gru 222016
 

Długo zastanawiałem się z czym tu połączyć jednego z moich ulubionych polityków – Kazimierza Michała Ujazdowskiego. Pomógł mi kolega, który zadzwonił tu wczoraj i opowiedział mi o nowej reklamie Raiffeisen banku. Występuje w niej niejaki Kamil Pawelski, bloger modowy, który usiłuje sprzedać młodym ludziom zamieszkującym miasta kolejną porcję złudzeń. Interpretacja tej reklamy wyłożona przez mojego kolegę jest dość ciekawa i zanim przejdziemy do Ujazdowskiego postanowiłem ją tu zaprezentować. Pokazują na obrazku tego Pawelskiego i wszystko wygląda tak jak w najczarniejszych snach– zapożycz się i kup sobie takie łachy jakie polecą ci chłopaki i dziewczyny z Wysokich Obcasów. Nie będą one należały do ciebie, ale za to będziesz tak fajny jak ekskluzywny menel Pawelski. Ponieważ młody człowiek łatwo może pożyczyć pieniądze na wszystko, żadna własność nie jest mu potrzebna, niech jeździ na wyciągniętym ze śmietnika rowerze i bierze kredyt na menelskie ubrania. Tak to odczytujemy, ale chyba młodzi, wykształceni mieszkańcy wielkich miast odbierają to nieco inaczej. Krzyżyk im na drogę….Przejdźmy teraz do Ujazdowskiego. Zastanawiała się tu ostatnio eska nad tym, dlaczego po roku rządów PiS nikt nie robi żadnej frondy, nikt się nie obraża i nie rejteruje, nie usiłuje realizować swoich pomysłów i nie porozumiewa się w kiblu z posłami opozycji. Ledwie zdążyła to eska napisać już się pojawiły informacje, że Kazimierz Michał Ujazdowski uważa politykę PiS za błędną, a poza tym zamierza ponoć kandydować na prezydenta Wrocławia. To są fantastyczne informacje, szczególnie ta o Wrocławiu, bo już dziś jest jasne, że Ujazdowski żadnym prezydentem nie zostanie.

Co takiego nie podoba się Ujazdowskiemu? W skrócie ująć można to tak – nie podoba mu się, że nie jest prezesem PiS. Stąd wszystkie jego pomysły na zgodę z PO, na wyciąganie ręki w kierunku Szejnfelda i inne. Ujazdowski chciałby, żeby PiS pozostawił sprawę dziennikarzy w sejmie bez zmian i chciałby, żeby PiS był inny niż PO. I tu właśnie przychodzi moment, kiedy po raz kolejny muszę powtórzyć jedno zdanie – Ujazdowski, jak większość z nich, ma nas za idiotów. Gdyby PiS był jak PO, ludzie pikietujący pod sejmem mieliby – jak to barwnie czasem ujmują wojskowi – nakopane do du,…y. A nie mają. Ujazdowski to widzi, a jednak próbuje kokietować opozycję. Powtarzam więc – to jest facet, który chce być jedynym liderem prawicy w Polsce. Tej prawicy, która nie jest przecież żadną prawicą, a jeśli na jej czele stanie Ujazdowski przestanie być także polska. Dlaczego? Z grubsza ujmę to tak – Ujazdowski jest z Łomianek i jego horyzonty kończą się na Burakowie, dalej nie widzi. Wiemy to na pewno, bo różne wieści z tych Łomianek nas tutaj dochodziły i wiemy, że dzięki działalności Ujazdowskiego w Łomiankach nie ma dziś ani jednego sympatyka Prawa i Sprawiedliwości. Są tam tylko zajadli wrogowie tej partii.

To nie koniec. W ramach naszych tutaj seminariów wypracowaliśmy wspólnie kilka powszechnie obowiązujących zasad. Jedna z nich brzmi – jeśli trwa poważny konflikt pomiędzy dwoma grupami , konflikt o władzę, wtedy ten, kto pierwszy zacznie dążyć do porozumienia wskazuje, że partia z której się wywodzi jest po pierwsze słabsza, po drugie zaś on sam jest zdrajcą. I tu wychodzi Kazimierz Michał Ujazdowski i kłaniając się na wszystkie strony domaga się zgody z PO – w chwili kiedy opozycja jest najbardziej agresywna – i oczekuje przy tym na oklaski. I cóż się dzieje….prezes Kaczyński zaczyna tytułować go profesorem. I to jest coś niesamowitego. Ja rozumiem, że to jest ze strony Kaczyńskiego szyderstwo, bo inaczej nie mogę tego interpretować, ale jakaś wątpliwość w mej głowie pozostaje – a jak nie? A jeśli Kaczyński jest tak silnie przywiązany do swoich chybionych kandydatur, że nie jest w stanie pozbyć się Ujazdowskiego i zaczyna stymulować jego emocje wyskakując z tym „profesorem”? Nie od dziś wiadomo, że kariera akademicka szalenie imponuje prezesowi i będzie tak nawet wtedy kiedy uniwersytety w Polsce spadną w tym całym rankingu na miejsce już nie pięćsetne, ale tysiąc pięćsetne. Miejmy jednak nadzieję, że będzie inaczej, że prezes trochę z Ujazdowskiego podrwi, a potem wywali go za drzwi.

O tym, że Ujazdowski jest całkowicie trefny przekonują nas także głosy poparcia, jakie otrzymuje. Ot choćby głos Janiny Jankowskiej, która samym tylko dobrym słowem jest w stanie niszczyć całe światy, a co dopiero kandydaturę Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia. No i Jankowska napisała, że dziękuje Ujazdowskiemu za odwagę. Chodzi oczywiście o odwagę w dążeniu do kompromisu. To jest tak niesamowity eufemizm – odwaga w dążeniu do kompromisu, że wysiada przy tym nawet ekskluzywny menel. Zresztą wystarczy jeden rzut oka na Kazimierza Michała i jasnym się staje, że to jest wyłącznie odwaga w dążeniu do kompromisu. Podobną odwagą wykazuje się także Gowin. Myślę, że po nowym roku obaj przejdą do brutalnych, zakulisowych szantaży, które Jankowska nazwie dążeniem ku zadowoleniu wszystkich opcji, czy jakoś podobnie. Nie definiując przy tym rzecz jasna o jakie opcje jej chodzi. Jest bowiem Janina Jankowska w swoich tekstach niczym rabin kabalista gdzieś z małego miasteczka na głębokim Polesiu – mówi samymi zagadkami, niezrozumiałymi dla zwykłego człowieka.

Nie możemy także zapominać, że Kazimierz Michał Ujazdowski należy do tej grupy prawicowych działaczy, którzy zostali wychowani przez Henryka Krzeczkowskiego alias Hermana Grynera, ojczyma Anny German, jakże ciekawie prezentującego się w naszych oczach. W ostatniej biografii Anny German, w to wychowawstwo autor próbuje wrobić także Jarosława Kaczyńskiego, co mam nadzieję nie jest prawdą. Przypomnę tylko, że Krzeczkowski ukształtował intelektualnie, a pewnie także i emocjonalnie takich „prawicowych” ideologów jak Jacek Bartyzel, Tomasz Wołek, Wiesław Walendziak, Aleksander Hall i Kazimierz Michał Ujazdowski właśnie. Proszę Państwa, jeśli ktoś mając świadomość realiów PRL przychodzi na zajęcia do udrapowanego na intelektualistę agenta NKWD, jeśli potem jeszcze broni jego i jego postaw, tłumacząc, że może i był świnią, ale poglądy miał słuszne, to znaczy, że ma złe zamiary wobec swoich bliźnich. To znaczy, że nimi gardzi i będzie ich wykorzystywał tyle razy ile mu tylko na to pozwolą. I z tą myślą Was zostawiam. Nie mogę się tylko nadziwić jednemu, w roku 2010 przegoniono spod drzwi lokali partyjnych mnóstwo oddanych sprawie ludzi, argumentując to tym, że mogli się wśród nich znaleźć agenci. A Ujazdowskiego trzyma się cały czas. Z nadzieją na co? Że raczy on w kluczowym momencie nie zdradzić sprawy, jeśli się go odpowiednio potraktuje? No nic, czekajmy i obserwujmy…patrz na bufet i obcinaj gości, jak mawiał mój kolega…

Wszystkim serdecznie dziękuję za wsparcie naszego projektu komiksowego, który mam nadzieję, zostanie wydany już jesienią przyszłego roku. Będzie to wielki album poświęcony spaleniu Rzymu w roku 1527. Do tej pory udało się nam zebrać ¼ środków potrzebnych na produkcję. To wielkie osiągnięcie, szczególnie, że czas mamy przedświąteczny i ludzie mają ważniejsze wydatki niż mój komiks. Dziękuję wszystkim jeszcze raz za poświęcenie i wsparcie naszej sprawy.

Mam nadzieję, że do marca uda nam się zebrać całość. Oto numer konta

41 1140 2004 0000 3202 7656 6218


Wszystkich tradycyjnie zapraszam na stronę www.coryllus.pl i przypominam, że do 1 stycznia trwa duża promocja na niektóre tytuły. 

Targi Bytomskie odbędą się w przyszłym roku w pierwszy weekend czerwca, wszystkich już teraz serdecznie zapraszam

 

Przypominam, że nasze książki są dostępne w następujących punktach: księgarnia Przy Agorze, sklep FOTO MAG oraz księgarnia Tarabuk  

  52 komentarze do “Kazimierz Ujazdowski – ekskluzywny menel”

 1. dlatego przegoniono pospolite ruszenie, ponieważ ciągle śnią o wyłączności/genialności/… i nie zamierzają się dzielić kasą z nikim przypadkowym, także nowy zasób ludzki mógłby zmienić ideologię wewnątrzpartyjną a to już jest nie do przyjęcia dla zaprawionych kadr; partia sposobem na życie do końca życia – to jest motto i zawołanie aparatczyków; oni nic innego nie porafią – ani kupić ani sprzedać ani produkować ani …;- wszystkie działania po czasie wyglądają jak szyderstwo z rozumu i wyraz opętania samozadowoleniem i poczuciem wyższości/przebiegłości/…; – jak to mawiają rosjanie 'a idi ty na …’

 2. Reklama o ekskluzywnym menelu to naprawdę majstersztyk socjotechniki. Wyższa szkoła kłamstwa i sprzedaży Gówina w złotym papierku. Kiedy pierwszy raz ją zobaczyłem pomyślałem dokładnie o tym samym co napisał gospodarz a wykorzystanie blogera zamiast jakiegoś serialowego idola młodzieży ala Musiał to naprawdę kawał dobrej rozpoznawczej roboty. Bo tak jak nie każdy zostanie musiałem, tak kariera menela blogosfery jest w zasięgu każdego korposzczura tudzież aspirującego do tego postępowego półświatka.
  Oto narodziny nowego rodzaju przodowników pracy. Proponuję nadać im nazwę menelgele (stopień służbowy perspirant)

 3. Jest to też doskonała odpowiedź i wykorzystanie hasła „ludzie drugiego sortu”.

 4. „…mandatu się nie zrzeknę.” 🙂

 5. Oglądałem konferencje prasową partii PIS – Prezes, Premier, marszałek.
  Prezes mówił, że wyciąga do opozycji rękę, i ma nadzieję, że szczególnie w ten świąteczny czas nie będzie ona odrzucona.

 6. Ja jeszcze poczekam co wykażą śledztwa w sprawie zajść. Póki co traktuję to tylko jako prowokację i okazję jednej i drugiej strony do antagonizowania społeczeństwa zaangażowanego, żeby wykreować powód do ostatecznego rozstrzygnięcia bez ruszania archiwum i haków

 7. Dzięki za analizę reklamy, w pół minuty tyle upchać to faktycznie majstersztyk.
  A „menelgele” ma potencjał …

 8. O ręcach to Cyrankiewicz i Gomułka byli za speców

 9. Jako społeczeństwo nie mamy nic do gadania to są igrzyska jest areną są atrakcje i reżyserzy no i publika co ma raz w dół a raz w górę palce kierować wg zasady dołóż mu może to kupią

 10. To jest system ,który gra na uczuciach i oszustwie maluczkich.Dlatego powstała Konfederacja Rydzyńska ,która reaktywowała KRÓLESTWO POLSKIE ,SEJM WALNY I OBRAŁA KRÓLA ELEKTA WOJCIECH EDWARDA POTOMKA ZACNEGO RODU LESZCZYŃSKICH-KTÓRZY NIGDY NIE SPRZENIEWIERZYLI SIĘ NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZYPOSPOLITEJ.

  TAK ,ŻE DROGA JEST POKAZANA TERAZ WSZYSTKO ZALEŻY OD POLAKÓW -CO WYBIORĄ ?

 11. Niezależnie od efektów śledztwa z całą pewnością kwik „opozycji” został dostatecznie nagłośniony. Tak żeby biedni ludzie myśleli że UBekom stała się naprawdę wielka krzywda a rząd odważnie i bez litości dokonał wreszcie (po tylu latach) prawa i sprawiedliwości… Czas pokaże kto i ile kupił.

 12. Szkoda,że Kaczyńscy nie wyciągali reki do arcybiskupa Wielgusa,tylko na rozkaz swiatowej masonerii,znszczyli arcybiskupa.

 13. W pierwszej kolejności trzeba Polaków uwolnić od ogłupiania przez zagraniczne media głównego nurtu, bez tego sie nie opamiętają, a tym bardziej nie będą w stanie dokonać takiego wyboru trzeźwo i przytomnie

 14. Jakby było wszystko wielkimi literami ale jak tylko połowa to w ogóle nie czytam.

 15. niestety wszystkich ich irytuje znajomość pana K. z L.F. !

  Takie mamy czasy, że nawet pan T. wypowiada się z Wrocławia

 16. Gramy na zniżkę cen czystej?

 17. I bez podkreśleń nie daje się przyswoić

 18. A jak do owych Polaków dotrzeć? I gdzie tu kasa?

 19. W śledztwach nadziei nie pokłada we własnych dociekaniach Tak

 20. 100/100 !

  Tak…

  … partia to dzisiaj jest najlepszy sposob na zycie… i to jest motto wszystkich aparatczykow, bo
  oni rzeczywiscie nic nie porafia…

  … taki Ujazdowski, Czarnecki, Gowin… Kowal, Zalewski, Czerwinska, Lichocka, Zaryn, Migalski,
  Marcinkiewicz… i wielu, wielu innych skompromitowanych juz kretow… rozne kluziki, jakubwoskie,
  a takze inni „rozlamowcy” obecnie piastujacy wysokie „stolce”…

  … oni naprawde nie sa i nawet nie beda w stanie nic… ani wyprodukowac ani sprzedac…

  … oni moga tylko knuc i marzyc jak zostac „najmitami i nadzorcami” Polakow i Polski
  w przyszlej… ewentualnie…sfederalizowanej Eurobie… czyli zwiazku socjalisycznych republik
  europejskich !!!

  Ja w zupelnosci zgadzam sie z ruskimi i tez powtarzam… 'a idi ty na h*j s nimi’ !

 21. Mnie te „dekoracje” prasowe tez nie ruszaja… czekam na konkretne dzialania
  i konsekwencje z nich wynikajace.

 22. Jestem pewna, ze jednak spoleczenstwo nie nabierze sie na ten
  „kwik”… rzeczywiscie bez pojecia i obrzydliwie „grzany” przez
  Ssssakiewicza i Kurwipublike… o polskojezycznych i antypolskich merdiach – nie wspominam… bo to szmaciarskie presstytuctwo
  dla mnie nie istnieje !!!

 23. I dalej niszcza…

  … nic sie nie zmienilo… grupa skupiona wokol Sakiewicza dzisiaj „zmienila” tylko… miejsca „pracy” i stoce… i jeszcze bardziej antypolska „dzialalnosc” prowadzi… taka spolegliwa z „lunia elropejska”… zeby dalej doic Polske i Polakow ile sie da i jak sie da…

  … no, nie mozna zmieniac zdania czy opinii… na skutek… konferencji prasowej !!!

  Tak…

  … zniszczyli biskupa… i nie przeprosili do dzis…

  … a te same mordy „strugaja” manifestacje poparcia… Sakiewicz !!!… Duda !!!

  Mozna sie tylko… zeszcz… o pardon… posikac ze smiechu!

 24. Tak, media to podstawa…

  … potem odciecie od jakichkolwiek dotacji panstwowych i pasozyty same pozdychaja…
  a jak sie nie podoba to moga jechac do Londynu… Paryza… czy innego NY’a… tam sa takie mozliwosci… ze szczeka opada…

  … a wszystko jest… i lepsze… i wieksze… i latwiejsze!!!

  Po co to siedziec w Polsce i mordowac sie w takim grajdole!

 25. Mamy dobrą ocenę tego co nas otacza i utwierdzasz mnie że jest to ocena dostępna dla każdego kto ma rozum i wolę korzystania z niego

 26. Oni walczą tylko o ten dostęp do kasy z budżetu i tylko to jest celem cała reszta to scenografia i narzędzia w dochodzeniu do celu

 27. Ja o tym wiem… Ty, Qwerty tez wiesz o tym doskonale… i Polacy
  tez o tym wiedza i widza ten caly zdradziecki MERDIALNY CYRK
  Sakiewicza, Kurskiego i calej pozostalej choloty merdialnej…

  … koryto SMOLENSK sie bezpowrotnie skonczylo… i tyle!

  Teraz szukaja kolejnego… ZEROWISKA… moze hucpa sejmowa…
  moze „zamah” w Berlinie…

  … ich zadanie to zrobic… Z IGLY WIDLY !!!

 28. Ujazdowski o ile pamiętam to człowiek howu fundacji Adenauera, więc teraz dostał rozkaz od „naszej złotej pani” do odpowiednich ruchów.
  Ale nie tylko on reaguje na rozkazy. Pamiętam jak po wyborach 2007 roku, Platformie były potrzebne dodatkowe szable. Na holu sejmowym, przed licznym gronem kłębiących się dziennikarzy, stał poseł Jarosław Selin wybrany ponownie do Sejmu z listy PiS. Stał i czytał z kartki swoje wzburzenie. Oświadczył że musi odejść z klubu PiS, ponieważ to partia „autorytarna i wodzowska” i on już nie może dłużej tych mąk wytrzymać. Spontaniczne oburzenie Selina czytane z kartki, było by śmieszne gdyby nie dotyczyło tak ważnych spraw.
  Dzisiaj poseł Selin, znowu z PiS, z posłem Kierwinskim z PO, przedstawiali racje obu stron sporu w Wiadomościach TVP1 i dalej w INFO24. Tego dalej, już nie oglądałam.

  Ględzą ciągle to samo, żeby w ludziach emocje nie ostygły.

  Doniesienie z frontu walki. Karpie zamordowane. Jutro będzie gotowanie. Jedna ofiara wyląduje w galarecie.

 29. Oooo, Pani Rozalio Ujazdowski to juz od wielu lat jawny KRET w PiS… on juz nie jeden „rozkaz”
  wykonywal i zapewne bedzie jeszcze wykonywal… wyjatkowo oblesna kreatura…

  … Sellin to tez znana od lat slizgajaca sie na PiS menda… o platfusach POpapranych nie
  wspominam… trzeba przyznac, ze PiS w PiS’ie jest tylko garstka… ale to tez wystarczy… takie
  Franki w porownaniu z nami to juz zupelnie leza i kwicza… a u nas sa jeszcze ludzie trzezwo
  myslacy… i jest ich naprawde sporo… chociaz merdia antypolskie ani tego nie pokazuja
  ani o tym mowia…

  … coz… ja nie zapominam i ciagle licze na zaoranie MDzNiK i PISF… co rowniez „dobra zmiana”
  obiecala spoleczenstwu po wygranych wyborach!

  Tak… to jest wylacznie gledzenie pod publiczke aby emocje nie ostygly… ale bedzie ciezko…
  narod troche sie „naumial”… a jeszcze wiecej doznal i bedzie doznawal tego dobrobytu…

  … moja siostra tez ostro „walczy” w kuchni… bo od 2 tygodni nie ma czasu nawet przez
  kwadrans zagadac ze mna na Skype.
  Ja niestety z karpiami zawalczyc nie moge… moge tylko pomarzyc… ale jutro sprawie sledzia
  w oleju z cebulka „po zydowsku” i barszczyk czerwony… z reszta jadla bedzie walczyl przyjaciel,
  no i w sobote w ostatniej chwili moje ulubione ostrygi… przyjaciel pootwiera… bo trzeba troche
  sily do nich i wprawy, a ja przygotuje tylko sosik… a potem to juz tylko jesc!

 30. Zamach w Berlinie był prawdziwy i zaplanowany jako element układanki już kilka tygodni temu. Rozładunek był wyznaczony na 19 grudnia i nagle opóźniono go o jeden dzień.

  Moja hipoteza badawcza jest taka.
  Ciężarówka miała posłużyć jako taran. W tej uliczce gdzie kazano mu czekać pewnie kierowcę uśpiono. Robią to, wypuszczając przez uszczelki gaz, do kabiny. Kierowca zasnął. Nie wyrzucono go, ani nie zabito od razu, bo był potrzebny jako polski „podrzutek”, na którego zwalono by winę.
  Od momentu urwania kontaktu z kierowcą, do chwili zamachu minęło kilka godzin. Pewnie się ocknął, zorientował co się dzieje i stoczył walkę, z porywaczem TIRa. Tamten go dzgał i ciął nożem. Gdyby miał pistolet to pewnie by mu łatwiej było kierowcę zastrzelic. Osobnik złapany grzebal przy drzwiach kabiny, potem został dogoniony i na drugi dzień wypuszczony jako niewinny. Pewnie to on podrzucił dokumenty pod siedzenie kierowcy.

  Kto i kiedy zastrzelił kierowcę z broni krótkiej. A świadkiem wydarzenia był oczywiście ten sam dzielny osobnik, co był świadkiem zamachu Nicei i … jeszcze gdzieś, w Brukseli? …Już trzeci raz jest we właściwym miejscu o właściwej porze, mąż swojej żony, funcjonariuszki z Mossadu.

  W kazdym razie ddyby nie ta walka, i to że kierowcą tego składu był duży mężczyzna, młody jeszcze – 37 lat, 180 cm wzrostu i 120 kg wagi, silny, zdecydowany i odpowiedzialny, to nasze sprawy miałyby się jeszcze gorzej.

  Ciągle namolnie piszę o Chanuce, która rozpoczyna się w tym roku dokładnie w tym samym czasie co Wigilia Bożego Narodzenia. Od zachodu słońca 24 grudnia. 20 grudnia, we wtorek, w Parlamencie Europejskim rozebrano wszystkie choinki i stroiki świąteczne. W parę godzin. „Żeby nie przeszkadzały wyznawcom innych religii”.

 31. Żebyśmy mimo wszystkich trosk nie zatracili radości oczekiwania.
  https://youtu.be/y4x8ufCPslk ok 2 min

 32. A tymczasem trwa Ciamajdan, trwa mać do 11 stycznia 2017 r.
  https://mobile.twitter.com/hashtag/Ciamajdan?src=hash

 33. To jest taki sam ,,czysty przypadek”, jak protoplasta przypadków -> zburzenie WTC w 2001 roku.
  Taki przykład czystego przypadku: tak ,,przechodziliśmy z tragarzami..”
  https://www.youtube.com/watch?v=poKypDc58yU

 34. Gospodarz to fachowiec w tej dziedzinie, więc uprzejmie donoszę za Wajrakiem „Nastąpi rzeź drzew”.
  http://wyborcza.pl/7,75968,21161523,ciac-w-polsce-kazdy-moze.html

  Coryllusie, co to będzie? Ale ponieważ rzeź będzie później, to pytanie już na 'po świętach’. 🙂

 35. Dokladnie tak.

  To jest ogolnie dostepna wiedza dla kazdego Polaka i Polki, ktory ma rozum
  i wole korzystania z niego… dobra pamiec… do wyciagania wnioskow
  i przewidywania konsekwencji… czesto bardzo pomocne jest negatywne
  doswiadczenie.

 36. Zamach w Berlinie byl jak najbardziej prawdziwy… we Francji od samego poczatku byl
  relacjonowany zgodnie z prawda… byly relacje z Polski… z oswiadczen kuzyna… wczoraj
  byla relacja rowniez z tego, ze sp. Pan Lukasz stoczyl walke z terrorysta… wszystko to
  sprowadzone bylo do tego samego schematu co w Nicei…

  … nie bylo i nie ma zadnych relacji z tej hucpy „ciamajdanowej”… to jest juz taka nedza, ze
  Franki wola tego dziadostwa u siebie nie pokazywac… tym bardziej, ze prawdopodobnie
  w zwiazku z kampania prezydencka beda zmuszeni u siebie cos „improwizowac”… o czym
  „nowy” premier Frankow Bernard Cazenove juz poinformowal… ze ze wzgledu na trwajaca
  kampanie prezydencka stan wyjatkowy jest wydluzony… o kolejne 6 miesiecy.

  Z przekazow telewizyjnych we Francji plynie wielka krytyka polityki emigracyjnej Makreli
  tzw. otwartych drzwi… i mocno manipuluje sie „skrajnymi” wypowiedziami Marine LP,
  powyrywanymi z roznych kontekstow…

  … tzn. „struga sie” albo jak kto woli… „formatuje sie” negatywny profil Mariny.

 37. – Dlaczego POsłowie oPOzycji spędzają Święta w Sejmie?
  – bo nie było dla nich miejsca przy żłobie.

 38. Co będzie? Wróci choć trochę normalności.Ja ,leśny, woma to mówię.Ze 100% przyrostu rocznego wycinamy 60%.Nie dajcie się zwariować.

 39. Najlepszy w reklamie tego banku jest wątek książkowy – bank miał, zdaje się, akcję rozdawania e-booków w ramach promocji, co jest zaakcentowane poprzez dumne smyranie czytnika e-booków przez e-Menela. Tymczasem książka, która pokazuje się na czytniku w reklamie („Chłopi” Reymonta), jest od dłuższego dostępna w ramach serwisu Wolne Lektury za darmo.
  Boskie! „Załóż u nas konto, a my w ramach promocji pomożemy ci nadrobić lektury szkolne”.

 40. Pani Rozalio, dzięki za link #ciamajdan.

  A tak na poważnie: …tymczasem trwa Ciamajdan, trwa mać do 11 stycznia 2017 r…
  Cóż w głowach Ciamajdan się roi? No, nie wiem! I oni zapewne też nie wiedzą, co czy kto nimi kręci. No bo tak długo szyderstwu się wystawiać to o sporej desperacji świadczy.
  Ale stop, czy to czasem nie jest jaki 'święty obłęd’? 1 List do Koryntian 3:19: [Mądrość bowiem tego świata jest głupstwem u Boga. Zresztą jest napisane: On udaremnia zamysły przebiegłych].

  Wiem zarazem, że rozpisując datę ’11 stycznia 2017′ wyjdzie każdemu normalnemu a szczególnie tym 'uduchowionym inaczej’ 11.01.2017. = 111/217 = 3/10
  Po zastosowanym 'skrócie teozoficznym’ otrzymamy 31 a z tego 4.

  W kontekście 'Ciamajdanu’ ciekawa jest liczba 31. To lustrzane odbicie liczby 13, szczęśliwej liczby ale w kręgu nam obcym. Zarazem jest to (13) połowa wartości numerologicznej YHVH.
  O ile 13 jest pozytywną wartością to 31 tego negacją.
  Moc w akcji, będąca negacją. Ale co można oczekiwać od tych czterech liter Starego Testamentu?

 41. Pani Rozalio, proszę spokojnie. I mnie ponosiło i pisałem to i owo gorączkowo. Już wystarczająco dużo czasu mineło aby skupić się na zimnej analizie tego co się wydarzyło i jak to inne osoby ogarneły.

  Pani napisała: „…Kto i kiedy zastrzelił kierowcę z broni krótkiej. A świadkiem wydarzenia był oczywiście ten sam dzielny osobnik, co był świadkiem zamachu Nicei i …”
  No jednak to są dwie różne osoby. Ten o którym powyżej mowa był w Nicei i w Monachium. I jak na razie nie szwenda się w miejscach krytycznych.

  „…Już trzeci raz jest we właściwym miejscu o właściwej porze…” To ja wrzuciłem tego eksperta od terroryzmu we wpisie do „Prowokacja Berlińskia?”. Ekspert dnia następnego, we wtorek 20-go, został zaproszony do pierwszego niemieckiego programu tv, nieco więcej pod http://coryllus.pl/?p=4206 saturn-9, 21 grudnia 2016 o 18:06.

  „…i to że kierowcą tego składu był duży mężczyzna, młody jeszcze – 37 lat, 180 cm wzrostu i 120 kg wagi…” Czy ma Pani namiar w polskim necie na wiarygodne źródło podające wagę? Bowiem w Albionie w prasie kursuje 130kg [ (www.dailymail.co.uk/news/article-4049822/) 'But I do not believe that one man could have killed my cousin. He was a powerful six-foot-two and weighed 130kg. It had to do a group of people.’ to jest tłumaczenie wypowiedzi p. A. Żurawskiego] Wczoraj długo szperałem w sieci aby dojść do tej wypowiedzi ale w vidzie, który znalazłem i w którym wypowiada się p. Żurawski ne ma nic w temacie.
  Na forum w D, które przeglądam regularnie jakiś dowcipniś wrzucił 150 kg a całość była utrzymana w tonie kpiarskim przeciwko Polsce. Na kpinę nie reaguję ale liczba uzmysłowiła mi, że to raczej nie jest przypadek ale celowa wrzutka.

  A z Chanuką to ciekawe ale, że rozebrano …wszystkie choinki i stroiki świąteczne… to nie dziwota. Dla religii panującej, bowiem m.in. to rozbieranie jest taką demonstracją siły, Jezus Chrystus jest fałszywym Mesjaszem. A teraz na dniach, w roku 5777, oczekuje się przyjścia tego właściwego, tak długo oczekiwanego etc.
  Dlatego cokolwiek się jeszcze osobliwego na scenie dziejów wydarzy, proszę zawsze brać pod uwagę to żarliwe oczekiwanie.

 42. Na temat wzrostu i wagi śp. Łukasza Urbana, mam informacje zasłyszane w RM i TV Trwam, albo z internetu. Mogą być celowo przekrecane. Na pewno słyszałam i widziałam co mówił, pracodawca i kuzyn w jednej osobie: że to „był duży i silny mężczyzna i na pewno jeden napastnik nie dał by mu rady”. Niewykluczone, że z wściekłości, że plan nie wypalił, w internetach co parę godzin dodają mu kolejne 10 kg. Że miał 180 wzrostu, chyba powiedział kuzyn. To owszem dużo, ale nie aż tak bardzo. Waga 100 kg przy wysportowaniu, przy takim wzroście, dla mężczyzny jest całkiem do przyjecia, a nawet daje masę.
  Niestety nie dowiemy się tego ile św.p Pan Łukasz Urban ważył, zanim nie zobaczymy jakiejś jego fotografii, albo coś wiarygodnego na ten temat nie powie rodzina lub ktoś znajomy.

  A propos. Jest gdzieś jego zdjęcie?

 43. Tu jest zdjęcie w samochodzie. To nie był jakiś grubas.

 44. Wydaje mi się jednak, że portal prawy.pl dołączył zdjęcie, kogoś innego. Chyba to ktoś z załogi olbo z BOR-u, jedna z ofiar katastrofy Tupolewa.

 45. Bystrzaki z prawego.pl, podmienili 🙂 Dobrze, niech się nie kompromituja niekompetencja.

 46. Jak to normalności?! Nie będzie można ukarać za wycięcie krzaka? Ktoś bezczenie zetnie drzewo rosnące na środku chodnika, tylko dlatego że przeszkadza przechodniom? Nie będzie można nałożyć kary finansowej za wykarczowanie drzewa rozsadzajacego fundamenty domu właściciela?
  – To jak żyć? I za co? Będziemy stratni na pieniądze. – płaczą urzędnicy i Wajrak.

 47. Dzięki za linki, i tam sięgają łapki „starszych i mądrzejszych” jak powiada mistrz aluzji Stanisław Michalkiewicz.

 48. Ano nie będzie można.Wajrak już przerzuca się na obronę rzek w związku z programem ich regulacji.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.