gru 082017
 

Tekst dziś późniejszy nieco, bo fatalnie się czułem z rana, a przede mną jeszcze spotkanie, więc musiałem trochę poleżeć. No, ale już mi lepiej. Wczoraj w nocy dowiedziałem się, że Mateusz Morawiecki został premierem, a dziś z rana przeczytałem tekst Toyaha o przemyślnych planach Jarosława Kaczyńskiego związanych z Morawieckim właśnie. Od razu mi się zrobiło gorzej. Dziewczęta i chłopcy, możecie mi nie wierzyć, ale Mateusz Morawiecki to jest ten pan, który chce zastąpić na stanowisku p.o. króla Polski Lejba Fogelmana. Jarosław Kaczyński zaś tylko mu w tym przeszkadza. Wszelkie więc dywagacje nad planami tych trzech osób plus Beata Szydło, zmierzające do konkluzji, co oni razem chcą nam zrobić dobrego, by Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostaniej, są warte funta kłaków. Mechanizm jest taki – jeśli się kogoś awansuje w sytuacji kryzysowej albo przymusowej, to ten ktoś z automatu staje się zarządcą zasad gry. I przeważnie wyznacza nowe. W świecie gangsterów kończy się to zwykle usunięciem starego bossa, który nie zrozumiał nowych czasów i uwierzył, że będzie wieczny. Ten nowy dostaje nowe gwarancje i nowe wspomaganie, otacza się nowymi ludźmi, którzy muszą zapracować na nowo na jego łaskę. Starzy zaś idą w odstawkę. To nie jest tak, że premier jest kukłą. Jeśli do tej pory mówiło się o konflikcie pomiędzy prezydentem a prezesem, to teraz dojdzie nam nowy konflikt – pomiędzy premierem a prezesem. Marowiecki został premierem w myśl wcześniejszych grubo ustaleń i to właśnie było celem dobrej zmiany. Po co on tym premierem został dowiemy się wkrótce. Ja jestem na 100 procent przekonany, że nie z tego powodu, by poprawić nam cokolwiek. Ktoś może powiedzieć, że ja mam uraz do Morawieckiego, bo mi przez niego Janke ukrył blog na pół roku. Może mam, może nie mam, ale fakt pozostaje faktem. Facet wkracza do polityki i jest osłaniany medialnie przez tak zwanych wybitnych publicystów, czyli przez takie autorskie zero jak Igor Janke wyznaczone na to stanowisko przez nie wiadomo kogo. No, a jeśli tak, jeśli zmuszeni jesteśmy wierzyć w to, że Janke to autor, to może także zmuszeni jesteśmy wierzyć, że Morawiecki to polityk? Nie macie takiego wrażenia? Ja mam.

Morawiecki został premierem wyznaczonym przez Jarosława Kaczyńskiego, ale on nie będzie robił polityki Jarosława Kaczyńskiego, będzie robił swoją politykę, a raczej politykę tych, którzy go wychowali. To jest pewne. Mianowanie Morawieckiego to ustępstwo. Toyah pisze, że został on mianowany, żeby usunąć Macierewicza. Jeśli prezes i Beata Szydło nie potrafią usunąć ministra obrony to znaczy tyle jedynie, że on ich może usunąć. Na jakiej więc podstawie sądzimy, że Morawiecki będzie posłuszny Kaczyńskiemu, a nie wejdzie w porozumienie z Macierewiczem ( rzeczywiście czy rzekomo wrogim prezesowi i Beacie) i obaj nie zrobią porządku według własnych zasad? Premier z gwarancjami międzynarodowymi i taki minister wojny będą działać razem. Wesoło będzie jak nie wiem co. Ja sobie przypominam jak Morawiecki, jeszcze jako prezes WBK przysłał do mnie takiego emisariusza, żeby zaproponować mi sfinansowanie kolejnej książki. To było po napisaniu pierwszego tomu Baśni. Ja oczywiście aż podskoczyłem z uciechy, poszedłem do tego WBK i jak głupi opowiedziałem temu chłopakowi o czym będzie kolejny tom. Oczywiście nie był to zestaw patriotycznej apologetyki, jak się wydawało Morawieckiemu, który w takich treściach widział jakiś sens. Było to coś zgoła innego. Oczywiście żadnych pieniędzy nie dostałem, a II tom Baśni wydałem na własne ryzyko licząc na to, że druk sfinansuje się ze sprzedaży. Udało się. Trudno po tych niewielkich, ale znaczących doświadczeniach, mieć jeszcze jakieś złudzenia wobec Mateusza Morawieckiego. Przypomnę też, że jego wejście do polityki poprzedzone zostało wydaniem humorystycznej bardzo książki zatytułowanej „Twierdza” napisanej przez Igora Janke. Książka ta ma pewien charakterystyczny rys, ona jest adresowana nie do rzeczywistego czytelnika, ale do czytelnika takiego jakim go widzą Igor Janke i Mateusz Morawiecki. Już po kilku stronach przekonujemy się, że ten czytelnik to kretyn. Nikt nie może spokojnie czytać o tym, że na politechnice we Wrocku zrobili potajemnie ckm z zamiarem użycia go w przyszłym antykomunistycznym powstaniu. Jeśli ckm, to od razu na scenę wkracza minister Macierewicz z tą charakterystyczną pewnością siebie w oczach, minister, który wszędzie był, wszystko widział i wszystko wie. Wie na przykład, że Polacy muszą mieć w każdego gminie pomnik smoleński, bo bez tego nie zostaną prawdziwymi patriotami. Myślę, że pan minister przyklasnął jak dziecko w obie dłonie, kiedy tylko przeczytał w książce Jankego o tym cekaemie. To są bowiem klimaty, które on hołubi w sercu, które go rozgrzewają i będzie próbował, wcześniej lub później nas także do nich przekonać.

Jeszcze raz więc – Mateusz Morawiecki idzie po władzę prawdziwą, a to znaczy, że pierwszą rzeczą jaką zrobi będzie wydostanie się spod kurateli Jarosława Kaczyńskiego, a być może nawet trwałe tegoż Kaczyńskiego usunięcie. Taki manewr udać mu się może tylko wtedy kiedy będzie miał zdecydowanych sojuszników takich jan Antoni Macierewicz, o którym można wiele rzeczy powiedzieć, ale z całą pewnością nie to, że ma on jakieś wahania.

Wy na to rozpoczynacie dyskusję o tym, że zmiana na stanowisku premiera spowodowana jest chęcią osłonięcia prezydenta Dudy, czy może wykreowaniem Beaty na prezydenta stolicy, a następnie Polski. Ci ludzie, o których dziś mówimy nie współpracują ze sobą. Oni walczą i to walczą naprawdę. Ktoś Kaczyńskiemu podsunął Morawieckiego, a on się musiał na jego kandydaturę zgodzić, teraz zaś realizuje kolejne punkty umowy. Jaki będzie tego koniec nie wiemy. Czekajmy nań w spokoju.

Trochę lepiej się czuje więc chyba pojadę na rynek zobaczyć jak tam jarmark bożonarodzeniowy. O 19.00 pogadanka. Zapraszam.

  257 komentarzy do “Dramat trzeźwych entuzjastów 2”

 1. Kubeł zimnej wody na rozgrzane głowy jak najbardziej na miejscu.

 2. Taki link wrzuciła wczoraj Kossobor pod notką Magazyniera w SN:

  https://www.salon24.pl/u/loremipsum/827218,kim-pan-jest-panie-morawiecki

  Bardzo dobrze uzupełnia Twoje mało optymistyczne spostrzeżenia.

 3. znam te fakty

  czy wierzymy JK?

  że wie co robi?

 4. że wie co robi?

  Magazynier pyta o to samo, w SN. Czy Prezes wie, co robi.

  Odpowiem przewrotnie – tak prezes wie, co robi – pytanie czy my wiemy, co robi prezes i czy to jest to, czego byśmy oczekiwali.

 5. tak, o to pytałam

 6. MM był od początku przewidziany do rządu

  niezależnie od wygranej partii

  czy JK musiał go wziąć do rządu?

  musiał

  czy zechce się wykręcić?

 7. No właśnie, prezes miał wczoraj zaskakująco dobry humor…

 8.  ”Po co on tym premierem został dowiemy się wkrótce”    To wspaniałe, wielkie wyzwanie dla mojego syna Mateusza Morawieckiego i dalszy ciąg dobrej zmiany; jego osoba i działania będą bardziej jednoczyły Polaków i Europejczyków…

 9. Kto wie czy Morawiecki to nie taki drugi Mazowiecki. Niby nasz nowy „niekomunistyczny”, a jest tylko po to źeby wszystko było po staremu. By zadłużenie rosło w siłę a postkomunisci  (szeroko pojęci) źyci dostatniej; ). Oczywiście w propagandzie będzie inaczej a często zupełnie odwrotnie  😉

 10. będą nam szumiały husarskie skrzydła 🙂

 11. 100%: off-topic,: Czy Autor nie zastanawiał się nad stoiskiem na konwentach, jak ostatni Warsaw Comic Con (właśnie się skończył), wiem że tu tego typu zbieranina jest traktowana mocno z dystansem, ale myślę że komiksy Coryllus&Bereźnicki (zwłaszcza myślę o mojej ulubionej okładce z Pisłsudskim) zyskałyby tam popularność, a to rynek z zupełnie innej bajki.

 12. Kornel Morawiecki i jego rozmowa z Braunem na youtube

 13. Polska rośnie w siłę.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ustawa-o-rynku-mocy-energetyka-gielda-sejm,185,0,2393017.html

  Mamy za to zapłacić ponoć tylko 2 zł miesięcznie więcej (choć w innym artykule obiecywali, że tylko 10 zł miesięcznie).

 14. MM premierem został – bo miał. Prezes wiedział co robi, tylko – czy chciał.

  Dokładnie tak samo wczoraj pomyślałem przy programie p.Pospieszalskiego na ww. temat.

 15. Bo co innego emocje a co innego konkrety. Np. 60 tyś przejdzie się po mieście i pomacha chorągiewkami to są emocje,  a 60 tyś straci godziwe dochody jak się zlikwiduje branżę futrzarską i to są konkrety.

 16. Tak naprawdę trzeba patrzeć, gdzie idą pieniądze. A tu mamy

  1) Oferta na 10mld USD za baterie Patriot (pieniądze dla USA) – jest więcej niż 500+, mieszkanie+, seniorzy+ i inne wszystkie plusy rocznie

  2) Porozumienie UK – UE w sprawie brexitu (skąd UK weźmie kasę dla UE do 2022r?). Nie muszę chyba wyjaśniać, skąd wyrastają nogi Młodemu Morawieckiemu

  3) Polski budżet ma się nieźle i Polacy się co nieco ostatnio wzbogacili, więc nadchodzi czas kolejnej JUMY

  4) Stawianie MM przeciw AM może mieć jedynie sens w kontekście pkt 1 i 2. Ale równie dobrze ci panowie mogą współpracować w temacie o którym mówi pkt. 3

  Nie chciałbym obecnie być na miejscu prezydenta Andrzeja Dudy. Jest w sytuacji podwójnego szacha z matem na horyzoncie.

  Al

 17. Sępy krążą czekając na właściwy moment.

 18. przeczytałem tekst Toyaha o przemyślnych planach Jarosława Kaczyńskiego związanych z Morawieckim właśnie. Od razu mi się zrobiło gorzej

  To już mnie nie bawi. Przedtem było o przemyślnych planach Prezesa, który pięknie się różniąc sprawił, że prezydent Duda zamknął usta opozycji i zawetował Ziobrę i Jakiego.

  Aha, i jeszcze niezachwiana wiara w mądrość papieża Franciszka.

  Czy nikt nie widzi stada mamutów w menażerii? Coryllus wspomniał o Fogelmanie. A serialu o Jacku Danielsie nie widzieli, a? A to, że Trump nacisnął guzik w Ziemi Świętej to też nic?

  Wchodzi JP Morgan, więc tornado się zbliża milowymi krokami. Morawiecki podniesie podatki, Duda zapali tradycyjne chanukowe świeczki z Danielsem. Szewach już emeryt. Kiedy Daniels dostanie orła białego? Obstawiam, że na wiosnę.

  A my pod dowództwem ministra obrony wspomożemy wysiłki narodu, z którym od 1000 lat tworzymy rzeczpospolitą przyjaciół.

 19. Pogrubienia są przejawem mojej „inwencji twórczej”:

  [2017-12-08 14:30:48] Warszawa (PAP) – Nominacja Mateusza Morawieckiego na premiera potencjalnie sygnalizuje dobre intencje rządu ws. relacji z Unią Europejską – uważają ekonomiści Goldman Sachs. Zaznaczyli jednak, że nie spodziewają się znacznych zmian w polityce rządu.
  Zważając na jego doświadczenie w negocjacjach z Unią Europejską – brał udział w negocjacjach akcesyjnych Polski do UE – powołanie Morawieckiego potencjalnie sygnalizuje dobre intencje rządu” – napisali w komentarzu analitycy Goldman Sachs.
  „Nie spodziewamy się jednak znacznych zmian politycznych w przyszłości” – dodali.
  W piątek o godz. 16.00 prezydent Andrzej Duda przyjmie dymisję rządu Beaty Szydło i desygnuje na premiera Mateusza Morawieckiego. (PAP Biznes)

   
  Nie odwołując się do przeszłości tego Pana; komunikat ten w mojej ocenie oznacza tylko tyle: sprawdzony w boju, swój chłop, dokona znaczących zmian w układzie [niekoniecznie, a wręcz celowo niewidocznych publicznie]. O czym głośno komunikują jednocześnie namaszczając, mocodawcy.

 20. Zgadzam się całkowicie z Gospodarzem a nie zgadzam się z Toyah’em-arytkuł w SN.

  Nie rozumiem,czy zapomniano rok 2007,znów sprzedano Polakom g…no w pozłacanym papierku.

 21. 1) 500+ kosztuje budżet niecałe 20mld, więc połowe ceny za baterię Patriot.

  2) Myślę że stąd co zwykle, z kieszeni podatników, bo to nie jest tak,  że UK płaci Unii jakoś ekstra, tylko de facto, co to dotychczas.

  3 i 4) Na pewno Morawiecki ostrzy sobie zęby na dobra które chowamy w piwnicach – ale katastrofa finansowa (razem z uderzeniem atomowym na Warszawe) to jedyne dwie siły mogące obalić obecny rząd i myśle że w PiSie o tym wiedzą. A wbrew propagandzie samego Morawieckiego to nie jest tak, że mamy nadwyżkę budżetową i nie musimy pożyczać na rynkach finansowych – i akurat to Morawiecki wie.

 22. jeszcze raz – czy wierzymy JK – że ma pomysł akceptowalny dla nas wyjścia z trudnego położenia

  na pewno zrobił co musiał – czy może to zgrabnie odwrócić?

 23. Shmuel, syn  Yorama i protegowany Barucha – tego Barucha, znalazł jeszcze czas na zapalenie cygara. Miał spory kawałek do przejścia na Wall Street, ze swojego apartamentu przy 5 avenue, mimo tego spokojnie sięgnął po słuchawkę: ” Mati, ty powiedz ten prezes, że Beti to już zrobiła co miała, a mnie sie salda nie zgadzają, a Ty guzdrała. A takie piękne te spółki macie te skarbowe państwowe, to tak ja widzę duże kredyty możliwe i wszystkie będą zadowolone. I lotniska po gminach i elektryki dla wójtów, same potrzebne rzeczy, co kosztowne są. Starczy nawet na Misia z marmuru na Wawelskiem Przedmieściu. Rejtingi cymes będą i pkb ze 10% wam podskoczy, tylko Ty już mnie nie nudź i zajmij się tym, a ta prezes kotami się zajmie, tak to widzę. Ty obiecałeś, ja obiecałem, mi obiecano, więc o co rozchodzi sie ?! „

 24. Horst Lorenz Seehofer jest od  2008 premierem rządu  Wolnego Państwa Bawarii i przewodniczącym  rządzącej tam partii CSU. ( Dla porównania  PKB Bawarii w 2016 roku to ca. 2391 mld zł. a Polski 1851 zł.) W przypływie szczerości a pewnie i goryczy wypowiedział 2010 na kanale ARD (czyli coś takiego jak TVP1 u nas), następujące słowa o tym kto rządzi :

  ”  ci, którzy są wybierani nie decydują a ci co decydują nie są wybierani „.

  Nie mówił nic nowego. To samo twierdziło już wielu polityków w dalekiej  a także i nowszej historii. Jednak  ludzie nie mogą się pozbyć złudzeń i ciągle wierzą w „polityczną scenę” , ten teatr grany przez aktorów tej sceny i nie chcą przyjąć do wiadomości, że mamy w teatrze do czynienia z reżyserem, scenografem, scenarzystą no i przede wszystkim producentem oraz inwestorem.

 25. 1/ 500 plus  kosztuje tyle corocznie, a bateria Patriot całościowo ( i na raty);

  2/ jeśli instytucje w UK posiadają np.  obligacje wyemitowane przez Skarbu Państwa III RP, to odsetki od nich mogą przeznaczyć, na co tylko zechcą. Podobnie jak spłatę rat kredytowych. Czyli, to zupełnie bez znaczenia na kogo rzecz  spłacamy zaciągnięte zobowiązania i nic nam do tego, co wierzyciel z tym zrobi;

  3/ spłycasz zagadnienie tak bardzo, że  sprowadzasz je do poziomu prostactwa.

 26. Znowu nas beda wpuszczac w kanal i okradac-pytanie czy to ta opcja najgorsza czy ta mniejszego zla-jak ta druga to nawet mozna by to zrozumiec(tak sugeruje Matka Kurka)ale jakos ciezko mi w to uwierzyc-sadze ze mielismy lepsze opcje lacznie z renegocjacja umowy ze „sponsorami” ale Kaczynski nie chcial/nie mogl/nie potrafil.

  P.S.No i sposob w jaki przeczolgano premier Szydlo to kompletne chamstwo i brak klasy-tak jakby znak rozpoznawczy co niektorych srodowisk.

 27. P.S.S.Po owocach ich poznamy i bede sie tym „owocom” przygladal znacznie baczniej niz dotychczas.

 28. A tym teatrze jest też kurtyna…

 29. Czy możesz się im przyglądać bez cytowania na tym blogu matki kurki?

 30. 🙂  🙂 nie mogę się nie roześmiać, ładnie napisane 🙂

 31. Podobno zmniejszył zadłużenie wobec zagranicy z 60 do 40% zadłużenia i to jest ten cel strategiczny rządu, za który jest odpowiedzialny (bezpieczeństwo finansowe).

 32. NUM w TV-Trwam leci na żywo właśnie teraz. Można dzwonić i zadawać pytania.

  http://tv-trwam.pl/na-zywo

 33. To nie jest – wedlug mnie, oczywiscie –  zadna kwestia, ze ludzie  NIE  MOGA POZBYC SIE  ZLUDZEN  !!!

  To jest  SMIADOME… i z  PREMEDYTACJA  oklamywanie calego polskiego narodu  !!!   Wystarczy tylko spojrzec kogo serwuje Sakiewicz,  Kurwizja i reszta polskojezycznych merdiow jako „zwolennikow” ostatniej  hucpy – czyli zmiany premiera… to sa  SAMI  SWOI  OSZUSCI  SMOLENSCY…  Pawlowicz,  slynny Rycho Czarnecki – darmozjad, pasozyt i „majdanowiec”, ktorego wszedzie pelno… nawet na slynnej foci z poczatku prezydentury PAD’a tez sie wpier***** pomiedzy Prezydenta i Prezydentowa… do tego jeszcze oslizgly Sellin,  Sasin czy obydwa marszalki…

  … w telewizorze pokazuja  TYLKO  oblude,  kupczenie  i zaklamanie…

  … czyli  NARODOWE  MERDIA  =   ZDRADA… czyli  – jak napisala wczoraj Pani EWA – elektorat polski  dostal w morde… i to tak… na odlew  !!!

 34. Swietna analiza,  Panie Gabrielu…

  … no i jeszcze to, ze nie mogac odwolac Macierewicza – odwoluja Szydlo  !!!   Ciekawe kogo odwolaja te marionetki sejmowe, zeby odwolac  Hanie  „naszo kochano”… bo z ta  ZLODZIEJSKA  KROWA  tez sobie poradzic to cale SIOLO nie moze ???

 35. MM był jednym z głównych doradców Tuska – to pokazuje kto trzyma realną władzę w RP; ani PiS ani PO z resztą kabotynów nie ma nic do gadania mogą tylko grać w spektaklach do których kto inny pisze scenariusze

 36. tylko czym zapłacił? zlikwidował swoje lokaty? każdy może zredukować zadłużenie ot wystarczy powiedzieć, właśnie zredukowałem zadłużenie o 5% i podniosłem jeszcze obronność na nieznany wcześniej poziom ale musicie mi pomóc zwiększając podatki i tropiąc szarą strefę [sąsiad sam gotuje? a VAT to co]

 37. Po przeczytaniu powyższego tekstu oraz wysłuchaniu tego: https://www.youtube.com/watch?v=pmYH5BbkWIo

  zastanawiam się jak będzie wyglądało kolejne spotkanie autora z p. Orłem w jego programie…

 38. Niezle…  i bardzo  prawdopodobne  !!!

 39. nikt nie zauwazyl, kiedy we rancji zmieniono premiera, bo tam juz nie ma co zmieniac

 40. http://www.finanse.mf.gov.pl/zadluzenie-skarbu-panstwa

  Zadłużenie zagraniczne „spłacił” obligacjami wyemitowanymi na rynek krajowy.

 41. Mój śp przyjaciel stosował się do zasady „w piątek zły początek”. Zobaczymy jak będzie z pm MM.

 42. Nie mamy nadwyżki – dowodem przecież ostatni spór Morawieckiego z Rafalską. Po emerytury wybrało się 90% uprawnionych (rząd liczył, że 75%). Czyli ZUS zaczyna robić bokami. Chcieli więc zwiększyć składki od wysokich wynagrodzeń ale po gwałtownych protestach pracodawców przesunęli to na 2019 rok. Ciekawie jest – ale nie za dobrze. W sumie może lepiej, że BS nie będzie miała tego kłopotu na głowie…

 43. dziś jest święto Maryi

 44. P.S.S.Po owocach ich poznamy i bede sie tym „owocom” przygladal znacznie baczniej niz dotychczas.

  zeby Ci te owoce  oczy nie powypalily. Nawiedzoy? to stryjenka nie wie?

 45. Czy desygnowanie na premiera Pana Morawieckiego przypadkiem tylko zbiegło się w czasie z końcem negocjacji brexitowych?

 46. W PRL-u krazyl taki dowcip:

  „dlaczego sala sejmowa jest okragla?

  A widziales kiedys kwadratowa arene w cyrku?”

 47. no ale w cyrku sa prawdzwe malpy!

 48. Dziś jak oglądałem głosowania w Sejmie, to widziałem małpy …

 49.  

   

  Myślę że z tym Morawieckim to stało się dla nas dobrze. Zostaniemy po raz kolejny rozkradzeni i okradzeni i pozostaniemy biednymi, dzięki czemu zachowamy wierność Bogu i Kościołowi i nie pomiesza nam się we łbach od dobrobytu jak Hiszpanom czy Irlandczykom. Poza tym uważam że jeśli żerować ma na nas żyd to i tak lepiej niż gdyby miał być tu karmnik dla murzynów i beduinów.

 50. Moge-po prostu dla jasnosci podalem kto okreslona teze promuje.

 51. Czgos nie rozumiesz. I nie zrozumiesz raczej

 52. Tak…

  … polowe tych kanalii trzeba wypie******  na zbita  morde  !!!…  co najmniej polowe.

 53. zmiana premiera to typowy ruch partii rzadzacej. Jakie sily za nami staja by to kontestowac?  Jaki kretyn wymyslil system ksztalcenia? Mozna zadawac takie pytania, to zadajaemy!

 54. NUM to po prostu Balcerowicz po rekonstrukcji cyfrowej z ORWO na HD, z gadką dostosowaną do potrzeb elektoratu, który go wybrał – co prawda nic o tym nie wiedząc, ale to nie szkodzi jak widać

  Wiele trzeba zmienić, aby ….itd

 55. Murzynowi Kuba jeszcze możesz coś wyrwać jak wynosi to z podwórka, albo go poszczuć psem, a z tym drugim jest gorzej…

 56. Dokładnie. Dziś się zakończyły negocjacje brexitowe, a właściwie podobno trwały przez całą noc… Jak zwykle, noc.

 57. Oczywista, oczywistość.. JK jest już słaby fizycznie,nie wspominając o psychice.. I tak  to cud ,ze to wszystko wytrzymał … Tez, tak sądzę,MM razem z AM zepchnął na emeryturę JK .. PiS się podzieli, ta słabsza część będzie robiła za opozycję , do mocniejszej przejdą mędy z PO.. PSL dziwka ponownie wejdzie w koalicję, wszak nadal są silni w samorządach..Format PO wygasa, w przyszłym roku nabierze tempa.. Po wyborach samorządowych..  I kolejne wybory parlamentarne pozamiatane…  Też tak może być..  Czyli co..

 58. Ją przeczolgano na rozkaz i z zemsty. Hipoteza badawcza. Postawiła się w za…jej unii, powiedziała  Makronowi do słuchu, i jeszcze parę razy zrobiło się im nieprzyjemnie. Makrela też gorzej wypadła w Rzymie w kremowym zakiecie niż Szydło w żółtym. Niby głupota, ale przecież piany dostali w tym temacie. No i jeszcze 7 października Różaniec na blacie biurka. I syn ksiądz.

 59. No zobacz, Rozalio jak szybko sie te kanalie uporaly z problemem Brexit’u… nie tak dawno nie do rozwiazania  !!!  O ile pamietasz to „Jupitera” tez wystrugali z kartofla w ciagu 3 dni… a „glosowanie”  za ryzym Tuskiem  w Brukseli tez sie przeciagnelo do godzin nocnych… w koncu pajac Francji Hollande uciekl sie do szantazu i grozb w stosunku do PBS… bylo o tym glosno we Francji… i merdialnia tez zaakceptowala to bandyckie „glosowanie”, ktorego tak naprawde nie bylo  !!!

  A we Francji juz od 3 dni oplakuja zmarlego „rockman’a” Johnny Holiday’a…  telewizora juz normalnie wlaczyc nie mozna, bo tylko nieboszczyk wyskakuje… bylo  ZERO  info o tym, ze jakowes  SZEMRANE  negocjacje brexitowe sie zakonczyly  !!!

  Tak bandyckie  MERDIA  oszukuja ludzi  !!!

 60. breksit bedzie nawalal jeszcze pzez 40 lay, tzn. lat. Zobaczysz..

 61. Kochani,

  Po pierwsze:

  Jeśli ktoś ma jakieś informacje z pierwszej, drugiej bądź trzeciej ręki to proszę takowe przedstawić lub przynajmniej oświadczyć, że się takowe ma.

  Po drugie:

  Z własnej obserwacji mogę stwierdzić z pewnością, że:

  – Mateusz Morawiecki jest synem Kornela Morawieckiego, który może i jest tam zasłużonym, ale poglądy seniora Morawieckiego (wystarczy sięgnąć po pierwsze lepsze źródło np. choćby program Młodzież Kontra) są, używając języka dyplomatycznego, „nierozsądne”, „nieprofesjonalne” w wielu kluczowych kwestiach.

  – Mateusz Morawiecki jest reprezentantem nowej „elyty” czyli bankowców/managerów, w których to wiara skrzętnie była przygotowywana przez ostatnie dekady. Wiem co mówię, bo „lemingi” w mojej korporacji jak nienawidzą Kaczyńskiego za „Bóg wie co”, Panią Premier gardzą bo to „matka polka”, to chętnie z Panem juniorem Morawieckim zrobiliby sobie selfie i chętnie za nim pójdą do piekła bo jak to mój kolega z pracy stwierdził nieświadom swej głupoty nt Ryszarda Petru: „No przecież koleś musi być dobrym ekonomistą bo ma w chuj kasy”.

  Po trzecie:

  Zmiana Pani Premier Szydło w TAKI sposób jaki zostało to ODEBRANE przez społeczeństwo i zapamiętane, moim skromnym zdaniem, przyniesie koniec końców upadek tejże partyji. Ja się tam cieszę bo będzie wtedy wielka szansa na przejęcie polityczne elektoratu, który wręcz błaga o kogoś prawdziwie normalnego i nawet! polskiego, katolickiego moim skromnym zdaniem, aczkolwiek prędzej dojdzie do przejęcia władzy przez tzw. starszych i mądrzejszych.

  Po czwarte:

  Pozostaje pytanie, na które nikt z nas podejrzewam nie zna odpowiedzi. Czy ta zmiana to konieczna gra z diabłem bo nie mamy wyjścia, czy skrzętnie przygotowywana kolejna „Magdalenka” czy może nasi wspaniali przywódcy są naprawdę wspaniali i banksterka się nawróciła i chce dobra i w ogóle Alleluja i do przodu a my się tu głupcy zamartwiamy?

  I po piąte najważniejsze:

  Dopóki PIS nie będzie komunikował społeczeństwo dlaczego TO robi, dopóty możemy sobie gdybać, pierdzielić, fandzolić, sratatatować itd. OBOWIĄZKIEM WŁADZY JEST WZBUDZAĆ ZAUFANIE NAWET W KWESTIACH TAK SKOMPLIKOWANYCH, ŻE WYDAJE IM SIĘ, ŻE SIĘ TEGO NIE DA POWIEDZIEĆ/WYTŁUMACZYĆ SPOŁECZEŃSTWU. DOBRY KRÓL ZAWSZE ZNAJDZIE SPOSÓB ABY CHOĆBY SYMBOLICZNIE PRAWDZIWIE DAĆ SOBIE ZAUFAĆ NAWET NAJBARDZIEJ TĘPEMU PODDANEMU. PAN BÓG DAŁ TAKIE NARZĘDZIA WIĘC JEST TO MOŻLIWE.

  PS: A jeśli tego PIS nie robi to znaczy, że albo są małego ducha, albo są po prostu sługami złego.

  Tyle w temacie.

  @coryllus – chętnie poznam Pana zdanie na ten temat

 62. 10 – odpal!

  9 – przypal!

  8 – podpal!

  9 – wypal!

  10 – spal!

  11 – dopal!

  12 – przepal!

  13 – opal!   i na opalach mozna sie zatrzymac. Fajki z krzakow.

 63. Tak ci tam napisali? Że nie ma co dywagować?

 64. ja tam dywaguje czy pokrzywy te co zbieam sa zdrowe na tyle co trzba

  tutaj mam jakis wplyw

 65. Można powiedzieć, chcieliście Zachodu i Europy w Polsce, no to macie. Tak to teraz będzie.

  Czym jest ten Zachód i jego Europa od dwunastu lat przeszło już doświadczam na sobie. Nic mnie już w Polsce nie dziwi i nie zdziwi, bo już to mam tutaj. I nie ma z tego odwrotu. Niestety, tak jak z mojego powrotu do Polski. Gdzie?

 66. A co chcesz jeszcze rozważać po tym artykule? On wyjaśnia wiele, bardzo wiele…

 67. Jest caly czas. Polskie Dywagacje…  Geografia ta nikczemna na przyklad..

  Wieje z zachodu i wschodu. Ucieczka niemozliwa szybka bo Baltyk albo Tatry. Wir. Jednoczenie.

 68. Tak, Dlatego pisałem o propagandzie.

  Posługując się językiem Coryllusa, Morawiecki jako premier ma być gwarantem, że kredyt nam dany będzie spłacony, tak jak Rostowski gwarantował pieniądze na ciepłą wodę w kranie. Tym razem nie wiemy kto go dał i na co.

  Ale jeśli to prawda, z tą redukcją zadłużenia zagranicznego/walutowego, to jest całkiem sensowny cel z którego może zdobycia Moskwy nie będzie, ale odwlecze on zdobycie Warszawy

 69. Pewnie, w końcu po to funkcjonują od dziesięcioleci oni i im podobni, żeby „wyjaśniać”. Sorry ale mi bliżej do naszych i raczej im zaufam niż przejmę się tym, co piszą oni i im podobni, generalnie nasi wrogowie. Przy takim odbiorze tego, co piszą, mówią i analizują to zawsze będą nas rozprowadzać raz komplementem, raz krytyką vel połajanką. W d. mam ich intencjonalne „opinions”. Niemcy, Rosjanie też piszą co im pasuje wiedząc, że będzie rezon w Polsce pomocny w osiąganiu celów, nasza podatność na ten stary i prosty trick, zjawisko dość niecodzienne w skali globu.

 70. Nie interesują mnie komentarze tam zawarte. Interesują mnie słowa MM o jego korzeniach w Ziemi Świętej.

 71. car ce n’est pas le but de l’annihilation, le clown kujtura orne Lénine.

  propose de le changer pour la Grande Église polonaise(…)

 72. W Lipecku w tym roku 2017 ma byc odkryty manuskrpt, czy tam jakis papier z instukcjami (od Lenina), co nalezy robic dalej.Pelno tego ponoc w calej Rosji?? Kogo oni sie tak bali?

 73. 7 grudnia poszliśmy spać w Polsce, a obudziliśmy się w Polin.

 74. Że co niby,że ma korzenie po przyszywanych ciociach?

 75. Nic mu nie wyrwiesz a zwłaszcza kobiety, policja go będzie bronić bo on będzie realizował projekt chamizacji białych, jako że Cham był czarny. Ostateczny i dosłowny podział na Żydów i chamów (neoegipcjan). To im nie wyjdzie ale będą próbować.

 76. Że spytam z indiańska: „So what?”. Uważasz, że do 7 grudnia siedzieliśmy w kieszeni u kogoś innego? To są rewelacje z doopy, jak mawia Valser.

 77. Witam.

  Jeśli chodzi o cyfry to Patrioty mają nas kosztować ok. 37 mld zł.

  http://www.pap.pl/aktualnosci/news,1200432,kownacki-zaproponowana-polsce-cena-za-patrioty-jest-nie-do-przyjecia.html

  Całość roczna 500+ to około 23-24 mld zł zwrotu podatków.

  Własność nie jest przedmiotem jakichkolwiek rozmów w polskiej polityce. Nie będzie ich prowadził Morawiecki, nie prowadzi ich Kaczyński ani opozycja. Jedynie Coryllus wydaje o własności i to jest ta przewaga w narracji. Własność to podatki (500+ jako zwrot plus ZUS plus np podatek od zapasu magazynowego plus 302 tony polskiego złota w Wielkiej Brytanii plus sprzedaż przez HSBC złota produkowanego przez KGHM plus inflacja minus dochód realny). O własności w tym kontekście nie mówi nikt. W tym kontekście Coryllus ma rację. Ta zmiana premiera nie ma żadnego znaczenia ani w kontekście J. Kaczyńskiego ani Morawieckiego. Śmieszy mnie plątanie w to jeszcze Macierewicza. Co to ma za znaczenie? Jedyną ciekawą informacją była jak do tej pory propozycja reparacji wojennych od Niemiec. W tym kontekście w przypadku ich uzyskania to Niemcy uczciwie mogli by spłacić żydowskie straty wojenne na terenach II RP co mogło by uwolnić nas od sporych zobowiązań własnościowych. W innych aspektach (podatek ZUS) nic nowego się nie szykuje i nominacja Morawieckiego niczego nie zmienia.

  Pozdrawiam

 78. To bedzięmy siedzieć jeszcze głębiej.

 79. Przez 2 lata popuszczono nam trochę pasa, teraz zacznie sie przykrecanie śruby

 80. Jakoś nigdy się nie mówi o spłacie strat polskich obywateli. I o późniejszym rabunku własności przez polskie /?/ państwo. Skończmy z tymi żydowskimi stratami – mówmy o sobie! A tzw. ustawa reprywatyzacyjna to ponowny rabunek Polaków.

 81. Narzędzia do przykręcania śruby przygotował PiS przez te dwa lata.

 82. ten proces jest dużo wcześniej datowany i nie idzie o dane personalne [czy inne] rozchodzi się o wciskaną ideologie w administrację państwa i w sądownictwo – to jest wzorowane na ideologii walki klas a wytyczne wykonawcze są dużo bardziej prymitywne

 83. Bajdurzenie. Opozycja od lat wpaja ludziom że Kaczor to dyktator, reszta to wystraszone kukiełki. Tutaj, pół patrioci z depresją i zamiłowaniem do teorii spiskowych próbują malować obraz Kaczora podstarzałego pełnego niemocy lekceważonego przez wszystkich. A żadna strona nie wpadła na to żeby zajrzeć do pierwszego lepszego słownika języka polskiego i przeczytać sobie definicje: polityka i dyplomacja. Polecam nadrobić zaległości. Pisarz to jeszcze nie polityk, jasnowidz a nie strateg. Ale wyobraźnię musi mieć bujną…

 84. Czy z Morawieckim, czy bez niego. Pytanie tylko, czy to źle? Wolisz siedzieć w kieszeni u kogoś innego?

 85. Nie ma żadnych ”żydowskich strat”,są tylko straty obywateli Rzeczypospolitej,niezależnie od ich pochodzenia.Nie można dawać się wkręcić w narrację że żydowskie to jakieś odrębne,bo niby z jakiej racji?

 86. Trochę dziwna korelacja z tym co się dzieje na świecie w tej chwili. Przez ostatnich parę lat człowiek mógł zapomnieć, że istnieje państwo Izrael. Trwała walka z ISIS, Izrael praktycznie zniknął z pierwszych stron gazet. Nagle ISIS pokonane, Trump przenosi ambasadę (i de facto stolicę) do Jerozolimy, Kaczyński mówi o międzynarodowych wyzwaniach i z pudełka wyskakuje Morawiecki…

 87. Ciekawe, czy jak w przypadku Kosowa i Ukrainy jak zwykle wyskoczymy przed szereg i się tam zainstalujemy zaraz po Amerykanach.

 88. Przypomniała mi się wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego sprzed kilku lat. Dotyczyła rozmów i układów z kimś. Stwierdził wówczas, że on nie będzie rozmawiał i układał się przez posłańców czy też pośredników jeżeli ma możliwość bezpośrednich kontaktów z nadzorem /szefostwem/.  PBS miała kiepskie umocowanie w polityce międzynarodowej. Nikt się z nią nie liczył. Czy postawił na dobrego konia? Czy Morawieckiego można określić mianem „człowiek Jarosława”.  Śmiem wątpić – widać inaczej już nie było można.

 89. Tak, naturalnie, ale Pis to klepnął, a nawet udoskonalił.

 90. Tak. I o tym zawsze trzeba mówić głośno, gdy ktoś podnosi te mityczne 65 miliardów dolców. I pytać się, dlaczego to obywatele polscy, pochodzenia polskiego, są przez państwo polskie  i instytucje mieżdunarodnyje poszkodowani na zrabowanym majątku? Podludzie?

 91. czy to kontynuacja?

  chyba tak

 92. PBS miała dobre umocowanie pośród wyborców, zwanych suwerenem. Nikt dotąd tutaj tak nie miał. PBS, aczkolwiek nie miała charyzmy, to miała taką charyzmę, że NIKT z partii jej nie zastąpi. Ona sobie wyrobiła całkiem osobną pozycję. Swoją uporczywą i elegancką zwyczajnością. Mam dla niej ogromny szacunek. O afekcie nie ma mowy, naturalnie, ale o SZACUNKU. I jest mi ogromnie wstyd za ten Kumitet Polityczny z JK na czele. 

 93. kieszenie mogą nam robić różnicę

  czy jest inna opcja?

 94. zdecydowała się zostać jako vicepremier do spraw społecznych czy socjalnych

  mogła odmówić

 95. Tu chyba nie chodzi o to kto się liczył z naszym premierem, ale na ile nasz premier jest spolegliwy by liczyć się z innymi z ich oczekiwaniami  😉

 96. Jeśli tak – to poczytuję to za klasę PBS. W naszym domowym języku nazywa się to „przejściem górą”. Choć zapewne nie było to emocjonalnie łatwe.

 97. u nas podobnie 🙂

 98. PBS stawiała się kilka razy

  MM ?

 99. Postawić to się można mężowi w domu – oczywiście jak sobie na to pozwoli?!

 100. mój kolega z pracy stwierdził nieświadom swej głupoty nt Ryszarda Petru: „No przecież koleś musi być dobrym ekonomistą bo ma w chuj kasy”.

  Mój ty Boże…

 101. czemu w takim razie miała te wypadki samochodowe?

 102. Po zapoznaniu się z artykułem zalinkowanym przez @Carlosa mam podejrzenie graniczące z pewnością, że właśnie Prezes „namaścił” swojego -następcę. Kiedy PBS była premierem, pan Morawiecki musiał przynajmniej udawać, że melduje, z kim i o czym rozmawia „w imieniu Polski”. Teraz już – nie będzie musiał. Jego niepoważny tatko świetnie się ożenił w 1959 r. i karnie uczestniczył w „wydarzeniach 1968”. Za takie „uczestnictwa” student SGGW – Gabriel Janowski – został relegowany (i setki a może tysiące innych polskich studentów) i poszedł do kompanii karnej a Kornel Morawiecki- w 1970 – „obronił doktorat”.  Nigdy się nie rozwiódł z małżonką, jakkolwiek już w 1981 r. zaczął „skoki w boki” , zaczynając od jakiejś „współzałożycielki Solidarnej Polski”, z którą „kontakty utrzymuje do dzisiaj”. Mieszka z „trzecią panią”, z którą ma dzieciątko lat dzisiaj 24, czyli w wieku dzieci syna Mateusza.
  Pan Morawiecki ma jakieś poważne zadania tutaj i ma pozycję tak silną, że „cały komitet polityczny” – zdradził swoją Premier i karnie „zagłosował”.  Pan Wildstein Bronisław – w euforii, z „totalnej opozycji” a zwłaszcza z Adrianka Zandberga – wyszło powietrze a bracia Karnowscy – zablokowali komentarze na portalu http://www.wpolityce.pl. Tak przynajmniej informuje mnie rodzina, bo mnie się wydawało, że tylko -mnie – zablokowali:))))
  Kupuję więcej czipsów i idę oglądać ten spektakl dla ciemnego ludu – dalej:))) Mina pana prezydenta i postawa „na baczność” przed namaszczanym Premierem – bezcenna. Wreszcie są 'w swoim gronie”.

 103. Dobra zmiana już była, teraz będzie jeszcze lepsza, Lejb Fogelman sprzedaje nasze obligacje aż furczy a Daniels ustala skład polskiego rządu. Jeszcze do końca roku dokładnie dowiemy się w jakim kierunku to pójdzie. Przyglądać się trzeba zwłaszcza ustawom i decyzjom nowych ministrów w tzw. okresie przedświątecznym – to sprawdzona przez 28 lat metoda ściemniania tubylców zajętych w swej naiwności karpiem i choinką.

 104. Do tzw. polskiego podziemia za komuny działały 2 kanały transportu gotówki z zachodu: jeden związany z Wałęsą i drugi z Solidarnością Walczącą Morawieckiego seniora – Czy Pani spotkała się gdzieś z szerszymi informacjami na ten temat?

 105. zgoda, tylko namaszczenie jest dużo szersze

 106. Absolutnie proszę wykluczyć czipsy!!! To straszne świństwo, Panthero Szanowna. Zdrowiej setę pod śledzia walnąć w czasie tak marnym 🙂

  Stary M. jest czerwieńszy od malin, z przeproszeniem. Z moralnością włącznie. Chciał nas eutanazować jak był chorutki, ale lepiej się poczuł i mu chwilowo przeszło.

 107. Nie. Wiem tylko, że te kanały były opanowane przez bezpiekę. Jeden w Paryżu to nawet był z mojego miasteczka  jako „prawa ręka” Mirosława Chojeckiego.  Kornel Morawiecki to jedna z bardziej „romantycznych bajek” niż „legend” „Solidarności”  w kontekście tych 'nielegalnych powrotów przez granicę”. Z Wiednia, światowej stolicy wszystkich wywiadów:))) Pan Premier Morawiecki ma niepoważnego tatkę, więc sam z pewnością jest bardzo poważnym panem z emocjami na grubych łańcuchach. Dlatego zapewne zupełnie go nie ruszyło, jak dostał „zlecenie na odstrzelenie Beaty”.

 108. Szopka pt. Komisja ds reprywatyzacji, utrwalila na mur opinię,  że wszystkie kamienice były „pożydowskie”. Gdyby naprawdę ktoś chciał zrobić coś pozytywnego w tej sprawie,  to Mossakowski i jemu podobni, siedzieli by w ciupie, a nie brylowali przed kamerami mówiąc bezczelnie, – 'Nie odpowiem na to pytanie’. Zresztą za udrękę i ofiary śmiertelne procederu, zasługują nie na ciupę tylko czapę.

 109. A tego nie mogę wykluczyć:)))  W końcu jeśli ktoś po 8 uniwersytetach zaliczonych w 2 lata – jest zapraszany na „staż” do Dojcze Banku oraz do paru banków anglosaskich, to było kwestią czasu, że zajdzie „wysoko”, żeby  nie-wiem-co.  Zastąpi Vincenta-Bez-Pesela.

 110. suszone jesienią plasterki jabłek to znakomite podgryzajki 🙂

 111. wiem, że tak było zaplanowane

  bardzo dawno temu

 112. o tym supereksternistycznym studiowaniu sporo pisze Krajski, jak i o comiesięcznej racie kredytu Morawieckich coś koło 170tysPLN za zakup domu, który spłacany jest regularnie „z oszczędności” zgromadzonych w banku

 113. Przy okazji zczyszczania Beaty, uchwalono ustawę, która otworzy bramę do podwyżki cen energii. A jak prąd zdrozeje,  to zdrozeje wszystko.

 114. Być może była to próba zdyscyplinowania ale nie za „stawianie się”. Prawdziwą politykę tworzy się przez fakty dokonane. „Stawianie się” to lep na wyborców.  Machanie szabelką. Naiwność.

 115. Rzeczywiście, przydałaby się seta-i-galareta:))) Ta 'sztuka” była już grana tyle razy, ale tym razem – skoro Prezes wyraźnie „zapada na zdrowiu”, podjęte zostały -radykalne środki, bo się tutejszy ciemny lud zaczął dopominać różnych strasznych rzeczy. Teraz rozumiem, dlaczego p. minister Ziobro dostał prikaz – że w Jedwabnem ma Nie być żadnej ekshumacji i ten rozkaz -wykonał karnie. Teraz pozostali sami „faceci w garniakach” po 10 tysięcy od sztuki (Premier może nawet droższy)  – ideologicznie wszyscy „po Unii Wolności” z Prezydentem na czele. Nareszcie sami:))) Wszyscy z błogim poczuciem wyższości intelektualnej i towarzyskiej.Nie będzie im się kręciła pod nogami jakaś Baba z prowincji bez doktoratu:)))  Ale jest też powiedziane: człowiek strzela, Pan Bóg – kule nosi. Jeszcze zobaczymy ciekawe rzeczy.

 116. Wczoraj Morawiecki w Trwamie zachęcał do kupowania polskich obligacji. To podobno jest super interes. 🙂

 117. Pewnie już JP Morgan czy inny Morgan Stanley kupił grubą paczkę:)))) Bo to jest „super interes” ale dla – zagranicznych  banków. Czyli – szybko zaczął swoje obowiązki wypełniać:)))

 118. Pacz Pani, tylko lecieć i kupować! Był tam sam czy sierżant Daniels był z nim?

 119. sprawdź sobie PKO SA

  proszę

 120. Gdyby ktoś miał wątpliwości kim jest sierżant Daniels to laurka u Sakiewicza: http://niezalezna.pl/205112-zydowski-lacznik-doswiadczony-gracz-sylwetka-jonnyego-danielsa

 121. chodzi o nową panią blond prezes lubiącą „odważne” sweet focie?

 122. Kredyty politycy biorą, żeby nie wyglądało, że mogą parę milionów za kwaterę -zapłacić -gotówką:))) Całe to „spłacanie” to taka kokieteria:)))

 123. Ależ oczywiście. Te wszystkie sprawy sięgają roku 1944 i wcześniej. Dlatego tutejsze autorytety moralne i polityczne nie miewają – dziadków.

 124. za to mają – dzieci

 125. Które są nam stręczone na „umiłowanych przywódców”:)))

 126. i wnuki

  sieci zarzucone w przyszłość 🙂

 127. Czy można mieć złudzenia po zniszczeniu abp Wielgusa ,przez Kaczyńskich,na polecenie światowej masonerii…

 128. Ale prawdziwego śledzia z beczki…trudno dostać

 129. A tymczasem…. w piątek 8 grudnia 2017 r. Sejm RP przyjął głosami 416 posłów decyzję o dotacji w wysokości 100 mln zł na „konserwację Cmentarza Żydowskiego w Warszawie na ul. Okopowej”. Wg posła Winnickiego to podobno prawie 10 razy więcej niż na CAŁY budżet pt. „dziedzictwo narodowe (polskie)  na Kresach”.  Ma to być finansowane przez jakiś „fundusz wieczysty Fundacji Dziedzictwa Kulturalnego”. Ciekawe, czy na Powązkach dalej będzie ta żebranina na odnawianie grobów polskich.
  https://kresy.pl/wydarzenia/100-mln-zl-pis-cmentarz-zydowski-warszawie-10-razy-wiecej-niz-cale-dziedzictwo-narodowe-kresach/

 130. Nie dłużnik wybiera kieszeń. Ale właściciel kieszeni może sprzedać dłużnika. Albo kupić.

 131. To wcale nie musiała być „masoneria”:))) Może to był ktoś zupełnie inny.

 132. Na antenie był sam. Sierżant może czuwał.  Natomiast dzisiaj była powtórka uroczystości z kaplicy pamięci w Toruniu. Darowalam sobie. Komentarz też sobie daruje.

 133. Ja sze pytam, a kto fizycznie będzie to robił. Chyba jacyś szabes goje. Cmentarze przecież są nieczyste.

 134. No własnie a Kresy…

 135. Tak twierdzi abp Wielgus.

 136. Żaden wasal nie prowadzi samodzielnej  polityki zagranicznej.

  Ciekawe jest jedynie  jak długo  będzie trwało to „zaraz”.

 137. Czyli nowa wersja Balcerowicza po dokonanej moderacji i liftingu

 138. 100 mln zł – to jest najnormalniejszy przewał, to już nawet nie wyłudzacze VATu to pokazanie wszystkim, że możemy jaśnie państwo w d… pocałować i na nic nie mamy wpływu

 139. najlepiej niech to emeryci kupują, finał znany i wcale nie daleki;- ani emerytów ani kasy a obligacje jak to zwykle 'śmieciowe’

 140. tylko bilety na to widowisko ciut, ciut za drogie

 141. gra na inflacje jest czytelna od 500+ poczynając, kreowany pieniądz musi być zdyskontowany w PKB [wzrosty sprzedaży, etc] i w emisji pieniądza no i inflacja jako wyrównanie złotówki do euro tuż przed wejściem do strefy euro

 142. I koleś jest o zgrozo „project managerem”. Takich to kierowników projektów mamy… Ale to jest konsekwencja protestantyzacji itd. naszej kochanej Ojczyzny.

 143. 100 mln zł z zadłużonego na pokolenia Państwa na konserwację cmentarza?

  Jeśli już PIS rozrzuca pieniądze, to dlaczego nie w pierwszej kolejności właśnie na „Kresowiaków” zdradzonych, Jasną Górę, Powązki?

  Morawiecki podobno mówił podsłuchany, że idą ciężkie czasy i czas obniżyć oczekiwania co do jakości i młodzi jakoś nie chcą tego zrozumieć.

 144. Czyli innymi słowy,podsumowując tę arcyciekawą dyskusję – uśmiechnijcie się,jutro będzie gorzej 😉

 145. Jak to się kiedyś mówiło, lepiej już było…

 146. bo oskarżę o plagiat… 🙂  (koment z 22.58)

 147. Morawiecki został wypromowany na dyrektora banku przez Jacka Ksenia. Warto sobie o tym panu cośkolwiek poczytać.

 148. to chyba jest oczywiste

 149. … do Dojcze Banku ….

  do BundesBanku to by bylo to a tak to u prywaciarzy siedzial 😉

 150. U mnie w mieście główny cmentarz jest sukcesywnie remontowany i trwa już chyba z osiem lat. Na cmentarzu żydowskim ruiną przez lata stał dom pogrzebowy. Miasto go wyremontowało i oddało miejscowej gminie. Jest i drugi cmentarz . Niewielki, zamknięty furtą na klucz i na niej wisi  mocno przerdzewiała tabliczka, że raz w tygodniu cmentarz jest otwarty od do. Z jednego boku cmentarza przerdzewiała siatka wraz ze słupkami upadła. Cmentarz raz do roku przed Wszystkimi Świętymi porządkuje szkolna dziatwa pod wodzą nauczycielek. Czekam kiedy ktoś z gminy ocknie się i zażąda od miasta remontu i wytoczy argumenty. Np argumentowanie w Kaliszu ws. ziemi po dawnym cmentarzu zahacza o Statut Kaliski Bolesława Pobożnego z 1264 roku.

 151. >argumentowanie w Kaliszu ws. ziemi po dawnym cmentarzu zahacza o Statut Kaliski Bolesława Pobożnego z 1264 roku.

  Piękne. Do tego pamiątkowa siekiera.

 152. Byleby nam starczyło na okulary, żeby zobaczyć te ciekawe rzeczy 🙂

  No to partia z prezesem na czele stanęła bez gaci przed suwerenem i rzekła: nie mamy waszego płaszcza i co nam zrobicie? Do roboty i podatki płacić!

  Jak jeszcze raz usłyszę,że JK to genialny strategos, to nie ręczę za siebie.

 153. A jaki pobożny był w tej tv….Znał wszystkie stosowne/konieczne formuły.

 154. U nas są już przygotowane /przez tutejsze firmy/ – pyszne. Nie trzeba się samemu pitulić.

 155. Pełna zgoda z Pani komentarzem tylko że… tak się gra jak przeciwnik pozwala, a my nawet nie gramy w ekstraklasie. Jedyny skuteczny sens domagania się od Niemców reparacji wojennych widzę w tym co napisałem powyżej. Kto miałby tyle siły, możliwości i mocy sprawczych by po tylu latach od zakończenia II Wojny Światowej podnieść ten temat? Nie muszę być entuzjastą wystarczy abym był trzeźwy.

  Ale może, jeśli już tu jestem, to skorzystam z okazji i opiszę pewną sprawę poza tematem dzisiejszej notki. Dyrektor bibliotek warszawskich Bielan otrzymał meila, który nie był tylko meilem prywatnym (poszedł oficjalnie przez sekretariat). Meil był od pojedynczej osoby prywatnej, kobiety, do dyrektora z sugestią wycofania z bielańskich bibliotek książki. Książka nazywa się „Mała Nina,” a napisała ją autorka(autor) pod pseudonimem Sophie Scherrer, wydawnictwo „Wilga,” tłumaczenie Marta Krzemińska. Jest to książka dla dzieci. Bielańskie biblioteki, nie wiem czy wszystkie, kupiły tę książkę bo była rekomendowana wewnętrznie jako ciekawa książka dla dzieci (bibliotekarki bielańskie mają sporą autonomię w zakupach muszą jednak kupować u Olesiejuka lub w Platonie oprócz bibliotek obcojęzycznych które mogą kupować w innych miejscach). W internecie (oprócz „Ordo Iuris”) książka też ma dobre opinie. W książce tej jest rozdział ósmy w którym główna bohaterka Nina poszła z koleżanką do Kościoła i zapragnąwszy posiąść Jezusa „na własność” postanowiła wynieść ze Mszy św. hostię. Niestety nie udało się to, więcej nawet, skończyło się to dla hostii fatalnie. Ot taka przygoda. Rozdział ten mocno zbulwersował czytelniczkę, która zasugerowała wycofanie książki z bielańskich bibliotek. Dyrektor przejął się mocno tą sprawą i… poprosił w wewnętrznym meilu o opinię panie kierowniczki bibliotek. Dyskusja wewnętrzna wśród bibliotekarek jest ciekawa, burzliwa i trwa. Jak się skończy? Jeszcze nie wiem. Po co jednak o tym piszę? Ano dlatego, że jest taka książka która nazywa się „Zielone rękawiczki.” Jest ona dużo droższa od „Niny” ale nie zawiera takich kontrowersji. Więcej nawet zawiera prostą i szlachetną historię. Czy ona ma szansę na zakup do bielański bibliotek? No nie. A czemu? Ano temu, że bibliotekarki nawet gdyby chciały nie mogą jej kupić.

  Pozdrawiam

 156. Jeśli chodzi o byłą premier pania Beatę Szydło to warto sobie przypomnieć na jaki film poszła publicznie wkrótce po swojej nominacji. Ta demaskacja wystarczy aby „nie żałować róż” niezależnie od tego jaki mają kolor. Jest też takie polskie przysłowie: „zamienił stryjek siekierkę na kijek” choć może w temacie zmiany należałoby je po prostu odwrócić.

 157. no też pytam

  czy mamy wybór? 🙂

 158. Dziękuję za miłe słowo. Fakt – mojej książki nie ma w bibliotekach. Znajomy czytał fragmenty tej książki dzieciom w szkołach wielkopolskich /szkoły były na terenach dawnego majątku jego rodziców, dzieci i nauczycielki były bardzo przejęte, że przyjechał pan hrabia :)/ i dzieci były mocno zainteresowane – co też dalej się działo. To było jeszcze przed wydaniem książki przez Coryllusa; chciałam sprawdzić, czy wydanie w ogóle ma sens i czy dzieci będą treścią zainteresowane.

  O tej hostii/książce słyszałam.

  No ale…

 159. tylko z zimną krwią

 160. Wiem, wiem. Zaznaczyłam, że nie idzie mi o osobiste emocje/sympatie etc., a o prosty opis sytuacji. Jak dla mnie – nie do wzięcia. Chamstwo i przemoc w gminny sposób. Gminny – no właśnie…

  Kijek na siekierę, naturalnie.

 161. Naturalnie! I przechodząc górą nad zwłokami złudzeń suwerena.

 162. „Zadłużenie zagraniczne „spłacił” obligacjami wyemitowanymi na rynek krajowy.”

  Zawsze lepiej być zadłużonym na rynku krajowym niż poza nim. Przykład Japonii – największe zadłużenie na świecie (230% PKB!!), ale 90% z tego to „obligacje wyemitowane na rynek krajowy”.

 163. złudzenia są niedobre

  na pohybel im 🙂

  trzeba być trzeźwym 🙂

 164. a może nietrzeźwym?

  popatrzyłam na tytuł notki 🙂

 165. „a Kornel Morawiecki- w 1970 – „obronił doktorat””

  Może po prostu znał się nieco na tej fizyce? W końcu dziedzina ta to nie w kij dmuchał.

  Ja też obroniłem doktorat, co prawda z chemii, i też zaliczyłem krótką odsiadkę. Nic w tym dziwnego nie ma.

 166. Kupiłam. Książka piękna. Pojedzie w paczce do dzieci na Kresach. Szkoda, że nie mogę kupić stu

 167. Jak wy wszystko potraficie spenetrować siedząc w fotelu przed kompem. Ten „nie jest poważny”, tamten to „romantyczna bajka” lub jakiś agent wywiadów światowych, bo był w Wiedniu.

  Powoli zaczyna to przypominać kabaret – ale wciąż warto tu zaglądać.

 168. No cóż jak było trzeba to nawet Bierut baldachim  nosił 😉

 169. Na tym polega w dużej mierze etatyzm i demokracja kierowana (np ludowa ;)), że się robi to na co pozwalają „mądrzejsi ” a nie to co się chce 🙂

 170. Ma Pan rację – absolutny kabaret. Facet/wódz organizacji, która z bronią w ręku chciała walczyć z komuną w zupełnie rozbrojonym społeczeństwie i na dodatek bez przeszkód wychował tak zdolnego i rokującego syna – to kabaret.

 171. A co lepiej penetrować kanały tvnu i nie wierzyć w teorie spiskowe, bo tak naprawdę to pełen spontan i odlot?

 172. Ciekawa sprawa z tymi obligacjami polskich przedsiębiorstw.Załóżmy taką sytuację,banki wykupią pakiety obligacji polskich firm.Firmy płacą odsetki w ustalonych terminach,może się zdarzyć zła koniunktura a odsetki trzeba płacić,firma obniża koszty,najłatwiej osobowe-płace i zwolnienia,jak to nie pomaga to podwyższa cenę produktu na rynek. Przykładowo może to być energia ,gaz ,paliwa itp,my płacimy.Jak taki manewr nie skutkuje to zamieniamy obligacje na akcje przedsiębiorstw no już nie są polskie.Majstersztyk podobny jak osławione Narodowe Fundusze Inwestycyjne.Końcowy etap transformacji.

 173. Ależ chyba telepatia nas łączy. Też mi się zdaje, że oni są w tym stanie świadomości wobec Narodu: nie mamy waszego płaszcza i co nam zrobicie”:)))) Ano niech im – ziemia lekką będzie za to, co wyprawiają:)))

 174. Ja już sobie odpuszczam jakieś poważne zaangażowania. Już tylko patrzę, jak Wisła płynie i śnieg pięknie pada.

 175. Tylko cytuję wiadomość z internetu. Pracowity ten Sejm a jaki jednomyślny: 416 głosów – za.  Serce rośnie. Żadnych swarów potępieńczych. Znają swoje miejsce.

 176. To chyba z ostrożności procesowej:))) Bo takie ogólnikowe „masoneria” nie rodzi skutków:))) Jest jakaś poważna książka, w której są konkretne nazwiska i odegrane role. Jakieś dziennikarskie śledztwo było. Kilku „patriotów i katolików’ sporo sobie wzięło na sumienie.

 177. Jak już pisałam, to są sprawy obliczone na parę dekad i dłużej. A zaczęły się w 1944 i wcześniej.

 178. To jest ten cmentarz, którego dyrektor nieopatrznie napisał list otwarty o ratowanie ostatnich zabytków kultury  żydowskiej, które są wyprzedawane deweloperom przez żydowską gminę (nie wiem, którą) – i zaraz mu -wyrosła marycha pod płotem i „musieli go wyrzucić”. Jeśli to ci sami, co „zarządzali zabytkami”, to tam może być rzeczywiście „słabo posprzątane”.

 179. Tu raczej nie chodzi o to, że dano 100 mln na jeden cmentarz ale że aż 10 razy więcej niż na wszystkie polskie cmentarze na Kresach razem wzięte. Włącznie z Wilnem.

 180. To już jest was dwóch geniuszy intelektu, wobec potęgi którego zgięły się kolana Urzędu Bezpieczeństwa i PZPR uczelnianego.  Inni , mniej zdolni, byli relegowani ze studiów, lądowali w wojsku w „zielonych garnizonach” i byli bici na ulicach pałami. Pogratulować. Szkoda, że mam długą pamięć i paru znajomych studentów z tamtych lat , bo pewnie bym uwierzyła:))))

 181. proszę nie obrażać kabaretu!

  To raczej Teatr Kabuki w wykonaniu Monty Pythona z gościnnym udziałem Benny Hilla

  Chociaż właściwie czemu – to równie prawdopodobne jak obalenie komuny samowtór z Danuśką

 182. To są ci wspaniali bohaterowie, którzy walczyli z komuną zawzięcie i bezkompromisowo a ta głupia komuna ani im nie zabierała mieszkań w dobrym punkcie, ani etatu na uczelni. I pewnie w dobie pełnej kontroli każdej kartki papieru w sklepie papierniczym – sama dostarczała części do zbudowania tego „karabina maszynowego”. Ciekawe, jak oni zamierzali pokonać jednym karabinem maszynowym te dywizje pancerne pod Legnicą:))) To lepsze niż kabaret. To jest taki Disney śmieszny, co go pokazywali o poranku we wszystkie Święta Bożego Narodzenia: Pies Pluto, Myszka Miki i tym podobne:)))

 183. Dał im przykład Lech Kaczyński, jak finansować mamy… (Muzeum Polin)

  Ciekawe: najpierw nazywało się Muzeum Historii Żydów Polskich, teraz już tylko Muzeum Polin – na końcu będzie Muzeum Historii Polski?

 184. i Kaczor Donald – dwa w jednym..  🙂

 185. Opieram się na autobiografii arcybiskupa.

 186. Oczywiscie, ze te  LAPCIUCHY  wyskocza…

  … a Sakiewicz – OSZUST  SMOLENSKI  pierwszy bedzie grzal  „sokces  Polski” z tymi swoimi debilami… i jeszcze  „slupki poparcia” im wzrosna… i dete agencje ratingowe  tez beda sie wypowiadac… ze nie wspomne o tych wsiarzach z zagranicznych merdiow…

  … to bedzie jedno  ZGODNE  WYCIE  POPARCIA… GLOBALNE  WYCIE  POPARCIA    dla  PiS’u  !!!

 187. Da Pani spokoj, Pani  KOSSOBOR…

  … z tym calym komitetem politycznym PiS’u  !!!   Komitet polityczny  starych  dziadow,  rodem z PRL’u… bezwolnych starych prykow  !!!   Ta decyzja to  DYSKWALIFIKACJA  dla calej tej  SITWY  !!!

 188. Pamiętam gdy komuna skazał Morawieckiego starszego na najwyższą możliwą (w jego przypadku) karę – wypędzenie do USA. Na filmie widać jak Morawiecki śmiga po schodkach do bydlęcego samolotu mającego go wywieźć na katorgę, jednak zobaczył że jest filmowany więc zaczął się miotać w przód i w tył na tych schodkach by agenci za nim zaczęli go popychać.

 189. Czyli jakby Państwo wyasygnowało by wcześniej kwotę 10x większą na np. łatwe kredyty dla inwestycji „Kresowiaków”, to potem, wydając 100 mln zł na konserwacje jednego cmentarza będąc w długach jest roztropne? Nie wspominając o braku roztropności przy braku pruby działań zaradczych usuwających patologię, które generują miliardowe straty u Polaków co miesiąc.

 190. Sam niech se kupi…

  … i to najlepiej wszystkie  !!!

 191. À le miewaja…

  … Chobieliny, Konstanciny, Wilanowy i wieeele innych  !!!

 192. No może nie tak teczki i akta też mamy i zdarza się że z nich korzystamy

 193. Ten sam. Mieszkam blisko.  Mam widok z okna na cmentarz, (z daleka) i przez pierwsze lata kiedy tu mieszkaliśmy,  mówiło się,  że to Cmentarz Żydowski. Nie żydowski, ale do żydowskiego przylega,  dzieli je mur.  Na ten drugi cmentarz uciekalam na wagary ze świetlicy szkolnej. Za żydowskim są Powązki.

 194. Ale Pani Paris jest niewdzieczna …

  toz to TRAUMA narodowa i Janus/Jupiter tez byl dzisiaj w kosciele

  ale nie w formie bowiem z kartki czytal. Co za czasy …

 195. To jest genialny strategos, ino nie nasz.

 196. Znaja, znaja…

  … lapciuchy i krzywoprzysiezcy  !!!… jak to mowia – zgoda buduje  !!!

 197. Tak…

  … sie sqrwysynstwo masonskie zeszlo poafiszowac  !!!… az „rzal”, ze go w Panteonie nie pochowali  !!!

 198. Ciekawe na czym polega sukces  takich krajów jak Czechy i Węgry, gdzie władza nie robi świństw lokalnej ludności, a przecież jest podobnie niesamodzielna jak nasza. Mają lepszą umowę kolonialną?

 199. Ale PKO SA odkupił dla Polski i  już we wrześniu zaklepał na wiceprezesa niezłą dupencję. Posada od 1 stycznia 2018 czeka na nią od połowy września.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pekao-roksana-ciurysek-gedir,52,0,2368308.html

  Jeszcze znajdę fotki hobbystki. Lubi się nasladzać swoim widokiem.

 200. Oto ona. Nazwisko po mężu takie jakieś arabskie. Jak się wpisze jej nazwisko w wyszukiwarke, grafika, to blisko niej pojawia się jakiś facet arafatce. Może to jej stary?

  https://www.google.pl/search?q=roxana+ciurysek&client=ms-opera-mobile&channel=new&dcr=0&prmd=inv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj_5uql7_3XAhXLcRQKHRUSC3oQ_AUIESgB&biw=1280&bih=752#imgrc=6QJqNDVUzfJ6kM:

 201. Może po prostu tam nie ma tyle tchórzy i słabych – i testują na ile mogą iść do przodu co chwila nie kolidując z głównymi siłami. Zastanawiają się jaki mają interes główne siły, które mogą im zrobić też „jedzenie kory dla ludności” i szukają własnych interesów wspierających interesy głównych sił?

  Pan Michalkiewicz kiedyś powiedział, że u Węgier sytuacja jest o tyle inna niż w Polsce, że tam ichnie „służby” zrozumiały, że jak nie zmienią troszku poziomu wolności gospodarczej/obciążeń, to nie będą miały co doić.

  U nas to pewnie takie wygibasy strategoskie, że ostatecznie zgadzają się doić mocno Polaków za może kiedyś gruszkę-sukces (jak pójdzie dobrze).

 202. Któryś z unijnych …… nie będę się wyrażać,  powiedział wprost: „Polska jest za duża,  żebyśmy jej pozwolili na to co Węgrom.”

 203. Jasne – w niektórych sprawach mamy trudniej – a w niektórych łatwiej niż Węgry – które są dziś niestety „ogryskiem”.

 204. Poza tematem. Czy parasol ma problemy z odbieraniem poczty gmail. ? Wysłałam mu maile z dwóch kont i mi odrzuca. Komunikat treści – Wystąpił błąd na serwerze poczty email. Poprawki przy moim koncie gmail nic nie dały.

 205. Od października 2016 r. pracowała w Credit Suisse, gdzie pełniła funkcję szefa UK Team UHNWI Emerging Europe, International Wealth Management. W latach 2012-2016 w Edmond de Rothschild London pracowała w zespole tworzącym departament private merchant banking, a następnie została dyrektorem ds. klientów międzynarodowych UHNW w obszarze bankowości prywatnej i korporacyjnej

 206. Może w ten sposób kupuje się chwilowe gwarancje nietykalności?

 207. No tak tylko po co nam Patrioty?

 208. Znaczy ,głęboko wtajemniczona.
  Podsumowanie

  Roksana Ciurysek-Gedir is a banker, artist and a movie producer.

  She works as a Head UK team UHNWI at Credit Suisse (UK) Limited looking after Ultra High Net-Worth clients from Emerging Europe.

  Before this she spent over 14 years in the City working for Edmond de Rothschild, Merrill Lynch, JPMorgan and EBRD. She is a CFA Charterholder and holds Masters in Science in Management and Economics from Technical University of Gdansk, Poland.

  She is a Founder Member of Polish City Club http://www.polishcityclub.com – non-profit organisation, and also of City Clubs Alliance – association of Central and Eastern European Clubs.

  Roksana is also a producer of critically acclaimed short movie “Battle for Britain” http://www.battleforbritain.net starring Julian Glover (Indiana Jones, Star Wars, Troy) which highlights the role of Polish pilots in the Battle of Britain .

  She is a passionate artist. She is an artist-in-residence for Faberge. Her media is photography printed on aluminium and studded with real diamonds. Her art has been exhibited internationally including Davos World Economic Forum and auctioned at Sotheby’s and Phillips.

 209. prosiłam pantherę

  znalazła Rozalia 🙂

 210. P.J. Morgan

 211. Czeka nas zalew brodatych konferansjerów w telewizji i w reklamach. Już się zaczął. Brodaty jet etnicznie tajemniczy, w tym jego siła.

 212. Proszę nie obrażać Benny’ego Hilla :))) Uwielbiam go. To jedyny rodzaj dowcipu, który z niczym się nie kojarzy. /No, jedynie z d., ale delikatnie./ Taki prymnityw bynajmniej :))) Świeć Panie nad duszą Benny’ego Hilla.

  Przeżyjmy to jeszcze raz :)))

  https://www.youtube.com/watch?v=_mXMPhpYci0

 213. Tego cekaema budowali na Politechnice Wrocławskiej. Jak SB tam zrobiło wyrypę, to miałam okazję oglądać skutki przesłuchań. Okropne. Z dalekosiężnymi, zdrowotnymi konsekwencjami. I ci ludzie nie udzielali się na forach publicznych…

 214. Właśnie o tym napisałam. Znaczy – o obyczajności w polityce.

 215. Moje ulubione z Benny Hilla: ”Prawa do aborcji domagają się ci,którzy już się urodzili.”

  I napisy na murze ,ustalające właściwe proporcje:

  ”God is dead-Johny”

  ”Johny is dead-God”

 216. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/morawiecki-obiecuje-wszystkim-wszystko/69kgn3s

  Morawiecki będzie rechrystianizował UE. Już to kiedyś słyszałem.

 217. dzięki!!! myślałem, że tylko ja mam taki specyficzny gust 🙂

 218. rechrystianizował

  nie – katolicyzował

  Komenski i jego dzieło

 219. nie zna życia, kto nie służył w marynarce

  psze pani

 220. http://www.rp.pl/artykul/1347916-Sejm-przyjal-ustawe-o-rynku-mocy.html

  Według ministerstwa przeciętne gospodarstwo domowe zapłaci sporo poniżej 10 zł miesięcznie w zamian za gwarancję nieprzerwanych dostaw energii.

  Z dopłatami do benzyny nie wyszło, to będą dopłaty do prądu, ale dopiero od 2021. Totalna opozycja i jej media dały ciała, bo można było na tym temacie pojechać. Ludność nic z tego nie rozumie, bo i tak w rachunkach za energię i gaz jest multum pozycji, a socjalizm przyzwyczaił wszystkich, że za inwestycje trzeba płacić z kieszeni konsumenta, choć zyski idą do kieszeni inwestora. Za Gomółki też tak było, ale bezczelność była ukryta za lepszymi sloganami.

  Dziś przeciętnie inteligentny człowiek, otumaniony ideologią wolnego rynku,  zadaje sobie pytanie: na czym polega moja gwarancja? Takiego pytania nie zadają dziennikarze propozycji i opozycji (Nie zaliczam ich do przeciętnych ludzi.).

 221. Helene Berr (zm. 1945), ogłoszona francuską Anna Frank. spisać miała „pamiętnik okupacyjny” opublikowany w 2008 r. (później tłumaczenia) „Narzeczona Jean Morawieckiego”, który później był dyplomatą. „Berr’s Catholic boyfriend”, „Morawiecki later followed a career as a diplomat”. Zdaje się, że miał umrzeć w roku publikacji książki w 2008 r. Manuskrypty, kopie… już pierwsze wrażenie – grubo szyte. Do Polski chyba tego nie pchnęli.
  https://en.wikipedia.org/wiki/H%C3%A9l%C3%A8ne_Berr
  https://www.haaretz.com/israel-news/culture/leisure/the-joy-of-struggle-1.273968
  http://www.telerama.fr/television/histoire-du-manuscrit-d-helene-berr-une-jeune-fille-dans-paris-occupe,105614.php

 222. kto jeszcze pamięta Gomółkę?

  totalna o. to taka nędza na TT widać ich poziom

  pazerne rozliczanie się za każdy gest, rzucenie jajkiem

  czy rzucenie się na ziemię

  handlarze starymi szmatami co im zostały po marszu

 223. Zanim dalej bedziesz kpic z PinkPanther-przeczytaj z 10 jej notek. Zmajdziesz w zakladce Polecane strony. Szczerze polecam.

 224. On zjadł tyle rozumów, że zrobiło mu się niedobrze i przyszedł tu womitować.

  Dlatego typu ludzi wszystko, co niezgodne z ich poglądami czy interesem to kłamstwo albo fake.

 225. Pomysł spłaty roszczeń żydowskich poprzez reparacje wojenne uzyskane przy pomocy nacisku żydowskiego na Niemcy zakłada uznanie wcześniej przez Polskę tych roszczeń za moralnie słuszne i prawnie uzasadnione.

 226. Raczej nie. Ale możemy dawać sygnały kogo byśmy woleli.

 227. Te 10PLN to opłata za gwarancję 12 czy 24 miesięczną? 🙂

 228. z czasów gdy grałam w brydża

  =nie wychodź matole w to czego nie ma na stole=

  nacierali mi uszu 🙂

 229. Już tam Korwin dawno temu głosił, że gwarancje (tudzież poczucie bezpieczeństwa) to są dla niewolników i chłopów pańszczyźnianych (dla co poniektórych to to samo a nawet gorzej), a w demokracji/kapitaliźmie to nikt nie może być pewnym dnia ani godziny (bo na tym polega wolność).  Za inwestycje i tak płaci konsument (bo przecież nikt nie dopłaca do interesu), ale przecież w biznes planie powinien być uwzględniony koszt odtworzenia mocy wytwórczych (tak samo jak uwzględnia się amortyzacje) a jak biznes dobrze idzie (bo chyba do produkcji prądu elektrycznego się w Polsce nie dopłaca) to każdy chyba chce rozwijać interes. Ale tu mamy do czynienia z chamskim sięganiem do kieszeni konsumentów. Raz zafundowali elektrownie to niech to zrobią kolejny raz.

 230. Donald Tusk obiecuje, że jeszcze w tym roku na biurko prezydenta trafi ustawa dotycząca restytucji mienia żydowskiego w Polsce. Chodzi o setki tysięcy domów pozostawionych przez Żydów na terenie Polski. Ich wartość eksperci szacują na 30 – 60 miliardów dolarów. Bo przecież było tutaj tyle żydowskich miasteczek – sztetli. Większość spadkobierców już nie żyje, ale pozostałym wciąż można zwrócić ich własność. 

   

  http://www.rp.pl/Publicystyka/304039976-Szewach-Weiss-o-antysemityzmie-i-odszkodowaniach.html

 231. W przypływie szczerości a pewnie i goryczy wypowiedział 2010 na kanale ARD (czyli coś takiego jak TVP1 u nas), następujące słowa o tym kto rządzi :

  ”  ci, którzy są wybierani nie decydują a ci co decydują nie są wybierani „.
  Nie mówił nic nowego. To samo twierdziło już wielu polityków w dalekiej  a także i nowszej historii.

  To przygotowany i wystudiowany bon mot. Władca bawarski wygłasza u błazna telewizyjnego [był to program trzeci BR] sentencję: Ci, którzy decydują, nie są wybrani a ci, którzy zostają wybrani, nie mogą nic zdecydować.
  Mise-en-scène, puszczenie oka do publiczności.
  [Horst Seehofer: „Diejenigen, die entscheiden, sind nicht gewählt und diejenigen, die gewählt werden, haben nichts zu entscheiden.“]

 232.  na „staż” do Dojcze Banku oraz do…

  W 1995 odbył staż w Deutsche Bundesbanku
  A jednak Bundesbank, bowiem Deutsche Bank nie ma dobrej renomy ani w D ani poza.

 233. 90% sztetli było na wschód od Bugu. Już  w 1939 r. był to ZSRR. W dodatku prawie wszyscy Żydzi  wzięli sowieckie paszporty. Czyli stali się obywatelami ZSRR. Czyli -wyparli się Rzeczpospolitej Polskiej. A w 1944 r. ta przynależność  do ZSRR została „przyklepana”. Pomijam już wartość tych „nieruchomości w sztetlach” w 1939 r. Wystarczy zdjęcie Kazimierza nad Wisłą z 1919 r.

 234. na 30 – 60 miliardów dolarów.

  takie trzy i szejść czyli 36 to poważna sprawa …

 235. „…No i sposob w jaki przeczolgano premier Szydlo to kompletne chamstwo i brak klasy-tak jakby znak rozpoznawczy co niektorych srodowisk..” – tak bardzo po brytyjsku, 🙂 ?

 236. „…90% sztetli było na wschód od Bugu. Już  w 1939 r. był to ZSRR. W dodatku prawie wszyscy Żydzi  wzięli sowieckie paszporty. Czyli stali się obywatelami ZSRR. Czyli -wyparli się Rzeczpospolitej Polskiej. A w 1944 r. ta przynależność  do ZSRR została „przyklepana”. Pomijam już wartość tych „nieruchomości w sztetlach” w 1939 r….” – noo, ale za te sztetełe, to Polska dostała Ziemie Odzyskane, więc, zasadniczo, mamy tzw. „moralny obowiązek” oddać te tereny „Tworowi Syjonistycznemu”, albo jakimś „pejsatym papugom z Brooklynu”, a najlepiej – Niemcom, bo to przecież Niemcy, za pieniadze Żydów z Wall Street i City of London, bronili ydów przed Polakami i tzw. „nazistami” (tacy „katoliccy talibowie z Bawarii”), :-).

 237. tako rzecze Szewach Weiss, „przyjaciel Polski”

  Czasem Polacy pytają mnie, dlaczego młodzi Żydzi przyjeżdżają tylko do Auschwitz czy do Majdanka, dlaczego nie zwiedzają Polski? Odpowiadam: odwiedzają, ale gdy jadą do Białegostoku czy innego miasta, to mają świadomość, że w domach, w których dziś mieszkają Polacy, kiedyś żyli Żydzi. Wiedzą też, że Polska nie zapłaciła za to Żydom grosza i czują ból. Oczywiście, Polaków nie można stamtąd wyrzucić, bo nie można pozwolić, by jedna niesprawiedliwość tworzyła drugą. Wtedy ten konflikt byłby wieczny. W tak dramatycznej i nienormalnej sytuacji trzeba jednak znaleźć jak najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie.

  Ale trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że Polski nie stać na wypłacenie miliardów dolarów odszkodowań.

  Znam ten argument. Słyszałem również i taką odpowiedź, że to mienie znacjonalizowali Niemcy, a Polska je od nich przejęła. Jestem konstytucjonalistą i profesorem nauk politycznych. Wiem, że z formalnego punktu widzenia taka odpowiedź ma ogromną wartość. Ale z moralnego punktu widzenia wartość takiej zimnej odpowiedzi jest ujemna. Takie argumenty są obraźliwe. Ale my rozumiemy problemy Polski. Wiemy, że nie może oddać wszystkiego. Dlatego też już dawno proponowaliśmy, by powstała polska fundacja, która szybko wypłaciłaby pieniądze – powiedzmy 5 miliardów dolarów – starszym ludziom, którzy jeszcze żyją. Drugie pokolenie spadkobierców mogłoby dostać specjalne bony, których spłata byłaby rozłożona na 10 – 20 lat, chyba że inwestowaliby w Polsce, to wtedy otrzymaliby je szybciej. Dzięki temu pieniądze zostałyby w Polsce, gdzie by pracowały i tworzyły nowe miejsca pracy. Głowa żydowska i głowa polska mogą wymyślić wiele rozwiązań. Lepiej późno niż nigdy.

 238. Takim roszczeniowcom głośno i wyraźnie trzeba powiedzieć: wypi3rdalać!

  https://www.tygodnikprzeglad.pl/nie-dostana-ani-guzika/

 239. Bundesbank nie jest bankiem. To instytucja kontrolno-szpiegowska.

  (Wiem, że to wiesz, ale zdarzy się nam czytelnik, który dopiero to bada, układa sobie w głowie, i co wtedy?)

 240. Tu chodzi o przepchanie przymusowej instalacji szpiegujących nas liczników zużycia prądu — urządzeń o nieznanym nam software, które rączo a poprawnie zameldują w centrali wszystko… z wyjątkiem naszego faktycznego zużycia energii elektrycznej. Bo nie o to chodzi, by kogokolwiek rozliczać, a już zwłaszcza prawidłowidłowo (to już w ogóle nie) lecz by każdego i każdy załączony odbiornik móc śledzić. Te mocowe zabawki to następna cegła w murze więzienia, do którego zamykają niespostrzeżenie, a w idealnym przypadku „ludzie zamykają się sami, chętnie przystając na instalację kolejnych komputerowych szpiegowskich gadżetów”. Za ich własne pieniądze mają jechać do Auszwicu i radośnie trzymać bramę od środka, skandując i powiewając. To NIE JEST ŻART – to konkretny plan DZ-ciarzy. Już, jak zdaje mi się, uchwalony na fest, or thereabouts.

 241. Gwarancję, że co załączysz do sieci, to zostanie zameldowane rączo w centrali. Była gdzieś rok temu dłuższa dyskusja na ten temat (szpiegujące „liczniki”) gdy chcieli zmusić ludzi do ich instalacji w połączeniu z abonamentem propagandy radiotelewizyjnej, tej tak samo przymusowo nałożonej, jak ów szpiegowski „licznik dla każdego”.

   

  Może ktoś ma link do Toyaha?

   

  Wtedy cudem (do dziś nie wiem, jakim) udało się utrącić to wariactwo. Obłęd powraca, dziś jako „moc gwarantowana”. Jedyna gwarancja w rzeczywistości dotyczyć będzie inwigilacji każdego człowieka, który ośmieli się skorzystać z prądu — odbywać się ona będzie na nasz własny koszt. Dodaję: niewąski.

  Nie będzie to dycha miesięcznie. Już raczej DZIENNA OPŁATA PLN 10,- Policzmy to, jeśli wola, tutaj wspólnie.

   

  Urządzenia szpiegowskie kosztują, a ich utrzymanie kosztuje w czwórnasób. Tysiąc za licznik, x-krotność tej sumy za „konserwację i serwisowanie”. Wyszła nam dycha dziennie? A właśnie. Tak będzie.

   

  Chyba, że ludzie się postawią, jak wtedy, gdy wraz z TV chciano wepchnąć każdemu takie śledzenie, na nasz koszt + premie dla „skutecznych śledczych”. Bo to wieszpanpanie, tenteges – terroryzm idzie!

  (Tak te nowe liczniki będą uzasadniać, zobaczycie)

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.