sty 162016
 

Zacząłem z rana czytać umieszczony na WP tekst niejakiego Wójcika zatytułowany „Islam a gwałty”. Od razu może zadeklaruję, że mam głęboko w plecach to, co ci tak zwani „prawnicy muzułmańscy” mają do powiedzenia w sprawie statusu kobiety, jej możliwości w zakresie składania oświadczeń przed sądem i posiadanych praw. Uważam, że każdy kto narusza normy cywilizacji chrześcijańskiej budowanej pracowicie przez setki lat w Europie zasługuje na publiczne wybatożenie, a jak się bardzo stawia i pyskuje to na odrąbanie łba. To moim zdaniem powinien być punkt wyjścia, z którego ruszać winniśmy do tych wszystkich subtelnych i jakże poetycznych dyskusji z przedstawicielami islamu i lewicy. I naprawdę guzik mnie obchodzi, z jaką wersją islamu mamy do czynienia, łagodną, ortodoksyjną czy homogenizowaną. Nie ciekawi mnie to, tak jak nie ciekawią mnie subtelności i zagadki tej kultury. Jak ktoś chce ją poznać niech jedzie do Egiptu, czy gdzie tam chce. Ja się tam nie wybieram.
Dlaczego na jednym oddechu wymieniam islam i lewicę. Bo w tym przypadku wyraźniej niż we wszystkich wcześniejszych, to znaczy w przypadku socjalizmu i feminizmu widzimy, że lewica to jedynie placówka usługowa wykonująca polecenia różnych wpływowych grup. Stąd bierze się też to słynne, polityczne zdecydowanie lewicy, o którym tak pięknie rozprawiał swego czasu Józef Piłsudski. Jak ktoś dostaje wynagrodzenie, które ma go dyscyplinować i jeszcze do tego rewolwer, to się nie zastanawia tylko działa, bo jego patron może zmienić zdanie, albo się zdenerwować i przysłać kogoś na zastępstwo. To co rozumiemy przez prawicę, czyli ludzie posiadający rodziny, jakąś własność, zobowiązania, ludzie aktywni w różnych legalnych sferach, nie są aż tak wyrywni jeśli idzie o organizowanie zamachu stanu czy demonstracji ulicznych. To jest mam nadzieję proste i dla wszystkich zrozumiałe. Idźmy więc dalej – lewica wykonuje polecenia i na tym się głównie skupia. Jeśli każą tym kretynom działaczom lewicowym bronić kobiet i ich prawa do pokazywania połowy dupy w letni dzień na ulicy, to będą się oni wydzierać ile sił, że nie ma nic świętszego niż ta połowa. Jeśli każą im ryczeć i dziamdziać o tym, że kobiety nie powinny w noc zimową przed dworcem prowokować mężczyzn zbyt swobodnym strojem to oni będą o tym ryczeć i dziamdziać. Jak im ktoś zwróci uwagę na niekonsekwencję, a nie będzie jak raz miał przy sobie nogi oderwanej od taboretu, może dostać w ryja w najgorszym razie, a w najlepszym obejrzeć te rozdziawione pyski, które niczego, ale to niczego poza komunikatem „jest kasa, nie ma kasy” nie kumają.
Wracajmy jednak do tekstu Wójcika. Otóż w pewnym momencie cytuje on jakiegoś „prawnika muzułmańskiego”, który twierdzi, że zachód (oni nie używają terminu świat chrześcijański, pewnie ze strachu) jest idealistyczny, a islam praktyczny. Wywód dotyczy postępowania z kobietami na terenie zajętym przez wrogą armię. Otóż islamski wojownik traktuje branki jako dobro i dba, żebym im się dobrze działo gwałcąc je od czasu do czasu. Wojownik zachodni zaś popada w czasie działań wojennych w niepotrzebne zamyślenia i ma różne dylematy, a gwałty i tak się zdarzają. Ja nie będę z tym polemizował, bo nie ma po prostu o czym gadać. Musimy tylko bardzo uważać na to co te gutki wypuszczają ze swoich zatęchłych jelit i czym się popisują w przestrzeni publicznej, żebyśmy potem wiedzieli z czego ich rozliczać. Chodzi mi o to, że wyższość Chrześcijaństwa, podkreślę to jeszcze raz – wyższość Chrześcijaństwa – nad całą resztą polega między innymi na tym, że pozycja kobiety jest u nas uprzywilejowana. To zaś ma różne subtelne konsekwencje. Zacznę jednak od źródła owego uprzywilejowania czyli od postaci Matki Bożej otoczonej powszechnym kultem. Kult ten w oczywisty sposób przenosi się na inne matki i jest, póki ludzie żyją po bożemu, gwarancją pozycji i spokoju kobiety. W przypadku kiedy (przy założeniu, że ludzie żyją po bożemu) ktoś, na przykład jakiś muzułmański prawnik, pozycję tę narusza słowem lub czynem, nie może być dla niego litości. I nikt z nim nie będzie dyskutował o jego praktycznych zapatrywaniach na postępowanie wrogiej armii na zajętym terenie. I to mam nadzieję również jest jasne.
Kult, o którym tu piszę przenosi się także na inne kobiety, nawet te które matkami nie są, nawet te, które chadzają w letni dzień po ulicy z połową pupy na wierzchu, o co lewica tak dzielnie walczyła przez cały XX wiek.
Kult ten ma także inne konsekwencje, o wiele poważniejsze, ale ukryte. Otóż jest on jawny, a przez to (dopóki ludzie żyją po bożemu) kobietom, które umówmy się, nie są przecież aniołami, trudno jest się tak po prostu go pozbyć. Odrzucić to wdzięczne brzemię i powiedzieć: a mam to w nosie idę sobie pospacerować z gołym tyłkiem po ulicy. Nawet jeśli tak zrobią i zwiększą w ten sposób ryzyko gwałtu, to nie znaczy, że postawią się w sytuacji oczywistej, choć działacze lewicowi od lat właśnie to nam chcą wmówić. Kult ten ma jeszcze jedną ukrytą funkcję (dopóki ludzie żyją po bożemu), otóż matkom posuniętym w latach, a posiadającym synów, ale też mężów trudniej jest zwariować na ich punkcie i manipulować tymi biednymi osłami zza pleców, jak to się często zdarza pobożnym a starszym już muzułmankom. Kiedy w domu pojawia się inna kobieta, ona także jest otoczona tym szczególnym kultem (przy założeniu, że ludzie żyją po bożemu). No, a co się stanie jeśli pozbędziemy się tego kultu? Albo choć tylko trochę o nim zapomnimy? No jak to co? To właśnie co widzimy na naszych oczach, to co rozgrywa się w wielu domach, a jest tak ukochanym przez działaczy lewicowych oraz muzułmańskich prawników dowodem na spodlenie zachodu (czytaj chrześcijan), zobaczymy patologię w różnych, nieraz bardzo wyrafinowanych formach. Od bicia i gwałtów począwszy, na terrorze domowym kończąc. I za to wszystko lewica i działacze muzułmańscy obarczają winą chrześcijan, którzy nie dorośli po prostu do zasad wyznawanej przez siebie wiary, albo interpretują je zbyt idealistycznie. Zobaczymy naszą beznadziejną słabość, zobaczymy tę chorą chęć prowadzenia dialogu ze wszystkimi dookoła, nawet z oczywistymi oszustami i zbrodniarzami, próbującymi maskować swoje postępki prawem i odmiennością swojej kultury. Musimy się temu wszystkiemu kochani przeciwstawić, musimy mówiąc wprost obronić ten szczególny kult, jakże prawdziwy i piękny, bo on nam daje przewagę nad wszystkimi innymi i prowadzi nas do sukcesu. Musimy obronić szczególną pozycję kobiety w naszym świecie, bo wtedy ten świat ocaleje. Specjalnie nie piszę „w naszej kulturze”, bo to nie o żadną kulturę tu chodzi, ale o nasz świat właśnie.
No, ale wracajmy do tego Wójcika, który rozwodzi się dziś z rana samego na temat subtelności tych muzułmańskich prawników. Wtrąca on w pewnym momencie w swój wywód frazę taką:

Przyznać jednak trzeba, że i w naszej kulturze znajdują się księża, którzy w podobny sposób bronią np. pedofilii. Różnica jest jednak taka, że wypowiedź księdza nie ma takiego samego autorytetu prawnego, jak wypowiedź uczonego w muzułmańskim prawie szariatu, zwłaszcza tej rangi co Karadawi. 

W podobny sposób jak tamci gwałtu nasi księża bronią pedofilii – według dziennikarza Wójcika – na całe szczęście dla nas nie mają oni takiego autorytetu jak tamci i biedne dzieci mają szansę na ocalenie swojej czci, na którą dybie groźny ksiądz pedofil.

Mam nadzieję, że teraz to już wszyscy do końca zrozumieli dlaczego ja łączę islam i lewicę w jedno i podpinam to czterożyłowym kablem pod banki i centra władzy tajnej. W cały ten misterny kobierzec bredni, oskarżeń i dyrdymałów, całkowicie nieprzekonujących i łatwych do unicestwienia przy odrobinie stanowczości, musi być zawsze wpleciona ta zatruta nitka. Muzułmanie mają dziwne pomysły, ale mają też autorytet, to jest odmienna kultura, którą trzeba szanować. Są brutalni, ale przecież nie wszyscy…z niektórymi da się poważnie porozmawiać o życiu i prawach kobiet… A co jeśli ja nie mam ochoty gadać z nimi o prawach kobiet? A co jeśli ja ma ochotę, żeby oni trzymali się z dala od mojego domu? A co jeśli mam ochotę wyrażać głośno dezaprobatę dla lansowanych przez nich treści? Nic, mam siedzieć cicho, a w zastępstwie znaleźć sobie pluszowego misia do bicia – taką myśl podsuwa nam lewica, która broni dziś bandytów i gwałcicieli – i tym misiem musi być Kościół, bo chodzi właśnie o to, byśmy już nic, a nic nie mieli na swoją obronę, byśmy nadzy i bosi stanęli przed rozradowanym „muzułmańskim prawnikiem”, który wespół z panią z opieki społecznej zdecyduje co z nami, naszymi rodzinami i dziećmi zrobić. Jak sprawić, byśmy już nie wywoływali tych wszystkich ambarasujących i jakże niezręcznych sytuacji.

Zapraszam na stronę www.coryllus.pl, do sklepu FOTO MAG, do księgarni Przy Agorze i do księgarni Tarabuk.

  142 komentarze do “Czy kobietom wolno świadczyć przeciwko księżom pedofilom?”

 1. Merkel ściagnęła islamistów na pomoc lewakom w celu rozbicia struktur społecznych, stawiających opór lewackiej władzy 😉

 2. Masz wielki dar i walisz prosto i łopatologicznie. Ja piszę delikatnie… ale to zdaje się nie trafia.
  Dzięki.

  .

 3. Ja mam pewne przemyślenia z wczoraj. Otóż ten cały Mahommed, według własnego, niczym nie potwierdzonego „świadectwa” miał widzenie z samym Archaniołem Gabrielem, który go mało nie udusił, ożenił się z sześciolatką, miał 10, 20 czy 30 żon itd. Nie dałem rady dalej czytać. Islam to jakaś ideologia nadużywająca religii, oparta na widzimisię szaleńca, który żył w 6 wieku i odrzucił Chrystusa. Dziękuję za taki autorytet. Islam to system totalitarny, dlatego to podobieństwo do lewicy.
  Zależało mi na prostej i krótkiej argumentacji. Non possumus.

 4. Coś mi się widzi, że dzisiaj Gospodarz z morza poszedł w las, a jaśniej, z nawigatora przekwalifikował się na Wielkiego Łowczego. 🙂

 5. Orkiestra gra wszystkimi decybelami, a mąka cicho się mieli; p. bp.Gądecki.

 6. Czy ściąganie islamistów – całkiem nie przypadkiem ma służyć i temu, aby takie
  imprezy jak ta w Lelowie (i wieli innych miejscach w Polsce) nie były zakłócane
  przez tubylców…
  Mamy się zająć islamistami……..

 7. „Po trzykroć tak!”

 8. Czy ta impreza w Lelowie to coś takiego jak w Chmielniku pod Buskiem – Zdrój.
  Niby tak kieleckiego nie lubią a w Łagowie, Chmielniku, eskimosi bardzo lubią przyjeżdżać.
  Kiedyś w 2002 roku widziałem chasydów w Łagowie pod Kielcami, najpierw pomyślałem , że kręcą film SF Gwiezdne Wojny , lub coś w tym stylu.

  Zwyczajnie, musi odnowić się katolicki radykalizm, a jeśli takiego nie było to musi powstać.W epoce sytości, szukanie idei dających sens życiu, jest ważnym celem. Jeśli katolicyzm go nie wypełni to wypełni to herezja lub barbarzyństwo. I sądzę, że ten radykalizm musi wywoływać strach i poczucie, że jest to właściwa strona mocy. Strach i podziw u wrogów ale i lęk u wierzących.

 9. „musi być zawsze wpleciona zatruta nitka”. Dokładnie tak. Tak oceniam działalność portalu euroislam którego Wójcik jest współtwórcą. Oczywiście jest to pobieżne. Nie badałem tego jakoś dokładnie. Jeden przykład mnie przekonał – wywiad z twórcami euroislamu w Dużym Formacie Gazety Wyborczej. Wszystko cacy cacy ale zatruta nitka się pojawiła – to był atak na prawicę i sprowadzenie do parteru B. Wolniewicza. Faktycznie taka „oświecona” krytyka islamu. Dla inteligentów. Dla odróżnienia od oszołomów którzy krytykują islam ale są oszołomami i ich nie wolno słuchać. I tu mnie przekonał gospodarz całkowicie – tę „oświeconą” krytykę można zdmuchnąć w try miga. Bo nie ma żadnych fundamentów.

 10. „Po prostu mówiąc, ma się to niesłychanie gnębiące wrażenie, że z tego umarłego nieba nikt nie patrzy, że wśród tych płowych piasków nikt nie słyszy i że na pustyni próżno, by rozpacz wołała o ratunek. Stąd ucisk, stad niepokój, stąd strach. Gdyby pustynia przedstawiała się człowiekowi wrogą, mniej byłaby straszną, bo gdzie jest wrogi żywioł, tam możliwa jest walka – jak w czasie burzy na morzu – ale pustynia jest bezwzględnie obojętną, a taka trupia obojętność ma w sobie coś więcej przerażającego niż rozpętany gniew.”

 11. Nie wiem czy to dobry kierunek argumentacji – kilka wieków po Muchommadzie w naszym kraju był biskup który miał jeszcze więcej żon, czy jak to tam nazwać. A jakby tak się cofnąć do lat 60-tych i oskarżać Szwajcarię, że kobiety nie mają praw wyborczych?

 12. Pisarz (nie wie czy znacie 🙂 ) – niejaki Waldemar Łysiak jak zawsze w mistrzowski sposób w swoim tekście (wyklęte na tej stronie „Do Rzeczy” 🙂 ) opisał zjawisko pedofilii:

  – wg oficjalnych danych w Kościele Katolickim pedofilia u księży to odsetek wynoszący 0,03 %.
  – w przypadku żydowskich rabinów wynosi zaś… 10 %.

  Podał też nazwiska i przewiny konkretnych rabinów mających na koncie skandale pedofilskie.
  Twarde oficjalne dane, raporty powstałe w USA.

 13. Ha! Kolejny znakomity tekst — zwłaszcza smaczne te passusy o lewicy. Wrzucam link na fejsa.

 14. Będzie zaraz narracja, że une otwarte i nic nie ukrywają. Charamsa to ich asik z rękawa.

  Ojce mówili, że jak ktoś podczas gry wyciąga karty z rękawa to oszust i z takimi przy jednym stoliku nie siedzieć i aby to ułatwić to trzeba go wywrócić, a potem mogą być i rękoczyny.

 15. Tak, znakomity! Zreszta jak wszystkie teksty Gospodarza!

 16. Który to biskup w naszym kraju miał 23 żony ?

 17. Przepraszam więcej niż 23 żony ?

 18. Ile Szwajcarzy wykonali ,,mordów honorowych ,,?

 19. Właściwa strona mocy mówi tak:

  siostra o dzieciach w oknach życia:
  „Nadajemy im imiona, ale OCZYWIŚCIE nie chrzcimy.”

  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/ratowanie-dzieci-zydowskich-w-czasie-ii-wojny-swiatowej-w-polsce-i-na-ukrainie-oraz-ratowanie-dzieci-w-polsce-cz-ii/

  Można też sprawdzić (i porównać pod względem objętości i zawartości) w Wikipedii hasło 'mezuza’ i jej odpowiednik 'kropielnica’. Jak ktoś powie „a kto teraz ma kropielnice?” to spytam „a kto ma mezuzę?” i zaproponuję dla odmiany sprawdzenie hasła 'krzyż” (i żeby było porównywalnie 'krzyż w chrześcijaństwie’)

 20. Ile kobiet Szwajcarzy okaleczyli do lat 60 ?

 21. A w GPD na pierwszej stronie artykuł o segregacji na pływalni w Niemczech – uchodźcy napastowali białe dziewczyny. Chyba dostali zakaz wstępu.

 22. Co ten cymbał tu pisze.
  Daj spokój, w ogóle nie warto z nim gadać.

  Doktryna islamska dopuszcza wielożeństwo, doktryna chrześcijańska nie.
  Nie dopuszcza nawet małżeństw księży, a ten biskup to po prostu wyjątek wbrew doktrynie. Więc co to za argument.

 23. I jeszcze coś dla miłośników spisków:
  Krajski teraz promuje swoją książkę w stylu 'masoneria a…’ Tym razem islam . Można to znaleźć na YT.
  No i on mówi że na 33 stopniu wtajemniczenia przechodzi się na islam. No i może coś w tym jest: Bnai Brit broni budowy meczetu w Warszawie:
  http://www.bibula.com/?p=20601
  Nie wiem co to za źródło, ale powtarza się ten sam tekst na kilku stronach.

 24. Znowu Ty ze swoimi cienkimi argumentami?
  A co to, chrzczenie to obowiązek chrześcijański wobec porzuconych noworodków?

  Może jeszcze napisz, że OCZYWIŚCIE siostry nie karmią tych dzieci piersią.
  Boże, widzisz i nie grzmisz!

 25. widze ,z pan Maciejewski ma powazny problem gdy na ulicy pojawi sie kobieta ubrana tak ,ze pol golej pupy widac … i zaraz podejrzewa ,ze to komusza prowokacja … staje panu panie Gabrielu gdy pan to widzi i wtedy pan podejrzewa szatana o prowokacje. A propagande ,ze tylko muzulmanie lamia prawa kobiece to juz slyszelismy odkad zachod z ameryka napadli na Irak i Afghanistan … a do dzisiaj nie moga zauwazyc ,ze Saudi robia to samo … i to nikomu nie przeszkadza. O wyzszosci wiary chrzescijanskiej nad islamem nie ma sie co rozpisywac … obydwie „wiary” to bekarty judaizmu i zajrzyj na strone facebook’a Tom Harpur jesli znasz angielski … najbardziej znany pisarz i wykladowca teologii chrzescijanskiej na kontynecie amerykanskim … a dowiecie sie ,ze juz od wielu lat naukowcy skupieni w Jezus Seminar w kaliforni twierdza ,ze nie ma ZADNYCH dowodow na to ,ze Jezus istnial … i twierdza ,ze zarowno mity zydowskie jak i Nowy Testament … to teksty plagiaty ukradzione starozytnym kulturom Egiptu i Sumeru, ze nasza matka boska … to Isis z dzieciatkiem Horus z Egiptu,
  ze Mojzesz ani Abraham … podobnie jak Salomon … nigdy nie istnieli … i taka jest prawda. A wypadki w niemczech z uchodzcami … to wina policji niemieckiej ,ze ich tam nie bylo … a jesli byli to zaniedbalo w powazny sposob wypelnienie swoich obowiazkow.

 26. Postrzegam to jako przejaw głębokiej defensywy po właściwej stronie mocy. Nie widzę powodu, żeby trzeba się było tak zastrzegać i tłumaczyć przy każdej okazji.

  Nie widzę też powodu, żeby się tutaj zajmować sposobem działania okien, ani piersiami sióstr. I jeszcze wzywać Imienia nadaremnie …

 27. Geolog, katolicki radykalizm ma też brzmienie – 'ortodoksja’ i jest to piękne brzmienie i jakże skuteczne w działaniu, po prostu wywołuje takie reakcje jak opisałeś tj. strach i pewnego rodzaju podziw u adwersarzy,
  pzdr
  qwerty

 28. Naprawdę? Krajski takie rzeczy opowiada? Ciekawe czy Braun dalej będzie się z nim kolegował

 29. do wątku: kobieta

  W wydawnictwie ZNAK ( którego „zasługi” znamy ) publikuje od kilku lat swe ksiazki o kobietach o naszej historii Kamil Janicki. zawsze przez Bożym Narodzeniem, dobrze wydane edytorsko, akurat na prezent szybki dla żony – tak to jest pomyślane. Ma to pokryć białe plamy w historii – zawsze panie są bohaterkami i to madrzejszymi od męzów. Ostatnio przyjezdne zony Piastów choć same „żelazne damy” to jednak cywilizowały dzikusów.
  Zaczynał Janicki „poczciwie” , od dziewczyn z Powstania Warszawskiego. Potem pojechał po całej historii dawniejszej. Zgaduję ze to jeszcze nie koniec… serii ( prawie Kraszewski nam się szykuje – obfitościa tekstów ).

  Kluczowe jest to że bohaterki choć rozwiązłe lub zbrodnicze itp…jednak cywilizowały mężów łapciowych.

  Jest Janicki pilnie promowany w radiokrakow.pl i nie zanosi się na zmianę.
  Właśnie w ubiegłym tygodniu pani Barbara Bubula ( poprzednio KRRT za PiSu ) powiedziała na antenie, ze to radio jest OK i nic złego mu się nie stanie.
  Biorac pod uwagę nawet tylko ten ułamek przekazywanych lewackich tresci, który tu relacjonuję czasem…. fajnie:(!

  .

 30. A jak Panowie to wykoncypowali, że Merkel łyknęła 1 mln tygrysów orientu aby zrobić dobrze lewicy.

 31. Ja znam jednego żonatego arcybiskup Milingo ale to murzyn, a spadek na jakości.

  A Panom tylko sikorki w głowie.

 32. Jak byłem w Kurniku (Izrael) to Ruso-żydy opowiadali, że w Aszgod lub w Kirit Malhi była szkoła dla takich małych rabinów (jak krasnale) to kilku rabinów ich wszystkich przerysowali. Ale sprawę trochę wyciszyli bo byli żydki Aszkenazi (elyta), tylko żydki tropikalne się burzyli.

  Potem był prezydent kurnika – żydek tropikalny, który przerysował około 10 sekretarek, teraz siedzi w pierdlu. Wyczyn był godny, aż Putin mu gratulował.

 33. A to prawda, czytałem.

  Bisurmany sprawdzają w majtkach czy szwabki się myją. Sanepid bliskowschodni.

  Ale cyrk.

  I niech mi ktoś powie, że ten burdelik się nie zawali.

 34. Panie Gabrielu niestety muszę oświadczyć że czytajac Pański tekst dzisiaj jest Pan ofiara manipulacji na temat islamu i fałszywego dogmatu lewicy i prawicy. Zaczne od islamu. Obraz i główne siły promocyjne współczesnego islamu zostały zorganizowane przez bardzo przebiegłą polityke historyczna syjonistów. Weżmy przekład Hollywood niech Pan wymieni jeden film w którym Arab nie byłby pokazany jako złodziej, przybłęda lub terrorysta? To oczywiście przykład banalny…wiemy oczywiście kto kieruje Hollywood…z innej strony cały współczesny islam jest podminowany od wewnątrz przez ruch salafistów i wahhabistów zorganizowany przez brytyjski wywiad, podobnie zresztą jak Islamic Brotherhood (zorganizowany przez wywiad Brytyjski 1926 roku). Aby zapewnić sukces państwa połozonego w Palestynie niezbedym jest upodlenie i kompletna degradacja ludzi którzy mogliby temu zagrażać. Analogicznie aby upodlić i skolonizować nasze tereny jest niezbędne rozbicie podstawy naszej tradycji jaką jest kościół Katolicki. Dlaczego? Jest to niezbędne..odebranie kompasu dla przeciętnego człowieka jest pierwszym krokiem do niewolnictwa. Na terenie bliskiego wschodu…polityka rozbicia tradycji islamskiej i zastąpienia jest najbardziej ekstremalnymi sektami udałą się w pełnej rozciągłości. To tak jakby formować opinię na temat chrześcijaństwa obserwując jakąś egzotyczna sektę która pije truciznę i tańczy z wężami aby pokazać swoją wiarę w Jezusa ( tak są takie sekty w USA). Więc wyobrażmy sobie że Watykan został rozbity i zrównany z ziemią a 100 milardów dolarów zainwestowane w wersję chrześcijaństwa tańczących z wężami…jak to by wyglądało? Podobnie jak dzisiaj wygląda wersja Islamu na bliskim wschodzie. Proszę zauważyć iż w największym kraju pod względem populacji islamskiej Indonezji nie ma żadnych ekscesów. Dlaczego? Jest dosyć daleko położony od Izraela. Podobnie wpadamy w sztuczną pułapkę dzielenia ludzi na lewaków i prawicowców, konserwatystów wersus liberałów. Tak jak zwykle tworzenie podziałów i kreowanie chaosu jest drogą aby odwrócić uwagę od prawdziwych wrogów i skierować energię zwykłych ludzi do walki o jakieś odpadki ze stołu elit które nami rządzą. Podobnie jak nasza Polska historia poddana została fałszywej interpretacji, historia islamu jest przedstawiona jako te prawdziwe zło na które każdy „dobry” chrześcijanin powinien skierować swój gniew…To jest fałszywa droga…Mechanizm jest zawsze taki sam…obrabowanie miejscowej ludności (w tym przypadku z ropy naftowej) i zapewnienie dominacji Izraela…paradoksalnie używanie sił i zasobów chrześcijańskich w walce z którą cywilizacja chrześcijańska na tym etapie nie ma żadnego interesu. Sprowadzanie młodych islamistów do Europy w ostatnich czasach..przez kogo jest finansowana? Tak oczywiście ( fundacje Sorosa) przez bankierów z Nowego Jorku i Londynu…tych samych którzy finansowali Hitlera, bolszewików i finansują każdy ruch terrorystyczny, nihilstyczny, satanistyczny i jakąkolwiek inna perwersje….cel zawsze taki sam chaos i zniewolenie społeczństwa. Nie dajmy się omamić tym starym chwytom propagandowym, poznajmy prawdziwe fakty i historię…nie pozwólmy by nami manipulowali i wkładami do głów jakąś inną wersję narracji opartej na sprytnej dialektyce i sofizmie…

 35. Krajskiemu jak z rachunku wyjdzie dobry zarobek to G. Braun będzie robił za wnuka F Engelsa dopóki się nie ogoli.

  Najlepsze jest to z tym 33 stopniem, potem już tylko zostaje beduinem i śpi z kozami.

  Ten Krajski to niezły meszuge.

 36. Pani Marylu jak spikną z Krajskim to nie takie cuda napiszą.

 37. Tak, nalezy ochrzcic takie dziecko.

 38. Jasne, nie dajmy sie omamić, wpuśćmy tu tych młodych islamistów i dajmy każdemu asystenta, żeby się nie pogubili, jak będą szukać agencji towarzyskiej i sklepu monopolowego. Ja także mieszkam dalego od państwa położonego w palestynie i jego zamysły dotyczą mnie w bardzo wąskim wymiarze, w tym mianowicie, że – jak pan mówi – oni ich tu wypychają. Niech się nie dadzę wypychać. Taka jest moja odpowiedź. A pan mi sie każe zastanawiać nad tym czy oni mają może dobre intencje i czy nie są biedniejsi od nas. Nie ciekawi mnie to. Jeśli sie zacznę nad tym zastanawiać już przegrałem.

 39. Charamsa cuchnie czosnkiem na kilometr. A kłapciuchów nie wolno wpuszczać na newralgiczne urzędy, bo coś zepsują. Ja się tylko pytam jak oni tego nie namierzyli, przecież powinno być jakieś sito. A nie wpuszczają wesołka na salony Watykanu.

 40. A przypadku imamow?
  Nic na temat niemal rytualnej pedofilii w islamie?

 41. ahhh… jeszcze jeden przykład…Kto jest obecnie na arenie międzynarodowej ekspertem od historii Islamu? Prof. Bernard Lewis. ten człowiek jest odpowiednikiem naszego miejscowego Tomasza Grossa. Jak to bedzie wygladało jak cały zachodni świat przyjmie za prawdę objawioną wersję historii promowaną przez niego? Tak to wygląda gdy najbardziej ekstremalni syjoniści tłumaczą nam historię…Niech Pan się trochę zastanowi…

 42. Gospodarzu gratulacje! Brawa! Ja tylko nieskromnie dodam. ta uprzywilejowana pozycja kobiety w chrześcijaństwie zaczęła się od jednej i prostej decyzji Kościoła, że kobiety mogą wstępować do klasztorów i prowadzić życie religijne. Zaczeło się od tego. Kościół stanął na przekór powszechnym opiniom i uznał, że kobieta tak jak mężczyzna jest zdolna i może prowadzić życie duchowe. Oczywiście bez kultu Matki Bożej to nie byłoby możliwe.
  Do apelu gospodarza o obronę kultu maryjnego chiałbym dodać tylko jeden postulat, który zresztą z tego apelu wypływa. Nie da się obronić uprzewilejowanej pozycji kobiety w naszym świecie bez szacunku dla dziewictwa, a ono – jak powszechnie wiadomo – wywołuje pianę wściekłości na ustach lewaków.

  Co do wątku islamskiego poruszonego przez Gospodarza. Mnie gdzieś tam, w mojej mózgownicy, telepie się co do niego inne pytanie. Czy islam nie jest pierwszą opracowaną bronią ideologiczną? Skłaniają mnie do tego oprócz wielu innych rzeczy uwagi ks. Michała Poradowskiego, który wręcz twierdzi, że bez rabinów islam w ogóle by nie powstał.

  Poza tym mam inne pytanie, które ostatnio mnie męczy a się nasuwa na skutek lektury tomów Baśni jak niedźwiedź. Co takiego mieli starożytni rzymianie, że ich system finansowania imperium był zasadniczo niepodatny na wpływy żydowskie? Ja przynajmniej nic nie wiem, by żydowscy bankierzy wpływali w sposób przemożny na rzymską politykę. Lub może postawię inaczej to samo pytanie: czy w między czasie żydzi nauczyli się o pieniądzu i zrozumieli coś, o czym wcześniej w starożytności nie wiedzieli?

  Co o tym myślicie. Ktoś z was wie więcej o tych sprawach?

 43. Nie o to mi chodzi…zawsze trzeba się bronić przez złem w jakiejkolwiek formie…jeżeli ktoś chce nam zdemontować naszą kulturę brońmy się….ale nie zapomnijmy o tym w jakim celu się to robi i kto za tym stoi…i miejmy na uwadze iż to co zrobiono z ludzmi na bliskim wschodzie jest przeznaczone również dla nas…to jest nasza przyszłość jeżeli nie obronimy się…

 44. Niech Pan sobie poczyta i dowie się iż żydzi w czasach Imperium Rzymskiego odgrywali bardzo ważną rolę. Przykłady…bardzo proszę większość handlu niewolnikami i zbożem z Egiptu było w ich rękach…niech Pan nie czyta wersji historii jaki prezentuje żona Radosława Sikorskiego z której nie dowie sie Pan nic o kluczowej roli żydów w tworzeniu państwa sowieckiego, a wręcz przeciwnie że byłi ofiarami bolszewizmu….

 45. A Pan Mullins pisze, że to wszystko jest zaplanowane. Ja się zgodzę, że tygrysy z orientu to czysta polityka. I chodzi o rozsadzenie Reichu od środka, za co wypije szampana jak się powiedzie.

  Ale także wiele rzeczy dzieje się z przypadku, głupoty itd. Świat jest nieprzewidywalny.

 46. Nie do wiary! Islam Seldżuków lub Osmanów jest autentyczny czy nie? Islam Tatarów to jakaś sekta? Islam Aurangzeba to też pomyłka przy pracy? Gdzie mam szukać tego krystalicznie czystego islamu?
  Naprawdę pan wierzy w tę bajkę, że komunizm jest dobry tylko źle go rozumiano i wcielano w życie?

 47. Nie wiem dokładnie jak to było z Rzymianami, ale myślę, że jeśli był niepodatny na wpływy to dlatego, że był skazany na zakładę, bo podatny na ten wpływ był z kolei system kartagiński. Rzym to producent żywności, a z czasem jej eksporter, Kartagina z galijskim mieczem w ręku to pośrednik. Myślę, że tak to trzeba czytać. Pośrednicy wykańczają producentów ogniem i mieczem, a tam sie nie udało. Dlaczego? Nie mam pojęcia. Może są tu jacyś znawcy historii starożytnej?

 48. Mogę prosić o tytuły? Rzeczywiście w Aleksandrii była bardzo silna żydowska diaspora. Mnie tylko jedna rzecz daje do myślenia. Jeśli mieli takie wpływy to jak doszło do 1-szego i 2-giego powstania antyrzymskiego.Na co oni liczyli?

 49. Taką sofistyką bardzo szybko dojdziemy do wniosku iż wysoka kultura Rzymian została zniszczona przez rozwój chrześcijaństwa…a komunizm to wcielanie w życie programu Izaaka Lurii i jego wersji rozwoju…:)) wyłożonego przez niego w nowożytnej wersji kabały…reszta tych izmów to tylko wersje pochodne…

 50. Co ma piernik do wiatraka? To, co Pan Mullins wywodzi, wiedzą wszyscy. Czy Pan wypuści rakietę z bombą do Sorosa, czy będzie strzelać z bliska?

 51. nie wszytko…ale wiele tak zwanych procesów historycznych było misternie zaplanowane..poza tym wytrawni planiści uwzględniają różne wersje przyszłości i przyszłych wypadków…Problem..Reaction…Solution…

 52. Na to co zazwyczaj..iż już są silni na tyle aby wypowiedzieć wojnę Rzymowi…arogancja jest zakodowana w ich naturze…liczyli też że Rzym targany walkami wewnetrznymi o władzę nie bedzie w stanie zmobilizować tyle sił aby ich pokonać…to nie są geniusze….wbrew wersji którą się nam wmawia..:))

 53. Panie Mnich, jednym wszystko kojarzy się z żydkami. Widać Pana Mullinsa to mocna strona. Co do pieniądza, podstawy teorii dała szkoła scholastyków z Uniwersytetu w Salamance. Jednym słowem złoto i srebro to jest pieniądz a papier to waluta i jak mówi finansjera waluta to szmata a szmatę się szmaci.

  Z tego co czytałem, żydzi byli zawsze mocni w handlu i obsłudze handlu. Do bankowości wsadzili się bo KK zakazał pobierania procentu od pożyczek katolikom. A z drugiej strony bankowość od starożytnej Grecji znała największy szwindel świta rezerwę cząstkową. Jak Pan nie wiesz jak to działa, to można znaleźć w internecie, a na prostym przykładzie zobaczysz Pan jakie to jest golenie społeczeństwa (przez polityków + bankowość). Od czasu do czasu wychłostają tłustego eunucha bankowości a potem kabaret jedzie dalej. Obecnie bankowość to żerowisko pseudoelit, która zarżnie ten szwindel, w myśl zasady ”miałeś chamie złoty róg ostał ci się jeno sznur”, i to widzimy teraz.

 54. Najwiekszym producentym zboża w tych czasach był Egipt, był kluczowy..

 55. Rozumiem. Jeszcze tylko jedno. Jakby miał Pan jakieś tytuły do polecenia konkretnie w tej materii: handlu zbożem i niewolnikami w starożytnym Rzymie, to będę wdzięczny. Niewolnikami to mogli handlować z tego co wiem do II połowy III wieku. Potem ten handel się załamuje, kiedy Rzymianie przechodzą od powiększania do obrony granic.

 56. Panowie nie biorą pod uwagę kilku czynników.

  1) biurokracja,
  2) stopień złożoności systemu państwa.
  3) jakość tkanki społecznej,
  4) wojny,
  5) a na końcu inflacja,
  6) i super as kontrola cen cichy zabójca państw i społeczeństw. itd

  I to wszystko przerobił Rzym.

 57. a co do powstań….to zacznijmy od Egiptu…ta ich 40 letnia wędrówka z Egiptu to bajka o tym by zakamuflować 40 letnią wojnę domową którą wywołali…ukrywają sie pod wersją plemienia Hiksos, zamieszkującego dolna częsć Nilu…to oni byli twórcami pierwszej religii monoteistycznej…atonizmu..kultu słońca i ich faworyt Akenaton wodzem…

 58. Nie, staje się bogiem i nie mówi już allah akbar.
  https://www.youtube.com/watch?v=t9FIKHYLVvM

 59. Jakby byli wytrawni to na giełdach zarabialiby biliony. A tam rządzi twarda logika, oczywiści u tych, którzy zarabiają.

 60. Chyba ździebko Pan przesadza, islamiści w Indonezji systematycznie mordują chrześcijan

 61. To lubię
  Czytam…

 62. Pieniądz to cokolwiek jest uznane przez daną społeczność jako środek wymiany i płatności…pieniądz kruszcowy to fałszywy trop…dla przykładu w Anglii operowano przez kilkaset lat znaczonymi patykami jako pieniądz..i wszytko funkcjonowało OK. Brzmi absurdalnie ale tak było, takich przykładów można podać wiele…problem powstaje wtedy gdy społeczństwo opiera się na wyzysku i fałszu…wtedy każda forma pieniądza zawodzi….proszę prześledzić zawartość kruszcu w histori monetrnej w czasach Rzymskich…to nie jest wielki problem jak popsuć pieniądz opartu na metalach szlachetnych…zwykli ludzie zawsze zostaną oszukani przez oszustów…gdy wreszcie dochodzi do nich prawda przychodzą rewolucje lub upadek państw…

 63. Kurcz, ależ pan jest, niech pan sobie przypomni, czy świat hellenistyczny był po stronie Kartaginy przeciwko Rzymowi czy na odwrót…

 64. tak to proszę o przykład? tylko nie zamachy kreowane przez grupy sponsorowane przez CIA…

 65. Z tego samego źródła co Corryllus:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019407,title,Musical-Jesus-Christ-Superstar-na-Inea-Stadionie-w-Poznaniu-w-1050-rocznice-Chrztu-Polski,wid,18104046,wiadomosc.html

  Czy to jest ta nowa 'grantowa’ polityka historyczna…?

  „Ten przełomowy utwór w historii musicalu mimo swej kontrkulturowej otoczki zawiera głębokie humanistyczne przesłanie, mocno zakorzenione w kulturze chrześcijańskiej – wyjaśnia Przemysław Kieliszewski, dyrektor teatru.”

  …”Głębokie, humanistyczne przesłanie”…, myślę, że Kieliszewski chciał napisać 'w kulturze judeochrześcijańskiej’.

  Wydaje mi się, że 1050 lat temu nie było jeszcze chrztów humanistycznych.

 66. Panie z w życiu zawsze są problemy.

 67. Ciekawe że za symbol chrześcijaństwa przyjęto Dzieciątko, a nie np. Ukrzyżowany.

  Lekkie antidotum od ks. prof. Chrostowskiego na jutrzejszy dzień judaizmu w kościele katolickim:

  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/xix-dzien-judaizmu-w-kosciele-katolickim-w-polsce/

  Profesor ma kilka dostępnych na YT wykładów nt. dialogu z żydami, który prowadzi już chyba od ćwierć wieku.

 68. Ja mam taką drobną radę…proszę unikać wypowiedzi na temat rynków finansowych…gdyz czuję że nie ma Pan zielonego pojęcia o czym Pan mówi…

 69. Napisałam wczoraj o 15;23 obszerniejszy komentarz, ale widzę że wszyscy mają potrzebę pokłócić się wkoło tego tematu:)

  Na marginesie wątku islamskiego. W nastoletniości i w głębokiej komunie interesowałam się tym jakie sa religie na swiecie poza chrzescijaństwem.
  Dość długo składałam pieniądze na taką wielką księgę na ten temat. Na szczęscie leżała w naszej księgarni nie budząc zainteresowania i pani z wielką radością sprzedała mi ją gdy wreszcie przyszłam z pieniędzmi;)

  Otóż ja się potem nigdy specjalnie islamem nie interesowałam więc moja wiedza musi pochodzić z tego głębokiego PRLu.
  Mahomet „pozazdrościł” otaczającym go ludom, że mają święte KSIĘGI …i akurat miał objawienie, jak je skompilować.
  Główna dla mnie informacja to ta, że Koran został stworzony niejako na zamówienie ideologiczne .. ( po przeczytaniu Koranu jakiś czas temu – może gospodarcze bardziej ? ) .

  Czyli chętnie przyjmuję, że pozostałe przygody tej religii tez są zamawiane.
  Chyba w miarę potrzeb ?

  .

 70. Jak pójdzie po myśłi Grossa to za 1000 lat wszyscy będą przekonani że to Polacy wymordowali wszystkich żydów w historii…:)) Nie mogę sie oprzeć odrobinie sofistyki (pół zartem pół serio) aby podgrzać trochę tu atmosferę…:))))

 71. A tytuły zaczął bym od Heinricha Graetza wybitnego żydowskiego historyka

 72. …może ktoś wie o co chodziło JPII z tym Koranem. Zdjęcia w sieci…..

 73. A propos zatrutej nici i wątku pedofilskiego. Na 1000 pedofilów, 400 z nich to geje i tylko 1 (słownie: jeden) to ksiądz. Czy ktoś z nas słyszał w mediach o tych czterystu. Miłosiernie już pomijam pozostałych 600 rozłożonych na inne grupy społeczne.

 74. Wątek pedofilski…proponuję aby poszukać w wyznawcach doktryny „zbawienie przez grzech” wypracowanej przez Jakuba Franka (promowanej ostatnio przez Olgę Tokarczuk)

 75. czy pan Mullins mógłby się przedstawić?

  na pewnym „poziomie” rozmowy to jest bardzo pomocne, by nie powiedzieć niezbędne.

  z góry dziękuję za zrozumienie,

  K. Piotrzkowski

 76. Mniszysko: Gdzie mam szukać tego krystalicznie czystego islamu?

  A Ewangelia juz Mu nie wystarcza?

 77. ..”A wypadki w Niemczech z uchodźcami … to wina policji niemieckiej, ze ich tam nie było … a jeśli byli to zaniedbano w poważny sposób wypełnienie swoich obowiązków.”..

  Pan nie rozumie jaką funkcje pełni policja. W Niemczech i u nas także. Proponuję lektury dotyczące kształtowania się administracji. W nich ja na dłoni wyłania się obraz tego czyje interesy i o kogo ma dbać policja.

 78. Panie Mullins, te patyki były do rozliczania podatków, taka uproszczona rachunkowość podatkowa, a o ile pamiętam to były laski (drewniane).

  Po drugie, to ja może się nie znam na rynkach finansowych, ale kilka pozycji krótkich mam otworzonych na rynkach akcji nie w Polsce, bo płytki rynek.

  Zobaczymy pod koniec 2016, ja będę liczył grajcary i zajmował pozycje na rynku metali szlachetnych. A Pan jak pracuje, to się będzie martwił o pracę lub emeryturę.

  Jakby społeczeństwo decydowało co to jest pieniądzem byłoby powietrze i byłby powszechny dobrobyt jak u Roberta Mugabe.

  Społeczeństwo opiera się na państwie, a jak Pan obierze państwo jak kapustę to zostanie Panu tylko państwowa przemoc czyli kaczan.

 79. nie 1000 tylko 1500, znam ciekawsze badanie

 80. Na giełdzie nigdy nie rządziła logika, bo nie taka funkcje z nią związano. Są wytrawni i zarabiają biliony. U nas tylko miliardy, ale co tam, nie pogardzi nikt ta kasą chyba. Ot takie super szybkie systemy transakcyjne UTP na naszej WGPW. Obsługuje 20 000 zleceń na sekundę. Jak Pan myśli, komu potrzeba takiej sprawności? Przecież słyszał Pan na pewno o strzyżeniu baranów systemami High-frequency trading. Prawda?

 81. Monopolowego raczej nie będa szukać 😉

 82. To nie Frank, to znacznie starsze; podaję hasłowo, bo nie mam czasu na rozpisywanie: Bazylides i Walentyn, Aleksandria i tamtejsze szkoly gnostyckie. Wspolczesne reaktywacje ww. m.in. u C.G. Junga.

  Starozytny podzial ludzi na pneumatikoi, psyhikoi i hylikoi rabini ekstrapolowali do Talmudu, gdzie istotami z natury duchowymi i zbawianymi sa zydzi, psyhikoi to obecnie goje obrzezani, po konwersji na judazim, a hylicy to owe talmudyczne bydlo, czyli my.

  Paralelizmow jest znacznie wiecej. Podkreslam, nic nowego tu nie ma, to sa wariacje na temat spraw znanych od tysiacleci. Diabel – analogicznie do Boga – stara sie organizowac swoj kult wg pewnych niezmiennych zasad.

  Wszystko juz bylo.

 83. Ten burdelik to juz pierdyknal… ale od czego sa te sprzedajne presstytutki i S24.
  13 stycznia … to byla po prostu… panika i histeria wsrod – bozal sie Boze – blogerow!

  A jakie rady, lacznie z analiza artykulow TL, jakie pisma „lagodzace” pisac i do kogo!!!

  To juz niewolnicy w czystej postaci! Ja mam nadzieje, ze ani PAD, ani PBS ani
  tym bardziej Pan Kaczynski tych glupot nie czytaja!

  Poziom wiekszosci tych ludzi ukrytych za nick’ami to po prostu ROZPACZ!

  Ze tez nikt nie pomysli o zlikwidowaniu tego S24 ewidentnego portalu dla kolaborantow
  i sprzedawczykow w zdecydowanej swojej wiekszosci!

  S24 – portal dla niewolnikow i debili!

 84. Znany u nas jako Echnaton. Ale z tezą zgadzam się całkowicie

 85. JP II ucalowal Koran – ksiege bluzniaca Panu Jezusowi.

  Islam nie uznaje w Chrystusie Boga, tak jak arianizm, jehowityzm i cala reszta antytrynitarzy z judaizmem na czele.

 86. Problem jest taki , że u Pana każdy zamach jest kreowany przez CIA a w swojej historii islamu zatrzymał się Pan na XX w

 87. Oczywiście…ale nie chce cofać sie zbyt daleko w przeszłość….ale jak już muszę to referencje znajdują się już w księdze Zohar…:))

 88. Merkel ( czytaj , ci sami którzy finansowali Hitlera ), pracują nad trzecią wojną , aby poprowadzić Niemców na wojnę potrzebny jest wódz i zagrożenie (Islamiści) .Wódz zrobi porządek z Islamistami nie tylko u siebie ale i w całej EU . Cos w rodzaju rozwiązania problemu Żydowskiego .

 89. Kiedys poznalem Jemenczyka z z Jemenu Pln., ktoremu najwyrazniej juz nie wystarczal powszechnie tam zazywany kat, wiec przyjechal do Europy na studia w jednym celu: na latwe kobiety i alkohol. To oczywiscie nie byl przecietny Jemenczyk, lecz syn tamtejszego ministra spraw wewnetrznych, ale nie byl jakims wyjatkiem, wielu Arabow pilo alkohol, zazywalo kata, marihuane, haszysz i opium. Podobnie jest na BW, nawet w Arabii Saud., gdzie z dala od miast, często na pustyni, sa osrodki rozrywkowe jak w Las Vegas.

 90. Tak kiedy tak powiedziałem? nie przypominam sobie…a tak się dziwnie składa iż w XX wieku odkryto mega zasoby ropy na bliskim wschodzie..więc motyw rabunkowy jest dosyć jasny…

 91. No, jeszcze wczesniej. Oni wyniesli to z Babilonu, ale juz w Egipcie bylo z nimi zle.

 92. a propos krótkich pozycji…życze powodzenia…jest to bardzo niebezpieczna strategia w czasach gdy giełda jest fikcją..pierwsze krótkie pozycje robiłem 1991 roku…nie wiem ile miał Pan lat w tamtych czasach…a robiłem to nie jako amator…ale jako market maker na NASDAQ….:)))

 93. Chciałbym tylko do tego fragmentu długiej wypowiedzi Mullinsa (o upodlenie i kompletnej degradacja ludzi, którzy mogliby zagrażać sukcesowi państwa położonego w Palestynie) dodać jedną ciekawostkę.
  W latach 67-82 Izrael okupował Synaj i wyobraźcie sobie, są tam teraz Beduini, którzy chwalą sobie czasy okupacji, a narzekają na politykę Kairu wobec nich (traktowanie jak wrogów, uciążliwe i poniżające kontrole, brak możliwości swobodnego poruszania się np. do Jordanii, zabieranie ziemi dla potrzeb turystyki, no i deszczów było więcej:).

 94. Tak…tam tych obyczajów wyuczyli sie od sekty Magów Babilońskich

 95. Niech teorie herezji p. Maciejewskiego przylozy do przyczyny depozycji sw. Atanazego Wielkiego do Trewiru przez Konstantyna.

  No i kim byl Ariusz, ktory przegral w wyborach patriarchy ze sw. Aleksandrem?

 96. Nie przypuszczam, aby narychtowana polityczna busola Merkel nagle zwariowała. Liczyła Kanzlerin, że będzie otwierała od czasu do czasu wentyl i upychała imigrantów stosownie do potrzeb w krajach UE, a tu nastał Sylwester 2015/2016 i zsynchronizowane działania tych, którzy od wielu miesięcy byli wytykani, że nie wyglądają żadną miarą na uciekinierów, obudziły czujność współczłonków z UE. Nikt teraz nie chce „takich” imigrantów, więc Niemcy powinny w najbliższym czasie zagotować się.

 97. Po co zaraz amerykańskich naukowców męczyć, wystarczy Zaitgeisty pooglądać na YT.

  A co do Mojżesza to w 'Szkolnym Atlasie Historycznym’ wydanym w 2012 r przez Demart dr Witold Sienkiewicz w Kalendarium na stronie 6 pisze:

  „1250 Przybycie Izraelczyków pod przewodnictwem Mojżesza z Egiptu do Palestyny. Objawienie się Boga na Synaju”

  a na stronie 14:

  „Ok. 30 Ukrzyżowanie Jezusa. Pierwsza wspólnota judeochrześcijańska w Jerozolimie”

 98. Liczyli jak zwykle na to samo.

  Wprawdzie pytanie o lektury nie do mnie, ale…

  Meleze-Modrzejewski, Zydzi nad Nilem (jest po polsku)

  Filon, Pierwszy pogrom Zydow w Aleksandrii (jest po polsku)

  Oprocz tego pisma Ojcow aleksandryjskich od Klemensa do Cyryla.

  PIerwsze to wspolczesne opracowanie autorstwa zyda.

  Reszta to zrodla.

 99. Instytucja śpioch. Niby o muzułmanach, ale post dobrze opisuje śpiochów.
  http://siukumbalala.salon24.pl/674525,dlaczego-boje-sie-muzulmanow

 100. Niemiecki złonet straszy, że w Rennes podczas badań klinicystycznych jakiegoś nowego leku doszło do tragedii. Co tam słychać u źródła?

 101. Jak cos czytam o islamie, to mniej więcej pojawia się takie stwierdzenie, że islam jest ciężki do współżycia, bo jest religią sukcesu. Bo jak wiadomo Mojżesz nie wszedł do Kanaanu, Jezus na krzyżu.
  Mahomet za to to nie tylko konkłeror, ale i Boruch.
  Mnie w tym coś nie gra, kiedyś czytałem książkę o zarazach, było tam napisane, że fala epidemii, która objęła Bizancjum i Persję w czasach Justyniana i była katalizatorem podbojów arabskich, doprowadziła do tego, że niektóre miejscowości do XIX wieku nie odbudowały potencjału demograficznego. A zwycięskim Arabom przypadła generalnie w zysku organizacja miejska i urzędnicza.
  Tak, więc jak na religię zwycięską i ekspansywną przynajmniej do końca XVII, to, co zrobili z ziemiami bliskiego wschodu i Afryką północną nie robi wrażenia, i istnieje uzasadniona obawa, że Europę zagospodarowaną przez „barbarzyńców z północy” doprowadzą do swego poziomu.

 102. Panstwo wybacza, ale sa sprawy, wobec ktorych milczec nie wolno.

  Prof. Pawłowicz: Bojkotujmy gdzie tylko można niemieckie towary, usługi i banki!

  http://www.warszawskagazeta.pl/kraj/item/3119-prof-pawlowicz-bojkotujmy-gdzie-tylko-mozna-niemieckie-towary-uslugi-i-banki

  To jest dowod kliniczny kretynizmu piramidalnego i nieodwracalnego stwardnienia hipokampa.

  To sie robi, ale nie wolno do tego publicznie nawolywac, glupia babo hormonami miotana!

 103. Chce pan duszę dziecięcia skazać na wieczyste potępienie? Jeżeli dziecko trafia do okna życia prowadzonego przez zakonnice to, pańskim zdaniem, powinno być np. obrzezane?

 104. Może by u pana Janka(to świetny facet jak twierdzi GW) zamówić książkę o odwiecznym polskim kanibalizmie skierowanym głownie przeciw obrzezanym.
  Proceder ów nie tylko zbrodniczy, ale i perfidny polegał na mieszaniu mięsa ludzkiego z wieprzowym i robieniu kotletów mielonych ( po śląsku karminadle), zaś podroby były rzucane psom na pożarcie.
  Tym sposobem mielibyśmy spokój z jednymi i drugimi. 😉

 105. W Iraku, za czasów komuny, jeden z pracujących tam w Polservisie Polaków, przejeżdżając przez wieś, potrącił niegroźnie dzieciaka. Odbył się cały cyrk w wykonaniu rodziny i doszłoby do samosądu, ale wybawiła go miejscowa policja.
  Kiedy nie pojawił się w pracy rozpoczęto poszukiwania. W końcu znaleziono go w jakimś więzieniu i to tak obrobionego, że natychmiast wysłano go do kraju na leczenie.

 106. I to jest „clou” programu i tych artystycznych, dyplomatycznych wystepow. Tu kryminalisci
  i banksterka nie chce przyjac do wiadomosci, ze Pan czegos „nie chce”… tak zwyczajnie
  nie, bo nie!

  Tu Pan ma dyskutowac, wyjasniac, dialogowac, tlumaczyc sie, przedstawiac… i juz jest po Panu! To jest chore i nienormalne! To jest obled i matrix! To jest paologia!

  A jedyne wylumaczenie jest takie, ze… UWAGA! skoro oni Franki, szwaby i pomniejsze
  debile przyjeli „kwoty imigrantow”… to my tez MUSIMY! I koniec balu, panno Lalu !!!

  I wazna sprawa, ze ci emigrancji sa do Europy „transportowani” dzieki fundacjom Soros’a i ze, ten
  proceder trwa juz od 5 lat! To nie jest akcja „spontaniczna”!

  Dlatego, ze PBS odwazyla sie przeciwstawic przeciwko mafii w Brukseli 13 stycznia rozpoczal sie
  cyrk medialny, ktory bedzie mial swoja kontynuacje 18/19 stycznia pod calkowicie chorym
  i kuriozalnym „zarzutem”!

  No i juz na dniach okaze sie jak zachowa sie PAD, PBS i caly nowy rzad… a wyjscia sa tylko 2!

  Albo rzad „oleje dyplomatycznie” ta skandaliczne „przesluchanie” w Strassburgu i zlozy w sekretariacie tej instytucji „stosowne” dossier nt. czlonkow KE i PE „do wiadomosci publicznej
  celem rozpowszechnienia w mediach”…

  Albo wszyscy w Polsce i na swiecie Polki i Polacy zobaczymy beznadziejna slabosc, zobaczymy chora chec prowadzenia dialogu, podsycana przez sprzedajne i przestraszone merdia w Polsce,
  zaprzedane i tchorzliwe autorytety polityczne ze wszystkimi dookola, nawet z oczywistymi
  oszustami i zbrodniarzami – o ktorych bardzo wiele napisal juz do tej pory niezalezny bloger
  Pink Panther – probujacymi maskowac swoje haniebne postepki prawem i odmiennoscia
  swojej kultury – zamiast sie sprzeciwic temu zdecydowanie !!!

 107. Może też mam stwardnienie ale nie rozumiem dlaczego nie wolno publicznie wzywać. Przecież to zwykła polityczna broń konwencjonalna, nie zabroniona żadnymi traktatami o nierozprzestrzenianiu. Może jeszcze Ci którzy mogliby się przyłączyć nie mają tego we krwi. Jak się nauczą to będą działać bez wezwania.

 108. Wiem, że nie można oskarżać wprost, kiedy nie ma się dowodów i wtedy przywołuje się hormony.
  Tu sałatka, tam wachlarz, jeszcze pyskówka z młodziakiem przy włączonych kamerach, a teraz to.
  Z tego wyłania się Niesiołowski w spódnicy. Z takiej pozycji możliwy jest ruch do przodu, jak i zdecydowane odcięcie się władz partii.

 109. Bojkot by był skuteczny musi być dobrze przeprowadzony.
  Czy prof. Pawłowicz ma szanse na skuteczne przeprowadzenie tegoż, nawet z wykorzystaniem aparatu „pisowskiego” szczerze, że wątpię.
  Jak powiedział mistrz Yoda do Luke’a Skywalkera.
  Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
  Pamiętam jak przed dwoma laty Solidarność próbowała przeprowadzić akcję bojkoty Lidla, źle przygotowane skończyło się fiaskiem niestety.

 110. dziekuje panie Grzegorzu za informacje … ale jesli to prawda co pan pisze … a ja od ponad 33 lat nie mieszkam w Polsce … jesli to prawda to jest to jeszcze jeden dowod na to ,ze w Polsce wiele ludzi ma doktoraty bedac kompletnymi ignorantami.

 111. Dokladnie, wielka zaklamana „hucpa” dobrze oplacona przez Soros’a dzieki obserwacjom
  ludzi, dzieki rozmowom, wreszcie dzieki internetowi… poszla sie gonic !!!

  Teraz „mutti” bedzie miala wielki… bol! Nalezalo sie starej Heldze… za caloksztalt!

 112. Zapytam przyjaciela, zeby poszukal… bo nic mi sie o „uszy” nie obilo,
  no a poza tym to dzisiaj caly dzien „miela” zamach w Burkina Faso,
  a w telewizorni tez nic nie mowili, wiec to moze tylko taka „lokalna”
  tragedia.

 113. Tak, doszlo do tragednii, w szpitalu Pontchalieu, to olbrzymi szpital,
  prawdziwy moloch, przyjechal „wstrzasniety” premier Manuel Valls,
  1 osoba jest w stanie krytycznym, 3 pozostale… prawdopodobnie przezyja. Jak i dlaczego do tego doszlo… to dopiero wyjasni prowadzone sledztwo.

 114. Nie jestem historykiem ale pamiętam jeszcze z liceum, że po pokonaniu i zaoraniu Kartaginy prowincja Africa Proconsularis była spichrzem Rzymu i to dużo wcześniej niż Juliusz Cezar podbił Egipt. Z tego co również pamiętam to Katon Starszy wygłaszając swoje słynne „Carthaginem esse delendam” zawsze wymachiwał przy tym kiścią winogron jako dowodem na konkurencję Kartaginy w produkcji żywności na rynek Rzymu.

 115. Mnie sie bardzo podoba to wezwanie prof. Pawlowicz do „bojkotu” towarow, uslug
  i bankow niemieckich. I kazdy Polak powinien w swoim sumieniu, rozeznaniu
  i mozliwosciach bardzo powaznie zastanowic sie nad tym co kupuje, u kogo i za ile!

  … i wezwanie Pani Pawlowicz wcale nie musi byc „wspierane” przez PiS czy
  inne organizacje… i dobrze by bylo aby to wezwanie towarzyszylo nam przez cale zycie
  niz ograniczalo sie do jakiejs jednej jednorazowej akcji.
  Zreszta ja pamietam, ze profesor Pawlowicz i Ojciec Rydzyk juz wielokrotnie
  „wzywali” do takich zachowan.

  Ja np. bojkotuje od samego poczatku wszystkich kolaboranow merdialnych
  od Sakiewicza i Jankego… dotyczy to rowniez jakaly, Polszmaty i TVN !!!

  … a wpis tecedunavtece jest po prostu… ponizej krytyki, zwyczajnie chamski!

 116. Jestes pan zwykly cwok i cham, bez kultury i wychowania !!!

 117. Już kiedyś przypomniano, jak piszesz, Heldze, skąd jej nogi wyrastają. Ciekawe co teraz okazano, że przytulała się do zdjęcia z młodym Arabem i kazała wywieszać wszędzie Hertzlich Willkommen?

  http://www.buzzfeed.com/ellievhall/angela-merkel-nude-photo-may-not-be-of-angela-merkel#.pkErBm53L

 118. Jak kupuje dolara za 10 centów lub mniej to wiem jakie jest ryzyko, kwestia tylko wyceny. Fic polega tylko na tym, że trzeba trochę poczekać i być cierpliwy. A jak Pan się tak dobrze zna, to wie, że cykl się zamknął. Polecam zaglądnąć na wskaźniki głównych indeksów w USA, P/BV, CAPE Shillera i po marżach. I nie trzeba być geniuszem, żeby wiedzieć, że będzie rzeźnia finansowa.

  A propos, nad wycenami to posiedziałem kilka lat.

 119. Panie Grzegorzu, Krajski i ten drugi cymes to jak skład do węgla.

  Powiem Panu, raz byłem na takim spędzie narodowców. Był Braun i jeszcze kilku a L. Zebrowski, myślałem, że będzie poważnie. A to cyrk na kółkach.

  Pytania i odpowiedzi z sali najlepsze, 80% o rozrodczości w Izraelu, demografia żydowska perfekt. Ja się tylko zastanawiałem ilu jest tam wariatów a ilu prowokatorów. Pomysły gospodarcze jeszcze lepsze, Stalin by się nie powstydził. Ja to miałem tam ubaw na całego, aż mnie brzuch bolał ale współczułem tym za stołem prelegentom.

  Po wyjściu to zrobiło mi się smutno, to mają być spadkobiercy przedwojennej endecji. To ponury żart.

 120. Ja sobie to tlumacze tym, ze chyba Pan Bog zaczal ja karac i traci
  resztki rozumu, o ile go w ogole wczesniej miala. Wiesz, mnie
  w moim zyciu dane bylo lekko „otrzec sie” o te „wielka polityke”
  i ja wiem, ze „wielka Helga”… to czysta Fatamorgana, to tylko nedzna
  marionetka, a jej „wielkosc” czy „imicz” tworza zaklamane merdia
  i nedzne presstytutki w duzej mierze slugusy, niewolnicy z Polski!

  Tlumacze sobie – to co sie dzieje dookola nas tym – ze caly czas
  Pan Bog ma nas w swej opiece… i powinnismy wiedziec jak te
  „przychylnosc Niebios” wykorzystac… tu na blogu Gospodarza
  jest cala masa takich „wskazowek”!

 121. Wyszedł Panu niezgrabny sofizmat.

  W matematyce można to zrobić znacznie prościej, np. tak:

  1 zł = 100 gr = 10 gr × 10 gr = 0,1 zł × 0,1 zł = 0,01 zł = 1 gr
  zatem: 1 zł = 1 gr

  To też sofizmat.

  Po co pisać sofizmaty..

  PS
  Pan Gabriel, nie posługując się w ogóle definicjami, niezwykle trafnie opisał rzecz na styku naszej – nadal pospolitej pośród zwykłego ludu /bo obecna wierchuszka się w Polsce stalmudyzowała w całości/ – na styku naszej najlepszej na świecie monarchicznej cywilizacji łacińskiej, w której nominalnie i podświadomie panują /a powinny wreszcie zapanować rzeczywiście i świadomie/ Ich Królewskie Wysokości Prawa Naturalne ludzi niewinnych /czyli Prawo do Życia, Prawo do Własności i Prawo do Wolności, trzeba to zawsze pisać, bo obecnie większość ludzi nie wie ni rozumie co to są Prawa Naturalne i skąd się zatem wziął Dekalog czy aksjologie innych ludów/ nad wszelkimi prawami wymyślanymi i uchwalanymi przez urzędników państwowych.
  No więc ów styk naszej monarchicznej cywilizacji łacińskiej znowu po niewoli dotyka pasożytniczej pseudocywilizacji muzułmańskiej, w której Prawa Naturalne ludzi niewinnych są stanowczo i uporczywie pogardzane od początku do końca we wszelkich odmianach muzułmaństwa. O tym, że wszelkie lewactwo to nic innego jak pochodne talmudu, to oczywiste dla każdego, kto sięgnie po talmud i zapozna się z jego znakomitymi komentarzami dostępnymi w sieci. No a kto podyktował pewnemu beduinowi pewne teksty i po co, to też w zasadzie wynika z talmudu.. I tak dalej w tym samym stylu wszystko jak należy na temat prawicy, lewicy, naszej cywilizacji i muzułmaństwa…

 122. Właśnie że starcza, dlatego tak się słusznie oburzyło..

 123. Tuś się zacne Mniszysko potężnie omyliło!

  O tu: „zaczęła się od jednej i prostej decyzji Kościoła, że kobiety mogą wstępować do klasztorów i prowadzić życie religijne”.

  Otóż nie. Tamto, to już pochodne.

  To się zaczęło od czegoś znacznie wcześniejszego, od słów, któreś powinien znać na pamięć: „Niewiasto, oto syn twój… oto matka twoja…”.
  Od tego.

  Od tego się to zaczęło. Ale aby zrozumieć te słowa poprawnie , trzeba najpierw np. przeczytać Hymn do Miłości, Św. Pawła z Tarsu Apostoła z pierwszego listu do Koryntian. A potem dobrze się przez kilka lat nad tymi słowami zastanowić. Np. nad rolą Św. Jana, nad jego długim życiem obiecanym mu dwukrotnie, najsampierw jeszcze w pierwszym ogłoszonym Dekalogu, w przykazaniu nakazującym oddawać cześć rodzicom i jako rezultat ziemskiej nagrodzie za tę cześć. To są takie niuanse. Nawet wynika stąd, że wcale nie wszyscy mają – i to jest zwyczajne – taką samą gorącą relację do Pana Boga, jaka miał Św. Jan, pozostali z dwunastu bezpośrednio tego zaszczytu nie dostąpili, skąd wynika, że to nie jest niezbędny wymóg dostania się do Nieba. To niuans, dla tych co szczególnie miłują.. No i to się rozlało na wszystkich Polaków. Formalnie we Lwowie w 1656 r.

  Omyłkę należy jednak wspaniałomyślnie wybaczyć, bo ta zapewne padła niechcący z powodu profesjonalnego nawyku mniszego.

 124. ” że będzie rzeźnia finansowa. ” ?!

  To samo głosił – zapewne Panu znany – ekspert prof. Rybiński, stworzył był nawet fundusz hedgingowy, wpłacali po kilkadziesiąt i więcej tysięcy.

  Bo miała być rzeźnia w Europie na euro.

  Postawili wszyscy – jak jeden maż – na krótkie i – jak mi się wydaje – cała kasa przepadła, a pan profesor wyjechał w obawie przed lekko poirytowanymi kolegami inwestorami 4.5 tysiąca kilometrów na wschód, na posadkę rektora uczelni w Kazachstanie i niech szukają wiatru w polu, a za kilka lat może im mordercza złość przejdzie /min. Dębski nie wyjechał i gorzko pożałował/.
  Zawszeć to jakaś kasa z etatu skapnie. Zwłaszcza miła po niemiłym bankructwie.

  O tej rzeźni słyszę od lat. Rekordy bije w sieci niejaki „Trader21”. Zanwestował w krótkie, ledwo dyszą i teraz nieustannie robi klangor, licząc na spęd otumanianych.
  A z kolei, wie Pan zapewne, w USA są kluby takich frantów, grupowo wpłacają kasę na akcje marketingowe, żeby newsami mącić w głowach „inwestorom”.

  To jest warte śmiechu. W istocie rzeczy obecny lichwiarski system ma cechę niebywałej trwałości. Może się zawalić za chwilę, a może się też nigdy nie zawalić, bo i tak system odsetkowy nie opiera się na gromadzeniu kapitału, jeno na kontroli emisji i podłączaniu do strumienia. Potem i tak ów strumień wpada w system giełdowy jak w czeluść bez dna. Prawdopodobieństwo czy jeszcze znacznie znacznie poszybuje, czy też upadnie jest fifty-fifty i zależy od tych, co tym nielegalnie zawiadują.

  Nie atakuję samej giełdy, jest rzeczą bezwzględnie dobrą, jak to jest napisane choćby w przypowieści o talentach.
  Ale warto przytomnie zastanowić się nad mechanizmami zbrodniczego systemu odsetkowego…

 125. Aby dobrze zrobić Angeli wystarczyłby jeden tygrys 😉

 126. Co do Rybińskiego to on żaden autorytet. Ten Trader21 przy nim to orzeł finansów.

  Pan wierzy, że międzynarodowi lichwiarze mogą wszystko ale tak nie jest.

  Powiem tylko, że gry miedzy kredytem, długiem, inflacją i kontrolą cen nie wytrzymała nawet komuna, która mogła wymordować każdą ilość ludzi. Pod koniec komuny w KC PZPR wypisywano talony na deski klozetowe.

 127. Pani nie rozumie, na czym polega zlo wyrzadzane przez Pawlowicz, zas z Pani reakcji niniejszej oraz wielu wczesniejszych Pani wpisow wynika, ze obie – Pani i Pawlowiczowa – macie podobny poziom reakcji hormonalnej, nad ktora nie umiecie zapanowac. Mozna to zbadac laboratoryjnie, wiem, co mowie.

 128. Nie bedzie mi pan wyjasnial „na czym polega zlo wyrzadzane przez Pawlowicz!
  Zostawi pan w spokoju Jej i moj „poziom reakcji hormonalnej” i nie mowi mi pan czy umiem nad nim zapanowac czy nie… to nie panska rola!

  Pilnuj pan lepiej swojego poziomu reakcji… niech go pan przebada… zamiast „dobrych rad” prosze je zastosowac – li tylko – swojej osoby!
  Prosze rowniez nie zajmowac sie moimi wczesniejszymi wpisami
  i nie wchodzic… nie jestem u pana na blogu, ok?

  Ode mnie prosze pana – co prawda „via internet” – profilaktycznie
  za swoj chamski wpis – po prostu dostaje pan „plaskacza” w ryj!

  … a teraz milego niedzielnego popoludnia panu zycze!
  Good bye!

 129. Takie wezwania to woda na mlyn niemcow, mozna przypuszczac, ze Pawlowiczowa jesli nie jest szurnieta, to jest prowokatorka. Chce Pani zeby sie Nimecy odegrali tak, az wszytkim w piety pojdzie? Pani nie ma pojecia, z kim ma do czynienia. To sa Niemcy – jesli pani w ogole rozumie, co to w rzeczywistosci znaczy.

  Polska jest zbyt slaba, by otwarcie – jak chce tego Pawlowiczowa i Pani – prowadzic wojne w handlu z Niemcami. Oni maja tu siec sklepow spozywczych, i sieci dystrybucyjne form farmaceutycznych, za posrednictwem ktorych moga w przypadku takiego klapania dziobami wziac odwet i zrobic z Polakami co zechca: rozprowadzic substancje ubezpladniajace, zakazic zywnosc zmutowanymi zarazkami itp. O odwecie finansowym (banki, gielda), zablokowanie eksportu polskiej zywnosci (biora 40%) nie wspominam, bo to sa sprawy drugorzedne.

  Sam postulat bojkotu jest sluszny i nalezy to zrobic, ale nie wolno tego inicjowac tak, jak Pawlowiczowa.

 130. Prosze pana, juz conajmniej 2-krotnie slyszalam z francuskiego telewizora wezwania do niekupowania, do bojkotu chinskich produktow, ktore w przewazajacej mierze sa bardzo zlej jakosci,
  a zywnosc jest jakosci wrecz fatalnej!

  I nie zauwazylam, zeby Franki czy pozostali multi-kulti… srali zarem
  czyli panikowali tak jak pan!

  I niech pan nie bredzi, ze Polska jest zbyt slaba… bo mnie pan wnerwia; niech pan nie bredzi, ze profesor Pawlowicz wzywa
  do wojny handlowej z Niemcami… bo nic takiego nigdy z jej ust
  nie slyszalam – slysze tylko, ze wzywa do bojkotu… i slusznie!
  Prosze nie „manipulowac” wypowiedziami pani profesor !!!

  Wie pan co moga Niemcy ze swoimi sieciami sklepow spozywczych, ze swoimi formami farmaceutycznymi zrobic?
  Moga… gola dupa zabic jeza !!! … jesli potrafia, oczywiscie!

  Koncze te chora dyskusje z panem… widze, ze jest pan ciezko
  przestraszony i pozostaje panu tylko… wejsc do dziury, zakopac sie
  po uszy i liczyc, ze pana… mroz nie ruszy!

  Dobranoc,

 131. Paris 18 stycznia 2016 o 00:00.

  Chiny mozna bojkotowac w ten sposob, bo sa daleko i nie maja powaznego przelozenia na gospodarke. Niemcy zreszta rowniez nie determinuja Francji tak, jak Polski. Nimecy vs Chiny to dwie, nieporownywalne ani politycznie, ani rynkowo rzeczywistosci. Ani Francja, ani Polska nie sa chinska kolonia, Francja nie jest tez kolonia niemiecka, ale Polska jest kolonia, ktorej rynek cala stara eurokomuna podzielila miedzy siebie, scisle – zrobilo to kolegium pod kierunkiem Z Brzezinskiego, wiec nawet nie eurokolchoz, to decyzja hazarska – a niemcy dostali najwieksza czesc i to oni tu rozdaja.

  Pani jednak takich kwestii, podobnie jak Pawlowiczowa, najwyrazniej nie uwzglednia. W polityce nosi to nazwe imponderabiliow. To wazne.

 132. Prosze wziazc jakies relanium albo cos w podobie na uspokojenie, prosze tak nie przezywac tych
  „decyzji” chazarskich!

  Pana myslenie i postepowanie to droga… donikad! Pana myslenie i „modus operandi” to typowy
  „chaos”, ktory bardzo szybko doprowadzi do konca „tego” swiata, w ktorym nie bedzie Polski,
  ale beda Polacy!

  Co sie tyczy potegi Chin… to zaczyna sie ona stopniowo… acz w szybkim tempie kurczyc!
  Niech pan mnie nie morduje tymi swoimi „rzeczywistosciami”, naprawde nie przekona mnie Pan…
  prawdopodobnie ja pana tez… i tyle! Nie zgadzamy sie… i juz! Pan zyje wedlug swoich racji,
  a ja wedlug swoich… slubu nie bedziemy brac!

  Czas pokaze i Pan Bog osadzi, ktore z nas mialo racje! Ja wybieram „wywrocenie tego stolika”
  i zaczecie od poczatku… plus 10 przykazan boskich !!!

  Prosze juz nie komentowac tego wpisu… zostajemy przy swoich zdaniach i wyborach… i idziemy
  przez zycie dalej az do kresu dni naszych!

  Szczesc panu, Boze… i mnie tez nie opuszczaj,

 133. Paris: prosze tak nie przezywac tych „decyzji” chazarskich!

  Czekalem na te chwile, gdy sie Pani zacznie odkrywac. Uderz w stol, a nozyce sie odezwa.

 134. Prosze pana naleze do osob, ktore dosc zdecydowanie przezywaja czy reaguja na rozne
  sprawy, no tak jestem „wystrugana” i koniec. Wprostproporcjonalnie do wieku
  i zdobytego doswiadczenia, wiedzy… lagodnieje i wielu rzeczy nie przezywam, bo wiem, ze dzieja sie one niezaleznie od mojej woli, ale staram sie reagowac i mowic o swojej
  aprobacie lub nie.

  Ucze sie tzw. nieprzezywania ich, ale jest to dla mnie bardzo trudne… moze z czasem opanuje te nielatwa sztuke… stad moze sie panu tak wydawac jak sie wydaje.

  A z czym zaczelam sie odkrywac?
  Uderz w stol, a nozyce sie odezwa… z reguly zawsze tak jest!
  A Chazarow nie lubie… i nic na to nie poradze.

 135. Juz dobrze, dobrze. Zakonczmy to.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.