lut 022016
 

Dziś urodziny księdza Mariana Tokarzewskiego, którego książkę wydaliśmy w zeszły piątek. IPN uczcił to nawet krótką notatką na swojej stronie fejsbukowej https://www.facebook.com/instytutpamiecinarodowej/photos/a.346224005244.357250.295017105244/10156564048030245/?type=3&theater.
To znaczy urodziny księdza, a nie wydanie wspomnień przez Klinikę Języka. W związku z tym powtórzę jeszcze swoją wczorajszą propozycję. Oto przed nami książka, która wiele dziesiątków lat pozostawała w zapomnieniu. Takich książek jest mnóstwo i one, jeśli państwo lub jakaś fundacja nie da na to pieniędzy, nie zostaną wznowione nigdy. Państwo nasze ma dziś, jak wiemy inne plany jeśli idzie o popularyzację historii, nazwijmy je hollywodzkimi. Fundacje zaś promują, albo gender, albo dają pieniądze na projekty polsko-żydowskie. Nas zaś tutaj interesują pamiętniki księży i ziemian z różnych stron I Rzeczpospolitej. Żeby wydawać te pisma, musimy sprzedawać to co już zostało wydane. Tak jak napisałem wczoraj – jeśli sprzedamy nakład „Straży przedniej” księdza Tokarzewskiego, wydamy kolejny tom wspomnień. Musimy to traktować jak biznes, a nie jak misję, choć pewnie wielu osobom się to nie spodoba. No, ale inaczej nie możemy, bo nic z naszego wydawania nie wyjdzie. Interesuje nas sukces, a nie katastrofa. No i jak największa ilość tych wspomnień na rynku. Jeśli idzie o Państwa zaangażowanie w ten projekt i ponoszone ryzyko, to jest ono minimalne, wynosi ledwie 35 zł. O swoim ryzyku pisałem wczoraj, a jak ktoś chce się dowiedzieć ile kosztuje nakład takiej książki, jak „Straż przednia”, niech zajrzy na targi i ja mu to w cztery oczy powiem. Propozycję powyższą będę ponawiał co jakiś czas, ale niezbyt często, żeby Państwa nie zmęczyć.
Przechodzimy do spraw bieżących, ale obiecuję, że już jutro wrócimy do bardziej uniwersalnych.
Mamy oto nasze media i te wszystkie publicystyczne dyskusje, które się w nich odbywają. I mamy rzeszę widzów, którzy czekają, kiedy z tychże mediów zniknie Sierakowski, Żakowski i Smolar. Naiwność tych istot jest w mojej ocenie paraliżująca. Popatrzmy na proporcje. Przed zwycięstwem PiS do mediów zapraszani byli czasem dziennikarze zwani prawicowymi, ale podlegali oni ścisłej selekcji. To znaczy, jak pokazali czasem Skwiecińskiego, to było wielkie łoł. Za prawicę w mediach robił Jan Wróbel, a to z tego względu, że chodzi w muszce. Większość zaś pokazywanych w telewizji osób, to byli ludzie związani z PO lub tejże PO sympatycy. No, a jak jest teraz, po trzech miesiącach od objęcia władzy przez PiS i dwóch miesiącach po przejęciu telewizji przez „naszych”. No, jak jest każdy widzi. Teraz jest pluralizm, czyli prócz Sierakowskiego, Smolara, Żakowskiego, mamy jeszcze Wildsteina i Dudka. Trzech na dwóch. Przy pilnym baczeniu, żeby nie zachwiać tej proporcji, bo….no właśnie, bo co? Bo nie będzie pluralizmu i ktoś się zdenerwuje? Przecież nie było go przez całe osiem lat rządów PO. O co więc chodzi. Jest internet, ci którzy czują się pokrzywdzeni odsunięciem od występów telewizyjnych mogą produkować się w sieci. Mamy przecież mnóstwo możliwości, są portale społecznościowe, blogi, fejsbuk, twitter. Każdy ma szansę. Jasne, tylko tu nie chodzi o szansę, ale o coś innego. O dekret mianowicie, chodzi o to, by raz na zawsze określić jakimś postanowieniem, kto jest fajny, a kto nie i kto może być w mediach a kto nie. Powiecie, że to dziecinada. Tak właśnie jest, ale ci wszyscy ludzie nie potrafią inaczej funkcjonować. Jeśli ich pozostawimy samym sobie rozpadają się na kawałki na wyrzucona na plażę meduza. Popatrzcie na Tomasza Lisa i jego wpisy na twitterze. To jest rozpacz. No, ale za to rozpaczą jest jeszcze coś, tam jest chęć zemsty. I teraz ważne pytanie, czy „nasi” dziennikarze są na tyle mocni, by w powiązaniu z politykami utrzymać władzę przez przynajmniej 4 lata? Ja nie wiem, ale wydaje mi się, że nie, bo oni najbardziej kochają ten pluralizm i demokrację. Ta zaś, jak wiemy zależy od planów i postaw rządów obcych i odległych.
Czy „nasi” dziennikarze zdają sobie sprawę, że jeśli jakimś zrządzeniem losu, a oni na ten los nie mają przecież wpływu, do władzy przyjdzie ktokolwiek poza PiS, to nie będzie dla nich żadnej litości? Właśnie dlatego, że dziamdziają bez przerwy o pluralizmie i demokracji. Pewnie część z nich liczy, na to, że nic takiego się nie stanie, a ci przebieglejsi wierzą w swoje przyrodzone talenty, które pozwolą im płynąć z wiatrem i na fali.
Ktoś powie, że kraczę, a czas jest po temu, żeby się radować. To nie jest krakanie, ja po prostu nie ulegam temu dziwnemu entuzjazmowi, który każe wielu osobom wyrażać radość z powodu obecności w telewizorze Bronisława Wildsteina dyskutującego z Żakowskim i Smolarem. Zróbmy teraz pewną symulację, spróbujmy rozrysować sobie jak wygląda struktura władzy w państwie takim jak Polska, czyli w państwie-popychadle, które nie ma ani doktryny, ani nie realizuje żadnej misji. Jak ktoś wczoraj słusznie zauważył w jednym z komentarzy, państwo takie musi być oparte o sojusze. Dla prawdziwych patriotów sojusze te są taktyczne, a dla agentów są strategiczne. Dla wyborcy zaś są one niewidoczne, bo zasłania je propaganda, zwana czasem polityką historyczną. I ta kształtuje się różnie na różnych piętrach władzy, a dziennikarze to także jedno z takich pięter. Najważniejsza w takim układzie jest kwestia rozróżnienia agentów od dobrych patriotów. Po czym ich poznać, jeśli nie ma żadnego miernika szczerości intencji i żadnego wskaźnika, który odróżniałby strategiczne podejście do sojusznika od taktycznego? Jest to raczej niemożliwe, jeśli i jedni i drudzy lansują się na tym samym sojuszniku. My dziś mamy trochę łatwiej, bo wiemy, że PO to partia proniemiecka, a PiS proamerykańska, no ale Niemcy to kraj NATO pozostający w ścisłym sojuszu z USA, problem więc pozostaje.
W mojej ocenie żyjemy w magmie. Polityka zaś, prowadzona przez rządy, ma wymiar wyłącznie wewnętrzny i tylko tu może być skuteczna. Dlatego cieszę się z programu 500 plus. Nie wyobrażam sobie jak mogą wyglądać negocjacje polskich ministrów z kimś takim jak Cameron reprezentującym tradycję, doktrynę i misję Imperium, za którym stoją banki, organizacje gospodarcze i armia. Takie negocjacje mają sens jedynie wtedy kiedy polscy ministrowie reprezentują jeszcze kogoś, a nie tylko nowy rząd.
PO wkrótce zniknie i zostanie zastąpione przez jakiś nowy twór. Nie będzie to Ryszard Petru, bo on dał tyle dowodów zidiocenia, że przesuną go po prostu gdzieś do tyłu. Myślę, że nastąpi jakieś tąpnięcie w strukturze PiS i wtedy może uda nam się przez moment odróżnić agentów od patriotów, ale tylko przez moment zaznaczam. Jeśli nasze państwo, by istnieć musi być oparte o sojusze i gwarancje istnienia, które daje sojusznik, jeśli jego urzędnicy i organizacje są niesamodzielne i słabe, to kim w takim państwie są dziennikarze? I gdzie poszukują wzmocnienia dla swojej misji, o ile w ogóle to co robią uważają za misję? Z tego co widać, to chyba w Smolarze i Żakowskim. Myślę jednak, że tak naprawdę oni są w ogóle poza takimi problemami. Myślę, że na razie wszystkim się zdaje, że wystarczy pokazywać w TVP Historia filmy Brauna, a w programach publicystycznych Wildsteina i jakoś to będzie. Impotentom wróci przyrodzona moc, a kobiety oziębłe zaczną znów chodzić w kwiecistych sukienkach. O tym, że gitowska młodzież będzie przeprowadzać staruszki przez ulicę nawet nie wspominam, bo to się rozumie samo przez się….ho, ho, tak, tak jak powiedział dziadek Britty i Anny w znanej wszystkim książce.

Zapraszam na stronę www.coryllus.pl do sklepu FOTO MAG, do księgarni Przy Agorze i do księgarni Tarabuk. Aha, jeszcze do antykwariatu Gryf na Mokotowie, gdzie są książki Mariana Tokarzewskiego.

  84 komentarze do “Nasze media”

 1. Karnowski napisał, że nasi tak wolno posuwają TV aby lemingi zawału i wylewu nie dostały 😉

 2. Przed chwilą listonosz przyniósł mi „Straż przednią”. Kredowy papier, twarda oprawa. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Świetne wydanie za umiarkowaną cenę. Gratuluję pomysłu.

  Pozdrawiam

 3. Inaczej to nie ma sensu.

 4. Ja wprawdzie nie mam telewizora od ładnych paru lat, ale bym powiedział, że jest gorzej niż było. Bo co by jednak nie mówić, to taki Smolar to jest zawodnik wagi ciężkiej, osobnik niezwykle sprytny i oszust intelektualny pierwszej wody. A w poprzednich latach bywał tylko sporadycznie w TV. Sierakowskiego też tak często nie eksploatowano – on może wygląda na debila, ale to jest również kanciarz intelektualny.
  Żakowski również należy do tych, którzy jawnie mówili o konieczności zniesienia prawa do dziedziczenia w Polsce.

 5. Ja od dawna wieszczyłem, że wygrana PiS ma być taktyczna dla prawdziwej władzy i ma na zawsze skompromitowac prawice, teraz tak mi się wydaje, że wszystko idzie w kierunku, żeby ludzie bez ironii i żenady zaczęli stwierdzać, że „za komuny było lepiej”. I myślę, że SLD się szykuje do wielkiego powrotu, Miller jestw wszędzie daję się poznać jako mąż stanu w dodatku bezstronny w konflikcie PO-PiS’u i taki który jakże to lubimy „łączy, a nie dzieli”.

 6. Nie ma szans aby Ci dziennikarze utrzymali władzę dla PiS przez 4 lata. To jest teatr. A jak jest teatr, to i są aktorzy, reżyser itd. Weźmy takiego Michała Rachonia, który prywatnie ma dziecko z panią Katarzyną Gójska-Hejke, uważaną za wzorową katoliczkę (o ile dobrze pamiętam troje dzieci i każde z innym – były jej mąż Krzysztof Hejkehttp://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/292560,1,hejke-katarzyna-hejke-krzysztof.read http://www.se.pl/rozrywka/gwiazdy/agent-tomek-spotyka-sie-z-wiceszefowa-gazety-polskiej_184881.html http://niezalezna.pl/56810-katarzyna-gojska-hejke-urodzila-coreczke-gratulujemy), która musi mieć wyjątkowe pewne umiejętności, które sprawiają, że pan Michał ma zupełny odlot lub pani Kasia ma jeszcze inne walory, o których nie wiemy.

  Oni Żakowski i ci „nasi” są z jednego ciasta zrobieni. Ich percepcja kończy się na widoku z własnego balkonu. Dotyczy to również obecnego szefa TVP. Jeżeli polityka to teatr, to znaczy, że są delegowani do odgrywania określonych ról, emocji i nastrojów społecznych. Jeżeli politycy są aktorami, to i dziennikarze też są aktorami, którzy mają rozpisane swoje role. Więc mamy pozorny spór np. o demokrację. Nie rozmawiamy np. o doktrynie i sprawach poważnych.

  Jeżeli PiS chce dłużej rządzić bez oparcia się na dziennikarzach TV TRWAM nie wygra. Myślę, że Jarosław Kaczyński zadaje sobie sprawę z tego. 500 plus jest tym, na co liczy PiS, że im da drugą kadencję, ale może okazać się za mało.
  Największym kłopotem PiS jest odbieranie tego np. co pisze coryllus za krytykę, a nie przestrogę czy ostrzeżenie. Kłopotem jest nieznajomość i historii i lobby anglosasko-żydowskie, a tym samym wiara w stałe sojusze. Nie ma stałych sojuszy. Są wyłącznie interesy. Nie ma stałych granic. Państwa są, albo ich nie ma.
  Republikanizm w wydaniu amerykańskim czy niemieckim czy rosyjskim niczym się nie różni w swojej bezwzględności od doktryny brytyjskiej czy rosyjskiej czy chińskiej. To sobie czas najwyższy uświadomić. Doktryna amerykańska gra na wielu fortepianach. Podobnie brytyjska, rosyjska, chińska.

  Wczoraj już to pisałem, ale powtórzę. Pan Soros reprezentujący doktrynę amerykańską wylał kubeł zimnej wody na proamerykańskie nastawienie PiS, mówiąc, że polskie społeczeństwo wyniosło do władzy, nie tych co trzeba: „Polska podąża śladami Węgier. Głosowali przeciwko poprzedniemu rządowi, ale nie było żadnej lojalnej opozycji, była tylko nielojalna opozycja, więc wynieśli nielojalną, antyeuropejską partię do władzy. Ale polskie społeczeństwo jest oddane idei Europy i zaniepokojone Rosją, więc stawia teraz poważny opór i mam nadzieję, że odniesie sukces […].”

  http://wpolityce.pl/polityka/279844-w-co-gra-ten-czlowiek-george-soros-o-rzadzie-pis-polacy-wyniesli-nielojalna-antyeuropejska-partie-do-wladzy-nielojalna-wobec-kogo-zobacz-wideo

  Tak więc taki paradoks. Rosja poprzez taśmy „kelnerów”, wyniosła do władzy partię, której szefem jest brat, tego, co proamerykańscy wskazali iż ci ruscy zabili jemu brata, a teraz przedstawiciel doktryny amerykańskiej mówi – że wygrali nie Ci co trzeba. (czyli Duda i PiS).

  Nie wiem co teraz zrobią Ci proamerykańscy, może wyjdą z PiS – do czego swego czas wzywała Jadwiga Staniszkis.

  Skoro USA nie była zainteresowana wygraną Dudy i PiS, a była zainteresowana Rosja (ona ma tylko tyle agentury, aby to uczynić, nie żadne Chiny), to co stało się w Smoleńsku i czy wiąże się to z tym, że w dniu pogrzebu śp. Lecha Kaczyńskiego – Prezydent USA gra sobie w golfa.
  Mocarstwo lądowe jaki są Chiny od odbudowie jedwabnego szlaku mówiło już znacznie przed resetem amerykańsko-rosyjskim.

  Symboliczną zmianą będzie oddanie władzy nad TVP czy mediami narodowymi ludziom Ojca Rydzyka i złożenie przez Prezydenta kwiatów na grobie płk. Ignacego Matuszewskiego i przeniesienie jego zwłok do Polski.

 7. takie coś to nazywa się znęcanie. Najlepiej jednym celnym mocnym ciosem załatwić ofiarę, po co ma się męczyć.

 8. Ha, ja wczoraj w nocy zamówiłem, jeszcze dodatkowo prenumeratę SN.

 9. Wprawdzie to odwołanie do francuskiego SN, a nie do tematu obecnego, ale nie mogłem sobie odmówić.
  Żydzi wyjeżdżają z Francji z obawy przed islamistami, część wyjeżdża do Izraela, a część podąża śladami de Gaulle’a.

  „Należy zwrócić uwagę, że przytaczane liczby są niedoszacowane, obejmują one bowiem jedynie wyjazdy do Izraela, przy czym część Żydów obiera inny kierunek np. Londyn, gdzie w tamtejszych szkołach żydowskich uczy się już niemal połowa dzieci pochodzących właśnie z Francji.”

 10. Ja wiem jedno, że np. wpływowi finansiści nie występują w tv, a jak już, to mówią w mediach to każdy mądry wie, że to człowiek głębokiej władzy. Reszta mediów od finansów to naganiacze frajerów na rynek.

  Popatrzmy, czy jak przyjeżdża do Polski gen Breedlove jeden z pryncypałów Psi-u, czy jest jakaś o tym dyskusja w mediach, nie. Ci co trzeba, samą wizytę rozumieją i jej sens.

  A ta cała małpiarnia z TV jest tylko dla frajerów aby toczyli pianę z gęby.

 11. Obecność Sierakowskiego et consortes ( tzw. czerwonej młodzieży, „wnucząt KPP” ) myślę sobie wynika niestety z organicznej sympatii twardego jądra PiS ( „zakonu PC” ) do „lewicy” i wszelkich z nią związanych „mutacji”. Niestety tylko się nam wydaje, że w Polsce zwyciężyła „partia konserwatywna” jak piszą o niej za granicą. Bracia Kaczyńscy wszak to wychowankowie przecież, „przyjaciela rodziny” Jana Józefa Lipskiego, nie wspominając o takich postaciach znanych w PiS jak Ludwik Dorn ( „trzeci Bliźniak” ) żeby o tragicznie zmarłych 10.04.2010 roku nie wspominać. To środowisko polityczne ma silne konotacje zarówno „socjalistyczne” jak „fartuszkowe”, stąd nie powinna dziwić „ustawka” Wildsteina ze Smolarem, które to postaci są w tych drugich kręgach poustawiane dość wysoko.
  Zgodzę się zatem z ponurą diagnozą Pana Coryllusa w tym aspekcie, choć nie zgodzę się już np. w ocenie szans. Myślę bowiem, że po pierwsze PiS jest skazany ( także ze względu na lwią część swego elektoratu – zwłaszcza związanego z RM ) , na przynajmniej „udawanie” prawicy, w wersji właśnie „partii konserwatywnej”, a to może sprawić ciekawe niespodzianki i stworzyć szanse dla wielu porządnych Polaków. Po drugie co do tej „młodzieży gitowskiej” diagnoza wydaje się błędna, młodzież bowiem mamy coraz piękniejszą zwłaszcza ideowo, nie całą rzecz jasna, ale lwią część. O ile nie zmarnują jej w jakiejś sprowokowanej wojence, gdzie się wykrwawi, lub nie wygnają na emigrację z braku życiowych perspektyw, możemy być o tą młodzież spokojni. Wszystko co nam pozostaje to ją właśnie wspierać jak tylko się da. Co zaś do perspektyw na przyszłość, to o ile ten „świat” w naszej części globu lub w ogóle cały, się nie podpali niebawem, to po 4 latach rządów PIS, ta właśnie młodzież ze swymi mentorami może stać się główną siłą polityczną w kraju. Właśnie środowiska Kukiz’15, KORWINY, KNP, RN oraz Pobudkowe mogą otrzymać swoją wielką szansę na realizowanie faktycznej misji. Nie jestem więc pesymistą, choć zagrożenia oczyście są olbrzymie i nie możemy ich lekceważyć. Zaś film Brauna w TVP Historia ? Tyko dobrze…oby pojawiły się wszystkie jego pozostałe filmy, zwłaszcza na łamach TVP1 lub 2 ….

 12. Panie Andrzeju, to pawiany od wsadzania palca do nosa i udawania Sokratesa. Jak Pan chce zobaczyć człowieka wpływowego, to proszę dokładnie poczytać o prof M. Kleiberze. Bardzo dokładnie, od dziecka do dziś, zaręczam że, nie będzie się Pan nudził przez chwilę. To zobaczy Pan, że Kulczyki w biznesie, czy Solorze w mediach to tylko takie meteory lub mówiąc wprost słupy.

 13. Rozmowa z Prezesem ICPPC – Międzynarodowa Koalicja dl Ochrony Polskiej Wsi
  https://www.youtube.com/watch?v=npVwS0RFVIg

 14. Pytanie do Gospodarza: Czy ma pan może jakieś plany odnośnie częstszych wystąpień wizyjnych w internecie (na kanale YouTube)? Kilka lat temu pojawiał się pan w Tajnych Kompletach, i zapowiadało się to na cykliczne wystąpienia, ale widać upadło. Według mnie częstsze wystąpienia w internecie mogą spowodować większe zainteresowanie książkami przez pana oferowanymi i zaznajomienia ludzi oglądających te przekazy z pańskimi poglądami w wielu ważnych sprawach. Z drugiej strony taka sprawa, że np pan Grzegorz Braun zaistniał w wirtualnym świecie i przyciągnął sobie zwolenników właśnie poprzez częste występy w filmikach internetowych.
  Osobiście natknąłem się kilka lat temu na Coryllusa dzięki obserwowaniu pana Brauna i jego pomocy w promocji pierwszego tomu Baśni w Klubie Ronina (jak jeszcze to był klub z ciekawymi ludźmi a nie internetowe ramię tv Republika i partii PIS), później dotarłem do bloga i tak trwam do tej pory. Obecnie brakuje mi starego archiwum Salonu – obecnie zablokowanego, dobrze ze powstała powyższa strona, chociaż cześć archiwum bloga jest tu obecna.

 15. …premier Manuel Valls:

  „Bez Żydów Francja nie będzie Francją”…

 16. Czytałam wywiad jakiego udzielił pan Pilis w W Polityce
  I cóż… mogę powiedzieć, że chamów i lewaków zastąpili rasowi troglodyci.
  Tak wyglądają te ” zmiany na lepsze”

  http://wpolityce.pl/media/279951-mariusz-pilis-tlumaczyl-sie-przemeczeniem-dyrektor-tai-o-kulisach-zwolnienia-z-pracy-producenta-ktory-przeprosil-rosyjskiego-ministra-za-wywiad-z-maria-przelomiec-nasz-wywiad

 17. https://www.facebook.com/events/163124347395475/ Marian Kowalski, Paweł Chojecki NA ŻYWO komentują bieżące wydarzenia!

  Codziennie o 13:00 zapraszamy na https://www.youtube.com/watch?v=FRXRtkpFL2c jutro w pytaniach przedstawmy filozofie i misje Coryllusa

 18. Panie Gabrielu, słuchał Pan tego?

  https://www.youtube.com/watch?v=InQiC76CR8s

 19. Lepiej bedzie dla pana jak przestanie pan wieszczyc i myslec, ze SLD szykuje sie do wielkiego
  powrotu i ze… Lesio Miller to „maz stanu”, OK?

  Ani jedno ani drugie to nie jest pana dobra domena !

 20. Pozwolę sobie podrzucić bardzo ciekawe starcie Grzegorza Brauna z 28.01.2016 w sporze w „niezależnym radiu”..:
  https://www.youtube.com/watch?v=InQiC76CR8s

 21. Pożyjemy zobaczymy…

 22. Wynika niestety z głupoty i braku praktykowania w życiu codziennym wartości katolickich – czyli Nauki Kościoła.

  Adam Michnik w 1977 r. wydaje książkę „Kościół, lewica, dialog”, w którym określa za największe zagrożenie dla Polski – Kościół katolicki i jego nauczanie (wartości moralne) i naród.
  Na tym zbudowano III RP, gdzie Homo sovieticus zapewnia im przez lata władzę.

  Okazuje się, że ten Homo sovieticus – nie znika z ekranu telewizora, gdy do władzy dochodzi PiS, a prezesem TVP zostaje Jacek Kurski (brat Jarosława Kurskiego – zastępcy Adama Michnika) – ten Homo sovieticus, czyli walka z Kościołem Katolickim (mamy od ponad 70 lat w Polsce) w mediach rządzonych już przez ponoć prawicowego i nastawionego pozytywnie do Kościoła Katolickiego – Jacka Kurskiego, powołuje w jej strukturach takich „prawicowych” Rachoniów i zaprasza w ramach pluralizmu Żakowskich, Sierakowskich, którzy chcą niczym Republika (Francja) odciąć od korzeni Polaków, zabierając im godność i wolność i własność (ssiemy z mlekiem matki). Zostawić pracę za niskie pieniądze plus imprezę integracyjną weekendową. Ten Homo sovieticus w wydaniu JK trzyma tą bandę – aktorów na scenie odgrywających rolę dziennikarzy w TVP. Wszystko w ramach pluralizmu, którego nie ma od 70-lat w mediach publicznych.

 23. Odsłuchałem debatę w Klubie Ronina z 01.02.2016 r. Józef Orzeł i Marcin Wolski opowiadali różne swoje spostrzeżenia. Oficjalnie potwierdzają , że Niemcy powinni nam płacić za bycie kondominium. Makabra, jak tak można ustawiać dyskusję, niby realizm.

 24. Zarembie zawsze nie idzie.

  To taki intelektualista z palcem w nosie.

  W moim biznesie to pobierałby zete za sraczyk, bo na tym świecie nie ma nic za darmo.

 25. Miller przekabacił się na stronę USA. A słyszałem jak komuchy zobaczyli co Jankesi zrobili z Saddamem Husajnem to ciurkiem ustawiali się do podpisu lojalki. Lesiowi jednego nie można odmówić, inteligencji i pracowitości, od prostego robola do premiera się do drapał. Jak ktoś ma wątpliwości to niech porówna go do Rubikonia, który ma doktorat ten imbecyl.

 26. a kto ich jeszcze słucha? toż to oszolomy oderwane od rzeczywistości;- jak nie ma w mediach to nie mają żadnej wiedzy ani informacji dot. tematów o których rozprawiają;- konsumenci medialnych uzywek i tyle

 27. Dokładnie tak jest. Z tą różnicą, że „własność” Polakom odebrano definitywnie już dekretami Bieruta, oraz całym 50 leciem od 1944 roku począwszy. Trudno jest od tamtej pory mówić w ogóle o czymś takim jak „polska własność”, bowiem te marne w gruncie rzeczy stany majątkowe, które uczciwą i ciężką pracą zazwyczaj gdzieś za granicą, lub ciężką walką małych przedsiębiorców po 1989 roku gnębionych bez przerwy przez układ i służby państwowe doprawdy trudno jest nazwać polskim stanem posiadania…Owszem on jest, ale jest zwyczajnie minimalny zupełnie nic nie znaczący. Do tej pory nikt nie dokonał jakiejkolwiek próby odbudowy tego stanu posiadania, od którego jak wiemy zależy możliwość jakiegokolwiek działania na rzecz upodmiotowienia Polaków. Trudna to dla nas rzeczywistość, choć może małymi krokami coś uda się nam w końcu osiągnąć… niestety będzie to trudno w systemie socjalistyczno-etatystycznym wyciskającym fiskalnie ostatnie soki z Polaków…

 28. Nie ogladam TVP ,ponieważ zwyczajnie wkurwiam się ,bardziej niż za poprzedniej ekipy . Rodzina i znajomi nieustannie przekonują mnie ,że zmienia się ,wiec co jakis czas sprawdzam . Niestety nic się nie zmienia , a nawet zaczynam się zastanawiać ,czy lepiej już nie było . Wczoraj i dzisiaj oglądałem TVP Info mniej wiecej o godzinie 7.30 . Opiszę sposób przedstawienia informacji o 500 zł . Najpierw Marek Czyż zapowiedział , że tego dnia rząd przystępuje do realizacji programu , a nastepnie dodał ,że publicyści mieli różne zdania. To trwało 5-10 sekund . Następnie została wyemitowana 1-minutowa wypowiedż Żakowskiego z poprzedniego wieczora , w której stwierdził ,że program 500 zł „został skandalicznie przygotowany” i „odniesie przeciwny skutek do zamierzonego” .Głowa Żakowskiego na całym ekranie i jego opinia była podstawowym przekazem TVP Info w tej konkretnej sprawie.
  Dzisiaj było znacznie gorzej . Po krótkim przedstawieniu sprawy przez Marka Czyża , obiektywnym jak trzeba, została wyemitowana wypowiedż Szydło . Nie przypominam sobie ,żeby pracownicy TVP robili sobie takie jaja z pisowców w czasie rządów PO. Ekran został podzielony trzy części . Po środku kwadrat z małą główka Szydło ujętą tak mniej wiecej od szyi i po bokach dwa pasy z rozmazanym obrazem za pomocą czegoś przypominajacego filtr o nazwie bur z Photoshopa. Głos Szydło był z pogłosem jakby znajdowała się w studni . Nastepnie pokazano wypowiedzi 4 członków opozycji .Wszyscy zgodnie skrytykowali pomysł . Ich głosy podobnie jak prowadzących Czyża i Rosiak były normalne ,bez pogłosu ,bliskie i ciepłe.
  Rachoń jest po prostu kretem.
  Przypomniało mi się ,kiedy ludzie z TVP robili sobie podobne szyderstwa z pisowców . To było za prezesury Wildsteina w TVP . Pamiętam wystąpienie Lecha Kaczyńskiego ,którego posadzono przy jakimś dzicięcym biureczku z rękoma położonymi na blacie w jakimś nienaturalnym przykurczu. Kamera od góry i klasycznie trupi makijaż.

 29. Ci dziennikarze, mam takie przekonanie od zawsze, są stróżami mafii. Ściągają na siebie całą uwagę i tworzą teatr. Wszyscy mają mówić o Lisie, ale słówka pisnąć publicznie nie wolno o RASpringerze. Ziemkiewicz ma prawo ogłosić bojkot niemieckich produktów pisząc jednocześnie felietony dla Bauer media. Lis wyskakuje z kapelusza na łamach onetu i nikt nigdy nie powie w tv, że coś tu śmierdzi bo do tego samego onetu jeszcze niedawno przechodzili RAZ z Gmyzem. Gadowski staje w strzemionach i woła (wczoraj to było), że w mediach są rosyjscy agenci. No jakim trzeba być… żeby w kraju gdzie 90 procent prasy należy do Niemca, największa prywatna telewizja do amerykańca mówić o rosyjskich agentach? Jak rosyjski agent ma pensję redaktorską z Berlina to czyj on jest?

  Jak się skończy medialna okupacja i odwrócenie naszej uwagi na Paryż i Berlin? Kiedy w Rumunii wytną już ostatnie drzewo, na Ukrainie sprzedadzą ostatni kawałek czarnoziemu a Czesi wypalą ostatniego blanta wtedy Polscy łysi prawicowcy ruszą obsługiwać niemieckie obozy pod Belgią dla ratowania honoru wszechpolaka i obrony ,,chrześcijaństwa”. Możliwe, że ,prawicowi redaktorzy pobłogosławią ich na drogę. Sam Michalkiewicz wymyślił na jutubje, żeby pod pretekstem walki z jakąś chorobą powstrzymać imigrantów. Wyobrażacie sobie jaką zachód będzie miał radochę za 50 lat mówiąc, że holocaust muzułmanów pod pretekstem walki z wirusem zika był pomysłem redaktora polskiego katolickiego radia…?

 30. Kto jeszcze zadaje sobie pytanie: czy to co pisze Coryllus jest wyrazem moich myśli lub intuicji, czy też może Coryllus przeprogramował moje myślenie, że wszystko co pisze wydaje mi się oczywiste i inaczej nie chce wyjść? 😉

 31. Coryllus – to męstwo dzisiejszych czasów.

 32. Kto by słyszał o ks.Tokarzewskim, gdyby nie pisał o nim Coryllus na swoim blogu? „Nasze” gazety nawet nie wspomną, a przecież o tym człowieku właśnie powinno się dziś pamiętać.

  O urodzinach dziadka Britty i Anny można było jakoś przeczytać w gazecie.
  „Przeczytałyśmy to dziadziusiowi, a dziadziuś przytaknął i wyglądał na bardzo zadowolonego, gdy mówił:
  -Więc piszą o tym nawet w gazecie, ho, ho, tak, tak!”

 33. „Polityka zaś, prowadzona przez rządy, ma wymiar wyłącznie wewnętrzny i tylko tu może być skuteczna. Dlatego cieszę się z programu 500 plus. ”

  Stanę stanowczo okoniem!
  Pan może napisać coś lapidarnie. Wyjaśnienie problemu – aby było dla wszystkich zrozumiałe – niestety wymaga długiego tekstu. Ale wyjaśnię to w maksymalnym dostępnym mi skrócie.

  Otóż nie zawsze coś, co wygląda na dobre jest dobre. Może być dobre w innym porządku, czy na innym stopniu organizacyjnym społeczności, ale może być fatalne w jakimś innym porządku. Program „500 plus
  ” poważnie narusza zasadę pomocniczości wywodzącą się z porządku Bożego Praw Naturalnych ludzi niewinnych /Prawa do Życia, Prawa do Własności i Prawa do Wolności”. Porządek ten został rozwinięty w naszej monarchicznej cywilizacji łacińskiej jeszcze w kolorowym wieku XIII, w kwitnącym średniowieczu. Wówczas to został rozpowszechniony porządek zwany zasadą pomocniczości: że na każdym poziomie należy czynić tyle ile się da, a jak się nie da to dopiero na wyższym zwykła szlachta -> baronowie -> wicehrabiowie -> hrabiowie -> markizi -> książęta -> królowie -> cesarz/. Cesarz podlega Bogu, czyli Jezusowi Chrystusowi, czyli Jego Prawom Naturalnym, bo Król królów i Cesarz cesarzy jest również Władcą praw stanowionych, czyli Prawa Praw są nad prawami stanowionymi, które nie mogą naruszać Praw Naturalnych. I te Prawa Króla królów mają Bezwzględnie Absolutystycznie Władać na ziemi, stąd największa odpowiedzialność spoczywa na planie ziemskim na cesarzu, ale cesarz nie jest od szukania ludziom roboty, dawania zasiłków itp., bo to ma być załatwiane znacznie „niżej”… Może to zrobić poza systemem, prywatnie, jako jednostka i tylko i wyłącznie z własnej prywatnej kiesy, ale nie z poziomu władzy, bo to by naruszało zasadę pomocniczości. Tego mu nie wolno, bo tym samym naruszył by Porządek Boży, Porządek Praw Naturalnych i wtedy można by go z powodzeniem znieść ze stanowiska, a poddani mieliby słuszne prawo do nieposłuszeństwa, gdyż nad cesarzem panują Prawa Naturalne jako Prawa Boże!

  Ale tak jak wyżej, jest w monarchicznej cywilizacji łacińskiej, która pośród zwykłego ludu dominująco występuje jeszcze w archetypach ludu zamieszkującego obszary obecnej Polski, Węgier i Białorusi. Pośród zwykłego ludu, bo jak powiadam cała wierchuszka wszelkich organizacji w Polsce jest – na ile świadomie a na ile nieświadomie – kompletnie stalmudyzowana, zdradziła monarchiczną cywilizację łacińską /względnie jako element obcy nigdy jej nie znała/ i usiłuje zaprowadzić w Polsce i w ogóle w całej Europie system cywilizacji bizantyńskiej, a nawet napiszę więcej, bo zdaje się, że generowana przez bizantyńską UE inwazja ludów z pasożytniczej pseudocywilizacji muzułmańskiej zdaje się wskazywać, że ostatecznym celem jest zniszczenie resztek monarchicznej cywilizacji łacińskiej w Europie przy pomocy talmudu i jemu pochodnych.

  Z kolei zasada pomocniczości oparta o system cywilizacji bizantyńskiej – jak idzie o Europę – upowszechniła się w Niemczech po reformacji oraz w Rosji. Unia Europejska jest niczym innym jak narzędziem Niemiec do rozpowszechniania obcej nam Polakom cywilizacji bizantyńskiej.

  W systemie cywilizacji bizantyńskiej zawsze mamy do czynienia z rozbudowanym aparatem administracyjnym państwa, które wchodzi w kompetencje niżej uorganizowanych wspólnot w społeczności. I tak w cywilizacji bizantyńskiej widzimy, że państwo stara się uszczęśliwiać ludzi na każdym kroku i na ich koszt i to koszt niesłychanie marnotrawiony na każdym kroku. Chcą naszego dobra…
  Czy jest tu miejsce na spiski, skąd się to właściwie wzięło, ta reformacja i jej następstwa? Ano, z talmudu się wzięło. Bo to w talmudzie mamy łamanie zasad pomocniczości które się ukształtowały z Praw Naturalnych w kwitnących wiekach średnich na obszarach monarchicznej cywilizacji łacińskiej. Chodzi o przejrzystą rzecz, dla każdego widoczną, kto posługuje się patrzeniem przez pryzmat Praw Naturalnych. Talmud ma zadanie niszczyć Prawa Naturalne ludzi niewinnych. Ma ich zniewolić, okraść i pozabijać w „zalegalizowany sposób”, choćby byli całkowicie niewinni… W sensie duchowym Praw Naturalnych „nie daje ludziom swobodnie żyć”. Żyć nie daje!

  Łamanie zasad pomocniczości prowadzi do łamania Praw Naturalnych, a to zgodnie z matematyczną teorią gier każdorazowo nieuchronnie prowadzi do obrazu nędzy i rozpaczy!
  Państwo kasy nie ma, aby dać musi dwa razy tyle zabrać i ta zasada daje opłakane skutki, w ostatecznym rozrachunku zupełnie się nie opłaca pod każdym względem.. Kto ma dzieci, temu państwo „da” aż dorosną, a potem gdy dorosną już tylko zabiera. I przedtem zanim ma dzieci też zabiera. No i musi opłacić system administracyjnej redystrybucji. No i zajmuje się tym, co do niego nie należy, ale jak się raz naruszy porządek Boży, no to potem już idzie siłą inercji. Co więcej owe „państwo da”, to nawet w wypadku beneficjentów wygląda w talki sposób, że owi beneficjenci są chwilowo mniej okradani. Bo na marginesie, poza podatkami w cywilizacjach innych niż monarchiczna cywilizacja łacińska ludzie są powszechnie okradani pod pozorem podatków /wyjątkowo trochę inaczej jest w wewnętrznych kręgach pseudocywilizacji muzułmańskiej i talmudycznej/. Ale to jest kradzież, a nie podatki, podatki to są wyłącznie wydatki celowe, uprzednio dokładnie wyliczone i maksymalnie oszczędne. Zbieranie kasy do budżetu „na zapas”, to ewidentna kradzież, to naruszanie Praw Naturalnych ludzi niewinnych. Że też coś takiego trzeba komuś tłumaczyć /ale trzeba, bo młodzi ludzie w Polsce czują to jeszcze intuicyjnie ale już nie definicyjnie/.

  Polskę /oraz Węgry i Białoruś będącą spadkobiercą Wielkiego Księstwa Litewskiego/ można zaś jeszcze dość banalnym sposobem postawić na nogi w parę tygodni. Niemców się postawić na nogi już nie da, już mają zupełnie zniszczone archetypy Porządku Bożego Praw Naturalnych ludzi niewinnych. A budowanie takich archetypów to kwestia setek lat i ciężki trud wielu pokoleń.

  Polaków, Węgrów i Białorusinów – najlepiej razem, w jednej kupie – można z powodzeniem pod każdym względem postawić na gigantyczne nogi w parę tygodni!! Zabawne kolosalnie jest, że ludy te na razie o tym mgliście tylko wiedzą i zazdroszczą niekiedy błyskotek tym biedakom z innych cywilizacji.

  Bo są tu jeszcze w dominującej liczbie ludzie, którzy w archetypach, podświadomie, intuicyjnie, wyczuwają słuszność porządku Praw Naturalnych, choć w gigantycznej ilości nie znają definicji Praw Naturalnych, bo nikt od lat ich tego nie uczy. No… może nie całkiem nikt, bo parę osób to czyni. Ja tu i ówdzie od czasu do czasu /nie chwaląc się/. Pan dr Jan Przybył z Krakowa, to którego słuchania na You Tube gorąco zachęcam. I ten doskonały ksiądz, jakże ich mało, w Krakowie takich nie ma. Jest w Bydgoszczy!
  Na You Tube znajdziecie mnóstwo jego kazań i prelekcji, są wyśmienite!
  Przykładowo:

  Prawda o Średniowieczu oraz Inkwizycji

  https://www.youtube.com/watch?v=kT-6o9SI10A

  Polski dwór, a nie sowiecki chlew! /odczekać kilka sekund, bo się zaczyna z opóźnieniem../

  https://www.youtube.com/watch?v=50pibhGl83Q

  Cudowna broń!

  https://www.youtube.com/watch?v=ZERjQeZncgQ

  Czy księdzu wypada? /tu m.in. o powszechnym dostępie do broni!/

  https://www.youtube.com/watch?v=b52is9fXKy0

  Do Braci-Węgrów!

  https://www.youtube.com/watch?v=nEgaxfEA0Mo

  Ku Monarchii Polsko-Węgierskiej!

  https://www.youtube.com/watch?v=Ok99P1W84vw

  Korona + Litwa + Ruś = …

  https://www.youtube.com/watch?v=f4F3f0X-Y1U

  Inwazja!!! – Invasion!

  https://www.youtube.com/watch?v=o_PX7D1K04w

  W mediach żenada!

  https://www.youtube.com/watch?v=XDwl7MIJDE0

  Powyżej to tylko ogromnie smakowite kąski-wyjątki. Nagrań jest o wiele-wiele więcej. Możecie słuchać kazań tego doskonałego księdza godzinami i polecam Wam to gorąco wszystkim! Duchowa uczta. To jest prawdziwy ksiądz. Taki jest prawdziwy kościół, ten z Credo..

  Uprzejmie pozdrawiam wszystkich

 34. Brawo Molu, brawo.
  Janek zdaje się ma predylekcję do wpisywania jakiejkolwiek treści komentarza, dużo szybciej zanim pomyśli. Janku najpierw pomyśl, przeanalizuje plan Coryllusa (inwestującego własne finanse) w spopularyzowanie pozycji książkowych, których bez ryzykownego działania Coryllusa nie poznamy. Doceń Coryllusowy heroizm, poświęcenie . Szyderstwa z cokołem zostaw dla siebie .
  Zastanów się nad skutkami ryzyka finansowego w czasach wszechobecnego urzędu skarbowego i bezczelnego działania sądów i komorników .

 35. W zadnym kanale francuskiej tv nie wspomnieli tez, ze przybyl z wizyta minister Obrony Narodowej
  Polski na rozmowy pan Macierewicz.

 36. Kolejny cwaniaczek po Soros’ie zatroskany o Polske i Polakow… o skonczona banda gangsterow !!!

  … juz sir koalicje zawiazal !!! Przekleta banda lobuzow !!! Gonic te swolocz i tyle!

 37. „Intelektualny” odpowiednik imbecyla swetru… powiedzial prawde !!!

  Niech podziekuje filantropowi Soros’owi, tez ich „wspomagal” pare lat temu… pamietam jak Sarko go przyjmowal „na salonach” w Paryzu… jeszcze przed… „konfliktem w Syrii”! Jezdzil Soros
  po Francji i… rozdawal kasiore na budowe meczetow!

  … na wlasne oczy czytalam artykul w jakiejs „opiniotworczej” gazecie francuskiej, ze…
  najpozniej do 2025-2030 roku – Francja bedzie KALIFATEM !!!

  Wiec Zydki zrywaja sie z Francji… on tez sie urwie moze do Katalonii… kto wie, w koncu pochodzi
  z Hiszpanii,

 38. [Kleiber] W 2015 został powołany na ambasadora Komisji Europejskiej ds. nowej narracji europejskiej. To jest pompa tloczaca.

  Pan Maciejewski pozwoli, ze odnotuje tu Konferencje „Od Ibrahima ibn Jakuba do Anielewicza 6″. Tego jest wiele odcinkow, pierwszy tu, reszta tamze w YT:

  https://www.youtube.com/watch?v=POMl8mnqcO0

 39. Nie tylko Zaremba, ale caly ten „projekt z Jackiem Kurskim” wlacznie jest do WYCIECIA,
  tj. do zlikwidowania calkowitego !!! To co zrobil pan Kurski Jacek to jest po prostu
  jeden HORRENDALNY SKANDAL !!!

  To jest jedna wielka HUCPA, odstawiana za publiczne, budzetowe pieniadze !!!

  To nie miesci sie w glowie, co za cholota jest obecnie na Woronicza… zero rzeczowych
  dyskusji, zero informacji, te same ryje i dyskusje… O DUPIE MARYNI !!!
  Nawet jesli codziennie zaczna wyswietlac filmy Grzegorza Brauna… to nic nie zmieni
  i nic nie da! To jest

  Tam nie ma ani jednej UCZCIWEJ, NIEZALEZNEJ i NIEUWIKLANEJ OSOBY !!!

  Najgorsza zbieranina-przybudowka od Sakiewicza, Solorza i Waltera… druga czesc
  gamoni od Sakiewicza z Hejke, Gargas, Stankiewicz dalej „robi tv republike”
  w pomieszczeniach u „slupa” Solorza-Zaka !!!

  Dno, po prostu dno i 2 metry mulu !!!

 40. Na doradce rzadowego do PAD’a i PBS… i to natychmiast powinni Pana Gabriela
  powolac !!!

  … i to bezzwlocznie !!!

 41. Dopisek, mała errata.

  Nie wiem dlaczego część tekstu została obcięta, może za wiele tekstu, czy jak. Napisałem tam byłem jeszcze, że zasada pomocniczości zaczynała się od samej podstawy, od jednostki. Czego nie potrafił dokonać pojedynczy człowiek, to robiła para ludzi, np. małżeństwo. Czego oni nie potrafili, przykładowo w pracach wiejskich pomagały dzieci. Czego nie dawały rady robić rodziny wąsko rozumiane, robiły rodziny w szerszym rozumieniu, więcej krewnych. Potem klany, parafie, słowem coraz szersze kręgi. To jest zasada pomocniczości. Zaburzenie tego naturalnego porządku powodowało kompletny chaos i prowadziło do cywilizacyjnego upadku.

  W kwitnącym średniowieczu, podczas klęsk nieurodzaju szerszy/wyższy krąg miał święty obowiązek wpomagać/utrzmywać, stosownie do konieczności, obowiązek utrzymywać krąg niższy. Zdarzało się, że hrabia, czy baron, utrzymywał okresami za darmo całą swoją okolice, było to dla wszystkich oczywiste i normalne, a król w ogóle się o tym nie dowiedział, nie było takiej konieczności.
  Ale naczelny władca odpowadał za armię i wszystko czego nie dawało się robić na niższych stopniach organizacji. Wtedy tylko pierwszeństwo komunikacji ze stopnia najwyższego szło w dół…
  To wszystko obowiązywało w monarchicznej cywilizacji łacińskiej, którą my Polacy trzymamy potężnie w naszej podświadomości, choć wielu nie zdaje sobie z tego sprawy…

 42. Niech pan sie tak za bardzo nie martwi o to ze, panstwo „nie ma”. Panstwo „nie ma” i nigdy
  „miec nie bedzie”! Moze nalezaloby zmusic panstwo polskie aby wreszcie znalazlo sposob, na to zeby „miec”… np. mozna znacznie obnizyc pensje urzednikom wysokiego i wyzszego szczebla… i zaraz pieniadze beda !!!

  W czym problem???

  A kto powiedzial, ze biurwy musza zarabiac tyle ile zarabiaja??? Co, moze sa nie do zastapienia??? A moze bez nich Polska wpadnie w czarna dziure???

  Mozliwosci w panstwie demokratycznym jest bardzo wiele !!! Mozna zlikwidowac te wszystkie
  zerowiska typu fundacje, zrzeszenia, instytuty od spraw zbednych, sztucznie tworzone stanowiska
  dla tych wszystkich pijawek… azeby daleko nie szukac polecam zaczac od PiS, np. udzialowiec
  wielu think-thank’ow – Rychard Czarnecki, europosel, np. pani o „wielkim nazwisku” Anna Maria
  Anders „fundatorka”, corka generala Andersa !!!

  Polecam zapoznanie sie z artykulem z ubieglego roku:

  http://wgospodarce.pl/informacje/21962-bezbronna-polska-47-mld-zlotych-za-patrioty-czyli-po-tarczy-antyrakietowej

  Panstwo polskie ma wielki gest, ale jak trzeba dac Polakom… to niestety waz w kieszeni !!!

  Panstwo polskie swoimi brudnymi lapskami pieknie sie uklada z prestytutkami jak wlasciciel S24
  panstwo Janke… jak sie „struga autorytety”, wywiady „ekskluzywne” pani Bogny przed wyborami
  lansujace pania Anne Marie Anders, lansowanie koncernu Rayteon’a, lansowanie pana Andrju
  Michta w „szkole przywodztwa instytutu wolnosci”, pan Mateusz Morawiecki tez sie „znalazl”
  w tym „szacownym gronie”… a pan jeszcze bredzi, ze „panstwo nie ma kasy” !!!

  Ja widze, ze panstwo polskie rozpieprza nasze wspolne budzetowe pieniadze na prawo i lewo,
  zupelnie bez kontroli i bezkarnie… a pan wyjezdzasz, ze panstwo NIE MA KASY !!!

  Ogarnij sie pan troche… ile pan ma lat !!!???

  Niech sie pan ogarnie

 43. BRAVO, BRAVO, BRAVO !!!

  Doskonala analiza Panie Gabrielu. Jak zawsze nie myli sie Pan nawet na… przyslowiowa jote!
  Zeby nie wydal Pan tej ksiazki ks. Tokarzewskiego to ten caly nedzny instytut watpie, zeby
  nawet ten „wpis urodzinowy” na fb zrobil, a juz zeby wspomnieli, ze Pan ksiazke wydal… to
  chyba lufe od pistoletu musialby im kto przystawic do tych pusych lbow!

  Ja napewno nie bede miala zadnego zalu, ze kieruje sie Pan „biznesem”… chwala Panu, ze
  Pan zdecydowal sie na te „wznowienia”… napewno zawsze kupie dokad tylko bede mogla.
  To tez sie uda… bo to takie szlachetne… ocalic od zapomnienia… a moze nawet ks. Tokarzewski
  oreduje za Panem w Niebiosach.

  Panie Gabrielu. Pan wie i ja wiem, i bardzo, bardzo duzo ludzi wie, ze w Polsce oprocz
  mediow Ojca Dyrektora i praktycznie Pana bloga, Kliniki Jezyka – zeby nawet diabel sie wsciekl –
  nie ma POLSKICH MEDIOW !!! Po prostu NIE MA !!! Sa media POLSKOJEZYCZNE !!!

  Nasi tzw. dziennikarze sa JUZ pierwszymi, ktorzy „rzucaja sie do gardel” PBS… i tylko idiota
  tego nie widzi! Ewidentnie widoczne jest to od zamachu w Smolensku! Perfidia i premedytacja
  wprost niebywala !!!

  Musze Panu powiedziec, ze tez nie uleglam, nie ulegam… i nie ulegne temu „entuzjazmowi”
  tzw. naszystow i prosze wierzyc, ze i w Polsce i tu we Francji ludzie obserwuja to co dzieje sie
  w Polsce… i ja nie widze i nie czuje jakiegos „entuzjazmu”. Z rozmow moich wynika, ze ludzie
  maja swiadomosc, ze idzie straszna walka o… wladze i koryto !!!

  Ludzie sa oburzeni ta targowica i tymi zdradami… cale to qrestwo z PO i Nowoczesnej to jest
  juz po prostu SPALONE… ich juz naprawde Pan Bog pokaral i odebral rozum!!!
  Ten caly Schetyna i te KOD’ziki… ja mysle, jednak, ze PAD, PBS i PiS juz wkrotce podejma
  jakies zdecydowane dzialania… bo taka destabilizacja i kompromitacja Polski jest wprost
  niepojeta… i niewybaczalna !!!

  Tapniecie w PiS… jakies sojusze… trzeba to obserwowac, wielu z nas widzi co sie dzieje.
  Co do sojuszy… my nie mamy ZADNYCH sojusznikow, im szybciej o do nas dotrze tym lepiej
  dla nas i dla Polski! UE sie rozpieprza w „tri miga” i nawet nie ma mowy, zeby sie z tego
  upadku „na wlasne zyczenie” podniosla… zobaczymy co powie pan Macierewicz
  po powrocie z Francji, ale zadnych zludzen sobie nie robie… We Francji rozpoczely sie
  naprawde potezne manifestacje wqurwionych na max’a rolnikow, do tego podano wczoraj
  zarobki roczne prominennych politykow… i wsrod ludu az zawrzalo… ludzie „w fartuszkach”
  z Francji robia wypad, co dla mnie oznacza, ze „emigranci” beda ciagle do Europy „deportowani”,
  czekanie na „zbawcza moc” konferencji NATO’wskiej w maju… no to naprawde trzeba byc
  idiota, zeby w tych warunkach liczyc na… sojusze !!!

  Do tego „naszysci” od kolaboranta Sakiewicza… ewidentna V kolumna, Romaszewska,
  „profesjonalna” Ewa Stankiewicz i czesc PiS z nimi powiazana z ich „wydumanymi”
  zagrozeniami… do tego wczesniejszy skandaliczny i „wyrezyserowany” wystep Soros’a… pewnie
  przez panstwa Sikorskich i „bilbergow”, przez UE na czele z Ryzym zdrajca, Lewandowskim,
  Huebner, Rozia THUN i cala reszta tych czewonych, koszernych pustakow i slupow…
  Niech reka boska strzeze rzad polski przed „wspolna europejska polityka azylowa”… koniec
  ze „wspolna europejska” polityka… jakakolwiek !!! … nawet nie ma mowy! Juz styknie tych „wspolnosci”!

  … w tych warunkach pozostaje tylko chronic granice i… nie pekac!

 44. Nie chce mi się dyskutować z jakimś rozhisteryzowanym zniewieściałym i pozbawionym szczypty inteligencji – w zamian ewidentnie dumnym posiadaczem pęcherzyka mózgowego – facetem zachowującym się za przeproszeniem niczym „niewiasta w czerwieni”…

  Bo gdy słyszę, jeszcze na takim konserwatywnym pobożnym szanownego pana Gabriela blogu, że cytuję: „Możliwości w państwie demokratycznym jest bardzo wiele”, to wówczas sięgam już wzrokiem na jedną z rodowych szabel, bo krew mnie za tę demokrację hojnie zalewa!!

  No bo ileż można to nieustannie tłumaczyć? A efekta jakby uderzał grochem o ścianę.

  Każdą bez trudu – nie chwaląc się – gaszę zapaloną świecę odcinając knot. Tak samo niesfornemu rozhisteryzowanemu gamoniowi, zachowującemu się nie przymierzając niczym rozkapryszona za przeproszeniem „niewiasta w czerwieni” w czasie słabowitości, utnę oba uszy równo przy wygolonym łbie! Za tę pfu! demokrację! Bo to jest obraza Boska.

  I to nawet potrafię za jednym zamachem.

  Wstyd żeby się chłop – nawet jeśli nieherbowy włościanin – jak baba zachowywał i na dobitkę plótł głupoty o demokracji. Talmud będzie stręczył…

  I niech mi tu więcej nie sumituje demokracją, tą ohydą.

  Był zapewne na zbiegowisku i stamtąd się dowiedział o tej demokracji.

  Demokrację popiera?

  Demokracja, to bękart talmudu. Demokracja to dopuszczalność przegłosowania Praw Bożych, Praw Naturalnych przez demos, tłum.

  Demokrację stręczył wielki talmudysta Mordechaj Marks zwany Karolem.

  Nienawidzę demokracji z całego serca, która jak słusznie powiada pan dr Jan Przybył z Krakowa jest „dyzmokracją”.

  O tu: ” Dr Jan Przybył: Dlaczego monarchia a nie demokracja? ”

  https://www.youtube.com/watch?v=j998iYmt7fM

  Demokracja uzurpuje sobie prawo do tego, aby głosować wszystko. I głosują. Głosują, corocznie setki tysięcy przepisów. Nikt już od dawna nad tym nie panuje, nikt tego nie jest w stanie nawet przeczytać, a cóż dopiero zrozumieć, zatem nikt tego nie pamięta, ale za to jak dawniej prawo rzymskie, wszystkich to obowiązuje, bo „nieznajomość prawa szkodzi”.

  Na podstawie takich przepisów nikt obecnie nie wie czy jest winny czy niewinny, ale za to praktycznie każdego mogą ograbić, zniewolić a nawet zabić, jeśli jeszcze chwilowo nie ot tak wprost, to jakimś okrężnym „sposobem”, np. przy pomocy przymusowych szczepień…

  Pod pozorem legalności złodzieje chcą kraść niewinnym, zbrodniarze zabijać niewinnych, a oprychy zniewalać niewinnych.

  A kretyn to popiera. Demokratycznie…

  Nie będę więcej prywatnie odpowiadał byle komu pośród odwiedzającej gawiedzi na prymitywne „takie coś”. Pochodzenie zobowiązuje. Aż póki nie nabierze rozumu odpowiadającego poziomem cywilizacyjnym rodakowi z monarchicznej cywilizacji łacińskiej. Powinien mnie przeprosić, że mnie doprowadził do tak dużej irytacji.

  Ale tymczasem do Polski zjechało się wielu podejrzanych łachmaniarzy, zbieraniny wszelakiej już podobnież półtora miliona zza południowo wschodniej granicy z obszaru dominującej tam cywilizacji obozowej /turańskiej/ i innych przybyszów i wszyscy oni, byle kto, jeśli gdzie piszą w dodatku wyraźnie i celowo kalecząc język polski /choćby brakiem narodowych znaków polskich – wielki wstyd!/, to i piszą byle co, ale w duchu obcej kultury. Nie dziwota, że ciemnota nic nie wiedzą i nic nie rozumieją, ale niech przynamniej siedzi cicho.
  Dobrze, że gdy chłop surowy, bo gdyby to baba – na co nawet nieustanna uporczywa histeria pokazuje – baba, to jak pisze Św. Paweł z Tarsu Apostoł, cytuję wprawdzie za oryginałem ale z pamięci: niech w zgromadzeniu w ogóle głosu nie zabiera pośród mężów, tylko wpierw idzie do domu i zapyta własnego męża”.

  PS
  A ile ma lat? A co to kogo obchodzi? Plotki zbiera, czy sprawozdania pisze do oficera prowadzącego, czy jak?

  W każdym razie dużo więcej. W sam raz tyle, by nienawidzieć demokrację, pochodną talmudu.

  Jeszcze zaś miłosiernie pouczę:

  w Polsce tak naprawdę mamy monarchię zupełnie formalną i wieczną, Królową Korony Polskiej i naszego narodu polskiego, od roku pańskiego 1656 dnia 1 kwietnia.

  Teraz zaś za koleją oczekujemy Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla Polski /Na Króla Polski/. Po to, aby Prawa Boże, czyli Prawa Naturalne /ludzi niewinnych/ raz na zawsze zostały ujęte w nowej konstytucji jako Prawa Władcze nad wszelkimi prawami wymyślanymi byle gdzie, wymuszając ich podporządkowanie lub zniesienie /jeśli są naruszające wobec Praw Naturalnych/.

  To trzeba zrobić.

  A o innych tam salonach, panach Jankach et cetera nie podebatujemy nawzajem, bo nie mam radioszczekaczki ani betoniary od kilkudziesieciu lat, gazet nie czytam w ogóle /ostatnie za późnego Gomółki i Gierka używałem dobrze zmięte w wygódce jako papier toaletowy/. No więc na talmudycznych salonach się nie orientuję, ale znam je wszystkie doskonale z grubsza: raz z talmudu, dwa z komentarzy do talmudu, to jest dostępne w sieci i to polecam, by się zapoznać, należy znać zasady na których wróg opiera swoje działania. Można się dowiedzieć najtrafniej ze źródła, wtedy talmudyczne pochodne są od razu przejrzyste i po co się nimi truć, na śmietnik wywalić. W talmudzie i komentarzach doń z grubsza jest wszystko na ich temat, tych tam mediów, panów Janków, salonów, innych głupot et cetera.

 45. Rozia Thun wraz z Wajda i mlodzieza wszczela tumult w Krakowie, ze nie godzi sie chowac Pierwszej Pary na Wawelu. Bylo chyba z 2 tysiace luda na demonstracji i wieczorem zapowiadalo sie obiecujaco. Nasteonego i kolejnego dnia cisza, bo poszla informacja, zapewne SMSem, ze gora tak ustalila i ma byc spokoj. Rozia, choc to fizjologicznie niemozliwe, ogon podkulila i temat upadl. Rozia chciala wykazac inicjatywe, a tu nielzia.

 46. Ewa Stankiewicz dała popis „profesjonalizmu” w wywiadzie z B.Wolniewiczem. Rachoń w wywiadzie z Braunem, a Hejke w wywiadzie z Kukizem. Ziemkiewicz, Janecki, Warzecha wpadli w manierę, że śmieją się z wszystkich z tym, że dla widza nie jest to w ogóle śmieszne. Wildstein uwielbia dyskusje dzielenie włosa na czworo ale nie wiadomo o co mu chodzi, jest mało przejrzysty. Zdecydowanie wolę od nich wszystkich Maxa Kolonko chociaż wydaje mi się że jest pod urokiem Fox News. Tak jak kiedyś Jacek Kwieciński z Gazety Polskiej (o czym sam pisał). Max Kolonko mógłby wnieść do telewizji świeżość, atrakcyjność a przy tym treści konserwatywne. A cała ta nasza plejada gwiazd prawicy jest drętwa i bez charyzmy takiej jaką ma nasz gospodarz choćby.

 47. Zastanówmy się co mogłoby przekonać takich jak ja którzy TV oglądają tylko jak lecą mecze siatkarskie, żeby mi się chciało obejrzeć jakiś program polityczny? Myślę, że takich ludzi jest sporo. Lepiej puścić sobie wykład Gabriela Maciejewskiego na you tube czy coś innego niż słuchać smętów.

 48. jest rok 2016 i warto o tym pamiętać, warto też w analizach wyzbywac się emocji oraz warto stawiac pytania o funkcje celów [krotko i długoterminowych];
  zaklinanie rzeczywistości jest w modzie ale nie wykazuje rozsądku;

 49. wjd, a Ty w życiu zrobiłeś coś dobrego? choć raz i skutecznie?
  epatowanie cudownymi rozwiązaniami, kończy się zawsze totalitaryzmem i patologią;
  rada dla Ciebie: stań przeciw Systemowi i walcz, jak umiesz i jak potrafisz, a po skutkach ocenimy Twoje wynurzenia;
  życzę skuteczności

 50. Podstawa to krytyczna analiza informacji docierających do nas, najpierw skąd dociera potem co dociera. Oczywiście trzeba mieć odpowiednią wiedzę i narzędzia o otaczającym świecie. Mnie się wydaje , że zbyt szybko po 89 chciano nam zmiksować umysły i przesadzili, więcej się nie dało wlać do głów, nadmiar się wylał i wszyscy zobaczyli , że to jest kit wciskany.

 51. Zgadzam się. Stankiewicz po hucpie z profesorem jest u mnie skreślona. Ziemkiewicz to największe rozczarowanie i zmarnowany potencjał, od imienin u Giertycha osiadł na mieliźnie. Mogliby wpuścić w eter: Mariana Kowalskiego, Kolonkę, Jana Przybyła no i Brauna z Coryllusem.

 52. Popieram WJD. Wykłady dr Przybyła są świetne.

 53. Max Kolonko? Proszę sobie obejrzeć odcinek gdzie omawia stanowisko mediów po operacji pod fałszywą flagą pt. dekapitacja żołnierza brytyjskiego przez czarnego muzułmanina i drugi, gdzie nawołuje do rewizji wschodnich granic. Szcególnie pierwszy odcinek dezawuuje mocodawców.
  Forma wystąpień szczególnie podoba się młodzieży. Na mnie wygibasy nie robią wrażenia, a nawet odrzucają, bo gdzieś tam w głowie dzwoni – facet, co ty przykrywasz tym cyrkiem?

 54. Przez lata człowiek trzyma się jakiejś narracji i nagle musi się jej puścić – głupio mu wtedy i trudno przyznać się przed sobą i bliskimi, że dał się człowiek zbałamucić. Jeśli wykona tę pracę i chce podzielić się swoimi przemyśleniami z innymi zaczadzonymi to natrafia na duży opór lub wrogość. Nikt nie lubi być wystrychnięty na dudka i jeszcze mieć świadków swojej sromoty.

 55. ex-towarzysz Miller właśnie na etapie robola tzn. był w tym momencie POP w Zyrardowie został ,,wzięty pod skrzydła” przez polską ,,zbrojeniówkę”, odnogę ,,zbrojeniówki” Układu W-wskiego, najpotężniejszą organizację przestępczą w dziejach. Najważniejsi – mózgi od zawsze rezydują w Radomiu. Stąd cała kariera Millera. A bandziory się ,,legalizują” patrz Polski Koncern Zbrojeniowy z siedzibą w Radomiu, oczywiście.

 56. Soros to Żyd węgierski

 57. WJD faktycznie mądre rzeczy pisze, również popieram, acz tylko gwoli informacji dla Pana WJD – Pani Paris jest niewiastą, zatem niepotrzebnie tak ostre reakcje, choć podzielam opinię w sprawie „demokracji”, sam osobiście zaś jestem mocno zniesmaczony tym co pisze Pani Paris na temat Pani Anny Marii Anders, której osoba godna jest jednak większego szacunku i jest doprawdy symbolem ważnym dla Polaków….cóż…

 58. Mogłoby się wydawać, że im bardziej ktoś kłapie dziobem o pluralizmie z „prawicowych” mediow tym bardziej pełni on tylko funkcję prawicowego dziennikarza.

 59. Tez nie ogladam TVP… informacje biore tylko z komentarzy takich jak m.in. pana oraz od rodziny
  z Polski… a, siostra mowi, ze jest wieksze zidiocenie niz bylo.

  Jestem pewna, ze juz nic na „lepsze” tam sie nie zmieni… zadni wartosciowi dziennikarze
  nie przyjda do tego skompromitowanego siola!

  … ewentualnie dobiora sobie do tego merdialnego szamba resortowych z Polszmaty i TVN!
  Nikt szanujacy sie nie pojdzie pracowac z takim bagnem !!!

  Dzieki Panu Bogu jest Tv Trwam,

 60. Panstwo polskie ma pieniadze na 500+… i tyle !!!

  Co panu przyszlo do glowy, ze chce z panem… dyskutowac czy wrecz
  debatowac !!!
  Niby o czym… nie schlebiaj pan sobie!

  Bonne l’apres-midi,

 61. To mile z pana strony, ze wyjasnil pan WJD, ze jestem kobieta. Do ostrych reakcji jestem przyzwyczajona… ani to pierwsza ani ostatnia taka reakcja, jakkolwiek, merci.

  Juz odpowiedzialam WJD na jego „komentarz”… z chamem nie dyskutuje!
  Sprawa jest zamknieta.

  Co sie tyczy pani Anny Marii Anders i jej „polskosci i patriotycznosci”, kto jest
  w fundacjach pani Anny Marii Anders, ostatnie „zachowanie” sp. matki
  pani Anders… to nie sa rzeczy „chwalebne” dla pani Anders – w mojej ocenie.

  Jest duzo info w Wiki, prosze sie zapoznac… moze bedzie panu latwiej
  zrozumiec moj krytycyzm wobec tej pani. Posiadanie roznych „szemranych
  kontaktow” przez te pania jak rowniez rzekoma znajomosc 6 jezykow !!!
  prosze wybaczyc, ale to zadne „aj, waj”… bo z tego co wiem to chyba nawet
  polskiego obywatelstwa ta pani nie posiada… casus Vincent Rostowski !!!

  Zupelnie nie rozumiem dlaczego jest tak „windowana” i przez PBS i Pana
  Kaczynskiego na senatora do wyborow uzupelniajacych w marcu…
  Wiem, ze lud Podlasia to madrzy, rozsadni Polacy i licze mocno, ze i tym
  razem pani Anders nie powierza swojego glosu!

  Ja naprawde w swoim zyciu szanuje i powazam ludzi… ja osobiscie
  nie mam NIC do pani Anny Marii Anders jako takiej, ale… jako Przewodniczaca
  Rady…. a byc moze nawet przyszla Senator, jesli juz mam darzyc szacunkiem
  albo… traktowac jako „symbol” !!!… to naprawde chcialabym wiedziec
  z czego ma wynikac ten SZACUNEK i to cale „ach i och”…
  bo z informacji ogolno dostepnych to jest jakies… delikatnie rzecz ujmujac
  NIEPOROZUMIENIE !!! albo ROZDWOJENIE JAZNI !!!

  Czy zabraklo w Polsce osob na stanowisko, ktore powierzono pani Anders???

  … i takie jest moje zdanie nt. Anny Marii Anders !

 62. Pozostaje te wszystkie qrwy i zdrajcow obserwowac, zwlaszcza mlodziez polska
  powinna do smierci zapamietac te ryje… i wytykac to qrestwo i dziadostwo

  WSZEDZIE !!! NA KAZDYM KROKU !!!
  O KAZDEJ PORZE DNIA I NOCY !!!
  W POLSCE I NA SWIECIE !!!

  Ja tak robie z przyjacielem we Francji… i uswiadamianie kim naprawde sa ci ludzie, demaskacja ich rodzin i zyciorysow to jest najlepsze co mozemy zrobic!

  Francuzi doskonale rozpoznaja kto ZACZ np. TUSK – KACZYNSKI… nie trzeba im
  zbyt mocno tlumaczyc… roznic… kto ma „valeur”… a kto go nie ma!

 63. Ze nalezal i caly czas nalezy do tych… „fajniejszych”. W rzeczywistosci prymityw, ale
  kto tej biednej mlodziezy ma to uswiadomic? Ta biedna mlodziez caly czas lapie sie
  na te plewy,.. dobrze, ze to tylko czesc… i dobrze, ze coraz wiecej wybiera kierunek
  TORUN !

 64. Odnośnie Pani Anders…cóż, jest wiele osób, które polskiego obywatelstwa nie posiadają, są zaś wielkimi Polakami. Wiele zaś kanalii ( choćby Kiszczak i Jaruzelski ) „obywatelstwo polskie” posiadały i posiadają do tej pory. Należy przypomnieć kto i kiedy „pozbawił obywatelstwa polskiego” – choć nie miał żadnego ku temu prawa – moim zdaniem Generał Anders nigdy go de iure nie stracił. Co do obecnej postawy Pani Anny Marii oraz wyjaśnienia postawy jej Mamy świetnie wyjaśnia moim zdaniem doskonały ( i to dla Onetu ) wywiad z Panią Anders:
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/anna-maria-anders-wolna-polska-ma-wiele-do-nadrobienia-wywiad/8c3gg5
  Polecam….

 65. Wiem… a, Valls hiszpanski… teraz „naturalizowany” Francuz !

 66. Panie Gabrielu bój się pan Boga. Jestem rozczarowany pańskim poparciem dla programu 500+.Myślałem, ze jest pan bardziej rozgarnięty politycznie i posiada normalne spojrzenie na ekonomie.Państwo które zabiera pod przymusem Wiśniewskiemu, by dać Kowalskiemu postępuje niemoralnie.Zagrywki bandyckie a la ,, towarzysz Janosik” zasługują na potępienie. Skąd będą pochodziły środki na słynny projekt 500+ ? Oczywiście z podatków.Według doktryny prawicowej podatki w państwie mogą być zbierane tylko na cele wspólne: – zapewnienie bezpieczeństwa wewnętrznego ( policja ) i zewnętrznego ( wojsko, służby specjalne, szpiedzy itp)
  – Wymiar sprawiedliwości ( sądownictwo głownie karne, większością spraw cywilnych powinny zajmować się sądy arbitrażowe)
  – Utrzymanie części wspólnej, czyli gospodarka terenami ( lasy, drogi, rzeki itp )
  – skromna administracja publiczna i samorządowa plus niezbędne środki na dyplomacje.
  To wszystko , co nadto od złego jest. Tymczasem lewica, ciągle trajkocze o redystrybucji dochodu narodowego.Normalne państwo nie zajmuję się działalnością gospodarczą, kulturową,rozrywkową, wychowawczą, gastronomiczna, edukacyjną czy sportową.
  Partia Populizm i Socjalizm wprowadza program 500+ celem przekupienia polaków za ich własne pieniądze.Skutki tego będą następujące:
  – wzrost podatków ( ma wejść podatek od sprzedaży detalicznej) więc stracą wszyscy konsumenci
  – podatek bankowy, stracą klienci banków
  – wzrost o kilka tysięcy liczby urzędników do obsługi tego programu – tracą obywatele, bo trzeba ich utrzymać z podatków.
  – poczucie niesprawiedliwości wśród rodziców jedynaków, bo oni nie będą benificjentami tego programu…Jakim prawem zabiera się jednym dzieciom by dać drugim?
  Podsumowując program 500+ to świetny pomysł by wszystkim zabrać 700 zł w podatkach, by niektórym dać 500zł i zyskać co najważniejsze głosy wyborcze.

 67. Dziekuje bardzo, ale na szwabski onet nigdy nie wchodzilam
  i tym razem tego tez nie zrobie… ani dla pana ani dla pani Anders.

  Czytalam za to jej „ekskluzywny” wywiad dla Bogny Janke.
  Dla mnie to po prostu… szok i zenada.

  Dla mnie i dla mojej rodziny, znajomych… i dla bardzo wielu Polakow, zwlaszcza tej starszej generacji – udzial sp. matki pani Anders, wiekowej pani Ireny, drugiej zony spolonizowanego generala Andersa, w komitecie wyborczym Bronislawa „bul” Komorowskiego 6 lat temu,
  to delikatnie mowiac… niewybaczalne „faux pas”… ktore, moim zdaniem kompletnie ja wyklucza z zajmowania tak eksponowanych
  stanowisk… i w dyplomacji i w administracji rzadowej !!!

  Do tego jawna kolaboracja w fundacji z przedstawicielami PO…
  Krajewska, Zalewski, Michta… dla mnie to stanowczo za duzo
  „atrakcji”… i na dodatek jeszcze darzyc szacunkiem i powazaniem
  i jeszcze traktowac jako… symbol… wielkosc !!!???

  P

  … ja na miejscu pani Anders nie pozwolilabym na udzial mojej
  matki w takiej hucpie, na jaka pozwolila pani Anders… ja pamietam
  swiete oburzenie ludzi pamietajacych jeszcze II WS… na ten skandal!

  Coz, ale ja to ja… a pani Anders to pani Anders !!! Zostanie pan
  ze swoim zdaniem i szacunkiem i podziwem dla „wielkiej”
  Anny Marii Anders, a ja zostane z pogarda. I tyle.

  Mam nadzieje, ze Pani ta nie zostanie… Senatorem RP !!!

  Odnosnie zbrodniarzy Kiszczaka i Jaruzelskiego… to NIGDY nie byli
  z mojej bajki… i pani Anders tez nie jest! Mowie za siebie i swoja
  rodzine !!! Nie odpowiadam za wybory innych !!!

  To zupelnie jw. Pan jest ZA, a… ja PRZECIW !!!
  Pan ma prawo do swojego wyboru, a ja do swojego… nic wiecej!

 68. Szkoda, że Pani nie czyta.., bowiem to ważny i bardzo dobry wywiad jest. Niestety nie uważam, by był jakikolwiek sens lub powód „nieczytania” czegokolwiek, nawet jeśli wydawane jest przez naszych wrogów…nie przyjmuję zatem argumentu uzasadnionego ignorancją, choć rzecz jasna ma Pani prawo do swojej opinii, przy okazji jednak rezygnując z prawa do oceny… ( trudno bowiem ocenić coś czego się nie czyta i nie zna…). Zacytuję zatem tylko fragment dotyczący Matki Pani Anders i tematu, który jest wobec niej zarzutem:

  „Wcześniej jednak nazwisko Anders widniało na liście poparcia PO. Pani mama – Irena Anders – w 2010 r. nie stanęła po stronie Jarosława Kaczyńskiego i PiS, ale opowiedziała się za kandydaturą Bronisława Komorowskiego.

  Jeżeli chodzi o moją mamę, to gdy telefonicznie zwrócono się do niej z prośbą o poparcie kandydatury urzędującego wówczas prezydenta, była już osobą bardzo sędziwą, która poparła nie tyle konkretnego kandydata, co osobę prezydenta Rzeczypospolitej. Proszę zrozumieć, że dla emigranta politycznego – jakim była moja mama, która kilkadziesiąt lat czekała na odzyskanie niepodległości – osoba prezydenta niepodległej Polski była wartością samą w sobie i nie wiązała się z konkretnymi sympatiami politycznymi. Chodzi tu o symbolikę urzędu prezydenta jako wyrazu suwerenności ojczyzny. Szkoda, że dziś nie rodzi się refleksja na ten temat wśród tych, którzy próbują poniewierać lub umniejszać godność urzędu obecnego prezydenta.

  Natomiast nikt mnie nigdy nie zapytał, jakie ja mam poglądy! Mam wielu znajomych w Platformie, ale ja nigdy z nimi nie rozmawiałam o polityce. Rozmawiałam o ojcu, patriotyzmie i tradycji. Zawsze byłam konserwatystką. W Anglii głosowałam na Partię Konserwatywną, a w Ameryce na Partię Republikańską. Jak to rozumieć w Polsce? Bardzo prosto – fundamentem mego światopoglądu jest tradycyjny system wartości, patriotyzm, przywiązanie do polskiej tradycji i szacunek dla chrześcijańskich korzeni cywilizacji łacińskiej. Takie wartości prezentował program PiS i dla mnie start z tej listy był naturalny.”

 69. To prawda! Ciezko wyrwac sie ze „zlych, trujacych, niszczacych” przyzwyczajen. To jak nalog… ale wszystko z boza pomoca jest
  do osiagniecia.

  Mnie minelo SZCZESLIWIE juz 16 lat !!! jak nie ogladam „mozgojebow”
  z TVN, nie czytam Goowna Jakaly i… 11 lat jak nie pale papierosow !!!

  Traktuje powyzsze za moj prywatny niebywaly SUKCES zyciowy !!!

 70. Prosze Pana, do oceny pani Anders przeze mnie „znajomosc” tego wywiadu nic nie wnosi. Jest naprawde duzo rzeczy w Wiki o pani
  Annie Marii Anders – w mojej ocenie po prostu kompromitujacych !!!

  Zacytowany przez pana fragment tego wywiadu i zawarte w nim
  tlumaczenie pani Anders… jeszcze bardziej ja tylko pograza
  i kompromituje!

  To jeszcze dobitniej tylko pokazuje, ze w rzeczywistosci pani Anna
  Maria jest tylko… „pusta i rozowa” coreczka swojego tatusia !!!… bez
  jakiejkolwiek znajomosci realiow panujacych w Polsce… to naprawde
  te pania powinno absolutnie DYSKREDYTOWAC !!!
  Taka „francuska tradycja”… Panu Bogu swieczke i diablu ogarek !!!

  Pan wybaczy, ale ja doskonale juz poznalam ten rodzaj „patriotyzmu
  i polskosci” prezentowany przez pania Anders… wsrod Polonii
  francuskiej, a zwlaszcza „srodowiska paryskiej kultury”… ci sami
  „polonijni patrioci” przez 8 ostatnich lat popierali PO/PSL, a dzis
  identycznie ci sami – toczka w toczke – popieraja PAD, PBS…
  i ci sami sa dzis w klubie gapol’a !!!

  Niestety prosze pana, patriotyzm w Polsce, a patriotyzm za granica
  to 2 bardzo odlegle swiaty !!! Goracy, szczery, prawdziwie zatroskany
  patriotyzm polski posiadaja wylacznie Polacy urodzeni i wychowani
  w Polsce, a nie osoby takie jak pani Anders, ktora cale zycie spedzila
  poza granicami Polski… zachowujac w pamieci „tesknoty mamusi”
  zreszta wg Wiki Ukrainki…

  Poza tym co pani Anna Maria Anders wie o patriotyzmie… o tradycji,
  … mam wielu znajomych w PO, rozmawialam o ojcu… jestem
  konserwatystka…

  To jest kompletne horrendum co ta kobieta wygaduje… i ot tak
  z „wielkim” nazwiskiem poszla do PiS… i PiS jak tak zaraz zlapal,
  a moze jakies szczegoly by tak ujawnila pani Anders!!!

  To jest naprawde wielka kompromitacja dla Polski… i co tu duzo
  mowic dla PiS rowniez !!!

  To po prostu rzecz SKANDALICZNA !!!

 71. Czas by płk. Ignacego Matuszewskiego zacząć przypominać i traktować jak drogowskaz dla naszych przemian, bo to postać wybitna, zasłużona i wyjątkowo oddana dla Rzeczypospolitej. Był genialnym wojskowym strategiem, jak również świetnym Ministrem Skarbu. Aż nie do wiary, że o takich ludziach się nie pamięta!

 72. Tadman TV jest medium „dla mas a nie dla nas” i ma być może nie prymitywna ale łatwa w odbiorze i tak jak dla nieruchomości ważne są trzy rzeczy lokalizacja lokalizacja lokalizacja tak dla TV ważne są atrakcyjność atrakcyjność atrakcyjność. W sensie ciekawa.I Kolonko coś o tym wie.

 73. Panie Tomaszu niech pan postudiuje dane demograficzne.

 74. Ta Mama Pani Anders…która wg. Pani jest „Ukrainką”…( co zresztą w sensie etnicznym jest prawdą ), była podporucznikiem WP w II Korpusie gen. Andersa. Piękna rola tej Pani w filmie „Wielka droga” z 1946 roku, który został przez II Korpus zrealizowany i był zakazany w czasach PRL na terenie Polski polecam zobaczyć :
  http://zalukaj.tv/zalukaj-film/13531/wielka_droga_1946_.html

  Pisząc zdanie w rodzaju : „Goracy, szczery, prawdziwie zatroskany patriotyzm polski posiadaja wylacznie Polacy urodzeni i wychowani w Polsce, a nie osoby takie jak pani Anders, ktora cale zycie spedzila poza granicami Polski…”, które ogromnie krzywdzi wszystkich Polaków, którzy do Polski po 1944 roku po prostu nie mogli powrócić, by życia nie stracić, lub nie mieli już dokąd ( po katorgach Sybiru latach walki na śmierć i życie, emigraczej tułaczce…) , nie wie niestety Łaskawa Pani o czym pisze….
  Radzę się nieco poskromić, bo zwyczajnie się Pani kompromituje, co stwierdzam niniejszym ze smutkiem.

 75. Ta sp. pani podporucznik zwyczajnie rozbila malzenstwo generala,
  a od tego skandalu huczalo pol Londynu !!!

  Prosze sie tak nie rozczulac losem ani sp. pani Ireny ani Anny Marii
  gdyz teraz tez miliony Polakow zmuszone jest przebywac na emigracji, co prawda jeszcze nie wojennej tylko „za chlebem”, niemniej jednak
  to tez bolesna emigracja… a przynajmniej dla mnie.

  Tych Polakow, ktorych emigracja meczyla i krzywdzila znosili ja
  i nadal znosza w milczeniu i pokorze… ewentualnie czesto
  placza w poduszke czyli znosza ja z godnoscia, a nie jak
  pani Anders „tlumaczy” do kamery !
  To jest skandal i zenada !!!
  I jakby pani Anders byla „wielka” corka swojego ojca to sama by
  zwyczajnie podziekowala, zrezygnowala i odeszla !!!

  A tak ogolnie… to co pan albo pani Anders wie o… katorgach
  Sybiru, latach walki na smierc i zycie ???!!!
  Pan ani pani Anders nie macie o tym nawet zielonego pojecia !!!

  Rady prosze zatrzymac dla siebie, a moja kompromitacja prosze
  sie nie zajmowac… prosze zajac sie swoim kompromitowaniem
  i osmieszaniem sie… w obronie sprawy, ktora nie da sie obronic !!!

  Zycze panu na przyszlosc… wiekszego i lepszego rozeznania,
  zanim zacznie pan cos… stwierdzac… bez wzgledu na to czy
  ze smutkiem czy z radoscia!

  OVER !!!

  Koncze z panem dyskusje, bo nie ma o czym! Lepiej bedzie jak
  z pania Anders sobie pan porozmawia, jesli bedzie mial taka
  „wielka okazje”

 76. Panie Januszu a co ma do tego demografia?
  Program 500+ nie poprawi przyrostu naturalnego polskiego społeczeństwa.Na zachodzie Europy gdzie jest rozbudowany socjal liczba dzieci nie wzrasta w sposób istotny.
  Jakie są przyczyny spadku liczby dzieci w nowoczesnych europejskich społeczeństwach?
  1. Primo SYSTEM PRZYMUSOWYCH UBEZPIECZEŃ EMERYTALNYCH powoduje drastyczny spadek dzietności w rodzinach. Ten wynalazek powoduje, że realnie rozumując nie opłaca się mieć gromadki potomstwa, które by nas wspierało na starość bo mamy gwarancje emerytury.Kiedyś powiedzmy 150 lat temu człowiek biedny lub średniozamożny musiał mieć ok 5 – 6 dzieci, by miał go kto na starość utrzymać.
  Obecny system emerytalny opiera się na wymienialności pokoleń, ma to charakter ogromnej piramidy finansowej, która musi się wkrótce zawalić. Demografowie biją na alarm, ze od roku 2020r wchodzimy w poważny kryzys w tym temacie. Tego systemu nie da się już uratować. Nie sklonujemy się przecież:) Należy jak najszybciej zdemontować ten chory projekt pod szyldem ZUS ( co wkrótce będzie oznaczać ZAKŁAD UTILIZACJI STARUSZKÓW) i usunąć jego negatywne skutki.
  Ludzie rozumują tak. Po co moje dzieci mają pracować na moją emeryturę, niech pracują na nią dzieci sąsiada.
  W myśl zasady z wierszyka: ,, Niech sobie źródło wyschnie w górach, byleby mi płynęła woda w miejskich rurach”.
  2. Secundo DZIECI JUŻ NIE NALEŻĄ DO RODZICÓW, LECZ SĄ PAŃSTWOWE – zgodnie z fałszywym hasłem wszystkie dzieci nasze są.
  Została złamana święta zasada władzy rodzicielskiej. Teraz już państwo decyduje o tym czy dziecko należy zaszczepić i przeciw jakiej chorobie. Minister decyduje w jakim wieku posłać dziecko do szkoły i o programie nauczania. Danie klapsa dziecku , może wiązać się z poważnymi konsekwencjami.Uczeń w szkole nie może kupić droźdzówki, bo ministrowi zdrowia to się nie podoba..a tabletkę wczesnoporonną w aptece już dostanie.Dziecko może być odebrane rodzicom, bo w domu jest za biednie.
  Podsumowując jeśli mój wpływ na wychowanie własnego dziecka jest mocno ograniczony przez okupacyjny aparat państwowy to po co Je mieć?
  3. Tertio wytresowanie człowieka na HOMO CONSUMENTUS plus idea ZERO GROWTH.
  Zmieniono ludziom system wartości.Kiedyś dominowała gradacja aksjologiczna: Bóg, ojczyzna, bliska osoba.Teraz lansuje się w mediach wygodny, konsumpcyjny styl życia
  Działalność Klubu Rzymskiego i słynny raport z 1972r Granice wzrostu tez przyczyniają się do spadku populacji białego człowieka.

 77. Zrobiłem nieraz.

  Nie chwaląc się ogromnie wiele jak na jednostkę, stary już jestem. Robiliśmy i robimy to wespół rodzinnie /niekoniecznie wszystkie jednostki, bo i w naszej dość znanej rodzinie bywały – bardzo rzadko – wyrodne owieczki/.

  Od wieków.

  Płacimy za to i ja i rodzina, sowitą cenę nieustannych prześladowań ze strony systemu /w tym bezprawna w świetle ówczesnych i aktualnych ustaw kradzież rodowych nieruchomości o których zwrot się nieustannie od kilkudziesięciu lat zmagamy z systemem, plus trockistowski zakaz zatrudniania, taki rodzaj wykluczenia społecznego, a także cały arsenał innych dotkliwych nieustannych prześladowań, w tym pozorowane wypadki drogowe, inwigilacja, włamania, nasyłanie łazików et cetera..et cetera/ od rozpoczęcia II wojny światowej do chwili obecnej. Dodatkowo – aby się nam w głowach nie poprzewracało – dostajemy ciosy od „życzliwych różnych Panów Qwertów”.

  I nadal robię. Nawet coraz więcej. Dopóki starczy sił. I nie zaprzestanę, muszą mnie pierwej zabić, abym zaprzestał. Tak mi dopomóż Bóg!

  W Imię Intronizowanego Jezusa Chrystusa Króla Polski.

  W imię Trójcy Przenajświętszej.

  Pańska zaś „rada”, Panie Qwerty, jest taka: „idźmy walczyć przeciwko systemowi i coś pan z nim zrób jak potrafisz, a wtedy my po skutkach ocenimy…”
  Ustawiasz się Waszmość w wygodnej roli komentatora. Mam takie przeczucie, żeś Pan jest przybyszem z innej cywilizacji i stąd nie pojmujesz naszych archetypów, naszych subtelności kulturowych. Naszych niuansów. Zawsze tak jest, gdy się jest nowo-przybyłym, a przodkowie sprzed np. kilkudziesięciu lat żyli gdzieś poza Polską, poza obszarem monarchicznej cywilizacji łacińskiej…

  Bo archetypy monarchicznej cywilizacji łacińskiej i innych cywilizacji zresztą też, są przyswajalne z najwyższym trudem po kilkuset latach przyswajania. Co prawda faryzeusz Szaweł zwany Pawłem z Tarsu Apostołem przyswoił je sobie był w kilka tygodni po napotkaniu na swej drodze Jezusa Pana, ale to był wyjątek. To cud. Normalnie potrzeba najmniej kilkuset lat, aby weszło głęboko w duszę i całą przeniknęło, bo dusze są bytami gigantami. Tylko Niezmierzony Bóg jest w stanie zrobić tę przemianę duszy relatywnie prędko, ale nie zawsze tak robi, bo stanowczo chce, by dusze robiły to same, z własnej woli.

  Jeszcze raz, jest na tę Pańską radę takie staropolskie powiedzenie, jak to powiada mucha:
  „siadłam na byka,
  poszliśmy drogą i
  zadeptaliśmy indyka.”

  Podobnież – żeby Waszmości do końca moralnie nie zadeptać, to miłosiernie powiem, że potrafią grzeszyć i chrześcijanie polscy, jak w anegdocie. Wysłał Pan Bóg emisariuszy na ziemię, dowiedzieć się sytuacji. Wrócili. Pyta Pan Bóg: jak tam narody?
  – Ano – powiadają Aniołowie, Anglicy boją się i zbroją się. Amerykanie boją się i zbroją się, Rosjanie boją się i zbroją się.
  A Polacy, pyta Pan Bóg. Co z moimi Polakami?
  – Ano, powiadają Aniołowie, Polacy ani się nie boją, ani się nie zbroją!
  – Acha, czyli jak zawsze, liczą już tylko na cud, czyli na mnie.

  PS
  Gorąco Waszmości polecam krucjaty różańcowe.
  Po pierwsze za Intronizację Jezusa Chrystusa Króla Polski /NA Króla Polski/.
  Po drugie, za nawrócenie Rosji – prosi nas o tę krucjatę Matka Boża w Fatimie.
  Na poniższej stronie jest różaniec w wersji tradycyjnej, łacińskiej, w zakładce „modlitewnik łaciński”, polecam gorąco:
  http://www.piusx.org.pl/

  Dlaczego tak, jest o tym tutaj:
  https://www.youtube.com/watch?v=ZERjQeZncgQ

  Pospolite ruszenie różańcowe rycerzy polskich!

 78. Szanowny Panie, a skąd ja mam wiedzieć, że jest płci żeńskiej, bo że jest niewiastą, to absolutnie nie może być!
  Stary jestem i dobrze – wręcz d o s k o n a l e – wiem, po czym odróżnia się niewiastę od wiedźmy!

  Gdybym to pisał do niewiasty, no to rzecz jasna przenigdy nie spoglądał bym na rodowe szabliska! Zdawało mi się, że to jest zniewieściały rozhisteryzowany chłopek roztropek. W ostateczności zła czarownica, wiedźma.

  Zachęcająca, „no jakżeby inaczej”, do:
  „demokratycznego okradania ludzi w Polsce”. Tym zabrać, tamtym dołożyć i niechaj mafia to czyni, a po drodze połowę kradzionego sobie zabierze.

  Do tego zachęca ów chłopek znieweściały lub wiedźma. Do kradzieży, do naruszania Praw Bożych!

  No to walczę i będę walczył!!

  No a kiedy wiedźma, no to czasem trzeba ostrych środków.

  Co uczyniła słusznie wyprawa imć pana Zagłoby z Dońcową wiedźmą z diabelskiego jaru /gorąco polecam „Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza/?

  A i przykład pani Grodzkiej pokazuje, że nie wszystko jest złoto co się świeci…

  Pytam jeszcze raz Szanownego Pana i Forumowiczów, bo to niesłychanie po ludzku ważna sprawa:

  Czym się różni niewiasta od wiedźmy??

  Róznica jest zasadnicza, ale proszę uprzejmie wysilić intelekt. Odpowiedź na to pytanie – krótka i oczywista – natychmiast, w jednej chwili, pozwala oceniać sytuację i stosować odpowiednie środki.

  To dlatego dokładnie Św. Paweł z Tarsu zaleca niewiastom spokój i milczenie w zgromadzeniu i gdy czegoś nie wiedzą /nie rozumieją związków logicznych/, niech najsampierw udadzą się zapytać w domu własnego męża. To wynika z głębokiej znajomości natury po prostu. Różne są Dary Ducha Św., w tym dary stanowe. Mężczyźni generalnie kolosalnie górują logiką, a niewiasty inteligencją emocjonalną.

  Ale z wiedźmami jest inaczej.

  Czym się różni niewiasta od wiedźmy??

 79. No i znowu wiedźma do kradzieży zachęca!

  Demokratycznie.

  Tym zabrać, tamtym czastkę kradzionego nadać, resztę władająca Polską mafia sobie zabierze za trud okradania ludzi w Polsce.

  Demokratycznie.

  Pfu!!

  A kysz wiedźmo wstrętna!! A kysz!!

 80. Brawo Panie Tomaszu szlachetny!
  Ale broń argumentacyjną daję Panu w moich wpisach powyżej!!

  Bo jest jedna rzecz, otóż należy zrobić naprawę od samej głowy. Ryba psuje się od głowy. Trzeba przywrócić w ojczyźnie naszej Polsce Prawa Praw nad prawami wymyślanymi przez urzędników i demokratycznie głosowanymi.

  Istotą rzeczy jest po prostu konstytucyjne Władanie w Polsce w Absolutystyczny sposób Praw Naturalnych które przysługują tylko i wyłącznie w całej pełni tylko ludziom niewinnym. Przy czym tę niewinność określają prawa stanowione poddane Prawom Naturalnym

  /gdyż człowiek z natury ma narośl grzechu pierworodnego, co powoduje, że nie jest niewinny w oczach Boga, czyli musi dostąpić łaski. „Łaska Uświęcająca jest do zbawienia koniecznie potrzebna! ” Ale to niuans teologiczny, którego można się np. dowiedzieć z Sumy Teologicznej Św. Tomasza z Akwinu, z Katechizmu kościoła, itp./.

  Prawa stanowione w urzędach powinny być natychmiast zdelegalizowane, jeśli są sprzeczne z Prawami Naturalnymi jako Prawami Praw /Prawami Bożymi/.

  Mamy tylko Trzy Prawa Naturalne: Prawo do Życia, Prawo do Własności i Prawo do Wolności.

  Wszelkie inne prawa z tych Trzech wynikają lub im zaprzeczają.

  Prawa Naturalne są starsze od wszelkich religii i filozofii, dał je Bóg ludziom w momencie stworzenia!

  W głębszym rozumieniu Prawa Naturalne /ludzi niewinnych/ stanowią jedność w sobie.

  Kto narusza choćby jedno z Praw Naturalnych, ten narusza je wszystkie naraz. Czyli narusza Boże Prawa na ziemi.

  Intuicyjnie / niestety już nie definicyjnie/ polski lud rozumie to znakomicie, gdy powiadają ludzie: „oni nam nie dają żyć…”.
  Bo niekoniecznie trzeba zabijać od razu, by nie dać żyć. Oni nam nie dają żyć po troszeczku, odbierając nam po troszeczku, systematycznie, z coraz nowymi zmieniającymi się – w zależności od talmudycznej mądrości etapu – w urzędach głosowanymi przepisami, setki tysiące przepisów rocznie, demokratycznie, odbierają i odbierają nasze Prawa Naturalne ludzi niewinnych!

  Boże Prawa na ziemi wobec ludzi niewinnych są święte, a ich naruszanie jest zbrodnią.

  Piszę to wszystko do Szanownego Pana, bo stary jestem i jedno wiem: musimy naprawić Polskę od samej góry: od konstytucji.

  Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski to nie ma być wpisanie kolejnego dnia do kalendarza.

  To ma być ustanowienie na powrót całkiem świeckich /świeckich!/ Praw Naturalnych ludzi niewinnych jako Ich Wysokości Władających Polską w sposób Absolutystyczny!
  To oznacza oczywiście – żeby była jasność – zastąpienie republiki polskiej Monarchią. To oznacza zakaz wieczny głosowania, czy choćby debatowania nad Prawami Naturalnymi ludzi niewinnych.
  I to oznacza raz na zawsze rozpoczęcie Władania Praw Naturalnych w Polsce. Ich Wysokości Prawa Naturalne od tego momentu mają Władać prawami wymyślanymi w urzędach.

  Wszelkie prawa stanowione w urzędach i parlamentach mają być podporządkowane Prawom Naturalnym!!

  To dlatego talmudyści blokują Intronizację! Głupio robią, bo sami sobie przy tym kompletnie psują interesy, ale gdy Pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera!

  Naprawa naszej Ojczyzny Polski musi być dokonana od góry, bo fragmentaryczne rozdrabnianie się w drobiazgach nie ma sensu, bo nie damy sobie rady z milionami poszczególnych przypadków naruszania Praw Naturalnych ludzi niewinnych.

  Trzeba je Wszystkie Trzy ustanowić na królewskim tronie, trzeba nam monarchii Praw Naturalnych, monarchii Praw Bożych.
  To się będzie opłacało – tak po ludzku – wszystkim ludziom, wierzącym i niewierzącym.

  Tylko w taki sposób można pokonać mafię władającą Polską.

  Uprzejmie Pana pozdrawiam i po staropolsku przypijam Waszmości ćwierćkwaterką przedniego miodu!

  PS

  W myśl Praw Naturalnych ludzi niewinnych nie wolno obarczać niczym nadto podatków niezbędnie koniecznych do utrzymania państwa działającego w logice zasady pomocniczości.
  Państwo zajmuje się tylko i wyłącznie /tzn. powinno tak być/ sprawami niedostępnymi wspólnotom na niższych szczeblach wspólnotowych: obroną zewnętrzną i wewnętrzną oraz tanim licząc wszystko systemem prawnym /sądy/. Ponadto dla całkowitej sprawności administracyjnej niezbędna ilość administracji na pewno nie jest obecnie większa niż tysiąc urzędników na pierwsze dziesięć milionów ludności, a na następne każde dziesięć milionów po stu urzędników i to nawet z jakimś dodatkowym współczynnikiem zmniejszającym, bo są komputery! Podatki to mają być w logice Praw Naturalnych tylko i wyłącznie wyliczone zawczasu niezbędnie konieczne wydatki celowe! Zbieranie kasy „na zapas” do budżetu to kradzież. Tę kradzież złodzieje nazywają podatkami czym naruszają nasze Prawa Naturalne. Otóż zatem podatki mają być wyliczone zawczasu i wyłącznie celowe: armia, policja, sądy, tysiąc urzędników z hakiem, sprzęt komputerowy i basta!
  Jeszcze ewentualnie mam mój autorski pomysł w sprawie podatkowej: na niniejszym świetnym blogu, w czołowych partiach politycznych, w wielu organizacjach, itd., są ludzie uważający, że podatek dochodowy jest najlepszy i powinien być ileś wysoki. W tej sytuacji – aby takim ludziom nie łamać sumienia – zaradził bym co następuje: każdy zgłasza swoją wysokość „uważanego” podatku dochodowego. Ile zapowie tyle on sam i zapłaci, z tym, że ponieważ podatki będą wyliczane zawczasu, to ile ów miłośnik podatków dochodowych zapowie tyle państwo przy pomocy resortów siłowych potem mu odbierze bezlitośnie. Kto jest orędownikiem jak pan Miller z SLD 75 procent, tyle zapłaci. Kto woli jak zwolennicy i członkowie PiS, PO, SLD czy Nowoczesnej „tylko” 30 do 50 procent, tyle zapłaci. Kto zgłosi 100 procent, zapłaci sto procent. A kto jest za zniesieniem podatków dochodowych, ten ich nie zapłaci w ogóle!
  Generalnie zaś jak idzie o podatki: wyliczone będą niezbędne wydatki państwa na głowę człowieka i trzeba zapłacić. Kto nie ma nie zapłaci, to będzie brane pod uwagę, ale w tym modelu aż takich biednych ludzi będą jednostki tak rzadkie jak prawdopodobieństwo trafienia w totka.. Generalnie podatki spadną może stokrotnie, może tysiąckrotnie a z kolei zarobki zaczną zwykłym ludziom astronomicznie rosnąć /ale tylko i wyłącznie jeśli uprzednio zapanują na danym obszarze Prawa Naturalne ludzi niewinnych!/.
  Zrozumiałe jest, że podatki muszą rosnąć, bo armia kosztuje coraz więcej. Ale wyliczane z logiką Praw Naturalnych podatki będą dla ludzi ciężarem niezwykle lekkim! O żadnym biedowaniu nie będzie mowy! Nawet gdyby kto chciał celowo biedować, będzie mu bardzo trudno to uczynić.
  Polskę możemy postawić na nogi w parę tygodni! To jest rzecz banalna do zrobienia. Musicie tylko w to uwierzyć.

  Co więcej ponieważ państwo nie ma szukać ludziom roboty – nie jest od tego – to i z tego wynika zakaz mnożenia urzędników!
  Ale powiadam, zostaliśmy zaatakowani przez obcą nam cywilizację – cywilizację bizantyńską w wersji niemieckiej forsowanej za pomocą UE – i to dlatego tak rozbudowują administrację /szukają ludziom roboty/.
  Niestety Polska jest opanowana od wierchuszki przez wrogich nam talmudystów /pochodne talmudu i ich zwolenników w różnych „mądrościach etapu” : komunizm, trockizm, marksizm klasyczny, marksizm kulturowy, socjalizm, demokracja, liberalizm, leninizm, naturalizm, modernizm, postmodernizm, etatyzm, filozofia Hegla et cetera..et cetera. /

  A zasada pomocniczości wyklucza to, aby państwo zajmowało się szukaniem ludziom roboty, karmieniem w stołówkach, zasiłkami itp. To są zadania poczynając od pojedynczych ludzi i dopiero gdy ci nie dają rady, to coraz szerszych kręgów na dole drabinek wspólnotowych. Nigdy nie powinny takie drobnostki dojść do poziomu państwa, to absurd i zbrodnia naruszania praw Bożych: Praw Naturalnych.
  To, że dochodzą do poziomu władzy państwowej wynika z tego faktu, że w Polsce jest forsowany cywilizacyjny system cywilizacji bizantyńskiej, która charakteryzuje się budowaniem potężnych struktur administracyjnych wchodzących w kompetencje niższych wspólnot, co jest naruszeniem zasady pomocniczości. Otóż Unia Europejska jest narzędziem forsowania Polsce niemieckiej wersji cywilizacji bizantyńskiej. Tymczasem w Polsce forsuje ten bizantyński system cywilizacyjny stalmudyzowana kompletnie wierchuszka /we wszelkich organizacjach w Polsce/ , zaś polski zwykły lud dominująco, acz tylko intuicyjnie odczuwa pragnienie życia w obszarze monarchicznej cywilizacji łacińskiej. To jest nasza gigantyczna polska szansa. Bo właśnie w monarchicznej cywilizacji łacińskiej możemy sobie urządzić raj na ziemi w takim stopniu, w jakim to jest możliwe zarówno w dziedzinie duchowej jak i materialnej i w jakim dał nam to Pan Bóg.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.