wrz 092014
 

…gdzie by nie kochały ułana Żydówki. Tam mówią słowa znanej pieśni, ale my tych akurat słów nie wiedzieć czemu nie wyśpiewujemy nigdy. Teraz jednak coś mi podpowiada, że dojdzie do kuriozum absolutnego czyli że portal poświęcony Fronda, ustami redaktora Terlikowskiego zacznie lansować pełną, nie ocenzurowaną wersję pieśni „Ułani, ułani…” Zdrajcy zostali tam już wymienieni z nazwiska, wśród nich jest Ziemkiewicz i Zychowicz, jedyne zaś głosy oburzenia jakie podnoszą się w związku z tym widoczne są na moim blogu, gdzie i jeden i drugi wielokrotnie zostali wyszydzeni. Ci co bronili przede mną Ziemkiewicza i Zychowicza siedzą cicho, jak mysz pod miotłą i milczą. Czyżby już przestała im się podobać proza pana Rafała? A może skądś wyszedł rozkaz, że można już rzucać jajkami. Tomasz Sakiewicz odgrywa rolę męża stanu, można by nawet rzec obwoźnego męża stanu, bo wszak okrzyknięto go tym mężem już na Węgrzech (mężem na Węgrzech, jakiś rym się tu kroi chyba), a teraz kolej na Kanadę. Nikt nie przypomina jednak jak się to jeżdżenie na Węgry skończyło, chyba dlatego, że każdemu odpowiada ta formuła, jeździmy, bawimy się, popijamy, Tomek przemawia, a potem powrót i polityka na odcinku polonijno-emigranckim załatwiona.
Hipsterzy prawicy kręcą śmigłami od samolotów RWD 8, które za chwilę wzlecą w powietrze, a Żydówki z przybudówek wypatrują czy gdzieś na horyzoncie nie pojawiają się już proporczyki nadchodzących szwadronów. Prezydent Ukrainy zaś opowiada ludziom, że sprawa zakupu broni w NATO jest już przesądzona.
Myślę, że nie jest, podobnie jak nie jest przesądzone wywołanie wojennej histerii w Polsce. Można sobie do woli nazywać Ziemkiewicza zdrajcą i pachołkiem Moskwy. On nim nie jest, on jedynie udaje endeka, a w naszej niszy propagandowej endecy są wrogami piłsudczyków, bo tak zostało zapisane w gwiazdach i koniec. Nic z tym się nie da zrobić. Ludzie podnoszący kwestie pomocy wojskowej dla Ukrainy nie mają pojęcia o czym mówią, bo ani jeden istotny dla tej sprawy fakt nie jest im znany. Dawid Wildstein nie dojechał dalej jak do Kijowa i nie ma póki co żadnej siły, która kogokolwiek z nich wypchnęłaby głębiej na wschód. A skoro tak, to znaczy, że nie wiemy co się tam tak naprawdę dzieje. Nie tak dawno przez media przemknęła informacja, że dwóch ukraińskich oficerów wysadziło się w powietrze. Niestety nie pojawiła się później żadna informacja o ich uroczystym pogrzebie, który zamieniłby się w wielką demonstrację patriotyczną. Dla mnie, człowieka przyzwyczajonego do tego, że w Polsce demonstrację patriotyczną robi się właściwie ze wszystkiego, a do tego w bardzo krótkim czasie to ważny szczegół. Hipsterzy prawicy jednak nie zwracają na to uwagi, bo zajęci są rekonstrukcją przedwojennych politycznych realiów, w których piłsudczycy chcą zjednoczenia z Ukrainą, a endecy izolacji i porozumienia z Rosją.
Nie uda się w Polsce nakręcić koniunktury na wojnę. Nie jest to wykonalne, bo przez 25 lat, a także jeszcze wcześniej, za najczerwieńszej komuny, sączono ludziom do głów propagandę innego rodzaju. Propagandę niechęci do wojska i armii, propagandę pacyfistyczną. To był projekt poważny, ja sam pamiętam artykuły w „Na przełaj” pisane przez Żakowskiego, które miały taką właśnie wymowę. No, a było to przecież w latach osiemdziesiątych. Potem przez 25 lat Gazeta Wyborcza oraz niezliczone organizacje zmieniały obliczę Polski i wychowywały polska młodzież na metroseksualnych mięczaków. Tego się nie da odwrócić w jeden sezon. Być może nawet nie chodzi o odwracania, a jedynie o jakiś marny pretekst, ale w takim razie tym gorzej dla tych, którzy tę sytuację próbują odkręcać. Polska jest dziś innym krajem niż w roku 1939, a stało się tak za sprawą nie tylko trwającej 70 lat komuny, ale także za sprawą wielkich pieniędzy zaangażowanych w zmianę naszej świadomości. Tylko idiota tego nie dostrzega. Żeby tę sytuację zmienić potrzebne są poważne nakłady i poważne projekty. Nie wystarczy nazwać Ziemkiewicza zdrajcą. Media, szkoła, Kościół to wszystko musi być zaangażowane w formowanie nowego, nastawionego bojowo do świata Polaka. U nas niczego takiego nie ma i przez najbliższe lata nie będzie, jeśli więc ktoś próbuje wzywać nas teraz na barykady, to znaczy, że zwariował albo realizuje czyjąś doraźną politykę. A skoro tak czyni, nie ma najmniejszego sensu by poważnie go traktować.
Chaos, który wyraźnie widać w wypowiedziach polityków i komentatorów jest wprost wynikiem tego, że nikt nic tak naprawdę nie wie. Coś się musi wydarzyć, ale nie wiadomo jeszcze co, podopisywane są rozejmy i trwają walki, Obama się do czegoś szykuje, a komentatorzy amerykańscy zaklinają rzeczywistość pisząc, że bomba spadnie na Warszawę. Nigdzie nie spadnie żadna bomba, od hipsterów prawicy zaś oczekuję, że w najbliższym numerze Flądry opublikowane zostaną ich zdjęcia ze szkolenia wojskowego w Rembertowie lub w jakimś innym miejscu. Należy świecić przykładem panowie, nie stać z tyłu i namawiać inny do rzucania się z plastikowym nożem w zębach na barykadę (copywrith Grzegorz Braun). Czasy tanich agitek minęły, za swoje pisanie nagrodzony karierą mógł zostać Żakowski, wam się to nie uda, bo też i inny rodzaj propagandy uprawiacie. Inny, bo skończyć się musi inaczej. A wy przecież nie chcecie tak naprawdę by spełniły się te wasze proroctwa, bo cóż by z was wtedy zostało? Emigracja? Żarty. Konspiracja? Jeszcze większe żarty. Nie zostało by po prostu nic. I na tym dziś kończę, bo muszę zamknąć prace nad książką.

Zapraszam na stronę www.coryllus.pl gdzie trwa wielka, wrześniowa promocja Baśni, tom I i tom amerykański dostępne są w cenie 40 złotych plus koszta wysyłki.

  55 komentarzy do “Nie ma takiej chatki ani przybudówki”

 1. Do szkolenia wojskowego to tylko @tadman się przyznaje 😉

 2. Po szkoleniu wojskowym tych panów pozostanie tylko:

  Tate, czy krew jest żółta ??? Tak Dawidzie.

  To ja raniony.

 3. Noooo Henryś…. nieprawda …. ja … nie az tak jak Tadzio…. ale też.

  W szkole normalniej , czyli LO …. mieliśmy za budynkiem strzelnicę i na zajęciach z …hm …. nie pamiętam ich nazwy … strzelałam …

  I na studiach miałam Studium Wojskowe …

  Nawet szefem tego czegos co ma 10 ludzi … / pluton ? / byłam ….

  NO …. więc nie rób z nas ciamajd 🙂

 4. oohoo widze ze mamy tu jakiegos trola bo komentaze i jezyk jak na niezaleznej.pl……. sie zaczyna pojawiac.

 5. Oj kowal, kowal, łez mam pełne oczy … ze śmiechu

 6. Ty się Henryś nie podśmiewaj ……

  GDZIE TADMAN ???? !!!!!

  może poszedł ćwiczyć ???????

  To ja jadę po zakupy … tfuuu … zapasy …… amunicji oczywiście ….

  ………………… czyli jakieś ubranko , bo grunt to trzymać się ciepło … :)))))))))))0

 7. To może tak wyglądać, a nie strzelnica/bożnica czy inna karuzela:

  https://www.youtube.com/watch?v=LrxjYfl05ek

 8. Mało, że trol to i dewiant 😉

 9. O przepraszam, ja też jestem saper. Mogę stawiać pola minowe i je rozbrajać pod ogniem przeciwnika. Mogę stawiać mosty i je wysadzać. I parę innych rzeczy wojskowych też umiem!

 10. tam niżej macie załączony film do szkolenia młodzieży w Rosji ….

  U nas tak prawie nie ma … bo gdzieś czytałam , że Putin wprowadził to po prostu do wszystkich szkół … jako normę…

  jak patrzę na tych chłopaków i dziewczyny …. moja wnuczka też tak umie ….. ale to jest mniejszość …

  a dorośli ? chyba nie za bardzo ….

 11. W ramach udowodnienia, że umiem założę Henrysiowi czapkę Hipokratesa. Onegdaj jak ją zrobiłem to nie dało się jej zdjąć i trzeba było ciachnąć ją nożycami. Swoją drogą Hentyś ma nadzwyczajną pamięć. On tak wszystkim pamięta, czy tylko obsadza odcinek? 😀

 12. Rysia, kawaler(zysta) ze szkoły pułkownika Koreckiego ze wsparciem przybył 😉

 13. To na co Pan jeszcze czeka?

 14. No to montowanie i rozmontowywanie broni na czas, w rosyjskiej szkole, to wygląda tak, jak gdyby oni tylko czekali na hasło np że niosą wolność, zresztą już raz nieśli.
  Te rosyjskie dziewczyny to twarde sztuki, chyba nie mają manicure, trzaskają tymi elementami broni jak byle czym – jej się nie podskoczy. Nasi hipstersi zaatakowani przez taki batalionik damski to by się rozpłakali i uciekli do mamy.

 15. Na to na co czekają wszyscy ci, którzy są prawdziwie wyszkoleni wojskowo – na rozkaz. Wojna to coś co ma skrajnie poważne konsekwencje, to coś skrajnie odległego od wypisywania dyrdymałek na blogu Gospodarza!

 16. Ciekawe, kto miałby ten rozkaż wydać? Te – przepraszam za wyrażenie – fajfusy BBN i Sztabu Generalnego? A może Bronek? O własnie: na początek mógłby Pan zaminować im wszystkie sracze. W Belwederze, Namiestnikowskim, przy Wiejskiej, Rakowieckiej i Chałubińskiego…

 17. Ania …. widziałaś , jak fajnie te dziewczyny uczesane ?

  Dwa takie płaskie warkocze od czoła przechodzące z tyłu w jeden …. Wygodne i ładne :))))))

  no …dwa w jednym ….. :)))))))

  i one w sumie lepsze od chłopaków , nie myliły się , a chłopak sie pomylił i drugi też coś kombinował -:(

  ZA naszą i wasza wolność przyjda ? … NO !!!

 18. @ tadman

  Tadziu … coś serio … byłam dzis w galerii handlowej M1 …. i tam na korytarzu nowe stoisko .. Dwa tygodnie termu go tam raczej nie było.

  Cały osprzęt wojskowy … ubranka , tornistry . …pasy … poza tym takie drobiazdżki – zabawki….ale jak żywe … różne granaty , pasy z nabojami …

  już nie miałam siły tego oglądać… a nazwy firmy nie było ,,na oczach” …ja tam za tydzien pojadę…. i zobaczę, bo to daleko … muszę miec czas ….

 19. ta czapka to przecież sposób bandażowania …………….. nie wiem jak to określić … mnie się to kojarzyło z kłosem …..też nas uczyli … ale już bym nie umiała …. -:(

 20. :))))))))))))))))

  trochę mi Pan lat dodał :)))))))))))))))))

  i pisałam wcześniej , że w powietrze to umiem …. -:(

  Idę stąd.

  Są też poważne sprawy, bieżące .

 21. Czyli co składamy na ręce Marii listę zakupów z tego stoiska, co to jeszcze nie wiemy do jakiej sieci należy …
  Ja to się piszę na czarny berecik a`la gen. Maczek, kurtkę skórzaną mam, bootforty mogą zastąpić obuwie tylko jaką broń sobie wybrać: rzucaną czy taką co trzeba celować? Myślę ze kilka butelek broni rzucanej, domowej roboty z koktailem w środku, przećwiczę jutro na spacerze z psem, zobaczę czy jeszcze ten pamiętny ćwiczony przy palancie rzut jest moja mocna stroną.

 22. Jest taki portal, ale nie będę mu robił reklamy, gdzie można kupić różne rzeczy wojskowe, a mianowicie kurtki, spodnie, plecaki, odzież spodnią, a nawet strój snajpera. Młodzi często kupują kurtki, czy buty. To chyba ten sklep o którym mówił Putin. Czołgów nie ma. 🙂

 23. До всех!

  Ciekawe, że temat poważny a bractwo w wesołość ucieka.

 24. o czołgach bredzi dziś Janke na salonie …. potem w komentach kręcił , ze nie czołgi tylko rakiety … co dalej namota to już nie wiem …..

 25. no sorry ….. moją wesołość osobiście wzbudził coryllus tym Rembertowem …i flądra…. / koniec jego tekstu /

  poza tym , co pomoze płakać?

  a od marsowych min to już mamy tych …..patriotów …

  ja tam wole się ładnie uczesać… modna duza torba … i z uśmiechem …. jak najbliżej …i tą butelka co ją nam Ania obiecała …… jest paru którym bym przyłożyła :))))))))))

 26. a miało nie być wojny, pytanie z czego wojsko będzie żyło jak wyłączą prąd i zamkną sklepy, bo chyba o zapleczu gospodarczym nie ma co marzyć, ba, z czego my wszyscy weźmiemy cokolwiek żeby nie umrzeć z zimna i głodu ? bo chyba nie z bankomatu.

 27. Zapomniałem dodać emotikona i wyszedłem na ponuraka, a przecież bukwy też coś znaczyły. 😉

  A jak już o hipsterach prawicy to co do diaska stało się z drzwiami Samuelka Pereiry? Niezależna pisała o zielonych ludzikach i próbowała podbić bębenek nastrojów anty. Przyciskali gaz do dechy i chyba spaliło im się sprzęgło, bo drzwi obfotografowano, sprawa była mocno rozwojowa, pluszowy krzyź dla Samuelka już uszyto, narracja mogła byc mocno interesująca, a tu cisza. Uważam, że to niedopuszczalne. Powinni ciągnąć nadal, a my mielibyśmy temat.

  A tu Samuelek pokazał się z parszywej strony, bo na demonstracji, kiedy śpiewano Hymn to ten nastojaszczyj patriota ślepił w komórę i nie uczestniczył w tym. Robił to tak odmiennie od tych w okół, że podpadł blogerowi Ewidentny Oszust. Kiedy ten zamieścił fimik na YT to bohater filmiku zemścił się i upowszechnił dane osobowe blogera, który dotąd wystepował jedynie pod nickiem.

 28. wiem Tadziu …

  nie wyszedłeś na ponuraka ….

  bukwy zostały dostrzeżone ..

  przeciez wszyscy rozumiemy sytuację……

  a co do niezależna … akurat nie Samuel … ktoś podaje , ze rosjanie drzewa wyrąbują do polskiej granicy … niestety nie doczytałam w którym miejscu …
  tak , ze zawsze cos się dzieje …-:(

 29. Jeździłam od paru tygodni do mojej wieloletniej sasiadki . Towarzyszyc jej . Była w stanie terminalnym . Co dzień planowałam następne kroki dwutorowo …. pojadę do niej , lub nie ……

  Miałam wczoraj pojechac znowu …

  Już nie trzeba ……….

 30. Pisała Pani o wnuczce, a tu też jest babcia. Jeśli Panią uraziłem, to bardzo przepraszam. Nawiasem mówiąc, babcie bywają najniebezpieczniejsze, bo nie wzbudzając z reguły podejrzeń, świetnie się sprawdzają w roli snajperów.

 31. Iii tam..my z kolei wycinamy z naszej strony.Planowe cięcia drzewostanów rębnych.(okolice Rapy,tam gdzie piramida Fahrenheidów))

 32. Muszę powiedzieć, że Henryś bardzo dobry jest w retrospekcjach. 🙂

 33. Tak, Rosjanki są obecnie najlepiej przygotowane do realnej walki spośród tych armii, w których mogą służyć kobiety.

 34. Poetomu, szto u riebiat’ niet drugowo naprawljenja, nikuda im ujti, takaja obstanowoczka. Paka smieszno, no budiet i straszno. Po wriemieni, padażditie.

 35. Podliżę się Gospodarzowi. A może najpierw nie. Często denerwuje mnie, ale ostatnio ma dobrą passę. Posty są tak różne od przewidywalności uprawianej przez całą resztę dziennikarzy, że warto tu zaglądać. Na dodatek dają punkt początkowy do przemyśleń i można podążyć własnym tropem w zależności od osobistych uwarunkowań. Z tego co pisze to on sam nawet nie wie o czym będzie notka jutro, bo na przykład wpadnie teściowa i zostawi na kanapie numer WO, albo jakieś podobne pisemko z tzw Agory, albo innego wiodącego wydawnictwa. I jak tu nie lubić teściowej Gospodarza.

  To byłem ja, tadman, drogi Gospodarzu.

 36. No już starczy tej wazeliny, Panie tadman.
  Jak wyżej napisałem, jest śmiesznie, ale będzie i strasznie, oby tylko tak, jak w tej scenie:

  https://www.youtube.com/watch?v=xI3hQYcxJVo

 37. Szanowny Panie Maciejewski

  Kolega, który korzysta z tego samego komputera skarży mi się, że go Pan cenzurujesz i niczego nie puszczasz, mimo że człowiek napisał komentarze, które mogłyby zirytować tylko Wroga Głównego lub idiotę.

 38. Wolno-ć Tomku w swoim domku.

 39. P.S. : Musimy zniszczyć raka demokracji.

 40. spadaj esse – to nie jest miejsce dla ciebie

 41. Zapnij rozporek i umyj rączki.

 42. Mógłbyś @boson napisać czy to realne jest (może być na s24):
  E-Cat: Ni62 + H → Cu63 + 6.12 MeV
  Z góry dziękuję 😉

 43. no sam widzisz – spadaj!

 44. to niżej to do tego trolla, oczywiście…

  mogę sprawdzić, ale po co ci to?

 45. @esse – zanim zaczniesz pisać na blogu wkładaj krawat. Bloger w krawacie jest mniej awanturujący się 😉

 46. Jeżeli ta zimna fuzja więcej daje niż bierze to świat staje do góry nogami 😉

 47. dlaczego zaraz zimna? to u góry wygląda na zwykłą…

  jakieś namiary?

 48. Zabierz komiksy i przestań się ślinić.

 49. Andrea Rossi, the ECAT 😉

 50. a, to jest przekręt – taka reakcja fuzji ma miejsce, ale „zupełnie” czym innym jest skonstruowanie zimnego fuziora…

 51. Jeżeli tak to kupuję węgiel na zime 😉

 52. Pic na wodę fotomontaż. Małpa strzela śepakami. Nie widać uderzeń kul.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.