mar 252014
 

Myślę, że tłumacząc mi wczoraj w radio Wnet istotę protestów na Majdanie, Paweł Piekarczyk miał rację. Tak, to jest prawdziwa demokracja, a ludzie, którzy tam protestowali będą patrzeć władzy na ręce i nie dopuszczą już do żadnych nieprawidłowości. A jeśli do nich dojdzie to będzie drugi Majdan. Dzisiaj okazało się, że nie wszyscy ludzie będą patrzeć władzy na ręce, bo jeden akurat został zamordowany. Nazywał się Ołeksandr Muzuczko, wołali za nim Saszka Biały i był liderem ugrupowania „Prawy sektor”. Ja – do czego przyznaję się ze wstydem – nie doceniłem ukraińskiej demokracji. Myślałem bowiem i nawet to napisałem, że kiedy sytuacja zacznie się stabilizować ugrupowania takie jak Prawy Sektor zostaną przejęte. No, a tu proszę, o przejmowaniu nie ma mowy, jest marginalizacja poprzez likwidację liderów, czyli to co znamy już w tylu powtarzalnych odsłonach z innych krajów w różnych częściach globu. Bo chyba nie chcecie mi powiedzieć, że w Równem na Wołyniu zadziałały rosyjskie bojówki, które podjechały pod lokal, gdzie biesiadował z przyjaciółmi pan Muzyczko i wyciągnąwszy wszystkich na dwór rozstrzelały z broni automatycznej? To nie może być prawda, bo Ukraina jest stabilna i władza wie co dzieje się w regionach. Pan Muzyczko zaś nie był żadnym gangsterem, który miał nieuregulowane rachunki za dostawę amfetaminy, tylko liderem ruchu politycznego. Tak więc jasne jest, że ludzie którzy zlecili jego likwidację byli także liderami ruchów politycznych, którym Muzyczko przeszkadzał. A komuż on mógł przeszkadzać? Ja dokładnie nie wiem, nie wysłuchałem nawet jednej jego wypowiedzi, a jedynie przyjrzałem mu się uważnie. No i z tych oględzin wyszło mi, że on za Chiny Ludowe nie zechciałby iść na żaden kompromis, a pewnie też nie chciał słyszeć o oddaniu Krymu Rosji. Wyglądał nieboszczyk Muzyczko na człowieka zdecydowanego, pewnego siebie i nie znającego wahań. No a los takich bywa bardzo tragiczny, szczególnie kiedy nie zrozumieją oni do końca co się dookoła nich dzieje i uwierzą za bardzo w to, że demokracja jednak zwyciężyła. Nie chcę tu sugerować, że Muzyczko przed śmiercią rozmawiał z Pawłem Piekarczykim i uległ jego uwodzicielskiej retoryce, a potem machnął ręką na podstawowe zasady bezpieczeństwa i wybrał się do lokalu bez automatu. Tak z pewnością nie było, to ktoś inny, nie Piekarczyk przekonał Muzyczkę, że demokracja wygrała. Ona zwyciężyła rzeczywiście, ale w pewnym jedynie sensie. Sens ten wyraża się w tym, że demokracja ma przyklepać to co tam już dawno zostało ustalone i zamówione. A jak ktoś będzie przeciw to się z niego zrobi terrorystę, a jeśli będzie bardzo przeciw, to skończy jak monsieur Muzyczko.
No więc jeszcze raz powtarzam – zgadzam się z Pawłem Piekarczykiem – demokracja zwyciężyła, a ludzie z Majdanu będą patrzeć władzy na ręce. Władza za pośrednictwem eventu, którego bohaterem został pan Muzyczko, zakomunikowała tymże ludziom Majdanu, jakie okulary mają założyć w czasie tego patrzenia, by lepiej widzieć, jak dokładnie przestrzegane są procedury demokratyczne na Ukrainie. I teraz już nie będzie skuchy, nikt nie zaneguje demokracji i nie będzie potrzeby organizowania drugiego Majdanu.
Ponieważ od dłuższego czasu wszyscy tu gardłują, że Putin to Hitler. No to mili państwo, po śmierci Muzyczki sprawa się troszkę rozjeżdża, bo jeśli Putin to Hitler, to kto odgrywa na Rusi rolę Ernsta Roehma? Ja tu nie domagam się uznania dla moich analogii, a jedynie szydzę z tych, których używają polscy publicyści i tak zwani eksperci. Wyjść przed kamerę i powiedzieć, że Putin to Hitler potrafi każdy głupi. Ja to oceniam tak jak wiele wystąpień ekspertów jako brak szacunku dla inteligencji czytelnika. Co powiecie teraz? Że Jacyniuk to Hitler, a Muzyczko to Roem? Ze Janukowycz to Hitler a Muzyczko to Roehm, czy może, że Jacyniuk to ktoś w rodzaju Chrystusa, a Muzyczko to św. Jan? Wszystko jest przecież możliwe wśród ludzi posługujących się analogiami. Co powiecie na tę śmierć? Kto go zamordował? Rosjanie? A jak się tam dostali nie niepokojeni przez nikogo? I dlaczego Muzyczko się nie bronił? Nie miał karabinu przy sobie? Może na kogoś czekał? Ciekawe na kogo? Warto by to było sprawdzić, nie jest to wielki wyczyn, takie śledztwo, ale zakładam się, że nikt go nie przeprowadzi.
Zaczęło się usuwanie niewygodnych ludzi. Przez kogo? Nie wiemy. Wiemy jednak, że coś tam ustalono w tej Hadze czy gdzieś i to się wielu osobom może nie podobać. Oczywiście, są jeszcze ludzie Janukowycza, jest Berkut itp., no ale władza na Ukrainie należy do Majdanu, czyż nie o tym przekonywał mnie wczoraj Paweł Piekarczyk?
No to dawajcie, zaczynamy: Kto zabił Ołeksandra Muzyczko?
1. Putin
2. Janukowycz
3. Jacyniuk
4. Kumple
5. CIA
6. Polacy
Każdy może wygrać, Ukraina może przegrać.
Prócz dzisiejszej informacji o śmierci pana Muzyczko, mamy jeszcze inną, taką mianowicie, że Azrael, został zdemaskowany jako rosyjski agent wpływu. Trudno było, czytając wpisy Azraela nie domyślić się, że nie jest to zwykły bloger, który sobie coś tam plumka na klawiaturze i puszcza to w sieć. Trudno był tym bardziej, że kiedy administracja salonu, albo jakieś media potrzebowały kogoś, kto reprezentował by blogosferę wybierały często właśnie Azraela. I co teraz, że spytam? Pamiętam dyskusję z Michnikiem, młodym Mazowieckim, Żakowskim i Igorem Janke, w której Azrael był gościem z blogosfery właśnie. Nie wiem, czy był tu ktoś traktowany z większą pogardą niż on, nie wiem, czy był tu ktoś kto budził mniej zaufania niż on. Może Stary, albo Matka Kurka, bo oni reprezentują ten sam kaliber zjawiska. Azrael był jednym z tych ludzi, których trzeba było omijać szerokim łukiem. I to on zawsze reprezentował blogosferę, bo takich ludzi potrzebowali dziennikarze, by stanowili dla nich tło. I co teraz? Jak się czuje demokracja w Polsce? Jak się czują wolne media i inne temu podobne wynalazki? Ponoć Azrael nie dość, że brał forsę z ambasady to jeszcze pracował w jakimś ministerstwie. Ciekawe w jakim? Może ktoś wie?
On oczywiście zaprzecza tym rewelacjom, ale może sobie zaprzeczać do woli, wszyscy prawdziwi blogerzy uważali go zawsze za indywiduum podejrzane, a jego telewizyjne występy, kiedy to odgrywał przedstawiciela nas wszystkich mianowanego z łaski nie wiadomo właściwie kogo, irytowały nas bardzo. No to co teraz z tą ruską agenturą wpływu i z tą demokracją na Ukrainie? Czy zdemaskowaliśmy agenturę do końca i czy demokracja naprawdę zwyciężyła? Jak myślicie?

Na naszej stronie dostępne są od przedwczoraj nowe książki. Przede wszystkim nowa książka Krzyśka Osiejuka, o nauczaniu języka angielskiego i różnych przygodach z tym związanych. Mamy także fantastyczną zupełnie książkę napisaną przez rodziców Grzegorza Brauna, która nosi tytuł „Dobrzy księża” i opowiada o kapłanach, których Zofia Reklewska-Braun i Kazimierz Braun spotkali w swoim życiu. Mamy tam też nowy numer dwumiesięcznika 'Polonia Christiana”. Zapraszam – www.coryllus.pl

Aha, byłbym zapomniał – zerknijcie jeszcze raz na trailer naszego komiksu „Romowe”.

  33 komentarze do “Rząd zgody narodowej na Ukrainie zbuduje Azrael”

 1. W krótkiej wczorajszej polemice z Tobą, Coryllusie, pan Piekarczyk ujawnił wszystkie, podkreślam, wszystkie „braunowskie” przesądy polskiego inteligenta. To był po prostu wzorzec z Sevres.

 2. No i co mu zrobisz? On i tak będzie wiedział lepiej.

 3. Oby tylko nie połączyło to się z jakąś możliwością wydawania rozkazów.
  I jeszcze coś :
  W ocenie Capital Economics odpływ kapitału prywatnego netto z Rosji od początku br. sięgnął już 50 mld USD (2,5 proc. PKB). Okazuje się, że jeśli tempo utrzyma się, to przez cały pierwszy kwartał z Rosji może wypłynąć 70 mld USD (3,2 proc. PKB). Już wtedy ekonomiści przewidywali, że taka sytuacja może doprowadzić Rosję na skraj bankructwa i wpędzić kraj w recesję. Może o to chodzi od początku? (o przemieszczenie kapitałów)

 4. Może naiwnie powiem , nie wiem czy bardziej bać sie Rosji bogatej … czy Rosji biednej i zdeterminowanej . I tak źle i tak źle . Ludzie głodni są gotowi na wszystko .

  Rzecz druga , ja nie wierzę w demokrację jako ustrój skuteczny .

  I jeszcze mogę tu tylko dopisać pierwsze zdanie z wpisu Cortes : oby nie …

 5. Mnie ciekawi kto nadaje legitymacje takim ludziom jak Azrael do obejmowania ról w wielu eventach. Musi być to ktoś możny, bo taka legitymacja honorowana jest praktycznie wszędzie.

  Taki J. Hartman otrzymał ją stosunkowo niedawno i wg. niej jest specjalistą ds. teologii, polityki, ekonomii, antysemityzmu, etyki, czy sądownictwa. Ta legitymacja otwiera mu nie tylko drzwi do studiów na Woronicza, ale do studiów radiowych, różnych paneli dyskusyjnych itp. Taka legitymacja działa w Krakowie, w Warszawie, we Wrocławiu, czy Trójmieście i działa do takiego momentu, jak kiedyś w przypadku dr. Samsona.
  W międzyczasie takiego właściciela legitymacji w przekaziorach jest aż nadto.

  Tych, którzy owe legitymacje przydzielają cechuje specyficzne poczucie humoru i na przykład taki właściciel legitymacji jak p. Stasiński został skierowany do studia TVP na czas relacji z ostatniego konklawe.

 6. nie wiem , czy zaglądałeś na ostatni link dodany pod wczorajszym blogiem już późno wieczorem ?

 7. Stasiński i konklawe ?????

 8. Strzelił, o ile dobrze pamiętam, że on właściwie się na tym nie zna, ale… i tu popłynął

 9. Może tojeden z mordów założyciekskich, tak sobie pomyślałem i zajrzałem do nieocenionej wiki, i okazuje się, że był to urokliwy facet i wrogów mógł mieć na pęczki.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/O%C5%82eksij_Muzyczko

  U nas okrągłostołowcy na taki rympał nie szli. Trzymano takich w tle.

 10. Sam go dodałem. 🙂

 11. Fantastyczny życiorys. On też chciał demokracji i Europy?

 12. no i to jest dowód na to że naprawdę nie widzę … :))))))))))

 13. jeeeeej , jaki , życiorys . WOW !!!

 14. pisałam tu kiedyś przy innej okazji o zawłaszczaniu słów i znaczeń, jeśli nie zaczniemy tego choć trochę prostować to nas trzy razy sprzedadzą …. a my nigdy się nie porozumiemy , czego byśmy istotnie chcieli ..
  widzę na salonie dyskusję o tym zabitym człowieku , wczoraj facet w radio mówi do coryllusa o demokracji , że dobrze jest i ma odpowiedź ,
  nigdy jej nie przyjmie do wiadomości , bo by mu się życiorys zawalił ..

  o Zybertowicza rozmowie po debiucie jego książki … na niezależnej z Lichocką i Dawidem Wildsteinem już tu kiedyś pisałam .. na świeżo wtedy …. te pokerowe miny i taki ping pong słowami ….. Nie wiem czy to się jeszcze da wyguglać….

 15. Źle sobie tłumaczysz, bo po prostu ja tu nowy. 🙂

 16. A wiecie, ten biogram w Wikipedii coś mi pachnie akcentem zza Buga. Nie wiem dlaczego, może ta odmiana słowa „sektor”, może brzmienie informacjo o liście gończym. Tak czy inaczej, jeśli biogram jest prawdziwy, to mamy tu ewidentnego współpracownika GRU, udzielającego się na niwie organizacji życia politycznego wolnej Ukrainy. Coś jak nasi Pershing, Barański czy Nikoś.

 17. Przed chwilą wyczytałem, że informacje o zastrzeleniu Muzyczki podały portale onet i wp.pl. Po krótkiej chwili informację na wp.pl zmieniono, bo nieopatrznie podali, ze egzekutorami byli Rosjanie.

 18. Przy tym wszystkim nalezy pamietac, ze bolszewicy od zawsze swoim zazartym przeciwnikom pisali zyciorysy pospolitych bandytow i faszystow. Za takich mieli Lupaszke, Zapore i innych.
  Rozpoczelo sie „zaprowadzanie porzadku na Ukrainie” i „pozbywanie sie elementow faszystowskich, bandyckich i anarchistycznych”.
  Po drugiej stronie walczy oczywiscie „bezbronna i niewinna rosyjska mniejszosc pozbawiona praw i dyskryminowana przez Ukraincow”, albo co najwyzej sily samoobrony.
  Rzygac sie chce jak sie to czyta i na to patrzy…
  Na ruskich strona publikuja dwa filmiki o Saszce Bialym, bo takie mial pseudo. Jeden jak masakruje klapsami prokuratora, a drugi z tego w aki sposob sie relaksuje z dziewczynami.
  http://vladnews.ru/2014/03/25/78356/na-ukraine-ubili-aktivista-pravogo-sektora-sashko-bilyj.html

 19. nieee , ja naprawdę nie widzę , tylko tyle …

  ale zobacz na salon 24 gdzie tam dyskusja powędrowała ….

  Jak zrobić , żeby się elity odkleiły od demokracji ? chyba się nie da bo to wygodny parawan ?

 20. Wszyscy niewygodni przyjaciele Majdanu okażą się wkrótce współpracownikami GRU. Bez względu na to czy byli nimi w istocie, czy nie.

 21. Sytuacja na Ukrainie jest tak zawikłana, że oni sami nie do końca ją ogarniają — kto jest kto, kto stoi za kim i kto się pod kogo podszywa. Jedno wiadomo, że głównym rozgrywającym jest Putin, a cała reszta – Unia, Stany, o nas nie wspominając, ledwo usiłuje za nim nadążyć. Służby mieszają ile wlezie, trudno rozeznać, które informacje są prawdziwe, które zniekształcone, a które całkiem fałszywe. Tak więc zgon tego pana może być zarówno zabójstwem politycznym, jak i skutkiem porachunków kryminalnych. Mógł nastąpić z powodu stawiania oporu przy zatrzymaniu, jak chce rząd Ukrainy, mógł być bezlitosnym rozstrzelaniem bezbronnego człowieka. Pewnie i tak się nigdy nie dowiemy.

 22. Nie sądzę. Tak Putin jest przedstawiany. Mi się wydaje, że on po prostu reaguje na zamieszanie usiłuując zminimalizować per saldo straty FR, i w optymalnej grze na minimalizację strat wygląda jak agresor.

 23. Nad Ukraina, Europa i w ogole swiatem wieja wiatry o ktorych pisal niedawno pan Gabriel i nie sa to wiatry po grochowce. Polecam ciekawy artykul na temat klucza do gospodarki jakim jest system monetarny:

  http://independenttrader.pl/114,global_reset.html

 24. Film z braniem przez Muzyczkę kopniaków w twarz pojawił się 21 marca na YT i lektorka wiadomości podaje, że w dniu dzisiejszym w internecie pojawiły się te zdjęcia, czyli rosyjski dziennik też pochodzi z 21 marca br.
  Film przemontowano, zmieniono kolejność zdarzeń, bo w pierwszej sekwencji kopany jest zwrócony do kopiącej prawym półprofilem, zmiana kamery na widok zza pleców kopiącej i raz wymierzony jest w lewy policzek, który już naznaczony jest siniakiem. W pierwszej sekwencji jest ktoś młodszy, a osoba kopana w sekwencji zza pleców jest wyraźnie starsza. Ten kopany po zmianie prostytutki wyraźnie boi się kopniaków. Ten z pierwszej sekwencji jest mocny, bo kopniak nie kładzie go na ziemię i szybko wraca do pozycji wyjściowej, a tego z sekwencji zza pleców kopiącej każdy kopniak wykłada na podłogę.

  Przypomina mi to celowy mętlik w sprawach smoleńskich, jak sławetne zdjęcie Lecha Kaczyńskiego z papierami pod pachą, który dziarsko maszeruje w ciasnym przejściu między fotelami samolotu, tak jakby to był, powiedzmy, korytarz sejmowy.

  Podsumowując, to typowe odwracanie uwagi, aby zajmować się pierdołami (jak ja powyżej), a nie tym, że człowieka wywleczono, skuto kajdankami i wymierzono strzał prosto w serce. To co już wyżej pisano to była to zwykła egzekucja i tu można snuć, że zrobiła to mafia, zemścili się Rosjanie, a w tle czai się dalsza destabilizacja sytuacji na Ukrainie.

 25. Tych prowokacji tam na miejscu jest masę , tylko do nas jednak mało dociera . Na interia chyba widziałam wcześniej notke , że służby rosyjskie nagrały i jak twierdzi , przerobiły rozmowę pięknej Julii,,, żeby się dośc drastycznie pozbyć Rosjan z Ukrainy …. Ona zaprzecza …..

  To się nie skończy , to jest początek czegoś . I tak nikt nas nie zapyta o zdanie .

 26. W podpisach pod filmikiem z masażu policzków jest kilka uwag, że to nie biały, co tylko potwierdza powyższe.

 27. To jest dobre streszczenie sytuacji . Dodam tylko , że USA dopiero parę lat temu uświadomiły sobie zagrożenie wojną walutową i zaczęli ćwiczyć grę strategiczną dotyczacą takiej wojny .
  Rzecz druga , pieniądza zaksięgowanego / wirtualnie/ jest znacznie więcej niż wszelkiej wartości materialnej , jaka jest na całym globie …. Reszta to jest pusty pieniadz , spekulacyjny ….obrazowo mówiąc , szukający sobie możliwości zmaterializowania się . Chiny kupują od dawna wszelkie złoża surowcowe , łącznie z tetrenami gdzie występuje WODA …. w podziemnych naturalnych zbiornikach .
  I ciągle się ten pusty pieniądz kreuje ….

 28. Ciekawe, na jakiej podstawie tak ci się wydaje…

 29. Trafiłem na inną wersję trwającą 2:36, która jest w większości filmowana z tyłu fotela i posiada lepszy dźwięk.
  Chyba najlepiej cel zamieszczenia tego filmu w necie zawiera komentarz jakiegoś Rosjanina:
  Cholerny wstyd Ukraino. Kto wami rządzi!

 30. Rozmawiałem kiedyś z gościem, który miał kontakty z Amerykanami i twierdził, ze ich duże zainteresowanie współpracą wędrowało najpierw z Polski w latach naszej transformacji, później poprzez Ukrainę, aż do Kazachstanu i sąsiednich państw, a Polska przestała ich zupełnie interesować.

 31. Sami Amerykanie mają dług absolutnie przekraczający możliwości spłaty kiedykolwiek… Biorąc pod uwagę , że to kontynent , i że się jednak uniezależniają energetycznie / łupki/ od biedy mogą powiedzieć… nie płacimy długów i co nam kto zrobi …. Są takie analizy , poważne . Nie mam teraz adresu , czy jakiegoś linka …. ale to jest i tak proste ….

  No i mają niestety tego prezydenta …. choć jak będzie bardzo przeszkadzał finansistom to zniknie …… . Za dużo tych wszystkich czynników . Możemy sobie gdybać i się mądrzyć .. 🙂

 32. Po doświadczeniach libijskich nauczyłem się odwrotnie czytać merdia i całkowicie nie wierzyć im kiedy przedstawiają kogoś jako agresora, tyrana i despotę.
  A teraz odrobina mapy. Rosja bez Krymu nie ma Morza Czarnego, i staje się połowicznie „landlocked”, a mocarstwa światowe są nimi tylko wtedy, kiedy mogą kontrolować handel morski (nie ma kontroli bez możliwej projekcji siły). Majdan zdestabilizował wasala Rosji, który wcześniej nie miał problemu z „dzierżawieniem” seniorowi jego własnej bazy. Kiedy wasal stał się nieprzewidywalny (bo pewnie to nie Putin go teraz kontroluje), trzeba było po prostu zabezpieczyć swoją własność.
  Krym jest rosyjski od czasów Kachny Wesolutkiej, plany Rosji wyjścia na Śródziemne i zostania mocarstwem światowym zostały powstrzymane podczas wojny krymskiej przez Anglię.
  Tak daleko, czyli do „granic” z „Ukrainą” Rosja po prostu nie mogła się cofnąć.
  Ale nie chcę robić plebiscytu, czyje służby odpowiadają za Majdan najbardziej.

 33. „Myślę, że tłumacząc mi wczoraj w radio Wnet istotę protestów na Majdanie, Paweł Piekarczyk miał rację. Tak, to jest prawdziwa demokracja, a ludzie, którzy tam protestowali będą patrzeć władzy na ręce i nie dopuszczą już do żadnych nieprawidłowości. A jeśli do nich dojdzie to będzie drugi Majdan”
  —–>
  Demokracja na Ukrainie rozwija się w najlepsze 🙂
  http://3rm.info/44975-golosovanie-v-rade-za-sebya-i-za-togo-parnya.html

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.