sty 252024
 

Nie wiem w jaki sposób pan Owsiak będzie sprzedawał brukowy kamień z poznańskiego rynku, ale może skorzystać ze wskazanego w tytule, dawno opatentowanego sposobu. Wszyscy szydzą z gadżetów jakie wielcy tego świata, czy też za takowych się uważający, chcą wystawić na aukcji WOŚP, ale nikt z nich się tym nie przejmuje. Jest to więc, o czym dyskutowaliśmy tu wiele razy, kolejny etap unieważniania kompromitacji. Ludzie szydzą z tego, że Kołodziejczak pojechał na protest rolników, który jest wymierzony w niego przecież. Tam zaś rolnicy fotografowali się z nim, bo to jest wszak ich Michał, zawsze stający w obronie uciśnionych. Widząc to, doznajemy, ja przynajmniej, lekkiego oczopląsu. Nikt się jednak nie śmieje, chyba z tego powodu, że każdy rozumie upływ czasu. Był protest? Był. Był na nim ważny poseł, który sam stawiał blokady? Był. O co więc chodzi? Przedstawienie się odbyło, publiczność jest zadowolona, a z faktu, że żaden postulat strajkujących nie został spełniony nie należy wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Zaraz się okaże, że ta żywność z Ukrainy nie jest taka zła, a poza tym chłop zawsze miał za dobrze, niech więc nie fika za bardzo, bo może być naprawdę nieprzyjemnie. Nie wiem, jak wy, ale ja jestem sobie w stanie dość łatwo wyobrazić, jak ludzie mający nas chronić: policjanci, urzędnicy, zamieniają się w strukturę okupacyjną i z uśmiechami na ustach, takimi samymi jak Kołodziejczak miał na blokadzie, zaczynają wybierać sobie co lepsze samochody stojące na miejskich parkingach. Że co? Że niemożliwe? Aha…Poczekajcie…

Ponoć od 2030 wszyscy mamy być zeroemisyjni. Nie tak dawno kupiłem dwa piece gazowe, na ekologiczne paliwo, które niczego nie zanieczyszcza. Okazuje się, że to błąd, albowiem potrzebna będzie pompa ciepła, działająca na prąd. Myślę, że jeśli oni traktują to serio, to w roku 2030 wybuchnie rewolucja i wszyscy znowu zaczniemy palić czym popadnie, albowiem sieci przesyłowe nie wytrzymają takiego obciążenia. Ta, która jest pod Warszawą, na pewno nie wytrzyma. Prąd wyłączają mi w zimie średnio dwa razy na miesiąc i nikt już się tym nawet nie przejmuje.

Strajk rolników został sprowadzony do roli dekoracji teatralnych, na których lansuje się Kołodziejczak, ale mamy inny protest. Rozpoczął się on w Ustrzykach, gdzie zebrali się pracownicy tak zwanych ZUL-i czyli zakładów usług leśnych. W związku z działaniami ekologów, a także urzędników ludzie ci zostaną pozbawieni pracy. Zdążyliśmy się już odzwyczaić od takich sytuacji, kiedy to kogoś w Polsce pozbawia się pracy decyzją urzędników jakiegoś resortu. Ponoć mają też zlikwidować czterdzieści nadleśnictw. Leśników to mi akurat nie żal, bo jawnie i otwarcie poprzewracało im się w dupach. Może jak pójdą na rynek poszukać jakiegoś zajęcia to otrzeźwieją. Protest pracowników i właścicieli Zakładów Usług Leśnych w zasadzie pozostaje niezauważony. Bo i na kim tu się lansować? Na ludziach, co wycinają drzewa? A gdzie tu jakaś atrakcja? Każdy wie przecież, że drzew nie można wycinać, bo mają duszę i pięknie szumią na wietrze. Ten co je wycina to prawie zbrodniarz. Gorszy od niego jest tylko zwolennik aborcji…a nie, przepraszam…zwolennik aborcji jest lepszy, bo właśnie dziś będą głosować nad dostępnością tabletki „dzień po” dla nieletnich. Marszałek senior Sawicki już zapowiedział, że nie przejdą – no pasaran! Jakoś jednak jestem dziwnie spokojny, że przejdą i nikt nawet nie mrugnie. Całe konserwatywne PSL zagłosuje za tym projektem, albowiem najważniejszą rzeczą jest utrzymanie się przy władzy i nie ma takiej ceny, której nie byłoby warto zapłacić za władzę. W związku z tym logika, zasady, wszelkie przesądy, a nawet absurdy pójdą do lamusa. Jakby tego było mało odwrócone zostaną jeszcze wszelkie znaczenia. I tak już pan mecenas Giertych ogłosił, że PiS nie da się odspawać od intratnych stanowisk. A zrobił to z bardzo poważną miną. Żadne nawoływania do opamiętania się nic nie pomogą. Wszystkie chwyty bowiem są dozwolone. To zaś wymusza na nas pewne zachowania. Nie chcę, żeby ktokolwiek szydził tu z posłów Kamińskiego i Wąsika, obojętnie, co byśmy sobie na ich temat nie myśleli. Oni nie odwrócą znaczenia pojęć podstawowych, a tamci zrobią to z całą pewnością. Niewolę nazwą wolnością, a ignorancję siłą, Jurek Owsiak zaś będzie licytował cegły na swojej aukcji. I niech ktoś spróbuje nie kupić. A jak już kupi, może się okazać, że nie dostanie tej cegły wcale, bo dla dobra dzieciaków trzeba ją będzie zlicytować kilka razy.

Wieś i las zostały przez nową władzę wykiwane jako pierwsze, no i jeszcze nauczyciele, najwierniejsi pretorianie systemu Tuska, zachowujący się zawsze jak bita żona alkoholika, która ufa, że on się jednak zmieni, bo przecież na trzeźwo jest taki uroczy. Nie wiem co musi się stać, żeby ci ludzie oprzytomnieli. Może gwałtowny napływ muzułmańskich uczniów do każdej z klas przywróci im przytomność. Choć szczerze w to wątpię.

Widzimy, że nasza władza się spieszy, a czyni to dlatego iż rokowania i sondaże wyborcze, te dotyczące wyborów do PE, wyglądają marnie dla lewicy. Trzeba więc rozwalić Polskę zanim lewica odejdzie w niesławie, żeby wszyscy mogli się pożywić tymi kawałkami co po niej zostaną. Nie można do tego dopuścić, dlatego właśnie postawy posłów Kamińskiego i Wąsika są poza krytyką, szczególnie, że szykany jakim ich poddawano okazały się autentyczne. Niech więc – powtórzę – nikt z tego lekkomyślnie nie szydzi, bo nie wiadomo czy sam nie znajdzie się w nieogrzewanej celi, na przykład w kwietniu. To wystarczy, żeby dostać zapalenia płuc, szczególnie jak się nie ma żony, która dostarczy w tajemnicy przed dyrekcją więzienia jakiś sweter do celi.

Tamci nie żartują, a możemy mieć tego pewność, jeśli sobie uzmysłowimy, że ludzie ci są pozbawieni nie tylko zasad, ale także jakiegokolwiek wykształcenia. Jak bowiem nazwać sytuację minister edukacji, która w wieku 31 lat zrobiła licencjat na uczelni, gdzie rektorem był jej ojciec. To znaczy, że ona może mieć wykształcenie średnie niepełne, bo trzeba by się jeszcze za świadectwem maturalnym rozejrzeć. Nie takie sztuki się w Polszcze naszej udawały.

Mazurek w swoim programie, przepytuje coraz to większych wariatów, którzy nie zdradzają oznak jakiekolwiek rozeznania w świecie, choć mają ponoć jakieś tytuły i piastują funkcje publiczne. Kiedy zwraca im się uwagę, że młodzież nie może kupić red bulla, a będzie mogła kupić tabletkę wczesnoporonną zaczynają domagać się poszanowania praw człowieka. I to jest nawet zabawne, bo kiedy to słyszę, od razu mam przed oczami takiego, jednego z drugim, jak mu tę sondę przez nos do żołądka wpychają, a on woła – prawa człowieka, prawa człowieka!!! A to przecież tylko sonda, nic wielkiego, w dodatku wpychana po to, by człowiekowi pomóc, by utrzymać go przy życiu. A co będzie jak przyjdzie do wieszania na belce za nogi, albo zwyczajnej chłosty? Obłęd narasta, nie dajmy się więc wkręcać.

 

Jeszcze trochę nam brakuje do pełnej kwoty na mieszkanie Saszy i Ani, jeśli ktoś chce i może pomóc, będę wdzięczny

https://zrzutka.pl/shxp6c?utm_medium=mail&utm_source=postmark&utm_campaign=payment_notification

  30 komentarzy do “Kup pan cegłę na Owsiaka”

 1. Kup pan cegłę na Owsiaka, cegła tańsza od kapoty, kup pan cegłę od sieroty po komunie!

 2. Wygląda jakby wszystko było na niby. Przecież nie ma wśród polityków istotnych konfliktów: chanukowego nie ma, ukraińskiego nie ma, cowidowego nie ma, klimatycznego  nie ma  –   został jedynie dla ludożerki pokazowy konflikt medialny, o media 😉

 3. Tamte były tylko wariantami tego medialnego. Poza tym jest jeszcze NBP i Orlen

 4. Nie widzę żadnej reakcji na to, że Jaśkowiak oddaje zabytkowy bruk z poznańskiego rynku Owsiakowi. Tak samo było, gdy znikał bruk z poznańskich ulic Wroniecka, Szkolna, etc. na dziedziniec Starego Browaru Kulczyków w 2000 r. i nie wiadomo gdzie jeszcze…. Jakim prawem ktoś przehandlowuje zabytki?

 5. Dzień dobry. Ano właśnie – unieważnienie kompromitacji. Ono – niestety odbyło się dawno temu, a podsumowane zostało dość znaną frazą (cały przekaz jest w sferze pop…); „nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobi?!” Od tamtych czasów standardy się ustabilizowały. Stąd postawa leśników, nauczycieli, etc. I można jedynie zadawać sobie pytanie, czy ofiary komuny stanowiące przygniatającą większość tak zwanej Polski dzisiejszej powinny być zostawione samym sobie – w imię jakiejś niedookreślonej wolności, w tym do łykania czegoś po i przed, czy też ubezwłasnowolnione dla ich własnego dobra. Jako współwięzień skłaniałbym się do tej drugiej opcji, nie wiem tylko, czy wśród chętnych do ubezwłasnowalniania większości nie będą stanowili kontynuatorzy inkryminowanej komuny, tyle że w innym sztafażu. Można się wykpić stwierdzeniem, że wszystko w ręku Boga, ale ta metoda prowadzi często do przegranej – vide ostatnie wybory. Pomóż sam sobie a i Bóg ci pomoże – mawiają przewrotnie protestanci, ale my z wyższością zamykamy uszy na ich bełkot. Jak zwykle – najrzadszym minerałem w przyrodzie jest równowaga. Modlić się trzeba, żeby Pan pozwolił nam dostrzec jakiejś wyjście z tej sytuacji. Po dopełnieniu pokuty, rzecz jasna.

 6. może to jest takie rozleniwienie, że wnuczka profesorostwa, synowa profesorostwa, córka rektora może w spokojniejszym tempie wyznaczać sobie tempo przyswajania nauki, bo i tak nikt jej z tej naukowej społeczności nie usunie,

   

  córki dziennikarzy telewizyjnych pracują w telewizji a naukę dziennikarstwa przyswajają szybciej nie czekając 30-tki, tylko dlatego że trzeba miejsce zaklepać, póki to miejsce jest

  niektórzy mają miejsce przez przodków zaklepane ..

 7. ja pamiętam słupy ogłoszeniowe oklejone fotkami dużego formatu a na nich ładna młoda blondynka ciesząca się poparciem lewicy dokładnie to chyba Leszka Millera mająca aspirować na prezydentke polski, nie mogę sobie skojarzyć kiedy to było, skoro brał w tym udział Leszek Miller to może to było przed wyborami w ktorych zwyciężył Lech Kaczyński – w wiki nie ma śladu na ten temat

  no ale dziewczyna jako polityczka idzie jak burza

 8. no na plakatach była polityczka Barbara Nowacka

 9. Słyszałem tego Pana, zdaje się Wieczorka, ministra nauki. Mam silne podejrzenia, że absolwenci studiów wieczorowych mieli kiedyś większe pojęcie o logice, niż obecni posłowie i ministrowie rządu.

 10. Tzw „walka polityczna” w naszym bantustanie to manifestacja walki państw poważnych i ich tubylczych ekspozytur o ten teren. Niemcy w marcu ubiegłego roku dostały zielone światło od Wielkiego Brata i jak to Niemcy robią „porządek”. Wielki Brat oczywiście nie wypuścił wszystkich sznurków i zapobiegawczo zostawił sobie resort obrony oraz struga z banana obrotowego Holownię na przyszłego prezydenta. Tym sposobem dwa kluczowe sznurki – wojsko i zwierzchnik sił zbrojnych pozostaną w rękach CIA. W sytuacji gdzie kluczowe sprawy są pod kontrolą burdel w  państwie jest obu stronom na rękę. Natomiast tubylczy plankton wyborczy ma wierzyć – z jednej strony w integrację europejską, globalne ocieplenie i w człowieka – europejczyka, a z drugiej strony w wielką Polskę i fort Trump. Tak się robi politykę

 11. Myśli pan, że on tu nie zagląda? To dawny bloger z salonu24.

 12. Szanowni Państwo, dzięki uprzejmości jednego z czytelników nie musimy już zbierać pieniędzy na lokal dla Saszy i Ani, proszę już nie wpłacać na zrzutkę

 13. to ona w filmiku na YT, zasłonięta czarną maseczką, obrzydliwymi słowy niegodnymi kobiety wyzywała się pod TK?

 14. Niestety nie wiem.

  Aleksandra w tv wpolsce.pl zrobiła przegląd prasy zagranicznej na temat tego, co się dzieje w Polsce. Na koniec padła informacja, że Tusk środków z UE nie dostanie ani łatwo, ani szybko.

 15. Przy tej okazji warto by przytoczyć cały, wzmiankowany cytat: „Kup pan te cegłę! Odpalasz pan stówkę – ocalasz pan główkę!”. Dopiero tak dostrzeżemy cały mechanizm, owsiakowej grupy ulicznych klezmerów. Absurdy tego, corocznego rabunku, przebiły chyba wszystko czym raczył nas w swoich filmach Stanisław Bareja. Ale wart licytować dalej tak by kolejne pokolenia miały się do czego odwoływać. Moje propozycje to: gaśnica posła Brauna, tygodniowy pobyt w celach Kamińskiego i Wąsika, zapałki marszałka Szymona, którymi odpalał chanukę, facebookowy skafander nielota Wałęsy, pierwsza pigułka „po” bez recepty z autografem Marka Kuchcińskiego, uśmiech z dedykacją posła Śmiszka. Swoją drogą.. czy ta salonowa horda z ostatniego rozdania, nie chciałaby zlicytować swoich świeżo obsadzonych miejsc w obu izbach?

 16. A nie sw. Marianna Ogorek?

 17. gdzieś tam w internecie Parafianowicz powiedział że będziemy na krótkiej lonży póki u nas będzie siaki taki wzrost, ma być cienko i biednawo  wtedy będziemy dofinansowywani  itd ,  albo przynajmniej nie stawiani pod ścianą … tyle

 18. nie, jeszcze zanim pani Madzia to było lansowanie Barbary

 19. Zniknęli archiwa TVP info i kanał anglojęzyczny, bo stała się rzecz straszna, niegodziwa, zbrodnia straszliwa ,  monopol informacyjny im się nadwyrężył. To wszystko oczywiście z miłości do demokracji i pluralizmu. Zupełnie jak kiedyś u Bolka, który nie owijał w bawełnę i zakrzyknął ze zgrozą: ” Miała być demokracja, a każdy gada co chce.” Nasi zachodni demokraci, wzorce postępu i wolności słowa mają identyczny poziom rozumowania, co nasz narodowy kapuś.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.