lip 232016
 

Sam wczoraj słyszałem. W telewizji wystąpił nieogolony Kraśko i kilku ekspertów, z których rozpoznałem Kozieja i Dziewulskiego. Był też jakiś pan z politologii, mówiący z dziwnym akcentem i dziwna pani, która owego jegomościa kontestowała wzrokiem.

Kraśko oczywiście bełkotał o tym, że policja nie jest w stanie zapanować nad małymi grupkami terrorystów. Pan z politologii powiedział, że nie ma czegoś takiego jak małe grupki terrorystów, to się tak może wydawać paniom w maglu, dziennikarzom w TVN, albo żulom co golą wisienkę pod sklepem. Normalni ludzie wiedzą, że za każdym zamachem stoi po prostu jakieś państwo. Ci zaś, tak zwani szaleńcy, są wychowanymi przez sztaby psychologów zbrodniarzami. Na początku wieku XX – wieku terroru – psychologia służyła sutenerom i oszustom matrymonialnym, dziś, jak widzimy wiele się w tej sprawie nie zmieniło, alfonsów zastąpili mordercy. Pani ekspertka z obrzydzeniem na twarzy słuchała rewelacji swojego kolegi i powiedziała, kiedy już ją dopuścili do głosu, że cały ten terroryzm zaczął się kiedy USA zdestabilizowały sytuację w Iraku. Ja tylko chciałbym przypomnieć, że to Saddam w roku 1993 wkroczył do Kuwejtu destabilizując tę całą sytuację.Pan ekspert, który tak mądrze zaczął swoje wywody, ukazał wkrótce prawdziwe oblicze i rzekł, że tak naprawdę za wszystko odpowiedzialny jest internet oraz to, że ludzie mogą się ze sobą łatwo komunikować. Później ktoś, już nie pamiętam kto, Dziewulski chyba powiedział, że policja też może się ze sobą łatwo komunikować, ale nie pomaga im to w łapaniu terrorystów. Nie pomaga zapewne dlatego, że ta łatwość dotyczy także cywili. Jeśli im odbierzemy ten walor, policja zyska na skuteczności, a ludzie będą mogli rozwijać stosunki dobrosąsiedzkie zamiast bez sensu siedzieć na czacie albo czytać blogi. Tak to się jakoś samo wywiodło z tych dyskusji ekspertów w czasie programu nadawanego tuż po zabiciu przez nieznanych sprawców dziewięciorga osób w Monachium.

Koziej, który najwyraźniej nie słyszał, co wcześniej mówił ekspert z politologii, rzekł, że z tymi małymi grupami terrorystów, to rzeczywiście jest kłopot, a Dziewulski dodał, że to wszystko wygląda jak walka ślepego z widzącym.

Jeśli idzie o wskazanie winnych to ono nie jest łatwe. Każdy oczekuje, że sprawcy będą mieli wytatuowane na plecach litery ISIS. No, a jeśli nie….? Wtedy troską policji będzie skupiać się na tym, by nie doszło do akcji odwetowych prawicowych ugrupowań, które wymierzone mogłby być w osoby o innym kolorze skóry i innego wyznania. Policja jednym słowem ma kłopot, że jak do Niemców strzelać będą Arabowie, to ci Niemcy mogą się zdenerwować i odpowiedzieć tym samym. I wtedy okaże się, że policja jest niepotrzebna, no i zaczną się redukcje. Niemiec bowiem, pamiętamy to z własnej historii, jak się go zdenerwuje bezsensownymi strzałami w jego kierunku, potrafi być diablo skuteczny, jeśli idzie o odpowiedzi i zupełnie nie przebiera w środkach.

I to było widać w tym programie. Półprzytomny Kraśko zauważył w pewnej chwili, że Francuzi po zamachu w Paryżu nie dokonali takich sztuk jak Niemcy po strzelaninie w Monachium. Nie zablokowali autostrad, nie wyłączyli komunikacji miejskiej i nie kazali ludziom siedzieć w domach. Od razu widać, że Niemcy są poważniejsi od Francuzów i że kto jak kto, ale udział niemieckich służb w planowaniu zamachów terrorystycznych na własnych obywateli jest minimalny jeśli nie żadnen. Tego się o Francuzach w żaden sposób powiedzieć nie da. Oni, a teraz już możemy sobie wszystko ładnie porównać, dzięki Kraśce, zachowywali się jak współudziałowcy tego eventu z ciężarówką i wystrzeliwaniem bywalców dyskotek. Specjalnie im nie zależało. No, a jeszcze jak sobie przypomnimy tego policjanta samobójcę, to będziemy musieli poskrobać się po łepetynie i popaść w zamyślenie.

Wspomniany tu ekspert od politologii popisał się jeszcze jednym celnym stwierdzeniem, rzekł mianowicie, że pomiędzy falą uchodźców szturmujących Europę, a zamachami nie ma żadnego związku, bo zamachowcy urodzili się na miejscu, nie przyszli z nowymi transportami uciekinierów. To jest idiotyzm tak rażący, że w zasadzie człowiek obecny w studio powinien temu ekspertowi wyrwać krzesło spod tyłka, żeby wszyscy mogli zobaczyć jak on śmiesznie wygląda, kiedy się zbiera z podłogi, To mniej więcej tak jakby powiedzieć, że Rote Armee Fraktion nie istniała, bo Baader i Meinhoff nigdy nie byli w ZSRR. Albo inaczej – że nie ma związku pomiędzy trawą pożeraną przez krowę na pastwisku, a mlekiem sprzedawanym w sklepie. Nie ma, bo eksperci od politologii go nie widzą. Ten absurd został ujawniony w całej pełni i ja już dziś wiem, że od tego momentu telewizja będzie mówić wyłącznie prawdę, nawet jeśli będzie kłamać. Nie udam im się od prawdy udziec. A wszystko dzięki tym terrorystom.

Jak wiemy cały przekaz medialny był stopniowo unieważniany i zamieniany na miałką propagandę dla osób niewykształconych. Toyah dobrze to opisał w swoim ostatnim tekście – gazownia wymyślała niestworzone rzeczy na temat rasizmu, a nasi usiłowali zwrócić na siebie uwagę w najróżniejszy sposób, żeby choć trochę upodobnić się do gazowni. Bełkot rodził bełkot i tak kończyła się epoka wolnych mediów, tak wolnych, że tylko niektórzy – wyłonieni w wyniku selekcji negatywnej – mogli się realizować w przekazywaniu informacji. Dziś to wszystko jest już nieważne. Ja tylko podam na koniec jeszcze jeden przykład skrajnej wolności mediów. Oto przez jakiś czas byłem czynny na twitterze. Porzuciłem to, bo nie ma ta aktywność żadnego sensu. No, ale mam tam konto i dziś jakiś człowiek powiadomił mnie, że coś tam jest ciekawego napisane na profilu Igora Janke. Kliknąłem i okazało się, że ja jestem na tym profilu zablokowany. Nigdy tam nie wchodziłem, nawet nie miałem zamiaru, ale jednak zostałem zablokowany. To jest najjaskrawszy przykład tego jak działają wolne media społecznościowe. Całe szczęście, że ten ekspert z politologii wskazał je jako głównego sprawcę zamachów. Policja zrobi już wkrótce z tym wszystkim porządek, a my wrócimy do starej, dobrze nam znanej formuły dziennika telewizjyjnego. Po co babcię denerwować, niech się babcia cieszy.

Na koniec zostawiam Wam nowe nagrania z Bytomia i zapraszam na stronę www.coryllus.pl

wywiad z Ewa Staub

https://www.youtube.com/watch?v=bprGhm_N7MY

wywiad ze mną

https://www.youtube.com/watch?v=DKhmQtJrMQM

wywiad Michalkiewicz

https://www.youtube.com/watch?v=oIBZALUxTzI

wywiad Chodakiewicz

 

Antykwariat

  49 komentarzy do “Telewizja mówi prawdę”

 1. Eksperci dzielą się na fizyków i zbieraczy znaczków pocztowych. Boson potwierdzi jak będzie miał okazję 😉

 2. Bo Pan Bóg stworzył Adama, Ewę i związek przyczynowo skutkowy. A od paru lat usiłuje nam się wmówić, że ten trzeci nie istnieje

 3. prawicowy ekstremizm zwany potocznie logiką formalną 🙂

 4. Chciałoby się rzecz- ta telewizja ZNOWU mówi prawdę. Niektórzy świętowali wczoraj 22 lipca (d.E.Wedel) i ten uroczyście zakrapiany klimat udzielił się chyba wspomnianym rozmówcom.

  A jeżeli chodzi o determinacje w prezentacji przedstawień, to jest diametralna różnica pomiędzy Francją a Niemcami.

  We Francji „fartuszkowym” usuwa się grunt pod nogami i koniecznie musieli przedłużyć stan wyjątkowy, tym razem na 6 miesięcy, no i wszystko się udało. Do następnego razu.
  Ale żeby nam wszystkim się w tym całym zamieszaniu nie udało połapać co się działo w Nicei, to francuskie władze sądowe żądają…wymazania danych z monitoringu -„Attentat de Nice : la ville refuse de détruire 24 heures d’images de vidéosurveillance” (lefigaro.)

  U Niemców nie ma takiej presji, 500 mld Euro nadwyżki budżetowej pozwala na gaszenie pojawiających się tu i ówdzie społecznych „pożarów”. Ale Niemcy nie gorsi od Francuzów i też potrafią. Wcześniej straszyli społeczeństwo, że coś może się stać, tym bardziej, że tuż za miedzą wrzało- Francja, Belgia, a granice są otwarte. Ostatni incydent na niemieckich kolejach miał być tylko preludium do Monachium.
  A stało się to zupełnie przypadkowo 22 lipca, w piątą rocznicę mordu Breivika na wyspie Utoya. O zbieżności dat irański kiler oczywiście nie wiedział, ale organizatorzy imprezy jak najbardziej tak.

  Wydarzenia w Monachium, stolicy Bawarii, mogą mieć też charakter pedagogiczny. Otóż to z Bawarii wychodziły najgłośniejsze sprzeciwy wobec polityki otwartych drzwi Merkel wobec nachodźców, wręcz chciano ich odsyłać pani kanclerz do Berlina.
  Może urządzając policyjne ćwiczenia w Monachium, chciano upiec kilka pieczeni na jednym ogniu… .

 5. Przez miedzę z Bawarią jest niejaki Oesterreich a tam już zachodzi wymiana elit na populistyczne co potwierdzą powtórne wybory w październiku. Fala idzie od południa. Ciekawe kto ją uruchomił?

 6. Zwalczą terroryzm, ponieważ policja w każdym zakątku świata [chyba zaraz tak będzie], powinna być sprawne powiadomiona o wszelkich zdarzeniach terrorystycznych – vide konferencja ministrów spraw zagranicznych i spraw wewnętrznych w Waszyngtonie.
  Będzie przekazywana „szybka prawda” – oby się nie pogubili w tej walce z terroryzmem i z nawałem informacji..

 7. Wysunięta placówka.

  .

 8. ja uważam tak:

  – żyjemy obecnie w okresie dinozaurów (pax americana, bankowość centralna, wielcy monopoliści ukształtowani przez państwo i wielkie koncerny doszły do ściany), które weszły w okres wyginięcia, oczywiście mogą nie jednego homo sapiensa rozgnieść i zniszczyć, są wielkie i silne ale mają jedną charakterystyczną cechę, mózg wielkości orzeszka (nie udany zachodni przewrót w Turcji, itd…..);

  – co do tych zamachów terrorystycznych, robią to muzułmanie ponieważ są lepszą masą plastyczną do tego zadania od ludzi zachodu i Azjatów, każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę;

  – zadajmy sobie pytanie, dlaczego zamachy są w Francji, Belgii i Niemczech a nie ma ich tym razem w UK, Holandii i Włoszech gdzie muslinów jest do bólu, ponieważ jest to element negocjacyjny, krótko patrz co mogę ci zrobić jak się nie podporządkujesz;

  – co teraz jest negocjowane w EU i jest bardzo ważne jakie umowy lub jaka umowa, i masz odpowiedź;

  – nawet jak negocjacje zakończą się powodzeniem to te układy nie przetrwają długo ponieważ jest to układ dinozaurów z mózgiem orzeszka;

  – reszta jest kadzeniem w umysłach ciemnoty;

 9. Nie było zamachów podczas ME w piłce nożnej, a przed i po są, co świadczyć może iż władza sprzyja dużym zgromadzeniom organizowanym pod jej auspicjami. Cechą charakterystyczną tych zbiorowych zgromadzeń jest zatomizowanie ich uczestników, bo po imprezie mogą trochę przypadkowo dobrać się na ulicach i poszumieć, a kiedy emocje opadną władza ma znowu zatomizowane społeczeństwo i może zorganizować społeczeństwu następną imprezę.

 10. na mistrzostwach europy nie było zamachów ponieważ one skierowane są do określonej grupy a nie masy z wielu krajów, wiele ofiar z wielu krajów to otworzenie nowych frontów, czyli przelicytowanie w negocjacjach;

  może się mylę, nawet chciałbym;

 11. Cieszę się , że Emanuel Małyński jest tłumaczony.

  Dzięki wielkie.

  .

 12. Dziękuję Gospodarzu za szczegółowy opis. Ja wczoraj nie miałam siły psychicznej do ogladania TV. Przeleciałam po kanałach, wszędzie te same obrazy i jeden temat. Usłyszałam głos Dziewulskiego i mi wystarczyło. Pas.

 13. Jak to kto, panie Cortes?

  Wedlug mnie to ciagle ci sami… „fartuszkowi”… no i mamy „La guerre hybride” i „false flag”… klasyczne „struganie” haosu, destrukcji i zarzadzanie emocjami przez merdia juz od samego rana tylko „atak w Monachium”… ale Niemiaszki to nie to co Franki… „zero swiatelek i zero kredek”… to jest „powaga” scisle i mocno „kontrolowana”…
  jak narazie to brak takiego „bezmyslnego” bicia piany merdialnej… brak „prania muzgow”
  ze strony roznych „fahofcof i profesjonasistuf” niemieckich… tylko relacje „wstrzasnietych”
  mieszkancow Monachium.

  Francja to juz upadek totalny… kwestia czasu pozostaje „wystruganie” kolejnego
  „ataku terrorystycznego”… absolutnie w zgodzie z tym co powiedziala „faruszkowa”
  Kryska z MFW… „ze mozna zarabiac na kryzysie”… oraz w zgodzie z tym co tydzien
  temu powiedzial „fartuszkowy” Manuel, ze… Franki musza „przyzwyczaic sie”
  do zycia w terroryzmie… tylko, ze fatalnie to sie skonczy dla Frankow i Francji…
  i dla „fartuszkowych” tez.

  Wczoraj pajac Hollande wsparl Makrele… w „bulu” rzucajac hasztag na EN… to juz
  taka nowa swiecka tradycja „wsparcia”.

  Franki „chwilowo robia wrazenie”, ze godza sie… ale to jest tylko zludzenie…
  w efekcie okazuje sie, ze nie ma glupich…
  Co zas tyczy sie TV to zawsze klamala, klamie i klamac bedzie.

 14. Krotko i na temat, panie Janku!

  Tak to wlasnie wyglada we Francji… ale to tez bedzie do czasu. W te bujdy na resorach nawet
  oglupione Franki tez nie chca wierzyc…

  To nie ma zadnych szans… dobrze pan to okreslil… uklad wykolejonych dinozaurow z mozgiem
  orzeszka !!!

 15. Powyższa informacja pochodzi z Daily Express, który oprócz tego ujawnia: ” Mohamed Lahouaiej Bouhlel, na kilka dni przed masakrą – pomimo, że miał spore problemy i rozwód w toku − wysłał do Tunezji 100 000 euro. Wiarygodności tej informacji zaprzeczają w pewnym stopniu źródła określane jako „powiązane z prowadzącymi dochodzenie”.
  Powyższa informacja pochodzi ze strony dakowski.pl

  Bardziej elektryzującą informację, podszytą odrobiną kabały, podaje „Gazeta Polska” w artykule Wojciecha Muchy „Pogrzeb córy Kościoła”, gdzie podano, że „31-letni terrorysta, otrzymał od ISIS 84 tys. funtów. Pieniądze tuż przed zamachełał przesłał rodzinie.”

 16. Przepraszam, ale z telefonu trudno robi się korektę końcową.

 17. Tez tak mysle, za bardzo „sparzyli sie” na „ataku” na WTC… zdecydowanie preferuja
  „kameralne ataki”!

  Zaczynaja sie „martwic” o jutrzejszy final Tour de France w Paryzu, ale mysle, ze
  jutro to bedzie… sukces! Za duzo by stracili!

 18. Obejrzalam juz wszystkie wywiady z BT… wszystkie rewelacyjne, a pani Agnieszka coraz
  lepiej „daje rade”.

  Gospodarz fantastyczny… kapitalny wywiad!

  Pan Michalkiewicz… pan Chodakowski… dowcip, swoboda, zadowolenie… po prostu SUPER !

 19. Jeszcze raz cytat z http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18437&Itemid=47

  Prezydent regionu, Christian Estrosi powiedział, że zaprotestował, kiedy dowiedział się, że w dniu francuskiego święta do utrzymywania porządku zostało przydzielone jedynie 45 policjantów, jakoże przewidziana była obecność co najmniej 30 000 osób. Estrosi stwierdził: „Ta ilość była niewystarczająca, dlatego zdenerwowałem się”. Dodał, że poprosił aby przysłano więcej agentów, ale odmówiono jego prośbie.

  Teraz niedawno podali w TV, że ów terrorysta w Monachium podszył się pod konto jakiejś użytkowniczki na portalu społecznościowym i zachęcał do odwiedzenia restauracji tytułem jakowejś niespodzianki – miało być więcej osób do ustrzelenia.

  Tu przypomina mi się gra prowadzona przez jakiegoś agenta z Bernardem Kwietniem.

 20. to jest najcięższy zarzut w wykonaniu oświeconych/nawiedzonych: „a bo Pan to logikę stosuje” – autentyczna wypowiedź sędziego RP podczas cywilnego procesu;- po prostu chlopu sie nie mieści w glowie jak można rozumowac wg zasad logiki formalnej np. wtorek jest po poniedzialku, itd – tzn. że jak coś zaszlo we wtorek to nie można przypisywać konsekwnecji z poniedziałku;- a konczy sie tak, że podstawowe zarzuty w apelacjach/kasacjach to stwierdzenie faktu, że sądy niższych instancji wydają orzeczenia uzasadniając nieistniejacymi: podstawami prawnymi, orzeczeniami SN RP, ustaleniami, dowodami, etc – to juz nawet nie kabaret tylko nowoje wremia

 21. pamietacie jak skończyli Baader i Meinhof wra z towarzyszami? Niemcy w pewnym momencie jak zwykle zalatwią sparwę teroryzmu u siebie wg znanego schematu: wszyscy do obozów pracy a przywódcy do samobójstw – kolejno jeden po drugim;- i uber alles

 22. za moich czasow eksperci spotykali sie w kawiarniach (najlepiej w takiej pt rio na jana)

 23. Dokladnie Qwerty… „przerobilam” to na wlasnej skorze we Francji… po 6 latach procesu
  sadowego… tak, to nie jest juz nawet kabaret… tak jak napisales.

  À le dziekuje Panu Bogu za ten krzyz… za to doswiadczenie… gdybym przez to nie przeszla nie uwierzylabym, ze… takie „cuda” dzieja sie… w „majestacie prawa”.

  To jest celowe, przemyslne i bezkarne niszczenie ludzi, doprowadzanie do perfidnej,
  pozbawionej jakichkolwiek skrupulow… ruiny finansowej i zdrowotnej.

 24. jest jedno ale; identyfikacja klucza ideologicznego w typowaniu ofiar;- jedna z dużych akcji dezinformacyjnych i inspektor uks z prokuratorskim nakazem w ręce i slowotokiem [gdy mu nerwy puściły, bo trafił w prożnię – nie ten adres, nie ta osoba] „przez takich jak Pan to nie możemy wejść do europy i na dodatek chodzi Pan do kościoła co niedzielę” – drwiąco zapytałe, czy on w niedzielę za mną też chodzi na nabożeństwa.. to było w latach 1998/2001 terza jest dużo gorzej, nawet na stosowanie prawa nie mamy szans

 25. problemem ekspertów jest najzwyklejsze doświadczenie; po prostu oni nie mają doświadczenia w doznawaniu zjawisk o ktorych rozprawiają, bywa, że bardzo, ale to bardzo uczenie;- tylko są to słowa, słowa, i bez pokrycia w weryfikacji; jest wg doktryny kucharka może być ministrem – to i każdy może być ekspertem;- od wszystkiego i we wszystkim; to jest tak jak z konstytucją; wszyscy o niej belkoczą tylko nikt nie widzial w realnym stosowaniu w RP, ci ktrzy widzieli mają szczęscie rozumieć znaczenie normy konstytucyjnej w systemie prawa [a nie opowieści o wyobrażeniach]= polecam: IV KK 93/09 tam jest pokazówka co znaczy norma konstytucyjna dla takich palantów jak Rzepliński i reszta

 26. jaszczury też byly świetne na eksperckie pogaduchy

 27. rio lepsze chyba z powody większego urozmaicenia 'miejsc pochodzenia’ :)))

  .

 28. to prawda ze Sadam wszedl do Kuwejtu ale nie bez wiedzy Amerykanow.
  http://www.globalresearch.ca/gulf-war-documents-meeting-between-saddam-hussein-and-ambassador-to-iraq-april-glaspie/31145
  byl wpuszczony w maliny tak jak Polska w 1939. Jak to mowia nic nowego pod sloncem

 29. Tak teraz jest jeszcze gorzej… a bedzie jeszcze gorzej! Urzedasy
  i zwykle biurwy robia co chca i sa bezkarne! Egzekwowanie dzisiaj
  prawa to naprawde… zabojcza fikcja!

  Totalna bezkarnosc i zero odpowiedzialnosci… vide jak dzialal
  aparat sadowniczy w sprawie Smolenska… ten zamach i to morderstwo
  nigdy na arenie miedzynarodowej nie zostanie wyjasnione…zadne
  Rady czy Ligi znieslawiajace pod „auspicjami” PBS i Swirskiego
  nic nie pomoga… dzis to polega na tym aby dac sie zlapac
  na ten… Haczyk zwany dochodzeniem swoich praw…

  … chetnie bym posluchala co ma ntt. do powiedzenia mecenas
  Hambura… „chodzaca” slawa adwokacka… albo… mecenas
  Kownacki… choc dzis jest oddelegowany na inny odcinek… albo
  ministra Macierewicza…

  … mnie w mojej prywatnej sprawie… bardzo klarownej potrzeba
  bylo 6 lat, po to aby w pierwszej instancji sprawe wygrac
  na znaczna kwote… w apelacji prawie wszystko przegrac…
  stracic minimum 10.000€ na adwokatow, ktorzy robili laske, ze
  w ogole zajmuja sie moja sprawa… wiec dla Swirskiego i tej
  rady budzet 100 milionow zlotych… to chyba… na waciki…

  … jestem pewna, ze pan Swirski i resza tych „bojownikow”
  nie ma swiadomosci… na co sie porywa… jak to dziala… z czym
  to sie je… kiedy to sie skonczy… i ile to bedzie koszowalo.

  Licze, ze PBS sie zreflektuje i nie dopusci do takiego marnotrawstwa
  publicznych pieniedzy!

 30. A może dał się puścić w maliny jak Polacy w 1938 w Zaolzie, rozbiór Czechy do spółki z Hitlerem

  http://archiwum.kc-cieszyn.pl/zaolzie1938/zaolzie.htm

 31. o tak, tam rozmaitość była ale i dystans do wszystkiego – oczywiście wśród widowni; od Artura Sandaura poczynając a na Kapuścińskim kończąc – to byli prelegenci, dzisiaj to erzatz a nie eksperci/prelegenci;- gorszy towar/pieniądz wypiera z rynku lepszy – takie czasy

 32. Paris, takie doświadczenia [pod warunkiem, że osobiste] wyzwalają z naiwności oraz pozwalają inaczej patrzec na bieg życia, porażki też wzbogacają i • Bernadette Lemoine: „Jak osiągnąć prawdziwy sukces?”
  • „…Nigdy o tym nie zapominaj: wszyscy jesteśmy trochę popękani, lecz Bóg, jeżeli tylko Go o to poprosimy, potrafi z naszych słabości uczynić cuda.”

 33. i na koniec:
  Orzeczenie SN RP IV KK 93/09 z dnia: 27.11.2009r.,
  Cytat:
  „Kasacja jest zasadna. … . Analiza uzasadnienia zaskarżonego wyroku nie pozostawia wątpliwości do tego, że Sąd Okręgowy [w Krakowie] nie rozważył żadnego z zarzutów podniesionych w apelacji. Ponadto do wniesionego środka odniósł się w tonie nie tylko ironicznym, ale ponadto w sposób mogący świadczyć o rozpoznaniu apelacji z naruszeniem zasady bezstronności.”

 34. Mimo, że to blog lliteracki a nie gospodarczy wspomnę jedynie, że 20 mają sejm uchwalił 221 głosami posłów pis procedurę ball-in w Polsce.
  20 czerwca MF rozporządzeniem zamknął ostatnia drogę anonimowego nabycie nawet jednej monety bulionowej.
  Za miesiąc wejdzie do obiegu banknot 500 zł .

  To jest milion razy ważniejsze niż komentowane wydarzenie.

 35. Okazuje się, że monachijski kiler … jednak wzorował się na Breiviku…. .
  Chyba czytają ten blog ;-?

  Zamachowiec wzorował się na Breiviku? Nowe szokujące informacje policji
  Dodano: 23.07.2016 [13:40]—web.niezalezna
  Zamachowiec wzorował się na Breiviku? Nowe szokujące informacje policji – niezalezna.pl
  foto: flickr.com, dailymail.co.uk
  […]Policja z Monachium twierdzi, że jest związek piątkowego ataku z mordem dokonanym pięć lat temu przez Andersa Breivika. Dodatkowo18-latek rzekomo używał wizerunku Breivika jako swojego zdjęcia profilowego w aplikacji WhatsApp.[…]

 36. Tak, to prawda, ze to moje „popekanie” i przejscie tego wszystkiego bylo mi… zadane, wlasnie
  po to… zeby wyzwolic sie z naiwnosci i inaczej patrzec na bieg zycia… zeby wzmocnic i wzbogacic.

  To naprawde wielka laska… a sukces mozliwy jest tylko z Panem Bogiem… jak sie Go prosi
  i nasladuje na tyle ile moze i umie… bo bez Boga ani do proga!

 37. Tak, Marchia Wschodnia jest ostatnio szczególnie pilnowana. Tam nie może być niespodzianek. Był taki jeden co zaczął jątrzyć (J. Haider), ale skończył na autostradzie trafiony w tył głowy. No i te nieudane sfałszowane wybory i co ważniejsze ich powtórka na jesieni. Zapewne wielu w różnych stolicach ślęczy nad rozwiązaniem zadania domowego, pt.: Jak w Austrii zmienić wiele, ale tak aby nic nie zmienić?

  No i w pewnym momencie ogłoszono (godzina podana w cytacie), że:

  01:14 42 funkcjonariuszy elitarnej jednostki austriackiej policji Cobra pomaga niemieckiej policji w operacji w Monachium, prowadzonej po strzelaninie w centrum handlowym – poinformowały w piątek późnym wieczorem władze w Wiedniu. (web.tvn24)

  No żesz! ni z gruszki ni z pietruszki komandosi z maleńkiej Austrii pomagają w potrzebie swoim niemieckim kolegom. Śmiech na sali.

  No chyba, ze oni przybyli na ćwiczenia i pokazy multimedialne na cztery fajerki. A to co innego. A u nich w październiku wybory…. .

 38. Qwerty – w sądzie pruszkowskim zażądali notarialnego poświadczenia każdego załącznika do sprawy, następnie wszyto dokumenty skserowane bez pieczęci notariusza – i co? I nic.
  Tak sobie myślę czy Erdogan nie miał przypadkiem do czynienia z podobnymi sądami u siebie. ?

 39. w latach 60-siątych stosowany był – DOMIAR.
  Co szkodzi jeszcze raz (nie jeden) powtórzyć !
  i jaki to ma sens ?

 40. Oui… w tv francuskiej tez „nawiazano” do tego mordu.

 41. To załóż blog i pisz o tym. Tobie sie zdaje, że kim ja jestem? Ministrem propagandy?

 42. W telewizorni francuskiej juz we wtorek czy we srode byl odtrabiony „alarm”
  o „powaznym zagrozeniu terrorystycznym”… w Monachium !

  Wszystko mozliwe, ze to sa… wlasnie jakies „cwiczenia i pokazy multimedialne”. Z przekazow telewizyjnych… czuje jakis wielki „niedosyt”, tak jakby… „za malo ofiar”… troche karetek pogotowia, malo samochodow policyjnych… a ci co „robia” za Policje to wygladaja tak jakby byli…
  z pierwszej lapanki… dziwni, niemrawi ludzie poubierani jak „kazdy wuj
  na swoj stroj” … rozne spodnie, nawet zwykle T-shirt’y… nie wiem czy
  to „wolontariusze-ochotnicy”… strasznie to „dete” jakies.

  Okolo 16-tej francuskie „gwiazdy dziennikarskie” doszukiwaly sie podobienstw
  do zabojcy z Nicei, ze ten Niemiec pochodzenia iranskiego, co dokonal
  masakry w Muniku… tez byl „trudny”, nie usmiechal sie, zamkniety w sobie, nie mowil sasiadom „gut morgen”, a po 20-tej… juz go „sprofilowali”, ze wzorowal sie na Breiviku.

 43. Też tak pomyślałam. Szczególnie, że natychmiast podniósł się krzyk pod niebiosa i nawolywanie „prawnicy wszystkich krajów łączcie się”.

 44. Wróciłem z wyprawy polowej 1671 i 27 sierpnia zapaliły się wszystkie alarmy. Pod koniec roku było jeszcze gorzej. Do 1683 było trochę czasu. Ciekawe.

 45. Mcdonalds, hamburger i hod dogs

 46. mial i to na pewno – to jest wbijania w ideologiczną niezawisłość [od wszystkiego]

 47. a dlaczego jest owym milionem razy ważniejsze? a może od września likwidacja kwot wolnych od zajęcia na konatach bankowych jest ważniejsza? i do tego okołoprawne zabiegi o przychwycenie kasy obrotowej w RP;- idi ty na …

 48. nebraska, zapraszam do niepokonanych2012.pl, nie będziesz sama w relacji do patologicznego państwa

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.