gru 042014
 

W promocji będą jak w Warszawie: balsamy do ciała dla dziewczyn i fantastyczne kubki z wizerunkiem cesarza Karola V i napisem „oszalałeś Fugger”. No i kubki z napisem „Święte królestwo”. Zapraszam. Stoisko 86, na samym końcu, w ciemnościach i pajęczynach.

Coryllus

  73 komentarze do “Jadę do Wrocławia”

 1. Czy można kupić kubek przez internet? Jeśli tak, to proszę o zarezerwowanie jednej sztuki.

 2. Proszę o rezerwację kubka z wizerunkiem cesarza Karola V.

 3. Prawdziwy talent pajęczyn i ciemności się nie boi.

 4. Mam nadzieję , że Gabriel dojedzie szczęsliwie i że mu ktos przyjdzie pomóc przy dworcu wynosic paczki do budynku , tak jak prosił .

 5. wczoraj W Roszkowski promował swoją książkę, wygłosił kilka herezji potem powiedział, że męczennicy ostatnio nie umierają za wiarę, tylko tak bardziej ogólnie (nie pamiętam tego zwrotu dokładnie), św. Maksymilian umarł za człowieka, tu się nie odniosę, bo tylko mogłabym rzucić krzesłem w Roszkowskiego, żeby zamilkł. Zdiagnozował też Karolinę Kózkównę, że umarła za wartości. A na tym blogu, co nie daje mi spokoju, szczególnie po wizycie w Zabawie, gdzie widać, że dom Karoliny stoi obok wielu innych, ktoś napisał, że tu coś nie gra. Katolicka dziewczyna, prawosławna wieś, ona uczy (UCZY) katechizmu, , nagle jeden żołnierz gdzieś musi ją wyprowadzić, żeby zabić. Roszkowski, podobno jest kimś ważnym, oczywiście powtarza z rozdzielnika kilka haseł, a my mamy to kupić. jak te brednie tradycjonalistów o Valerze. przy okazji- najgłupszy, najbardziej charakterystyczny oczywiście jest ten na b…, tak od siebie dodam. Ewa

 6. bartyzel :), ale owszem, blisko, blisko do p. Grzegorza, nawet bardzo. szkoda.

 7. No, wlasnie jade.
  😉

 8. Tak jak ktoś popełnia książkę lub film żeby „wyczerpać temat”. Np. film „Misja”, polski film „Daas”, cała nieomal twórczość Wajdy czy książka o De Valera, tak powstają organizacje o tajnych budżetach żeby zohydzić publiczności jakieś zjawisko kulturowe i chociaż przedsięwzięcia te ledwo zipią i są całkowicie ignorowane monopolizują pewien obszar i zniechęcają żeby się nim zająć. O czym mówię n.p.: satanistyczny neopogański heavy metal, różne partie narodowe lub nacjonalistyczne, JKM itp. Dzięki temu historia Słowian kojarzy się już tylko z satanizmem (nie negując że to byli poganie), nacjonalizm z NSDAP a wolny rynek z pajacem w muszce … Myślę że trzeba to ignorować i jeżeli Coryllus chce napisać coś większego o Irlandii to nie powinien się zrażać. Każdy historia jak mocarstwa rozgrywają narody katolickie aspirujące do niepodległości sprzeda się o ile będzie próbą odkrycia prawdy i demaskacji fałszywej propagandy.

 9. jednak: UFFFF, „kamień z serca”.

 10. a tu proszę, niezależna nauka, jak się chce to się referat podciągnie : http://www.uph.edu.pl/images/UPH_2014/photos/konferencja_christianitas/program_konferencji.pdf

  tytuł referatu tego „giganta tradycji” wskazuje na pejotyl, to a’propos wczorajszego co oni biorą

 11. Niezła impreza „integracyjna”.

 12. Ale jeżeli Kajzer mógł sfinansować podróż Lenina i ok. 200 jego przyjaciół do Petersburga, to dlaczego dziś poseł i zacna uczelnia zajmująca się bezpieczeństwem nie mogą zorganizować konferencji dla: monarchistów, euroentuzjastów, absolwentów i wykładowców uczelni katolickich oraz osobników zajmujących się jednocześnie: heraldyką, masonerią, obronnością, filatelistyką, pożarnictwem, kombatantami i nie wiem czym jeszcze ? Wszystko dla dobra nauki.

 13. Odnośnie targów we Wrocławiu, dla ułatwienia opis topograficzny ( wprawdzie jest na stronie internetowej ale nie zaszkodzi ) : interesujące nas stoisko ma nr 86. Po wjechaniu ruchomymi schodami na 1-sze piętro kierujemy się w prawo , dochodzimy do długiego korytarza gdzie skręcamy w lewo ( idąc w prawo sami wielcy tak,że odradzam :-))) ). Po paru metrach skręcamy w prawo i idąc prosto po lewej stronie jest i ON sam we własnej osobie.
  Jednym słowem stojąc na dole hallu, plecami do kas biletowych dworca, stoisko Coryllusa znajduje się po lewej stronie.
  Gorąco polecam , byłam, widziałam, rozmawiałam i w końcu kupiłam….
  Gabriel jest w formie, daje radę i buzia mu się nie zamyka co jest dobrą oznaką przed sobotnim spotkaniem.

 14. Trochę ploteczek z targów.

  Pomogliśmy się Gabrielowi rozpakować.
  Sam Autor blady, ale w formie.

  Miejsce nie jest tak złe, w sumie dużo miejsca, i trzy krzesła w standardzie.
  Już od czwartku od 12 przechadzały się tam tabuny dzieci w wieku zróżnicowanym.

  Ja spadłem koło 13.30.

  PS. Pozdrowienia dla BIROFILA.

 15. To miejsce nie jest złe . Ja znam trochę wrocławski dworzec.

  W czwartki zawsze są dzieci . Szkoły mają to jakos w planie ukulturalniania młodzieży …. wizytę na targach . w Krakowie też tak jest .

 16. Wyciągnęłam sobie Wyrozumskiego ,,Dzieje Krakowa ” dawno tego nie przeglądałam i zapomniałam .
  Będe po trochu podczytywać , choć w najbliższych tygodniach nie za wiele czasu na to .

  Przydało by sie by ten tom I przeczytał Gabriel .

  Moze by po baśni skandynawskiej wrócił do Polski :)) W końcu są jego ,,ulubieni ” bohaterowie .

  Ambrożego Grabowskiego tez wyciągnęłam … ale się nie rozerwę. Tego było w reprincie 1200 numerowanych egzemplaży …ale jeśli ktoś ma Wiadomości Starożytnicze …. to polecam wrócić do lektury:)

 17. faktycznie miejscówka dość dobra, koło 12:20 byłem na górze, specjalnie przyjechałem z Dzierżoniowa pomóc paki nosić, ale szybciej się uwinęliście 🙂

 18. No Marcin SW ładnie sformułował, podał ten wspólny mianownik dla źródeł inspiry tworzącej historię (taki nieprzerwany leitmotiv): mocarstwa herezją rozgrywały narody katolickie. Współcześnie w miejsce herezji wstawić : satanizm itd
  To się nic nie zmienia to idzie cały czas ta sama walka.
  Vide Bartyzel i jego wykłady na You tube o Portugalii. Nie mówiąc o Coryllusie.

 19. Dobrze powiedziane, Marcin SW i AniazUW. Teraz to też gender skierowany w dzieci i to jest ohydne. Wczoraj czytałam, że gdzieś nauczycielka kazała odgrywać chłopcom rolę mamy, bawić się lalkami barbie i o nich rozmawiać. Dzieci płakały, ale pani to nie przeszkadzało, bo przecież wykonywała służbowe obowiązki. Jak się bronić przed tą herezją, kiedy jest obowiązek szkolny od 5 roku życia?

 20. Fachowcy od krytyki Nowej Lewicy, mówią, że rewolucja „biegnie” od średniowiecznych herezji, które nam miały dać wolność od Boga, wolność od hierarchii władzy (rewolucja francuska), przez marksizm który dał nam wolność od własności i środków produkcji, a od lat 60 – tych mamy być wolni zupełnie od wszystkiego, zdaje się że także od rozumu (vide wspomniany gender, satanizm).
  Czyli dla katolików cytat z Fredry: „Pozycją mam dobrą ale wokół bagna”

 21. @ Mól zadaje wazne pytanie.

  Ja się nie orientuję jak w praktyce wygląda sprawa obrony dzieci przed szkołą. Nie mam dzieci w takim wieku . Ale po pierwsze przypuszczam , ze nie wszędzie są tak gorliwe nauczycielki . Na Górnym Śląsku była przed wakacjami jakaś awantura o gender w przedszkolach … i w bodaj w Poznaniu …
  Myślę , ze po prostu na biezaco trzeba sprawdzać i reagować… To raczej nie jest tak , ze wszyscy rodzice się zgadzają . Mogą w zabieganiu nie wiedzieć. Natoniast trzeba – jak zawsze , ze wszystkim – odwazyć się na mżdre zabranie głosu … na przygotowanie tego , czyli rozmowy z zaprzyjaźnionymi rodzicami … Grupa zawsze może więcej i w grupie mniej się boimy .

  Jesli ktoś ma dzieci w takim granicznym wieku to może lepiej się orientuje , co można naszej miłej komentatrce Mól Ksiażkowy doradzić. ??

 22. Coś o tym mówił prof Chodakiewicz ostatnio tu wspominany na spotkaniach promocyjnych książki o prawicy i lewicy, na youtube można nagrania znaleźć. Nie wiem jak to jest w tej książce napisane ale na tych wystąpieniach mówi właśnie o pochodzeniu tych poszczególnych elementów lewackiej ideologii nawet nie tylko od średniowiecznych ale i od starożytnych herezji, gnostyków, i im podobnych imbecylów

 23. Ja się na razie martwię trochę na zapas, bo w tym roku skorzystałam z możliwości edukacji domowej, po zeszłorocznych przygodach pięciolatka w szkole ( bo przedszkola nie zbudowano). Mam nadzieję, że za rok też to się uda. Ale jak sobie radzą ci, którzy muszą wysłać dziecko do szkoły? Pewnie masz rację, że rzadko zdarzają się takie nauczycielki, ale i rodzice mogą tym gorliwym jakoś przemówić do rozumu.

 24. Chyba trzeba czekać aż ta głupota zniszczy samą siebie, wiedząc, że żyje się na bagnach rządzonych przez Wolnych Od Rozumu.

 25. P.S.Ze szkoły trzeba się było wynosić do prywatnego przedszkola, za które trzeba słono zapłacić. (A niby miały być przez państwo zapewnione warunki w publicznych placówkach).

 26. przecież są zapewnione …..

  że Ci się nie podobaja…..

  😉

 27. Ciekawy komentarz z fragmentem opinii śp. Władysława Konopczyńskiego

  https://www.youtube.com/watch?v=h3VnDPbT3hE

 28. Tak właśnie powiedział Tusk i stwierdził, że on reklamacji rodziców uwzględniał nie będzie, tylko zapyta się wizytatorów z kuratoriów oświaty,
  czy są warunki. I wizytatorzy potwierdzili, że nie jest idealnie, ale tak to nigdy nie będzie.

 29. To chyba dosyć proste. Skrzyknąć się, założyć własną szkołę, zatrudnić nauczycieli wolnych od „genderactwa” i obserwować jak dziecina wzrasta…

 30. ?? nie zauważyłam, żeby Coryllus miał coś wspólnego z bartyzelem
  że niby co? że ma dwie ręce i głowę i jak otwiera usta to słychać głos?
  to porównanie mną wstrząsnęło.

 31. To o czym pisze Coryllus jest wywróceniem wszystkiego tego czego mnie uczono, pokazuje zupełnie inną logikę działań i jest przekonywujący, ma rację jeśli że każda historia miała swój budżet (skąd kasa?). Patrzy wnikliwie na genezę rozkładu i na sam proces rozkładu tego co opisuje.
  Bartyzel w swoich wykładach o Portugalii informuje nas o sposobie rozkładania państwa, dużo tego jest, ale można wysłuchać przy okazji innych zajęć (np prasowanie). To co mówi Bartyzel było dla mnie szokiem, nowością absolutną, nie zdawałam sobie sprawy z zaplecza/twórców tej destrukcji i jej zasięgu.
  Stąd o obu Panach wspomniałam w jednej notce, jeśli uraziłam proszę w myślach rozbić tę wypowiedź z 14,29 na dwie.

 32. To jest ważne pytanie – jak sobie poradzić z sianiem jawnego zgorszenia w edukacji szkolnej?
  Łatwo powiedzieć – ja na to nie pozwolę, ale może przyjść moment, że dzieci będa odbierać, a rodziców ubezwłasnowalniać lub regularnie i surowo karać, znacznie surowiej niż np. katów z wybrzeża 1970 itp.
  Na dzisiaj warto znać stan prawny. Jeśli jest obowiązek elementów gender i podobnych, trzeba znaleźć formuły prawne lub metody prawne i wykorzystać je do protestu prawnego w szkole. I potrzebny będzie dobry, czujący temat prawnik.

  Jeśli ten obowiązek jest na razie pewnym dowolnym zaleceniem, skuteczny będzie zwykły rodzicielski protest, najlepiej w porozumieniu z innymi podobnie myślącymi rodzicami. Najpierw ustny, potem pisemny, dyrektorzy szkół panicznie boją się próśb pisemnych, a najbardziej skarg pisemnych. Są najczęściej z jakiegoś układu i pod ochroną, ale zawsze jest jakaś granica i wolą jednak dogadać się z rodzicami.

  Wydaje mi się, że trzeba powoływać sie na zagrożenia. Wzbudzanie niepokoju w dziecku, wzmaganie jakichś niepokojących tendencji itd. Jest wtedy ślad, który jest bardzo groźny, jeśli rzeczywiście coś się stanie. W powietrzu zawisa wtedy wielkie zagrożenie roszczeń i każdy urzędnik jednak zaczyna myśleć.

  Przy okazji przedwojenna anegdota, opowiedziana przez tego samego pana, który ocenił wyżej poziom przedwojennych rzemieśłników pochodzenia żydowskiego od innych. Za co zresztą dostałem tu jakieś szturchańce. Nie pamiętam od kogo, ale od kogoś, kto ma klapki na oczach, uszach i panicznie boi się prawdy. Mniejsza z tym.

  Otóż tez pan przed wojną, w wieku około 12 lat, zwiedzał z klasą Wawel. W którymś momencie zaczął z nim i jego kolegami gawędzić elegancki gościu koło 60-tki, wypytywał o cel przyjazdu, robił ciepłe, dobre wrażenie, ale nagle zapadł się jak pod ziemię. A za chwilę do małolatów podszedł wysportowany człowiek ca 35 lat i przedstawił się, że jest policjantem po cywilnemu oraz wyjaśnił, że ten elegancki pan jest niebezpieczny dla młodych chłopców i jak się pojawi jeszcze raz, on lub ktoś podobny, żeby dzieci powiadomiły o tym opiekunów.

  Tą anegdotę można wykorzystywać w pogadankach z dziećmi i nauczycielami. Pedofilia, prawie zawsze połączona z pederastią, nie jest jeszcze na liście chronionej poprawnością i układem, jak to ładnie nazywa S.Michalkiewicz, marksizmu kulturowego.

  Jak długo? We Frondzie sprzed kilku lat, poświęconej Szwecji, jest wywiad z pastorem, który dostał spory wyrok za potępienie pederastii na kazaniu. Ponieważ wcześniej pracował w nocnym telefonie zaufania zauważył, że praktycznie wszyscy zgłaszający się do niego zoofile byli pederastami. Zorientował się w jakim piekle ci ludzie są już na ziemii, autentycznie cierpiący. I odważył się zabrać głos. I go uderzyli. Tam chyba chodziło o wyrok 8 lat.

  W Szwecji podobno można legalnie kupić specjalne taboreciki do przystawiania do konia …

  Czy od gender do tego daleka droga?

  Sorry za drastyczności, ale to jest ważne.

  Niestety ludzie w Polsce kupili głupoty. Laleczki z serii Monster robią furorę … Propaganda robi swoje, trwa marsz postępu, a raczej odwieczna wojna dobra ze złem, w którym zło jak zawsze udaje dobro.

 33. Sposób na rozłożenie państwa jest podany w tym starym wierszyku:

  Gaj! Purie Rothschild to Wielkim magnacie.
  Przecituj list od Żydowskich bracie,
  Z tureckie fajkie w lufcim puściul dyma.
  Rzieknul: – Pimocy. dla Was u mnie ni ma:

  Na co ratować chołote miljonem,
  Kiedym Baronem!

  Bul król przed laty. co me cierpiul żydom,
  Rzieknul: – Niech siebie fort do djabel jidom!
  Kozul ich szukać po każdego kątek.
  Odebrać wszystek piniądz i majątek
  l wygnać z landu Jakóbowe Syny
  Do Palestyny!

  Ny waj! Kaj mojre! *) Was ist geszajn?
  Hast im nych gewidziol, hast im nych gezajn!!

  Srogi na żydzie chtedy padlo strache,
  Wszendzie lamenciech. krzyków i rajwache,
  Wolają: – Hol im der szwarce gepurim!
  Ale król w landzie najwyzszym figurim,
  Żydów bez zwloki kaźe swej konnice
  Przeć ku granice!

  Ny waj! Kaj mojre! *) Was ist geszajn?
  Hast im nych gewidziol, hast im nych gezajn!!

  Tu wielkie szensie żvduf czekać bedzie!
  Karczmuf wam szlachta’ oddadzą w arendzie.
  I bendą żydzi mieli propinacje,
  Po mieściech wszystek szynk i dystylacje,
  Bedom kupowac od rolników zboże
  I slac za morze!

  Ny waj! Kaj mojre! *) Was ist geszajn?
  Hast im nych gewidziol, hast im nych gezajn!!

  Smacznych potrawuf bendom mieli w garkie,
  Bo dobry geszeft zrobią na jarmarkie!
  Bendom zajadac z miodzie sztrucel pszenny,
  Bo piniądz handel przyniesie korzenny!
  Będzie im sypać zawsze grosz gotowy
  Handel lokciowy!

  Ny waj! Kaj mojre! *) Was ist geszajn?
  Hast im nych gewidziol, hast im nych gezajn!!

  I wszystkie akcje i gieldy i banki
  wnet szę dostani do zydowskie ranki,
  Prosić was bedą króle na bankecie, .
  W pysznych palacuf zamieszkać będziecie!
  Swą piersią karmić będą polskie córy
  Wasze bachury

  Ny waj! Kaj mojre! *) Was ist geszajn?
  Hast im nych gewidziol, hast im nych gezajn!!

  Bedziecie gojmut wodzili na paske.
  A wasza. liczba jak przy morzie piaske”
  Ile na niebu jasnie gwiazduf świeci,
  Tak szę rozmnozi izraelskie dzieci!
  Hrabiowie będą za małżonki mieli
  córy Racheli!

  Ny waj! Kaj mojre! *) Was ist geszajn?
  Hast im nych gewidziol, hast im nych gezajn!!

  Bendziecie mieli srebru pelne wory,
  Skupicie wiejskich majątkuf i bory
  I oberzniecie chrześcianskie ludzie.
  Jak nakazane w świtego talmudzie,
  Potem po wszystkie zostaniecie lata
  Panami świata! –

  Polecam cały wierszyk

  tytuł : Wracanie żydów
  do Pulestyny

  I wejście do obiecanej ziemi

 34. Są na szczęście prawnicy, którzy tak jak napisałeś czują temat. Dobre zastosowanie jako bat na gorliwych dyrektorów itp. ma pojęcie dóbr osobistych dziecka i art.23 kodeksu cywilnego. Dobro osobiste to też prawo dziecka do zabaw zgodnych z jego płciową tożsamością. Chyba w tym kierunku trzeba iść w razie czego. Dokładnie jest tak jak piszesz że pomimo układów (z kuratorium czy radnymi miasta), dyrektor musi działać zgodnie z prawem i boi się pism rodziców jak ognia.
  Pastor dostał wyrok 8 lat, u nas grozi się rodzicom karą do 50.000zł za nie posyłanie dziecka do szkoły, gdzie 5-latek ma chodzić sam do toalety, z której korzystają też gimnazjaliści, i z której nie potrafi wrócić do sali, tylko błąka się po ciemnych korytarzach szkolnych.

 35. BURZENIE BUDYNKU KOŚCIOŁA we Francji.

  https://www.youtube.com/watch?v=RkKzNWemmMQ

  krótki filmik

 36. W nagranym 22.06.2014 roku wykładzie, który stał się w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zastraszająco aktualny. Prof.dr hab. Bogusław Wolniewicz przedstawia nieusuwalny konflikt pomiędzy islamem a Zachodem, który sam popada w słabość nie broniąc chrześcijaństwa, czyli tego, co dało siłę Karolowi Młotowi i Janowi Sobieskiemu, by bronić Europy. Apatia pasterzy wobec profanacji… (również jak wyżej vide burzenie kościoła)
  Bogusław Wolniewicz ISLAM I MY, Warszawa 7 września 2014;
  https://www.youtube.com/watch?v=0d6Pr3ifFU8

 37. wykładów profesora jest w onternecie bardzo dużo wystarczy wpisać jego nazwisko i youtube i wychodzi masa propozycji.

  warto posłuchać.

 38. Jutro swięto

  Niepokalane Poczęcie NMP
  proponuję film , piękny, o Jasnogórskiej Pani , jej sukienkach , powstawaniu najnowszej ….. znakach z nimi związanych , których stojąc za barierką w Kaplicy Cudownego Obrazu nie widzimy

  https://www.youtube.com/watch?v=PvaVrH21v8g

  Niecała godzina . Miłego oglądania po tych wcześniejszych filmach .

  🙂

 39. Pani Mario, był kiedyś świetny cykl dokumentalny pt. ,,Pod prąd – Bogusław Wolniewicz”. Miałem zapisane ponad 25 linków tych odcinków. Nie zrobiłem wtedy dla siebie kopii. Niestety, zostały na youtube zlikwidowane. (jest teraz jakaś nowa wersja programowa)
  Likwiduje się głównie tak bardzo ciekawe linki absurdami typu ,,Konto YouTube, które jest powiązane z tym filmem, zostało usunięte z powodu wielu powiadomień o naruszeniu praw autorskich przesłanych przez osoby trzecie”. To nie jest żaden przypadek. Takie programy są systematycznie, cyklicznie likwidowane.
  Jakie trzecie i dlaczego? Jest tylko jedna prawidłowa odpowiedz:
  Ponieważ mówi PRAWDĘ, NIE BOI SIĘ.
  Wybitna postać, Pan prof. Bogusław Wolniewicz. Wielki szacunek dla Pana Profesora.

 40. jak to nie ma – pod prąd ????

  całkiem niedawno było ???

  no to kto umie to jakoś kopiowac…. ja nie umiem , ale co posłuchałam to moje ….

  qrczę…. ja głównie pod prąd miałam na myśli !

 41. wrzuciłam w google Bogusław Wolniewicz pod prąd i widzę , że coś jest , ale już dziś nie mam czasu sprawdzac ile tego jest

  🙂

 42. wypowiedzi profesora Wolniewicza są interesujące i poruszają rzeczy ważkie, ale szczegółowsza kwerenda poglądów prof. Wolniewicza pozwala zakwalifikować go jako „plusy ujemne”, czy jak by koncesjonowanej opozycji nie nazwać.
  Jak wyznał głośno w którymś z programów TV, „po śmierci NIC go nie czeka”, jest dopuszczany do wygłaszania „kontrowersyjnych” opinii w TV, w których najczęściej bezwarunkowo popiera Izrael „jako przyczółek zachodniej cywilizacji na bliskim wschodzie”, i jest jednoznacznie antymuzułmański.

  Dla ludzi choć pobieżnie znających udział żydów w historii Polski i Europy, stwierdzenia że żydzi są „przyczółkiem zachodniej cywilizacji” od osoby regularnie zapraszanej do TV brzmi… komicznie. Gdyby nie było tragiczne. PiS jest „opozycją”, Wolniewicz „myślicielem”.

 43. sprostowanie: profesor Wolniewicz powiedział wtedy w TV: „mówię to jako osoba, która sądzi, że po śmierci nie ma NICZEGO”, zdaje się w licznym otoczeniu dzieci i wnuków piwnicznych morderców i „komunistów”-oportunistów, tj. polskojęzycznych żydów. Wprawdzie w konflikcie polsko-żydowskim zajmuje on stronę Polski, ale niejako „w pakiecie” wychwala Kapuścińskiego, Lema, przemyca ateizm. Taki „plus ujemny”.

  Dla mnie od jakiegoś czasu, sam fakt popularyzowania czyjegoś nazwiska przez Media jest dla tego nazwiska dyskwalifikujący.

  Ludzi stwarzających rzeczywiste zagrożenie dla Systemu, Oni do Mediów nie dopuszczają, tylko po cichu mordują, i to dłużej niż od 1946 roku.

 44. kłopot z róznymi wypowiedziami jest zawsze taki sam ….mówiący mają rację w części …

  ale potem są pytani o receptę…. to jest łatwo powiedzieć w wąskim gronie …. które ma określoną opcję….jeśli usiłuje się być uniwersalnym jest kłopot .

  Jest to zderzenie religii na bliskim wschodzie , obie te fale płyną ku nam , zależy chyba kto się czego bardziej boli i czego bardziej nienawidzi .

  Boimy się obu . Mamy nadzieję , że będa walczyć ze sobą – tam – a nie tu …. Ktoś mi powiedział , ze bardzo popiera Izrael tam gdzie to państwo leży . I niech TAM leży dalej – i walczy jako państwo frontowe . Ale to tak nie działa w pełni .

  I co zrobić ?

 45. żydzi muzułmanom robią to samo co robią chrześcijanom. Wysługując się przy tym ogłupionymi Amerykanami czy podbitymi Europejczykami.

  To całe ISIS – jak huczy od plotek Internet – z całym tym okrucieństwem wobec dzieci i chrześcijan na bliskim wschodzie, jest finansowany, szkolony i zbrojony przez USA, Izrael i Arabię Saudyjską – czytaj: ż y d ó w. Robią to na zlecenie i w interesie żydów. Ci szmatogłowi „bojownicy” mają do dyspozycji odkryte terenowe Toyoty uzbrojonwe w karabiny maszynowe 12,7 mm. Tyle akurat wystarczy, aby sterroryzować cywilów. Jeden wóz bojowy typu Rosomak uzbrojony w działko Bushmaster 30 mm i programowalną amunicję rozpryskową robi z kolumny takich aut sieczkę jedną serią .

  Ci „islamscy terroryści”, jak nam tłuką do głowy żydoubeckie Media mordują głównie chrześcijańskie kobiety i dzieci, a wszystko jest filmowane i fotografowane, aby przygotować grunt pod „demokratyzację” irańskiej ropy – wpierw zniszczyć Syrię bez protestów ze strony państw nominalnie chrześcijańskich. Bo to ISIS jest takie ZŁE. Jest, jest złe, podobnie jak ci w interesie których zostało stworzone – czytaj: ż y d ó w.

  są chwile, kiedy i ja mam bardzo poważne wątpliwości w istnienie Boga – „wobec ogromu zła na świecie, było by herezją posądzać Boga o istnienie”.

  Ale widać, że na pewno istnieje Szatan, widać to po perfidii jego dzieci.

 46. Nie , nie mam wątpliwości co do istnienia Boga , bo Go spotykam w tych najczarniejszych miejscach .

  Jest to OSOBA SERIO i to co robi , robi na serio .

  Stwarzając człowieka dał mu wolną wolę.

  To trudny dar .

  Chciał i chce byc kochany . Tylko wolny CZŁOWIEK moze Boga kochać. Niewolnik nie moze .

  Bo miłość jest wyborem osoby wolnej . Tzn …. można też wybrać inną opcję…. NIE KOCHAĆ.

  Człowiek MOŻE jako obdarzony wolnoscią , powiedzieć Bogu NIE – idź sobie ode mnie . NIE CHCĘ Cię .

  to jest wolnośc i ludzie z niej korzystają

  trudno to przyjac , bo trudno przyjąć odpowiedzialność za siebie

  Oczywiście nie ma próżni – gdy kasujemy Boga – siebie stawiamy w centrum .

  Reszta to konsekwencje .

 47. cała ta pojęciowa klisza: „islamski terrorysta” jest w 90% fałszywa. Została ukuta gdzieś z kazamatach żydoubeckich Mediów i jest powtarzana tysiące razy w każdym Radiu, Gazecie i TV w celu straszenia głupiutkiego białego człowieka i trzymania go w karności, aby nie prostestował kiedy za zdzierane z niego w wysokości ponad 80% podatki służą do produkowania kolejnych bomb i dronów do ich przenoszenia. Muzułmanie są zabijani dziesiątkami, setkami, tysiącami i milionami tylko za to, że syjonistyczny reżim mediokratyczny w USA oprócz monopolu na fałszowanie pieniądza i informacji, chce mieć jeszcze monopol na wydobycie surowców naturalnych. Każdy – nie tylko muzułmanin – by się po prostu, po ludzku, wkurwił, jak by mu w okolicy zbombardowano przyjęcie weselne i zabito 50-100 sąsiadów.

  Ale, nie ma takiej pary złości, takiego społecznego potencjału, którego żydzi nie próbowali by zaprząc do pracy przy swojej maszynie. Stąd kalka: „islamski terrorysta”. Bardzo użyteczna – np. wieże WTC w 2001 roku po prostu wyburzono ładunkami wybuchowymi, w żydoubeckich Mediach tłucznono „islamski terroryzm”, po czym syjonistyczny reżim w USA wymordował ponad milion cywili – dzieci, kobiet, starców – w Iraku. I jest loko.

 48. Za I.C. Pogonowskim Żydzi w Polsce.

  W pierwszym stuleciu po narodzinach Chrystusa szacowano populację Żydów na około 8 000 000, ale tysiąc lat później zmniejszyła się ona do liczby 500 000, a ponownie osiągnąć wartość z początku tysiąclecia około roku 1880. Na terenach dawnej Polski ich populacja zwiększyła się między rokiem 1340 do pierwszego rozbioru Polski aż 75 razy od liczby 10 000 osobników do do 750 000, kiedy populacja katolików zwiększyła się w tym czasie zaledwie pięciokrotnie. Oczywiście ten gwałtowny wzrost związany był z migracją Żydów z Zachodniej Europy, gdzie doznawali prześladowań. W ten sposób Polska stała sie największym skupiskiem tej nacji na świecie.
  Przyzwolenie na zawieranie małżeństw przed osiągnięciem progu dojrzałości spowodowało eksplozję demograficzną u Żydów i ich populacja zwiększyła się do wspomnianych wyżej 750 000, co w ostatnich stu latach przed I Rozbiorem Polski dało przyrost 300%, a już 50 lat później ich populacja w zaborze rosyjskim osiągnęła liczbę 1 600 000 osobników, by pod koniec XIX wieku osiągnąć imponującą liczbę 6 000 000. Światowa populacja Żydów ulegała dalszemu zwiększaniu, by w chwili wybuchu II WŚ osiągnąć liczbę 17 000 000. W wyniku zakrojonego na szeroką skalę ludobójstwa wdrożonego przez Niemców uległa ona zmniejszeniu do liczby 11 000 000. W chwili obecnej szacuje sie liczbę Żydów w granicach 13,3 – 13,9 mln, gdzie 80% mieszka w Izraelu i Ameryce Północnej.

  Już w 1264 roku posiadane przywileje pozwalały na tworzenie własnych samorządów z wyłączeniem jurysdykcji dotyczącej spraw religijnych i kulturalnych. W Polsce, nie tak jak w innych krajach, Żydzi mieli dużą swobodę w osiedlaniu się, jak i w kultywowaniu swych zwyczajów, w tym religijnych.
  W połowie XV wieku szlachta stanowiła 10% obywateli. Ustrój parlamentarny był wsparty najbardziej zaawansowanym systemem prawnym w ówczesnej Europie. Uregulowania prawne wprowadzono o 250 lat wcześniej niż np. w Anglii. Około 1 milion posiadaczy ziemskich korzystało z dobrodziejstw czynnego prawa obywatelskiego w stopniu zdecydowanie większym niz w innych krajach jak: Skandynawia, Anglia czy Włochy. Wielonarodowość Rzeczpospolitej była z jednej strony źródłem tarć, zamieszek, wojen, a z drugiej źródłem jej bogactwa kulturalnego, co wiązało się z jej cywilizacyjnym rozwojem. Brak homogeniczności w strukturze narodowościowej był przyczynkiem do budowania kosmopolitycznego państwa, prowincji i miast w niespotykanej często atmosferze tolerancji zarówno etnicznej, jak i religijnej i kulturowej. W XIV i na początku XVII wieku w Polsce dokumenty oficjalne były pisane w aż sześciu językach. Podstawy demokracji Polska zbudowała na przełomie Xv i VIV wieku w formie społecznej umowy miedzy królem a społeczeństwem, która dawała osobista i religijną wolność, indywidualne prawa obywatelskie, niezależność i zapobiegały despotyzmowi władzy.
  Bogate lasy, jak i uprawy dawały Polsce pozycję intratnego dostawcy żywności i produktów naturalnych dla Zachodniej Europy.
  Unia Lubelska dała podwaliny pod I RP. M.in. zapewniła ona równość muzułmanom i Żydom i to bez wyrzekania się własnej wiary. rzywódcy żydowscy skorzystali z okazji i zachowali odrębność sądownictwa i kultury, co spowodowało rozwój wielu religijnych, społecznych i politycznych instytucji.

  Tu przerywam, bo potem jest już o frankistach, o sytuacji w Polsce po potopie szwedzkim, czyli o rzeczach nas mniej interesujących.

 49. Video2mp3.net

  Przerabia film z linku z yt na audycje do sciagniecia na kompa.

 50. Zrozumiałam, że temu pięknemu kościołowi groziło zawalenie tylnej części jego bryły z powodu skanalizowania rzeki płynącej tuż obok. Ziemia wyschła i zaczęła się osuwać spod tej burzonej części kościoła. Teraz czekają na ekspertyzę reszty budynku. Kościół jest zamknięty od lat, a krucyfiks wywieziony został do muzeum.
  Ktoś wyraźnie wzruszony powiedział, że ma wrażenie, że niebo spada mu na głowę. Nie dziwię się.

 51. Ma Pan ,,rozrzut” większy niż przytoczone działko Bushmaster 30 mm.
  I za ten cały przytoczony wyżej przez Pana ,,bigos” winny jest Pan prof. Wolniewicz??!! Chyba Pan trochę wodę przypalił.
  Poza tym twierdzi Pan, że ,,od osoby regularnie zapraszanej do TV..”
  I tu się z Panem nie mogę zgodzić. A gdzież to Pan regularnie widuje prof. Wolniewicza w TV?! To jest twierdzenie, które oceniam na ,,minus dodatni”.
  Proszę poszukać w necie programy pt. ,,Pod prąd – Bogusław Wolniewicz”, a jak Pan znajdzie uprzejmie proszę o linki dla nas wszystkich, bo warto będzie zgrać na dysk. Za co z góry uprzejmie dziękuję.
  Natomiast co do większości spraw politycznych poruszanych przez Pana mogę się zgodzić, ponieważ interesuję się również tym tematem. Pozdrawiam.

 52. Oglądam z ciekawością ten film i pozdrawiam!

 53. Czytanie Sienkiewicza : Qvo Vadis

  Wolność i miłość .

  Petroniusz – wyjatkowo mądry obserwator i analityk ludzkiej natury .Zawdzięcza temu życie w warunkach dwotu Nerona . Ceni elegancję , jako wartośc życia . Doskonałośc .

  Eunice . – niewolnica , która doceniła , zachwyciła się, zrozumiała tego mężczyznę.

  Dokonała wolnościowego aktu – aktu obdarzenia Petroniusza miłością .
  Petroniusz od pewnego momentu zaczyna rozumieć , że jej stosunek do niego jakosciowo różni się od przywiązania niewolnicy do pana …. fascynacji poaczonej z dbałoscia lo swoje interesy zalezne od pańskiej łaski właścviciela.

  Skoro Petroniusz rozumie , ze dokonał się jakosciowy skok …. miłość uczyniła Eunice wolną…. papiery wystawione przez Petroniusza są tylko formalnością.

  Eunice , wbrew pozorom , korzysta z prawa do wolnosci – podejmuje wolnosciową decyzxję – chce nalezec do Petroniusza , bo to jest jej ofiara miłlosci . To jest jej WOLOŚCIOWA decyzja .

  Petroniusz to rozumie . Nie moze udawać , ze Eunice nie jest wolna – dokumenty nadasnia wolnosci zostaj formalnie wystawione . Jest jej wolną wola skorzystać , lub nie .

  Ale miłość uczyniła ją faktycznie wolną.

  I pozwoliła dokonać wyboru , pozostała z osobą kochaną az do smierci .

  Sienkiewicz rozumiał i genialnie to wytłumaczył .

  Niewolnicy którzxy uzbierali pieniadze kupowali wolnośc i byli wyzwoleńcami odchodzącymi od pana ….. lub zostająć na wolnej stopie – robili z nim interesy .

  Eunice – Petroniusz ….. to przypadek chrześcijanski …. w pogańskich dekoracjach .

  Miłość czyni wolnym .
  Miłość Boga do człowieka kazała Mu obdarować osobę ludzką wolnoscią. Aby mieć szansę na odwzajemnienie miłosci .

 54. Nie wiem czy ładunki, czy inne paskudztwo, ale po raz pierwszy użyto na taka skalę transmisji na żywo(?) do urabiania opinii publicznej, Potem już mieli doświadczenie i chętnie z miego korzystano: Smoleńsk, zniknięcie zniknięcie samolotu Malaysia Airline 370, wojna na Ukrainie, zestrzelenie Malaysia Airline 17. W jednym i drugim przypadku był to Boeing 777, pierwszy zniknął 22.04.2014, a pojawł się nad Ukrainą, gdzie został zestrzelony 12.07.2014. Dwa razy ktoś zgarnął ubezpieczenie?

 55. aby być wolnym, trzeba istnieć. Z dziurą w potylicy trochę trudno.

 56. Ładny eseik o Sienkiewiczu, o miłości, o wolności i o wyborach.

  Kiedyś Gospodarz popełnił tekst o Sienkiewiczu, wybijajać jego umiejetność tworzenia złożonego obrazu psychologicznego postaci.

  Hmm, gdzie dzisiejszym pisarzom do wielopoziomowego przemyślenia relacji postaci w powieści; a może Sienkiewicz pisał to intuicyjnie, bo przecież redakcja Słowa nie popuszczała i czekała ma kolejny odcinek powieści.
  Wielcy ludzie widzą to czego my nie widzimy i z łatwością kojarzą fakty, których my nie kojarzymy, a jeszcze układaja to w zgrabną całość. We współczesnych powieściach nie możemy się zanurzać, iść w głąb, bo kiedy sie odwrócimy to okazuje się, że znaleźliśmy się w kulisach, to wszystko zrobione jest z papier mache i jak kazda teatralna zastawka podparte jest to drągami.

  W powieści Sienkiewicza możemy udać się w głąb, a kiedy się odwrócimy ro widzimy, że to solidna budowla, o sensownym rozplanowaniu, wyglądajaca równie atrakcyjnie z każdej strony.
  Jest jeszcze jeden mały, a istotny szczegół, że powieść zbudowana jest również dla młodzieży, która wyciąga z niej rzeczy pierwszoplanowe, oczywiste, humorystyczne, a dojrzały czytelnik wyniesie z czytania jej o wiele więcej. Próbkę dostaliśmy wyżej. :)))
  A tak ogólnie to Nobel się należał.

 57. Taka hucpa miała m.in. miejsce w Bełchatowie. Zwrócę uwagę na jedną bardzo ważną sprawę. A mianowicie na to, że wybór indoktrynacji gender w tak młodym wieku jest perfidnie wybrany. Dlaczego? Dlatego, że Osobowość i Charakter każdego dziecka jest kształtowany do 5 – 6 roku życia. To jest manipulowanie jak przy ,,kodzie genetycznym”.

 58. Treści Sienkiewicza są piękne może dlatego, że potem przyszedł czas dysonansu, czas na bandyckich bohaterów i czas brzydkich dziewczyn z czerwonymi rękami, w bolszewickich kurtkach.
  Na takim hadkim tle, wszystko to co jest piękne, wygląda jak cudowne.

 59. do Marii, na tle Coryllusowej czeskiej baśni gdzie jest opis postaci pp Sadowskiego oraz Wrzesowicza, i po obejrzeniu tego filmu o sukienkach i koronach Matki Boskiej Częstochowskiej, można mieć tylko jedno westchnienie: przed takimi szwarctypami zawsze nas broń Panie Boże.

 60. nie zrozumiałeś

  jesteś wolny

  niezaleznie od warunków

  Maksymilian Kolbe w warunkach skrajnej niewoli , zredukowany do NUMERU na ramieniu

  dokonał wolosciowego wyboru

  obdarzył życiem drugiego człowieka – dokonał aktu naśladownictwa BOGA

  póki tego nie zrozumiesz …. kula w twojej potylicy …. będzie końcem Ciebie

  i

  będzie zmarnowana

 61. To jest prawda o domowej edukacji, dziękuję za ten link!

 62. Kończę czeską Baśń. Uderzające szczególnie są powiązania brytyjskiej agentury z rewolucjonistami, politykami, satanistami i „literatami”.
  A Morloki to kwintesencja tematu.

 63. @ ALL

  Czytam , ze wieś coryllusa znowu jest bez prądu , do wieczora .

  🙂

 64. Jego gmina jest najbogatsza na Mazowszu 😉

 65. Faktycznie .Tam gdzie panuje Królowa to choćby ludzie zdychali z głodu nigdy nie ma rewolucji ani rewolucjonistów.

 66. co drugi dzien bez pradu… to wyglada troche jak Bangladesz po przejscu tajfunu.

 67. tajfun – coryllus ???

  co on tam robi ???

  🙂 🙂

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.