paź 142023
 

Dziś będzie krótko, bo muszę lecieć na konferencję. Tomek był ostatnio na festiwalu komiksów w Łodzi. Dziś podesłał mi informację o nagrodzonej tam pierwszą nagrodą pracy. Oto ona:

https://kultura.com.pl/kultura-gniewu/454-festiwal.html

Nagrodę tę wręczał Grzegorz Rosiński, sławny autor komiksu o Thorgalu. Nie wiem jak pan Rosiński może się tak poniżać, ale widocznie dobrze mu za to płacą. Może też w grę wchodzą jakieś inne przymusy.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=703520415139379&set=a.481154727375950

Na tym przykładzie widać wyraźnie, co to jest ta sławna popularyzacja kultury i edukacja młodych, czy też dawanie im szansy. To jest unieważnienie wszelkich oznak talentu, pracowitości i wytrwałości. Jest to też, przy okazji, promocja komunizmu w postaci czystej. Dla wszystkich jest bowiem jasne, czym jest narracja, jaką tu mamy, opowiadająca o rzekomym uchyleniu okna do wolności. Zwyczajowego pytania ile za ten format zapłaciło ministerstwo kultury, nie ma nawet co zadawać.

Być może jest tak, że człowiek naprawdę utalentowany nie może promować propagandowych kłamstw. Trzeba znaleźć kogoś, komu ciocia, albo koledzy powiedzieli, że ładnie rysuje, bądź pisze, i takiemu wręczyć nagrodę. Potem idzie już z górki. No to tyle. I do jutra.

  Jedna odpowiedź do “Dewastacja talentów”

  1. Talent może docenić tylko inny talent.

    Ale widać, że inny talent można kupić za antyczny talent  😉

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.