kw. 032014
 

W Arkadach Kubickiego pod Zamkiem Królewskim w Warszawie startują dziś XX Targi Wydawców Katolickich. Będę tam od 10.00, o ile się nie spóźnię, książki zawiozłem wczoraj, ale okazało się, że tych najważniejszych wziąłem za mało. Co za świat, wszystko przez to, że Wierzący po mnie nie przyjechał. Był bowiem „we świecie”. No, ale dobra, jakieś książki tam są i jeszcze koszulka z nowym rysunkiem niewolnika, ale nie mam tej koszulki, za dużo, więc jak ktoś chce mieć kolekcję powinien się pospieszyć. Soisko mam prawie przy samej kantynie, łatwo trafić.

Do zobaczenia

  13 komentarzy do “Targi książki rozpoczynają się dziś właśnie”

 1. są tu warszawiacy … jak ktoś trafi na targi , to my pozostali , prosimy o opowiesci ze spotkania z Gabrielem Maciejewskim , bo On pewnie podsumuje targi już na końcu …… Bedziemy tu zaglądać w oczekiwaniu na relacje 🙂

 2. Ja dopiero w pt lub sobote usciskam Leszczyne.
  Zrbie fotke i zamieszcze jak Leszczyna rosnie pod Arkadami 😉

 3. dzięki , czekamy na resztę
  każda rozmowa będzie na pewno inna , to się uzbiera

  słuchajcie , kto nie ma …… ja już pooglądałam i przeczytałam troszkę Kwartalnik Szkoła Nawigarorów …. mam też poprzedni …..moim zdanie taki komplecik , to poza świetną lekturą , to może być 100% kolecjonerska seria !!!!

  a tekst o Boboli kyórego kawałkiem nas tu nęcił Gabriel przeczytałam pierwszy mimo że wczoraj skończyłam remont , jest sprzątanie i padam na nos ……

  to jest duży tekst , i tak nie wyczerpuje całości , bo to by już musiała być większa praca … to jest temat rozwojowy … jak to śledztwo 🙂 …..

  Wszyscy mamy tam jeszcze coś do roboty , do dodania 🙂

 4. „odtąd nie ryby, ale ludzi łowić będziesz” tak mi się wieloznacznie skojarzyło.
  I z tym handlem i z Panią, pani Mario, i trochę przewrotnie z nowym rysunkiem niewolnika.
  Poza tekstem pana Leszczyńskiego ciekawym wielce tekstu Kossobor.
  Jeszcze nie zamówiłem. Czekam na dopływ gotówki, żeby nie zasilać Poczty, a raczej Księgarnię większym na raz zamówieniem. Kolekcja – oczywiście że tak. Unikat na skalę światową, jak mniemam.
  Kwintesencja Polskości.

 5. na tekst pani Hanki rzuciłam okiem , ale i tekst bosona o fizyce bardzo polecam …. nie jest tym czego by się mozna spodziewać …

  jak skończę porządki po remoncie , co jeszcze potrwa , jutro przyjdzie pomoc …. to sobie siadę poczytać , bo to szkoda dosłownie tak na szybko , z łakomstwa 🙂

  odtąd ryby będziesz łowił …

  Słuchajcie .. coś wam powiem …. ja komentuje też na salonie … tam mam nick Ravenna … jak mi dziecko w pośpiechu , jak to młodzi zabiegani , zakładało konto to nie było jasne czy chcę maria … i na wszelki wypadek miałam wymyślic coś innego …

  ja tam piszę trochę w innych sprawach i nie chce mi sie już tu dublować … jakby ktoś był ciekaw
  choć niektórzy sami spostrzegli , że ja to ja .. tu i tam .. :))))))

 6. nie bywając często na salonach, nie mogłem tego dostrzec. Nadrobię, poszukam. Ravenna, ładnie. Historycznie i ptasio, do wyboru.

 7. Boson …. nie wiedziałam , że Pan się tu poznęca nad nami :))) czy Gabriel jest na końcu , w lustrze ?????

  przecież sto razy piszę , że źle widzę , mało oczu nie wypatrzyłam :))))))

 8. „Jestem wirtualną rybką jeśli mnie uwolnisz spełnię trzy Twoje życzenia” ha, ha , ha – no teraz wiemy skąd się wzięła idea programów wyborczych, to jest wzięte z bajki „o rybaku i złotej rybce” – wzorując się na tym casusie każdy potencjalny poseł obiecuje „jeśli mnie wybierzesz ….to spełnię Twoje życze nia.” No to wyborca wybiera i mimo dokonanego „racjonalnego” wyboru nadal pozostaje przy pękniętym korycie, porwanych sieciach i starej chałupie,…… dlaczego ?? bo wg bajki rybak zdenerwował rybkę a w przypadku realnie obiecującego posła, to …. poseł bardzo się starał, ale koalicja nie pozwoliła na realizację obiecanych trzech życzeń,… ale przy następnych wyborach … … poseł znowu będzie się starał życzenia zrealizować….

 9. co do bajek , to bardzo aktualna jest ta o nagim królu Andersena / nowe szaty króla /

  o tym fakcie doniosło dziecko , bo reszta siedziała cicho !

 10. No tak reszta widząc nagiego króla siedziała cicho, bo jak pwiedzieć ałtorytetowi, że jest nagi (że gupi jest).
  Byłam chwilę na Targach , kupiłam sobie : „resortowe dzieci”, znajomym „Szkołę nawigatorów”, córce I tom „Baśni jak niedźwiedź” (swojego egzemplarza nie pożyczam, bo jest pokreślony w taki sposób jak ja lubię), , książkę z serii 7 grzechów głównych „Gniew”, bo to moja wada, no i czytam, że ” gniew pojawia się jako reakcja na doznane zło ….(w efekcie) … eliminuję z życia tych co mnie złoszczą”, Także nabyłam J. Szarka „Powstanie styczniowe.Zryw wolnych Polaków” oraz czasopismo Cywilizacja bo w środku były intersujące mnie artykuły o ekonomii klasy średniej ekonomii kompradorskiej, kapitalizm – interwencjonizm. No i po sąsiedzku jest pewien problem, to niejako z myslą o sąsiadach kupiłam i im pożyczę „Depresja u dzieci i młodziezy. jak odzyskać radośc życia?”
  Jutro będzie podpisywane „Powstanie styczniowe…” to chyba odwiedzę Targi ze względu na autograf jarosława Szarka.

 11. Gniew się z wiekiem wycisza :)))
  Ten artykuł o ekonomi by mnie interesował , bo to moja tematyka choć tu u coryllusa to nie wychodzi na jaw .

  Jeśli ktoś ma czas zajrzeć na salon24 to jest tam od rana nowy krótki tekst coryllusa o klubie ronina i pewnym problemie …. i dyskusja .

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.