lis 112018
 

Przyopominam, że jeszcze tylko przez 9 dni przyjmuję zgłoszenia na pierwszą konferencję Latającego Uniwersytetu Leszczynowego, która odbędzie się w Tłokini pod Kaliszem, 8 grudnia tego roku

A teraz już nagranie

https://prawygornyrog.pl/tv/2018/11/gabriel-maciejewski-o-napadzie-na-ksiegarnie-zeromskim-i-boy-zelenskim/

  2 komentarze do “O napadzie na księgarnię, o Stefanie Żeromskim i Tadeuszu Żeleńskim. Kolejna pogadanka o nowej Baśni”

  1. Napady na księgarnie nie są zjawiskami aż tak rzadkimi. W materiale z 10 kwietnia 2014 r. portalu Republika czytamy o… „Napaści na księgarnię Gazety Polskiej pod nosem policji”. http://telewizjarepublika.pl/napasc-na-ksiegarnie-quotgazety-polskiejquot-pod-nosem-policji,5760.html Nikogo nie zabito, ale księgarnię zdemolowano. Ciekawy jest oczywiście kontekst polityczny. Nie, nie z nienawiści do „Kaczorów” ale w odpowiedzi na wywieszenie przez klubowiczów swoistej relikwii – flagi ukraińskiej podpisanej przez wszystkich przywódców sotni kijowskiego Majdanu… P. Sakiewicz skomentował sprawę jako akt terroryzmu w celu zastraszenia Polaków, by nie manifestowali przyjaźni z Ukraińcami. Czy wszyscy Ukraińcy to Majdańczycy lub Rusofile, pytam się?

  2. Ale kto przechowuje w księgarni tyle pieniędzy, przecież to nie był utarg. to była jakaś ustawka, dla umożliwienia  „przechwycenia” tej kasy. I to ustawka w szerszym gronie, tzn za wiedzą Policji. Przeczytamy, zobaczymy.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.