lut 262022
 

W czasie kiedy Polacy rozpoczęli bohaterski szturm na dystrybutory paliwa i bankomaty, żeby zaopatrzyć się w benzynę, ropę i pochodne, oraz gotówkę, w razie gdyby miłująca pokój armia Federacji Rosyjskiej przekroczyła granicę, banderowcy rozpoczęli wielką akcję dezinformacyjną w mediach określaną przez niedoważonych komentatorów, jako wojna.

Wszystko tam jest fałszywe i wszystko różni się godnej podziwu postawy naszych rodaków. Fałszywe są wystąpienia prezydenta Ukrainy, który na pewno już uciekł za granicę. Fałszywe są płomienie, które obejmują budynki w Kijowie i Czernichowie, fałszywe samoloty zestrzeliwują inne fałszywe samoloty. Fałszywy transporter przejeżdża fałszywy samochód z fałszywym kierowcą w środku. Fałszywe dzieci płaczą fałszywymi łzami, a fałszywe kobiety opowiadają kłamstwa o tym, że ich mężowie wrócili z granicy żeby wstąpić do banderowskiego wojska. Dzięki Bogu mamy w Kijowie chińskie kamery, które pokazują jak jest naprawdę. Możemy więc zobaczyć jasno, że nic się tam nie dzieje, że nie ma żadnej wojny, miasto jest spokojne, a w nocy oświetlone. Jest dokładnie tak, jak w 1944 w Moskwie, kiedy to towarzysz Bierut poinformował towarzysza Mikołajczyka, że w Warszawie nie ma powstania. Z tym że tam zamiast chińskich kamer mieliśmy niezłomne słowo towarzysza Bieruta. Jakże go teraz brakuje.

Polski rząd zachowuje się w tej sytuacji skandalicznie. Nie dość, że nie zamknął granicy przed banderowcami, nie dość, że zapomniał o mordach dokonywanych na polskich dzieciach w wołyńskich wsiach, to jeszcze – zamiast od razu strzelać – wpuszcza banderowskie rodziny do Polski. I obiecuje wszystkim pomoc. Szczególnie fatalnie zachowuje się prezydent Duda, który podpisał ustawę zezwalającą obcym wojskom na użycie broni na terenie Polski. To jest jeden skandal, bo jak widać na nagraniach ze wspomnianych chińskich kamer, miłująca pokój armia Federacji Rosyjskiej nie ma pozwolenia na użycie broni na Ukrainie i jej tam nie używa. Co jest postawą słuszną i godną naśladowania.

Aha, byłby zapomniał, dwa tylko doniesienia z Ukrainy są wiarygodne. Jedno przedstawiające byłego prezydenta Poroszenkę z jakąś, pardon, kurwą, udającą ochronę i drugie gdzie widać Rinata Achmatowa, który przybył do banderlandu, żeby pilnować swoich interesów w Mariupolu. Reszta to fejki i newsy spreparowane. Żeby je uwiarygodnić podstępny rząd polski, który szykuje zgubę nas wszystkich wyłączył rosyjskie serwery. Nie możemy więc poznać prawdy.

Niektórzy z nas, ci bystrzejsi oczywiście, podejrzewają, że za wszystkim mogą stać Żydzi. Są oni bowiem zainstalowani w szeregach oligarchów Rosji i Ukrainy. Cała ta niby wojna zaś może być jedną ustawką i przedstawieniem dla naiwniaków, którzy nie rozumieją subtelności polityki. Poza tym – wiele na to wskazuje – zachodnie media też manipulują fejkowymi newsami i zamieszczają jakieś stare i znane już od dawna zdjęcia. To jest oczywiście skandal, a w powietrzu zawisa wtedy dramatyczne pytanie – czyżby to była operacja fałszywej flagi?!

Najgorsze jest jednak to, że rząd polski, chce byśmy pomagali banderowcom. A przecież poseł Braun wskazał już właściwą drogę do rozwiązania problemu stojących na granicy fałszywych matek z fałszywymi dziećmi – trzeba podstawić pociągi tranzytowe i wysłać je wszystkie do Niemiec, niech się Europa martwi. Tylko co z nami? Co my mamy robić? Czyżby poseł Braun chciał, żebyśmy przygotowywali kotyliony z trójkolorowej krepiny na ten moment gdy na granicy z Polską pojawi się miłująca pokój armia Federacji Rosyjskiej? Trudno dokładnie przewidzieć co mogło zaświtać w umyśle polityka tak przenikliwego, człowieka tak wielkiego formatu…Być może już szykuje się on do zajęcia stanowiska wiceprezesa w żydowskim zarządzie powierniczym kondominium rosyjsko-niemieckiego, które niewątpliwie musi powstać, jeśli banderland upadnie, a miłująca pokój armia Federacji Rosyjskiej stanie na naszej granicy. Tylko kto z tych najprzenikliwszych będzie wtedy prezesem? Może Korwin? Sam już nie wiem, gubię się wśród tego wszystkiego. To nie na moją biedną głowę. Jakie to szczęście, że wokół tyle przenikliwych umysłów, które widzą kto, ile i gdzie zainwestował, a także jak sprawy potoczą się dalej. Należy przypuszczać, że składający się z pomyleńców polski rząd, który nie zaopatrzył Polaków w odpowiednią ilość paliwa i gotówki w bankomatach, przyjdzie jednak do przytomności i zmieni swoją politykę. Ta bowiem aż nadto wyraźnie wygląda na zdradę narodu. Wskazują na to wyraźnie niektórzy komentatorzy. Mamy tę niby wojnę, to prewencyjne ostrzeliwanie stanowisk artyleryjskich, a ci wpadają w panikę. A tyle spraw jest nierozliczonych: Magdalenka, afera Fozz, afera Orlenu…Kto to wszystko załatwi i kiedy? Dogadali się z komuchami, a teraz udają, że mamy wojnę na Upadlinie. Wszystko po to,  żeby zasłonić swoją zdradę.

A do tego jeszcze, te zachodnie media. Wszyscy tam we wszystko wierzą. Najbardziej zaś w to, że banderowcy serio chcą bronić Upadliny. I jeszcze się tym popisują. Kto więc uwierzy w to, że najbardziej bohaterscy na świecie, najbardziej szlachetni i wzniośli w uczuciach, są Polacy? Wszyscy zostali oszukani przez banderowców, wszyscy.  I teraz już na nich cały świat będzie patrzeć, a my nawet nie będziemy mogli sobie zanucić piosenki ze słowami – trzaska koszula, tu szwabska kula…Jakie to szczęście, że choć zapasy paliwa udało się zrobić (frajerom, co słuchali Obajtka, możemy śmiało pokazać środkowy palec) i trochę gotówki wybrać z bankomatu. Będzie za co kupić wódkę i zakąski, kiedy już miłująca pokój armia Federacji Rosyjskiej zjawi się u naszych granic z pakietem propozycji nie do odrzucenia.

Nie wiem, co mógłbym Wam jeszcze powiedzieć i co doradzić? Jaką postawę przyjąć w tych niełatwych dniach, wśród szaleństwa rozpętanego przez media. Myślę, że najwłaściwsza będzie postawa nieprzeniknionego stratega, który poważnie traktuje politykę i dokładnie oblicza, potencjały wszystkich graczy. Potem zaś dokonuje mądrych wyborów i wskazuje rozwiązania naprawdę poważne. Kiedy już zaś się wyjęzyczy, udaje się do najbliższego kościoła, żeby podziękować Bogu za tę przenikliwość, którą na niego zesłał. Tam oczywiście bierze udział w tradycyjnym nabożeństwie, gdzie wszyscy stoją bez masek. Nie ma bowiem dziś nic ważniejszego niż covidowy spisek i fejk newsy płynące od banderowców. I temu zalewowi należy się przeciwstawiać z całą mocą.

Powinniśmy się też – odczuwam głęboką potrzebę sformułowania tego teraz – zastanowić się kto mógłby zająć miejsce skompromitowanych, polskich polityków, którzy chcą wypłacać banderowskim dzieciom 500 plus i rujnować w ten sposób naszą gospodarkę. Moje propozycje są takie – Piotr Korczarowski na prezydenta, Wojciech Olszański na ministra wojny, Marcin Osadowski na ministra propagandy, a premierem musi, podkreślam, musi zostać Grzegorz Braun. Nie może być inaczej – jak powiedział Bogusław Radziwiłł do Sakowicza w niezapomnianym filmie Jerzego Hoffmana, pod tytułem Potop.

I tym prawdziwie patriotycznym, a także literackim akcentem – co jest szalenie ważne kiedy pisze się i wspomina o Rosji, albowiem jej literatura jest największa – kończę tę analizę. Mam nadzieję, że zgodzicie się z moimi wnioskami.

  98 komentarzy do “Czy popieranie polityki polskiego rządu wobec Ukrainy to zdrada narodu?”

 1. Zgadzamy się.

  Zapomniał Pan jednak o muzyce i balecie – też są największe.

 2. No i konieczne nawiązania do Prousta

 3. Nie wolno czytać Puszkina i Dostojewskiego, słuchać Skriabina i Szostakowicza! Aż upadnie tzw. Federacja, aż zostanie pokonana, upokorzona, rozbrojona i faktycznie sfederalizowana, czyli podzielona na wiele państw i państewek. Moskwa, po tym co zrobiła musi upaść i zostać wymazana z mapy świata! I nie ma innego rozwiązania, jeśli chcemy żyć.

 4. Ja i tak nie czytałem Dostojewskiego i Puszkina. Obydwu uważałem za durniów

 5. Ale ładnie pisali. To teraz nieważne. Moskwa musi być wymazana jak niegdyś Kartagina. Kto myśli inaczej jest zdrajcą.

 6. Piotruś grający u Królikiewicza, jak mi to mogło umknąć…

 7. Żarty. Ale ta wojna nie ograniczy się do Ukrainy.

 8. A w miejsce Moskwy, co? Wszak przyroda nie lubi próżni.

 9. Księstwa ruskie podzielone i skłócone ze sobą…może być?

 10. Ja się muszę przyznać, że od jakiegoś czasu poważnie się zastanawiam nad zmianą klimatu, jest oczywiście masa różnych przeciw.

 11. Jak najbardziej, im więcej tym lepiej.

 12. A pamięta Pan, za komuny była taka piosenka „nie oddamy Chinom Związku Radzieckiego, nie oddamy Chinom Kraju Rad.”

 13. Putin wystawił się na strzał. Kto zabroni bogatemu strzelać do takiej maszkary, zwłaszcza jeśli stoi na drodze do sezamu?

 14. Z mojego miasta wyjechała większość młodych chłopaków Ukraińców na wojnę.Ukraina walczy bardzo mądrze.Transportowce lądują i startują co 15 minut na wschód z pomocą broń,paliwo itp. Rosja w amoku grożą Szwecji i Finlandii bo myślą o wstąpieniu do NATO.

 15. Bogatemu nikt, ja niestety jestem biedny, muszę myśleć przede wszystkim o mich czterech literach.

 16. Ja bym jeszcze szampana nie otwierał

 17. Z firmy, gdzie pracuję jest duży odsetek Ukraińców, nie wyjechał nikt, o przepraszam pojechał, starszy gość, ale nie żeby walczyć, tylko po syna.

 18. Ja tak samo. Ale nikt nie zabroni mi patrzeć. I nikt nie wyjaśni mi grzecznie, że muszę się bać. „Towarzysz Gitler” grozi Finlandii, grozi Turcji. I co z tego. Może tylko przylac, ale nie ma siły obrobić.

 19. Można postawić tezę , że niezależnie od wyniku bieżących działań wojennych, pierwszy dzień inwazji był początkiem końca Putina.

 20. Rosjanie tego nie przewidzieli.Myśleli że to będzie defilada.Podzielili swoje wojsko na siedem kierunków operacyjnych.Ciągną za sobą paliwo,amunicję,żywność tego starczy im na 4,5 dni nie mają opanowanych ciągów zaopatrzenia jak powstają to im Ukraińcy je niszczą.Nie mają odpowiednich sił do zdobywania miast a zwłaszcza Kijowa które może być dla nich jak Grozne .Rosjanie planują silne uderzenie od strony Brześcia i od strony Nadniestrza by odciąć ich od Polskiej granicy.Jak upadnie Ukraina będzie bardzo źle.

 21. Ale co to za firma,projektowa,informatyczna.Moje  chłopaki to robociarze.,budowlańcy,spawacze,młodzi bez rodziny.Im człowiek bardziej wykształcony tym bardziej ceni swe życie.

 22. Chyba nie .To zaplanowane co najmniej 10 lat temu.Nie wiemy dlaczego ale teraz dostał zielone światło dlaczego teraz i z jakich powodów moim zdaniem coś w USA się stało i nie mogą reagować nie że złej woli tylko z braku mocy.

 23. Cynkownia, czyli robociarze.

 24. Jak jest różnica między Sienkiewiczem a Braunem? Sienkiewicz nigdy nie pisał z pogardą o Ukraińcach. O robociarzach też by pogardliwie nie napisał… szacunek dla drugiego człowieka to podstawa kultury chrześcijańskiej.

 25. ale Coryllus zaszydził /zaszydził od słowa szyderstwo/, mistrzostwo

 26. Szanowna Pani, ja nikogo nie obrażam, sam jest fizolem i robociarzem, zostałem po prostu w retoryce Pan Ryszarda., którego o nic nie oskarżam 🙂

 27. Dzielni są ci ukraińscy mołojcy. Niech Bóg ma Was w swojej opiece. Jak ruskie zaczną iść od Brześcia, Kobrynia i Pińska w kierunku na ukraiński Kowel , Łuck i dalej na Lwów to może być pozamiatane. Ciekawe co Zełeński zrobi jak Kijów zaczną poważnie szturmować. Jedno jest pewne nie taki niedźwiedź straszny. Pewnie będę zaraz zablokowany, ale w przypadku rajdu z zachodniej Białorusi na kierunek lwowski byłbym całym sercem za wejściem do konfliktu SZ RP. Albo teraz razem z mołojcami zadamy takie straty, co by ruskie zmiękły, albo spokojnie poczekamy i zostaniemy podani na deser. Braun do czubków!

 28. Dali mu zielone światło. I go podpuścili. Podobnie ograli Gorbaczowa. Wtedy stawką był pokój. Teraz wojna. Kto mu pomoże? Na planszy go już przegrał.

 29. Dali mu zielone światło. I go podpuścili. Podobnie ograli Gorbaczowa. Wtedy stawką był pokój. Teraz wojna. Kto mu pomoże? Na planszy go już przegrał.

 30. czasy się zmieniają, jak był zatarg sowietów z Chinami ludzie robili zapasy mąki, cukru, a teraz kupują benzynę i wyciągają gotówkę z banku, czyli zachowują się podobnie, ale to chyba nie ci sami

 31. Całkowicie nie podzielam Pan zadania, ale jak mówią wolność słowa 🙂

 32. Wejście do konfliktu to nie jest dobry pomysł.

 33. Nawet nie pomyślałem że pisząc słowa robociarz ktoś odbierze to w znaczeniu obelgi jeśli tak to przepraszam.

 34. Ja jestem robociarzem i nie czuję się obrażony.

 35. Jak to ten angielski grubasek powiedział: „Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli i tak”. Oczywiście to nie jest uwaga do RP, ale do całego zachodu – tego co ma środki i możliwości. Co do akcji zbrojnej nie mam na myśli zajmowania Grodna, Brześcia, czy ataku na Kaliningrad. Uderzenia precyzyjne z naszego terytorium na wroga poruszającego się w kolumnach na terenie Ukrainy i to tylko w bliskim pasie przygranicznym do 50, max 100km. Tragedią jest to, że nie mamy za bardzo czym. Kraby to zasięg rzędu 40-50 km. A dalszy zasięg to już by musiało lotnictwo robić. No i jakieś małe grupy naszych komandosów. Tak to widzę. 

 36. Dopuszcza Pan myśl że USA nie mogą w tej chwili nic zrobić nawet w postaci pokazuwki z przerzutem ciężkich dywizji na granicę federacji i Białorusi nie ogłosili nawet że oficjalnie będą dostarczać broń i amunicję Ukrainie.Dlaczego jest brak reakcji USA na groźby Rosji w kierunku Szwecji i Finlandii na pomysł by wstąpić do NATO.

 37. Spokojnie taktyką Ukraińców prowadzą dobrzy fachowcy. Mają wiedzę na temat położenia jednostek w czasie rzeczywistym dlatego tak dobrze manewrują i zadają Rosjanom straty.

 38. Zieliński to dla mnie bohater i mąż stanu.A miałem złe zdanie o nim źle go oceniałem.Co zrobią Rosjanie jak trafi do niewoli.Pewnie odwalą pokaz w stylu proces stulecia.

 39. Jak dla mnie ichni Prezydent, to zgrana karta, belfował, ufny w jakiś gwarancje, aż tu Putin powiedział sprawdzam.

 40. Mają lata doświadczeń, niech to teraz procentuje. Oby na kremlu zaczęła się sraczka. Biorę różaniec do ręki, Boże broń Ukrainy!!! Zełeński – chwat.

 41. A co na to potomkowie pomordowanych na Wołyniu?

 42. Biden ogłosił dzisiaj o dużej pomocy wojskowej.

  Najpierw była modlitwa z żoną (nie lekceważę modlitwy).

  Potem pierwsze sankcje.

  Dzisiaj mowa o dużej pomocy wojskowej.

  Być może czekał, czy Ukraina ma wolę walki itd?

  Kazachstan powiedział „nie” Putinowi – może uznał, że szala się przeważyła?

  Niemcy teraz wysłali 5 tysięcy hełmów.

  Pioruny chyba dotarły w tym tygodniu.

  Pytanie jaką kartę szykuje Putin na wypadek przeciągania się walk?

 43. Podobnie jak potomkowie zabitych na Zaolziu. To nie jest moment do działań w tej sprawie.

 44. Na Ukrainie mieszkają też Polacy. Czy myśli Pan, że kule będą wybierać? I jak Pan sądzi w jaki sposób potraktują ich Rosjanie?

 45. Dopuszczam, że USA będą robiły operacje tajne, o których mam nadzieję ani Pan ani ja nie będziemy wiedzieć.

 46. Moskwa musi być wymazana jak niegdyś Kartagina

  Oby to się spełniło.

 47. Kazachstan odmówił Rosji, bo jest bardziej pod kuratelą Chin i mógł sobie na to pozwolić. Tokajew mówi ponoć po mandarynsku.

 48. Trochę infantylnie, ale ok. Jak mówi przysłowie „człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi”. Jak Putin potraktuję ukraińskich Polaków? Źle. Bo rząd polski woli dbać o ukraińskich uchodźców, niż o swoich współplemieńców, ale to nic nowego w naszej historii. Wielcy nasi patrioci leją na naszych, a nas się szantażuję moralnie, dzięki takim wpisom jak Pani, zatroszczmy się jeszcze o psy z Ukrainy i będzie cacy.

 49. Ukraina walczy bardzo mądrze

  I dlatego w czwartym dniu straci stolicę.

  Popełnili szereg błędów – a najważniejszy jest taki, że dali się związać na kilku frontach przy granicy. W Donbasie zupełnie niepotrzebnie trzymali najlepsze siły, których w ogóle nie mogą przerzucić pod Kijów bo to 300 km po drogach, a w powietrzu latają ruskie śmigłowce i samoloty. No i artyleria rakietowa precyzyjna – Kacpa specjalnie na początku użył tylko 40-tu. Teraz gdyby tylko Ukraińcy próbowali coś istotnego przerzucić to będzie masakra. Dzisiaj dali się przepołowić wzdłuż Dniepru mniej więcej, a Kijów jest otoczony. Tzn. jest po wojnie. Dla nas to bardzo niedobra wiadomość.

 50. Jedź do Moskwy i tam debatuj na ten temat, tylko weź Korwina i Brauna.

 51. W Moskwie? Jak największy problem jest tu na miejscu.

 52. Kijów otoczony? Naprawdę? Przecież ruskie i tak najmocniej uderzyłyby na tym odcinku, gdzie siły ukraińskie będą słabsze. Wszystko jeszcze jest w grze. Oby ewentualna utrata Kijowa nie podłamała mołojców.

 53. Daj pan spokój. Właśnie rozpoczęła się bitwa o Kijów. Już w trzeci dzień! Znaczy się – koniec wojny bliski.

  Zdobycie Bagdadu przez US Army było po trzech tygodniach – a kraj był mniejszy, i przewaga Yankee dużo większa niż teraz Kacapia ma nad Ukr. Niemcy pod Warszawa byli dopiero po 8-miu dnach, a mieli blisko, i mogli zaatakować Polskę ze wszystkich praktycznie stron. Zdobyli naszą stolicę chyba w 18-tym dniu, ale na wschód wszedł Sowiet (1,2 mln żołnierzy) i zajął pół kraju, no i Polska była mniejsza terytorialnie i bez wsparcia sojuszników (sprzęt, wywiad)

 54. Nie szantażuję emocjami. Jestem przekonana, że polski rząd o nich zadba. Nie musi tego głosić wszem i wobec, lepiej takie rzeczy czynić dyskretnie.

 55. Polacy,Ukraińcy, Białorusini i państwa bałtyckie powinny dawno stworzyć ścisłą federację gospodarczą,wojskową,kulturową.Ale to z winy Polaków nigdy do tego nie doszło najpierw pokój Ryśki Dębski i jego banda pokazała tamtym narodom środkowy palec.Drugi moment to upadek komuny czas gdy Polacy zwariowali na punkcie zachodu nawet nie spojrzeli na wschód a jak patrzyli to z obrzydzeniem .Każdy z nas poszedł swoją drogą obrażony i zły.A tym czasem Niemcy i Rosja robi swoje.Co będzie dalej nikt nie wie.

 56. A u nas w Czechowicach-Dziedzicach powiewa pod budynkiem gminy flaga ukraińska. Mam swój pogląd na ten temat, ale głupoty ludzkiej nie przekonasz.

 57. Myślę podobnie. Żal. Jedyne pytanie, dlaczego Polacy to olali? Sami z własnej woli, czy czasem….

 58. Biorę Pani słowa, za dobrą monetę, oby tak było.

 59. Z tego co obserwuję.Miasta Charków,Sun,Mariopol tam nie ma związanego frontu przez jednostki operacyjna tam trwa obrona uporczywa na nasze okopali się i walczą do ostatniego naboju.Jednostki operacyjne działają w polu niszczą Rosyjskie środki zaopatrzenia rwią linie wciągają w zasadzki tzw.kotły a potem odskakują .Rosjanie próbowali opanować Kijów z marszu ponieśli ogromne straty wybito im w walkach o lotnisko elitarną jednostkę.Kijowa nie opanują tym co na razie mają.Drugi dzień opowiada Pan o klęsce a Ukrina dalej walczy.

 60. Ja z góry przepraszam, ale dla mnie to fenomen. Ja jestem wychowany na przesuwanych frontach.

 61. Na Ukrainie działają kościoły, a polski rząd ma bardzo dobre relacje z nimi. Polacy są tam obywatelami państwa ukraińskiego i obowiązuje ich lojalność wobec tego państwa. My też chcemy by ludzie, którzy mieszkają w Polsce, a są innej narodowości byli lojalni wobec naszego państwa.

 62. By przesuwać fronty trzeba mieć milionowe armię. Tam w polu jest 100 tyś Rosjan i 120 tyś Ukraińców.Te jednostki trzeba rotować,karmić dawać wszystko potrzebne

  do walki Rosjanie to ciągną w kolumnie za operacyjnymi mają tego na 4 ,pięć dni ich kompanie wyglądają jak tabory cygańskie.Ukraińcy im to rozwalają  a sami mają zaopatrzenie w magazynach zapasowych utajnionych o których wie tylko dowódca kompanii.Wchodzą w kontakt ogniowy rozwalają i robią odskok małymi grupami plutonami być może siłą drużyny.Odpoczynek uzupełnienie i dalej w pole.

 63. Proponuję szklankę zimnej wody – doustnie lub na głowę. Potem proszę się rozpędzić i uderzyć mocno w ścianę. Powinno być lepiej.

 64. Ale nie uciekł po 48 godzinach jak ci od piłsudskiego w 39.

 65. Tak już robią.Ukraińcy mają przekaz informacji o ruchach wojsk w czasie rzeczywistym dzięki Amerykanom.Podejrzewam że w USA jest drugi ośrodek koordynacyjny w tej wojnie zsynchronizowany z Kijowem.

 66. Turcy blokują Bosfor dla ruskiej floty. Może w jakiś sposób wejdą do akcji. Oby nasi też coś zaczęli kalkulować.

 67. Jestem wychowany na II wś. z małymi korektami: wojna w Bośni i dwie w Zatoce. Jedno się nie zmienia, jak mawiał Napoleon „wojsko maszeruję na żołądkach”.

 68. Nie wiem czy ikonki sie pojawia,ale na 100% popieram coryllusa!Niech Zyje Braun,na premiera go !!!

 69. Wolałbym aby to Turcy uderzyli. Mają dużą armię i interesy w tureckich republikach środkowego wschodu. Niech dzielą stację benzynową na kawałki. A przynajmniej z taką myślą walczą.

 70. A ty bracie musisz od teraz zadbać o siebie, gdzie indziej

 71. Może jak już przyjedzie 1 Brygada Pancerna z USA to Turcy się ośmielą. Bayraktary mogą sobie latać via Bułgaria i Rumunia do naszych dzielnych mołojców.

 72. Cisnienie, tak pan podkrecil pilke ze wszyscy tylko patrza i nie ma sie jak przyczepic tak zawija. Gratulacje! Trolle slabo ni wpizde ni w oko. Pozdrawiam.

 73. powinien Pan umieścić na swojej stronie zajebiści  duży napis „sława ukrainie, sława heroją”

 74. W swoich ostatnich przemówieniach prezydent Putin wielokrotnie dawał do zrozumienia, że ​​okno czasowe na obronę Rosji przed planowanym okrążeniem zachodnią bronią jądrową jest coraz krótsze. W oczach wielu Rosjan Putin zbyt długo wahał się przed stanowczym odrzuceniem nadchodzącego zagrożenia. Nadchodzące zagrożenie to: amerykańskie bomby atomowe są przechowywane w małym miasteczku Büchel w Niemczech. Są teraz wymieniane na nową, bardziej efektywną generację bomb atomowych. Te bomby atomowe trzeba jakoś na Rosję wystrzelić. W tym celu USA opracowały nowe pociski ziemia-ziemia systemu Dark Eagle. System Dark Eagle składa się z czterech ogromnych ciężarówek. Na każdej ciężarówce znajdują się dwie rakiety ziemia-ziemia. Pociski te mogą katapultować głowice nuklearne generacji B61-12 z czterokrotnie większą prędkością dźwięku do rosyjskich metropolii, takich jak Moskwa, w ciągu zaledwie kilku minut. Czas uderzenia w Rosję jest dodatkowo skrócony przez fakt, że te transporty Dark Eagle będą przewożone tam i z powrotem przy rosyjskiej granicy na Ukrainie. W przyszłości nie będzie zatem już okna czasowego, w którym można by jeszcze uniknąć takich pierwszych uderzeń. W tej chwili Rosja  może jeszcze jedynie przeprowadzić kontratak nuklearny. Kontratak Rosji nie będzie miał jednak wpływu na Stany Zjednoczone. Europa Środkowa, a przede wszystkim Ukraina, Polska i Niemcy zostaną wówczas atomowo przekształcone w krajobrazy księżycowe. To oczywiście jest tylko taki ewentualny choć niestety całkiem realistyczny scenariusz.

 75. sława ukrainie heroją sława to od dziś motto Pana strony.

 76. Już nie wiecie co wymyślać za bzdury. Tak czy siak mogą dostać atomówką i to od dziesięcioleci, a tu jakieś kocopoły, że takie nowe rakietki zrobili, więc Putin musi, bo go okrążą… Jeszcze efekt będzie taki, że Szwecja z Finlandią wejdą do NATO. To chyba się okrążenie zacieśni wtedy?

 77. Rosjanom zostaną tylko Chiny.Niemcy też pewnie nie przewidzieli że Ukraińcy tak dzielnie walczą.Jak liczby 8000  zabitych Rosjan jest prawdziwa to działania się załamią i morale wojska też.

 78. Borys. Jesteś pono robotnikiem, zresztą ja z potrzeby dnia także. Ale nachodzi mnie myśl. Jakim kluczem ty pracujesz?  Francuskim ?

 79. mój klucz jest prosty, polski, a Coryllus spłaca granty jakie dostał od rządu. sława ukrainie sława heroją nadchodzą nowi nabywcy książek Gospodarza, trzeba trochę narracje zmienić, ale św. Andrzej Bobola się nie pogniewa.

 80. Nie wiem jak dla Pana ale na dzień dzisiejszy dla mnie Sława Ukrainie i jej bohaterom walczącym z Rosjanami którzy udowodnili że jak coś krwawi to można to zabić bo niestety my Polacy ostatnimi czasy uwierzyliśmy w legendy których nie ruszysz nie przeskoczysz typu bez Unii umrzemy z głodu i w nędzy.Armia nam nie potrzebna bo na co Czesi nas nie napadną a na Ruskich o to panie nie poradzisz jak łone się wkurzą na nas to zostaje prześcieradło na grzbiet i czołganie w stronę cmentarza.

 81. szanuję Pan poglądy, chociaż ich nie akceptuję, dalsza wymiana poglądów nie będzie mozliwa, bo Gospodarz banuje sceptyków, no cóż wzięło się kasę trzeba spłacać długi.

 82. u nas w Księstwie Cieszyńskim nawet martwemu Czechowi nie ufamy 🙂

 83. Skoro media potrafiły rozpętać to pandemiczne szaleństwo to jak mogą rzetelnie  relacjonować sytuację na Ukrainie ?

 84. Votum separatum – w formie wiersza Kazimierza Wierzynskiego

  Ballada o Churchillu – YouTube 

  Zauwazam tu zgodny front przeciw panom Brownowi i Gryguciowi … Niewazne.
  Wazny dla mnie jest ten wiersz – bo jesli czegos w zyciu nienawidze to wlasnie cynicznej zdrady, w czym specjalizuja sie angole.
  Inni zwyrole sa w swych bezecenstwach mniej lub bardziej UCZCIWI.

 85. A walonki panowie sobie już kupili?

 86. Zadaję sobie to samo pytanie.

   

  Myślami wracam do grudnia roku 2014 kiedy to niejaki józio bajden był w ciągłym kontakcie z ówczesnym prezydentem Ukrainy uspokajając go, a jednocześnie rozdmuchując majdan. Państwo którego prezydentem jest aktualnie józio jawnie planowało wtedy pucz na Ukrainie (pamiętamy słowa Pani viktorii 'fck the eu’ nuland). I myślę sobie, komu można w takiej sytuacji ufać?

   

  Uchodźcom ukraińskim trzeba pomagać, ostatecznie to Rosja zaatakowała Ukrainę – nie na odwrót. Raczej się nie zanosiło żeby Ukraińcy mieli zaatakować Rosję (nie są wariatami?), więc opcja ataku wyprzedzającego nie wchodzi w grę.

   

  Obyśmy się nie dowiedzieli o naszym losie wybuchami na lotnisku o 5 rano, Boże nie dopuść…

 87. Chiny nie są sprzymierzeńcem byłej Rosji.

 88. No cóż. Sprawa twoich wypoiedzi jest banalna.  Nawet anality Sykulski się pokajał. Przyznał, że popełnił błąd. A pan? Jaki pan popełnił błąd?

 89. Robi pani z tego miejsca magliel.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.