lip 142023
 

Oglądałem wczoraj program po Wiadomościach, ten wiecie, co zawsze. Wystąpił tam Karnowski z Sakiewiczem. Obaj mówili o hipokryzji i bardzo tajemniczo się uśmiechali, podkreślając, jak sądzę, że oni hipokrytami nie są. W pewnym momencie Sakiewicz, po raz kolejny próbował wejść w słowo Karnowskiemu, a ten mu dość obcesowo to uniemożliwił. Było to na tyle widoczne, by zastanowić się po raz kolejny nad skutecznością mediów popierających partię rządzącą.

Na razie bowiem bezwzględną skutecznością odznaczają się europejscy hipokryci, których zarówno Karnowski jak i Sakiewicz krytykowali z uśmiechem. Hipokrytka Kallli głosuje z opaską więzienną na nodze. To samo ten grubas, co się nazywa jak brat Bartłomieja Bartoliniego herbu Zielona Pietruszka. Zgraja naszych zdrajców gardłujących za tym, by nie odblokowywać KPO oskarżająca jednocześnie rząd o to, że nie bierze KPO, to sam szczyt skuteczności. A nie dość tego, niektórzy z nich są pokazywani w rządowej telewizji w ramach pluralizmu i demokracji. Więcej – pokazują tam jawne i podstępne zło, występujące w polskiej polityce w kilku postaciach, a wszystko po to, by owo zło się kompromitowało. No i całe media, zwane reżimowymi mają przy tym pewność, że jesienne wybory będą wygrane. Prawda bowiem i szlachetność intencji muszą zwyciężyć. Aha, byłbym zapomniał, sejm jednym niemal głosem woła w kierunku tych europosłów co zablokowali KPO – zdrajcy, zdrajcy!!!! Hipokryci zaś nie zwrócili na to pewnie nawet uwagi, a Cimoszewicz wręcz jakieś przemowy w TVP wygłaszał.

Ja zaś zacząłem się zastanawiać, czy to jest możliwe, żeby Biden sprzedał PiS Niemcom za ich zgodę na przystąpienie Ukrainy do NATO? Oznaczałoby to bowiem zachowanie pozorów jedności, ostateczne wycofanie się Niemców z układów z Moskwą, jakieś niemieckie zakupy w USA, a przecież w razie zwycięstwa Tuska i tak nikt by nie zatrzymał dostaw amerykańskiego sprzętu do Polski. Może nawet by się ona zwiększyły. Jedynym problemem są różne tajemnice, które przy takich okazjach muszą być zachowane, a przynajmniej tak to jest zwykle przedstawiane takim laikom, jak ja. Myślę o tym, być może niepotrzebnie, albowiem hipokryci mają to do siebie, że zawsze dzierżą za plecami jakiś młotek. I kiedy zarzuca się im hipokryzję potrafią tym młotkiem znienacka walnąć interlokutora w łeb. Szczególnie wtedy kiedy się najbardziej triumfalnie uśmiecha, jak wczoraj redaktor Sakiewicz. Tak to już bowiem z nimi bywa, z tymi hipokrytami, że nie mają nic do stracenia, taka Kalli już ma opaskę na nodze, taki Grodzki będzie miał zarzuty, jak skończy kadencję, cóż im więc pozostało jeśli nie krańcowa determinacja?

Co mają nasi? Wskaźnik do wskazywania hipokryzji, poparcie USA, Oskara Szafarowicza, który wczoraj zrobił happening przy stacji metra Centrum, moralną rację, notatkę ze spotkania Putina z Tuskiem, która zostanie ujawniona w poniedziałek, w kolejnym odcinku filmu „Reset”. Czy to wystarczy by zwalczać hipokrytów? Jeśli mamy autentyczne poparcie USA, powinno wystarczyć, nawet jeśli się okaże, że w tej notatce nic nie ma, poza jakimiś banałami, które prowadzący skwitują jak zwykle okrzykami – to straszne, to straszne. Tamci mają młotek.

Jak będzie wyglądała ta konfrontacja zobaczymy i módlmy się, żeby strona rządowa wygrała, bo kolejnego zwrotu akcji i kolejnego resetu USA, tym razem z Niemcami, wielu polityków PiS może nie przetrwać.

Nadchodzące wybory mają zdecydować o kształcie UE, a także Polski, ale przede wszystkim UE. Myślę więc, że wszelkie pozory zostaną odrzucone, już dziś to widać. Trzeba się więc zastanowić, czy nie warto uzbroić się także w jakiś solidny młotek. Na razie tym młotkiem jest minister Ziobro, który dementuje wieści, jakoby orzeczenia TSUE miały jakąkolwiek siłę sprawczą. Nie mają jej, to pewne, ale nie wiemy czy oni nie zastosują jakiegoś młotka. Bo samo oświadczenie Ziobry, poprawcie mnie jeśli się mylę, to młotek gumowy, w dodatku z takiej bardziej miękkiej gumy.

Nadmienię jeszcze co zrobił wczoraj czołowy rządowy propagandysta czynny na odcinku młodzieżowym, to znaczy Oskar Szafarowicz. Otóż otworzył on stragan Tuska, czyli zrobił happening z produktami wystawionymi w cenach, którymi straszył Tusk. Powiedzieli o tym w Wiadomościach nawet. I Holecka się uśmiechała ciepło. To samo było na twitterze. Rozumiem, że w ten sposób PiS chce pozyskać głosy młodzieży? Nie wiem nawet jak to skomentować, ale – jak mawiał Grzegorz Płaczek, realizujący się wizerunkowo w podobnym stylu jak Szafarowicz – to się samo komentuje. Pewne rzeczy są zaś niezmienne, na przykład wiara w to, że inteligentny młodzieniec wygląda tak, jak pan Oskar, a uczciwy Polak tak, jak Płaczek. Skąd to się wzięło, nie mam pojęcia, ale być może jest to wiedza z jakiegoś podręcznika. Podobieństwo stylu jest zbyt uderzające.

Doniesiono właśnie, że ABW zatrzymała jakiegoś uczciwego młodzieńca, który planował zamach z użyciem pasa szahida. To w mojej ocenie znaczy, że ludzie mają już dość hipokryzji i rośnie popyt na młotki. No i jeszcze jedno – popularność formatów i idei głoszonych przez Konfederację zdecydowanie leci na łeb. Wielomski nagrał ponoć program – naukowo o polityce – z udziałem Pitonia. Musiałem się niestety zastanowić sam nad swoją głupotą, bo był czas kiedy myślałem, że ten Pitoń może nie jest tak całkiem oczadziały? Na swoje usprawiedliwienie mam to, że nie wysłuchałem ani jednej jego pogadanki, a jedynie to co pokazywali w Wiadomościach. Im więcej będzie się mówić o relokacji i im bardziej będzie ona realna, tym słabszy oddźwięk wśród młodzieży męskiej będą miały te konfederackie propozycje. Cóż to bowiem jest kiwanie frajerów i skrajny indywidualizm w porównaniu z pasem szahida i oficjalną ochroną policji i sądów, która prędzej wsadzi do pierdla staruszkę z pieskiem, niż pozwoli zrobić krzywdę świeżo nawróconemu muzułmaninowi, który chce zmienić świat naprawdę? To jest jeszcze lepsze niż wytykanie hipokryzji europosłom przez redaktorów naczelnych najważniejszych, prawicowych mediów. W dodatku na trzy miesiące przed wyborami, o których otwarcie mówi się, że muszą przebiegać pod nadzorem. A, nie wiem czy wiecie, ale w tym całym OBWE siedzą Rosjanie, Tadżycy i Uzbecy i oni mają tu przyjechać, żeby sprawdzać czy nasze wybory przebiegają uczciwie. Karnowski z Sakiewiczem się z tego śmiali wczoraj. Jedyna nadzieja, że w tej notatce z Sopotu, co jej ujawnienie zapowiedział Cenckiewicz jednak coś jest, coś na tyle mocnego, że pozwoli na postawienie zarzutów pewnym ludziom, tu i teraz. Na razie mają tego szahida za pięć groszy, ale może coś się zmieni wkrótce. Jak myślicie?

Przypominam, że w dniach 5-6 sierpnia odbędzie się w Krakowie, w hotelu Polonia Kiermasz Książki i Sztuki. Na miejscu będzie dwoje artystów z Krakowa – Irena Czusz i Tomasz Bereźnicki, a także pracownia Sztuka Cięcia z Częstochowy. No i wydawnictwo Klinika Języka oczywiście.

  40 komentarzy do “Hipokryzja i młotek”

 1. W UK piszą, że Biden chce von der Leyen na szefową NATO. Czy to coś znaczy?

 2. Akademik Wielomski przylozyl plasterek na rane Pitonia, wytlumaczyl naukowo, co mu zrobili ludzie Mentzena, ale nic z tego nie wyniknie.

  Tymczasem PiS dostal biegunki legislacyjnej przed przerwa wakacyjna i w ciagu tych kilku miesiecy, jakie zostaly do wyborow, zmieni Polske tak, ze jej nie poznamy. Oczywiscie po mysli wlascicieli Polski na Zachodzie. Juz nie patrza nawet na regulaminy sejmowe.

  Dla mnie papierkiem lakmusowym bedzie los Kolodziejczaka, czy uda mu sie zorganizowac duzy strajk i czy wejdzie do sejmu. Drobni przedsiebiorcy w gorach i nad morzem sa juz spacyfikowani – zostali obarczeni odpowiedzialnoscia za inflacje – i nie beda fikac, a ich Cincinattus z Koscieliska zostal zneutralizowany.

  Jezeli sytuacja w Polsce wymknie sie spod kontroli, to moze byc interwencja ze wschodu albo z zachodu. Szczegoly zna Krzysztof Jackowski.

 3. Nie wiem. To jest groźny pomruk jeśli ma poparcie w cieniach choćby zamierzeń

 4. Taka opozycja jest Pisowi do wyborów koniecznie potrzebna,emeryci nie mają wątpliwości na kogo głosować a oni teraz są najważniejsi. Na wschodnich terenach powstaną forty Biden obywateli prosi się więc o zwinięcie interesów i wyjazd w inne miejsce … No ale nie tylko wojną świat żyje,ciekawe co stoi za jednoczesnym wystawieniem filmu o Barbi i o powstaniu bobmy atomowej? Bo to nie przypadek że różowa baśń o luksusach zachodniej cywilizacji zestawia się ze zniszczeniem i śmiercią. Chyba że działanie tej lalki porównuje sie do mocy reakcji jądrowych które skutecznie wstrząsną islamskimi zasadami (ha ha),wszak połowa muzułmanów to dziewczynki ,a to byłby numer tysiąclecia.

 5. Mial byc Kwachu.

 6. Od dawna nie używam telawizji i nie wiem za bardzo jaka mądrość etapu est aktualna na dziś, ale co do zasady dipstejt est przecież ten sam, PRL-owski, tylko przewerbowany. A jego emanacje dla ubogich służą akomodacji do aktualnego układu sił i relacji pomiędzy graczami poważnymi. Dla przykładu, wyobrażam sobie, że ostatecznym celem PO est całkowity zabór pruski, całości terytorium, a celem podopiecznych pani Basi (https://pl.wikipedia.org/wiki/Barbara_Skrzypek) est chyba wojna i rozbiór na kilka części. Ale ta druga opcja posiada krótkoterminową zaletę, tzn. daje możliwość lawirowania. I chyba aby tę możliwość lawirowania zwiększyć, oraz oddalić szybko zbliżającą się katastrofę finansową, dipstejt wygenerował Konfederastię.

  Dipstejt PRL przeszedł w szyku zwartym z relatywnego zaboru rosyjskiego do fantomowego zaboru pruskiego, który w dniach ostatnich znajduje się w fazie urealnienia. Usiacy zawsze ostatecznie w zarządzaniu Europą spuszczą się na Rzeszę, to oczywiste. Niemcy od poczatku swoich dziejów robią łaskę Amerykanom.

  Gdyby sztab niemiecki swego czasu przyjął Judeopolonię, jako swój cel wojenny w WW1, Szatany Zjednoczone zapewne przystąpiłyby do wojny po stronie państw centralnych.

  Jaka w tym est rola Polski?

  Trzeba przeczytać ze zrozumieniem 13 punkt Wilsona. Założeniem 13 punktu była nienaruszalność granic Rzeszy i koncepcja Mitteleuropy Naumanna, więc jeśli mowa o dostępie do morza, to chodzi o swobodę żeglugi na Wiśle. Dlatego właśnie, żeby odzyskać Wielkopolskę i Śląsc musieliśmy aranżować to demokratycznie w drodze powstań.

  Wszystkie państwa dookoła, a także same Szatany Zjednoczone i Soviety, były wieloetniczne, ale Polsce (i Węgrom) tego zabroniono. Polska mogła być tylko ”na terytoriach zamieszkanych przez ludność bezsprzecznie polską”, czyli wielkości mniej więcej Czechosłowacji. W szczególności nie wolno było przyłączać Wilna i Lwowa.

  Dlatego we Lwowie POW musiało pozwolić Ukraińcom na zajęcie miasta, a potem pokazać światowej opinii publicznej, jak dzieci walczą o najbardziej polskie miasto. I  czym innym musiało być stanowisko oficjalne polskiego rządu, a czym innym rzekomo buntownicza postawa generała Rozwadowskiego. Podobnie było z Wilnem i generałem Żeligowskim.

  W sumie Polacy nie posłuchali się wschodzącego hegemona i narobili nieporządku w jego projekcie europejskim, dlatego przy najbliższej okazji spotkała ich sroga nauczka ze strony amerykańskich organizacji dla ubogich i upośledzonych, jak banderowcy, szauliśi i poniekąd SS i NKWD- skoordynowana eksterminacja, która dostosowała stan faktyczny do postulowanego w 13 punkcie Wilsona, który został wyrażony graficznie linią Namiera. Ten amerykański plenipotent był władny poprawić  nawet linię nakreśloną przez imperialnego ministra lorda Curzona, żeby tylko Lwów nie znalazł się po polskiej stronie.

  Ten pobieżny rys historyczny naświetla nam jak to będzie z amerykańskim poparciem. 13 punkt Wilsona zaczyna budować nowe imperium ukraińskie, nowego zbieracza ziem ruskich po upadku Rosji w przyszłym cyklu hegemonicznym. ”Izrael wschodu”, czyli nowa Chazaria przejmie heartlandowe funkcje Rosji aby zrównoważyć europejski układ.

  Takie imperium już było, a jego ekspansja na zachód została zatrzymana przez Madziarów i Lędzian (niezaznaczonych na niemieckiej mapie)

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a9/Chasaren.jpg/1024px-Chasaren.jpg

  Lędzianie to pierwsi Polacy. ”Madyar Lengyel krt jo borat… ” – to przysłowie powstało podobno w XIX wieku, ale jego treść est z czasów przedpaństwowych.

  W przyszłości amerykańscy archonci zamierzają zarządzać Europą przy pomocy równoważących się  dwóch żywiołów, rzeszy niemieckiej i rzeszy ukraińskiej. Polska wreszcie, nie tak, jak przy poprzednim przesileniu hegemonicznym, posłusznie kolaboruje w budowie Nowego Wspaniałego Świata, dlatego inaczej niż popzednio, PRL Plus est rusztowaniem nowego projektu. Kiedy projekt zostanie ukończony, rusztowanie trzeba będzie rozebrać, tak czy nie?

 7. O jakich „gwarancjach” dla okrojonych Dzikich Pol mowil Duda w Wilnie?

  Czy polskie wojsko ma szanse na stanowisko ochroniarza dla Blackrock?

 8. Rozbrojone i dziurawe polskie wojsko szybko przegra z samymi tylko wagnerowcami, jeśli zajdzie taka poptrzeba. Naprzyjmowali dziewuch damscy bokserzy, żeby na papierze pokazać jakąś liczbę, więc wagnerowcy będą mieli przy okazji używanie.

  Ukraina w obecnym cyklu tylko awizuje swoją predestynację z wysoka i buduje legendę.

  Czasowo projekt ukraiński może zostać zaniechany, podobnie jak w latach 20/30 poprzedniego wieku, kiedy amerykański faworyt Józef Stalin potrzebował wszystkich zasobów do głównej rozgrywki hegemonicznej.

  Z perspektywy amerykańskiej celem wojny ukraińskiej est odwrócenie Rosji. Z perspektywy chińskiej krew rosyjskiego żołnierza kupuje Chinom czas (pierwsza wojna o Tajwan).

 9. Mruczą też, że to pomysł Bidenowej, bo ona koniecznie chce babę na szefa NATO. Rzekomo innym kandydatem jest szef brytyjskiego MON i Biden jest mocno temu przeciwny.

  Swoją drogą w UK nie lubią Bidena i niedawno pisali nawet przychylnie o reparacjach za IIWŚ.

 10. Od czasów Heraklita wiadomo przynajmniej trzy rzeczy.

  1. Nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki. Nawet jeżeli historia się powtarza, to zawsze trochę inaczej.

  2. Złymi świadkami są oczy i uszy dla ludzi o duszach barbarzyńców. Historię piszą zwycięzcy tak, żeby jej nie można było zrozumieć. I nawet jak kultura popularna niesie wiele najistotniejszych treści, to mało kto potrafi je dojrzeć. Przed wojną ukraińską Putin z Wielkim Bratem Ixi podpisali ważną deklarację, w której jednym z punktów było podtrzymanie dotychczasowej obowiązującej wersji historii. Czyli wszystko odbywa się w ramach Systemu.

  3. Wojna est matką wszystkich rzeczy. Przypuszczam, że ponad poziomem hegemonicznym istnieje jeszcze wyższy poziom sprawczości. Wyobrażam sobie, że przy okrągłym stole[sic!]  siedzą tam siedzą tam najważniejsi archonci globalni, a dookoła gra odbywa się przy podstolikach archontów mniejszych, regionalnych. Stąd wielość różnych przyczyn sprawczych i celowych, które generują wydarzenia na różne sposoby, oraz kolizje i wojny.

 11. W żadnym razie nie pokładałbym nadziei w rozstrzygnięciach natury militarnej. Generał Forrest Gump, czy generał Kukuła Disco, to słabi mówcy motywacyjni dla ubogich, nie wspominając już o kwalifikacjach tych wszystkich posovietskich generałów Pucybutów.

 12. Oczywiscie, ze nie. Wojna sluzy do tego, zeby obie strony wyemitowaly jak najwiecej CO2, za ktory musza slono zaplacic, dopoki maja czym placic. Jezeli Prigozyna zawezwa z powrotem do pilnowania malp, to w Polsce moze byc przeprowadzony nabor do pilnowania mniej waznych obiektow albo do oslaniania akcji humanitarnych.

 13. Poza tym strony muszą ładnie posprzątać (końcowe sprzątanie jest wliczone w koszty imprezy) i urządzić stragany z paciorkami od wujka Joe, żeby tłuszcza odczuła, że znowu jest fajnie, kolorowo i najważniejsze, że bomby nie lecą na głowę.

 14. Ogólny prikaz w sprawie pisania podręczników do historii jest taki, iż z lektury musi wynikać, że Niemcy z każdym pokoleniem stają się porządniejsi, jankesi bardziej humanitarnie, a Europa środkowa i wschodnia „zyskuje na znaczeniu”.

  Ogólny wydźwięk musi być optymistyczny tym bardziej, im bardziej krwawa i bezsensowna była ostatnia wojna. Ma być fajnie i postępowo.

 15. Ponieważ chiński producent paciorków zażądał wyższej ceny od pośrednika, więc nie było innego wyjścia, niż „obniżyć oczekiwania” nabywców, do czego najlepiej nadaje się krwawa rozróba z możliwością eskalacji. W aktualnej wersji na naszym podwórku program ten jest realizowany pod hasłem: „pełna miska ryżu od święta, w dzień powszedni pół miski”.

 16. czy to jest możliwe, żeby Biden sprzedał PiS Niemcom za ich zgodę na przystąpienie Ukrainy do NATO

  Ja tylko przypomnę gdzie i kto będzie produkował kadłuby F-35 dla odbiorców z Europy (w tym pewnie PL). Decyzja została podjęta i ogłoszona w przeciągu ostatniego miesiąca

  https://www.rp.pl/biznes/art38620411-czesci-do-amerykanskich-samolotow-f-35-powstana-w-nowej-fabryce-w-niemczech

 17. Myślę, że to dopiero początek serii wojen.

  Co do Prigożyna to mam wrażenie, że jego bunt to pierwszy etap odwrócenia Rosji. Wygląda na to, że rosyjska wojskówka est po słowie z usiakami, a teraz trwa maskirowka tego wrażenia. Z drugiej strony Ukraińcom podano w Wilnie czarną polewkę i okazano zniecierpliwienie. Przecież  powinni być wdzięczne za dostąpienie zaszczytu walki w obronie hegemonii, tak czy nie? Nawet PRL Plus z dykty i paździerza przypomniał sobie ostatnio o niepochowanych ofiarach z czasu poprzedniej wojny.

  Dla mnie ta wojna est ogromną traumą. Jak zawsze nie cierpiałem pedagogiki wstydu, tak teraz sam ją przeżywam spotęgowaną.

  Parafrazując znanego celebrytę grafomana Jacky Bartosiaka, wojna ukraińska jak błyskawica rozświetliła polską historię głupoty.

  Klasycznym mechanizmem anglosuckskiej sztuki hegemonicznej est równoważenie Europy, czyli generowanie w niej wojen, powstań i rewolucji. Z tego rodzaju mechanizmu pochodzą wynikają wprost polskie ofiary wieku XIX, począwszy jeszcze od konfederacji barskiej.

  Historia katastrofalna i edukacyjno-kulturowa tresura do cyklicznego samobójstwa.

 18. Spoko, w razie czego będziemy sp***ć do Włoch. Dlatego uczę się języka. Rząd tego kraju nas „rozumie”, czyli dostali dyrektywy.

 19. A Kriegsmarine gdzieś blisko Szczecina?

  Ile płacą za godzinę?

 20. Szanowni o czym rozprawiacie, jaką macie wiedzę w zaproponowanym topic subject,  … żadną

 21. a co do uzbrojenia w młotek, to jeszcze trzeba wziąć pod uwagę wyposażenie kuchenne, takie jak np. tłuczek . Chyba tylko tyle od nas zależy.

 22. Tymczasem… dzielni Wlosi zdobywaja Zaglebie Donieckie. Reporter wojenny donosi:

  Bersalierzy posuwaja sie na wschod. Jency wojenni ida na zachod.

 23. A propos jeńców, nie wszyscy jeńcy mieli szczęście wrócić na zachód.

  Na tajnym rozkazie nr 00350 o ”rozładowaniu więzień…” spośród czterech sygnatariuszy, są moim zdaniem przynajmniej 2 nazwiska amerykańskich … faworytów, Berii i Stalina.

  Ciekawe, że katastrofa gibraltarska ma jakiś związek ze sprawą katyńską, zniknęła teczka z dokumentami, wiadomo.

  Adiutant Józefa Retingera, generał Sikorski, jaki był to był, ale jednak próbował skorygować linię Namiera, nawet Roosevelt obiecał mu, że Lwów zostanie przy Polsce. Niestety chyba w końcu coś nie pykło, albo usiacy od początku kantowali, bo 4 lipca 1943 samolot generała spadł. No i już tydzień później miała miejsce Krwawa Niedziela na Wołyniu. Przypadek czy znak?

 24. AK byla bardzo zajeta robieniem „burzy” – w bezpiecznej odleglosci od spornych wojewodztw (nie tylko wolynskie), bo „umow (z masonami) sie dotrzymuje”?

 25. „Hipokrytka Kallli…..”

  Błąd. Poprawnie: „Hipokrytka Eva Kaili….”

 26. Nie chodzi o dotrzymywanie umów, tylko o spełnienie życzeń hegemona.

  Burza i powstanie warszawskie to część projektu dekapitacji Polski. Polska utraciła niepodległość po rezygnacji generała (byłego pułkownika) Wieniawy. Od tego momentu nic już nie mogło zatrzymać całkowitej katastrofy na pokolenia.

  AK – Armia Katastrofalna.

 27. Jakieś szczątki próbował jeszcze uratować marszałek Śmigły, w tym celu przedostał się do Warszawy, no ale tam widocznie spotkał Jamesa Bonda. Nooo, może to był Ethan Hunt, trudno powiedzieć. Vesper Lynd (Krystyna Skarbek) może miałaby w tej kwestii coś do powiedzenia, ale niestety, zginęła z ręki wielbiciela, co za przypadek?

  Stało się to wraz z odejściem Stewarta  Menziesa z MI 6, co za koincydencja. Menzies musiał się spieszyć, bo odchodził w atmosferze skandalu, nie miał głowy do aranżowania jakichś wypadków komunikacyjnych, to zrozumiałe.

 28. Jedyna, co się udało ocalić, to Kraków. Pułkownik Edward Godlewski ”Garda” nie wykonał rozkazu generałka Bora Komorowskiego o przeprowadzeniu powstania w Krakowie, na przełomie sierpnia i września 1944. No ale pułkownik Godlewski miał oparcie w Księciu Arcybiskupie Sapiesze.

 29. sieroty po 72 godzinach zdobycia Kijowa przez kacapa i niespoełnionych wizji Bartosiaka sami nie wiedzą co ze sobą począć. Miało być tak pięknie real politik i w ogóle, zaorać czecio erpe i co teraz będzie? zostały tylko samouczki z teorii spiskowych pisanych na kremlinie. A po buncie pierożyna to nawet Rosja nie jest sprawcza międzynarodowo, więc rządzi duch wojny, jakaś bliżej nieokreślona przemianka geopolityczna… Trzeba zakładać nowe maski, i robić nowe maskirowki, to może grozić schizofreniom.

  /methode/times/prod/web/bin/ddeb05ac-1bec-11ee-8434-240b5ab9f9b1.jpg (1600×900) (thetimes.co.uk)

  a włoskie socjalistki to już zaburkowane, koniec świata, nawet Italia nie pomoże

  ISlam belongs to Europe federica-mogherini-rouhani-ghasem-souleymani-no2rouhani-majlis-selfie.png (487×488) (wordpress.com)

 30. frakcja seksownych włoskich socjalistek „pod czujną eunucha strażą”, same się o to prosiły,

  „islam belongs to europe”

  boschi_madia_mogherini_lorenzin_645.jpg (645×330) (oggi.it)

 31. Konfa już dzieli skórę na niedźwiedziu, ale mogą się rozczarować.

  Oczywiście Mentzenowi nic nie grozi, bo jego biznesy dobrze idą, czego nie można powiedzieć o Palikocie i jego kumplu Wojewódzkim. Jednak lewacy i esbecy to ścierwo, które do uczciwej pracy się nie nadaje.

 32. na Wołyniu mówi się że krwawa niedziela była na -Piotra i Pawła – wg ich kalendarza, dla nich ważni apostołowie

  po katastrofie gibraltarskiej nikt już rządu londyńskiego nie brał pod uwagę.

 33. gdzieś u Rembeka jest wspomniane, że Sapieha mu opowiadał, że gościł jakiegoś Monsignore  który wracał z Moskwy i informował że Jasna Góra, Kraków i chyba Zamośc mają być ocalone

 34. W metafizyce słychać prawdę, dlatego jest tak nienawidzona.

 35. Carex bruździ w Brukseli razem z Sikorem, takie dyrdymały coś o demokracji, a pod stołem pewnie Royal 96%, z dodatkiem paliwa lotniczego, jazda na potrójnym gazie. Russkij standrad! Mordo ty moja!! Daj mordziska druchu !!

  sow.jpg (425×640) (niezlomni.com)

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.