cze 082016
 

Jak wiecie lubię wszystko sprowadzać do kategorii rynkowych – zysk, strata, promocja itp., itd…Jest to trochę dziecinne, wiem o tym, ale ludzie mają gorsze grzeszki na sumieniu i wstyd ich z tego powodu nie pali. Proste kategorie oceny zaś są wygodne, bo widać od razu gdzie jest przewaga, kto ma jakie braki i wszystko łatwo da się wyliczyć sumując aktywa własne i przeciwnika.

Jeśli idzie o politykę PO, to ocena według kategorii rynkowych działań tej partii sprowadza się do jednego właściwie zwrotu z dziedziny prawa i kryminalistyki, który brzmi – wymuszenie rozbójnicze. I dla każdego jest jasne, że jeśli ktoś nie ma w ręku argumentów, które miała PO, nie może stosować wymuszeń, musi się zająć sprzedażą i marketingiem bezpośrednim. PiS znajduje się właśnie w takiej sytuacji. Czy wszyscy członkowie tej partii to rozumieją? Czy wszystkie sławy medialne związane z PiS mają tego świadomość? Rzecz jasna nie i to się okazuje właściwie codziennie. Ja może nie za bardzo do tej pory zwracałem na te kwestie uwagę, ale tylko przez to, że nie miałem telewizora. Byłem jednak jak wiecie w Bytomiu, spałem w hotelu, a tam był telewizor. Włączyłem go w niedzielę z rana, a tam – co było dla mnie pewnym zaskoczeniem – pojawił się Jerzy Targalski. Popatrzyłem chwilę i uznałem, że jest ów pan sztandarowym przykładem antysprzedażowego działania PiS. Jerzy Targalski jest gorszy niż legendarne bufetowe z PRL, które udrażniały dystrybutor piwa z beczki przysysając się ustami do tej metalowej rurki. Jerzy Targalski jest gorszy niż sprzedawczyni ciastek w dworcowej cukierni z czarnymi jak święta ziemia pazurami. Jerzy Targalski bowiem usiłuje nas uwodzić swoim intelektem i męską mocą. To jest jakaś straszliwa pomyłka, która tego człowieka unieważnia, a do tego jeszcze zdradza wszystkie słabości i deficyty ludzi zarządzających PiS-em. Pan ów zajmuje dziś jakieś ważne stanowiska doradcze, doradza policji, wojsku i sam nie wiem komu jeszcze. Całe szczęście, że nie doradza biskupom, ale i to może się zmienić, jeśli wszyscy będą wierzyć, że to Targalski jest krynicą mądrości, instancją ostateczną i nowym nadredaktorem. Bo o to zadaje się chodzi, żeby zachować istniejący dziś schemat władzy i wpływów wypracowany w Magdalence, wdrażany pracowicie przez lata w życie przez gazownię, ale zastąpić kluczowe stanowiska swoimi ludźmi. Takie numery kończą się zawsze katastrofą. Podkreślam – zawsze. Przyczyna zaś jest zawsze taka sama – deficyty tych nowych, co chcą mieć władzę i wpływy takie jak tamci. Przewaga tamtych zaś polegała nie na jakichś szczególnych zaletach, ale na pełnym i bezdyskusyjnym wykorzystaniu okazji jaką było tak zwane obalenie komunizmu. Wzięli wszystkie trąfy i teraz trzeba im je wydzierać z rąk. Targalskiemu zaś i reszcie zdaje się, że wystarczy w miejsce obalonego komunizmu wstawić katastrofę smoleńską i „bedzie, panie grać”, a w dodatku nikt się nie zorientuje, że zaszła jakaś zmiana.

Dlaczego ja akurat Targalskiego wyznaczyłem do smutnej roli dystrybutora taniej kaszanki? Czy dlatego, że jest stary i brzydki oraz źle się ubiera? Nie. W Targalski jest po prostu człowiekiem małostkowym w sposób modelowy. W zasadzie za każdym razem kiedy się odzywa widać wszystkie jego deficyty i marzenia, które nie spełnią się nigdy. Wczoraj ktoś wrzucił na stronę coryllus.pl krytykę Grzegorza Brauna, którą Targalski podjął po raz nie wiem już który. Chodzi o to, że Braun jest agentem Moskwy itd., itp….Moim skromnym zdaniem Targalskiemu najbardziej przeszkadza to, że Braun jest odeń młodszy, gromadzi większe audytorium i mówi głębszym głosem nie sepleniąc przy tym i nie poszczekując. To czyim jest agentem i czy jest nim w ogóle nie ma dla Targalskiego żadnego znaczenia. W otoczeniu bowiem prezesa i w samej partii, a także w mediach jest tylu agentów godnych zdemaskowania przez przenikliwy umysł Targalskiego, że można sobie przy tych zajęciach urobić ręce po łokcie. Tylko kto to zauważy i kto będzie klaskał?

W tym swoim wykładzie o agentach raczył także Jerzy Targalski zauważyć moją skromną osobę, powiedział, że coryllus twierdzi iż Iwana Groźnego stworzyli Anglicy. Ja nie mam już ochoty polemizować z tym zgłupieniem. Powiem tylko, że w polityce wygrywają wizje, a także ci ludzie, którzy potrafią swoje wizje narzucić innym. Targalski zaś nie ma żadnej wizji, on chce nam zaszczepić jako jedynie słuszną wizję historii to, co mają do zaproponowania Amerykanie. Można się z tego cieszyć lub nie, ale przyjmowanie tego na wiarę to jest idiotyzm, nie łagodny bynajmniej. Jeśli zaś idzie o Iwana IV to cały 6 numer Szkoły nawigatorów sprzedał się dzięki temu właśnie, że znajdowała się tam lista dzieł w których czarno na białym napisano, że Iwan IV był carem angielskim. Były tam wyszczególnione nawet te dzieła, w których bardzo nieudolnie próbowano słowa kanclerza Szczełkałowa interpretować jako porównanie Iwana do Elżbiety. To jest modelowy przykład ospałości umysłowej „naszych”. Oni nigdy nie podejmą żadnego wysiłku zmierzającego do przełamania narzuconych im schematów rozumienia historii i polityki, bo wiedzą, że skończy się to ich degradacją i zniknięciem. Na ich miejsce zaś wstawi się kogoś innego, a jeśli jest taka możliwość, że „wstawi się”, to gdzie tu mowa o władzy, którą ma PiS? Toyah z synem próbowali ostatnio trochę zażartować z „naszych” i zmontowali takiego mema, którego nasz kolega wrzuci pod tym tekstem. Jest to obrazek przedstawiający twarze wszystkich, najbardziej znanych publicystów prawej strony, tych wiecie Gadowskich, Wolskich, Goćków itp., którzy robią różne śmieszne miny. Pod spodem zaś jest napis – 7 wspaniałych bardzo dobrej zmiany. Toyah wrzucił to na twittera licząc na sławne poczucie humoru prawicowych publicystów, ale się przeliczył. Zamiast humoru ujawniły się humory i deficyty. Bo jak tu się śmiać z ludzi, którzy właśnie zajęli najważniejsze stanowiska w swoim życiu i przymierzają się do wygłoszenia serii kazań w oparciu o różne instrukcje, które nie zostaną tak nazwane rzecz jasna. Zostaną bowiem nazwane „przemyśleniami”, choć Bóg widzi, że nie zrodziły się w głowach.

Na koniec jeszcze garść refleksji dotyczących sprzedaży. Nawet jeśli, jak twierdzi Grzegorz Braun, grozi nam katastrofa wojenna, nie możemy – w naszych sprzedażowych strategiach – planować niczego na krótką metę. To są głupoty tak rażące, że ja chyba jednak będę musiał porozmawiać o tym osobiście z Grzegorzem Braunem. Wojna, wojną, bomby atomowe, bombami atomowymi, a my musimy stworzyć duży, sprawnie działający i trwały rynek treści. Guzik więc, mówię wprost, obchodzą mnie te wojenne proroctwa, tym mniej mnie one obchodzą, że dokładnie widzę iż ich podstawową funkcją jest sprzedaż. To świetnie powie ktoś…znakomicie. Otóż nie, bo to jest sprzedaż taka jak ją sobie wyobraża Grzegorz Braun, który o tym akurat nie ma zielonego pojęcia, a także jak ją sobie wyobrażają jacyś ludzie, wynajmujący Brauna do pisania recenzji tanich, nie rokujących dobrze i fałszywych książek. Oto ktoś zalinkowałtu wczoraj taki produkt https://www.3dom.pro/pokaz/20/aion_szkice_u_konca_czasow_pan_nikt.html

To jest, w mojej ocenie, szczyt kiczu i tandety. Proroctwa rychłego końca świata, pisane przez nie wiadomo kogo, ilustrowane obrazem zatytułowanym „Odjazd na Cyterę”, wydane z nadzieją na duży, krótkoterminowy zysk, który ma zapewnić Grzegorz Braun swoją recenzją. Tak się składa, że ja dokładnie wiem jakie możliwości sprzedażowe ma Grzegorz Braun i mogę nawet podawać liczby, ale nie będę tego robił, bo obowiązuje mnie tajemnica handlowa. Powiem tyle, że kretyńskie próby lansowania się przez Brauna doprowadzą w krótkim czasie o jego całkowitej degradacji i unieważnienia wszystkich charyzmatów, którymi on dysposnuje. Książki zaś zatytułowane „Szkice u końca czasów” podpisane Pan Nikt i tak zrobią klapę. To jest stary i ograny numer sekciarzy i różnych, kokietujących „brutalną prawdą” agentów – ogłosić koniec świata, żeby wszyscy przylecieli z bekiem do takiego proroka i jeden przez drugiego wrzeszczeli – ratuj, ratuj, ojczulku, bo giniemy. No ale najważniejsze, że to, że ten brutalny prorok apokalipsy nastawia się jednak na zysk, który próbuje „zrobić sobie” Braunem. Nie będę nawet mówił gdzie mam takich wieszczów, co chcą konsumować swoje nędzne zarobki zaraz po tym jak się spełnią ich czarne wizje.

Czekam teraz tylko aż po przeczytaniu tego tekstu Pan Nikt tu zadzwoni, przedstawi się – jestem Pan Nikt, nawymyśla mi od nędznych pisarzyn i zargozi, że jak będę o nim pisał to da mi w ryja. To byłoby raczej typowe.

Dziś umieszczę w sklepie nowe książki. Będą dotyczyły Śląska, ale to później trochę.

Zapraszam na stronę www.coryllus.pl, do sklepu FOTO MAG, do księgarni Tarabuk i do księgarni Przy Agorze.

  96 komentarzy do “Działania antysprzedażowe”

 1. Wczoraj ktoś wrzucił na stronę coryllus.pl link a dzisiaj moja skromna osoba przeczytała na tej samej stronie komentarz do linku 😉

 2. Henryk, daj ten link jeszcze raz tutaj z komentarzami . Jestem w biegu i nie wiem o co chodzi. Zajrzę po południu .

  .

 3. Szkice u końca czasów? To tak mi się kojarzy z „Bestie końca czasów” sławetnego Henryka Pająka. Natomiast co do J. Targalskiego – odnoszę wrażenie, że ten człowiek budzi się i wszędzie widzi Rosjan. Albo gra tylko na tę nutę, bo to się dobrze w Polsce sprawdza. Albo inaczej nie potrafi…

 4. Jak mozna sprzedawac cos co mowi o szybkim koncu sprzedazy? To glupota jest. Ja znalazlem remedium na targach- pamietniki Bronskiego „Uskoka”.

 5. Właśnie to jest wielki mankament i zarazem pokusa – zrezygnować z planów długookresowych. Skoro przyszłość niepewna to po co robić coś rozłożone na lata. Tyma czasem tylko długie strategie i w biznesie i w polityce są szansą na prawdziwy sukces. Nawet jak wezmą w łeb to i tak ich realizacja do pewnego momentu się opłaciła.
  Niestety w obecnym świecie jedynym który to rozumie na gruncie polityki jest Putin.

  (Przypomniało mi się moje dziecinne zdziwienie jak oglądawszy serial „Królowa Bona” się zdziwiłem, że bohaterowie działają i planują w perspektywie kilku lat na przód a akcja przeskakuje w czasie o lat kilka a ciągle jesteśmy w tych samych koncepcjach i planach).

 6. Targalski sprawia wrażenie człowieka o wiedzy zasłyszanej (choćby na wykładach na UJ). U takich ludzi nigdy posiadana wiedza nie jest przedmiotem refleksji, falsyfikacji czy intelektualnej obróbki. Jest jaka jest i koniec.
  Jeśli chodzi o Brauna, którego bardzo szanuję, sprawił on kilka dni temu, że zacząłem się zastanawiać czy nie stanął na szczycie równi pochyłej. Obejrzałem jego nieprzemyślany komentarz do programu mieszkanie +. Sorry Coryllusie ale pieprzył jak porąbany waląc w oponenta (słabo się stawiającego) argumentami w rodzaju wapiennika w Kadzielni i roli państwowych inwestycji niszczących prywatne firmy. Tak jak by rząd sam osobiście cokolwiek budował nie zlecając tego (w systemie przetargów) prywatnym firmom. Myślę, że przekracza on, w swej aktywności publicznej, próg kompetencji bo nie posiada na zapleczu grupy doradców i ekspertów. Zosie Samosie niestety źle kończą i mają zdecydowanie przyzerowe osiągnięcia praktyczne. Szkoda 🙁

 7. U mnie masz medal i link. Pan Jerzy Targalski jeszcze nie ogarnia, że na jakiś czas raczej, został mejnstrimem. A pan Grzegorz Braun ma na to swoją malowniczą nazwę.

 8. https://www.youtube.com/watch?v=i6I0oPbJUkw
  Jeżeli już poruszono temat niepokojących skłonności i zachowań pana Grzegorza Brauna, to warto skomentować jego występ w tv Republice. Kupę czasu antenowego poświęcił na lament „panowie mnie nie zapraszali, państwo są agentami Ameryki”. Przecież to ewidentne wchodzenie w rolę ofiary i przegranego na własne życzenie. Jeżeli terlikowscy z ekipą zaprosili już pana Grzegorza do telewizji, to wystarczyło by odpowiadać rzeczowo na pytania. Można nawracać Trzmiela i Rachonia po wywiadzie, bo najnormalniejszych i najbardziej aktywnych odbiorców nie zdobędzie się przez kłótnie antenowe z „naszymi, tymi owcami które pobłądziły”. Od emocjonowania ludu są panowie niezależni-niepokorni, to jest ich olimpiada.

 9. No i zapomniałem je kupić…a co do reszty zgoda. Metoda „Kupujta, bo bedzie koniec świata i nie przeczytata kiedy dokładnie”, to jest bieda aż piszczy

 10. Nic nie możemy z tym zrobić.

 11. To jeszcze jest do tego matematyk i ekonomista….ja pierdziu….tak liczyć i nie zrobić kariery w GUS-ie? To jest skandal. A co do Iwana to ja już tylko czekam na film BBC o Kompanii Moskiewskiej.

 12. ci ludzie nie rozumieją nic z otaczającej ich realności; onie wierzą w zaklinanie świata, ktory jak zycie pokazuje ma ich w d.. oraz ich wynurzenia na każdy temat; aby korzystac z takich dordcow to trzeba być im rownym w intelekcie – i to jest podumowanie – sa to towarzystaw wzajemnjej adoracji i wiedza/skutecznośc/realnośc/… ich nie interesuje – oni sa ponad te przyziemne funktory weryfikacji – toż to nawiedzeńcy o zerowym poziomie wiedzy weryfikowalnej – tworzone i podtrzymywane mity: WSI, Smoleńsk, etc mają zastąpić ogląd świata i rzeczywistości, a na pytanie o cel: jest odpowiedż: bo Polska;- taka gówniana odpowiedź na wszelkie problem relanego życia, ale z tej odpowidzi wynika, że my to nie Polska, my to banda frajerow do wydy…

 13. tak na marginesie to wszyscy jesteśmy agentami i szpiegami i jeszcze tym i owym,
  i ci wszyscy znawcy agentow/szpiegów/.. czy kiedykolwiek w życiu mieli przed sobą gości z WSI/GRU? żyją w świecie iluzji i opowiadania bajek dla naiwnych;
  jak robi sie operacje z agentami to może lektura: Medyczne haki WSI, Do Ciebie.Pzdr qwerty;
  i segregatory dokumentów/nagrań/etc

 14. rozpracować Targalskiego- to zadanie dla agentów – a jaki wynik? komu jego dzialanie przynosi szkody !!! – to jest wektor wskazujący

 15. Czy aby ten Pan „Nikt” to nie jest Pan Olszański vel Jabłonowski, nie … on by nie dał rady książki napisać.

 16. Tak jakoś mi się skojarzyło na początek państwa Rosja wynaleziono tego Iwana Groźnego, a co wynaleziono na koniec państwa Rosji – Lenina (kto?). Takie luźne skojarzenia nie historyka.
  Skojarzyło mi się to z artykułem z WPROST-u pt „Układ trzech mocarstw” autorstwa Jakuba Mielnika. Nie znam autora, gazetę tę czytuje sporadycznie ale … w artykule jest opisane porozumienie Marka Sykesa (Wlk. Bryt) , Francois Georges – Picot`a, którzy w 1916 roku próbują przygotować w imieniu swoich państw – rozbiory Turcji. Nieznana mi sprawa.
  Dowiaduje się o tym Sazonow (szef carskiej dyplomacji), dopisał on rosyjskie punkty do tegoż porozumienia. Rosja miała dostać Stambuł z cieśniną Dardanele, kontrolę nad Armenią i Kurdystanem, dostęp do koncesji na budowę linii kolejowej, i udział w międzynarodowym zarządzie nad Palestyną i Jerozolimą. Ofensywę z Trabzonu planowano na początek 1917 roku, a desant floty czarnomorskiej w Stambule na czerwiec 1917 r. Tyle że w lutym wybuchła w Rosji rewolucja. Jeszcze Kołczak podszedł z flotą (niszczyciele, krążowniki, i trzy liniowce pasażerskie zamienione w pływające bazy wodnosamolotów) pod Stambuł. Bolszewiccy komisarze floty czarnomorskiej zorganizowali bunt, który odsunął Kołczaka od dowodzenia. Jesienią zaczęła się rewolucja październikowa…..
  Gdyby prześledzić dyplomatyczne starania Parvusa, … jestem pod wrażeniem tych koincydencji i tego nadzwyczajnego urodzaju na rewolucje na rosyjskim terenie w 1917 roku. I zagładą Rosji, było sobie państwo najbogatsze w świecie i miało dostać jeszcze Stambuł i nie ma państwa…
  Takie sobie ot luźne skojarzenie, z Targalskim, agenturą i sprzedażą (carskie państwo Rosja została jakoś sprzedana w tym 1917).
  Luźne skojarzenia dyletantki
  Biegnę do obowiązków

 17. Może Braun, Geopolityk Końca Świata, czy też Prorok Mniejszy Czasów Ostatecznych, chce zostać tym królem Arturem, który nie wiedział że nim jest zanim miecza nie wyciągnął. I jak już G.B. wyciągnie ten miecz to najpewniej pobudzi swych poddanych do działania i zorganizuje nową Krucjatę Dziecięcą tym razem bez górnego ograniczenia wiekowego, bo to przecież nie o wiek chodzi ale o stan ducha.

 18. Tak, a Targalski to zawodowiec i nie wierzy w Parvusa. W Waregów na Rusi też nie wierzy?

 19. Tak wracając to Pana „Nikt” to ciekawy przerost treści nad formą ujęły mnie jego sformułowania oto przykłada „Wieczna Rosja. Dynamicznie ekspandujące alternatywne centrum przyciągania w ciągu ostatnich trzech tygodni logicznie i konsekwentnie w sposób niezwykle skuteczny i widowiskowy dochodzi swego.”

 20. Off topic. W ostatnim numerze „Karty” oprócz wyimków wspomnień ziemian z lat 1918-45, jest wybór wspomnień o tym całym Mężeninie nad Bugiem. Pośród bywalców wymieniono m. in. Marina Bogatkę – męża Wandy Wasilewskiej. O samej Wandzie Leonownej nie napisali, czy tam bywała.

 21. Daj spokoj. Ten egzemplarz to jest siodme nieszczescie. Ktos go cisnie, a on robi za wizerunek prawicowca. Kazdy kto potrafi zliczyc do trzech nie bedzie bral tego na powaznie.
  Jak tak wyglada prawicowiec to sie zastanowie czy nie lepiej byc lewakiem.
  To jest ten sam patent co Piton robiacy za dziennikarza.

 22. Powinno chyba być Wietrzna Rosja? W sensie, że piżga tam jak w Starachowicach na dworcu…nie?

 23. Co do estetyki Targalskiego to może się jeszcze wyrobi – vide Andrzej Zybertowicz, który obciął pióra, albo Cenckiewicz, który teraz wygląda jak przodownik pracy ze starego, PRL-owskiego plakatu (a może wtedy jeszcze PRL nie było?).

 24. O tak u nas się mówi jak w Kielcach na dworcu 🙂

 25. Nie rozumiem pytania, ale ja bym tego tak nie łączył – na zasadzie, jak Targalski pluje na Brauna i stawia mnie obok Brauna, żeby w razie pudła nie poleciało na ziemię tylko na mnie, to ja teraz będę mówił, że Targalski jest fe a Brauna będę bronił, niezależnie od tego czy jest ok. czy nie.
  No i nie argumentowałbym, że moja prawda jest lepsiejsza bo mi się jej dużo sprzedało.
  O Targalskim wypowiadałem się tutaj wiele razy raczej w prześmiewczym tonie więc nie mam nic do dodania. Chyba tylko to: Liwko, liwko, skocz po piwko!

 26. A ja właśnie w ten sposób argumentuję, że moja jest lepsiejsza, bo sie dużo sprzedało, a łączył będę co przyjdzie go głowy. Jak sobie założysz swój blog będziesz mógł pouczać kogo ci się zachce…

 27. Tak po przeczytaniu tego komentarza zastanawiam się czy aby argument o niszczeniu prywatnych firm nie jest na miejscu? Prawda, rząd zleci budowę prywatnym firmom, ale czy nie będzie podobnie jak z orlikami? Kilka osób zrobi majątki bo jakieś tam „wycieraczki” (tak było przy orlikach) sprzedadzą państwu za wielokrotność cen rynkowych. Potem jednak cała ta akcja wpłynie na ceny nieruchomości itd.
  Samego wystąpienia pana Brauna w tej sprawie nie słyszałem niestety.
  Co do samej osoby pana Grzegorza to też zastanawiam się czy to, jak sam je nazywa, „wróżenie z fusów” do czegokolwiek prowadzi?

 28. Nie wpadło Panu do głowy, że ten pseudonim jest nie na miejscu?

 29. To było to nebraski, zrobił sie galimatias

 30. show must go on:
  „Braun – Targalski w TVP Info
  ZACHOWAJ ARTYKUŁPOLEĆ ZNAJOMYM
  dziś wieczorem
  Dziś wieczorem po 20 w TVP Info dyskusja z udziałem Grzegorza Brauna i Jerzego Targalskiego. Znając temerament polemiczny obu dykutantów spodziewam się niezłej jazdy. Zapraszam.
  Tagi: braun targalski starcie”
  neon24.pl

 31. niezależna.pl
  „Jacob42 | 08.06.2016 [11:35]
  Otwarcie sprawy Pro Civili, to początek odnowy w Polsce, jednocześnie należy podawać informacje o nowym śledztwie w sprawie zamachu smoleńskiego.”

  i to jest pointa do tematu: Targalski &co; maniera: od nowa, od nowa, … i bez refleksji: po co?

 32. Przecież to idiotyzm, nie widzisz tego?

 33. W życiu. Emploi idealnie spójne z figurą i możliwościami. Intelekt aż bije z oblicza Pana Jerzego, a moc męska z całej jego postaci. On przecież z tych mistrzów od sprężystego słowa, którzy jednym skokiem na koń wsiadają i zamaszystego spojrzenia, którym głowę można obciąć. Śmichy-chichy, ale pan Jerzy niestety traktuje siebie śmiertelnie poważnie. I, co gorsza, parę osób, którzy o czymś decydują – również.

 34. Wydaje się, że to próba ostatecznego zaszufladkowania Brauna jako proroka-wariata. Na tle mamroczącego i zaplątanego w poczwórny węzeł Targalskiego będzie jeszcze bardziej ekspresyjny i grzmiący. Smutne, cholera.

 35. Poczekajmy. Przed wyborami prezydenckimi pozwolono Braunowi rozłożyć w RMF FM na łopatki cyngli – Lewicką i Wróbla. Pierwsza zapomniała języka w gębie i nie potraktowała Brauna jak Glińskiego. Widać, że wtedy był potrzebny.

 36. @nebraska to dziewczyna 😉

 37. Ok. Poczekajmy. Tylko do czego jest teraz potrzebny? Przecież nie do tego, by niezależna.pl czy wpolityce.pl napisały nagłówek „Braun miażdży Targalskiego!” Oczyma wyobraźni widzę, jak ten ostatni mówiąc „Pokazujemy dziś Rosji kto tu rządzi!” pręży się jak anakonda w worku.

 38. dostrzegam, dlatego spointowałem w ten sposób, to jest już śmiech ostatni

 39. Wielkie dzięki za wszystko powyżej, już sobie zobaczę:)

  .

 40. 23 lipca 2016 roku na ulicy J. Piłsudskiego 27 w Krakowie, a więc w siedzibie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” odbędzie się bezprecedensowe, jak na polskie warunki, Sympozjum Tradycji Katolickiej. Wykład na nim wygłosi x. Szydłowski z Bractwa św. Piusa X i x. Rafał Trytek, sedewakantysta. Oczywiście znajdziemy czas na dyskusje i pytania sali, które niewątpliwie padną. Trzecia Droga i portal 3droga.pl jako organizatorzy wydarzenia nie ustawiają się przy żadnej ze stron linii Tradycji, a jedynie chcemy wysłuchać, nauczyć się, a także promować ważne katolickie treści. Z wydarzenia na pewno będą filmy na naszym kanale na youtube, niemniej jednak serdecznie na nie zapraszamy. Z Panem Bogiem!

  Link do wydarzenia na Facebooku:
  https://www.facebook.com/events/473659719505035/?notif_t=plan_user_associated&notif_id=1465335007394241
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2016/06/i-sympozjum-tradycji-katolickiej.html
  sedevacante.eu

 41. Dziwni jesteście Państwo. Śmichy, chichy, analizy jezykoznawcze, plany na trzy, na dwieście, lat do przodu, tworzenie doktryny.
  Fajnie, może to być, a nawet bardzo się przyda, ale nie zauważanie, tego co się dzieje dziś i unieważnianie pod byle pretekstem każdego, kto uświadamia i ostrzega, jest, powiem grzecznie, nierozsądne.

  Na naszej ziemi trwają manewry Anakonda16. Przez ulubionych przez Coryllusa Brytyjczyków i Niemców w 40 minut zbudowano most przez Wisłę. Są na naszym terytorium wojska z 18 państw. Ustawy1066 nie tylko nie wycofano, ale „dobra zmiana” wprowadziła prawo, które pozwala każdemu obcemu żołnierzowi pod byle pretekstem strzelać do Polaków. Uszczelniono prawną inwigilacje internetu. Wszędzie montuje się kolejne kamery. Giną ludzie.

  Warto czasem przypomnieć sobie przysłowie: „Myślał indyk o niedzieli, a w sobotę łeb ucięli”.

 42. jesteśmy normalni a nie dziwni, to otaczająca nas rzeczywistość jest dziwna/dziwaczna; – przy produkcji i sprzedaży planujemy wg zasad tj. w cezurach wieloletnich i sprzedaż musi trwać – bez względu na: manewry, kabarety, mosty, etc;- dochodzenie do wlasnosci i jej ochrona jest przedsięwzięciem wieloletnim i wielopokoleniowym [w latach 80-tych likwidowalem wpisy w ksiegach wieczystych wlasnych nieruchomości odziedziczonych, ktorych to wpisow dokonalo prl w latach 50-tych – paniatno?]; a odeśmiewanie jest naturalną reakcja na brednie i badziwie intelektualne, ktore nas otacza/osacza ze wszystkich stron; tak na marginesie to lepiej pić cocacolę niż czaj podawny przez czerwonoarmistów; doktrynę mamy – wola przetrwania to jest nasz leitmotiv w dzialaniu i w zawołaniu

 43. a tak na marginesie: to do Ciebie juz ktoś strzelał? a czym? – chyba brednią medialną/publicystyczną/… może wrócimy do początku np. Fundacji Pro Civili lub mitycznych Żydów/WSI/etc

 44. bandycki totalitaryzm współczesnego panstwa o nazwie RP wcale nie polega na ilości kamer, śledzeniu internetu, manwrach anakonda/grzechotnik/etc, … tylko na zupelnie innych cechach funkcjonowania aparatu administracyjnego panstwa;- ten aprat jest niezmienny od lat 50-tych – tak w doktrynie jak i w szkoleniach oraz w dużej części w metryce rodzinnej/ideologicznej/politycznej/.. ; a tak na margoniesie: to co jest tutaj nad Wisłą trwale nasze? [osobiste prawa autorskie, tylko, bo majątkowe można zająć na rzecz owego 'naszego’ państwa w 10 minut, tak było, jest i będzie]; i takie pytanie: a my w tym kraju to kto? – tylko konsumenci/autorzy wg własnych upodobań/możliwości i tyle, a może aż tyle

 45. Nie w RMF FM, a w TOK FM i nie pozwolono tylko Braun wyreżyserował ten spektakl na żywo tak jak i pozostałe w tym okresie i tak jak dzisiejszy występ z dwoma stremowanymi amatorami.

 46. a kttóż to ten nam ów łeb utnie? nie tacy próbowali i paszli won, bez znaczenia czy za 5/10/…lat i na tym polega wola przetrwania a nie wizje, że zła/niedobra dobra zmiana bo to, bo siamto, ..;- toz to bredzenie wg notatnika lektora [patrz: historia ppr/pzpr] -witaj w klubie naprawiaczy real socjalizmu

 47. Ale oni stąd wyjadą, może być pani pewna, a jeśli Rosjanie wrócą do Legnicy to na następne 50 albo 100 lat. Mostu przez Wisłę też nie zostawią a szkoda, mniej byłoby korków pod Toruniem.

 48. Jakby już strzelił, to bym nie pisała. Prawo nowe jest, że mu wolno.

  Żydzi i WSI zdziwili by się swoją mitycznoscia, ale co szkodzi żebyśmy w rzekomą mitycznosc wierzyli. Tylko w takim razie kto nas ćwiczy w kwestii anstysemityzmusa?

 49. „Mityczni” prawa autorskie też mogą ukraść jak jest potrzeba, vide Nina Karsov-Szechter uniemożliwiająca przez długi czas wydawanie dzieł Józefa Mackiewicza.

 50. a kto się jeszcze w tym pięknym kraju jakimś prawem przejmuje? no kto? – może TK? może sądy/prokuratury/us-y/uks-y/komornicy/… toż oni wszyscy owo prawo w d… mają i nas też, paniatno?

 51. Tego, że Jankesi wyjadą, jestem pewna. Ale kto tu zostanie i komu zrobią miejsce.
  Nie wierzę im jak anakondom.

 52. 3droga.pl, że hej!!!!
  „Od Redakcji: W tym roku zaplanowano w Warszawie zjazd NATO. To doskonała okazja dla nacjonalistów by wyraźnie zaznaczyć swój stosunek do tej organizacji i zaproponować społeczeństwu alternatywną możliwość zapewnienia naszemu państwu bezpieczeństwa zewnętrznego. Zapraszamy do lektury i udostępniania we wszystkich możliwych miejscach oświadczenia, które wraz z innymi środowiskami nacjonalistycznymi podpisała Redakcja naszego portalu:
  Trupi odór międzynarodowego żandarma demoliberalnego imperializmu amerykańskiego będzie roznosił swoją nieprzyjemną woń w naszej stolicy. W dniach 8-9 lipca 2016 roku zbiorą się tam międzynarodowi gangsterzy, którzy pod płaszczykiem zaprowadzania demokracji nie zawahają się bombardować szpitali, szkół czy innych cywilnych obiektów. Tak właśnie działa NATO, a właściwie zbrojne ramię amerykańskich lichwiarzy.”

 53. żartobliwie zapytam: a co ma katolicyzm wspólnego z bredniami na portalu 3droga.pl?
  bo to są brednie, że hej!!! i słownictwo dziwnie znajome {Fakty i komentarze, Notatnik lektora,…};-poznajecie? bo my pamiętamy i to dobrze

 54. coryllus, tutaj robi się arcyciekawie, coraz lepsi goście;- zaczynasz być jak magnes- brawo i gratulacje, bo to jest sukces [bez względu na to co o nowych gościach sądzimy]

 55. a potrafi Pani poklasyfikowaći wskazać tych co już tutaj są? – ich cele, finanse, organizacje, etc

 56. Właściwie gdzie się nie obejrzeć to wszędzie jacyś krytycy kogoś. Czy w ramach „kategorii rynkowych” można się zająć promocją czegoś dobrego? Jakieś osoby? Jakiejś idei wartej rozpowszechniania?

 57. Ale je, te drakonskie prawa, na nas egzekwuja, albo nimi straszą. Oni sobie z tych praw robią jaja, ale na koniec zawsze jeszcze jakieś ich dzieciątko zarobi wierszowke, lub gażę, robiąc programy „Państwo prawa”, „Uwaga” lub „Sprawa dla reportera”.

 58. Owszem, zaniemówiłam kilka razy … jest dobrze;)

  .

 59. kradzież mienia i/lub praw [osobistych, majątkowych] nie jest specyfiką jednej nacji ani też jednej organizacji; inaczej należałoby przeformatować całe ustawodawstwo i wyłączyć spod KK wg klucza narodowościowego/organizacyjnego/rasowego/wyznaniowego/…

 60. Proszę się zgłosić z tym wnioskiem do Targalskiego. On ma telewizję, media elektroniczne, papierowe, jak posłucha będzie większy efekt.

 61. Pani Marylo, jesteśmy z Krakowa i mamy taką cechę, że jeszcze bywa, że się dziwimy – i jest to właśnie piękne; a najpiekniejsze są zdziwienia jak dobro w życiu zwycięża; no bo jaka bronią realną w skuteczności dysponujemy? tylko dobrem [pracą, produktem, troską, pomocą, …]

 62. Mama mi mówiła „całej dupy nie pokazuj, najwyżej pół”. Więc nie odpowiem, czy potrafię, czy w ogóle nie potrafię, ich poklasyfikowac.

 63. jest tylko jedna idea warta rozpowszechniania – ta od 2 tysięcy lat znana;- i dla niej warto żyć

 64. Kiedys Babiarz komentator sportowy ), w sobotni poranek, byl specjalista od pedofilii.
  Takze nas nic w telewizorni nie zdziwi.

 65. Pani Rozalio i tutaj ma Pani rację, bo oni ten kraj i nas traktują 'na jaja’ i dla kasy, tylko i wyłącznie

 66. Pamiętamy o tym, wydobywajac szczątki naszych bohaterów z kolejnych „Łączek”. Major Łupaszka miał piękny pogrzeb. Jak Bóg pozwoli może uda nam się odnaleźć i wyprawic podobny, rotmistrzowi Pileckiemu, zanim ułożą z nas kolejną warstwę.

 67. Słuchajcie!
  Soros kupił11% akcji Agory.

  .
  .

 68. Pani Rozalio!
  Ma Pani talent, a cytowane przysłowia też znam od Babuni.Oczuwiście bez słowa na d…ale te wcześniejsze…
  Lubię Panią czytać.

  .

 69. Ja nie jestem z Krakowa wbrew pozorom…:)

  .

 70. Swietny pomysl, Panie olafbur.
  Czy moze Pan rzucil okiem na zakladke „Ksiegarnia Coryllusa”?

 71. Grzegorz Braun nie wystąpi dziś jednak w TVP Info. O godz. 18.10 otrzymał maila od wydawcy, że „zmieniła się koncepcja programu”. Ma być zaproszony „w innym terminie”

 72. Czyli wykładają własną kasę na propagandę. To chyba dobrze? Będzie na 500 z plusem

 73. Biedny szechter lewatywe mu szykują… Bo ostatnio niewydolny jakiś…

 74. Soros mówił łatwym szyfrem. Niedobrze…

 75. ale 'krakusem’ się Pani czuje? nieprawdaż? pzdr spod wawelskiego smoka

 76. Nie robi Soros rewolucji tylko kupuje. Chce mieć miejsce w Radzie Nadzorczej? Czy 11% mu to gwarantuje? No o cos tam chodzi !!! Może i o zwykłą reanimację tuby propagandowej ale o cos tam idą starania.

 77. jest rok 2016; i co wynika z przesłania/czynów rtm.WPileckiego? – jakie to ma odniesienie do bytu w dzisiejszej RP? – jakie cele i recepty z jego czynów wynikają? na czym polega istota skuteczności tego typu mechanizmu. ktory zastosowal rtm.WPilecki?;- jest moda na epatowanie bohaterami ale jest to moda bezrefleksyjna, taki rynowy trend, że donatorzy/grantodawcy to docenią;
  a może pokażemy współczesnych Pileckich?

 78. to jest objęcie drogi do bezpośredniego nadzoru i przeplywu/wydawania pieniędzy i wzbudzenia agresji społecznej metodami, ktorych nawet sam red.nacz. nie jest sobie w stanie wyobrazić; będa igrzyska w RP na wielu frontach, wg zasady: kasa czyni cuda a ludek wszystko kupi; rozkwit inicjatyw społecznych przeciw obecnemu rządowi też nastapi jak wysyp czerwonych truskawek w czerwcu; kasa jest motorem w tych dzialaniach i w ten sposób formalnie następuje finansowanie działań na rzecz oznaczonych środowisk i jest to znak, aby się nie lękali bo z nimi jest 'międzynarodówka’ z dużym mieszkiem i dużymi wpływami

 79. Rozalia – nastepna co cisnie tu i teraz. Pewnie masz jakas ksiazke o trzeciej wojnie na szybko do pocisniecia. Daj juz spokoj. Najlepsze sa te kontrole na lotnisku…. niby ze bezpieczenstwo. Nie bede sie wdawal w szczegoly, ale wpuszczaja mnie do samolotu ze sprzetem, ze na szybko bym zrobil wiecej gnoju niz nozem. I tak to wyglada. Kontrola pelna pozorow. Daj juz pani spokoj.

 80. Pierworodnego Antosia przyszlosc w tym rozgardiaszu niepewna, a ta
  lotorosl mniejsza, plus partnerka to… tez wyzwanie co spedza sen z powiek…

  … wcale sie nie dziwie, ze Aaaadamm jakis taki niewydolny.

 81. Zobaczymy, co z tego szatanstwa i zaprzanstwa soros’owego wyniknie… czy ten ludek
  nad Wisla wszystko kupi… tez nie bylabym tego taka pewna…

  … raczej bede ciezko zdziwiona, ze ktokolwiek przy zdrowych zmyslach uwierzy…
  w jego wirtualna kase… juz pomine te cuda-niewidy… i teatr dekoracji co to rzekomo
  ma sie odgrywac poprzez usluzne agenturalne presstytutki…oplacane ewentualnie
  z fiducjarnej kasy stetryczalego Sorosa…

  … czy aby ta „miedzynarodowka”… ma duzy mieszek i wplywy… to smiem watpic.

  À le, pazywiom, uwidzim,

 82. On się nigdy nie budzi. Bełkot, który wychodzi z jego paszczy świadczy o permanentnej komie większości mózgu

 83. Będzie o tym, jak postępowi Anglicy mieli ciężko w państwie rządzonym przez zdemoralizowanego świra, ale mimo tego zdecydowali się zostać. Misja szerzenia postępu i dobroci przewazyla… Nawet u zacofanego Ruska…

 84. ,a wpływy i mieszek, inaczej nic byśmy i nich nie słyszeli, żyliby w katakumbach w strachu wychodząc w przestrzeń publiczną, a jest inaczej – to oni usiłuja nas zastraszać i media są wytapetowane od lat ich fizjonomiami oraz bełkotem

 85. Dokladnie! Ten numer, ktory w tej chwili… odpier.dolil ten stary
  zgred to sie nie mniesci w glowie!

  To stare zdegenerowane dziadzisko wprowadza islam do Francji,
  transportuje emigrantow do Europy, robi zadymy na calym swiecie,
  majdan na Ukrainie, kupuje bankruta Michnika… po to zeby medialnie
  zastraszac cale narody, ktore wytapetowane sa ich zparcialymi
  mordami, sieje belkot, ze TTIP o… 9 cud swiata.

  Toc to dom wariatow… w czystej postaci!

 86. Maciejewski, ty wuju, plujesz na Brauna za promowanie Pana Nikt i Szkice naszych czasów, a ja sam pamiętam jak Braun promował ciebie i tylko dzięki niemu kupiłem twoje książki, które niestety ciężko się czyta, ale co zrobić

 87. Poczytaj więc sobie pana nikta. Będzie ci lżej.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.