

 217. Patrząc na ta przestrzeń wyraźnie widac że :

  ” za wysokie progi jak na moje nogi „

 218. Instytut Propagandy Sztuki pod opieką dwóch ministerstw czyli Wielka Propaganda i Nikłe Wyniki.
  A także enigmatyczna instytucja nazwana Instytutem Propagandy Państwowo-Twórczej znana z wydania dwóch biografii państwowo-twórczych.
  A może jednak komercja daje lepsze wyniki propagandowe niż dziewictwo?

 219. To jakieś mity. Żyd czyta tylko „książkę przychodów i rozchodów”, albo Talmud, ale to drugie tylko dla pokrzepienia serca, i rozrywki.

 220. Jak sie pojawi  wielce szanowna instytucja Goldman Sachs to od razu możemy zacierac rece z radości.To takie połaczenie Amber Goldu z Providentem.Nie dośc że całą kasę zabiora to jeszcze z 200 % długu pozostanie.A te ” nasze ” Fundacje i inne teatry to zaraz szybko tam ulokują te swoje dotacje w ramach zachłanności i zostana skutecznie wyzerowane. Trochę mi szkoda tych gmin i miast które  tez pójda pod młotek ” bankrutcwa”. Ale bedziemy mieli amerykę i to sie liczy najbardziej 🙂

 221. a co za różnica, jaka książkę czyta?

 222. Ja zapodałem. Moje własne. Podtrzymuję.

 223. Anna Fotyga o CETA, a wcześniej w filmie do którego link był zapodany rano, na spotkaniu z nią i jeszcze jednym, w sprawie ułatwienia dostępu do broni, stwierdziła że „Polacy to nie Finowie, nie mają tradycji posiadania broni” a poza tym  to jest niemożliwe ponieważ obecnie w Niemczech trwa militaryzacja muzułmanów. ??? Tzn. zmilitaryzowani przez Niemców muzułmanie nie mogą natrafić na zbrojny opór nieodpowiedzialnych Polaków???

  http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1020213,ceta-nie-jest-umowa-idealna-ale-daje-okreslone-szanse.html

 224. A kto zabrania otworzyć książkę i flaszkę.

 225. nie jest chyba jeszcze tak źle z tym alkoholem, jesteśmy gdzieś tak w środku na tle innych unijnych krajów. Tutaj kompleksowe i ciekawe dane w podziale na lata

  http://www.parpa.pl/index.php/badania-i-informacje-statystyczne/statystyki

  Problemem natomiast jest wzrastająca częstotliwość spożycia przede wszystkim piwa, a w alkoholach wysokoprocentowych whisky (kosztem naszej wódki, z dwojga złego lepiej byłoby gdyby pili naszą). Ponoć sprzedaż wódy na myszach wzrosła o 30% w 2016 w stosunku do 2015 roku.

 226. „I przeszli nad tym do porzadku dziennego, ze ona miala zastrzezenia? To jest dosc nienormalne, w tej sytuacji.”   – to jest niestety normalne w tej tutejszej obecnej sytuacji

  PBS to tylko awatar tego (nie)rządu, projekt marketingowy, dla lepszego pijaru

  Powtórka z Marcinkiewicza, a nawet gorzej; rząd to luźna federacja udzielnych księstw: Macierewicz, Morawiecki, Gliński…

  Wyobraża ktoś sobie, że PBS z wlasnej woli wystepuje do Prezydenta o odwolanie któregoś ministra??

 227. Ci ludzie nie odrobili lekcji jaką im dał Georges Clemenceau….żeby sprzedawać sztukę państwową, przebraną w naiwną szatę indywidualnych inspiracji, trzeba mieć dobre kontakty w USA. Naprawdę dobre…triumf sztuki francuskiej po roku 1871 kryje się w biografii Clemenceau. Nic poza tym nie jest ważne. Krytycy, marchandzi i temu podobne numery. Dystrybucję sztuki załatwia się centralnie, centralnie podjętą decyzją otwiera się rynki.

 228. Po co Francuzom praca, jak prezydent da każdemu 750€ miesięcznie? Trzeba tylko mądrze zagłosować i „czy się stoi, czy się leży…”

 229. taa, dzisiaj p. Fotyga wyjątkowo rozeźliła mnie tym bredzeniem. Kolejna ekspertka od gospodarki. Ceta daje szansę może, ale tylko może eksporterom. Faktycznie jak z takimi rozmawiam to się cieszą z cety, niestety. Ale ile jest u nas eksporterów w całej masie firm, 15%? A co z resztą w kraju, której szanse na jakąkolwiek konkurencyjność staną pod znakiem zapytania, co z arbitrażem…szkoda gadać, trzeba tylko zapamiętać te nazwiska, co podpisały kolejny cyrograf, a żal im pieniędzy na IPN.

 230. Aha, czyli już jest jasne, że trwa militaryzacja muzułmanów w Niemczech. Czy ktoś jeszcze ma jakieś złudzenia co do rzeczywistej misji tych ludzi w naszej części Europy? Czy oni muszą zacząć strzelać do przechodniów w Zielonej Górze, żeby do ludzi dotarło?

 231. Lancia rządowa rozpadła się na dwie części w trakcie jazdy, czyli mikro wybuch.

 232. Może dyskusja na tym blogu brzmi jak orkiestra na Titanicu –

  Nie ma możliwości przywrócenia ładu pokojowego bez przywrócenia integralności terytorialnej bezprawnie napadniętej Ukrainy – powiedział w środę w Brukseli szef MON Antoni Macierewicz.

  http://wpolityce.pl/polityka/327761-macierewicz-stanowczo-nie-ma-mozliwosci-przywrocenia-ladu-pokojowego-bez-przywrocenia-integralnosci-terytorialnej-ukrainy

   

  Czyli w walce o pokój mamy iść na wojnę z Rosją??? Którą USA będzie toczyć w obronie Ukrainy d0 ostatniego Polaka?

  Jak tu się nie bać…

 233. nóżka w nóżkę, rączka w rączkę, szlag by ich wszystkich trafił.

 234. Chciałam się podczepic pod kogoś kto dziś powiedział,  że ani prof Szwagrzyk ani IPN nie będą powodem do wzruszenia bryły świata. No nie wiem. Gdyby wszystkie tajemnice zostały odkryte, i aureole by pospadaly z hukiem, to inaczej by to wyglądało.

  A teraz dzisiejszy wywiad z Terleckim. Uroczo się wypowiedział w sprawie zbioru zastrzeżonego. Czyli każdy pilnuje swoich wstydliwych zakątków.

  http://wpolityce.pl/m/polityka/327687-nasz-wywiad-ryszard-terlecki-o-sporach-w-ipn-i-dymisji-prof-szwagrzyka-mam-nadzieje-ze-cale-napiecie-uda-sie-uspokoic

 235. Lancia  rozpadła się wskutek uderzenia w barierę rozdzielająca kierunki jazdy.

  Samochód wykonywał manewr wyprzedzania, czyli gnał ostro, pewnie ze 150 km/h albo lepiej i właśnie zmieniał pas ze środkowego na lewy. I to wtedy.

  Ale oczywiście że mikroładunki musiały być w taki sposób   zainstalowane, aby zagwarantować  założony  skutek. Inaczej nie miałoby sensu ich stosowanie.

 236. Zaczną, zaczną.

  Wszystko w swoim czasie.

  Czasie  zaplanowanym przez aranżerów tej chucpy.

 237. Sądzę, że kraje taniej siły roboczej już od początku nie były przewidziane do inwazji islamu.

 238. Cala  „patrjotyczna elyta”… to bylo do przewidzenia…

  … pies z nimi tancowal !!!

  Jak najbardziej trzeba nam tych zdrajcow i targowice zapamietac… i najlepiej olac cieplym moczem!  Ta banda doskonale zdaje sobie sprawe, ze juz lepsza fucha przy korycie… w zyciu im sie nie trafi… i pewnie robia to dla swoich zasr***ch  rodzinek… dzieci… i wnusiow…

  … coz… Tytanik tonie, a orkiestra gra do konca !

 239. PAŃSTWOWO – TWÓRCZEJ!!! :))) Cóś pięknego!

 240. Ten przemiły profesor od waty wraz z  profesorem  Gomułką wspominając te swoje początki w latach 90 u wybitnego profesora Wiktora Osiatyńskiego – ministra finansów mówią sobie komplementy:
  Ja / Gomułka/ to tylko jestem z wykształcenia ekonomista i nie znam sie na tych niuansach podatkowych ale Pan Panie prof.Modzelewski jest w końcu z wykształcenia prawnikiem i twórca tych ustaw podatkowych.Pan to się na tym zna …..
  Biorąc pod uwage elokwencje tych naszych profesorów możemy być spokojni o naszą świetlana przyszłość. Aczkolwiek brakuje mi jeszcze jednego profesora od falandyzacji prawa w PL. On to by nam to wszystko pieknie wytłumaczył i wybronił Bolka tłumacząc że to jednak jest Lolek i nie ma nic wspólnego z Bolkiem. Oczywiście Ptyś z Balbinką sa gwarantem  🙂  Pierwszą karą oprócz bólu zawsze jest samotność. A jak sie ma anioła stróża, archaniołów, serafiny , cherubiny to tak naprawde żyje sie w zupełnie innym świecie pozbawionym  ” dyrdymałów „

 241. Moim zdaniem zabrania tego model edukacyjny polegający na bezustannym  równaniu w dół. czyli taki, w którym  można ukończyć edukację na dowolnym poziomie , z pominięciem czynności polegającej na zaglądania do książki.  Wówczas  nadwyżkę czasu wolnego można śmiało przeznaczyć na zaglądanie do butelki.

  Na pewno niejeden raz słyszałeś przechwałki i licytowanie się   młodych (zwłaszcza)  ludzi o to który ma mocniejszą głowę.  Do alkoholu oczywiście, a nie do nauki.

 242. ale Boska.

  Najwyraźniej Boga śmieszy coś zupełnie  innego.

 243. Może i wybroniłby gdyby nie ta marskość.

 244. Nie chodzi o inwazję taką czy inną , natomiast chodzi o preteksty do wprowadzenia zamordyzmu. I np. wprowadzi go jakiś korpus wielonarodowy, no bo „my” sobie sami nie poradzimy.

 245. A mnie te ruchy trzeźwości stale kojarzą się z Rzeczpospolitą Krakowską i jej końcem.

 246. Sorry,  że pytam ale ta Twoja pewność w tej kwestii wynika z tego, że od siedmiu lat gościsz ich u siebie, tylko nikomu się tym nie chwalisz,  czy z jakiś innych ważnych przesłanek, których nie odnalazłem pod wskazanym adresami ?

 247. Nie wiem, jak to było w gminach czy kahałach, ale Polacy akurat mają tradycję posiadania broni. A jak są jacyś, co nie mają – to szybko nabędą. Niech no tylko kolorowe lub ukrainne sąsiedztwo zacznie im pączkować… „Tradycja posiadania broni” to taki gówniany mem dla stada baranów, za które robimy z przymusu.

  Co za łajdactwo!

 248. Ludzie to wiedzą i czują. To pani Fotyga trzyma się zadanego memu jak pijany płota.

 249. Ehh, że mnie to teraz naszło.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Klub_Mi%C4%99dzynarodowej_Prasy_i_Ksi%C4%85%C5%BCki.

  To przy placuni i na Jarosława Dąbrowskiego.

 250. Ta „komedia” i jej „boskość” mają podobnież inną genezę… A zwiedzanie piekła to trochę jak Pańskie wcześniejsze że to nie PIS decyduje (winny kto inny, oni tylko na wycieczkę przyjechali).

  Nazwiska tych co zadecydowali zostały podane do publicznej wiadomości i mnie nie interesuje czy zrobili to na rozkaz czy „nie mieli innego wyjścia”. To że robią z siebie patriotów i że wielu w związku z tym wierzy im bez mrugnięcia (z małymi zastrzeżeniami) wolę traktować jako dopust Boży. Nie śmiąc suponować co Boga śmieszy a co nie.

 251. Dobry wieczór Wszystkim 🙂

  Oni urodzili się w 89r. i to od razu z wąsami, więc nie dziwne, że żadnych tradycji nie posiadają.

  A z dzieciństwa pamiętają, że „tatełę” z naganem na bandy chodził.

  Cyrankiewicz to wyraźnie powiedział, o ręce podniesionej na władzę ludową.

  A co by to było, gdyby ręka była uzbrojona?

 252. @Betacool to przypadkiem. Strasznie powolną jest ta moja maszynka.

 253. Dawno temu widziałem program (Sonda?) w którym wojskowi pokazywali jak za sprawą odpowiednio umieszczonych ładunków i kolejnego ich odpalania można w sposób kontrolowany wyburzać budynki, a za pomocą mikroładunków wybuchowych ciąć konstrukcyjne elementy stalowe.
  Po napisaniu tego przypomniał mi się wybuch gazu(?) w bloku w Gdańsku, gdzie cały budynek równiutko osiadł o dwie kondygnacje.

 254. Ks.Natanek – Kazanie z 9 lutego 2017 – Orędzie z 2017 r. Przygotowanie do walki duchowej na śmierć i życie.

  Przed chwilą wysłuchalam prawie całe. Nie możemy struchlec ze strachu.

  https://youtu.be/601SK02xPyU  51:07

 255. I ten mem: nie ma dublera dla sapera.

 256. Genialne kolego… To prosta i piękna synteza tego wszystkiego o czym dziś tu była mowa i dyskusja… Teraz już tylko wojny brakuje co ją Pan Macierewicz dla nas na strzelnicach wygra. Idealny wzór na odznaczenie dla przyszłych bohaterów (bezklasowy order wysługi dla propagandy)

 257. Myślę że większość aż się trzęsie… Wcale nie ze strachu 🙂

 258. Wojna Antka Macierewicza 😉

  Sorry nie mogłem się powstrzymać, niech Gospodarz wybaczy.

  https://www.youtube.com/watch?v=-j94PTpFbuM

 259. Kiedy zapodali go w składzie ekipy, uznałam, że już tylko modlitwa pomoże.   Ministerstwo Finansów i ludzie stamtąd są całkowicie poza jakąkolwiek:lustracją, kontrolą, obserwacją opinii publicznej. No a ten pan to naprawdę -brylant.

 260. Znajomy, który był wielkim fanem Macierewicza, mówił, że zna przez rodzinę opinię o tym iż „on jest wprost chory na Polskę” a ja złośliwie, że jest chory przez Polskę. Pamiętałem, że amerykańskie tygodniki donosiły o każdym zatrzymaniu Antka za komuny. Był i jest miły lewackim kręgom w USA.

 261. „Mój miły… co na miłość chorą zapadł”… Na dobranoc 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=Amp24hDdZ9c

 262. Poza tematem, a może wcale nie.
  Własnie mi wywalili blog z S24. Ot tak, w powietrze, bez ostrzeżenia, wszystko.
  Byłam zalogowana, jak zaczęli, więc mogłam sobie dość bezradnie popatrzeć, jak znikają notki ze spisu. Siedem lat roboty, ponad 1500 notek. Prawdopodobnie ktoś doniósł, że pracuję z Orłem nad jego portalem roninowym, choć to zupełnie inny portal i do czego innego ma służyć w przyszłości. Blogi przy nim to tylko dodatek do dużo szerszej działalności. Ciekawe, że linki do innych portali jakoś nikomu na S24 nie przeszkadzają, a tu jeden link bez żadnej reklamy, nawet bez nazwy – i fru….
  Nie wiedzą, głupcy, że mam kopie prawie wszystkich notek w kompie, szkoda mi tylko tych obrazów z LC Malarstwo Polskie, bo tego nie zanotowałam….
  Tak wygląda w realu prawdziwa wojna, chłopcy i dziewczynki. Nie biorą jeńców….

  A teraz sobie spokojnie popatrzę, jak i kto zareaguje….

 263. I jakie to proste.

  Strucle na deser 🙂

 264. Tak…

  … i jeszcze jedna „specjalistka militarna” przybyla na odsiecz do oglupiania Polakow. Zjechala sie ta zalosna banda bankrutow i pospolitych zlodziei i kryminalistow do brukselki i tak pierdzi… bez ladu i skladu.  Wojenke by im sie chcialo „wystrugac” zeby ludzi okrasc… tylko, ze im kasy… nie styka!

  Macierewicz bredzi o strzelnicach… drugi matol z Nato wzywa do zrzuty… Makrela wzamian za to „militaryzuje” uchodzcow…  lewacka Francja jest „monopolizowana” przez islam… i wiekszosc tej bandy lunijnej, tych przekletych zaprzancow dzisiaj podpisala CETA’e…

  … oni naprawde musza ostro chlac i cpac… zabic ich tylko pustym smiechem !!!

  Kto  im debilom i pustakom te sciemy wymysla… Sakiewicz… Janke… stare kiejkuty???

 265. a’propose CETA. Pszenżyto, co to było. CO TO BYŁO ?!

 266. Sam nie wygra ani wojny nie rozpeta… Sakiewicz merdialnie musi go wesprzec… a we Francji w telewizorze nawet slowkiem nie wspomnieli, ze tam sie taaaki wazny sped natowski  odbyl… i taaakie zebry dla nato…

  … to „zlodziejstwo wojenne” jest juz tak bezczelnie krojone przez tego uwiklanego Macierewicza i jego merdialnego pomagiera… ze az przykro mowic…

  … nam sprzatanie stajni Augiasza po komuchach i POpaprancach jest tylko potrzebne.

 267. Nooo, jak lewackie kregi wspieraly go w dzialalnosci jego zespolu parlamentarnego do wyjasnienia „zamahu” smolenskiego to on tez musi byc mily…

  … nie moge uwierzyc, ze przez tyle lat tak sie kompromitowal i odgrywal farse na oczach calego narodu… z tym calym nedznym Sakiewiczem… nic dziwnego, ze wszystkie lewicowe zloby z Europy  lacznie z Obama i Makrela… ta co sciagnela „uchodzcow” do Europy z filantropem Sorosem i Hollande nie chcieli brac udzialu w tym „przedstawieniu smolenskim”… a raczej cyrku merdialnym…

  … a teraz pan Macierewicz WOJENKE chce nam „wyrezyserowac”… z powodu Putina… albo terroryzmu islamskiego!

  Boze… co za nieprawdopodobna  HUCPA !

 268. może za notkę o zamachu oświęcimskim?  :))

 269. są dwa rozwiązania: nakłady po 1 tys. egz. [koszt ok. 8tys. zł, wchodzi do bibliotek z automatu], lub dedykowane kampanie komercyjne i/lub rozdawnicze via net [freshmail ze sklepem] i taki sposób trzeba będzie zorganizować dystybucje [l.mn.] archiwalnych treści [segmentyzacja tematyki]

 270. gość ma urojną wizję jakiejś Polski, ktora z realnością nie ma nic wspólnego; wystarczy go zapytać o Unimeda z raportu likwidacyjnego WSI; był czy nie było? karta plac

 271. problem tkwi w prawdzie; śp. poseł psl Wieslaw Woda, ktory zginal w wypadku 10.04.2010 bez wątpnienia nie wylatywał wcześniej z w-wy niż w oficjalnych komunikatach; kryteria rozstrzygnięć sa proste; kto i o ktorej kogo odprowadzał lub dowoził? i bez pierdół ok? marsjanie na marsa

 272. to należy rozumieć tak: broni w żadnym wypadku nie dostaniecie, bez względu co tutaj będzie się działo

 273. grajkowie gaja jak nuty mają, żadna tam orkiestra zbyt by to komplementowalo

 274. Moze Pan cos wiecej na temat  s.p. Wieslawa Wody?

 275. litrowki też mają swój udział poprzez cenę; a przy 5l Jack Daniels to można się tylko uśmiechnąć – do czego dążymy jako konsumenci

 276. montownia-eksport-zwrot vat;- konkurencja na rynku zwrotów jest duża [model cenotwórczy?]

 277. jeszcze nie wszystko, ale jedno mogę powiedzieć: bardzo zdyscyplinowany człowiek/obywatel i czuł się zaszczycony tym wyjazdem

 278. Nie chodzilo mi o ocene osoby. Troche rowniez wiem z mediow. Mowil Pan o wytpliwosciach zwiazanych z wyjazdem – moglby Pan konkretnie – skad te watpliwosci i kto mial najwieksze.

 279. rozmawiałem osobiście 'parę’ dnie wcześniej z śp. WWodą, i niech to będzie na tyle

 280. wątpliwości nie ma żadnych; ilość osób, ktore 8/9/10. kontaktowaly się z wyjeżdzającymi jest b.duża; – to jest tak jak z resztkami ziemi na szczątkach ubrań ofiar, które zostały dane do Częstochowy, itd.; kryteria są proste: jest – nie ma

 281. Przepraszam, zaczelam pytac tylko dlatego, ze mylnie odebralam Pana koment do Betacool jako „konfrontacyjny”. Na temat wylotu s.p Wieslawa Wody bylo pare artykulow (tuz po katastrofie – nie czul sie dobrze, wszyscy odradzali mu te podroz, w ostatniej chwili posel Zelichowski oddal mu swoje miejsce). Zastanawia mnie natomiast dlaczego rodzina Wieslawa Wody stanela az tak zdecydowanie przeciwko ekshumacjom. To wlasnie oni stanowia zdecydowana wiekszosc osob podpisanych pod protestem: na ok 200 podpisow, az 98 to podpisy w imieniu tej rodziny (policzylam dokladnie). Dla mnie kompletnie niezrozumiale.

 282. Znalazłem kiedyś informację, że piszący tamte słowa rozmawiał ze Skrzypkiem w jego gabinecie 9.04.2010 około godz. 22, a nie był ostatnim petentem.

 283. dla mnie także jest to niezrozumiałe, ale lepiej nad tym przejść do porządku dziennego, mają do tego prawo to z niego skorzystali, i tyle

 284. Jest świetny w destrukcji. Był nezpośrednio zaangażowany w ustawę lustracyjną, raport o WSI, zespól parlamentarny ds. Smoleńska. Wszystko poszło w diabły.

 285. część osób rezydowała w hotelu poselskim i nie było żadnych problemów z dostępem do danych [nagrania, rejestracje, etc]; jest to tworzenie kolejnej sceny do odwracania uwagi i zarządzania emocjami no i do epatowania tajemniczością, etc

 286. powinien pisywać bloga na s24; napolieon?

 287. a co jest tak po prawdzie pointą w 2017r. po raporcie z likwidacji WSI? gdyby każdy resort [’służbę’] poddać metodyce likwidacyjnej to należałoby zlikwidować wszystkie elementy układanki w państwo [od MinFin poczynając] dowodów do wyboru do koloru [od adwokatury do sądownictwa przez abw, cbś, …]; Saakaszwili w gruzji zlikwidował policje i msw i przez 6 m-cy w Gruzji nie było takich instytucji i co swiat sie zawalił? zrobiono nabór młodych i nowych no i potem saakaszwili musial opuścić Gruzję

 288. @eska

  Czy można jeszcze kupić 'Kapliczki’? Proszę dane Pani strony, jeśli Pani ją ma, a p.Gabriela przepraszam za 'nie na temat’.

 289. Generalnie nie ma to znaczenia że whisky. Akcyzę i tak płacą.

 290. Kto odbiera maile z freshmail? Każdy to wywala w piach.

 291. Dwa małe sprostowania do głównego tekstu: Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa zlikwidował rząd PiS (nie „rząd PO odchodząc w niebyt”), natomiast Biuletynu IPN nie zastąpiła wyłącznie witryna pamiec.pl, ale także papierowy miesięcznik „Pamięc.pl” – pełna nazwa „Biuletyn IPN Pamięć.pl”. Zmiana była raczej kosmetyczna. Czuwaj!

 292. Najpierw trzeba by się do tych archiwalnych treści dostać, a dostępu nie ma. Strona nie istnieje, koniec kropka – nie tylko dla mnie.

 293. Nie wiem o co chodzi, bo blog na S24 wisi. Kliknąłem trzy strony wstecz i notki są. Trzeba spróbować dostać się z innego komputera, z innej przeglądarki lub wyczyścić cache’a przeglądarki.

 294. Nie ma sensu się spierać. Przy 130 km/h (o ile pamiętam podano wtedy taką prędkość) to nie gra roli – pęknięta opona czy ścięta oś. Finał ten sam. Jedyna różnica, że w przypadku osi zdecydowanie łatwiej wykoncypować sprawców.

 295. Ta wizja nie jest urojona. Frankiści takiej nie mają…

 296. Brzydko mówiąc zrobił Pan mój dzień :)))) Jak widać inni śmiało obywają się bez Hollywood i pewno bez narodowych konkursów na scenariusz 😉 Też przepraszam Gospodarza, ze nie w temacie, ale rekinie kły wywróciły mój kubek z kawą 🙂

 297. tu nie chodzi o kwestie akcyzy, a szerzej naszych produktów, co ma znaczenie (choć już nielicznych marek, bo nawet zamiast słynnej żubrówki to napój alkoholowy z trawą został), ale to długi temat, nie związany z wpisem więc zostawmy

 298. Pozwolę sobie zacytować dwa fragmenty z wywiadu:

  Choć przypomnę, że za poprzedniej prezesury miał 5 pracowników, a dziś ma do dyspozycji 28 i pół etatu…

  …Mam nadzieję, opartą na wiedzy o tym, co dzieje się w IPN i co robi Instytut w zakresie praw badawczych, popularyzacji wiedzy, porządkowania zasobu archiwalnego, że wszystko idzie w dobrą stronę.

  Wzruszyłem się, gdy dotarłem do miejsca gdzie mowa o „28 i pół etatu” no konfrontując to  z dotychczasowym „5 pracowników” to nastąpił spory kontrolowany skok do przodu. Zrozumiałem, że pracowite jak pszczółki bractwa mają wiedzę i pilotują w najlepsze i wniosek jest prosty „że wszystko idzie w dobrą stronę.

 299. Przy 130 km/h (o ile pamiętam podano wtedy taką prędkość) to nie gra roli – pęknięta opona czy ścięta oś. Finał ten sam.

  Liczby to tak jak palec, za który należy chwycić i wyciągać z otchłani kłamstw ochłapy prawdy.
  Tak dla otrzeźwienia proponuję, bo jestem optymistą, rzucić okiem na poniższy vid, wiadomości z 2.9.2016 po rosyjsku z telewizji prywatnej opowiastka w 2.33 min o zderzeniu dwóch markowych samochodów, z tym, że samochód, który oberwał a kierowca zginął na miejscu, należał do flotylli rządowej a kierowca ponoć był ulubionym kierowcą Wladimira Wladimirowicza. Więc prywatny kanał РЕН ТВ szybko i zgrabnie opakował iwent (2.33 minuty to z odrobiną fantazji jest 666) a reżimowe dopiero 6.9. o 17.36 w 50 sekund opowiedziały szczegóły i wyjaśniły co się było wydarzyło. Dopiero po tej dacie dowiedziała się publiczność na zachodzie o iwencie no i zwolennicy teorii spiskowych rozpisywali się na temat czy możliwe jest przejęcie czyli sterowanie samochodem z zewnątrz…

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.