sty 032016
 

Dwa momenty uderzyły mnie w dniu wczorajszym, w newsach pokazujących się na różnych portalach i w mediach. Zacznę jednak od wspomnienia. Był koniec lat dziewięćdziesiątych, mieszkałem przy Puławskiej, a właściwie przy Żywnego. Kiedy wracałem z przystanku mijałem wielki bilbord reklamujący nowe programy telewizyjne. Na tym koło mojego bloku widać było faceta w koszuli, leżącego w pozie Reytana, z kretyńską miną nasączoną wszystkimi możliwymi pretensjami. Nie pamiętam co tam było dokładnie napisane, ale gość nazywał się chyba Ogiński i prowadził publicystyczno-patriotyczny program w telewizji pampersowej. Facet miał ambicje, żeby zostać taki Cejrowskim, tyle, że od innych spraw i jego programy tym się charakteryzowały, że darł mordę. Nie pamiętam, czy jedyna wówczas prawicowa gazeta, czyli życie Wołka pisała o nim, że jest piekielnie inteligentny, jak swego czasu gazownia o Rokicie, ale nie jest to wykluczone. Po latach okazało się, że ten gość nie nazywa się wcale Ogiński tylko Sławomir Dziak, (ale co to za frajda oglądać w telewizorze jakiegoś Dziaka, przerobił się więc na Ogińskiego), no i jest – a jakże jakimś funkcyjnym. Pod swoim własnym nazwiskiem wykładał w Collegium Civitas i zdaje się, że wykłada nadal, a do telewizji wpuszczają go czasem jako eksperta od służb i polityki. No i wczoraj w sferze jak najbardziej publicznej powiedział ten cały Dziak, że Putinowi nie udało się nic prócz utrzymania władzy. To mnie tak uderzyło, ta beznadziejna tępota, że musiałem to dziś tu napisać. Facet, który zdaje się będzie teraz pokazywany częściej, bo jest, a może tylko był kimś ważnym, wypowiada publicznie taką brednię i nikt mu nawet nie zwróci uwagi. To jest niesamowite. Może niech opowie w takim razie co się udało Lechowi Kaczyńskiemu? Ja to piszę specjalnie i prowokacyjnie, bo wiem, że ludzie tacy jak Dziak i im podobni będą nas teraz popychać w stronę tak zwanej realpolitik, która polegać będzie na na jakichś propagandowych montażach w rodzaju – Putinowi nie udało się nic prócz utrzymania władzy. Jeśli to się nasili albo nabierze cech programu narodowego, trzeba będzie podziękować Igorowi Janke za ukrycie naszych blogów.
To jeden ważny moment z wczorajszych żniw medialnych, a teraz drugi jeszcze lepszy. Oto w radio podali, że na Światowe Dni Młodzieży przygotowywana jest specjalna publikacja popularyzująca historię Polski. Ma ona liczyć 80 stron i ukazać się w nakładzie miliona egzemplarzy. Jej autorem zaś ma być profesor Andrzej Nowak, bo któż by inny. Kiedyś dawno temu sformułowaliśmy na tym blogu kilka definicji sukcesu, takiego indywidualnego i zbiorowego. Powtórzmy jedną z nich. Otóż, żeby jakaś ekipa polityczna miała szansę przetrwać wszyscy, którzy ją popierają, a także większość tych którzy pozostają obojętni lub wrodzy musi mieć szansę na swój indywidualny sukces. Nie może być tak, że szansę na sukces mają nieliczni, wybrani i ci co wisieli na plakatach za pampersowej telewizji, a reszta ma jedynie kibicować i wznosić okrzyki w odpowiednich momentach. To nie jest sukces, to klęska i upokorzenie narodu. Ja wiem, paliwo potaniało, w mediach społecznościowych trwa polowanie par force na Tomasza Lisa, będzie po 500 zł na dziecko, ale to jest taniocha. Musicie to zrozumieć. Kto to jest ten cały Lis? Facet, którego za pół roku parę osób skądś sobie niewyraźnie przypomni.
Najbardziej, o czym już pisałem, drażnią mnie oczekiwania różnych naiwnych wobec odmienionej telewizji. Ona nie będzie odmieniona. Tam po prostu pojawi się znowu ten Dziak i zacznie drzeć mordę, jak pod koniec lat dziewięćdziesiątych. I my będziemy musieli tego słuchać, a jak nie to on nam już powie kim naprawdę jesteśmy.
Z profesorem Nowakiem sprawa jest jeszcze gorsza, bo wygląda na to, że to jest jedyny akademik, który popiera rząd i politykę PiS. To nawet nie jest krótka ławka, to jest tenis stołowy na polu golfowym. No, ale nie mnie osądzać, bo już kilka razy zwrócono mi uwagę, że jestem nikim i powinienem pozwolić działać mądrzejszym i lepszym od siebie. Najciekawsze jest to, że ja nie mam możliwości, by im czegokolwiek zabronić, a jedynie wypowiadam prywatne opinię na ocenzurowanym przez patriotycznego dziennikarza blogu. Do których mam chyba prawo? Sam już nie wiem…
Przejdźmy do pytania zadanego w tytule, bo ono się ściśle wiąże z tym co napisałem wyżej. Jest jedna sprawa, która powagą przytłacza wszystkie polowania par force na Lisy, Tadle i całą resztę. Chodzi rzecz jasna o Smoleńsk. Jak wiecie, w czasie ostatnich pięciu lat wypowiadałem się na ten temat więcej niż oszczędnie. Byli jednak tacy, którzy pisali o tym codziennie i domagali się aresztowania wszystkich podejrzanych o zamordowanie prezydenta Kaczyńskiego. Byli tacy, którzy prowadzili śledztwa i w szczegółach opisywali jak to tam, w tym lesie czy też nad lasem wyglądało. I teraz ważne pytanie – gdzie oni są dziś? Dlaczego milczą. Czas nadszedł. Mamy właściwy rząd, mamy władzę, wreszcie naszą, która – mam nadzieję, wszak przez ostatnie pięć lat pracowały różne komisje – zajmie się wyjaśnieniem, ostatecznym i satysfakcjonującym nas wszystkich, sprawy smoleńskiej. Ja rozumiem, że nie stanie się to od razu, że trzeba będzie poczekać, ale przecież niezbyt długo, prawda? Smoleńsk okaże się priorytetem. Wierzę w to, bo jeśli będzie inaczej, jeśli przez pół kadencji będziemy gonić za Lisem, czytać broszury patriotyczne napisane przez Andrzeja Nowaka i słuchać wrzasków i mądrości Dziaka to ja już dziś składam wniosek o azyl w Nowej Zelandii.
Argument, że naród obrazi się na rząd z powodu Smoleńska odrzucam. Poza tymi już obrażonymi nikogo tam nie przybędzie, a lepszy moment na pewno się nie zdarzy. Poczekajmy jednak w spokoju, pół roku, a może trochę więcej. Poczekajmy….
Przed wyborami większość z nas miała świadomość, że lepiej nie poruszać sprawy Smoleńska, bo media zrobiły z niej bęben w który walić mógł każdy dureń i większość skwapliwie z tego korzystała. No, ale teraz jest już po wyborach. Chyba możemy już pisać i mówić o Smoleńsku, my blogerzy, którzy wcześniej milczeliśmy na ten temat. Chyba możemy zadać wreszcie to, przez całe pięć lat mocno niestosowne pytanie – czy będą aresztowania?

Zapraszam na stronę www.coryllus.pl

  100 komentarzy do “Czy będą aresztowania?”

 1. Ło mamuńciu kochana, jak ja szczęśliwy jestem, że więcej takich Hiobowych wieści o strasznych publikacjach nie słyszę, a tylko tutaj od Pana coś tam się dowiem. Ja już naprawdę wolę aby te wszystkie dzieciaki co to przyjadą na ŚDM nie wiedziały nic o historii Polski niż mieli czytać jakieś 40 stron o Piłsudskim, 20 o Janie Pawle II i 20 o całej reszcie(z czego spory udział będzie lat 89-2015) autorstwa Nowaka.
  Ktoś wchodzi w dyskusję i spekulacje ile i o czym będzie stron w tej broszurce 80 stronicowej?

 2. Najpierw media potem Smoleńsk. Media są bliżej 😉

 3. Minęło ponad pięć lat od kiedy ktoś bezkarnie zabrał nam Głowę Państwa. Obawiam się, że emocje po obu stronach sporu wygasły, a to niestety emocje napędzały cały społeczny zryw, który zalał Krakowskie Przedmieście. Potem te emocje zostały skanalizowane i podzielone na dwa nurty przy pomocy Krzyża Smoleńskiego. Była to sprawna robota ludzi od manipulacji. Dzisiaj nikt nie manipuluje ani jedną, ani drugą stroną. Sznurki zostały wypuszczone z rąk, więc kukiełki leżą grzecznie i czekają, aż ktoś znowu będzie nimi potrząsał. Przeciętny zjadacz Gazety Polskiej Codziennie reaguje na to, co tam przeczyta. Na dzisiejszej niezależnej Smoleńsk można znaleźć tylko w linkach w stopce, a wyborcza zajmuje się dziś obroną wolności słowa. Wydaje mi się, że Smoleńsk wykorzystano do mobilizacji prawicowego elektoratu, potem gdy prawicowy elektorat był zmobilizowany zaczęto temat wygaszać, żeby nie płoszyć tych „racjonalnych”. Dzisiaj każdy z polityków dostał swoje zabawki, temat Smoleńska po prostu „nie żre” i tak jak publicyści, tak samo politycy nim się nie zajmują. Ludzie z czasem obojętnieją i skoro nikt nie sypie soli do smoleńskiej rany, to ona po prostu się zabliźnia.

 4. Małe sprostowanie. Ta broszura, co ją prof. Nowak napisał to pójdzie w dwu milionach egzemplarzy a nie jednego miliona. Cała Polska będzie nią zarzucona.
  Co do „aresztowań” to mam mieszane uczucia. Ja mam inny test dla obecnej władzy. Odbył się pochówek żołnierzy AK na Łączce. Pochówek odbył się w.g. scenariusza napisanego przez Kunerta. Pies z kulawą nogą o tym pochówku nie słyszał a szczątki żołnierzy AK są ułożone piętrowo – dla oszczędności (czerwoni leżą normalnie w ziemi). Mimo, że PiS i Prezydent mogli zastopować ten żenujący pochówek na chybcika to nie zrobili nic by było to wydarzenie ważne dla Polaków. Nawet Płużański już zniknął, mimo iż wcześniej głośno protestował – chyba nie ma już siły.
  Zobaczymy co z tym będzie dalej.

 5. Jeśli profesorowie historii są pokroju prof. Ziejki to jest jak jest.

 6. Miły Gospodarzu. Chwilowo za Rejtana to robisz Ty sam. Tamto, to błazenada… ale był pierwowzór… Autentyk. No i nikt go nie posłuchał.
  Tak, że tez masz szansę zostać bohaterem jakiegoś obrazu historycznego, może w wykonaniu Tomka?

  Bardzo mnie zastanawia to akademicka posucha – brak pluralizmu w Akademii? Czy co…? Czemu jedynie prof. Nowak?

  .

 7. Czemu jeden Nowak? Nie wiem czemu akurat Nowak, ale wiem czemu tylko jeden… Jestem z Krakowa, miasta akademików i wiem , że na tych wszystkich uczelniach jest „feudalny komunizm”. Znam akurat dosyć dobrze jeden wydział Politechniki i wiem jak tam sprawy ewoluowały od czasów kiedy tam studiowałem. Były wtedy cztery instytuty i w każdym parę zakładów. Teraz dalej są chyba cztery instytuty ale zakładów się namnożyło bez liku… skąd to się bierze? Ano okazuje się , ze w każdym zakładzie jest tzw. „starzec”. Oni wszyscy w czasie kiedy studiowałem 30 lat temu burzliwie robili kariery. Teraz wszyscy są zasłużonymi profesorami, nie maja już żadnych funkcji typu kierownik zakładu lub dyrektor instytutu, bo od tego jest stado rotujących się młodych doktorów, którzy w każdym zakładzie otaczają swojego starca i oddają mu cześć. A ten swoim nazwiskiem i autorytetem ściąga granty czyli budżety… Jestem prawie 100% pewien , ze na każdej uczelni ( z tych starych państwowych) to właśnie tak wygląda. I czemuż ci starcy mieliby nagle, albo w ogóle zmieniać swoje poglądy, lub wręcz narażać się na jakiś kontakt z rzeczywistością? Oni tworzą własna jedynie słuszną rzeczywistość i ta im zapewnia adorację wyznawców i budżet. A kontakt z rzeczywistością mógłby spowodować, ze musieliby zakwestionować swoje całe dotychczasowe dokonania… To całe towarzystwo należałoby wysłać do gabinetu figur woskowych i pokazywać od święta..

 8. Tak czy owak, Andrzej Nowak. Dowiemy się jeszcze, że z drzew zeszliśmy w r.966, a w VII wieku wyszliśmy z bagien Prypeci, jak nam to gwarantują swoim niepodważalnym autorytetem Aleksander Wielki Krawczuk, a przed nim Gustaf Kossinna i Adolf Hitler, no niech ktoś spróbuje zaprzeczyć…

 9. jeśli ten wykwit umysłu prof. Nowaka będzie miał więcej niż 4-5 stron to można ten produkt od ręki wywalić do kosza. Nikt tego nie przeczyta

 10. Szanowny Panie Gabrielu jak piszesz Waść, to pisz dokładnie.Waldemara Dziaka zmieniasz na Sławomira.
  Tenże jegomość jest ,,psorem” od politologii, specjalistą od spraw azjatyckich, oczywiście etatystą, nie brzydzi się też tanią propagandą.Opowiada różne truizmy a często nawet głupoty. Ostatnio został wynajęty jako szczekaczka przeciwko Rosji i Putinowi.,,Zimny Czekista” zrobił to co mógł, bronił swojej strefy wpływów zarówno na rynku wewnętrznym jak i zewnętrznym, próbując podbić stawkę w negocjacjach z ,,Wujkiem Samem”
  Wróćmy do pana Dziaka.W latach 90 zapragnął zaistnieć medialnie, w końcu jest absolwentem wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW..:) Polityka i propaganda idą ramię w ramię.Pod nazwiskiem Dziak działalność Jego, nie byłaby zbyt nośna, więc przyjął pseudonim Ogiński.Rozpoczął karierę w radio TOK-FM.Budził ludzi codziennie między 7- 10 rano emocjonalnymi komentarzami w stylu zaściankowego patrioty Rębajły.Potem przeskoczył do telewizorni Puls, ale Jego program szybko zniknął z anteny na skutek problemów finansowych stacji. Trzeba przypomnieć, że działo się to w czasie przeobrażeń na polskiej scenie politycznej.Kończył się układ UW-SLD i AWS, a na scenę wchodziła zmora PO PIS.Pan Ogiński elegancko stał okrakiem, bo był jednocześnie zwolennikiem ,,Eurokołchozu”, jak również prawdziwym polakiem, patriotą. Teraz czujemy, że zaczyna się kruszyć beton PoPisu. Wciska się wszędzie Nowoczesna w banksterskim Swetru. Ciekawe kto jeszcze dołączy na przyczepkę.
  Sprawa mediów publicznych jest po prostu śmieszna. TVP trzeba natychmiast sprywatyzować. Aby jeden polak przekazał drugiemu jakąś informacje,nie potrzebne jest pośrednictwo aparatu państwowego. Tego nie rozumieją, bądź nie chcą zrozumieć socjaliści z PiSu. Trwają dzielnie w swojej herezji, dlatego nie warto z Nimi rozmawiać, a trzeba Ich tępić.
  Pozdrawiam serdecznie i Wszystkiego dobrego w Nowym 2016 roku.

 11. Może w tym informatorze będzie więcej obrazków niż tekstu.A tekst będzie dużą czcionką pisany.

 12. Oni się budzą dopiero w kontakcie z rzeczywistością obozową, nie wcześniej. No, ale wtedy jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.

 13. Waldemar Dziak,a nie Sławomir

 14. Piętrowo, bo podobno nie chcieli jednego grobu. Nie chcieli bo chodzi o identyfikację każdych szczątek.

 15. Tzn, ja wiem czemu Nowak – bo ma kartę martyrologiczną – długo nie mógł pracować na UJu. Już o tym pisałam. Ale tu może być sporo pieniędzy do wzięcia na tę politykę historyczną. Nikt nie chce zarobić. Bezpartyjnych fachowców się PiS nie dorobił?
  Mnie to wkurza – niezależnie od tego że idziemy inną drogą poszukiwań historycznych.
  Po prostu coś kogoś zaskoczyło?

  Zdobycie władzy … chyba nie – zdobycie – to złe słowo. Za mało wiem o Węgrzech, tylko relacje po polsku a to za mało. Ale zdaje mi się, że tam inaczej wyglądało.

  I jeszcze widzę, że UNU… na salon24 wazną rzecz napisał – o katastrofie, która nas spotyka…

  .

 16. Jest ciągłość II BC V ne. Potem depopulacja i nowe struktury osadnicze. Nic z tym nie zrobisz. Nie ma poważnej ciągłości/kontynuacji IV-VI. Wędrówki są. To jest

 17. Pomysł dotarcia do młodzieży wiadomościami o Polsce jest dobry, dyskusyjne mogą być ich treści i forma, dlatego może być, że nabiorą wartości gadżetów obok różańcowych pamiątek. W czasach Jana Pawła II Dni Młodzieży były poszukiwaniem dobra – bez gadżetów.

 18. Przepraszam cię bardzo, ile razy ten numer był powtarzany? To jest kwintesencja nieskuteczności. Służy temu jedynie, by „se” Nowak zarobił

 19. zakończenie tekstu, pytanie na koniec – pierwsza klasa. Magnificent Gabriel Maciejewski w najlepszej formie pisarskiej.

 20. Ja mysle, ze jesli pan Nowak ma swoja kase to niech sobie drukuje, a jesli to ma byc drukowane
  przy uzyciu „budzetowej kroplowki” – to kategorycznie protestuje. Trzeba upasc na glowe i tak
  pompowac pana Nowaka i te jego ksiazeczke do tego na 1 czy nawet 2 miliony egzemplarzy…
  to trzeba naprawde upasc na glowe !!!

  To ciagle sa poronione pomysly „naszystow” ! To trzeba naprawde miec nierowno „pod sufitem”
  zeby liczyc… ze do Krakowa przyjedzie 3 czy nawet wiecej milionow mlodziezy !!!
  Zeby tylko przyjechala polowa tych chorych „przewidywan” to bedzie pieknie!

  Nie wierze aby to byla prawda… ja napewno ksiazki pana profesora nie kupie, chociazby dlatego, ze
  Gospodarz bloga pisze znacznie lepsze i ciekawsze ksiazki!

  … a jesli by do takiej horrendalnej defraudacji mialo dojsc… to pozostaje tylko potem te chora
  inicjatywe finansowana „z budzetu” dokladnie skontrolowac, a ludzi, ktorzy ciagle usiluja robic
  takie przewaly przykladnie ukarac… i tyle! Nie moze byc tak, ze ciagle „ktos na sile” bedzie nas
  uszczesliwial i bezkarnie defraudowal publiczne pieniadze !!!

  Sytuacja ekonomiczna i polityczna w Europie jest dosc powazna… oblakane merdia probuja
  ja jeszcze ze wszystkich sil eskalowac i „bic piane”… bo taka ich karma platnych oglupionych
  pacholkow, niezaleznych od rozumu – nam pozostaje byc bardzo, bardzo ostroznymi i przebieglymi,
  bo „szatanskie sily” moga probowac wywolac ferment.

  Wedlug mnie ani Polsce ani Krakowowi taki „najazd” ludzi nie jest potrzebny… i nie nalezy liczyc, ze
  odniesiemy z tego powodu jakies profity… generalnie mlodziez jest bardzo biedna, a przy okazji
  takiego „spedu” moze dojsc do nieprzewidzianych i nie kontrolowanych sytuacji!

  Potrzebny jest nam raczej „kubel zimnej wody” na rozpalone, chore glowy… a nie million czy dwa
  ksiazek pana Nowaka!

 21. Przypominaja mi się te cysterny z alkoholem stojące na naszych granicach 25 lat temu – i czekające na „godzinę zero” by wjechać do Polski:(

  .

 22. Pamietam Panie Gabrielu tego „Oginskiego” potem Waldemara Dziaka! Byl bardzo… odwazny!
  Az go „podziwialam” za te „odwage”… mysle, ze dla tego pana takiego… „krolika z kapelusza”
  nie bedzie miejsca w nowych mediach!
  Absolument pas !!!

  … a swoja droga to fascynujace, jak te krety, padalce, jak ta cala sprzedajna holota sie ujawnia
  jak ta cala bladz rwie sie do nowego koryta! Mam nadzieje, ze teraz tu na blogu u Pana bedziemy
  dosyc czesto poruszac te sprawy… przynajmniej przez jakis czas… bo naprawde trzeba pretendujaca holote pogonic!

  A w Nowym 2016 roku zycze Panu, Pana rodzinie, wszystkim przyjaciolom i sympatykom Panskiej tworczosci i bloga wszystkiego co najlepsze, zdrowia, pomyslnosci, spelnienia marzen oraz opieki bozej, wiary, nadziei i milosci… i caly czas nieustannie robmy swoje… i chcialabym przekazac jeszcze taka piekna modlitwe niemieckiego ksiedza werbisty sw. Arnolda Janssen’a, ktorego kanonizowal
  nasz umilowany Ojciec Swiety Jan Pawel II:

  „Jesli uczynimy wszystko co w naszej mocy, Bog uczyni reszte. Wszak zycie to nieustajaca walka.
  Kazdego dnia jeden krok do przodu. Jesli kochasz zycie nie trac czasu, bo z czasu sklada sie zycie.
  Im trudniejsza sprawa tym bardziej nalezy czynic wszystko co jest mozliwe, isc pod prad i pod wiatr.

  Nigdy nie zdradzic Prawdy! Patrzec jej prosto w oczy!
  Ona wskaze nasze grzechy i kaze je zgladzic!”

  Do siego Roku 2016 dla wszystkich Polek i Polakow w Ojczyznie i w swiecie!

 23. Czytam że wiceminister Czabański mówi o pluralizmie mediów, że musi być i ze chyba on to chce zapewnić?

 24. Kraków też wybudowano w miesiąc.

 25. Nie, tu idzie o odfajkowanie sprawy, a takie załatwia się rękami swoich, więc najpierw plan, a potem werbunek.

 26. Ci co ciagle „chca nas uszczesliwiac” wbrew naszej woli musza byc absolutnie
  odsunieci ! Musi byc „opcja zero”, a my nie mozemy pozwolic na to i tym bardziej
  ulegac takim detym prowokacjom, dlatego oni wszyscy WON!

  Profesor Nowak nie jest wyrocznia jak probuje „strugac to” strefa wolnego slowa
  na zywca, na chama i do tego bezczelnie!

  Strefa wolnego slowa – WON !

 27. Tak czy owak, Andrzej Nowak. Dowiemy się jeszcze, że z drzew zeszliśmy w r.966, a w VII wieku wyszliśmy z bagien Prypeci, jak nam to gwarantują swoim niepodważalnym autorytetem Aleksander Wielki Krawczuk, a przed nim Gustaf Kossinna i Adolf Hitler, no niech ktoś spróbuje zaprzeczyć – omyłkowo umieściłem to poniżej.
  Już na paru kiermaszach widziałem cegły Nowaka-geniusza naszych czasów, jak leżały żałośnie i nikt się nimi nie interesował, a sprzedawcy zazdrośnie zaglądali przez ramię na ruch przy stoisku coryllusa. Ja nie zdziwię się nawet jak wydrukują to na kredowym papierze /niech cudzoziemce znają kto My/, jak zrobiono z instrukcją do ostatnich wyborów, mimo że powielała papierowe wydanie. Żeby chociaż wolno nam było to potem użyć w piecu, ale wiadomo, środowisko…

 28. A która ze służb nie ma jeszcze swojej telewizji, że aż trzeba TVP jej sprywatyzować/podarować?

 29. Ja bardzo wszystkim polecam polecam stary (?) amerykański film pt Stwórca z Peterem O’Toolem. Polecam to również naszemu Gospodarzowi. Poproszę również tych, którzy obejrzą ten film o wskazanie mi 10 różnic pomiędzy hamerykańskim a polskim uniwersytetem/politechniką/akademią.

 30. Ważne jest to, by polacy nie dopłacali do Tvp ze swoich podatków. Telewizorni można nie oglądać, jest wybór. Natomiast, gdy grabią pod przymusem na media ,,publiczne”, bądź ,,narodowe” to wyboru nie ma.

 31. o tym zderzeniu tzw. inteligencji z rzeczywistowscia obozowa pisze Pilecki w swoich raportach. Totalna nieporadnosc i zagubienie robilo z tej. tzw. inteligencji ofiaty w pierszej kolejnosci, malo kto z nich przezywal dluzej niz tydzien.

 32. Proszę podanie terminu targów w Bytomiu.

 33. żadnych dochodzeń w sprawie Smolenska nie bedzie. sprawe „zbadali” Ruscy , Polacy i Amerykanie (ci oststni badali system nawigacyjny). Oficjalna wersja nie byla negowana a wiec katastrofa w Smolensku dolaczy do innych zagadek . Jak sie przyjzec innym wypadkom w ktorych gineli znani ludzie to albo nigdy nie wiadomo co sie stalo albo zrobil to wariat.

 34. W szkolnych niemieckich podrecznikach do historii nadal pisza o Polakach, ze mieszkaja na bagnach i od niepamietnych czasow napadali na swych zachodnich sasiadow.

  Jak by tego bylo malo, wyszedlszy z tych bagien przepedzili rdzenna ludnosc, czyli dzisiejszych Chorwatow, az za Dunaj, gdzie po wiekach uchodzstwa dopiero w XX wieku mogli przywitac kwiatami zwycieski i rycerski Wehrmacht.

 35. No przecież, że nie od razu….

 36. Pani Marylko, z tymi akademikami to nie ma co przesadzać, nauki humanistyczne i społeczne do wielkie dno. Ja jak się chcę czegoś dowiedzieć to bazuje na starych lub bardzo starych książkach.
  Kaczyński robi jak może i jaki do tego ma cały aparat.

 37. Smolensk zostanie ostatecznie rozmemlany, przyschnie jak krowia kupa, a na koniec rozwieje go tzw. wiatr historii.

  Dlaczego? 7 pazdziernika 2010, kilka miesecy po Smolensku, niemal identycznie wyposazona tuszka zmuszona byla awarynie ladowac… w lesie, w Izemskim obwodzie. Brzozy oczywiscie byly, i nie tylko brzozy, no i bylo ich wiecej. Maszyna skosila kawalek tajgi – nikomu nic sie nie stalo. a poniej, po przegladzie i naprawach – odleciala. Prosze uwaznie obejrzec ten i nastepny, w ktorym tuszka lotem koszacym – wszytkie silniki padly – z pelnymi zbiornikami paliwa, spadla do lasu na skraju Domodiedowa, oczywiscie z ludzmi, fragmentujac kadlub zgodnie z zalozeniami konstrukcyjnymi. Czy osrodki propagandy polskojezycznej, z osrodkiem o. Rydzyka na tzw. czele, informowaly Polakow? Pyttam, bo nic mi o tym nie wiadomo.

  Material tu i w nastepnym komentarzu:

  https://www.youtube.com/watch?v=lpJYbQIGKjk

  Jescze prosze o uwazne wysluchanie slow z kabiny pilotow.

 38. A tu Domodiedowo, w grudniu tego samego 2010 roku:

  https://www.youtube.com/watch?v=I2Tt0T9gcIs

  Zginely tylko 2 osoby. Niekogo nie gtrzeba bylo identyfikowac~

  Maszyna spadla bez napedu i z paliwem, ulegajac planowej fragmentacji kadluba.

  A jesli uwaznie slychaliscie, to co powiedzial o tuszce pilot? W jego wypowiedzi jest wyjasnienie, dlaczego w juz w kilka minut po ogloszeniu katastrofy pod Smolenskiem Rosjanie stwierdzili: Blad pilota. Bo jest prawda, ze tuszka nigdy nikogo nie zabila o ile pilot zrobil, co trzeba. Rzecz w tym, ze piloci polscy rowniez zrobili wszystko, jak trzeba… Zapomnieli tylko Rosanie o tej projektowanej fragmentacji. No, kazdy popelnia jakies bledy, ale niektore dostrzgeaja tylko ci, co wiedza, jak moze byc naprawde.

 39. Szanowny Panie, każde państwo musi mieć swoje narzędzie propagandy. Prywatne media na zachodzie są emanacją tamtejszego establishmentu i grają pod siebie. Ale też nie znam kraju zachodniego z Australią itd. gdzie nie ma mediów publicznych. Kwestia jest tylko jakości.

 40. Pamieci prezydenta Lecha K. i tych wszystkich idiotow, ktorzy pozwolili sie wowczas razem zapakowac do jednej maszyny.

  Podkreslam idiotow, bo to byl szczyt niekompetencji. Blasik, jako general lotnictwa, powieniem byl doskonale pamietac, ze nie wolno mu w zadnym przypadku leciec z innymi czlonkami dowodztwa, a tym bardziej z prezydentem. Ci ludzie sami wybrali ryzyko takie losu, pozwalajac sobie na wspolny lot w jednej maszynie. Zlamali elementarne reguly. Okazali sie niekompetentni, wiec dla narodu to zadna strata:

  https://www.youtube.com/watch?v=VBpkA_u0uUs

  Oszem, bylo na pokladzie kilka bardzo zasluzonych osob, m.in. A. Walentynowicz czy J. Kurtyka, i tych naprawde szkoda.

 41. A czy ludziom w Polsce powiedziano, czyja corka jest Tatiana Anodina i czym sie zajmowal jej ojciec?

 42. Panie Gabrielu, co do profesora Nowaka, ktoś to musi wystrugać i pójść do do kasy po wypłatę. Czy wierzy Pan, że jakaś broszura coś mienia.

  Co do Smoleńska to sprawa poważna (nie tam jakiś profesor jeden czy drugi), powinien Pan wiedzieć, że takie sprawa w sądach się nie załatwia, co najwyżej pośrednio. To nie jest dla gawiedzi, chociaż jak ktoś łapie, to szybko wyłapie, że sprawa jest załatwiana.

 43. alez nie tylko w Polsce ludziom niewiele sie mowi a to co sie mowi musi byc autoryzowane. a jak sie juz cos wymsknie to sie to dementuje. J bym to wszystkiego na Ruskich nie zrzucal. Przeciez inni im na rece patrza a jak widza i nic nie mowia to widac im sie tak oplaca.

 44. Po cholerę jakiś pluralizm, oglądać Sierakowskiego lub Michalskiego i resztę sodomitów.

 45. A czy ja gdzies napisalem, ze to zrobili Rosjanie?

  No wiec, uscislajac, rosyjskojeczne media podaly niemal natychmiast, ze przyczyna byl blad pilota. A polskojezyczne – podaly za nimi, a moze z koniecznym tylko godzinnym opoznieniem.

 46. I dzisiaj byloby wcale nie inaczej. Mysle jednak, ze poziom wiedzy
  tj. intelektualny tamtych profesorow i wykladowcow akademickich sprzed wojnia byl jednak o niebo wyzszy niz dzisiejszych „utytulowanych” akademickich gamoni!

  Dzisiejsze naukowe gamonie maja rownie wyprane i wyprasowane
  mozgi jak ta biedna mlodziez „akademicka”, sprzedajne lachy
  za unijne granty… i tyle w temacie!

  Naukowe gamonie jak rowniez presstytutki sa rownie nieporadne
  i zagubione, do tego spanikowane i przerazone wystrugana
  przez siebie FIKCJA !!!

  Dlatego oni wszyscy WON !!!

  Dzisiejsze gamonie intelekualne, amatorzy „grantow” i dotacji
  panstwowych tez nie przetrwaja… nie ma takiej opcji!

 47. Może nieco wyhamuj swoją ekspresję.
  Zwłaszcza, że ściga się ona z twoją ignorancją.

 48. tecedunavtece
  tak to juz jest blad pilota jest zawsze najwygodniejszy i wiarygodny , jakies 85% wypadkow lotniczych sa powodowane przez ludzki blad, moze 10% przyczyny techniczne (i to juz otwiera puszke Padory ) no i reszta tez niewygodna to przyczyny inne.
  to tylko jeden z wielu przpadkow. ponoc zaginal mozg Kennediego po sekcji albo inne take cuda. https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotnicza_w_Dubrowniku ponoc sam Ronald Brown mial dzure w glowie od kuli. ale jak to sie zawsze zdarza stewardessa ktora jako jedyna przezyla katastrofe zmarla w drodze do szpitala.

 49. Proszę powiedzieć co by się zmieniło gdyby lecieli trzema samolotami.

 50. No ale to Czabańskiego pytać. Ja zrozumiałam, że nic się nie da zrobić…i to jest taka asekuracja, że TAK właśnie było zamierzone. Żeby nie zarzucano że źle wyszło.

  Asekuracja…

 51. Poniewaz tylko prof. Nowak jest nobliwy i subtelny w wyrazie.

 52. Ci z Burkina Faso, Angoli i Libii nie maja w Polsce wlasnej TV, ale na fali migracyjnej pewno cos dostana i to bedzie na pewno wazny osrodek medialny.

 53. U nas nie będzie żadnych Arabów i Murzynów. To jest przeznaczone dla Niemiec i tylko dla nich.

 54. Tu nie chodzi o wygląd. Zrobią co będą chcieli. I mają zielone światło.

 55. Trochę w odniesieniu do sytuacji na S24 i sprawie bloga.
  Żona zawołała mnie, bo w TV leciał program „Bez retuszu”. Najpierw było o mediach i ustawie, a potem trochę o gospodaece. W tej części Igor Janke wystawił wspaniałą laurkę Mateuszowi Morawieckiemu. Do tego dołożył się red. Krzysztof Berenda (czyżby syn Czesława Berendy?) z radia RMF, że plany Morawieckiego są długofalowe, jak Michała Boniego, którego to plany sięgały lat 2020 – 2030.
  Teraz zniknięcie blogu jest bardziej zrozumiałe?

 56. Obsadzą swoimi, ale ciekawe komu dadzą dostęp do krytyki rządu, bo to będzie przygotowaną alternatywa dla Pis-u. Czyli kreacja dla drugiego mądrego i odpowiedzialnego.

  Schetyna to syndyk masy upadłościowej PO, tak jak Miller SLD. Petru jest palikociarnią. I to towarzystwo jest do kasacji.

  Zobaczymy jaki Pis ma łeb do ustawiania sceny politycznej i jej kreowania.

 57. Da sie, da sie Pani Marylko, przez tyle lat piekne kadry wyrosly w WSKSiM
  w Toruniu. Poza tym to moga byc znacznie skromniejsze media niz
  do tej pory nas usilowano przyzwyczajac. Nowi pracownicy rozumiem, ze
  beda tez znacznie mniej zarabiac… nalezy zaciskac pasa, bo w Ojczyznie
  sie nie przelewa.

  … a najbardziej licze na to, ze wreszcie skonczy sie to „parcie na szklo”
  wszelkiej masci specjalistow, analitykow tzw. profesjonalistow, ze nastapi
  LUSTRACJA !!! Ze poslowie zajma sie praca, a nie watpliwym „brylowaniem”
  na wizji, ze wreszcie na Woronicza zagosci spokojne, rzeczowe i rzetelne
  informowanie obywatela o tym co sie dzieje przede wszystkim w naszym
  kraju, potem w Europie, a nawet swiecie!

  Koniec z biciem piany, agresja i „struganiem” rzeczywistosci!

 58. Plany, planami jesteśmy przy wrotach wielkiego kryzysu ten słynny z lat 30-tych to pikuś.

  Co do Boniego to idiota.

  Morawiecki jakby umiał tak planować, to nie byłby dyrektorem tylko właścicielem banku. Prognozy są na dwa trzy lata dobre ale nie na tyle, zmiennych jest za dużo.

 59. Ogiński? fajnie się go słuchało jeszcze w „Inforadio”. Później się okazało, że to spec od Azji i Pacyfiku, jeżeli się nie mylę.

  Czy będą aresztowania w sprawie Smoleńska? Wg mnie kozłem ofiarnym będzie Tomasz Arabski, macher Tuska od samolotów itp. Ostatnio pilnie odwołany z Hiszpanii. O jego zdrowie i życie naprawdę należy się obawiać, bo on za dużo wie… .

  Z drugiej strony, to co miało kulminację 10.04.10 było tak przygotowane, aby uwikłać także „naszych”, przykłady?
  – Macierewicz miał dotrzeć do Smoleńska pociągiem, a czy nie dotarł tam czasami pierwszą tutką?
  – część dziennikarzy miała jechać do Smoleńska kilkudniowym „safari” autem przez Białoruś, czy nie przybyli tam nieco szybciej, w sobotę rano samolotem?
  – min. Sasin pamiętnego ranka odbywa sobie, jak gdyby nigdy nic, wycieczkę krajoznawczą po Smoleńsku. A może w tym czasie był gdzie indziej :: Komorowski wypowiada pamiętne słowa do Sasina- „To Pan żyje? (Sasin był na liście poległych) :: Sasin pracuje później przez jakiś czas u Komorowskiego
  – przyjęcie do wiadomości przez Andrzeja Dudę, prawnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego najbliższego współpracownika, faktu śmierci prezydenta na podstawie faksu z Kremla, którego zresztą nie widział (?!), było to ostatnie ogniwo potrzebne „operatorom” w Polsce do dalszych prac
  – ciekawe czy w dalszych badaniach tej sprawy przez różne komisje, przebadany będzie temat Okęcia, a więc udziału Warszawy w całym zabiegu? itd. itd.

  I najważniejsze pytanie:: Kto wiedział a nie powiedział?

  Wszystkie poważne rządy wcześniej wiedziały, tylko nam nie powiedziały. No bo zresztą po co?
  Amerykanom nie będzie zależeć, aby sytuacja w Polsce była zdestabilizowana, dlatego większych rozliczeń nie będzie. A nasza uwaga w tej sprawie kierowana będzie tylko na Putina, współudziałowca oczywiście, ale nie jedynego przecież…

 60. Pani Paris, wystarczy posłuchać i już wiadomo z jakiego koryta żre delikwent. Lustracja jest niezbędna w szkolnictwie i to szybko. I wszystkie lumpy WON!

 61. Od kilku dni glowne wiadomosci I programu Polskiego Radia rozpoczyna melodia „Hej Slaveni”, znana Panstwu bardziej jako Mazurek Dabrowskiego, czyli hymn Republiki Polskiej. Ta kompozycja (tzn melodia) jest ducha masonskiego. Teksty do niej napisane niegdys – polski i jugoslawianski, rowniez przy czym polski jest bardziej kretynski od jugoslawianskiego, ktory przynajmniej mogl na umyslach prostodusznych robic spore wrazenie, straszyl np. kara za zdrade, rzucal gromami, lamal deby, strzelal ze sciany (tak, tak, sciany strzelaly w tym hymnie, to nie zart) itp. dramatyczne elementy probowal rozsiewac w sercach i umyslach Slowian zza Dunaju, obierajac ich z resztek rozumu i chrzescijanskiej wiary, tych ludzi z natury obdarzonych silnym poczuciem wolnosci. I na nic to sie zdalo! Na nic nie pomoglo – ten hymn wyladowal tam, gdzie od poczatku bylo jego miejsce – na smietniku. Smietniku historii.

  Dochodzi 22, wiec za kilka minut kolejny serwis w Jedynce. Teraz poczekam i dokoncze, jesli to zjawisko z hymnem znowu sie powtorzy…

  Wlasnie wybila 22 i … odegrano Ode z IX symfonii Beethovena. W koncu jaka roznica? Ten sam duch. Czy to jest element tej nowej polityki historycznej?

  W zwiazku z tym mam dwa pytania:

  1) czemu sluzy emisja hymnu lub Ody An die Freude przed kazdym serwisem I programu PR o pelnej godzinie?

  2) czy i kiedy ten nowy, podobno taki wspanialy, bo polski, rzad, wyrzuci do smietnika te tarabany, o ktorych prawi ojciec jakiejs Basi, te szable, co to maja cos tam komus odebrac przemocy obcej cos tam, o co nawet wole nie pytac, by nie byc posadzonym o prowokacje.

 62. A tu jest ta bezbozna farsa ze strzelajacymi scianami:

  https://www.youtube.com/watch?v=ery50XdRORw

 63. Nie znam kraju zachodniego, gdzie by nie było socjalizmu..:) Co za nie prawdopodobna głupota. Chyba w USA nie ma mediów publicznych.Ludzie kochani dajmy sobie z tym spokój. Mamy XXI wiek, a Wy ciągle myślicie kolektywnie.Wstyd i obciach

 64. Exactement! LUSTRACJA to podstawa!

 65. Szanowny Panie w USA są od zawsze. A jak określona grupa chce głosić ideę leseferyzmu (z którą się zgadzam) to media prywatne są ostatnim miejscem gdzie to przejdzie. Są one siedliskiem monopoli, oligopoli i wszelkiej maści karteli.

 66. Oczywiscie jest to wyraz nowej polityki historycznej. Przesuwanie srodka ciezkosci . Po takim zabiegu Mazurek zostanie zredukowany do roli piosenki biesiadnej. Proces to dlugi ale skuteczny

 67. Tadmanie, sprawdzilam tego kumpla Jankego Krzysztofa B. w WIKI, ktory pracowal juz i dla TVN
  i „na moje oko” to jest on synem tego kapusia Czeslawa Berendy „wynalazce” telegazety,
  odznaczonego przez „pol-magistra” i pijaka Olusia K. jakims krzyzem… ktory byl tez korespondentem TV w Pradze… stad Krzysztof przez kilka lat tez mieszkal w Pradze.

  … syn kapusia, czyli RESORTOWY !!!

  Zreszta z Jankesem czy Sakiewiczem to tylko zadaje sie resortowy pomiot bylych
  konfidentow PRL’u… czyli wszyscy WON!
  Srodowisko tej prowieniencji absolutnie nie wchodzi w gre!

 68. Trzeba byloby powiedziec, ze trzech pilotow (zalogi) popelnily ten sam blad.

  Pan i w to by uwierzyl, nieprawdaz?

 69. To prosze uprzejmie dowod tej mojej ignorancji…

 70. Prosze Pana, ani ta maszyna, ani wiele innych podobnie skonstruowanych, nie moze sie rozpasc na tyle drobnych czesci przy podawanych parametrach lotu. To byloby sprzeczne z prawami fizyki. Podobnie, jak nie mozna zamienic w kupe zlomu auta wskutek zderzenia przy predkosci np. 20-30 km/h, a przy tym spowodowac, ze wiekszosc cial nie bedzie mozna rozpoznac, beda porozrywane na tysiace czesci.

  I temu ostatniemu przeczy cala medyczna wiedza anatomopatologiczna z zakresu katastrof komunikacyjnych.

 71. Przepraszam bardzo, ale czemu ciągle utrwalać tezę o katastrofie „smoleńskiej”. Przecież to głupota jest. Naprawdę wiadomo jedynie, że ci wymienieni ludzie zniknęli z życia publicznego.
  W jaki sposób, gdzie i kiedy, nikt sensownie nie wytłumaczył. Można się tylko zastanawiać do czego jest potrzebne drugie skrzydło kłamstwa.
  Wśród ofiar bylo wielu wojskowych, ochroniarzy, weteranów. Ludzi, którzy z niejedno przeżyli, obeznanych z bronią, którzy na pewno byli podejrzliwi.
  Kto mądry w ogóle się zastanawia, że oni wszyscy dobrowolnie weszli na pokład samolotu, po to żeby oddać hołd ofiarom zbrodni katyńskiej w Rosji? W takim składzie do jednego samolotu może weszli by w obliczu jakiegoś straszliwego kataklizmu.
  Ktoś się strasznie męczy, wbijajac do głowy wszystkim, już szósty rok, teorię katastrofy smoleńskiej.
  Coś się stało, ale co i gdzie nie wiemy. Miesiecznice sa nam Polakom potrzebne, żebyśmy nie zapomnieli straty. Jednak w sam tzw. Smoleńsk, trudno wierzyć.
  Może chodzi i odsuniecie podejrzen z siebie i wywolywanie wrogości do Rosji

 72. Trudno bić pianę w tej sprawie, ale przypomina mi się Agata Chistie i jej Poirot, którzy zwracali uwagę na zachowanie otoczenia niezgodne z logiką/psychiką.

  Nie wiem czy to kaczka dziennikarska, czy to prawda faktycznie podana obecnie rodzinom zamordowanych izraelskich olimpijczyków w Monachium. Opisywana obecnie brutalność terrorystów sugeruje, że miała ona być ujawniona w tamte dni, jeśliby reakcja świata była zbyt słaba. Komuś było mało zwykłego aktu terroru, więc pomyślał o ewentualnej eskalacji, na tzw. wszelki wypadek.

  Począwszy od WTC udoskonalono metodę budowania programowanej niemal reakcji ludzi przez wprzęgnięcie telewizji online i ustawiczne powtarzanie kluczowych fragmentów zdarzeń.
  Przy katastrofie na Siewiernym zastosowano ten sam schemat, gdzie świadomie programowana wątpliwość podawanych informacji pozwalała na bieżąco je modyfikować.

 73. Dlatego jakis czas temu spytalem tutaj, ile jest warta skora Sasina?

 74. Nic nie mowiono, ani nie pokazywano, by w trzeci budynek zespolu WTC na Manhattanie uderzyl jakis samolot, a i tak sie zawalil.

  Najlepszy byl jednak ten lajner, z Waszyngtonu, udarzajac bowiem zmniejszyl kilkakrotnie swoje rozmiary, sadzac po wielkosci dziury w scianie Pentagonu, ktora – moim skromnym zdaniem – wygladala tak, jakby wybil ja sterowany pocisk rakietowy.

  I jakos tak rozmyla sie sprawa tego czwartego samolotu, ktory zostal podobno prewencyjnie zestrzelony, a to w cos uderzyl, ale nie wiadomo w co i gdzie. I ofiar, ani pogrzebow nie pokazywano, ani miejsca, gdzie zakonczyl swoj lot – o ile lecial.

  Wiadomo, o co w tym wszystkim chodzi, mnie jednak dziwi tylko, do jakiego stopnia ludzie przyjmuja te wykluczajace sie wzajennie komunikaty.

 75. A co jest przeznaczone dla Polski?

 76. Po pierwsze, wtedy i obecnie w USA rządzi najgłupsza administracja jaka kiedykolwiek była. I to jest jeden z bardzo ważnych faktów. Obama i spółka zrobiła po Bushu reset z Rosją. Efektem resetu było wzięcie władzy w EU przez Niemców i dopinanie interesów z Rosją (energetyka + zbrojeniówka itd.). A następnie robienie gruntu do wypchania USA z Europy przy poparciu Francji. W Polsce miało to przełożenie przez zagwarantowanie interesów Rosji (głównie energetycznych) i dojenie Polski przez Niemców. Uosobieniem układu był gefrajter Tusk i na stajaszczy gieroj Komorowski. Prezydent L. Kaczyński był tylko świadkiem tego trendu, którego i tak nie mógł powstrzymać. Amerykanie byli tak głupi, że w Gruzji swojego Saakaszwilego obalali razem z Ruskimi.

  Zamach Smoleński był tylko ciągiem wielu zdarzeń w łańcuchu, a celem było dyscyplinowanie EU i regionu a także likwidacja świadków tych zdarzeń i popleczników USA w Polsce. Wystarczy oglądnąć pogrzeb PLK.

  Amerykanie zakładali, że EU (Niemcy) i Rosja pomoże im wykoleić Chiny przy czym sami Amerykanie słabli i to każdy co ma pojęcie widział. I tu interesy się rozjechały. Obama i spółka w swojej głupocie myśleli, że EU (Niemcy + Francja) zamknie swoje interesy eksportowe w Chinach a Ruscy zakręcą kurek surowcowy. Jak wiemy było inaczej. Na początku trochę szczypania a teraz na noże.

  W USA teraz wzięli władzę siłownicy, ceny surowców w dół na maksa, Niemcy łykają Arabów i na przykład VW + DB i jeszcze kilka wielkich koncernów niemieckich i eksport się skończy.

  Te pytania Pana może mają sens może i nie, ponieważ w życiu jest wiele przypadku. W samolocie do smoleńska miał być J. Kaczyński.

  Za zamachem smoleńskim stoją Niemcy, Ruscy i miejscowa hołota. Rola USA 1) nic nie wiedzieli i zostali postawieni przed faktem dokonanym, 2) wiedzieli i nic nie powiedzieli i teraz na haku mają Niemców i Ruskich, a także wkurwionych Polaków, 3) dali zielone światło do tego. Ja obstawiam wariant drugi.

 77. Zdolności profetycznych nie mam. Ale jak sobie pościelimy tak się wyśpimy.

 78. Żeby było skutecznie: najpierw media, potem wszystkie teczki, potem Smoleńsk.

 79. Nie, ja wiem że zamach był i chodziło o L. Kaczyńskiego. Bo chyba nie o Szmajdzińskiego i Nowacką.

 80. Z panska „analiza” mozna sie zgodzic, ze… z grubsza tak bylo.

  Najwazniejsze to to, ze rzeczywiscie odchodzacy z urzedu na jesieni tego roku
  „noblista” Barak wraz ze swoja administracja byl najglupszym prezydentem USA.
  To kompletna porazka i kompromitacja dla „wielkiego” narodu za Wielka Woda!

  Rowniez pajac francuski Hollande ze swoja ekipa kalmukow politycznych… tez niewiele pod wzgledem intelektu Barakowi ustepuje. Pocieszajace jest to, ze w przyszlym roku
  kiedy bedzie nowa elekcja prezydencka we Francji… nic sie nie zmieni, a jesli juz
  to wybitnie na gorsze.

  Przyszle ewentualne elyty francuskie to banda zdegenerowanych intelektualnych
  i politycznych debili… lacznie z Sarko i Marine Le Pen. Wladza UE w Brukseli…
  to tez juz kazdy Polak i Polka wie co to za syf, kila i mogila!

  Makrele… zalatwia „uchodzcy”…

  … o rodzimych debilach z PO czy swetru, tusku, schetynu… lepiej nie wspominac!

  I nawet 10 Soros’ow… faktu tego nie zmieni!

  Te bandyckie, niedouczone elyty sa do zaorania !!!

 81. W Polsce jest wiele sprzecznych interesów w tej całej bandzie postkomunistycznej. Są pachołki Moskwy, Berlina i wielki grup interesów i trzeba ich szczuć na siebie żeby się zagryzali nawzajem ale powoli żeby gawiedź widziała i się oswajała z tym bo szybko zapomni. Najlepiej rozliczać korupcję, materiału jest na 100 lat, niech kapuje jeden drugiego. Procesy publicznie i do mediów i internetu.

 82. Alez ja wiem o tym, mam licencje pilota. Ale co innego z fizyka w mediach dlatego dodalem ten obrazek z 911 z dziura w scianie budynku. W mediach wszystko mozliwe a ludzie , no coz, Ludzi przerazaja rzeczywistosc wiec wola uciec w bajke. Dlatego tez gdy oznajmiono ze nikt nie przezyl nie czekajac na wyniki wiedzialem ze powiedza ze pilot popelnil blad. No i widzisz jak ktos mowi co innego to starsza go psychiatra. Tak to juz jest

 83. Jak to wszystko kreci sie wokol wlasnego ogona. Media nie moga byc inne, gdy pracuja obecnie corki lub synowie, wzglednie pociotkowie Swiatly, Berendy, Kraski czy roznych notabli z sadownictwa, wojska, bezpieki czy milicji, jak Stokrotki, Owsiaki, Kuby Powiatowe…

 84. Nie, nie o Kaczynskiego, lecz o Blasika i kilka innych osob, ktore zamierzaly „wziac sprawy w swoje rece”.

  Pomijam mozliwosc realizacji tych szlachetnych i slusznych zamierzen. Znam nastroje w polskim wojsku, szczegolnie lotnikow. Przewazajaca czesc korpusu oficerskiego wie, co sie z Polska dzieje naprawde i nie chca jak za sowietow byc wojskiem kolonialnym – tak to nazywaja: armia kolonialna. Maja jednak rodziny i nic innego nie potrafia, jezdza wiec na te „misje”. To hanba i prawie kazdy z nich to wie.

  Likwidacja armii silnej i samodzielnej operacyjnie jest faktem, co znaczy, ze panstwo jest w likwidacji. Pewna czesc wojskowych chciala to zmienic i dlatego zostali zlikwidowani. Reszta, widzac co sie dzieje, siedzi teraz cicho.

  Obecnie wojsko polskie nie jest w stanie sformowac zadnego zwiazku taktycznego umozliwiajacego krotkotrwala obrone terytorium kraju w wymiarze konwencjonalnym.

  Polska jest bezbronna.

 85. WTC wyburzono, a w Pentagon strzelono. Wieze byly liczone na wielokrotne uderzenia samolotem i nie moglyby sie zawalic, szczegolnie uderzone tak wysoko. Kto zna zagadnienie od strony inzynieryjno-kostrukcyjnej, wie co chodzi. Laik nie zrozumie.

 86. Przecenia Pan role ww. panstw. I ich rzadow.

 87. A to nawet dobrze. Moze latwiej bedzie wowczas wprowadzic jakis hymn prawdziwy, powazny?

 88. Dla mnie prosze Pani, mojej rodziny, bliskich i dla bardzo wielu Polakow to nie byla
  katastrofa… malo tego, nawet zwykli Francuzi nie wierza, ze to bya „zwykla, nieszczesliwa” katastrofa! To bylo tak „grubymi nicmi” szyte, ze tylko ciemny idiota
  moglby uwierzyc w te chore merdialne projekcje!

  Najwazniejsze dla mnie jest jak ci wszyscy ludzie – po wyjsciu z domu znalezli sie
  na Okeciu… i do tego w jednym samolocie !!!
  Jasne jest jak Slonce na niebie, ze nasze lachudry maczaly w tym zamachu stanu
  swoje wstretne paluchy… i ciagle na dzis interesuje mnie zdecydowanie bardziej to
  co dzialo sie w Polsce, na Okeciu niz w Smolensku!

 89. Tylko dokladna, rzetelna LUSTRACJA … nas uratuje !

  Oni wszyscy WON !

 90. Ko ne ljubi Tivat – pada je u S(Z)racne Luke 😉

 91. Emisja hymnu Polski przemiennie nadawanego z Oda do radosci Beethovena wyjasniona. To forma prywatnego protestu dyrektora radiowej Jedynki Kamila Dabrowy przeciw obecnemu rzadowi PiS.

  Ten czlowiek traktuje pubiczne radio jak wlasna stacje i PiS nic z tym nie robi.

 92. Ten cały Dziak nie jest z mojej bajki, bo on swego czasu miał swój program w TokFM.
  Natomiast to, że krytykuje pan prof. Nowaka, to pokazuje Pańską prawdziwą twarz.
  Tak w ogóle to Braunowi też się coś pokiełbasiło w głowie. Robicie wszystko, żeby uważać Was po prostu za ruską agenturę wpływu. Kiedyś Macierewicz sformułował kryteria takiej agentury i pasujecie jak ulał.
  Może nie jak Korwin jawnie, ale bardziej dyskretnie.

 93. Wow ! Nie moze byc !! To niepojete rzeczy sa !!!

 94. Szanowny Panie Gabrielu, trzy pytania.

  – Pan naprawdę uwierzył, że „to” odbyło się w Smoleńsku?

  – Czy Pan naprawdę zajmuje się oglądąniem betoniarki?

  Zakładając, że tak, bo to wynika z powyższego Pańskiego tekstu:

  – Po co?

 95. Jak napisał był śp.Henryk Elzenberg: „Pomnij, że sąd laika – gdy mówi o dziele – O dziele mówi mało; o laiku: wiele.”.

  Zatem popiera Pan talmudystów z PIS-u…

  Czy może /nie chciałbym bardzo być nieuprzejmym, a priori zarzucając brak inteligencji/ nie rozumie Pan o co chodzi?!

 96. Tylko kolejność należy odwrócić! Najsampierw opcja zerowa: kop w zad i zewsząd na pysk! A poobsadzane nimi jest dosłownie wszystko.

  A potem można według Pańskiego przepisu „dochodzić sto lat rozliczając korupcję”.

  Chyba, żeby – co byłoby najlepsze – nadał się nam jak dobry srogi dyktator i …

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.