maj 292019
 

Proszę Państwa, nie wiem po ile ostatnio chodziło na allegro poprzednie wydanie Ferdynanda Braudela, ale myślę, że cena oscylowała wokół 500 zł za tom. Panstwowy Instytut Wydawniczy zdecydował się wreszcie na wznowienie. To jest powód do tego, by otworzyć szampana. Warto zapytać kiedy będzie wznowienie książek Braudela o Morzu Śródziemnym. Może i tego donisłego wydarzenia doczekamy. Nie liczę na to, że jakiś zawodowy historyk zabierze się za promocję tej książki, ale nie martwmy się tym. Dla naszych tutaj potrzeb wystarczy standarowa pogadanka, którą niebawem nagramy. Kłopot jest taki, że mamy na razie tylko dwa z trzech tomów – drugi i trzeci. Pierwszy będzie niebawem z insertowaną erratą. Nikt nie jest doskonały, o czym powszechnie wiadomo. Książka, jak na taką objętość i tak wysoką jakość merytoryczną jest w zasadzie darmowa. Od dziś prezentujemy dwa tomy dostępne są w naszym sklepie.

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/gry-wymiany-kultura-materialna-gospodarka-i-kapitalizm-xv-xviii-wiek-tom-2/

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/czas-swiata-kultura-materialna-gospodarka-i-kapitalizm-xv-xviii-wiek-tom-3/

Ja zaś przypominam, że 29 czerwca mamy kolejną konferencję w Kliczkowie, na którą póki co zgłosiło się dopiero trochę ponad 70 osób. Zginiemy w tym gargantuicznym obiekcie z taką ilością ludzi. Przypominam, że zaprosiłem tym razem dwóch gości z zagranicy. Chciałem ten zwyczaj kontynuować i doprawdy trudno mi ściągać ludzi z daleka poza sezonem letnim. Oni też mają urlopy. Nie domagam się euforii z tego powodu, ale warto by było ten fakt odnotować. Są jeszcze miejsca. Można sie zapisywać do 21 czerwca. Szczegóły dotyczące wykładów znajdują się na stronie szkolanawigatorow.pl w zakładce LUL III. Zapraszam.

  4 komentarze do “Nowe książki czyli wreszcie wznowiona tak zwana historia kapitalizmu”

  1. No coz, w wielkich epokach zyli wielcy ludzie. Jest to po prostu normalny zamek, a nie jakas zagracona klitka gomulkowska. W sam raz dla naszej Grupy Bilderberg.

  2. nie wiedziałam, że te książki tyle mogą kosztować,  chętnie bym opchnęła trzy tomy „Kultura materialna …”

  3. moje książki Braudla są wydane przez PIW w 1992 roku

  4. Kinderberger chodzi po podobnych cenach .To też zostanie kiedyś wydane  po polsku i w niezawyżonej cenie? Chyba że to wiedza tak drogocenna ,że nie wolno tłumaczyć nawet  .

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.