sty 142019
 

Miałem dziś nie jechać do Warszawy, ale jednak jadę, a więc teraz tylko garść refleksji, które nasunęły mi się po tym co wydarzyło się wczoraj w Gdańsku. Najpierw reakcja Jerzego Owsiaka, o której przeczytałem dziś z rana. Owsiak Jerzy dostrzega w postępowaniu zamachowca motywy polityczne. Oczywiście nikt nie potraktuje tej reakcji z należytą surowością i nikt nie wyciągnie z niej żadnych konsekwencji. Po ataku na prezydenta Gdańska, który szczęśliwie przeżył, człowiek odpowiedzialny za całe to zamieszanie, które co roku jest naszym udziałem, podkreślający zawsze jak bezpiecznie i fajnie jest bawić się razem z nim na tym festynie, mówi, że zamachowiec miał polityczne motywy. Dawnymi czasy jeszcze oglądałem finały orkiestry i pamiętam, że sporo tam było ludzi w mundurach, którzy podkreślali własny wkład w bezpieczeństwo imprezy. Gdzie byli ci faceci podczas wczorajszego finału i gdzie byli ich podwładni? Orkiestra gra od 27 lat i wszyscy już zdążyli się oswoić z myślą, że jest naprawdę spokojnie, czasem jacyś źli ludzie próbują okraść dzieci zbierające datki, to wszystko. Nie znaczy to jednak, że służby porządkowe mają spać w czasie imprezy. Było w Polsce wystarczająco dużo przykładów niebezpiecznych działań w czasie masowych imprez. Dość przypomnieć aktywność wypuszczonych z więzienia przestępców, którzy zaczepiali ludzi stojących pod krzyżem smoleńskim. Wtedy też policja nie potrafiła zapewnić ludziom bezpieczeństwa. Dziś ochroniarze stojący pod sceną nie wpadli na pomysł, żeby zatrzymać wdrapującego się na nią zamachowca. Owsiak Jerzy zaś orzeka od razu, nie znając dokładnie okoliczności, że motywem ataku była polityka. Mam w związku z tym pytanie, czy ze stanowiska poleci Owsiak, czy minister spraw wewnętrznych, a może tylko wojewódzki komendant policji?

Postawa, którą część mediów przyjęła wobec tej tragedii jest po prostu koszmarna. New York Times napisał, że zamach jest wynikiem politycznych sporów o władzę w Polsce pomiędzy liberalnymi miastami a zacofaną wsią. Nikt nawet nie sprawdził skąd jest ten wariat, z miasta czy ze wsi, ale wszyscy już wiedzą, że oto oświecone miasto zostało zaatakowane przez ciemną wieś, zapewne tę samą, w której w czasie okupacji mordowano żydów. Całe szczęście francuskie media milczą, ale nawet w australijskich napisali o tym, że prezydent Adamowicz został zaatakowany nożem przez zamachowca, uzbrojonego, prócz noża także w te polityczne motywy. Wszyscy prawie, z wyjątkiem mediów rosyjskich, widzą w tym początek politycznego konfliktu. To jest znamienne i oznacza, że temat będzie grzany jeszcze długo, bo jest po prostu dla wszystkich wygodny. Emocje zaś ludzi stojących pod kliniką i modlących się, a może tylko wyczekujących na wiadomości o sanie zdrowia prezydenta Gdańska, zostaną wykorzystane do absolutnego maksimum. To już się zaczęło i małe ma znaczenie fakt, że cały rząd i prezydent także wyrazili żal, obawę, współczucie i zapowiedzieli wyciągnięcie najsurowszych konsekwencji dla wszystkich tych, których zaniedbania przyczyniły się do tej tragedii. W komentarzach pod informacjami dotyczącymi tej tragedii pojawiają się już komentarze krytykujące postawę rządu PO wobec wypadków sprzed paru lat, których ofiarą padł Marek Rosiak. Wtedy także media, ale nie zagraniczne tylko polskie, podgrzewały atmosferę, która w końcu była na tyle gorąca, że taksówkarz Cyba postanowił ją nieco schłodzić. I rzeczywiście udało mu się to, bo po zamordowaniu Rosiaka, wszystko jakby ucichło. Nawet Palikota przestali pokazywać. Myślę, że będziemy musieli przeprosić się z telewizją Kurskiego, albowiem teraz to w nim, niestety cała nadzieja. Nie łudźcie się bowiem, że któraś z prywatnych stacji, polskich czy zagranicznych, zrezygnuje z nadawania temu wypadkowi znaczenia politycznego. I tylko Kurski, ze swoją manierą może się temu przeciwstawić, pokazując po 20 razy na dzień tego zamachowca na zmianę z Cybą.

To tyle w kwestii mediów. Pozostaje sprawa istotniejsza, czyli ustalenie kto kontroluje wariatów wychodzących z więzień, takich co mają ciężkie zarzuty, ale z powodu zaburzeń psychicznych są wypuszczani na wolność i cieszą się tą wolnością tak jak umieją. Ciekawe byłoby ustalenie w jakim środowisku oni przebywają i kto stymuluje ich umysły, rozumiem, że nie jest to telewizja kurska, bo ona epatuje zidiociałym optymizmem a la głupi kaowiec, a nie ponurą wizją nieszczęść jakie Kaczyński i jego banda sprowadzają na kraj. Można Kurskiego wyłączyć, ale nie można się na ludzi rzucać z nożem po obejrzeniu przygotowanego przez jego ekipę serwisu.

Jak już napisałem, całe szczęście, że francuskie media milczą, bo ich aktywność, to byłby szczyt szczytów. Zwłaszcza po ostatnim wybuchu butli z gazem w centrum Paryża, a także po wystąpieniu pana ministra od spraw wewnętrznych, który nie rozumiał, o jakie zajścia i na jakich ulicach pyta go dziennikarka.

Przez najbliższe dni obserwujmy uważnie media, bo choć niespodzianek zapewne nie będzie jeśli idzie o układ oskarżenie-sąd, to mogą się zdarzyć spektakularne kompromitacje. Mam tu na myśli tak zwane „jechanie po bandzie” czyli fejk newsy i przypuszczenia, jakie rozsnuwane będą w telewizjach nieprzyjaznych rządowi. Może do nich nie dojdzie, ale jeśli już, to jakoś dziwnie pewien jestem, że sprawę jak zwykle uratuje internet i internet zweryfikuje postawę wszystkich tuzów dziennikarskich w kraju. Póki co módlmy się wszyscy za zdrowie prezydenta Gdańska i czekajmy na pierwsze wygłupy Żakowskiego, a wszystko to czyńmy ze spokojem i rozwagą.

Lecę, czas mnie goni….

Zapraszam na stronę www.prawygornyrog.pl

  41 komentarzy do “Nagły wybuch gazu zaatakował nożem prezydenta Gdańska”

 1. 1000 lat prowokacji slowianskiej na Wschodzie.

  Od samego poczatku bylo wiadome na Zachodzie, ze II wojna wybuchnie o Gdansk, choc ostatecznie to atak na radiostacje w Gliwicach byl bezposrednia przyczyna.

  Czekamy na reakcje Berlina na wydarzenia w Gdansku i kolejne depesze Reutersa w tej sprawie.

 2. Na portalu Polonia Christiana cytują rzenika policji Mariusza Ciarkę, że finał WOSP w Gdańsku był imprezą zamkniętą chronioną przez prywatną firmę. Rozumiem, że Owsiak nie lubi jak mu się policjanci pentają na jego imprezach.

  Zamachowiec podobno dokonywał wcześniej napadów na banki z bronią w ręku. Dla mnie to wygląda na porachunki mafijne.

 3. Jak zwykle szerzy Pan niemiecką propagandę.

 4. Sądząc po rozwiązaniu sprawy z Huawei to nie my gramy pierwsze skrzypce.

  Sądząc po reakcji NYT to niby ofiarą Diduszko to za mało by skutecznie podgrzewać atmosferę.

 5. Nie jestem patologiem – psychiatra, ale moim zdaniem w tej chwili tylko zeznania Stefana maja jakakolwiek wartosc merytoryczna, o ile zostanie dopuszczony do glosu. Podobno ma byc dzisiaj przesluchiwany. Zobaczymy. Wszystkie inne wypowiedzi, ktore pojawiaja sie w mediach, mozna sobie darowac. Ps. Stefan spowodowal fale nawrocen, bo NAGLE wiele osob przypomnialo sobie o Bogu i zaczelo sie modlic.

 6. Jak dotąd nie było potwierdzonych informacji, że napastnik jest chory psychicznie… Jak na potencjalnie chorą psychicznie osobę działa w sposób zaskakująco uporządkowany. Unikajmy więc stygmatyzujących określeń w rodzaju „wariat” czy „szaleniec” – stygmatyzujących dla osób z chorobami i zaburzeniami psychicznymi, bo przez wiązanie takich określeń z takimi czynami doprowadzamy do niesłusznego, jeszcze większego wykluczania ze społeczeństwa tych osób. Społeczeństwo chciałoby usłyszeć, że tylko „chory” człowiek robi coś takiego, więc póki wokół są „zdrowi” ludzie, nic nam nie grozi. A tak nie jest. Ludzie to uspołecznione, ukulturalnione zwierzęta z rozwiniętą korą przedczołową. W więzieniach siedzą głównie „zdrowi” ludzie. A odsetek brutalnych, agresywnych wobec osób z zewnatrz pacjentów szpitali psychiatrycznych raczej w niewielkim stopniu przekracza odsetek brutalnych pacjentów zwykłych szpitali, którzy tłuką ratowników przyjeżdżających karetką ratować im życie…

 7. „I rzeczywiście udało mu się to, bo po zamordowaniu Rosiaka, wszystko jakby ucichło. Nawet Palikota przestali pokazywać.” Nie chcieli by PIS zrobił z niego męczennika.

 8. Sugestie Leszka Millera zawarte w jego wypowiedziach na temat incydentu w Gdansku ida w tym kierunku, zeby zwolnic ochroniarzy bez refleksu, nie spelniajacych wymagan testow sprawnosciowych, a w to miejsce zatrudnic mlodych, zdrowych (kolorowych).

 9. Dziekujac za ten wywazony komentarz chcialbym dodac, ze takich ludzi potrzebujemy: zdeterminowanych, wysportowanych, profesjonalnych i skutecznych w dzialaniu – w wojsku i policji. Pod tym wzgledem Stefan zdal egzamin, natomiast oczywiscie jego czyn jest watpliwy pod wzgledem moralnym i korzysci zadnych nie wnosi. Prosze zwrocic uwage na narracje mediow, ktora jest calkowicie sprzeczna z tym, co napisalem wyzej, a mianowicie wszyscy oni uwazaja sam incydent za naganny, natomiast wine staraja sie skierowac na Bogu ducha winnych oponentow WOSP, osoby sceptyczne wobec p. Owsiaka, matke kurwke, pania posel Krystyne Pawlowicz, Basie Piele, PiS, mieszkancow wsi – jest to jakis obled. Czekam na oswiadczenie Walesy, ze Stefan jest niewinny, biedaczek powinien wrocic do swoich zwyklych zajec jako mafioso i ze padl ofiara pisowskiej propagandy.

  Strach pomyslec, gdyby takich nozownikow bylo stu albo tysiac. Co my wtedy zrobimy? Obronimy sie procedurami?

 10. Róbta co chceta! No to robili co chcieli. Najpierw ci co go wsadzili a potem co go wypuścili no i w końcu on sam. Tylko czy rzeczywiście to „chciejstwo” to ich własne czy też takie bardziej zaimplantowane.

 11. Joachim Brudzinski wezwal do modlitwy i zaostrzyl kontrole. Kto sie nie modli, moze dostac pala przez plecy?

 12. Tylko historia jest ciekawa

  Zamachowiec Leon amator

 13. Spodziewam sie, ze jak tylko ucichna dzwieki marsza pogrzebowego, rozpocznie sie bezpardonowa kampania wyborcza.

 14. Niemcy maja swoje zmartwienie. Kilka dni temu w Bremie napdnieto na deputowanego do Bundestagu, dzialacza AfD. AfD wydalo juz oswiadczenia, ze to napad polityczny, zaindukowany mowa nienawisci z mediow, wykonany przez komunistow, na „naziscie”.

 15.  

   

  pewnie się okaże, że każdy kto nie miał wczoraj serduszka podżegał do zbrodniczego czynu zamachowca, zamiast budować zwarty front zgody narodowej z serduszkiem na piersiach

 16. Z tego, co czytam, to chlopak (Stefan) nie mial za co wyzyc i nie mial jak sie wyzyc. Oferta skierowana do mlodziezy z Trojmiasta nie spelnia ich oczekiwan, a nie kazdemu wystarczy zbieranie muszelek na plazy. Chlopak wprawdzie nie mial zdolnosci kredytowej w bankach, ale za to mial inne zdolnosci i je wykorzystal. Sam zbudowal sobie silownie, za co nikt go nie pochwalil no i teraz mleko sie rozlalo.

 17. Jeżeli działał samodzielnie i z własnych pobudek to jest to tylko taki przeciętny wypadek drogowy spowodowany przez kierowce jadącego na pełnym gazie. Albo podwójnym gazie. Nic szczególnego.

 18. Nie spodziewam sie, ze w tym amoku uslyszymy z ust oficjeli cokolwiek rozsadnego (oprocz Leszka Millera, ktory po smierci syna stal sie bardziej rozsadnym i zdystansowanym czlowiekiem), ale skoro psychiatrzy alarmuja, ze duza czesc dzieci i mlodziezy ma tego typu problemy, to jest sie czego bac i tlumaczenie pobudek do ataku problemami psychicznymi jest bezcelowe, bo teraz moze je miec co drugi mlody czlowiek. Nie sadze, zeby ktokolwiek poruszyl ten temat.

 19. Zawsze twierdzilem, ze tzw. swiatelko do nieba podczas WOSP to szyderstwo z Pana Boga, jakby Owsiak chcial powiedziec: mozemy robic co chcemy, nawet swiadczyc dobro wbrew Kosciolowi, poza Kosciolem i mamy wladze nad ludzmi i tworzymy nowa moralnosc. Dla mnie swiatelko do nieba, to kij w oko, pokazanie niebu gestu Kozakiewicza. Dekoracja sceny w Gdansku i te wybuchy, to wyglada na jakies satanistyczne inspiracje, albo mam wrazenie, ze korzystaja z uslug tych samych scenografow, co Nergal.

 20. Francuska merdialnia…

  … nie zajmie sie „wypadkiem gdanskim”, bo swoich ma pod dostatkiem… i bedzie miala ponoc dotad dopoki  ich jupiter nie ustapi ze stanowiska… wiec kazdej kolejnej soboty bedzie sie dzialo we Francji i w Paryzu… a nasz „wypadek” moglby tylko dodac im… animuszu… zreszta tydzien temu ZK  „wlamaly sie” do jednego ministerstwa, a sam mOnister zostal „zaatakowany”… jak dotad pomimo wscieklych zaklec merdialni o oburzeniu francuskie spoleczenstwo i opinia publiczna pozostaja niewzruszone… ba nawet Policja nie krytykuje atakujacych  !!!

  Coz,  a propos „wczorajszego wypadku”…

  … rzeczywiscie nalezy kupic sobie czipsy i spokojnie w fotelach obserwowac tych debili polityczno-merdialnych… jak tocza piane z oburzenia,  jak to  jeden maly  BANDYTA  zaatakowal drugiego  wieeelkiego  BANDYTE  i kryminaliste Adamowicza,  posiadacza 7 wyludzonych mieszkan  !!!

  Osobiscie zycze Adamowiczu szybkiego powrotu do zdrowia…  bo chcialabym bardzo ogladac go  PRZEZ  KRATKI…  a te presstytutki i  „politycy” z bozej laski to zamiast gebowac po proznicy mogli by pojsc do kosciola i lezec krzyzem modlac sie za Adamowicza  !!!

  Ma Pan absolutna racje… tylko spokoj nas uratuje… od tej gdanskiej  nedznej, zalosnej i prymitywnej USTAWKI  !!!

 21. Nawet Tusk i Timmremans!!!

 22. Tak jest, prosze Pani, chrupiemy czipsy, trzymamy rece na odbezpieczonych spluwach i czekamy na WIADOMOSC.

 23. Iran zapowiedzial wlasnie retorsje wobec Polski w zwiazku z konferencja ds. bezpieczenstwa na Bliskim Wschodzie, ktora ma sie odbyc w lutym w Warszawie, wiec moze byc tak, ze incydent gdanski zniknie wkrotce z pierwszych stron gazet i sprawe przycmia inne wydarzenia. Na Marszalkowskiej, nad Instytutem Wloskim znajduje sie (albo znajdowala) siedziba rzadu kurdyjskiego. Bedzie sie dzialo…

 24. Off-topic

  Skoro tyle już było o Żydach proponuję jeden z nowych numerów Nawitagora poświęcić Cyganom.

  Historia pokazuje, że to jak dzisiaj Syryjczycy oni prawdopodobnie byli ofiarami wojen islamsko-indyjskich we wczesnym średniowieczu.

 25. Szukali pretekstu do wprowadzenia zakazu noszenia noży. Teraz już na 100 %  wprowadzą.

 26. Kto ma rozum niech to oleje, maly bandzior dziubnal dużego i tyle.

 27. Widmo krąży po Europie – widmo OBŁĘDU! I żaden marsz przeciwko przemocy i nienawiści nie zastąpi starego starego, sprawdzonego ostracyzmu i ewentualnie leczenia psychiatrycznego. Kłopot w tym, że na rozsądne (faszystowskie!) rozwiązania nie pozwala nowoczesny, oświecony, gejowsko-genderowy „Róbta, co chceta” humanizm. Przykro to pisać, ale obawiam się, że jest „dobrze”, a będzie jeszcze „dobrzej”.

 28. Consummatum est.

 29. pomimo tego ze wydarzenie mialo miejsce przed kamerami nic z tego nie wynika.media powyginaja to zgodnie z potrzebami. warto przyjzec sie skutkom. tak jak nic nie wynika z masowych strzelanin.

  „Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają.”

 30. „wyngiel je we wiosce! wojna będzie, bo przed wojną tyz był”

  Komuś znowu pomyliło się, znów uległ pokusie, że uda się bezsprzecznie rządzić sporą częścią świata z jednoczesnym narzuceniem żydowskiej etyki i mentalności podporządkowanym gojom.

  Władza korumpuje a władza absolutna korumpuje absolutnie.

  Oczywiście znajdzie się sporo takich, którzy na tym zarobią, ale bez spuszczania czyjejś krwi się nie obejdzie.

  Była 125 rocznica urodzin Kolbego. Spojrzałem na jedno z jego zdjęć, które podpisane było: Maksymilian Kolbe – 1937.
  Pierwsza moja myśl: O… dwa lata do wojny.

 31. Ona już trwa,a to jeden z jej elementów.

 32. Mnie zastanawiają kwestie techniczne, mianowicie to, że facet wszedł idealnie w czasie puszczenia dymu, bardzo zdecydowanym krokiem doszedł, uderzył i był pewien że zabił, ponieważ użył sformułowania „zginął dziś Adamowicz”, może to przypadek, ale wszedł idealnie w tempo.

 33. Angielska robota (za zwasalizowanie Polski przez USA), czy chińska (za wykrycie „szpiegów”)?

  Obstawiam Angoli, podejrzane te anglojęzyczne pierwsze relacje dążące do wywołania rozruchów w Polsce.

 34. Zgadza sie…

  … widmo  OBLEDU  krazy po  MASONSKIEJ  bandzie polityczno-merdialnej… to widac jak na dloni, zwlaszcza po tych  sFiatowyH  doniesieniaH  i  pSZekazaH  !!!

 35. Po sprawdzeniu okazuje się, że nazwisko  jego ojca to prawdopodobnie Żowguś, który być może był Białorusinem albo diabli wiedzą kim. Dziwnym trafem jego imiona są zbliżone do personaliów Leo Franka, żydowskiego pedofila, gwałciciela i mordercy, który zabił Mary Phagan.

 36. To nie porachunki, ale raczej próba zrzucenia odpowiedzialności na PiS.

  Pochanke mówił o nasiąkaniu nienawiścią – w więzieniu ? . Ciekawe czy miał dostęp do informacji i jakich – może TVN.

  Friszke pytał się kto kontroluje ten język – jest to zapowiedź cenzury.

  Przy okazji Zbyniek Ziobro załatwi podwyższenie kar. Za platformianego AWS Lech Kaczyński postulował to samo i postępacy twierdzili, że wysokość kar nie odstrasza. Teraz jest cicho o tym, a Ziobro wprowadza w życie zamysły Lecha.

  Teraz nikt nie będzie pytał o majątek Adamowicza i jego powiązania.

  Myślę, że Stefan o rdzennie polskim nazwisku Wilmont zostanie uznany za niepoczytalnego  albo całkiem przypadkowo spotka seryjnego samobójcę, a cała sprawa zostanie skończy się na politycznych przepychankach.

 37. W tym jednym, ostatnim zdaniu, całkowicie się zgadzam.

 38. Wygląda na to że „Budyń” już stał się męczennikiem. A wiele pieczeni już jest pitraszonych. Jeszcze tylko brakuje „seryjnego samobójcy” do kompletu i nic nie powstrzyma eskalacji i wzajemnego oskarżania.

  W takiej sytuacji, nawet majdan nie jest abstrakcją.

  A zachodnie media w końcu mają realną porzywkę. Pewnie dlatego tak czujnie zareagowały. W końcu w tej „faszystowskiej”, nie do zniesienia spokojnej Polsce, jest tak jak u nich.

  Obawiam się że nie przepuszczą takiej okazji.. ..

 39. Tymczasem Janecki: „Niech wszystkie partie i ich komitety oraz doraźne komitety wyborców czy niezależni kandydaci rozważą poparcie w wyborach na prezydenta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, nie wystawiając przeciwko niej żadnego kontrkandydata. (…) Czasem trzeba się zachować niestandardowo, choć trochę wbrew zasadom demokracji. A Paweł Adamowicz niech spoczywa w pokoju, pewny, że stanowisko prezydenta Gdańska nie będzie terenem walki, która w tej sytuacji nikomu nie jest potrzebna.”

  Czyli ciszej nad ta trumną 2.0, bo rok wyborczy, hehe.

 40. Tenerko…

  … Franki nie maja szans…  oni sa w swym obledzie daleko przed nami…

  … francuska merdialnia „zajeta”  wieeelka debata  publiczna  Macron’a  z  600  merami  miast… to bedzie ODLOT  NIE  Z  TEJ  ZIEMI…  oczywiscie nic z tego nie bedzie, bo trzeba nam wiedziec, ze to jest juz 3… i ostatnia taka debata… pomimo zaklec w telewizorze – jest to tylko i wylacznie „gra” o zyskanie na czasie…

  … a na sobote kolejna mobilizacja ZK… i zabawa trwa  !!!

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.