sty 232016
 

Dziś znowu będzie o dziennikarzach. Jakoś nie mogę się powstrzymać. Najpierw jednak o pewnej publikacji, gdzie opisany jest ustrój szlacheckiej Polski. Dwa lata temu Sławomir Cenckiewicz polecił mi, jak to historyk, pewną podstawową jeśli idzie o warsztat lekturę, której ja nie znałem. Chodzi o książkę Wojciecha Zaleskiego „Tysiąc lat naszej wspólnoty”. Sławomir Cenckiewicz polecał mi ją bardzo, bo tam jest dużo o gospodarce. I to prawda, jest tam sporo całkiem informacji gospodarczych, bo Zaleski tym się właśnie zajmował, a do tego był jednym z twórców ONR. W czasie okupacji zaś działał w narodowo-radykalnej organizacji o nazwie „Pobudka”. Zacząłem czytać tego Zaleskiego z zaciekawieniem, ale zaraz przestałem. Tłumaczy on bowiem, tak jak wszyscy, całe nieszczęście Polski egoizmem szlachty, oraz odejściem tejże od doktryn wypracowanych w XV i XVI wieku w akademii krakowskiej, ze szczególnym wskazaniem na pomysły Włodkowica. Jeśli takie koncepcje rozwija przedstawiciel Obozu Narodowo-Radykalnego, to ja bardzo przepraszam, ale wolę już prawdziwych socjalistów. Oni się przynajmniej nie kryją z intencjami.
Ze szczególnym zacięciem i niezwykle plastycznie opisuje Zaleski początki rozwarstwiania się społeczeństwa polskiego i ten cały egoizm ekonomiczny szlachty, co to wykluczała innych z udziału w konsumpcji tortu reklamowego i innych tortów, które konsumowano na przełomie XV i XVI wieku. Trochę żartuję, mam nadzieję, że ci którzy są tu od niedawna także to rozumieją. Po przeczytaniu o tych okropieństwach zamknąłem książkę i podszedłem do komputera, zapuściłem twittera, patrzę, a tam wpis Cezarego Gmyza o treści mniej więcej takiej (cytuję z pamięci) „według mnie wszyscy autorzy Warszawskiej Gazety to obrzydliwa agentura”. Nie powiem, zdziwiłem się. O tym, że Grzegorz Braun i jego organizacja narodowo-radykalna o nazwie „Pobudka” to agentura słyszałem już wcześniej. Zaleski Wojciech polecany przez Cenckiewicza też zapewne słyszał, tuż po wojnie, że jest amerykańską agenturą. Kiedy zaś znalazł się na emigracji, można w ciemno obstawiać, że były tam także osoby zarzucające mu działalność agenturalną na rzecz Sowietów. Tylko jednego nikt mu nigdy nie zarzucił – że błędnie interpretuje przyczyny tragedii naszego kraju. To także jest pewne.
Rzecz nie jest więc nowa, jest powtarzalna i nudnawa, zwłaszcza, że oskarżenia te rzuca się bez żadnych dowodów, tak po prostu, z pełną świadomością, że PiS i tak nie naprawi sądów, gdzie oskarżeni mogliby dochodzić sprawiedliwości i wsparci decyzją niezawisłego sądu liczyć na to, że jeden czy drugi dziennikarz przedstawi im jakieś dowody na tę agenturalność.
Tak więc wszyscy autorzy Warszawskiej gazety to według Cezarego „Trotyla” Gmyza obrzydliwa agentura. Toyah także. To jest niezwykle irytujące, taka postawa, bo ona żywo przypomina opisany przez Zaleskiego egoizm ekonomiczny szlachty, która miast kultywować idee wypracowane przez Włodkowica i innych, zajęła się konsumpcją, a także domykaniem układu, który dawał jej profity.
Mógłbym tu jeszcze napisać coś o mentalności Kalego, ale staram się unikać trywialności. Może więc zamiast tego urządźmy sobie tutaj taką małą paradę słoni, to jest chciałem rzec przykładów, z których jasno wyniknie, że kiedy ktoś gada z Igorem Janke na przykład, to w żaden sposób nie będzie agentem, bo Janke jest kolegą Gmyza. Kiedy ten sam ktoś gada z kimś innym, na przykład z Piotrem Bachurskim, wydawcą Gazety Finansowej i Warszawskiej już jest agenturą i nie ma od tego odwołania. Lecimy.
Oto zapytałem niedawno Cezarego „Trotyla” Gmyza co sądzi o Dutkiewiczu, który jest członkiem zarządu Instytutu Wolności, założonego przez Igora Janke. Pan Czarek odpowiedział, że nie poważa Dutkiewicza. Na tyle, na ile mogłem (dwie linijki na twitterze) starałem się wyjaśnić, że przecież to jest „ten” Dutkiewicz i „ten” Janke, więc jak można rzecz całą kwitować zdaniem – nie poważam Dutkiewicza? Pan Czarek coś tam mruknął i tak się dyskusja skończyła. Tak więc Janek Igor może się przyjaźnić z Dutkiewiczem, ale jeśli ktoś, kogo on sam i jego koledzy nie lubią, znajdzie się z tymże Dutkiewiczem w jednym kadrze, ryzykuje posądzenie o agenturalność.
Kolejna sprawa. Mamy tę Warszawską Gazetę, pismo wydawane przez Piotra Bachurskiego, a pisane przez wielu bardzo autorów, głównie spoza środowiska dziennikarskiego. Ja nie czytam tej gazety, więc też poza Toyahem nie mogę wymienić nikogo, kto by się tam produkował, chyba tylko Izabelę Brodacką Falzmann, ale nie jestem pewien czy ona tam jeszcze pisze. I nagle okazuje się, że to są wszystko agenci. Przypomnijmy więc w jakim momencie Gazeta Warszawska zyskała popularność. Po Smoleńsku powie ktoś, to prawda, ale to nie jest wyczerpująca odpowiedź. Ona zyskała popularność w chwili, kiedy autorzy salonu24 poczuli się trochę za bardzo sekowani i wykorzystywani przez właścicieli. Ja bym nawet zaryzykował twierdzenie, że początek wzlotu tej gazety to jest ten moment, kiedy w salonie24 pojawił się człowiek nazwiskiem Lejb Fogelman, postać niezwykle barwna i ciekawa, jeden z założycieli polskiej oddziału (czy jak to się tam określa) loży B’nai Berith. Igor Janke lansował go ostro w salonie, wraz z jednym swoim kolegą, tak niesamowicie nieudacznym, że jego nazwiska nikt dziś nie pamięta. Ja mam tego pecha, że o ile pamięć słuchowa u mnie zawsze szwankuje o tyle wzrokowa nie. I ja sobie zapamiętałem tego Lejba Fogelmana z czasów znacznie wcześniejszych niż jego pobyt na salonie. Otóż kiedyś, kiedy jeszcze jeździłem autobusami miejskimi w Alei Niepodległości wisiały wielkie bilbordy reklamujące pismo o nazwie „Gentleman Magazine”. Na okładce zaś tego pisma stało w pozach jednoznacznie sugerujących przynależność do kasty wyższej trzech facetów. Dwóch wyższych i jeden całkiem mały, który mógłby bez krępachy i z wielkim sukcesem zastąpić Joe Pesci w dowolnym filmie. Był to właśnie Lejb Fogelman, z tymi charakterystycznymi, ciągnącymi się aż do podbródka bokobrodami. I teraz pytanie: kto był i jest wydawcą „Gentleman Magazine”? No Piotr Bachurski, to jasne, ten sam człowiek, który wydaje agenturalną Gazetę Warszawską i Gazetę Finansową. Ja nie wiem czy Piotr Bachurski jest znajomym Lejba Fogelmana, ale przypuszczam, że skoro tamten znalazł się na okładce tego magazynu, to chyba panowie nie widzieli się pierwszy raz w życiu przed tą sesją fotograficzną. No więc jak – pracownicy Warszawskiej to obrzydliwa agentura, a Igor Janke, lansujący tegoż Fogelmana, nie?
Idźmy dalej, jednym z ulubionych blogerów administracji salonu24 jest niejaki Roman Mańka, autor pracowity i rzetelny, który pisał jakieś polityczne analizy. Potem się rozchorował ciężko, ale zdążył wcześniej wydać książkę z tekstami opublikowanymi wcześniej w salonie. Otóż Roman Mańka to jest, a może teraz już tylko był, ale jeśli był to przez długie lata, pracownikiem tegoż Piotra Bachurskiego, wydawcy Gazety Warszawskiej i Finansowej. No więc ponawiam pytanie: czy Igor Janke to także jest obrzydliwa agentura, bo posługuje się ludźmi zatrudnianymi przez Piotra Bachurskiego? Czy oskarżenie to dotyczy tylko tych biedaków, którzy tam piszą swoje teksty za parę złotych i mają z tego trochę radości?
Gazeta Warszawska, to obecnie jedyne medium, gdzie człowiek z ulicy, który chce coś opublikować ma szansę na druk. Wszystkie inne kręgi medialne są zamurowane i mowy nie ma by się tam dostać. Wejścia pilnują ludzie tacy jak Cezary „Trotyl” Gmyz. Przypuszczam więc, że wszelkie oskarżenia o agenturalność podszyte są strachem o własną pozycję ekonomiczną. Doświadczenia salonu24 wskazują, że kiedy tak zwani „zawodowcy” i tak zwani „amatorzy” startują w jednej konkurencji, którą jest pisanie tekstów dłuższych niż dwie linijki. To ci pierwsi nie mają żadnych szans. Dlatego właśnie siedzą na twitterze, a w blogosferze kultywują najbardziej chamską cenzurę. Rzucając jednocześnie na prawo i lewo różne oskarżenia.
Jeśli się kogoś oskarża o agenturalność, to trzeba mieć na to jakieś dowody, bo to jest poważne oskarżenie. Jeśli się je rzuca, o tak, to znaczy, że grzeszy się nieodpowiedzialnością, albo ma się tak absolutną pewność co do bezkarności, że ewentualne riposty, kwituje się wzruszeniem ramion. Warto też, rzucając takie oskarżenia, doprecyzować, czyimi agentami są autorzy Warszawskiej Gazety, poza tym, że są agentami wydawcy z którym współpracuje kolega Cezarego Gmyza Igor Janke.
Aha, jeszcze jedno – Sakiewicz nie jest agentem, choć wziął order od ukraińskiej bezpieki. To jest wyraz jego szczerej, patriotycznej postawy. Braun to agent, a Sakiewicz nie.
Prócz tego niezwykłego wpisu na twitterze Cezary „Trotyl” Gmyz popisał się wczoraj czymś jeszcze, otóż napisał, że kiedy ich wyrzucili z Rzepy, to oni samy, „tymi ręcami” stworzyli sobie stanowiska pracy, bez żebrania o grosz publiczny. Wnoszę więc, że żebranie o grosz publiczny jest w tym środowisku normą. Pozostaje ustalić, od kogo wzięli grosz, skoro nie był publiczny, by założyć, tę swoją gazetę. Bo, że nie z własnej kieszeni to raczej pewne. Karnowscy polecieli do SKOKU, a oni? Ja tego nie wiem, ale będę wdzięczny za wyjaśnienia. Bohaterstwo Gmyza i jego kolegów nie przekonuje mnie wcale, bo wszyscy pamiętamy, jak Ziemkiewicz w salonie napisał – nigdy z Hajdarowiczem nie będę w aliansach, po czym tydzień później jak gdyby nigdy nic opublikował kolejny felieton w Rzeczpospolitej. Semka zrobił to samo. Rycerze bez skazy w mordę jeża, zabrali się za pouczanie ludzi, którzy nie mają gdzie publikować i nazywają ich agenturą. Teraz trzeba koniecznie ustalić, czy współpraca z Hajdarowiczem to jeszcze agentura czy już nie. I od kiedy nie. Ja rozumie, że nie, jeśli dla Hajdarowicza pisze Ziemkiewicz, a tak – jeśli to samo czyni Braun. Ja tu akurat mogę rozdzielać pchnięcia i ciosy bez skrępowania, bo kiedy zadzwonił do mnie Piński z propozycją pisania felietonów dla Uważaka nie dałem mu nawet rozwinąć zadania. No, ale dlatego chciałbym uzyskać dokładne informacje – od kiedy zaczyna się współpraca agenturalna, a do kiedy trwa normalna publicystyka, jeśli idzie o wydawców takich jak Hajdarowicz i Bachurski? Czy ktoś z „naszych” niekoniecznie Cezary „Trotyl” Gmyz może mi to wyjaśnić?

Zapraszam na stronę www.coryllus.pl, do księgarni Przy Agorze, do sklepu FOTO MAG i do księgarni Tarabuk

  138 komentarzy do “Szampański humor etatystów”

 1. Cezary Gmyz myli mi się z Wojciechem Sumlińskim a tak pozatym wydawca „DoRzeczy” to Michał M. Lisiecki – Prezes Zarządu PMPG Polskie Media SA. Członek Klubu Polskiej Rady Biznesu.
  Tomasz Biełanowicz – Przewodniczący Rady Nadzorczej

  W Radzie Nadzorczej PMPG od 9 lipca 2007 r.
  Dyrektor Departamentu Sprzedaży Obligacji ABN AMRO BANK POLSKA S.A. Wcześniej m.in. był zastępcą dyrektora Oddziału CFC Securities.

  Jescze
  Członkowie założyciele Polskiej Rady Biznesu:
  Krzysztof Białowolski
  Piotr Büchner
  Andrzej Czernecki
  Willy Delvaux
  Mirosław Drzewiecki
  Zofia Gaber
  Januariusz Gościmski
  Wojciech Kruk
  Jan Kulczyk
  Feliks Kulikowski
  Stefan Lewandowski
  Zbigniew Niemczycki
  Kazimierz Pazgan
  Jerzy Starak
  Jarosław Ulatowski
  Jan Wejchert
  Witold Zaraska

  I wszystko jasne dla kogo pracuje Gmyz & Ziemkiewicz i Spółka 😉

 2. W zasadzie powinno być czyim agentem jest „Trotyl” 😉

 3. Jeszcze jedna ciekawostka
  Akcje PMPG S.A. od listopada 2015 do stycznia skoczyły z 1,4 do 2,2 !
  Czyli 50% wzrost na giełdzie gdzie są średnie spadki 30% !
  Jak mawia córka Kulczyka: nie ten mądry co wie więcej tylko ten kto wie wcześniej 😉

 4. Im się naprawdę wydaje, że my nie potrafimy czytać?

 5. Wrzuciles watek Zaleskiego i gospodarności szlachty. To coś opowiem
  Mialam niedawno taką rozmowe z kims… O reprywatyzacji. Ze ziemiaństwo nie ma szans, bo JK w Roninie wiosna sie wypowiedzial. I na to usłyszalam, że po pierwsze poczekać……………….a po drugie, ze że jaki to brak patriotyzmu tak się domagać…Kresy stracone a biedna Polska ma placic… Szczęka mi opadla. Aha… jeszcze że im się nie nalezy, bo na krwi chlopow się bogacili.
  Podjęłam tylko watek Kresów, pokazujac kilka przykladów terenu obecnej Polski i prostych sytuacji niepowikłanych, gdzie można oddać… Sporo powiedzialam – szkoda tu się rozpisywać, bo wiemy,.
  Krwi chłopskiej wytoczonej przez szlachtę juz nie podjęłam, bo było blisko obrazy u rozmówcy…

  .

 6. Rozmówca to czysty patriota, PiS i te rzeczy…

  .

 7. oni są wręcz przekonani, że posiedli wiedzę wyższego stopnia, a kto nie z nimi to prostak/frajer/etc

 8. a jak wygląda egzemplifikacja owego patriotyzmu? poprzez opowieści? i to najczęściej cudze..
  wszelkie takie dzialania są modelowaniem życia intelektualnego/gospodarczego/… a w konsekwencji politycznego [wyścig do koryta i cudzego mienia za każda cenę];- realność i prawda nikogo nie interesują liczy się tylko projekcja narracji oraz model do wdrożenia na aktualnym etapie [środowiskowym, lokalnym, globalnym. ]]

 9. corrylus, TSakiewicz dał zgodę na napisanie Medycznych haków WSI pod moje dyktando, i po skutecznym zagraniu zapadła cisza – do dziś obchodzimy sie wszyscy jakby nas nie było w przestrzeni publicznej;- dalsze wątki i to okazane do napisania ptrzez etatystów okazaly sie nie do przełkniecia dla wszystkich: od prawa do lewa;- pointa: strach i wola przeczekiwania,niech inni dupy na wolnym rynku nadstawiają [jeśłi to w ogóle jest rynek]

 10. Piotr Barełkowski
  założyciel TV Republika — cóż z nim teraz?
  PS Ludzie spoza kręgu niepokornych mogą śmiało publikować w Opcji na prawo czy Rebelyi.

 11. „Ja rozumie, że nie, jeśli dla Hajdarowicza pisze Ziemkiewicz, a tak – jeśli to samo czyni Braun. – See more at: http://coryllus.pl/?p=3081#comment-77171
  A wywiad Ziemniaka z Jaruzelska w Dorzeczu?
  Coś tam sadził, że pisania dla Rz to nie z serca, a dla kaski czy jakoś tam. Hajs musi się zgadzać.

  O dostępie do mediów – czemuż to Braun nie jest zapraszany do TV Trwam czy Radyja? Jeszcze 2-3 lata temu opowiadał tam ciekawie o eugenice (dzień premiery dokumentu w TVP2!) i układzie wrocławskim. Potem znalazł się na indeksie…

 12. Zdrajcy, kapusie, tchorze i najgorsze sprzedajne lachudry, ktorym… nalezy sie wylacznie
  od calego spoleczenstwa polskiego… kop w doope i wypad !!!

  Dzieki za te LUSTRACJE !!! i doskonale przypomnienie !!!

  … tak wszystko jasne bylo dla mnie od wielu juz, a teraz jest… jeszcze jasniejsze !!!

  Gmyz & Ziemkiewicz i Spolka… i Sakiewicz z tv republika, Solorz-Zak z PolSzmata…
  a teraz „tous le monde” na Woronicza 17… w TVP !!! … z bracmi Kurskimi… bien sur !!!

  … istna parada sloni !!! Jaka piekna demaskacja i kompromitacja polskiego scierwa
  publicystycznego i wszelkich presstytutek !!!

  MAGNIFIQUE !!! FORMIDABLE !!! BRAVO !!! GENIALE !!!

 13. Dlaczego Sakiewicz nie kandydował do Sejmu?
  Chodziłoby o oświadczenie majątkowe?;)

 14. Nie ma tego zlego coby na dobre nie wyszlo !!!

 15. I git… niech sie bawia i tancza!

  … a noz… zatancza sie jak pulkownik Tobiasz,

 16. cytat na temat pluralizmu w mediach..:))

  „Jesteśmy wdzięczni wydawcom Washington Post, New York Times, Time Magazine i innym wielkim publikacjom, których menadżerowie uczestniczyli w naszych spotkaniach i dotrzymali swych obietnic zachowania dyskrecji przez blisko 40 lat. Byłoby dla nas niemożliwością zrealizowanie naszego planu budowy światowego rządu, jeśli bylibyśmy w tym czasie przedmiotem zainteresowania prasy. Dziś jednak świat jest już dużo bardziej wyrafinowany i przygotowany do organizacji rządu światowego. Idea ponadnarodowej suwerenności elit intelektualnych i światowych bankierów jest z całą pewnością korzystniejsza od narodowego samostanowienia, praktykowanego w minionych stuleciach. ”
  – David Rockefeller, konferencja Bilderberg (Baden-Baden, Niemcy 1991; HduB Reports, Hilaire du Berrier).

 17. konsekwencją tego jest 'powstawanie’ elitek we wszystkich środowiskach podpinanych pod budżety właśnie etatyści z każdej branży];- i każda taka elitka przekształca się w najnormalnieszy lokalny lub ponad lokalny gang czerpiący pełnymi garściami z subkultur typu gitowcy

 18. Czy to nie za Song Hongbingiem Pan cytuje?

 19. nazwiska…NBP to oczywiście lokalny oddział FED’u…cytat:

  „A więc kim są właściciele centralnych banków Rezerwy Federalnej? Nazwiska prawdziwych właścicieli 12 banków centralnych – bardzo dobrze ukrywana tajemnica – zostały w części ujawnione. Oto lista niektórych nazwisk: Rothschild Bank z Londynu, Warburg Bank z Hamburga, Rothschild Bank z Berlina, Lehman Brothers z Nowego Jorku, Kuhn Loeb Bank z Nowego Jorku, Israel Moses Seif Banks z Włoch, Goldman Sachs z Nowego Jorku, Warburg Bank z Amsterdamu, Chase Manhattan Bank z Nowego Jorku, Lazard Brothers Bank z Paryża. Wszyscy ci bankierzy są związani z londyńskimi domami bankowymi w całkowicie wolnym City, które ostatecznie kontroluje Rezerwa Federalna. Gdy Anglia przegrała Rewolucyjną Wojnę z Ameryką (nasi ojcowie walczyli z własnym rządem), lichwiarze planowali kontrolować nas przez przejęcie naszego systemu bankowego, drukowanie naszych pieniędzy i zadłużanie nas. Wymienione poniżej osoby były właścicielami banków, a zatem właścicielami akcji w Rezerwie Federalnej. Wymienione poniżej banki posiadają znaczącą kontrolę nad dystryktem Federal Reserve w Nowym Jorku, który z kolei kontroluje 11 innych dystryktów FED. Te banki także są częściowo w posiadaniu zagranicznych właścicieli i kontrolują FED District Bank Nowy Jork: First National Bank z Nowego Jorku, James Stillman; National City Bank, Nowy Jork, Mary W. Harnman; National Bank of Commerce, Nowy Jork, A.D. Juillard; Hanover National Bank, Nowy Jork, Jacob Schiff; Chase National Bank, Nowy Jork, Thomas F. Ryan, Paul Warburg, William Rockefeller, Levi P. Morton, M. T. Pyne, Geroge F. Baker, Percy Pyne, Pani G. F. St. George, J. W. Sterling, Katherine St. George, H. P. Davidson, J. P. Morgan (Equitable Life/Mutual Life), Edith Brevour i T. Baker.”
  – François Vincent de Siebenthal, zawodowy ekonomista, dyplomata, polityk i bankier szwajcarski z 30-letnim stażem, „Michael Journal”.

 20. cos z Izby Lordów…
  „Mam największe doświadczenie w praniu pieniędzy terrorystów w śmiesznych źródłach City of London. Zarządzałem miliardami dla terrorystów. Moim największym klientem była terrorystyczna organizacja IRA i cieszę się, że mogę powiedzieć, że udało mi się wyprać dla nich ponad miliard funtów. Mam również rozległe powiązania z północno-afrykańskimi terrorystami ale to było bardziej obrzydliwe doświadczenie, nie chcę o tym mówić, jest to jeszcze nadal kwestia bezpieczeństwa narodowego. Pragnę dodać, że lepiej jeśli nikt nie wezwie policji inaczej od razu powiadomię Bank Anglii z racji tego, że upoważnił mnie do rozwiązywania tego typu problemów. ”
  – Lord James of Blackheath, przemówienie w Izbie Lordów, 01.11.2010.

 21. Bo Sakiewicz „napompowany” do „wyzszego kregu pociagajacego za sznurki”!

  … to dopiero jest szajba w pustym lbie… kaftan i Tworki lepiej zawczasu przygotowac.

  Dlaczego nie kandydowal… ma juz 2 wtyki co najmniej – panie Lichocka i Czerwinska!

 22. I mała zagadka ilu jest oficerami a ilu jest tajnymi współpracownikami.

 23. Sorry, ale pan Braun to moze wszedzie wystepowac… ale nie w TV Trwam, OK?!

 24. „W Ameryce nie ma czegoś takiego, w tym rozdziale historii świata, jak niezależna prasa. Wy to wiecie i ja to wiem. Żaden z was nie śmie uczciwie przedstawić swojej opinii. A gdyby spróbował, to wie z góry, że nigdy by się to nie ukazało w druku… Interesem dziennikarza jest zniszczenie prawdy, kłamanie w żywe oczy, perwersja, poniżenie, drżenie u stóp mamony i sprzedawanie swojego kraju i swojej rasy za codzienny chleb. Wy o tym wiecie i ja o tym wiem, i co za szaleństwo wznosić ten toast za niezależną prasę? Jesteśmy narzędziami i wasalami bogaczy za kulisami. Jesteśmy marionetkami, oni pociągają za sznurki, a my tańczymy. Nasze talenty, nasze możliwości i nasze życie są własnością innych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami.”
  – John Swinton, były dyrektor New York Times.

 25. Prosi sie o calkowita likwidacje „zerowisk” dla tych „elitek” !!!

  Wszyscy WON !!!

 26. „Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras tak, jak one od insektów. Faktycznie, porównując do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym wypadku. Inne rasy są uważane za ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest sprawowanie władzy nad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone przez naszego przywódcę za pomocą żelaznej pięści. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.”
  – Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, w przemówieniu w Knesecie, cyt. Amnon Kapeliouk, Begin and the Beasts (Begin i bydło)

 27. są to wyniki najnormalnieszych badań wewnątrz środowiskowych, aby badać należy w dane środowisko się 'zanurzyć’ formalnie oraz operacyjnie; wyniki są bezwzględne; poczynjąc od obiegi informacji a na obiegu dyspozycji kończąc;- to jest dość podobne do tego co zrobił rtm.WPilecki;
  dlatego coryllus jako interlokutor jest nie do przełkniecia dla elitek, ponieważ ma rozeznane mechanizmy/wpływy/reguły/.. wewnątrz środowiskowe i to go eliminuje z klasyfikacji typu 'swój’, oczywiście do czasu gdy nie złamie głównej normy moralnej tj. jak zgodzi się na współpracę za kasę [lub inny czyn z tzw. środowiskowej inicjacji] to będzie 'swój’ a potem to już z górki

 28. W Polsce sa… tworza sie od co najmniej 25 lat ! To RM, za kore Panu Bogu dziekowal
  swiety Jan Pawel II, a teraz niezalezny CORYLLUS !!!

 29. Gratuluję optymizmu..:))

 30. tylko jest to niewykonalne w takim zakresie, bo to jest scena ze scenografią/aktorami/reżyserami/donatorami/…
  – w zasadzie: to wiele scen, a o nie których nawet nie wiemy, że istnieją wokół nas

 31. Ziemkiewicz z Jaruzelską chodzili do jednego liceum…nawet chyba klasy jednej…w każdym razie „znali się „…wcześniej…

 32. Wszyscy do WYCIECIA z etatow i „budzetowego zerowiska” !!!

 33. Judasze i zdrajcy, i sprzedawcy Polski i Polakow, niewolnicy, zakladnicy
  do smierci !!! Hanba na nich… pozostaje tylko sliny… nie zalowac, i tyle !!!

 34. Cezary „Trotyl” i cala ta „paczka” z TV Republika ogólnie dość kąśliwie się odcina od reszty spoza kręgu….właśnie rzucając takim „błotkiem” jak agentura etc…wyjątki to chyba właśnie Gociek i Ziemkiewicz, który mimo wszystko sobie aż tak nie pozwala…

 35. Tak urzadzony jest ten swiat. Zlo zawsze bylo, jest i bedzie, ale
  teraz my mamy swoje „5 minut”… i musimy zrobic tyle ile mozemy!

  … a Duch Swiety caly czas wieje i bedzie wial,

 36. Jak ktoś wierzy w jeden światowy rząd to chyba nie wie jak świat funkcjonuje.

 37. Czarus niech lepiej nie czaruje… za pozno na te jego kity… niech idzie lepiej… „do kuchni”!

  Kto go w ogole jeszcze slucha?!!!

 38. ”Wojna o pieniądz” – son hong binga jest też propagandą, jest to pomieszanie prawd, półprawd i dezinformacji.

 39. Proszę… słucham na wyjasnienia na temat funkcjonowania globalnych systemów politycznych?

 40. Wiesz, że akurat nie ten przypadek. Człowiek uczciwy i dobry, od lat znany. Skromny.
  Po prostu tak ma nawkladane do glowy.
  Bez reformy edukacji – ale tak w naszym duchu – nic się nie zrobi.
  Tak łatwo się wzruszyć losem chłopa pańszczyźnianego…czytając pilnie w szkole za PRLu nowelki pozytywistow…Prawda?

  .

 41. Panie to normalny kartel i co z tego wynika. Przecież większość jak nie wszystkie to zombie finansowe.

 42. Pani Paris, Pan Mullins myśli, że banki z zimy mogą zrobić lato i na odwrót. Przypisuje im wprost boską moc, a tak nie jest. Nie takie potęgi bankowe upadały.

 43. PARIS

  Jest Pani cudowną komentatorką. Staramy się rozsądnie, z umiarem… Pani pokazuje szczerze co w duszy gra… Taka jazda bez trzymanki. Wytchnienie po rozwazaniu wszystkich zawilosci.

  .;)

  .

 44. Pod poprzednią notka o mszy lacinskiej itd.
  Ide niedawno na spacer z psem i mijają mnie 2 starsi panowie, też spaceruja… Taki tekst słysze :

  kościol znowu podnosi glowe

  a, juz przedtem podnosil, ale teeraaaz…

  .

 45. Za bardzo uwiklany, troche pogubiony… za duzo niewiadomych. Trzeba
  szukac nowych ludzi, napewno tacy sa… nie ma ludzi niezastapionych!

  Myslalam, ze jest ciut powazniejszym facetem… ale coz nie znam go i raczej
  nie poznam… mam swoje sprawy i swoje zycie… i nie chce go sadzic, bo to
  nie moja rzecz!

 46. Ja od dłuższego czasu zauważyłem, że jest Pan wybitnym znawca od żydostwa. Co do powyższego wpisu, to takich debilnych powiedzeń naszych polityków i publicystów można znaleźć na pęczki.

  Mam Do Pana dwa pytania:

  1) jakby wyciąć wszystkich żydów na świecie, czy stanie się on o 20% lepszy,

  2) czy może Pan czasem nie jest żydem lub mechesem lub w którymś pokoleniu.

  Z poważaniem

  jsz

 47. Tylko patrzeć aż Pasikowski nakręci jakiś film żeby dać odpór. Ja do dziś pamiętam wywiad G. Torbickiej z B.Lindą, podczas którego wyjaśnił on genezę filmy „Psy”.
  Powiedział mniej wtedy więcej tak: „Był początek lat 90-tych, kościół zaczął się mieszać do polityki, rozpoczęły się polowania na czarownice. Dlatego musieliśmy z Władkiem stworzyć postać dobrego ubeka”.

 48. im wszystkim a szczególnie Tomciowi Sakiewiczowi jak się rwie koryto zaraz tropi siepaczy Putina

  chodzi tylko o kasę

  raz mnie namawiano żebym zainwestował tv republika, a ja na to proszę wszystkie dane finansowe, to dostałem jakieś popłuczyny. no to dziękuje wolę dać na RM.

 49. No, nie! Ja tak wcale nie myslalam ani tym bardziej teraz nie mysle.
  Ja nie wierze… w boska moc bankow!

  Nie takie upadly… i jeszcze upadna!

 50. Są ludzie niezastąpieni — Freddie Mercury, prof. Zin. Bogusław Kaczyński.
  W Trwamie i RM co i rusz mają być Macierweicz na zmianę z Błaszczakiem? Mercy, mercy mercy. Antena dla Grzegorza #Braun.a!

 51. Nie wyliczając – Lichocka jest zasobną posłanką – 4 milioniki 😉

 52. „11 11 2014 r.
  Podczas uroczystości w Krakowie redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz został uhonorowany medalem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. To podziękowanie za zaangażowanie w walkę o wolność Ukraińców.

  Tomasz Sakiewicz został wyróżniony razem z Przemysławem Miśkiewiczem ze Stowarzyszenia Pokolenie. W imieniu Ukrainy medale wręczył Andrij Grabow Wiceszef Samoobrony Majdanu.”

  Wrzuciłem ongiś skrót tej noty na twittera – że Sakiewicza odznaczyła ukrainska bezpieka – i cyngiel Sakiewicza, MUcha Wojciech z miejsca zaczął charczeć, że to bzdury.
  Nota z niezalezna.pl 😛

 53. Antena TVPinfo dla każdego – Michał Rachoń szef tamtejszej publicystyki ogłasza: #InfoCasting w @tvp_info Uważasz, że jesteś lepszy niż dziennikarze w Polsce? No to zapraszam https://www.youtube.com/watch?v=AOw2kX3gJD0

 54. Po prostu myślę, że ten, jak sam o sobie pisze ,,luterski kacerz” usłyszał, że ,,jacyś blogerzy” biorą pod lupę tzw. dziennikarzy śledczych. Ktoś mógłby się zastanowić na ile jego kariera miała związek z fundacją

  http://www.bosch-stiftung.de/content/language2/html/53764.asp

  i kogo oni jeszcze w Polsce promowali. Ktoś mógłby, czytając nieznanych blogerów, pomyśleć dlaczego pan Trotyl jest jednocześnie prawicowym dziennikarzem i

  ,,Jest wiceprezesem fundacji Medientandem, zajmującej się polsko-niemiecką współpracą dziennikarską i programem stypendialnym dla dziennikarzy z krajów niemieckojęzycznych.”

  Ktoś wreszcie zwróciłby uwagę, że w momencie gdy, też przecież nieświęty, Max Kolonko wzywa widzów do wojny z Ringier Axel Springier to pan Czarek skacze mu do gardła i wyśmiewa jego sektę i zidiociałych wyznawców. W imię czego, niemieckiego interesu narodowego?

  A to, że pan Gmyz to ,,Delegat świecki diecezji warszawskiej z parafii Ewangelicko-Augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie na Synod Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego XIII kadencji[21] (członek Komisji ds. środków masowego przekazu i Komisji ds. prawnych[22]) i członek synodu diecezji warszawskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego” jest już tylko wisieńką na torcie.

  Agenci wpływu mają trudniejsze życie od tych zwykłych agentów. Oni muszą w polu realizować misję którą widać z daleka, nie mogą ukryć powiązań i byle pies z kulawą klawiaturą mógłby o tym napisać tekst we wspomnianej gazecie warszawskiej.

  Jednak, czy ktoś napisze?

 55. Jesteś pewien, że śmiało mogą?

 56. Pani Paris, w Polsce w miarę normalnym przedsiębiorcą był Kluska i z nim zrobili co pamiętamy. Znam klika osób, które zarobiły ładne pieniądze na początku lat 90-tych. Prawie nikt z nich obecnie nie prowadzi biznesu a na pewno nie w Polsce. Te całe towarzystwo tak czy inaczej jest powiązane z państwem a nie z rynkiem.

 57. najgorzej mnie wkoorwia jak coś się chce zrobić

  stosy dokumentów

  opłat – jeszcze nie zarobiłeś już płać

  a potem tłumacz się po co, na co idt

 58. oczywiście, nie robię tego z braku czasu, aby napisać coś, czego nie będę się wstydził.
  Strona Główna Rb i Opcja drukowana — czekają.

  Jednym z menago Rebelyi jest Lodowski Miłosz, były pijarowiec Kukiza,a inyym Pałka Piotr, obecnie w Info TVP, a zasadniczo W sieci czy Dorzeczu. 😉

 59. Na urodziny Giertycha kto popylał z opatrzoną dedykacją własną ksiązką w prawicy? Ziemniak.

 60. Panie Gabrielu, że ci z „Od Rzeczy” wszyscy jak jeden piszą książki dosyć nudne. (Cenck, Gociek, Gursztyn, Semka, Lisicki itd.). Polecają w związku z tym tez zapewne takie pozycje. Opinia prywatna, własna. Dla nich Pan jest zapewne nie do przyjęcia bo Pan czytasz Leo Perutza, Egon Erwin Kischa, których oni nigdy by nie wzięli do ręki.

 61. Veto:
  Historia emocji antykomunistów w latach 1944-1956 – Semka Piotr
  Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona – Gursztyn Piotr
  VSOP

 62. Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej
  https://pbs.twimg.com/media/CSJ6ctJUsAAsnax.jpg

 63. No i w tej samej Biedronce można kupić ich książki.

 64. Co Pan pod tym określeniem rozumie to ja nie wiem. Ale na przykład: ONZ – polityczna organizacja, wpływ ideologii fabiańskie, główny konik – zmniejszenie populacji ludzkiej na świecie, kontrola urodzin, gdy te projekty zawodzą z powodu nie wydolności systemów socjalnych promują aborcje i eutanazję. Organizacja bardzo szkodliwa i zbędna, bez żadnego przełożenia w działaniu na rzeczywistość. Wpływy w krajach trzeciego świata. Pierwowzór rządu światowego.

 65. „Obrzydliwa agentura” to jak „głupi palant” – nic nie znaczy, poza emocjonalnym stosunkiem nadawcy komunikatu (TW Trotyla) do przedmiotu komunikatu. A kto to jest ten Obrzydliw? Podobno w przedwojennej policji istniała zasada, że pierwszym podejrzanym jest ten który przychodzi z donosem (odwrotnie, niż w najsłuszniejszym systemie).

  Gdyby po dojściu PiS do władzy sądy działałyby zwyczajnie, przyzwoicie, to Kijowski wprost z manifestacji zabrany zostałby do pierdla za alimenty, a byłoby to zrobione w takim samym stylu, w jakim niemiecka policja zwijała polskim kibicom siatkówki baner z napisem „Chrońcie swoje kobiety a nie naszą demokrację”. I nikt już by nie poszedł na te pro – testy.

 66. Widzę że Pan lubi interpretować co powiedziałem…kiedy powiedziałem o Boskiej mocy banków? no prosze kiedy?
  Po drugie prosze pokazac wypowiedz podobna w wyrazistości to przytoczonej to Begina?
  Po trzecie ja szukam żródeł i cytuje ludzi którzy byli czy są obecnie w środku różnych central zarzadzajacych róznymi płaszczyznami
  Po czwarte Pańskie pytania 1 i 2 są tak debilne że ręce opadają…

 67. Sorry, ale na tę gazetę mówi się New York TASS

 68. I.Janke i C.Gmyz obaj absolwenci Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Takie artychy PO prostu 😉

 69. Zacny Ojciec Dyrektor RM Tadeusz Rydzyk i pewnie władze zakonu Redemptorystów raz na zawsze ustaliły, że o agenturze w Polskim Kościele Katolickim nie będą mówić, pisać i wyświetlać. Nie tłumaczą nie wyjaśniają – totalne zamilczenie tematu a temat jest wielki jak słoń lub wieloryb. Ze sprawą agentury u siebie Polski Kościół Katolicki zmierzyć się nie chciał/nie umiał – jak kto woli, w magdalence wybrani hierarchowie przyjęli ofertę Kiszczaka i tak trwa to do dzisiaj. Ta sprawa ciągle odbija się nam czkawką i rykoszetem i wali na odlew w Polski Kościół Katolicki horrendalnym nagłaśnianiem molestowania seksualnego i pedofilii tamże. Ciekawe, że sbeki bywali nad podziw rozmowni i taki jeden rozmowny powiedział, że na dole tej agentury było z zależności od miejsca i cezury czasowej od 10 do 20% a wyżej było coraz więcej. Takim tropem wskazującym jak było i może jest pokazują okoliczności aresztowania i uwięzienia Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego, wtedy episkopatem rządzili biskupi Klepacz i Choromański, łatwo można sprawdzić jak przez TE trzy lata 1953 – 1956 toczyły się sprawy między stalinowcami a hierarchią KK. Smutne dla wiernego wyznawcy jest to, że nikt z uwikłanych nie poszedł drogą Pawła z Tarsu.
  Pozdrawiam
  Krzysztof

 70. Zupełnie jak z Rubikoniem:

  „PZU jest największym akcjonariuszem, ale nie ma większości głosów na zgromadzeniach akcjonariuszy. Dzieje się tak dlatego, że założyciel Agory, firma Agora Holding, ma co prawda mniej akcji niż PZU OFE, bo tylko 11 proc., ale za to uprzywilejowanych, które dają łącznie 35 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.”

 71. Prosze Pana…zasłyszał Pan coś piąte przez dziesiate…i nie pojmuje Pan podstawowych definicji funkcjonowania mechanizmow społeczno ekonomicznych…ale zachecam do studiowania…i refleksji…

 72. Leo to świetny pisarz, satanista, wróg Kościoła, ale autor znakomity. Egon to samo.

 73. Po pierwsze, kiedy, gdzie i w jakim przemówieniu mówił to Begin.

  Po drugie, co do tych źródeł od ludzi z centrów, tam jest więcej dezinformacji jak informacji. Jak ktoś wie coś ważnego to trzyma mordę na kłódkę. W drodze wyjątku powie coś półgębkiem.

  Po trzecie, klepie Pan o bankowości (w jednym chyba tylko jesteśmy zgodni, że to system gigantycznego złodziejstwa) zestawia Pan przy tym żydów, niewolnictwo z długu wynikłe itd. Tak wszystko po trochę, sens jest oczywisty.

  I tak poważnie, to pytanie pierwsze jest debilne jak większość powierzchownych cytatów cytatów Pana.

 74. Panie może jestem debil, proszę tylko nazwy tych systemów politycznych, bodaj dwa.

  Co Pan rozumie pod pojęciem podstawowy zdefiniowany mechanizm społeczno – ekonomiczny, a najlepiej jakieś dwie nazwy tych pojęć bez tłumaczenia.

  Dziękuje z góry za odpowiedź

 75. A, naturalnie, ze tak… reszta w tamtych latach okradala cala Polske
  gdzie sie tylko dalo. Pracowalam wedy w PWiZ Polexpo w Warszawie
  przy Lopuszanskiej 36… obserwowalam te JUME… i juz zdawalam
  sobie powolutku sprawe co z tego wyjdzie.

  Teraz sobie tylko przypominam te zlodziejskie ryje i nazwiska…
  i jak to qrestwo i zdrajcy sie „poustawiali” !!!

  Piekna lekcja dla mlodych… zachecam z calego serca do nauki
  naszej bolesnej i pieknej historii !!!

 76. Pan Roman Kluska – firma OPTIMUS i także firma JTT z Wrocławia weszli w buty uszyte przez komunistów (jakie tam post) dla firmy DELL zadaniowo usytuowanej w Czechach i przechytrzyli tę organizację przestępczą obecną strukturach III RP, zemsta była okrutna, obie firmy padły a dodatkowo Pan Roman Kluska został osobiście po wielekroć poturbowany.
  Ciekawe co by było z OPTIMUSEM, Romanem Kluską i JTT gdyby szewc tych butów jednak nie uszył?
  Pozdrawiam
  Krzysztof

 77. Tak jak PBS w Strassburgu… np. ustawa medialna jeszcze nie podjeta, ale im dac i taki pojeb !!! jak Guy V. bedzie „procedowal” !!!… no Sejm polski ma
  „konkurencje” !!!

  No, bezczelne sa te qrwy i zuchwale !!!

 78. Nigdy nie czytalam Rebelya… i nie grozi mi czytanie czubkow od Kukiza!

 79. Pana Brauna to moze pan sluchac w innych mediach oprocz Tv Trwam!
  Jeszcze ma pan pluralizm… do Tv w Toruniu nikt pana nie zmusza!

  … kazdy ma prawo wyboru,

 80. Panie może jestem debil, proszę tylko nazwy tych systemów politycznych, bodaj dwa.

  Co Pan rozumie pod pojęciem podstawowy zdefiniowany mechanizm społeczno – ekonomiczny, a najlepiej jakieś dwie nazwy tych pojęć bez tłumaczenia.

  Dziękuje z góry za odpowiedź

 81. Franca Maurer byl dobrym ubekiem? No nie wiedzialem, ze ten Linda ma taka sieczke we lbie….

 82. Z innej beczki: nie uważam, żeby prezes partii musiał być szefem rządu, może jeździć do zielonej owcy i robić inne pożyteczne rzeczy. Choćby i takie:
  https://www.youtube.com/watch?v=C0VeNTa3cXc
  Wydaje mi się, że to interesująca i przejrzysta analiza/podsumowanie.

 83. Lektura obowiązkowa ministra Macierewicza

  „Nie ma zapewne ważniejszej książki dla naszej wiedzy o celach i metodach działania służb sowieckich i rosyjskich jak praca Anatolija Golicyna” – pisał o publikacji radzieckiego szpiega minister Antoni Macierewicz. Pełno w niej spisków, radzieckich agentów, podwójnych szpiegów i oskarżeń pod adresem dawnych dysydentów, że byli tylko narzędziem w rękach KGB. Książka, która stała się biblią dla wszystkich wyznawców spiskowej teorii dziejów, miała się stać podstawą kształcenia polskich służb specjalnych. Warto ją przeczytać, by poznać sposób myślenia obecnego ministra obrony narodowej.

  WP
  Cezary Łazarewicz
  akt. 23.01.2016, 11:07

  I oto mamy klasycznego agenta wpływu (ruskiego). Ten zasraniec pisze o książce – ”Nowe kłamstwa w miejsce starych”, w branży fachowców uznane za arcydzieło o bezpiece sowieckiej. Golicyn opisał powstanie solidarności jak na nią ptaki nie ćwierkały. Prognozy Golicyna sprawdziły się w 90%. 10% to brak panowania nad zmiennymi w czasie i wiara w omnipotencję bezpieki sowieckiej. Cieszył się pełnym poparciem J. J. Angletona. A ten fiut robi z ministra MON wariata.

  Ja jak często czytam o Fedzie, żydach i różnych tam piętrowych i płaszczyznowych spiskach zastanawiam się czy piszą to durnie czy trolle, które mają odwrócić uwagę od rzeczywistych problemów i zrobić sieczkę z mózgu odbiorcom. Co to jest bankowość centralna i pieniądz dekretowy to dobrze wiem ale ile razy można to słuchać i czytać to samo.

  Artykuł polecam, kwit esencja działalności agenta wpływu:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,142078,title,Lektura-obowiazkowa-ministra-Macierewicza,wid,18119781,wiadomosc.html

 84. Czyli co? ZsRR rządził światem? FED nieważny, tak? Żydów nie ma.

 85. jakież to proste i zwalnia z myślenia/edukacji/racjonalizmu/.. i oddaje rynek na pastwę innych wg doktryny „bo przecież się nie da”, etc;
  pokusa jednobiegunowości w opisie świata jest dla każdego naiwnego doskonałym wytłumaczeniem, wręcz wszystkiego

 86. Czy w obecnej chwili zmartwieniem Polski jest konająca rezerwa federalna, chyba nie. Bo chyba mamy większe problemy po 70 latach oświeconego systemu.

  ZSRR nie rządziło światem, ale popatrzmy od lat 20 tych do końca IIWŚ i dalej, wpływ stwora komunizmu na USA i świat. Nazwiska Harry Hopkins, Harry Dexter White i inni. Dodatkowo program lend-lease. Powstaje pytanie, kto kogo miał w garści. ZSRR miało dwie rzeczy zrobione idealnie rozpylanie marksizmu (nawet w KK) i bezpiekę.

  Co do żydów, chyba Pan się zgodzi, że wszyscy nie są jednakowi. A co wpływów dobrze wiemy, że popierają się stadnie np. w Polsce i Europie. Wystarczy porównać rodzinę zjednoczoną i maksymalnie podzieloną ich miejsce w społeczeństwie jest widoczne dla każdego.

 87. marucha.wordpress.com/2016/01/23/egzekucja-na-pani-malgorzacie-trwa
  forumemjot.wordpress.com/29593-2

  To już piąty mój wpis dotyczący pani Małgorzaty Jasińskiej od czasu pozbawienia jej standardowego mieszkania komunalnego i wrzucenia jej do rudery bez możliwości ogrzewania, bez możliwości normalnego używania prądu, dodatkowo z wyłudzeniem od jej syna zabytkowego pianina, próby pozbawienia komputera, zniszczenia mebli przewiezionych bez jej kontroli i zagarnięcia nowej armatury sanitarnej z poprzedniego mieszkania.

  Kontakt e-mail: m_jasinska@ymail.com

  Małgorzata Jasińska
  Komandosów 2/8
  41-200 Sosnowiec

 88. Co do fedu, jest obecnie przejawem słabości niż siły.

  Jak Pan dobrze wie, że wszystko zależy od czasu i miejsca.

 89. Cezary „Trotyl” Gmyz, ten to będzie miał zagwozdkę do rozwikłania: trotyl w Smoleńsku był, ale żadnego wypadku tam nie było!
  Z tym trotylem to była ewidentna wrzutka służb. To tak samo jak z alkoholem w organizmie śp. gen. Błasika…. .

 90. Sklaniam sie do twierdzenia NBP jest filiala BIS jako banku centralnego wazystkich bankow centralnych.

 91. Odpowiedz..w Pańskim przypadku rekomenduje czytanie o tym do usranej śmierci…

 92. serio?
  więcej spacerów może?

 93. Panu życzę miłych studiów – ”pojęć podstawowych zdefiniowanych mechanizmów społeczno-ekonomicznych”- i co się Panu jeszcze we łbie uroi.

  Z wyrazami szacunku, do Pana pierwszej…..

 94. Torun nie podejmuje tematu, bo albo wie, ze wsrod redemptorystow sa zyjacy jeszcze agenci albo nie chce wychodzic przed orkiestre, skoro episkopat nic sobie z tego nie robi. W obu przypadkach jest to okrecanie brudnymi szmatami postepujacej gangreny.

  Oprocz tego trzeba wziac pod uwage nowa agenture w Kosciele, zaisnstalowana po 1989 r. Przejscie z PRL do III RP slusznie jest bowiem nazywane transformacja, poniewaz materia sie nie zmienial, lecz forma. Jest zatem socjalizm, ale w bardziej wyrafinowanej formie grabiezy i wyzysku, a prawa boze sa obecnie bardziej lamane niz w socjalizmie PRL.

 95. A w Biblii to propagande sam Pan Bog uprawia rekami swoich natchnionych pisarzy, tak?

 96. … która nawet nie dotyka istoty zagadnienia.

 97. Mysle, ze Pana wypowiedzi dotyczace finansow maja podloze bardziej emocjonalne niz ugruntowane sa wiedza na ten temat.
  Proponuje przeczytanie ksiazki Josepha Plummera – Dishonest Money.
  Chcialbym na koniec zwrocic uwage, ze nawet Lincoln – a wiec prezydent USA widzial problem koncentracji pieniadza w prywatnych rekach, a co za tym idzie zniewolenia Stanow Zjednoczonych.

 98. ;))))

  .

 99. Panie Mullines nie pozwalaj się wkręcać i nie zniżaj sie więcej do poziomu Janka . W konkurencji chamstwo i ignorancja nie masz pan z nim szans .

 100. Ręce opadają. Pytanie, kto nie pracuje dla służb czy agentury anglosaskiej, niemieckiej

  W 2003 był stypendystą niemieckiej Fundacji Roberta Boscha w Berlinie. Jest wiceprezesem fundacji Medientandem, zajmującej się polsko-niemiecką współpracą dziennikarską i programem stypendialnym dla dziennikarzy z krajów niemieckojęzycznych.
  Delegat świecki diecezji warszawskiej z parafii Ewangelicko-Augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie na Synod Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego XIII kadencji (członek Komisji ds. środków masowego przekazu i Komisji ds. prawnych i członek synodu diecezji warszawskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego. – Wikipedia Cezary Gmyz.

  Może Gmyz zajmie się agenturą protestancką, a nie tylko katolicką.

  Dziadek Mieczysław Cenckiewicz przed II wojną światową był działaczem organizacji młodzieżowej Komunistycznej Partii Polski, po 1945 r. był funkcjonariuszem UBP i SB MSW. Dwukrotny stypendysta Polonia Aid Foundation Trust w Londynie (2000 i 2004). W 2000 otrzymał grant Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku. Od 2005 do 2007 był stypendystą Free Speech Foundation w Chicago. – czytamy na Wikipedii.

  Czy dlatego walnął kiedyś w prof. Witolda Kieżuna

  http://niezlomni.com/?p=12486

  „Polak ma świadomość, że musi wspierać polski przemysł, polską gospodarkę. A tu w prasie złe wiadomości na temat struktury cen: za te same produkty Polak płaci od 30 do nawet 65 proc. drożej niż obywatel Zachodu! O Polsce postkolonialnej”.

  Skoro taki kozak, to dlaczego nie ma biografii Kiszczaka czy Jaruzelskiego czy Matrioszek sowieckich.

  http://wpolityce.pl/swiat/225310-zimna-wojna-miedzy-wegrami-a-stanami-zjednoczonymi

  Janke – szkoda nawet słów.

 101. IPN podwał, że w szczycie stalinizmu 11% kleru, było księżmi patriotami.
  Nie rozumie dlaczego KK ma bić się w piersi za komunizm, skoro przed śmiercią Kociołek pobierał 11,000 zł emerytury.

  W woli ścisłości ciekawe jaki był procent w adwokaturze, szkolnictwie i ku ciekawości w służbie zdrowia.

  Ale przecież teraz to autorytety moralne.

 102. Jeśli o mnie chodzi to gruntuje na Ludwiku von Misesie i polecam ” Ludzkie działanie” i ”Teorie pieniądza i kredytu” – wydane dawno ale aktualne do dziś.

  Co do Pana Plummera, to już kilka takich pozycji przeczytałem nic nowego. A jedno w nich jest charakterystyczne nie mówią jak ma być.

  Że obecnie świat żyje na jednej wielkiej piramidzie finansowej to żadna nowina wystarczy zobaczyć co jest w Polsce. Zagranica nie potrzebna.

 103. Ja jej nie zazdroszcze tej forsy… niech se wsadzi w piety te zdradziecka kase bedzie wyzsza… albo wezmie se do… trumny,
  na zas!

 104. Franc rozpalił pod wanną ognisko z ulubionych książek, żeby ukochana miała ciepłą kąpiel- za to zyskał naszą dozgonną wdzięczność i stał się największkym bohaterem narodowym/ młodzieżowym

 105. Nie wiem co ustalily wladze Redemptorystow, ale dla mnie i mojej
  rodziny akurat Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk jest… przezacnym
  kaplanem !!!

  … i basta !

  Nie znam sprawy uwiezienia Prymasa Wyszynskiego… nie bylo mnie
  jeszcze na swiecie… nie potrafie tego w zaden sposob ocenic ani
  sie do tego jakos odniesc… widzialam pare filmow… i choc sprawa
  jest bardzo ciekawa i bolesna… to nie licze na pozytywny final!

  Polska wladza czy IPN niech lepiej zajmie sie lustracja ekip
  „okraglostolowych” i komuchow i innych sprzedawczykow… a potem dojdziemy i do ksiezy!

 106. Nigdy nie dalam i nie dam dla nich zadnych pieniedzy! Sakiewicz mial pecha
  rozpoznal to „towarzycho” Ojciec Rydzyk i pogonil WON !!!

  I to byla doskonala decyzja… jest zdecydowanie mniej „pluralizmu”!

  Dzis wyborem jest – Prawica – RM, TV Trwam, CORYLLUS !!!

  … i zaklamana reszta, postkomusza lewizna – wszyscy WON !!!

  I nie ma co robic sobie zludzen !!!

 107. Z biegiem zycia i doswiadczenia, i zdobywanej wiedzy, i ciekawych spotkan, rozmow, z naprawde
  madrymi ludzmi… i w Polsce i we Francji – upewnilam sie tylko, ze najwazniejsze w zyciu to byc uczciwym i zyc w PRAWDZIE !!!… i nie chodzic ze zlem na kompromisy !

  Tylko Pani Marylko jak mowi Ojciec Rydzyk – „Niech wasza mowa bedzie tak-tak albo nie-nie” !
  Nie ma innego wyjscia, i tyle!

  Tylko prawda sie liczy, tylko prawda jest ciekawa… tylko dzieki prawdzie bedzie mniej lez
  i krzywdy ludzkiej na tym lez padole !

  … jaka tam cudowna… normalna, myslaca po bozemu…

 108. Prosze sie nie przejmowac takimi ludzmi, wiem, ze to boli, ale jest jeszcze duzo ludzi nic niewiedzacych i nic nierozumiejacych… trzeba robic swoje. Wiara to wielka tajemnicza laska
  i dar od Pana Boga. To jest ciezkie do wytlumaczenia, ale wiara w Pana Boga to i dar i laska,
  i o to trzeba sie goraco modlic…

 109. Burak… i do tego seplun! Kompromitacja i zenada… pudelek !!!
  Chyba wzoruje sie na Max’iu K. Odlot !

 110. Dla mnie bardzo…i wystarczajaco przejrzysta !

 111. ” … w szczycie stalinizmu 11% kleru, było księżmi patriotami … ”
  =================================================
  tzw. „księża patrioci” to nie była ukryta agentura ale to byli jawni reżymowi kolaboranci w większości powołani do „współpracy” po uwięzieniu Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego.
  Pozdrawiam
  Krzysztof

 112. Polska wladza czy IPN niech lepiej zajmie sie lustracja ekip
  „okraglostolowych” i komuchow i innych sprzedawczykow… a potem dojdziemy i do ksiezy!
  ====================================================
  Najpierw powinniśmy jednak starać się o czystość polityczną szeregów duchowieństwa a reszta kolaborantów niech się kisi w tym komuszym sosie i wymiera po kolei jak ci niecierpliwi na Synaju przez 40 lat.
  Pozdrawiam
  Krzysztof

 113. Wspanialy „historyk” patriotyczny, dyrektor IPN, a dokladnie „choragiewka”… gdzie Wiatr powieje
  tam pan Cenckiewicz… nie chce juz „polemizowac” z Walesa… rozmyslil sie pan doktor !!!

  Gmyz – do garow !!!

  Janke – szkoda slow i WON !!!

 114. Prof. Sławomir Cenckiewicz jest jednym z najlepszych polskich historyków specjalistów od spraw historii służb specjalnych PRL, w dodatku dodam jest prawym i porządnym tradycyjnym katolikiem. Wypominanie kwestii dziadka Panu Sławkowi zatrąca zwykłą paranoją . Sławomir urodził się w tzw. „rozbitej rodzinie”…nie widział swego ojca, a tym bardziej dziadka. Wychowywała go Mama. Tyle w temacie…
  Kto jeszcze tej sprawy nie zna i nie rozumie, to odsyłam do osobistej wypowiedzi Sławka na ten temat :
  http://gdansk.tvp.pl/23690613/odc-21012016

 115. O ile cenie niektore audycje Trwam to jednak warto pamietac o pierwszym z dziesieciu przykazan. No i o. Rydzyk – jak tu bylo juz wspomniane – odrzuca lustracje KK.
  Cenckiewicz to przyzwoity czlowiek i dobry historyk. Proponuje spacer – pozwala ochlonac!

 116. Dorobek Sławomira Cenckiewicza jest wprost nieoceniony i serio…bardzo profesjonalny. Proszę poczytać… polecam szczególnie :
  http://www.empik.com/tadeusz-katelbach-biografia-polityczna-1897-1977-cenckiewicz-slawomir,p1030214788,ksiazka-p
  http://www.empik.com/dlugie-ramie-moskwy-cenckiewicz-slawomir,p1044916467,ksiazka-p
  http://www.empik.com/oczami-bezpieki-szkice-i-materialy-z-dziejow-aparatu-bezpieczenstwa-prl-cenckiewicz-slawomir,p1062597682,ksiazka-p
  http://www.empik.com/sladami-bezpieki-i-partii-studia-zrodla-publicystyka-cenckiewicz-slawomir,prod12020031,ksiazka-p
  http://www.empik.com/atomowy-szpieg-cenckiewicz-slawomir-rybarczyk-sebastian,p1096879484,ksiazka-p
  http://www.empik.com/sprawa-lecha-walesy-cenckiewicz-slawomir,prod4630089,ksiazka-p
  http://www.empik.com/walesa-cenckiewicz-slawomir,p1080718164,ksiazka-p

  co do biografii Jaruzelskiego, to Cenckiewicz nie musi jej pisać jest bowiem exemplum :
  http://www.empik.com/jaruzelski-general-ze-skaza-kowalski-lech,p1046105171,ksiazka-p
  Biografia Kiszczaka ukazała się także tegoż samego autora właśnie czyli Pana Lecha Kowalskiego ( dla niewtajemniczonych autor występuje w filmach Grzegorza Brauna „Towarzysz generał” oraz ” Towarzysz generał idzie na wojnę”:
  http://www.empik.com/cze-kiszczak-biografia-gen-broni-czeslawa-kiszczaka-kowalski-lech,p1117948023,ksiazka-p

  Proszę wybaczyć, że linkuję akurat ze strony empik, ale można w internetowej tej księgarni kupić często perły, których nie kupi się gdzie indziej i w dobrej cenie, np. wydawnictw takich jak Wektory czy ANTYK…

 117. Z treści wypowiedzi, coś mi się zdaje, że JANEK to Jan Fijor, niegdysiejszy przydupas Korwina, podobno TW SB.

 118. Prosze nie martwic sie o moje spacery… i wstrzymac sie ze swoimi propozycjami!

  Dla mnie pan Cenckiewicz jest przyzwoity i dobry zwlaszcza… kiedy spi !

 119. Oj biedaczyna z pana Sławka.
  Nie znał tatusia, nie znał dziadunia…
  Aż łza się w oku kręci!
  Za to dobrze poznał prof Kiezuna, jak widać.

 120. Czy „biedaczyna” to nie wiem….to bardzo miły człowiek jest i sympatyczny….z całą pewnością nie jest miło pochodzić z rozbitej rodziny, acz w tym przypadku, to akurat chyba dużo lepiej….dzieciństwo z takim dziadziusiem może być traumatyczne. Co do prof. Kieżuna, to cóż… materiały w jego przypadku są jednoznaczne i nie jest to winą naukowca. Niezaprzeczalny autorytet Pana Profesora nie zmienia faktu, że z władzami PRL w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, że się tak wyrażę „był dobrze”…nawet „bardzo dobrze…”.

 121. Nie chodzi, że Ojciec był w UB. Bardzie chodzi o współczesny jurgielt – bo tym są stypendia itp. fundacji. Jest to narzedzie realizacji polityki czy to USA, która wyraża się w doktrynie politycznej, którą realizuje Uniwersytet np. za pośrednictwem stypendium fundacji. Czu Jego Królewska Mość.
  Oni nie po to biorą ich na stypendia, aby Oni pisali potem co im się żywnie podoba. Z drugiej strony Oni są zbyt inteligentni, aby nie wiedzieć tego.

  Założę się, że np. książki coryllusa nie będą sprzedawane na masową skalę w Empikach.

  Jeżeli gość ma takie pojęcie o polskiej szlachcie, jak pisze coryllus, to niestety będzie pisał dalej historie, z typu jak to Niemcy napadły na Polskę, a w tle nie było Ideologi i jak te ideologie w wojnie ideologicznej działały w aspekcie społecznym, gospodarczym, politycznym – wychodząc z definicji systemów politycznych. Jakie za tym stały osoby, daty, działania, wydarzenia itd.

  Jak On może być mózgiem intelektualnym IV RP. Będzie dalej opowiadanie bzdur i prowadzenie nas i naszych dzieci, niczym ślepcy. Będzie dalej opowiadanie, że Kompanie Brytyjskie nie działały w Rosji, nie miały tam interesów, a Ci wstrętni Rosjanie rozebrali Polskę.

  Będziemy nadal zamiast Chrztu Polski, obchodzić hucznie – Konstytucję 3 Maja, która faktycznie była gwoździem do trumny zniknięcia Polski z map Świata i nie będziemy dochodzili, dlaczego ks. Hugo Kołłątaj zawierzył pruskim protestantom, którzy brali garściami kasiorę od JKM – i jak nas ograli.
  Będziemy słyszeli dalej opowiadali o dzielnych Ukraińcach, walczących za naszą „wolność”, a tym czasem Ci Ukraińcy Powstaniem Chmielnickiego zniszczyli stary jedwabny szlak a tym samym jedną z kluczowych podwalin potęgi gospodarczej I RP, bez czego nigdy nie było by kolonizacji Azji przez JKM.
  Zapewniam, że ich celem jest to samo współcześnie, czyli zniszczenia Państwa Polskiego.

  Natomiast – Jaruzelski – zacznijmy dekomunizację od głowy, a nie od nieistotnych pionków, którzy widzą co się w Polsce dzieje i dokąd to zmierza, że jesteśmy przedmiotem wkomponowanym w obce doktryny. Kiszczak raptem pochowany na cmentarzy Prawosławnym.
  Ile takich matrioszek? Wszak JKM ma wprawę w matrioszkach. Wielu carów, to zwykłe ich matrioszki.

  Czy Cenckiewicz i Gmyz tego nie widzą.
  Ten drugi jakoś łatwo lustruje księży katolickich. Niech zacznie od swojego środowiska i ich współpracy ze służbami. A może się teraz przeflancowali.

 122. A dzisiaj pan Slawek tez jest „dobrze” ze wszelkiej masci obecnymi sprzedawczykami
  i kolaborantami… w kieszeni postkomuchow i ich pomiotu, jakby pan nie wiedzial!

  … KONSERWATYSCI… sie dzis nazwali !

  Przyganial kociol… a obaj jednacy !

 123. Znaczy wszyscy już „źli” są tylko…pozostaje Armagedon…trudno..

 124. Nie, prosze pana… ale pozostalo bardzo niewielu „nieuwiklanych”.
  Dla mnie wszyscy, ktorzy „kolaborowali” z Sakiewiczem sa… OUT !!!

  Czas najwyzszy „oddzielac ziarno od plew”, czas najwyzszy zwracac
  bardzo uwage na ludzi, na nazwiska, na powiazania, skad pochodza,
  skad maja pieniadze, ile placa… i za co !!!

  Czas najwyzszy… w zgnile, sprzedajne, haniebne „kompromisy”
  NIE WCHODZIC !!!

  … pan Cenckiewicz doskonale wiedzial z kim „przystaje”, tak samo
  zreszta jak cala pozostala „aspirujaca holota” ze strefy partyzanta
  wolnego slowa!

  I ten brud i syf bedzie sie za nimi ciagnal do konca. Teraz ta sama
  „sprzedajna ekipa” robi BAJORO w TVP na Woronicza !!!

  Dobrej zabawy zycze… tez beze mnie!!!

  BOJKOT dla TVP = BOJKOT Sakiewicza kolaboranta Solorza !!!

 125. Szanowna Pani Paris….cóż to znaczy „kolaborowali z Sakiewiczem”..? Czy to, że występowali w TV Republika ? Czy może też w ogóle „weszli do studia”..? W takim razie biedny Grzegorz Braun…bo w Pani oczach wyjdzie, że „kolaborował” raz tam będąc…Nie przypominam sobie przypadku tej „kolaboracji” w wydaniu Sławka Cenckiewicza….książki wspólnej zdaje się nie napisali….acha, faktycznie bywał w studiu….oj Bieda przez duże B….

 126. „Kolaborowali” – dla mnie znaczy, ze wystepowali i lansowali sie w zaprzanych, sprzedajnych merdiach
  np. tv republika wynajmowana od kapusia i resortowego komucha Solorza-Zaka… juz cala Polska
  o tym wie!
  Nie liczylam i nie licze ile razy pan Braun byl w tej zalosnej telewizyjce… dla mnie to naprawde OBCIACH!

  Tyle w temacie merdiow… ja ogladalam i ogladam TYLKO !!! TV Trwam, a czytam CORYLLUS’a!

  Wszyscy inni sa OUT !!! Taki jest moj wybor i narazie sie nie zmieni! Pan szanowny Tato ma tez
  wybor! Moj wybor jest diametralnie rozny od Panskiego!

  Nie rozumiem dlaczego tak sie Pan uparl aby mnie przekonac… do swoich racji!

  Ja zadnych ksiazek ani pana Cenckiewicza, ani Kani, ani innych autorow lansowanych
  u „paryzanta” – nie kupie… i juz! I nie mam tez zamiaru z nimi dyskutowac… bo nie ma o czym!

 127. Braun w TV Republika był tylko raz.
  Raz, a dobrze 🙂
  Zmiótł biednego gamonia-rachonia ze studia

  https://www.youtube.com/watch?v=f6PP4DGwdoU

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.