wrz 012023
 

Pierwszy raz od 20 lat włączyłem sobie wczoraj TVN. Nie mogłem uwierzyć w to co widzę i słyszę. Nie wiem czy wiecie, ale Orlen nie dowozi paliwa dla rolników, przez co baki w ciągnikach i zbiornikach stojących w obejściu są suche i nie można pozbierać zboża z pól. Jest na to lekarstwo, ale faszyści z PiS nie chcą go Polakom i Polsce zaaplikować. Otóż należałoby sprowadzić paliwo z zagranicy, bo problem dotyczy województw zachodnich. Sprowadzić z zagranicy to znaczy z Niemiec. Tylko problem w tym, że polskie paliwo jest zbyt tanie, przez co nie opłaca się ściągać tego niemieckiego. No i polski rolnik przez to cierpi. Nic nie zmyślam, taki materiał puścili. A Anita Werner była już tak zatroskana o los rolników, że o mało nie ryknęła płaczem wprost do kamery.

Jeśli latają tam takie rzeczy, a pewnie też i gorsze, to znaczy, że mamy do czynienia z klęską całego systemu edukacji. Nikt niczego nie rozumie. Ludzie w to wierzą, oglądają, są potem nieprzejednani w dyskusji i nienawidzą Kaczora najbardziej na świecie, bo przysparza ludziom udręk. Obłąkanie jest powszechne, argumenty nieważne, a przeciwnik musi być unicestwiony. Problem polega tylko na tym, że na drodze do owego unicestwienia stoi wyborca, którego – jeszcze – nie da się wyeliminować. Trzeba mu schlebiać i udawać, że jest się jego kolegą. Dopiero po ewentualnym zwycięstwie można będzie kopnąć go w zadek i pokazać mu gdzie jest jego miejsce. I to z czystym sumieniem, kolejnych bowiem wyborów nie będzie, będzie tylko przedstawienie, jak za późnego Gierka. I wszystkie siły zła, które po tym świecie na zgubę dusz ludzkich krążą, będą w jego organizacji uczestniczyć.

Pokazali też wczoraj w tym TVN miting Tuska w Gdańsku. Wręczali jakieś nagrody wolności słowa, a wyglądało to gorzej niż festiwal piosenki radzieckiej w Zielonej Górze. Na widowni zaś siedział zadowolony Hołdys, a obok niego równie zadowolony Terlikowski. Maski i gacie opadły. Jeśli dołożymy do tego jeszcze Giertycha, który mówi, że aborcja nie jest wcale taka zła, nie ma już czego dodawać. Wszyscy zaś, którzy miast modlić się po chichu w znanych sobie i Panu Bogu intencjach, czynią zamaszyste znaki krzyża w miejscach jak najbardziej publicznych, będąc przez wszystkich widoczni, powinni się nieco zastanowić co robią. Wałęsa bowiem wczoraj znów wystąpił z Matką Boską, tyle że nie w klapie marynarki, ale przyczepioną do koszulki z napisem „Konstytucja”. Tusk zaś mówił, że PiS jest taki sam, jak komuna, a może nawet gorszy.

Najlepsze jest to, że dziś, po obchodach wszyscy ci ludzie rozpełzną się do normalnych swoich zajęć i wtopią się w tłum. Będą dalej emitować te swoje komunikaty, pójdą do pracy, Terlikowski będzie przepytywał w radio polityków opozycji i zgrywał niezależnego dziennikarza. Później zaś wszyscy będą się dziwić, jak to jest, że w Polsce jest tak przyjazny klimat dla działania różnych agentur. A jaki ma być? Ludziska oglądający tę stację nie są w stanie skojarzyć niczego. Powtarzają jakieś brednie, chcą jedynie środowiskowej akceptacji i nic ponadto ich nie interesuje. To są niby oczywistości, ale przyznam, że przeze mnie do tej pory nie widziane. Czuję się więc totalnie zaskoczony.

Było też o jedynkach na listach PiS, o dziwo nie było ani słowa o ustawie o darmowych lekach dla dzieci i ludzi w podeszłym wieku. Choć przecież wszyscy, łącznie z najtępszymi zwolennikami PO, a najbardziej zatabaczonych resortów już o tym wiedzą. W sprawie tych jedynek, nawet Sikorski nagrywa spoty i mówi, że Kaczyński jest tchórzem, bo ucieka od debaty i ucieka z Warszawy, by kandydować w Kielcach. I przy tym wszystkim oni jeszcze udają prześladowanych.

Ja, przyznam, nie jestem takim optymistą, jak większość zwolenników PiS, albowiem widzę jak nieracjonalni są ludzie i jakim absurdalnym histeriom oddają cześć i hołdy. Nie jestem więc pewien czy Prawo i Sprawiedliwość zdobędzie tę większość konstytucyjną, a o to przecież chodzi. Unia za chwilę będzie prywatyzowana, oby przez Lewandowskiego, który ma w tym wprawę. Część weźmie Chińczyk, część Moskwa, kawałek zabierze Londyn, a kluczowe punkty i branże Amerykanie no i Izrael. Chodzi o to, żeby nic naszego nie zostało po stronie unijnej i nie zapadło się w czeluść razem z tą Unią. Tusk chce, żeby nasze aktywa posłużyły do reanimacji tego trupa, tak, jak to było w roku 1989. Kraje bloku wschodniego, okradzione, upokorzone stały się żerowiskiem przyszłych unijnych biurokratów, którzy na koniec przyjęli je do organizacji z zamiarem ostatecznego wyeksploatowania i uczynienia z ich terytorium pasa dróg szybkiego ruchu, po którym samochody z Niemiec mknąć miały nad Morze Czarne. Miejscowa ludność miała być ciężarówkami zabierana na zbiory szparagów w sezonie. Poza nim pobierać będziezasiłek. W razie zmiany planów gdzieś się ją przesiedli. To był i jest program UE w istocie i to jest program lewicy i liberałów.

Wczoraj gapiłem się z niedowierzaniem na ten program, a wyłączyłem go w momencie, kiedy pokazali jakąś panią w ciąży, które mówiła, że mogła być jedną z pięciu ofiar lekarzy. Nie wiedziałem o jakie ofiary i o jakich lekarzy chodzi. I się nie dowiedziałem, albowiem pani zaczęła opowiadać o wadach płodowych swojego dziecka. Uznałem, że to już za wiele, tym bardziej, że we wszystkich programach publicystycznych telewizji reżimowej pokazują Nowicką, która nadaje wyłącznie o aborcji.

Nie ma widoków na to, że przed wyborami cokolwiek się w przestrzeni komunikacyjnej zmieni. Szaleństwo i jego zwolennicy okopią się na swoich pozycjach i będą bronić tam swoich zaniechań i swojego obłąkania, bo zwyczajnie nic innego nie mają. My zaś będziemy czekać, aż emerytki i emeryci, którzy wreszcie dostali to, co im się słusznie należało zmiotą ich z powierzchni ziemi. Oby to nastąpiło i oby ludzie ci wreszcie zniknęli, gdzieś wyjechali, zmienili zawody, na bardziej licujące z ich moralną konstrukcją, albo po prostu się zamknęli.

Aha, jeszcze o jednym było – że PiS buduje CPK, żeby sprzedać teren Okęcia developerom. Pewnie już o tym pisałem, ale jeszcze powtórzę – nie mogę się doczekać budowy CPK. Urządzę wtedy parking na swoim podwórku, wynajmę człowieka i będzie on woził ludzi na lotnisko. A samochody ich będą – za opłatą – stały u mnie. To lepsze niż emerytura. Nawet powiększona o trzynastkę i czternastkę.

Ja zaś wtedy będę już trochę spokojniejszy o sprzedaż swoich książek.

Jeśli ktoś może wspomóc Saszę i Anię, będę wdzięczny. Zbieramy na mieszkanie, w którym pozostaną jeszcze przez rok i na nagrobek dla Julii, żony Saszy i mamy Ani

 

https://zrzutka.pl/shxp6c?utm_medium=mail&utm_source=postmark&utm_campaign=payment_notification

 

Teraz słowo o dystrybucji. Jest ona taka, jaka jest i mamy małe możliwość wpływania na nią. Jeśli więc będą jakieś dodruki, to w cyfrze, w niewielkiej ilości i będą one drogie. Trochę tańsze w naszym sklepie, a droższe na allegro. W naszym sklepie jednak ich ilość będzie ograniczona. Będą też książki tańsze, ale sami wiecie, że trudno dziś znaleźć książkę nową w cenie poniżej 50 zł. Muszę jednak najpierw te swoje tanie książki wyprodukować. To chwilę potrwa.

Wznowiłem II tom Kredytu i wojny, a także Bitwę o Warszawę, jednak w niewielkiej ilości. Kredyt będzie w starej cenie, tak jak i pierwszy tom, ale Bitwa będzie droższa. Na razie umieszczam ją w naszym sklepie, a od przyszłego tygodnia będzie na allegro, ale w cenie wyższej. Wracam też do sprzedaży Dziejów górnictwa, które wznowiłem w nakładzie homeopatycznym, stąd cena.

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/kredyt-i-wojna-tom-ii/

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/bitwa-o-warszawe-1944-major-zbigniew-sujkowski/

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/dzieje-gornictwa-i-hutnictwa-na-gornym-slasku-do-roku-1806/

  27 komentarzy do “O czym mówią TVN-y?”

 1. tam było jeszcze o wykluczeniu komunikacyjnym, które jest ale nic nie wspominano od kiedy, ja pamiętam że w 2003 w mojej miejscowości jeździły 3 pociągi osobowe na dzień do Katowic. Bieszczady odwiedziłem 2015 po żadach Tuska nic tam nie jeździło, ale teraz TVN mówi o wykluczeniu komunikacyjnym.

  też mnie trafia ,że PiS nie potrafił przez 8 lat zmienić toku propagandy w tym kraju, to będzie jedna z przyczyn klęski – uzyskania mniej niż 230 mandatów. Co da możliwość rozwiązania sejmu na wiosnę i utopienia PiS.

 2. Ma Pan rację, o planie komunistów powinno się mówić w TVP, bez Szejny, Nowickiej i innych. Czy sami się zamkną, zależy czy ich oficerowie prowadzący dalej będą czy pojawią się nowe kadry. Nie ma innej drogi, jak do wora i do rzeki. I o tym są te wybory.

 3.  

  TVN nie może popsuć dzisiaj mojego dobrego humoru:

  Księżyc w pełni, Wenus w pełnej krasie 😉

 4. Jednak wciąż pozostaję optymistą , panie Gabrielu . Nadzieja nie gaśnie , chociaż … w trudnych czasach żyć przyszło i robić to , co uznaję za słuszne – coraz trudniej . Lecz robię . Niedługo wyjeżdżam z Polski , już teraz 'syndrom wyjazdu’ włączył mi się i policzone dni mojej nieobecności a w kalendarzu zapisana data planowanego powrotu . Vorpommern , czyli Meklemburgia , czyli okolice Greifswald ; zapakowałem już do walizki ( między innymi ) ” Troja Północy ” Zofii Kossak-Szczuckiej , podniszczona , zaczytana – lecz na wieczorne czytanie , po pracy , jak znalazł . Nie widzę powodu , dla którego miałbym wstydzić się , że jestem Polakiem . A do TVN-u zaglądnę dzisiaj wieczorem , gdy już ogarnę to , co mam do zrobienia u siebie , na swoim . Chyba zaglądnę … Pozdrawiam , wdzięczny -…

 5. Zawsze głosowałem na PIS, ja i moi koledzy z pracy. Byliśmy pewni, że w końcu zaczną robić reformy w naszym systemie emerytalnym, który jest może i „solidarnościowy”, ale za bardzo upolityczniony i co za tym idzie niesprawiedliwy. Dodać jeszcze arogancję i pychę posłów PIS, którzy zajmują się tym w komisji polityki społecznej. Ignorowanie ludzi pracy w sprawach emerytalnych, obcesowe zachowanie doprowadziło do tego, że sporo osób jest naprawdę rozczarowanych takim postępowaniem. Dalej popieram Prawo i Sprawiedliwość w innych sprawach, które załatwili w ciągu tych 8 lat. Ale powtarzam, że otoczenie się „żelaznym elektoratem” może w tych wyborach nie wystarczyć.

 6. PiS musi mieć senat, inaczej będzie cały czas tak samo. Ludzie nie rozumieją, że musi być większość PiS by coś się zmieniło. Jeśli myślicie, że pozostałe opcje oprócz  PiS coś zmienią – to tak, jasne – tylko na gorsze.

 7. Werner, Hołdys, Terlikowski, Wałęsa ani Giertych
  nie może popsuć dzisiaj mojego dobrego humoru:

  Księżyc w pełni, Wenus w pełnej krasie

  Jutro sobota 😉

 8. Co ma Hołdys pod kapeluszem ?

 9. Tak, bo jakiś strateg wymyślił, że trzeba pozwolić Nowickiej i Gduli występować w TV, wtedy sami się skompromitują

 10. Ja nie jestem rozczarowany, albowiem nie inwestowałem w polityków niczego. Nie liczę też na nic z ich strony

 11. Dla jednych kij, dla drugich marchewka, oni nawet nie wiedzą, że zrazili do siebie sporo ludzi, którzy na nich głosowali. A Senat, no cóż mogą sobie pogwizdać, przecież w Sejmie PIS ma większość, i jeśli chcą to wszystko przepchają. Tylko robią jeden błąd dają chleb i igrzyska tym, których są prawie pewni w wyborach, mniejszości się nie liczą, dla nich ” gest Kozakiewicza”, tak jest w naszym przypadku emerytów stażowych.

 12. Proszę przeczytać dzisiejszy tekst Autora, szczególnie ten fragment o prywatyzacji UE i wtedy pomyśleć, czy warto się choćby zawahać w głosowaniu na PiS.

 13. Do czego pijesz?
  Nie mów – wiem!
  Tak chciałem zagadać 😉

 14. Są ludzie, którzy nawet nie myślą o tym, żeby oddać zdrowie, a szczególnie już życie na Ołtarzu Ojczyzny, i jestem przekonany, że jest bardzo dużo ludzi, którym jest też obojętne pod jakim „butem” przyjdzie im żyć. To co nasi wywalczyli jest niweczone w hańbiący sposób przez postkomunę i innych sługusów państw, które znamy aż nadto. Jak na razie PIS jest jedyną partią, która chce w końcu wyrwać Polskę z ich szponów (trochę patetycznie, ale co mi tam). Czasem wystarczy jakiś gest, pomoc ze strony państwa, żeby człowiek poczuł się potrzebny, i pomyślał „może oni, są inni i coś naprawdę chcą zrobić”.

 15. też mam podobnych w mjej urzędniczej okolicy, dla nich PIS tak, ale  niezupełnie, bo partia dała  szefa co jest grzeczny wobec departamentu z V piętra a  ten mój departament z IV piętra tych z góry nie lubi. Głupie , małostkowe, gówniane widzenie na 1 metr od siebie, nie dalej ,

  zacznę się wyzywać, więc kończę

 16. no mam odnotowane w archiwach  trzy okręgi z poprzednich wyborów , gdzie były nieważne głosy w nadzwyczajnej ilości .  Jestem daleko od tego zeszytu to tylko pamietam że jeden okręg nosił numer 100

 17. marzysz o przesiedleniu na te obszary z dużymi pastwiskami czyli Ural i okolice

 18. Marzę o tym, żebyś przeczytała ze zrozumieniem, to co napisałem.

 19. a co będzie jeśli w kolejnej kadencji te emerytury stażowe da się w budżecie zmieścić, wtedy się „odbrazisz” ???

 20. …Urządzę wtedy parking na swoim podwórku, wynajmę człowieka i będzie on woził ludzi na lotnisko…

  Taki parking już jest w Nowej Woli przy S8. Ilekroć przejeżdżam – zawsze zastawiony prawie do pełna.

 21. Gratulujemy Panie Heniu tych uniesień wiosenno – jesiennych spowodowanych korzystnym układem planet. Przypominamy, że dotyk okolic intymnych może być zły i dobry. Zależy, jak na to spojrzeć.

  https://youtu.be/kwvF9CgUblw?si=-lsCoueyPy7TpYIm

 22. Te Pańskie filmiki są bardzo kształcące  😉

 23. I takie teoretyzowanie… w stylu policzmy szable. Jak trzeba okraść i wywłaszczyć Polaków, to i senat da się ,,przeskoczyć”. Proszę zobaczyć jak PIS odrzucił sprzeciw senatu do ustawy o zmianie prawa geologicznego, tzw. IV rozbioru Polski – głosowanie nr 42 na 81 posiedzeniu skur..sejmu.

  Każda z opcji politycznych jest sprawna jak ma zrealizować rozkaz konsorcjum finansowego z USA.

  A ludzie i tak będą mówić, że Orlen jest polski. A wystarczyć wejść na wikipedię i sprawdzić akcjonariat… A wychodzi na to, że ci co bojkotują orlen to antysemici

 24. Bardzo dobrze, że ograniczono kompetencje samorządów dopóki rządzą w nich operacyjni służb PRL. Proszę zobaczyć kto zgłosił projekt, nie kto inny jak Szejnfeld, gnojek, który już dawno publicznie powinien zostać odstrzelony, nawet w podręcznikach od atomistyki jest jego wredna gęba. I jeśli ktoś mi zarzuci, że to nie po chrześcijańsku tego odwołam do papieża Innocentego III, który wiedział co się robi z tymi, którzy chcą zaprowadzać kalifat.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.