gru 162015
 

Jak wiecie jeśli idzie o tak zwaną konspirację i różne kwestie dotyczące ukrywania siebie, kluczowych informacji, albo obcych ludzi, nie nadaję się do niczego. Odczuwam jeszcze do tego zabobonny lęk przed tymi wszystkimi, którzy w jakiś sposób w wymienione sprawy są zamieszani. A niechby nawet tylko przypadkowy. No i wczoraj trochę się tego lęku pozbyłem, zaraz opowiem w jakich okolicznościach. Jak wiecie zacząłem wrzucać krótkie teksty na facebook, to się cieszy jakąś tam popularnością i atmosfera jest miła. Przychodzą do mnie te zaproszenia do grona znajomych, a ja je klikam w zasadzie jak leci, no chyba, że nie mam czasu akurat. Nie patrzę kto mnie zaprasza, bo przecież wiem ilu mam rzeczywistych znajomych, od siedmiu lat właściwie nie wychodzę z domu i nigdzie nie bywam (chwała Panu!). Jak mam sekundę to czasem zajrzę kogo też mają zaprzyjaźnionego na swoich profilach ci moi znajomi. Wszedłem wczoraj na profil pewnej koleżanki z lat dawnych i odnalazłem tam faceta, którego nigdy nie poznałem osobiście, słyszałem o nim jedynie i dokładnie wiem gdzie pracuje i czym się zajmuje. Wiem, bo on się z tym ani nie ukrywał, ani się tego nie wstydził. I zgadnijcie co się okazało! Otóż mamy aż piętnastu wspólnych znajomych! Wszyscy są wymienieni z nazwiska, mają swoje zdjęcia i różne ciekawostki wpisane na tych profilach i opowiadają szeroko o swoich pasjach. Ja może czegoś nie rozumiem, jestem, jak to ładnie ujął kiedyś toyah, człowiekiem prostodusznym, ale wydaje mi się, że to jest właśnie ta osławiona dekonspiracja, o której tyle się słyszy. Oczywiście, nie wykluczam, że aktywność tych osób na fejsie to po prostu sposób na życie, nie mający żadnego związku z zatrudnieniem, ale przecież ja ich nie znam. Nie znam także tego pana, a więc chyba jednak nie.
To jest punkt pierwszy naszych rozważań. Teraz kolejny. Oto wczoraj ktoś przypomniał, że w PISF istnieje rada, która odpowiada za jakość scenariuszy, a może za ilość funduszy? Nie wiem, nie ma to znaczenia. Chodzi o to, że rana ta składa się z 376 osób i właśnie wyrzucono z niej Agnieszkę Graff i Kazimierę Szczukę. Tak po prostu. Na ich miejsce zaś przyjęto Ziemkiewicza, Semkę, Goćka i jeszcze kogoś. Niektórzy z nich ogłosili nawet ten swój triumf na twitterze. Będą teraz tam siedzieć, wśród tych 376 osób i zadawać szyku wskazując które treści w scenariuszach filmowych są niepatriotyczne. Oczywiście drwię, albowiem przy tej ilości osób, o żadnej dyskusji rzeczowej nad czymkolwiek nie ma mowy. Jest to ciało do którego poprzez kooptację przyjmuje się krewnych i znajomych królika, po to, by mogli sobie trochę zarobić. Wzmacnia się też przez to środowiskowe hierarchie i więzi, wiadomo kto w Warszawce i Krakówku ma opowiadać kawały, a kto może się z nich tylko śmiać i to niezbyt głośno. Dla naszych dziennikarzy jest to zaś wyraźny znak, że po latach oczekiwania odnieśli sukces. Tak, tak, o nic więcej bowiem w tym napiętym wyczekiwaniu nie chodziło, o możliwość przemawiania do tłumu z wysokości katedry opłacanej państwowymi pieniędzmi. W takich okolicznościach człowiek od razu czuje się lepiej i pewniej, bo jak wiadomo, prywatny pracodawca to nie jest to samo. On może człowieka, nawet tak zasłużonego jak Ziemkiewicz wywalić na łeb z roboty z dnia na dzień właściwie.
Jeśli o mnie idzie, nie ma znaczenia czy wśród tych 376 wybrańców będzie Szczuka, Graff czy Semka z Ziemkiewiczem. Może nawet lepiej, żeby były te dwie pierwsze osoby, bo one przynajmniej nie znają osobiście Moniki Jaruzelskiej jak Ziemkiewicz, jeśli o mnie bowiem idzie to miałem naiwną nadzieję, że cały ten PiSF rozpędzą na cztery wiatry.
Wczoraj na twitterze napisał nam Gmyz „Trotyl” Cezary, że będzie sprzątał w telewizji, a ja spytałem go czy wywali Hartmana podczas tych porządków. Wtedy on wyznał wszystkim, że z tym sprzątaniem to był tylko taki żart. Aha – pomyślałem – czyli „Trotyl” chciałby, ale mu nie dadzą, więc sobie kompensuje to niespełnienie opowiadaniem. Słowem – wszystko na Woronicza zostanie po staremu, może tylko Lisa wyrzucą, a i to nie jest takie pewne. Kraśko na pewno zostanie, wystarczy, że powie – przepraszam i przypomni jak ładnie wyglądał w 2005 roku na Placu św. Piotra.
Kooptacja ludzi do kancelarii prezydenta i premiera odbywa się na zasadzie „łun, łonemu”, a każdy następny jest dobrym znajomym poprzednika. Pewnie jeden drugiego ma w swoich zasobach fejsbukowych, bo jak inaczej. Kryterium zaś jest wyłącznie towarzyskie, bo o dobrą towarzyską atmosferę przecież chodzi. No i wszyscy ci nowo przyjęci tacy jak Magierowski dali się przecież poznać z jak najlepszej strony. Śmiem twierdzić, że niektórzy pracownicy kancelarii prezydenta, a wiem to na pewno, bo z nimi rozmawiałem, nie mają zielonego pojęcia o tym co to jest ta „najlepsza strona”. Oni przyjmują na wiarę kryteria i hierarchie zbudowane w internetowej fikcji i utrzymywane w pionie nadludzkim wysiłkiem administratorów salonu lub innych zrzeszających dziennikarskie środowiska platform.
W czasie kiedy „nasi” tworzyli w internecie „nowe świata zręby” i kłócili się o to, który z nich jest lepszy, kto jest żarliwszym katolikiem, a kto lepszym pisarzem, w Toruniu powstały całkiem nowe media i całkiem nowa szkoła kształcąca dziennikarzy. Ludzie ci nie są pozbawieni wad i oni mają z całą pewnością jakichś znajomych na fejsbuku i oni są poddawani różnym ciśnieniom, ale w ich przypadku działa jeden bardzo ważny czynnik. Oni chcą naprawdę coś robić, bo wiedzą, że na polskim rynku szanse są małe. Ziemkiewicz do końca życia będzie największym polskim prawicowym publicystą i pisarzem, a Semka i Zaręba do końca życia będą stać przy nim jak te słupy. I nic się nie zmieni. A kierowani do mediów i urzędów gwiazdorzy bez życiorysów, tacy jak Marczuk również nie znikną nigdy. Tamci zaś na pewno doceniliby szansę, jaka się przed nimi otwiera. Ci, których mamy teraz mogą co najwyżej opowiedzieć o tym, jak to sprzątaliby telewizję gdyby im ktoś pozwolił. Ja doskonale rozumiem wzburzenia ojca dyrektora, bo wykonał on masę pracy i okazało się, że jest to praca niepotrzebna administracji, niepotrzebna prezydentowi i niepotrzebna rządowi. Ona jest tylko potrzebna ludziom. To wiele, ale za mało dla tych, którzy kształcą się w Toruniu.
Za nami kolejne wybory, kolejny sukces, który na naszych oczach jest rozbijany na miazgę. Mam w związku z tym kilka pytań – czy wam, biedni durnie się zdaje, że cała ta polityka ustawiona jest w ten sposób byście mogli wreszcie usadzić swoje tłuste tyłki we właściwych stołkach? Czy wam się wydaje, że jak wyciągnęliście maksimum korzyści z katastrofy 10 kwietnia lansując się na prawo i lewo ze swoim fikcyjnym męczeństwem, takąż samą przenikliwością i podobnie nędznym zapałem patriotycznym, to uda się wam to tak przy kolejnej katastrofie lotniczej? Bo co do tego, że ona nastąpi, nie mam żadnych wątpliwości. Wszystko na to wskazuje, ale do was nic nie dociera, bo przecież trzeba będzie te scenariusze patriotyczne zatwierdzać i politykę historyczną robić.
No i jeszcze zwalczać nauczycieli jak Marczuk….miłych snów panowie i panie, miłych snów…

Zapraszam na stronę www.coryllus.pl do sklepu FOTO MAG przy stacji metra Stokłosy, do księgarni Tarabuk przy Marszałkowskiej 7 i do księgarni Przy Agorze mieszczącej się na Żoliborzu przy ulicy o tej samej nazwie.

Przypominam też, że w niedzielę w kinie Palladium, od godziny 9.00 trwa jarmark radia Wnet, gdzie zostałem zaproszony. Jeśli ktoś chce jeszcze coś kupić przed świętami zapraszam.

  150 komentarzy do “Ile jeszcze katastrof lotniczych musi się zdarzyć?”

 1. Nie wiem jak z Warszawką, ale zapewniam Cię, ze = krakówek= pisze się z małej litery.

  .;)

 2. Aha, mam przyjaciółkę, serdecznego, prostolinijnego, fantastycznego człowieka. Ona tu czasem zagląda i będzie wiedzieć, że to uzupełnienie naszych rozmów – ten tekst Twój dzisiejszy. Bo Ona wierzy w dobre intencje tych bałwanów nadętych. a ja ją bardzo szanuję i cenię – i przez to boję się o nią i o podobnych jej.
  Zwyczajnie serce mi się ściska.

  I nikt zdaje się nie zrozumiał, co Toyah napisał wczoraj.

  .

 3. Dla tłustego tyłka potrzebne są minimum dwa stołki 😉

 4. Ile oni jeszcze z tego bełkotu będa żyli?

 5. WSKSiM – kształci ludzi, co roku jest iluś wykształconych absolwentów, między innymi przez: Jaroszyńskiego, E. Stankiewicz, W. Reszczyńskiego, A. Pietraszek (radio), P. Pasionka i co ?
  Może to jest tak, że starsi koledzy (pod 50- tkę) nie dopuszczą tych młodszych, bo niby młodzi jeszcze zdążą, a starsi koledzy są w sytuacji że „jak nie dziś to nigdy”.

 6. Co do fejsbuczka, to wie Pan swiat jest maly, ja zanim zablokowali mi stare to mialem cala kupe tych roznych prawicowcow z nowszego i starszego rozdania, jak mi wyskakuje kogo to Pan dodal do znajomych to mysle ze z 50 wspolnych bysmy mieli 🙂 Takze nie dziwi ze ma Pan tyle wspolnych znajomych z roznymi ludzmi, poza tym to wlasnie wyskakuje ludzia ze ktos ze znajomych Pana dodal to tez dodaja. /Juz widze ze bedzie Pan miale mase smiechu z tego FB 🙂

 7. Na FB mnie nie spotkasz 😉

 8. Tacy jak Stomma tamują wolną dyskusję nad historią.
  Cała dyskusja sprowadza się potem do dwóch okopanych obozów: „pogromców mitów” oraz „obrońców dumy narodowej”. Jedni zarzucają nam megalomanię, pychę i brud za uszami, drudzy bronią jednej patriotycznej wersji historii przed „zdrajcami”.

 9. No, więc obie strony są niezadowolone z Coryllusa – bo wybrał trzecią drogę.

  .

 10. Ze Wschodu i Zachodu ta sama karnacja, nie mówiąc o Środku. Nie umierajmy w ciszy wśród hałasu…

 11. Jakis czas temu pozwolilem sobie tu napisac, ze o. Rydzyk i jego media byly potrzebne PiSowi, ktorych ich nie mial, do zdobycia wladzy. teraz muzryn (o. Rydzyk) zrobil swoje i wiadomo, co dalej moze murzyn. Ale tak to juz jest, gdy hierachia koscielna zaczyna sie bawic polityka. To zawsze koczylo sie katastrofa. Ojciec Rydzyk nie zna historii Kosciola przynajmniej od czasu Konstantyna albo nie chce wyciagnac z niej wnioskow.

  A PiS w istocie niczym nie rozni od PO, ale duchowienstwo „patriotyczne” albo tego nie rzoumie, albo sie oszukuje, ludzi, ze jest inaczej. Nie jest inaczej, jest tylko zmiana warty, bo poprzedni wartownicy zachalali sie w trupa i nie mozna bylo ich dluzej trzymac, ale jak wytrzezwieja, to wroca.

  I onoi juz trzezwieja i nie zdziwie sie, jesli niezadlugo doprowadza do przedterminowych wyborow do sejmu.

  Z bankami i pochodnymi instytucjami nie ma zartow. Albo wysyla sie do nich platnych mordercow, zeby troche przerzedzili szeregi baksterow, albo robi, co kaza banksterzy kaza.

  Ktory rzad obecnie ma zdolnosc sformowania i pokierowania grupa ludzi, ktorej celem bylyby kluczowe osoby ze swiata finasow?

  No i ten Duda, ktory juz zamerdal ogonem w Kijowie i obwachal co trzeba. Teraz czas, by przedwyborcze pogloski na temat jego ukrainskiego pochodzenia sie potwierdzily.

 12. Przydałoby się narzędzie będące odwrotnością fejsbuka – baza danych, do której każdy mógłby dopisywać osoby mniej lub bardziej znane, a algorytm podpowiadałby nam co może je wiązać.
  Jestem pewien, że służby już dysponują takim narzędziem, które w dodatku samo się karmi szperając po książkach, gazetach i forach internetowych.

  A czym jest fejsbuk – dobrowolnym donosem na samego siebie.

 13. Dokładnie.

  Ale – że się posłużę metaforą wojskową – musi walczyć w okrążeniu.

 14. Wziął PAD Pawła Wrońskiego na Ukrainę no i miał zadane pytanie interesujące GW, nie związane z wizyta pary prezydenckiej na Ukrainie , a czego się PAD spodziewał?.

 15. Kto wpuscil ludzi Komorowskiego do kancelarii Kaczynskiego po Smolensku 2010?

 16. MAM WIADOMOŚĆ:

  Kościół nie będzie już nawracał Żydów.

  Oto link:
  http://lisicki.dorzeczy.pl/id,7727/Watykan-odmawia-Chrystusowi.html

 17. No, tak sobie to wyobrazaja… ze sakiewicz, ze republika, niezalezna.pl, janke i reszta tego
  niewydarzonego pomiotu patriotyczno-naszystowskiego i nieprawdopodobnych niemot
  intelektualnych zrobi „skok” na Narodowe Media. Do tych baranow nie dociera, ze sa ludzie
  znacznie lepsi niz oni!!!

  Wara tej klice merdialnej siedzacej w kieszeni Solorza-Zaka od nowotworzonych mediow
  i naszych pieniedzy.

  WSZYSCY WON !!!

 18. Kościół uważa za obowiązek, i nie tylko, stać przy narodzie, co właśnie o. Rydzyk obwieścił. Żadnego fotela państwowego nie okupuje, w przeciwieństwie do prawie całego tegoż narodu. Któregoś dnia, w czasie obelżywych wyzwisk na Kaczyńskiego, o. Rydzyk wyraził ogromne współczucie Kaczyńskiemu, nie pomny swojego sponiewierania ze wszystkich stron. Nie burzmy tej odrobiny wiary, przecież ona już ulega transformacji do przestrzeni Lema.

 19. Módlmy się za żydów wiarołomnych
  aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc,
  iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego.
  Módlmy się: Wszechmocny wiekuisty Boże,
  który od miłosierdzia Twego nawet Żydów wiarołomnych nie odrzucił:
  wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony,
  aby wreszcie, poznawszy światło prawdy, którym jest Chrystus,
  z ciemności swoich został wybawiony.
  Przez Tegoż Chrystusa Pana naszego.
  Amen.

  Nowa wersja, zatwierdzona przez Papieża Benedykta XVI, która nie jest już modlitwą o nawrócenie, tylko po prostu modlitwą za żydów.

  Módlmy się także za Żydów, ażeby Bóg i Pan nasz oświecił ich serca, by poznali Jezusa Chrystusa, Zbawiciela wszystkich ludzi.
  Módlmy się. Zegnijmy kolana. Powstańcie.
  Wszechmogący, wieczny Boże, który chcesz, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy, spraw łaskawie, aby kiedy pełnia ludów wejdzie do Twojego Kościoła, cały Izrael został zbawiony. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 20. Nic nowego. Nie robia tego od ostatniego soboru.

 21. Narazie jest to informacja. I nie nalezy sie tym zbytnio „emocjonowac”. Potrzeba czasu,
  napewno tocza sie jakies dyskusje… a o efektach tych rozmow napewno sie dowiemy.

  Osobiscie ciesze sie bardzo, ze Ojciec Dyrektor „walnal reka w stol”. Ostatnie nominacje
  Magierowski, Marczuk sa absolutnie nie do przyjecia.

  … i nadal trzeba szukac rozwiazan… bo zmiany nowego rzadu maja byc „bardzo glebokie”!

 22. de Monfort – przeczytałam i zrozumiałam „że kościół nie ma prawa nawracać żydów”, a nie że „nie będzie już nawracał”.

 23. Pan zdecydowanie jeszcze nie wytrzezwial! Dzieki Bogu Ojciec Dyrektor nie musi
  sie pana radzic ani sluchac panskiego belkou!

 24. To już przewałka na najwyższym szczeblu.Nie czytali w Ewangelii przypowieści o dzierżawcach winnicy?

 25. tecedunavtece – nie wiemy kto drzwi otworzył, no chyba administracja (tzn komórka organizacyjna z kompetencjami wydawania kluczy do pałacu). W książce ewidencjonującej takie sprawy powinien być stosowny wpis z nazwiskiem.

 26. Ok.
  Chociaż np. liberalny Tygodnik Powszechny tak zreferował decyzje Watykanu – jako rezygnację:

  https://www.tygodnikpowszechny.pl/kosciol-rezygnuje-z-misji-wobec-zydow-31717

 27. Nawet św. Paweł pisze, że Żydzi są nam braćmi ze względu na wybraństwo Boga oraz wrogami z powodu Chrystusa. Ale nie zdjął z nich Bóg błogosławieństwa.

  To moje podstawowe rozumienie listów Pawłowych – czarno na biały.

  A co z „biada mi, jeślibym nie głosił Chrystusa”

 28. Odnoszac sie do tytulu notki – jak patrze na tych POpaprancow i innych PiSmakow, to czasami mysle, ze zmontowac ze 100 samolotow, zapakowac tam wszystkich – politykow, sluzby, media i wyslac kierunek Smolensk, to nie jest glupi pomysl.
  Teraz po obu stronach wyciagneli oszukanczych i przegranych bankrutow (Krzywonos z jednej strony, Morawiecki z drugiej) i rozgrywaja po raz kolejny „etos Solidarnosci”.
  Solidarnosc przegrala i nie ma sie do czego dowolywac. Na dodatek jest zainfekowana przez legende Bolka. Z ta perspektywa trzeba zerwac bo to bedzie prowadzic do jeszcze gorszej kleski niz ta ktora dotknela Solidarnosc.

 29. Oczywiście, poczekamy, zobaczymy.

  Rację ma jednak coryllus że obecnie rząd PiS-u robi wiele by przebimbać swój kapitał społeczny.

  Kontakt codzienny z ludźmi, każe mi sądzić, że wielu czeka na przebudzenie ekonomiczne, wcześniejsze emerytury, podwyżki, pracę dla młodych, związki zawodowe rolników (mam znajomego w nich) ostro stawiają sprawy i mówią – PiS nie PiS, do wieś przechyliła szalę, chcemy realizacji naszych postulatów.

  Drugi cios może być nie trybunałowy, lecz ekonomiczny.
  Polacy w kraju, droga Paris, mają bardzo rozbudzone (nieoralne oczywiście) oczekiwania ekonomiczne od nowego rządu.

  Dlatego ta burza w szklance wody wokół Trybunału jest całkowicie Kaczyńskiemu niepotrzebna. Powinien robić tak ja PO-wcy – cicho, krok po kroku, klinczując opozycję. Ale widać, że naszym odpaliły rakiety przed czasem.

 30. Zmian nie przeprowadzi się w ciągu dwóch miesięcy i terapią szokową na ogłupionych legendą Solidarności i Bolka, daniami z TVN-u i Polsajtu, Polakach.
  PiS tego nie rozumie?

 31. A może po prostu za wiele wymagamy od PiS-u? Jest jaki jest i trudno wymagać by Beata Kępa była jak Margaret Thatcher, Kaczyński jak Reagan, a Szydło jak królowa Jadwiga.
  Nie oczekujmy od kota, że będzie rysiem.

  Tak było z Solidarnością – mit wielkiego ruchy, masy ekspertów i oczekiwania że będzie tak samo jak na „złotym zachodzie”. Tak myśleli ludzie. Kto starszy niech sięgnie pamięcią.

 32. „Nasi” w najlepszym przypadku motaja sie w paradygmacie narzuconym przez bolszewie, zawsze pozostajac w „opozycji do” … i predzej nakreca film o jakims wydumanym, fikcyjnym zamachu na Stalina dokonanym przez dzielnych akowcow niz opowiedza ze szczegolami historie np. Zygmunta Blazejewicza.
  Mnie wybory miedzy postepowym i patriotycznym frazesem nie interesuja.

 33. To sa dalej demokratyczne wybory miedzy banda zlodziei i nieudacznikow. Zrobienie z podrzednego pracownika domu kultury premiera, to jest ten sam paradygmat co francuska rewolucja, gdzie praczki, piekarze i fryzjerzy zostali wyciagnieci z kapelusza i uwierzyli, ze sa powolani do rzadzenia. Ja dziekuje za takich liderow.

 34. http://tagen.tv/vod/2015/12/swiat-jest-inny-odc-18-rewolucje-i-pogromy/ Odcinek ten jest poświęcony nieznanym ogółowi działaniom zakulisowym, które mają na celu alokacje grup społecznych, religijnych, etnicznych. Historia ta pokazuje że bogactwem nie jest ilość pieniędzy które posiadają najbardziej zamożni ale ilość rąk do pracy która na ich rzecz działa. – See more at: http://coryllus.pl/?p=2969#sthash.abS8DvWt.dpuf

 35. Konkretnie, personalnie: kto wydal dokumenty kancelaryjne ludziom Komorowskiego?

 36. Szanowna Pani

  Nie powinno sie odpowiadac na taki ton, jak pani i rzeski, ale otrzezwienie i powrot do przytomnosci nie mnie, lecz Panstwu jest potrzebny. To kwestia czasu, jak zobaczycie, co moze PAB i PBS oraz czym to sie zakonczy.

 37. Tak jest.
  Ciekawe, czy Pana tez zapytaja, czy jest trzezwy i co wachal.

 38. Tak jest.
  Wszyscy WON!!!
  Tylko jak do tego doprowadzić?

  .

 39. Może chcą przegrać – po prostu. A my tu filozofujemy?

  .

 40. No i mamy owoc pierwszy wywalenia ludzi Ojca Dyrektora. NIE MIAŁ KTO zadać normalnych w takiej sytuacji pytań.

  .

 41. Właśnie tłumaczę stale, że MY jesteśmy „od Pawła”. Posłanego do pogan. Bo Piotr się jednak zastanawiał czy ma iść do Korneliusza. Anioł go za przeproszeniem „pogonił”.

  A my – dzięki Pawłowi – któremu się Bóg objawił pod Damaszkiem. Przecież – dla nas.

  .

 42. Ależżżżżżż …. PiS to rozumie!
  .:(

  .

 43. Uwierzyli, wyciągnięci… To jest istotny sens.

  .

 44. Stasiak zginął, a zastępcą szefa kancelarii był Sasin i jego należałoby zapytać.

 45. Vasler ja cię lubię ale stawianie Krzywonos i Morawieckiego w jednym rzędzie to przeginanie.
  Chyba, że wolisz aby @tecedunavtece cię POlubił 😉

 46. Mnie? A niby kto mnie bedzie na ta okolicznosc przepytywal? Tak czy inaczej moja odpowiedz bedzie dwie garscie i poprawka z buciorka.

 47. Miejmy nadzieję, że Macierewicz otworzy zbiór zastrzeżony IPN i wyskoczą z niego Ci nasi oddelegowani do zagospodarowania emocji patriotycznych. Ci rzuceni na konkretny zlecony im odcinek. Wydaje mi się, że Jarosław Kaczyński nie będzie miał dla nich żadnego sentymentu. Wystarczy popatrzeć na takiego Zienkiewicza, przecież on niczym nie różni się od Michnika.

  Jeżeli chodzi o Ojca Dyrektora – strzelono sobie w kolano, bo jak anglossasi będą pakowali kolejny samolot pełny nieświadomych „patriotów” – to nie będzie komu bronić już PAD-a.
  Ci głupki nie mają pojęcia, że jedynie 500 tysięczny marsz poparcia może obronić Ich przed wpakowaniem do jednego samolotu. Niewiedzą, że dziś to trzeba się zapytać Chiny, co sądzą i czy można pozbyć takiego patriotycznego samolotu. Jak tu bronić na ulicy takich fachowców jak wymieniany Marczuk czy Z czy S. Mam nadzieję, że szybko podzieli los dwudniowego Prezesa.

  PAD wygląda, ze zaakceptował nową trasę Jedwabnego Szlaku, a to oznacza zmianę sojuszy geopolitycznych i pozbywając się ND – PiS może okazać sie, że jest do potęgi entej w ręką w nocniku.
  Przecież taki TS – którego widzieliśmy na manifestacji czy Janke czy Semka – im nawet się w głowach nie mieści, że bieguny te mogą się zmienić. PAD wczoraj co prawda wiele mówił o nietragiczności Ukrainy, ale powiedział coś bardziej istotnego – nie będziemy się mieszać do Formatu Normandzkiego. Tym samym dał zielone światło Rosji do zaprowadzenia tam porządku. Zażądał również nauki języka polskiego w szkołach.

  Jedwabny Szlak wymaga spokoju i pokoju i nie ma przypadku w tym, że Chiny postawiły na Warszawę. Wszak to poważny i gigantyczny biznes. Biegnie przez Kazachstan, Rosję, Białoruś i Polskę.

  Mądrzy przywódcy tekst coryllusa powinni odebrać jako przestrogę. Zwłaszcza dla PAD-a i Premier Szydło. Coryllus zna przypadku upadku IRP i IIRP. Wie kto za tym stał i dlaczego? Słusznie porusza, że taki samolot może być ponownie. Ale nie można brać do atkiego rządu ludzi, jak Marczuk czy Dziedziczak. Pierwszy wyprowadzi nauczycieli na ulicę, a drugi nieświadomie zapakuję samolot.

  Zaznaczam, że zmiana sojuszy nie oznacza, że występujemy z NATO czy UE, wręcz przeciwnie. Trwamy i robimy swoje. Skoro wspólnie z Rosją budujemy Jedwabny Szlak, tak więc zagrożenia dla PAD-a z tej strony nie ma.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/prezydent-na-spotkaniu-z-polakami-na-ukrainie-upomnialem-sie-o-kosciol-sw-marii-magdaleny-we-lwowie-video

 48. Ja ich nie stawiam w jednym rzedzie, tylko po obu stronach barykady walki o przegrana sprawe. Jak sie tych klamcow i zdrajcow z jednej strony i nieudacznikow i ludzi przegranych z drugiej strony nie pozbedziemy ( w sensie paradygmatu, ktory nam serwuja), to czeka nas taki sam los jaki oni sobie sami zgotowali.
  O ile do Krzywonos mam wstret i nienawisc to dla Kornela mam szacunek wymieszany z gniewem.

 49. …część zbioru zastrzeżonego. A ja uwazam i pisałam już tu kilka razy – że należy cały udostępnić.

  .

 50. Ziemkiewicz brał udział w marszu o koncesję dla TV Trwam a Michnika tam nie widziałem 😉

 51. Możliwe.
  Warto jednak by PiS miał taktykę a nie jak Cezary Gmyz myślał tylko o szybkim zaoraniu.
  Układu się nie pokonuje tak szybko. Jest za silny.

  Zobaczmy jak komuniści rozegrali 1989 rok, jak rozegrali tzw. nocną zmianę, jak Smoleńsk (czy ktoś przypuszczał, że Polacy uwierzą w demony polskiego patriotyzmu i wybiorą w 2010 Bronka).

  Powinno się z nimi zrobić tak samo – wykolegować przy aplauzie społeczeństwa, a nie toczyć wojenni na manifestacje i krzyczeć Jarosław Polskę zbaw.

  Taktyka, taktyka i jeszcze raz … taktyka.

  Tu czytelnicy coryllusa chyba wiedzą o co chodzi. Tyle pisał o taktyce, doktrynach i planach w swoich książkach historycznych.

 52. Jaki jest więc Pani stosunek do tej deklaracji Watykanu?
  W świetle Pisma da się ją obronić?

 53. Duda nie chciał wpuścić. Może nie wszyscy o tym wiedzą.
  Jeździł potem na wiele spotkań, np. pokazy filmu „Mgła”, mówiąc o tym. To dało mu zaufanie Kaczyńskiego i najprawdopodobniej przyczyniło się do wystawienia w wyborach.

 54. Powtórzę się – nie rozumie chyba.
  Układu się nie pokonuje tak szybko. Jest za silny.

  Zobaczmy jak komuniści rozegrali 1989 rok, jak rozegrali tzw. nocną zmianę, jak Smoleńsk (czy ktoś przypuszczał, że Polacy uwierzą w demony polskiego patriotyzmu i wybiorą w 2010 Bronka).
  Powinno się z nimi zrobić tak samo – wykolegować przy aplauzie społeczeństwa, a nie toczyć wojenni na manifestacje i krzyczeć Jarosław Polskę zbaw.

  Taktyka, taktyka i jeszcze raz … taktyka.

  Tu czytelnicy coryllusa chyba wiedzą o co chodzi. Tyle pisał o taktyce, doktrynach i planach w swoich książkach historycznych.
  – See more at: http://coryllus.pl/?p=2975#comment-74004

 55. pytanie gdzie tu miejsce dla ojca dyrektora, który ma i takie wystąpienia:

  https://www.youtube.com/watch?v=ThEkIY8zQp8

  i czy pierwsze 20 min da się porównać z takim czymś?:

  https://www.youtube.com/watch?v=3ID0KjKzCEo

 56. Przyglądam się. Rozmawiam ze starymi zakonnikami. Czekamy na dalsze kroki. Sytuacja jest bardzo poważna. Bardzo.
  Nie ma odstępstwa od najważniejszego celu. MOJEGO, NASZEGO Zbawienia. Poprzez Jezusa Zmartwychwstałego.
  Ja już rzucałam słowo – schizma. Zobaczymy.

  .

 57. No więc ja powtórzę – ROZUMIE> Proszę pomyśleć „w drugą stronę” – co jeśli rozumie i tak postępuje?

  .:)

 58. Ziemkiewicz został ekspertem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

  Nie tylko on zresztą, bo i Semka, Piotr Zaremba, Jan Pospieszalski, Ewa Stankiewicz, Robert Tekieli, Jan Polkowski.

  I jeszcze reżyser „Bitwy pod Wiedniem” (oglądaliście?, nie ma dobrych ocen)
  niejaki Alessandro Leone.

 59. Trzeba, ale udostępniona będzie ta część, którą zawiaduje MON. Reszta dopiero po zmianach w IPN.

 60. Zazdrosny? Jak baba?

 61. I jeszcze jedna uwaga, gdy patrzę jak na PAD-a lecą baty, jak bodą w Szydło i widzę jak prezes sobie spokojnie siedzi w środku pierwszego rzędu, kiedy jego ludzie dzielnie walczą na trybunie (i znad trybuny) o dobre imię prezesa, to wiem, że nawet jeśli jakiś samolot gdzieś spadnie to jego w nim nie będzie.

 62. Dlaczego Tekieli? To jest wyjątkowy wprost nieudacznik

 63. Pani Marylko, to dzielo, ktore stworzyl i nadal tworzy Ojciec Dyrektor
  to liczy sobie 24 lata !!! ciezkiej pracy opartej na hierarchii naturalnej
  takiej „z niczego”, opartej na „fanatyzmie” ludzi kochajacych Boga, Ojczyzne i zycie w prawdzia, ktorzy to wspierali finansowo „z wlasnej kieszeni” !!!

  Pan Gabriel swoje dzielo tworzy kilka lat, ja „odkrylam” Go 5 moze max. 6 lat
  temu. On tez skupil wokol siebie srodowisko, ktore podziela Jego „misje”
  i „dziela” Jego rak i intelektu.

  I to ma „rece i nogi”! Prawdziwy sukces okupiony jest ogromna praca,
  cierpieniem i wyrzeczeniami… ale tylko taka droga daje gwarancje „sukcesu”!
  NIE MA INNEJ !

 64. Nie wiem.
  Może dlatego, że z Gazety Polskiej. Są ludzie z Do rzeczy, W Sieci, więc zastosowali taki rozdział.

  Fronda potwierdza – już minister ich zatwierdził:
  http://www.fronda.pl/a/ziemkiewicz-pospieszalski-i-inni-ekspertami-pisf,62273.html

 65. może to jak z muchomorami – są wśród nich jadalne (twardawy, czerwieniejący), ale kto by to rozróżnił, więc lepiej nie zbierać w ogóle.

 66. O tych zwyklych kretach i karierowiczach, sprzedawczykach
  tzw. naszystach nie chce sie wypowiadac… bo nie ma o czym!
  Oni dla mnie nie istnieja!

 67. @ Henry – Kornel Morawiecki, albo wielka rodzina z Wrocławia: http://www.fakt.pl/politycy/romans-kornela-morawieckiego-z-miss-solidarnosci-hanna-lukowska-karniej,artykuly,597870.html
  „Tylu masz panów, ile masz słabości”.

 68. Drogi Coryllusie, czytając dzisiejsze wpisy tak sobie myślę, że tu ciągle trwają spory o istotę wpływu doktryny manichejskiej na doktrynę katarską.
  Nie mogę od dzisiaj zalogować się na Twojej i Toyaha stronie w s24. Oferowana pomoc wystrzeliwuje mnie za każdym razem w niebyt. Czyżby liczba wejść na te strony, mimo utrudnień, dalej budziła przerażenie? No i widać, przynajmniej dla mnie to oczywiste, że te nowe utrudnienia są na pewno z Waszego powodu.

 69. Tęsknisz za Bronkiem czy za Ruską Budą 😉

 70. Alessandro Leone – to już będziemy mieli właściwy przekaz historyczny. Komisja fabularna – reżyser filmowy, teatralny i serialowy Wojciech Nowak.

  Szefami komisji nie będą m.in. Magdalena Łazarkiewicz i Janusz Zaorski. Będzie nim za to Ryszard Bugajski – otrzymał z PISF 1,5 mln zł na realizację „Zaćmy” o Julii Brystigerowej

  komisja dokumentalna – nowym szefem został Andrzej Wyrozębski i Anna Ferens. Maria Dłużewska – nie otrzymała kiedyś od PISF dofinansowania na dokument „Dama” o Marii Kaczyńskiej. Andrzej Gajewski i Paweł Woldan.

  Czyli szefami komisji pełnometrażowych fabuł będą w 2016 r.: Ryszard Bugajski, Mariusz Grzegorzek, Jan Jakub Kolski, Alessandro Leone, Wojciech Nowak i Magdalena Piekorz. Dokumentalnych – Jacek Bławut, Maria Dłużewska, Anna Ferens, Marcel Łoziński, Wojciech Staroń i Andrzej Wyrozębski. O animacji decydować będą: Tomasz Bagiński, Andrzej Gosieniecki i Krzysztof Kiwerski, a o stypendiach scenariuszowych oraz środkach na rozwój projektu, czyli tzw. development: Joanna Kos-Krauze, Jarosław Sokół i Wojciech Tomczyk (fabuły), Andrzej Gajewski i Paweł Woldan (dokumenty) oraz Piotr Dumała i Wojtek Wawszczyk (animacje).

  Komisja oceniająca projekty filmów familijnych. Jej szefem został Maciej Wojtyszko, a komisja decydować będzie o wszystkich projektach filmów dla młodych widzów, łącznie z animacjami.

 71. @Radek – jeżeli jesteś bez grzechu, rzuć w niego kamieniem 😉

 72. Roznica miedzy Radkiem a Morawieckim jest taka, ze Radek nie dorwal sie do wladzy, a Kornel tak. Inne zasady i wymagania sie stosuje.

 73. Oooo, bardzo dobra odpowiedz. Duda!

  I jakie ten Duda ma dowody na to, ze nie chcial?

  A może nie chcial, ale musial? Jak Walesa?

 74. Dlatego staram się pamiętać o dziesiątku różańca, i Tym, Który Nosi Kule.

 75. Prosze Pana, ja w zdecydowanej wiekszosci zgadzam sie z opiniami
  Coryllus’a tak samo jak z Ojcem Rydzykiem. Uwazalam i nadal uwazam, ze
  obydwaj robia kapitalna robote dla Polakow, dla kaolikow, wreszcie
  dla Polski, potem Europy… i swiata !!!

  Rzeczywiscie, ze juz na poczatku i PAD i PBS zdziebko „zboczyli”
  w swej polityce kadrowej, ale uwazam, ze po slusznych reakcjach nas tu
  wszystkich na blogu i Ojca Dyrektora… przyjdzie wnikliwa refleksja.
  Dalej trzeba bardzo bardzo uwaznie to „monitorowac” i bledy wytykac!

  I krzyczec tak jak to robi Ojciec Dyrektor! Najpierw trzeba sprzatnac
  ten syf po bylej „ekipie”… a sprawa TK jest bardzo wazna!
  Nowy projekt ustawy o TK z „wyprowadzka” z Warszawy – wprost
  doskonaly!

 76. Kolejny chętny do podczepienia się pod budżetowy cycek. Ciekawe, jakie po sąsiedzku muzeum otworzy małżonka Pana posła? Muzealnicy kieleccy… http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/275250-posel-liroy-marzec-zajmie-sie-kultura-chce-uruchomic-w-kielcach-muzeum-hip-hopu

 77. Sasin… Hmm… Ile warta jest skora Sasina?

 78. Rzadko się odzywam (zaraz usłyszę, że to dobrze), ale nie rozumiem tych emocji wobec tecedunavtece, przecież on (niestety) może mieć sporo racji…

 79. A co innego mial mowic?

 80. Nie. Ja mam tu innych palantow.

  Chcialbym tylko, bys za pare lat zobaczyl zdjecie, na ktorym Komorowski pije z Duda po ostatnich wyborach jak Michnik z Kiszczakiem.

 81. POgięło panów?

  To nie była żadna tajemnica – dla nikogo. Pół Wrocławia o tym wiedziało.
  Haki to coś trzymanego w tajemnicy.

  .;(

 82. Znaczy się – nie istniejecie! :-)))
  Ja zresztą też.

 83. Aha, żona Kornela nie żyje …a tam piszą że spędzi z nią wigilię….
  Anna o ile wiem – to córka :)))
  Jeszcze kilka innych rzeczy się nie zgadza … ale nich sobie sami prostują:)))

  .

 84. Sasin odpowiedział na to pytanie,moim zdaniem -wyczerpując temat.

 85. No cóż.
  PO było pro niemiecko-rosyjskie.
  PiS jest pro amerykańsko-izraelski.
  To było wiadomo od dawna.
  Kto wśród rządzących jest zwyczajnie pro polski – nie wiem…
  Ale dla nas nie wygląda to dobrze. Myślę, że przyszły rok pokaże „jak kij popłynie” i z jakimi wyzwaniami zafundowanymi nam przez rządzących przyjdzie nam się zmierzyć…

 86. Taki anty-fejs istnieje i nazywa się KRS (Krajowy Rejestr Sądowy). Oczywiście dotyczy to tylko relacji biznesowych.
  A fejsbuk jest w programie PRISM od 2007 roku.

 87. Ale Kościół nie robi tego od 50 lat. To żadna nowina.

 88. Do valser.
  Nie będzie Pan chyba bił i kopał kobiet?

 89. Obejrzałam sobie ostatni przegląd tygodnia w klubie Ronina.
  Ktoś tam rzucił uwagę, że doradcy wyborczy CIA odlecieli i PiS juz ma wpadki ???? Ciekawe rzeczy w tym Roninie:)))

  .

 90. @ea

  Teraz sobie oglądam starsze wpisy i zobaczyłam skierowany do mnie:)
  Że to ekscentryczne udać się do Łagiewnik i pytać o łacińskie msze :))))

  Nie koniecznie , bywam tam, bo mam znajomych – księży. I sobie rozmawiam. Gdyby @ea przeczytała DOKŁADNIE co napisałam, to jasne, ze chodziło o łacińskie msze w każdej !!! większej parafii :)))

  Proszę sobie przypomnieć swoje rozmowy z ludźmi i ich tematykę. Jesli ktoś coś wyrwie z kontekstu…. zawsze będzie ekscentryczne.

  Wracam tu do tamtego wpisu, bo po pierwsze nie odpowiedziałam nie widząc że wymaga riposty…ale też pasuje do dzisiejszego wątku komentarzy. Więc dlatego tu odpowiadam.

  Tradycja, msza łacińska, wierność Bogu…
  Fundament naszego istnienia.

  .

 91. Ja, jak prawie zawsze, złośliwie.
  Skoro „wierność Bogu, msza łacińska i tradycja” (bo to właściwy porządek rzeczy) skąd to uwielbienie dla Jana Pawła II, który był jednym ze znamienitszych destruktorów tych Wartości w ostatnich 50 latach swego życia i dziejach Kościoła?
  A msza łacińska po prostu w każdej parafii nie „w każdej!!! większej parafii :)))” bo aktualny ryt mszy obraża Boga.
  A msza musi oddawać Bogu cześć i uwielbienie.

 92. Referuję co było treścią PRYWATNEJ rozmowy … NIE każdy ksiądz odprawi po łacinie – niestety …. Mówiliśmy o większych parafiach, bo tam jest kilku wikarych … no któryś przecież umie ???
  Na początek. Ludzie też nie znają odpowiedzi. Ja wyrosłam w czasie gdy po prostu przed Soborem BYŁO wszystko po łacinie. Młodsi nie umieją. Musza mieć wybór – na początek. Pan o hasłach a my rozmawialiśmy jak REALNIE zrobić. Bo nie ma przymusu chodzenia do kościoła. Więc zeby ludzie sami zdecydowali że chcą.

  Nie wiem, co z uwielbieniem dla JP II . Jest UZNANYM świętym ??
  Zostawić w spokoju. Przeciez nie będziemy robić przeglądu świętych. ONI sami stają się popularni gdy potrzeba ich charyzmatu.

  Znikam, na razie, bo wołają mnie:)

  .

 93. Propolscy, jak Pan ich nazywa, od dawna gryza piach.

 94. W „Mordorze” (zespól biur korporacyjnych w okolicy ul. Wołoskiej) mówią że pracownicy niemieckich korporacji mieli obowiązek wziąć udział w sobotniej demonstracji.

 95. Dla zbyt wielu Kosciol zaczal sie po soborze, a najwieksi swieci to Wojtyla, Roncali i ostatnio Montini. A teraz Rydzyk – swiety za zycia. Przez prawie 20 wiekow to byla jakas mglawica, sam Pan Bog nie wie, co to bylo. Naprawde, przeciez rabini sami mowia, ze Pan Bog zasiega ich rady. Pewnie pyta Rydzyka, ale ten dzieki wlanej cnocie pokory nie chwali sie.

  Czasem slucham radia Maryja i TV Trwam w internecie. Zapamietalem dwa incydenty. Tak – incydenty:

  1) mezczyzna podczas modlitwy na antenie wypowiedzial oryginalna wersje modlitwy, ktora ulozyl sw. o. Kolbe. Chodzi o inwokacje do NMP od slow …Maryjo bez grzechu poczeta, modl sie za nami, ktorzy sie do Ciebie uciekamy oraz za tymi, ktorzy sie do Ciebie nie uciekaja, a ZWLASZCZA ZA MASONAMI – jak napisal o. Kolbe.

  Wowczas to redemptorysta prowadzacy modlitwe zachowal iscie partyjna czujnosc i natychmiast „wyprostowal” slowa tego mezczyzny na obowiazujaca wersje: a zwlaszcza za „za nieprzyjaciółmi Kościoła Świetego”. Tak oto falszuje sie modlitwy ulozone przez swietych Kosciola katolickiego, a za przywracanie wersji oryginalnych, ulozonych przez swietych – ruga sie wiernych.

  2) Byla rozmowa o intronizacji Chrystusa na Krola Polski – kilka tygodni temu. I tu znowu – ktos zadzwnil i rozsadnie przypomnial o testamencie sb. Celakowny. W reakcji redemptorysta powiedzial, ze nie nalzy tego robic, bo to moze osmieszyc Pana Jezusa, ludzie nie sa przygotowani, to przedwczesne itp. brednie. No to ja se pitam: A Matka Boza krolowa Polski moze byc? I to nie jest smieszne, niepowazne, przedwczesne? A jej Syn i Bog – nie moze?!

  3) Kilka lat temu dzwoni ktos do RM i pyta o msze trydencka. Joj! To byla sramota. Wylaczyli czowieka i sprawe postawili do pionu posoborowego.

 96. Milo srcu czytac takie slowa.

 97. Po kolei.
  Odnośnie wikarych – prawie ŻADEN młody ksiądz (poza „zakonspirowanymi” jednostkami) nie poprowadzi prawdziwej trydenckiej – to potrafią kapłani z ok. 50 letnim stażem kapłańskim lub młodsi ale prawidłowo uformowani w seminarium. Które polskie seminarium zajmuje się prawidłową formacją kapłanów?
  Odnośnie wiernych „ludzie też nie znają odpowiedzi” – wszystkie prawdziwe mszaliki zawierają dwujęzyczny tekst mszy – wystarczy umiejętność czytania. A po 3-4 mszach nie ma żadnego problemu.
  „Ludzie muszą mieć wybór” – wiernie służyć Bogu lub Go obrażać? Ciekawa alternatywa….
  „nie będziemy robić przeglądu świętych” – a może byłoby warto….
  Każdy z nas ma przede wszystkim obowiązek względem własnej duszy nieśmiertelnej. Herezje pochodziły od biskupów (choćby nestorianizm) – a my kierując się wiarą i sensus catholicus powinniśmy być ostrożni, gdy hierarcha zaczyna prezentować odstępstwa od tego „w co wszyscy i zawsze wierzyli” w zakresie nauczania Kościoła. Czy Pani zdaniem, choćby wyniki ostatniego synodu, są katolickie? A przecież stoi „za nimi” autorytet Franciszka! Jeżeli z podobną troską Franciszek podszedł do kanonizacji Jana Pawła II…

 98. Normalne. Na gejparade w 2010 do Belgradu przyslali setki z niemiec i nie tylko. Policja i mlodzi ludzie ich rozbili:

  https://youtu.be/nUOH7nrVfys?t=361

 99. Przewietrz myślenie, pachnie naftaliną – to oznacza.

 100. CUDOWNE!!!. Bitte um więcej takich przemówień. To jest lepsze jak te znane filmiki z Hitlerem, bo to jest aktualna postać i ta „charyzma” człowieka bez matury, to zadęcie i ten wrzask wypowiadanych przez niego słów.
  Nie trzeba go specjalnie ośmieszać on sam jest po prostu kabaretowy, ośmiesza sam siebie.

 101. Pan ma źle w głowie:)))
  Wiara jest WYBOREM WOLNEGO CZŁOWIEKA>
  Trzeba przedstawić wybór. Od czegoś się zaczyna,
  Ale może sie pan dalej tu wygłupiać :)))

  Jutro przeczytam, bo dziś juz wyłaczam lapka :)))

 102. Aha
  MAREKM
  Ciekawa jestem JAK pan chce zmusić ludzi żeby postępowali prawidłowo????

  Moim zdaniem kościół będzie niszowy. Ale to jest zaprzeczeniem katolickiego czyli powszechnego.
  Gdyby pan wyjątkowo zechciał się nie wyzłośliwiać tylko napisać jak PRAKTYCZNIE to połaczyć??? BO ja rozmawiam praktycznie – co konkretnie zrobić, a pan narzeka.

  Ale może coś do zaproponowania realnego i powszechnego też pan ma?
  I tak będzie schizma. Pisałam wyżej. Ja nie widzę inaczej, może się myle. Przeciez w przeciwieństwie do wielu tutaj nie zjadłam wszystkich rozumów :)))

  .

  .

 103. Ze mnie zaden rasista, seksista czy homofob. Te kobiety co to sa za emancypacja i rownouprawnieniem musza byc traktowane adekwatnie do ich pogladow. Czyli na rowni z facetami.

 104. Bo problem polega na tym, ze nadzieje pokladane tutaj w PiS maja xrodlo w emocjach. Ludzie, czy wy macie schizofrenie? Z jednej strony p. Maciejewski slusznie ruga za emocje w tych sprawach, z drugiej, gdy oprocz p. Maciejewskiego inna osoba tutaj wypowie sie niejako przeciw tym emocjom – wowczas leca w komentarzach drwiny.

  Gdby Maciejewskiemu ktos tak odpowiedzial jak dzis mnie, to wiecie co Maciejewski by zrobil?

  Zacznijcie reszcie myslec, bo jest tragicznie. Zaden pis, nie mowiac o PO. Zadna partia, zadna demokracja. Czy to tak trudno zrozumiec?

 105. Wyckliff, Hus, Zwingli, Kalwin, Luter to nie byli biskupi, a Joachim von Watt to nawet duchownym nie byl, tylko bankierem co robil protestantyyzm w St.Gallen. Daj pan spokoj.

 106. Bravo!

  Najlepszy komentarz dnia!

  Czysta prawda.

 107. Ja „istnieje” tylko na blogu Gospodarza.

 108. Ani mi sie sni… lubie zapach naftaliny.

 109. Tak, pajac, ale bez takiej gadaniny nie da sie wyslac do Polski Bundeswehry, by przywrocila „demokracje – dobro najswietsze”.

  Ja musze tu Panstwu przypomniec, ze w normalnym panstwie za taki wyskok szulca polecialaby cala ambasada niemiecka lacznie z cieciem i siedzialaby juz na walizkach, w paszportach persona non grata i 24 h na opuszczenie granic.

  A warszawski rzad co robi? Oburza sie? Chce przeprosin? To jest zalosne. To jest zalosne i niepowazne.

 110. Prosze Pana, ja Panu jestem wdzieczna za „ciutenke” wiedzy i filmy
  o ex Yugoslawii. Tamten temat uwazam za zamkniety.

  Ja z reguly bardzo staram sie uwazac „co” pisze i do „kogo”.
  A dzis Pan mnie zupelnie zszokowal swoim belkotem. Myslalam, ze
  ma Pan wiecej oleju w glowie… ale coz, pewnie znowu sie pomylilam.

  Prosze w „nieporozumienie” miedzy nami nie wciagac Pana Gabriela.
  Pan zostaje przy swojej opini, a ja przy swojej.

  Daj Boze Panu jak najlepiej,

 111. Ode mnie Pani tego nie uslyszy. Osobiscie uwazam, ze to tecedunavte
  jest w bledzie. Owszem emocji jest bardzo duzo… i to dobrze.
  Martwilabym sie gdyby ich nie bylo… i dobrze jest, ze jeszcze mozemy
  je powsciagnac.

  Dla mnie nie istnieja dyskusje bez emocji… to jest niemozliwe!

 112. Wszystko, co Pan napisal, to prawda. Polacy en bloc nie maja pojecia, co sie naprawde z nimi dzieje. Moze gdy wjada do Warszawy niemcy z reszta tej zachodniej choloty, to zaczna troche myslec, ale bedzie za pozno.

  Oni tu przyjada „bronic” demokracje. Po to jest ustawa 1066. Czy ktos tu wie, jak oni potrafia bronic demokracji? Zgodnie z prawem. Recht muss sein, und Ordnung.

  Sprawy Kosciola sa z tym powiazane; to widac jak na dloni, ale najpierw trzeba miec czyste rece. I serce.

  PS. Wladze normalnego panstwa wyslalyby natychmiast czlowieka, by zlikwidowal tego szulca. Tak, tak. Klasyka. Zapytajcie p. Maciejewskiego, co robia w takich przypadkach Anglicy.

 113. Do niedawna mozna bylo przynajmniej Radka wyslac, ten to by przynajmniej laske zrobil. A tak… same koltuny i seksualnie nieprzysposobieni.

 114. No coz. Dla nas rzeczywiscie nie wyglada to dobrze. Tez tak mysle, ze przyszly rok
  i o juz sam jego poczatek, I kwartal bedzie mowil juz baaardzo duzo. Wczorajsze
  przemowienie PBS bylo imponujace!
  … prywatnie i ja i moja rodzina przygotowujemy sie na „zle”… bo na to wskazuja
  wszystkie znaki na Ziemi… i pokladamy wiare i nadzieje tylko w Bogu,
  No coz, czas pokaze.

 115. Tak, ewidentny blad. Az sie zastanawiam, czy to przypadkiem nie jest jakas ustawka.
  Naprawde jest to dla mnie „grubymi nicmi szyte”.

  Bede te polityke kadrowa i PAD’a i PBS z bardzo ogromna uwaga sledzic.
  Nie moge w takie „babole” uwierzyc.

  Mysle… jestem pewna, ze wiekszosc sluchaczy RM i telewidzow TV Trwam
  jest tym faktem… zszokowana! I administracja rzadowa MUSI na to zareagowac!

 116. ,,Mgła” – pierwszy polski film o katastrofie w Smoleńsku:

  http://www.cda.pl/video/11860587

 117. Parę razy obejrzałem program The Voice of Poland. Było tam w ciągu tych kilku sezonów parę naprawdę ładnych głosów. Byli jacyś zwycięzcy. I gdzie oni są? Z tego co widzę nadal wszędzie jest Rodowiczka… I tak pewnie jest w innych branżach. Po prostu kliki pilnują swoich interesów, a ci biedni uczestnicy The Voice stanowią tło dla owej kliki, tak jak blogerzy mają stanowić tło dla kliki wielkich dziennikarzy. Pisał o tym nie raz Gospodarz.

 118. To jest w silnej sprzeczności z podstawową rolą Kościoła – misją szerzenia wiary w Boga w Trójcy jedynego.
  Chrystus powiedział ,,Idźcie i nauczajcie wszystkie Narody. Komu grzechy odpuścicie będą odpuszczone. Komu zatrzymacie będą zatrzymane”.
  Tylko Ci, którzy w Niego uwierzą będą Zbawieni.
  ,,Ryruał” (The Rite) z 2011;
  http://www.cda.pl/video/1449194a

 119. Cisza, cisza…
  A gdzie jest POdstęp-owy Nycz??!! i inni judasze…?
  Jako wierzący, nie wierzę.

 120. Oj Valser, ja tam sie z Toba nie zamierzam ani bic ani tym bardziej kopac.
  Jestem fajna, normalna kobieta z wianuszkiem facetow dookola… wrogiem emancypacji i rownouprawnienia!

  Ad meritum. Zalozmy, ze masz racje i tecedunavtece tez, ze to wszystko
  to lipa… o kant dupy to wszystko potluc…
  Jaka jest Twoja realna propozycja, Twoje typy, liderzy?

  … prosze tylko bez „sf”.

 121. Moja realna propozycja to jest czerwiec, Bytom 2016. Reszta to jest proch i pyl. Ja nie bujam w oblokach tylko „rombie” skale kilofem i widac golym okiem ile jest „wyrombane”. Ja nie potrzebuje zadnych liderow, szefow, a juz na pewno nie takich co sa dwa razy glupsi i trzy razy bardziej nieudolni niz ja sam. Jak mi ktos wejdzie w droge to nadstawie drugi policzek, ale wiekszosc baranow jednak nie kuma, ze na dwoch policzkach sie konczy bo trzeciego nie mam i potem sa zdziwieni fest, ze ktos i trzyma za grdyke w parterze i ujezdza jak konia na westernie, gdy szansa na normalna grzeczna gadke zostala roztrwoniona. A teraz sprawdzam – Przyjezdzasz do Bytomia w czercwcu, zapraszam na impreze, a potem na obiad. Facetow z wianuszka tez.

 122. PiS to partia wybrana większością głosów tzw obywateli których nauczono, że głosowanie to obowiązek, a nie głosowanie to grzech.I to tyle.Co do bawienia się przez hierarchię w politykę, to w złotym okresie chrześcijaństwa – Średniowieczu to duzo bylo tej zabawy, taki Grzegorz VII…no chyba, że uważa pan za złoty okres – Kościół pierwotny,a nie ten rzymskokatolicki.

 123. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej istnieje od 14.08.2001 roku. Po to powstała właśnie i o.Rydzyk przewidział, że kiedyś niezbędne będą przygotowane kadry do zastąpienia tej żydokomuszej, zabetonowanej w kiedyś Polskich mediach POkoleniowej rozwietki medialnej. Popatrzcie sami kto tam jest.
  A przecież przez te 14 lat w WSKSiM udało się wykształcić wystarczającą, profesjonalną kadrę, która teraz powinna obsadzić wszystkie ośrodki centralne i lokalne TV. Dać wszędzie mądrego koordynatora, który będzie miał to wszystko pod pieczą.
  Powiedziałem, trzeba kopnąć w ten stół i rozwalić ten układ, który przy nim siedzi i gra znaczonymi kartami. Nie ma układania się czy j.w. dialogu z bandytami. Czym prędzej, już, rozdeptać to robactwo butem. Niech dalej się zastanawiają co robić, to bandyci zdążą wyjąć obrzyny POd stołem i sprzątną ,,szeryfa”.
  Czyżby J.K. nie nauczył się po kwietniu 2010roku, że tu nie ma żartów?!!
  Oj, coś tu nie gra… a dlaczego?

 124. I znów po kolei.
  1) „Wiara jest WYBOREM WOLNEGO CZŁOWIEKA” (to z Pani poprzedniej wypowiedzi).
  No więc oględnie mówiąc zadziwiła mnie Pani. A o kim my tutaj rozmawiamy? O luteranach, mazdaistach, wyznawcach boga kwadratowej pizzy i makaronu ryżowego? Przecież rozmawiamy o Kościele katolickim , wyznawcach katolicyzmu i składowych tej wiary – mszy, obrządku, świętych itd. Rozmawiamy o ludziach, którzy JUŻ wybrali – są, przynajmniej we własnym przekonaniu, rzymskimi katolikami. A skoro dokonali wyboru (rzymskiego katolicyzmu) to, niestety, ale dalsze możliwości wyboru są, jakby tu powiedzieć, „nieco” ograniczone….Katolicy są ZOBOWIĄZANI wierzyć we WSZYSTKO, co Kościół święty, podaje do wierzenia w NIEOMYLNYM swym nauczaniu (magisterium) a papież jest nieomylny, gdy naucza uroczyście, ex cathedra. OD nauczania nieomylnego odróżniamy zwykła nauczanie, które może być omylnym. Papieże ostatnich kadencji mieli sporo inklinacji do „aggiornamento” co sprzyja błędom. JP II nie jest tu wyjątkiem. Biorąc pod uwagę jego formację (w czasie okupacji) nie można wykluczyć, że jego edukacja teologiczna nie była najwyższej próby. Stąd sugestia ostrożności przy jego interpretacjach doktryny.
  2. „JAK pan chce zmusić ludzi żeby postępowali prawidłowo????”
  Jak każdy z nas jestem grzeszny. Ale nie mam zamiaru grzeszyć pychą i zmuszać ludzi aby postępowali prawidłowo. Każdy odpowiada za siebie sam i sam będzie Bogu zdawał sprawę z własnych przewin i zaniedbań. A w konsekwencji – wieczne szczęście lub wieczne potępienie, bo choć Bóg jest nieskończenie miłosierny, to jest też sprawiedliwy. I choć nie mam najmniejszego zamiaru nikogo do niczego zmuszać, to w sytuacji, gdy bliźni w naszej ocenie błądzi – mamy obowiązek go napominać (uczynki miłosierne względem duszy). Co niniejszym czynię.
  3. „nie wyzłośliwiać tylko napisać jak PRAKTYCZNIE to połaczyć???” –
  Kościół jest strukturą hierarchiczną. Ja nie jestem papieżem, biskupem, kapłanem czy zakonnikiem. Jestem świeckim. I wykonuję, na poziomie parafii, apostolat świeckiego członka Kościoła – modlitwa w określonych intencjach, uczestnictwo w mszach katolickich (nie sprotestantyzowanych), członkostwo w zorganizowanych formach apostolstwa świeckich, praca na rzecz bliźnich.
  4. „BO ja rozmawiam praktycznie – co konkretnie zrobić, a pan narzeka.”
  W nawiązaniu do końcówki punktu poprzedniego Pani „rozmawia praktycznie” a ja, oczywiście w zakresie swoich ograniczonych możliwości, praktycznie działam. Oczywiście rozmowa z księżmi wzbudza poczucie dobrze spełnionego obowiązku. A konkretnie może więcej korzyści przyniesie odmawianie w różańcu w niezmienionej wersji modlitwy o. Kolbego na zakończenie każdej dziesiątki (jest zacytowana przez tecedunavtece w tym wątku)? I może rozmowy o mszy trydenckiej zamienić na choć jednokrotnie w miesiącu uczestnictwo w takiej. A gdy nie ma – podjąć próbę i wywalczyć (jeżeli trzeba) u hierarchów taką.
  5. Schizma czy sedewakantyzm to żadne rozwiązanie. Ale modernizm jest prawdopodobnie jeszcze gorszy, bo w tych dwóch pierwszych jest problem z osobą papieża a w modernizmie jest problem negacji w zasadzie całego nauczania katolickiego. Współczesny sedewakantyzm z całą pewnością jest jedną z konsekwencji modernizmu. JP II trudno zaliczyć do papieży tradycjonalistów.
  6. Oczywiście, że będę wyrażał opinie, nawet jeżeli uzna je Pani za wygłupy.

 125. Podoba mi sie co Pan napisal i skupie sie na tym wlasnie!
  Tak, sprawa z Ojcem Dyrektorem – to „strzal w kolano”… jeszcze mozna sie z tego „wylizac”!
  Polityka kadrowa musi byc prowadzona z pominieciem „kolesiostwa” i roznych szemranych
  ukladzikow. To ma byc zupelnie nowa jakosc, jakiej w wolnej Polsce jeszcze nie bylo!

  Prasowka Coryllusa – codzienna i obowiazkowa !!!

  Jedwabny szlak moze troszke poczekac.

  … i rzeczywiscie byc moze warto zostac jeszcze w sojuszach, ale z cala konsekwencja robic swoje! I zdecydowanie odrzucic ustawe 1066.
  Absolutnie – ad kosz!

 126. Do valser.
  Oczywiście ma Pan rację. Zabrakło słówka „niekiedy” –
  Herezje pochodziły niekiedy od biskupów…

 127. Mogą jeszcze napisać, jak mi dwa dni temu:hohoho hihih.

 128. Ale Ziemkiewicz przez długi czas uważał Korwina za geniusza,potem go wyleczyli.

 129. Glowne herezje, te ktore znamy do dzis pod nazwami kosciolow protestanckich robili bankierzy i zolnierze uzywajac do tego roznych przyglupow przebranych w sutanny i jeszcze glupszej masy uderzeniowej, roznej masci zlodziei i naiwniakow, ktorzy dolaczyli sie do grabiezy.
  To co czym karmia nas do dzis to jest tzw. etos pracy, ktory zastapil normalne wynagrodzenie za wysilek i efekt.

 130. MAREKM

  Dziękuję, że się pan jednak odniósł.
  Rozmawia – oczywiście tez rozmawiam. A praktyka to to najistotniejsze.
  Z resztą wypowiedzi się zgadzam.:)

  .

 131. To moje „rozmawianie” wzięło się z wpisu starego do którego się tu odniosłam. Przypominam :@ea zadziwiła się ze jestem tak ekscentryczna, ze rozmawiam w Łagiewnikach etc …Warto pamiętać początek dyskusji – bo gubi się sens – nadinterpretuje. To czasem wygląda na czyjeś wyzłośliwianie – bo jesli ktoś chce uchodzić za człowieka dokładnego – jak pan – i robi coś takiego – to co??? Jednak niedokładność się wkradła, czy celowe …??? :)))

  .

 132. Dobrze. Pozwoli Pani zatem: tymczasem nie miesci sie to w Pani glowie. Nie zeby zarzucic Pani glupote, nie to. Po prostu nie jest Pani w stanie przyjac tego do swiadomosci.

 133. >Nawet św. Paweł pisze, że Żydzi są nam braćmi
  Może wszystkie z dzisiejszych grup które nazywamy „żydzi” nie mają nic wspólnego z Żydami biblijnymi.

 134. Wow! Lekko mnie zaskoczyles… ale nie mownie nie… bo dzis nie
  moge przewidziec co sie moze wydarzyc za pol roku.

  W kazdym razie jak tylko Pan Gabriel zaanonsowal te impreze, to
  bylam naprawde zachwycona i nawet pomyslalam sobie, ze chyba
  jeszcze takich Targow to w Polsce nie bylo… i od razu zalowalam, ze
  nie bede mogla na nich byc.

  Ciesze sie rowniez, ze mozesz sobie pozwolic finansowo
  na zorganizowanie takiej imprezy… no i podziwiam za odwage,
  ale – mowia, ze do odwaznych swiat nalezy!

  Moge na dzis Ciebie i Pana Gabriela zapewnic, ze trzymam kciuki
  i zycze sukcesu z calych sil.

  Dzieki Valserze za zaproszenie i obiad… a, z tymi facetami… to troche
  przegielam.

 135. patrz „pojednanie” katolickiego episkopatu z cerkwią Putina w 2012 r.

 136. Jesli dobrze zna pan historie, musi przyznac, ze rownia pochyla kosciola rzymskiego zaczela sie w sredniowieczu wlasnie.

  Te rozwiazania polityczne, by nie powiedziec uwiklania, okazaly sie w dluzszej perspektywie niszczace.

  Znacznie lepiej po tym wzgledem bylo w tak bardzo przez Zachod krytykowanym Bizancjum. Wadliwosc rozwiazan lacinskich moglismy ogladac u schylku antyku: chrzescijanskie badz co badz cesarstwo zachodnie padlo juz w wieku V. Wschodnie przezylo je o 1000 lat i gdyby nie skandaliczny spor o pochodzenie Ducha Sw. trwaloby moze do dzis (historycy niestety nie biora pod uwage takich zagadnien, jak np. kara boza i podawana przez nich wiedza jest malo uzyteczna).

  Dokonania polityczne kosciola lacinskiego zatem to nieustajace osuwanie sie w dol od sredniowiecz i powielanie tych samych bledow w polityce koscielnej. To schodzenie coraz nizej obserwujemy wlasnie dzis.

  Jednym z aspektow tego zagadnienia jest m.in. mnogosc form zycia monastycznego kosciola lacinskiego. Na Wschodzie mamy zasadniczo kilka regul, w tym najznaczniejsza sw. Bazylego.

  Zachod nadal mnozy swoje „charyzmaty” zakonne. Analogicznie do tego jest na Zachodzie ze wszystkim. I to jest wada cywilizacyjna. Zbyt duza specjalizacja, podobnie jak np. w medycynie, powoduje, ze traci sie obraz calosci. Leczy sie watrobe, albo nerki lub skore czy walczy z rakiem, ale nikt juz na Zachodzie nie leczy czlowieka. To chyba warto przemyslec w odniesieniu do kryzysu w kosciele zachodnim.

 137. Jedyna rada: opcja zerowa.

  Wszystkich ich natychmiast wyje***!

  Zewsząd, bo wszędzie w każdej wierchuszce ich pełno. Z „sądów”, „prokuratury”, uczelni, urzędów, kościoła, banków, fundacji, parlamentu, „wojska”, partii, „ogródków działkowych”, itp. itd. Ile ich tam jest, może z milion darmozjadów na etetach pozorowanej pracy. Wszystkich za łeb i na bruk wielkim kopem w zad. Opcja zerowa.
  Opcja zerowa!!
  Na ich miejsce nowych, nieskalanych i zdrowych, ale nie aż tylu: jednego na tysiąc. Z tym, że wiele instytucji to matecznik talmudu, nie nadają się do restauracji, są tylko do dojenia, te zlikwidować raz na zawsze, jako organizacje zbrodnicze wobec Praw Naturalnych ludzi niewinnych.
  Opcja zerowa.
  I od razu się wszystko poprawi.

  W tym celu chyba się bez dyktatora nie obejdzie, a dyktator pojawia się zawsze wtedy, gdy burdel jest już gigantyczny i nie do opisania.
  Dyktator posprząta.
  Potem oczekujmy Powrotu Króla.

 138. Tak, opcja zerowa – to jest to!

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.