sie 032023
 

Zacznę od tego, że już tylko 47 miejsc zostało na naszej konferencji, która odbędzie się 14 października w pałacu w Ojrzanowie. Kolejnym wykładowcą będzie Paweł Krawczyk, szef Fundacji Ochrony Mebli Zabytkowych oraz Dziedzictwa Kultury w Polsce D.O.M. Wygłosi on wykład pod tytułem „Polski design meblarski na przestrzeni wieków”. Paweł Krawczyk jest wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie, pracował między innymi przy rekonstrukcjach zabytkowych mebli dla Łazienek Królewskich w Warszawie.

O ostatnim wykładowcy poinformuję, mam nadzieję, w przyszłym tygodniu. Tytułem podsumowania wymieniam raz jeszcze tych wykładowców, którzy na pewno wystąpią: kapitan Tomasz Badowski, który walczył w Karbali, Agnieszka Kidzińska-Król, autorka książki „Sprawa Macocha”, Wojciech Król, autor biografii admirała Fishera, minister Piotr Naimski, budowniczy Baltic Pipe i Paweł Krawczyk, specjalista zajmujący się przywracaniem dawnej świetności zabytkowym meblom. A teraz przechodzimy do notki.

 

Dziś będzie garść refleksji luźnych, albowiem muszę zaraz jechać do biura i rozładowywać nakład. Od kilku dni przez sieć przewala się dyskusja o puczystach z Nigru, którzy mieli odciąć rzekomo Francję od dostaw uranu. No i o całej polityce Moskwy wobec Afryki, czyli o stopniowym przejmowaniu władzy w krajach tego kontynentu przez kreatury moskiewskie. Już ponoć całe wnętrze Afryki podporządkowane jest Putinowi, a konsekwencją tego będzie odwrócenie się zachodu od Ukrainy. Możliwe, nie wiem, nie jestem specjalistą od polityki afrykańskiej. Chcę tylko zwrócić uwagę, że na tym samym oddechu komentatorzy ujawniają, że wszystkie te przewroty, szczególnie zaś w Nigrze, wymierzone są we Francję. A nawet, że znaleziono tam jakichś wysługujących się Moskwie, niemieckich doradców, którzy pomagali w przejęciu władzy. Co jest więcej niż zastanawiające. Francja jednak nie popiera Ukrainy i jej nie pomaga. Jest jednym z krajów NATO, ale nie widzimy, żeby za bardzo angażowała się po którejś ze stron. Była afera z jedną jednostką ciężkiego sprzętu pochodzącą z Francji, która została przejęta przez Rosjan, a także, co jakiś czas, ogłaszano, że francuska elektronika znajduje się w wojennych machinach rosyjskich. Sprawy więc są, najoględniej rzecz ujmując, skomplikowane. I nie imają się ich powierzchowne oceny. One jednak są kolportowane i żywe przez cały czas. Wynika to wprost z tego, że każdy chciałby się wyjęzyczyć i mieć ostatnie słowo w dyskusji. To jest normalne. No, ale o co chodzi z tą Afryką? Jakiś śniady pan z Burkina Faso ogłasza, że nie będzie dostarczał Francji uranu, choć ponoć on tego uranu wcale nie ma. Dodaje też zaraz, że zaprowadzi z swoim Burkina Faso narodowy socjalizm. Prezydent RPA, w 40 lat po upadku apartheidu, wzywa ziomków publicznie do mordowania białych farmerów. Ci farmerzy, nie z RPA co prawda, ale z Zimbabwe, byli parę lat temu zapraszani przez Putina nad Wołgę. Mieli się tam osiedlić i żyć w spokoju i dobrobycie. Nie skorzystali z tego co wiem i dobrze zrobili, albowiem każdy z nas, nie będąc farmerem, dobrze rozumie co to znaczy dobrobyt w wydaniu moskiewskim. Ludzi tych, do szybszej decyzji o przeprowadzce, stymulował miejscowy Stalin, dla niepoznaki nazywający się Robert Mugabe. Trudno więc nie zadać pytania – czy pan Putin i pan Mugabe nie realizowali jakiegoś wspólnego planu? No, a gdyby tak było, czy teoria, że to nie Afryka, ale Ukraina jest drugim frontem dla Rosji, jest naprawdę zbyt szalona? Czy podział zdrowego i kultywującego wartości, świata na białą Rosję z domieszką krwi niemieckiej i burskiej i czarną Afrykę kultywującą wartości plemienne i realizującą swoje aspiracje polityczne, które w dodatku pozostają w niejawnym sojuszu i sprzeciwiają się degeneracji Zachodu, jest rzeczywiście nie do uwierzenia?

Może to sytuacja w Afryce – rozpoznana, przewidywalna i niezagrożona przez nikogo zdecydowała o napaści na Ukrainę? Skoro teraz jedno państwo po drugim podporządkowuje się Moskwie, wygląda na to, że plan prawie się udał. Gdyby udał się w całości Putin zagłodziłby Ukrainę wysyłając całe jej zboże swoim afrykańskim przyjaciołom, którzy nie potrafią u siebie wyhodować niczego na skalę większą niż ta znana z podmoskiewskich daczy.

Oni zaś eksportowaliby w zamian do Europy swoich inżynierów i lekarzy, którzy, jak to czynią dziś, ale na trochę mniejszą skalę, zwalczaliby w stolicach i większych miastach Zachodu, wszelkie społeczne patologie, takie jak religia katolicka, swoboda obyczajów polegająca na tym, że kobiety chodzą z odsłoniętymi włosami i inne. Obecność niemieckich oficerów w Nigrze trochę burzy ten prosty obraz, ale przecież pamiętamy jacy są Niemcy. Dla pieniędzy zrobią wszystko, a Rosję i Putina kochają nad życie.

Słychać oczywiście jakieś nawoływania z ONZ, żeby puczyści oddali władzę i przywrócili prezydenta wybranego w legalnych wyborach, ale nikt chyba nie myśli, że to się stanie? Czekamy więc na dalszy rozwój wypadków, a na razie – jak można przeczytać we wszystkich prawie serwisach – biali ewakuują się z RPA, po wczorajszym wystąpieniu prezydenta republiki. Organizacje zaś zwalczające nierówności społeczne i rasowe na całym świecie milczą. I będą milczeć, dopóki czarni nie zbudują konclagrów i nie wymordują w nich tak ze 6 milionów białasów.

W Europie w tym czasie trwać będzie cały czas dyskusja o uchodźcach, oczywiście czarnych, a wojna na Ukrainie tlić się będzie, eksplodując co jakiś czas większym wybuchem. I tak do całkowitego zmęczenia materiału. Zasadne jest tu więc pytanie – kim są dziś Niemcy? Bo, że mówiąc Niemcy, Putin ma na myśli całą populację zamieszkującą teren od Renu do Odry, możemy zapomnieć. Niemcy, to dla niego niemieckie elity, które pomogą mu, także w ich własnym kraju, albo za własny uważanym, zaprowadzić nowe porządki. I to bez bomby atomowej i temu podobnych zabawek. Jeśli w tej konkluzji jest choćby cień prawdy, powinniśmy zrobić wszystko, by się od Niemiec odizolować. No, ale przyjmijmy, że to takie gdybanie. Nikt nie wie, jak jest naprawdę, choć sążniste i ciężkie analizy powstają dziś na poczekaniu i nikt się w nich nie przejmuje drobiazgami i nieścisłościami. Chodzi o to, żeby je opublikować i kolportować. Nic więc nie musimy robić.

Tyle, że nikt w to nie wierzy, ale uwaga wszystkich skupiona jest na Ukrainie, bo tam trwa wojna. Powinna zaś być skupiona na Polsce, bo Polska oddziela ruski mir od miru afrykańskiego. Na to bowiem, jak mi się zdaje, opiewał ten cały projekt – żeby granica pomiędzy światem cywilizowanym, zaludnionym przez dobrotliwych białych massa mówiących po rosyjsku, a światem czarnych, słusznie upominających się o swoje prawa wobec zbrodniczych kapitalistów i imperialistów, przebiegała na Bugu. Oczywiście, w Polsce byłoby troszkę kłopotu z wyjaśnieniem miejscowym dlaczego muszą iść do obozu, skoro nie byli ani kapitalistami, ani imperialistami, ale od czego są uniwersytety, gdzie pisze się książki o niedoli chłopa. Kryterium społeczno-ekonomiczne załatwiłoby sprawę. Uchodźcy w Polsce byliby biednymi chłopami pańszczyźnianymi, a cała reszta to wyzyskiwacze. Z wyjątkiem funkcyjnych. Co by się stało z Ukrainą w takim razie? A nic, po spaleniu w mobilnych krematoriach wszystkich jej aktywnych obywateli i polityków, wygumkowano by ją z historii, jak to się już nie raz zdarzało. I nikt by nie zaprotestował. I tak, rzeczywistość w kolorze black and white zapanowałaby na planecie Ziemia. I być może zapanuje, albowiem wypadki rozwijające się przed naszymi oczami dają do myślenia i wskazują, że plan jest długofalowy. I nie zakończy się podpisaniem pokoju na Ukrainie. Ciężar bowiem istotny zachodzących zjawisk jest gdzie indziej. Nie mówię, że od razu w Suwałkach, ale trudno nie stwierdzić, że on tam gdzieś gęstnieje sobie powoli, by w końcu upaść na ziemię niczym blok marmuru z dużej wysokości. Wojna zaś będzie się toczyć swoją utartą drogą i zachowa swoją logikę.

Przypominam, że w sobotę i w niedzielę odbywa się Kiermasz Książki i Sztuki w hotelu Polonia w Krakowie.

Nasza promocja zaś trwa tylko do piątku

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/przygody-kapitana-magona-leon-cahun/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/cistercium-mater-nostra-tradycja-historia-kultura-ii-2-2008/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/cistercium-mater-nostra-tradycja-historia-kultura-ii-2008/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/cistercium-mater-nostra-tradycja-historia-kultura-iii-2009/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/cistercium-mater-nostra-tradycja-historia-kultura-iv-2010/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/zaginiony-krol-anglii/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/krucjata-dziecieca/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/zabojczyni-leon-cahun/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/gabriel-ronay-anglik-tatarskiego-chana-tlumaczenie-gabriel-maciejewski-jr/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/leon-cahun-niebieski-sztandar-powiesc-o-przygodach-chrzescijanina-muzulmanina-i-poganina-w-czasach-wypraw-krzyzowych/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/jan-kapistran-biografia/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/ryksa-slaska-cesarzowa-hiszpanii/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/walka-urzetu-z-indygo/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/sylwetki-zbigniew-sujkowski/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/smierci-nie-udalo-sie-pokonac-historia-biologiczna-ksiazat-radziwillow-na-birzach-i-dubinkach-koniec-xv-wieku-xvii-wiek/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/kredyt-i-wojna-tom-i-2/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/zle-czasy-pamietnik-stanislawa-karpinskiego-z-lat-1924-1943/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/zydowscy-fechmistrze/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/swiety-ludwik-jacques-le-goff/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/basn-jak-niedzwiedz-socjalizm-i-smierc-tom-iii/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/sacco-di-roma/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/sanctum-regnum/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/straz-przednia/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/z-kronik-klasztoru-i-kosciola-o-o-bernardynow-w-zaslawiu/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/budowa-jachtow/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/basn-jak-niedzwiedz-tom-ii-wielki-powrot/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/basn-jak-niedzwiedz-socjalizm-i-smierc-tom-i/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/czerwiec-polski/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/okraina-krolestwa-polskiego-krach-koncepcji-miedzymorza/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/jak-nakrecic-bombe/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/czy-krolobojstwo-krytyczne-studium-o-smierci-krola-stefana-wielkiego-batorego/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/pieniadz-i-przewrot-cen-w-xvi-i-xvii-wieku-w-polsce/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/lichwa/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/i-co-kiedys-bylo-fajniej/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/ojciec-dreadnoughta-admiral-john-fisher-1841-1920/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/wielki-zywoplot-indyjski/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/komisarz-zdanowicz-i-ponczochy-guwernantek-juz-wkrotce/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/dzieje-gornictwa-i-hutnictwa-na-gornym-slasku-do-roku-1806/

 

  10 komentarzy do “Kilka powierzchownych opinii o Polsce i Afryce”

 1. Jako dyplomowany inżynier pola walki na początek polecę

  https://defence24.pl/

  bardzo dobrą polską stronę, choć angielską z nazwy  😉

 2. Nie jest Pan anonimowy i został łatwo namierzony. No i… jak Pan wytłumaczy to:

  https://youtu.be/EpcY7hZBK7g

 3. Myślę, że @Coryllus ma o jednego trolla za dużo  😉

 4. Moze w wojsku to sie nazywa inaczej.

 5. Wiek XXI miał być czasem wojny religijnej.No i ? Matka Boża w tylu objawieniach mówiła o odmawianiu Różańca jako broni w ostatecznej rozgrywce o zbawienie ludzkości.  Ona weszła do akcji już w XIX w w tylu objawieniach i działa nadal,tego nie można lekceważyć i zamykać oczy na rzeczywistość. Kościół powinien aktywizować wiernych od najmłodszych lat do odmawiania modlitwy różańcowej,po to przecież jest,łaski nie robi. Papież JPII za zapłacił wysoką cenę za to by ludzie nabrali odwagi i zaufali Maryi.

 6. Dzień dobry. Zapewne scenariusze, które Pan opisał się sprawdzą. Na początek – w sferze pop. Już widzę seriale political-fiction na Netflix’ie czu gdzie tam, przedstawiające świat taki właśnie. Albo inny, mieszanie bowiem w głowach biednym ludziom jest co najmniej drugim najstarszym zawodem świata, co do zasady – bliskim pierwszemu, a i często wykonywanym równolegle… Ot takim na przykład Ukraińcom miesza się w głowach od czasów Chmielnickiego co najmniej i proszę – jaki efekt. Uniesione w tych głowach męty nie pozwalają im nawet dziś dostrzec czym jest dla nich Polska, a o tym czym była kiedyś – mowy nie ma. Cóż, sami Polacy mają tę wodę nieźle zabełtaną. Ale mają przynajmniej odruchy. Stare i utrwalone przez długą historię, których jakoś nie udało się usunąć. Może dlatego, że mak ten równo wymieszany jest z popiołem, który zblokuje tryby każdej mielącej maszyny. Cena za to jest taka, że jak tak tym popiołem od rodaków w oczy zawieje, to się człowiek zesmarka tak, że normalnie piechotą poszedłby do tego całego Putina, ale potem – wyciera się oczy i nos rękawem i jakoś to idzie. Rzeczpospolita jest wieczna.

 7. Najszybciej rozwijajacym sie krajem na swiecie jest Botswana, ale maja jeden problem – wysoki odsetek chorych na HIV (okolo 17%). Wcale nie jest powiedziane, ze czarni nie poradza sobie sami bez bialych. Skoro radzili sobie przez kilka milionow lat, to dlaczego teraz nagle mieliby sobie nie poradzic? Nasz system nie sprawdzil sie. Stworzylismy sobie za duzo problemow, nasza gospodarka slabnie i demograficznie nie jestesmy w staniekonkurowac ze swiatem. A oni biora sprawy w swoje rece i ida do przodu, dlatego wierze w Afryke.

  https://youtu.be/8_EpvSlItyg

 8. nie tylko JP2 musiał wykazywać się odwagą w czasach komunizmu czy wojującego ateizmu w Europie Zachodniej. Również na spotkaniach Benedykta 16 z młodymi, np w Hiszpanii dochodziło do pokazów nienawiści, diabelskiej agresji na Papieża. Sam byłem tego świadkiem. PAPIEŻ Benedykt XVI w HISZPANII: Na ulicach wojna o papieża – Super Express – wiadomości, polityka, sport (se.pl)

  Mam taki apel mały do wojskowych, który potencjalnie będą strzelać do tych helikopterów białoruskich. To walcie chłopcy śmiało, żeby miernota jedna z drugą nie myślała, że tutaj ich czeka jakieś miłe powitanie w stylu Kurdej Szatan, Władka degenerata Frasyniuka czy zdziczałej Ochojskiej.

 9. Niemcy bardzo dokładnie sprawdzili sytuacje na Ukrainie i zdecydowali o nie wysłaniu pocisków Taurus na front.

  Kijów chce od Berlina pocisków manewrujących Taurus, aby móc atakować pozycje rosyjskich wojsk daleko za linią frontu. Niemiecki rząd nie chce udostępnić tych rakiet, ponieważ mogą one również uderzyć w cele na terytorium Rosji – pisze dpa.

  DistortedGargantuanGrub-size_restricted.gif (435×250) (gfycat.com)

 10. Prezydent RPA, w 40 lat po upadku apartheidu, wzywa ziomków publicznie do mordowania białych farmerów.

  Chyba nie prezydent tylko szef EFF (11% głosów w wyborach 2019)

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.