kw. 032014
 

Pamiętacie jeszcze małego Filipa? Tego co ma autyzm i przymus odprawiania nabożeństwa, jak tylko usłyszy jakiś dźwięk kojarzący mu się z mszą świętą? Jego tata stracił pracę, a mama straciła ją już dawno. Jacyś ludzie (ludzie?!) grożą, że odbiorą Filipa rodzicom. Jutro od 17.00 w Grodzisku Mazowieckim odbywać się będzie zbiórka pieniędzy przeznaczonych na pomoc dla Filipa, a o 18.00 będzie koncert Tomasza Szweda w tej samej intencji. Będzie tam także można kupić moje książki z autografem. No więc jeśli ktoś ma czas i ochotę, niech wesprze Filipa i jego rodzinę. To pisałem ja trener 3 klasy, leszczyna pospolita, łubu dubu, łubu dubu….

Szczegóły maci tu na plakacie, który wlewa się wolno, ale za to jest bardzo wyraźny. https://www.dropbox.com/s/380d58uyg74xa3n/Plakat_Koncert%20_dla_Filipka_420x600_MADAS_v_18.03.14.pdf

A jak ktoś ma może jakąś pracę do zaoferowania dla rodziców Filipa to może się zgłosić jutro do organizatorów.

  7 komentarzy do “Dla tych z bliska”

 1. jasne , że pamiętam Filipa , który odprawia nabożeństwa . Ja pamiętam dzieci . Ale jak mogę pomóc z Krakowa ?
  czy możemy pomóc na odległość ? jakieś konkrety .

 2. Link do tego plakatu dał ktoś pod tym samym tekstem coryllusa na salon24 otwiera się plakat , istotnie powoli , i okazuje się że sprawcą jest Fundacja Zdążyć z Pomocą …. Zbierają dla Filipa Kucharskiego . Jest numer konta i wszystkie dane , bank itp . nie trzeba być na koncercie osobiście , żeby pomóc .

  Jeśli moge podpowiedzieć , proszę nie wstydzić się nawet drobnych kwot ….. jeśli to będzie masowe , to się uzbiera , ja już to widziałam w przypadku innej osoby . Nawet 20 czy 50 zł daje w sumie dużo ……. Jak ktoś może więcej to super 🙂 🙂 🙂

  Jestem uczulona , po krakowskiej sprawie państwa Bajkowskich , która wszyscy znamy … A tu chory dzieciak ….. bez rodziców może zostać .

 3. w Szwecji w 2012 odebrano rodzicom 20 000 dzieci. W 9cio milionowym kraju. Cóż to za kręcenie lodów dla urzędników, skoro za „zaopiekowane” dziecko rodziny zastępcze (najczęściej skoligacone z urzędnikami) dostają wielki szwedzki socjal? W Polsce prawo (podpisane przez panów B. i D.) jest identyczne ze szwedzkim, ale kasa mniejsza, stąd i skala Zła na szczęście póki co nieporównywalna. Najgorsze jest, że musimy to Zło finansować.

  Poczytałem o Bajkowskich. Straszne. Na Filipa wpłacam.

 4. Znaczy kapitan podał aktualny kurs dla nawigatorów – czyli: kurs Filip!!!
  Tak więc, niech ze wszystkich możliwych stron popłynie wsparcie dla niego…

  Ja też przyłączę się do tego wsparcia.

 5. po powstaniu podatku „na najuboższych” dobroczynność oddolna zanika praktycznie wszędzie. Szatan by tego lepiej nie wymyślił. Wbrew trendom, kurs na Prawdę!

 6. To dobra okazja na jałmużnę wielkopostną.

 7. I ten sam pomysl z procentem od pidatku na Kosciol. Albo zostanie w kieszeni tylko trzeba wypisac sie z Kosciola. Tez swietne.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.