maj 162017
 

Muszę dziś rzec kilka słów w sprawie nowej organizacji naszego przedsięwzięcia, które rozrosło się i mam wrażenie, że wymaga zdefiniowania. Tak dla porządku. Parasol kończy budowę blogowiska. Nie wiem czy przedsięwzięcie to odniesie jakiś sukces, bo zostało pomyślane przeze mnie w ten sposób, by promować przede wszystkim teksty autorów piszących w SN. Będzie tam można przeczytać materiały z tych numerów, które już zostały wyprzedane. Ja zaś będę umieszczał fragmenty lub całość tekstów archiwalnych i tłumaczeń. Oczywiście będę tam także prowadził bloga, być może innego niż ten, a być może w jakiś sposób z coryllus.pl korespondującego. Każdy, kto się przedstawi i jakoś zaprezentuje będzie mógł założyć na tej stronie bloga. Mamy regulamin i wszystko co potrzebne do prowadzenia takiej platformy, ale mam nadzieję, że dla każdego jest jasne, iż w przypadku wygłupów nie będzie litości. Tak jak wczoraj napisałem nasza misja nie polega na zabawianiu człowieków. Tak więc jeśli ktoś chce to czynić, niech idzie na salon, gdzie politycy z wybiegu dla VIP-ów oraz sławni dziennikarze, tacy jak Marek Budzisz, dają show. U nas niczego takiego nie będzie. A kto tego nie rozumie ten wyleci i będzie miał niepowtarzalną szansę pozwania nas do sądu.

Nie będzie także połączenia z fejsbukiem tak, jak to jest teraz w salonie, bo po co korzystać z fejsa za pomocą pośrednika, skoro można to robić bezpośrednio. Strona jest prosta i łatwa w obsłudze. Mam nadzieję, że się wszystkim spodoba, ale oczekuję także, że będziemy dyskutować o jej zaletach i wadach.

Jasne jest, że nie mamy tak dobrego startu jak salon24 przed laty, ale nie o to chodzi. Nie jesteśmy po to, by zabawiać człowieków w zamian za popcorn, jak to czynią właściciele wspomnianej platformy. Mamy na niej umieszczać teksty ważne, które zmieniają w sposób znaczący wizję podawaną nam do wierzenia w szkole najpierw, potem na uniwersytecie, a na końcu w mediach. Na nasze blogowisko nie zapraszamy żadnych polityków. Jeśli się zgłoszą, mogę się oczywiście zastanowić, czy ich tam wpuścić, ale zaproszenia nikt nie dostanie. Tak jak valser nie wpuszcza polityków na targi, tak my nie będziemy ich wpuszczać na blogi. Nie jest to żaden splendor, ani żadne halo, są to tylko i wyłącznie cholerne kłopoty oraz sporo zażenowania.

Platforma nasza nie służy do tego, by tak zwani zwykli ludzie mogli się bratać z ludźmi niezwykłymi, czyli tymi, którzy dzięki protekcji i kolegom zostali mianowani publicystycznymi autorytetami.

Ideałem byłaby taka sytuacja, w której udałoby się nam uniknąć jakichkolwiek komentarzy na temat tak zwanych bieżących spraw. To jest jedna z pułapek, która według różnych macherów gwarantuje klikalność i sukces. Nie gwarantuje, wszyscy o tym wiemy. I nie o masową klikalność nam chodzi. A o co? Dam przykład. Zadzwoniłem wczoraj do Pani Anny Baszanowskiej, która opowiedziała mi trochę smutną, a trochę wesołą historię. Oto wybrała się, by odprowadzić w ostatnią już drogę, jednego ze swoich przyjaciół. Pani Anna porusza się wyłącznie w towarzystwie innych osób, które się nią opiekują. Nie widzi za dobrze po prostu. Przed bramą cmentarza powitali ją dawni koledzy jej męża, panowie już w leciech, z dorobkiem i zasługami. I jeden z nich powiedział – a miał przed sobą starszą damę, nie opuszczającą mieszkania bez opieki – słyszałem o twoich wyczynach. Miał oczywiście na myśli wydaną przez nas książkę o wołach.

Ta anegdota dobrze ilustruje naszą misję. Chodzi o to, żeby na pogrzebach zacnych akademików ludzie opowiadali sobie o naszych wyczynach.

Zastanawiałem się ostatnio dość intensywnie nad mechaniką medialnych sukcesów, które próbują osiągnąć publicyści, popularyzatorzy, autorzy i reżyserzy. Onyx podesłał mi film z jakąś kolejną internetową gwiazdą, która coś tam demaskuje stojąc na krakowskim rynku i machając rękami w myśl zaleceń kołczów budujących pozytywne wizerunki swoich klientów. Popatrzyłem trochę na tego faceta, a potem spojrzałem na bok strony. Było tam sześciu przynajmniej podobnych, którzy próbowali za wszelką cenę wzbudzić zainteresowanie człowieków dokładnie w ten sam sposób.

Nie można tak robić. To jest katastrofa. To jest stand up w najgorszym wydaniu. Wkrótce zresztą wszystkie polityczne wystąpienia, wszystkich politycznych i publicystycznych celebrytów sprowadzą się do zachowań właściwych komikom uprawiającym tę niełatwą sztukę. To jest zła droga. Są inne, nie wiem czy lepsze, ale na pewno lepiej nadające się do wykorzystania przez nas.

Valser zaplanował w czasie targów coś, co zostało nazwane debatą blogerów. To jest nasza debata, trzeba powiedzieć to wprost i ona zastała pomyślana tak, by wszyscy widzieli, że blogosfera żyje, to po pierwsze, a po drugie, by zorientowali się, że blogosfera to nie jest salon24, który pośredniczy jedynie we wpisywaniu komentarzy na fb.

Jakie ja wiążę nadzieje z tą debatą? Nie wiem czy to się uda, ale dobrze byłoby organizować cyklicznie takie debaty i nagrania z nich umieszczać na naszym blogowisku. Nie wiem czy to jest organizacyjnie do przeprowadzenia, bo o tak zwany profesjonalizm się wcale nie martwię. Chodzi o to, by rozmawiać o sprawach, których nikt inny nie poruszy. Czyli o rodzinie Toeplitzów na przykład. Normalnie, publicznie, na podstawie dostępnych źródeł. Czym to się będzie różnić od innych, podobnych debat? Tym mianowicie, że nie będziemy prowadzić polemik z innymi środowiskami. Nie jest bowiem naszą misją zabawianie człowieków w zamian za popcorn. Niech czynią to inni. Nie będziemy więc polemizować z takim Chojeckim na przykład i nie życzymy sobie, by on z nami polemizował. Nie zależy nam na jego reklamie. Nie będziemy sobie podnosić samooceny Arystotelesem, jak to czyni Teologia Polityczna, bo na tych pogadankach wszyscy zasypiają, a ich cel jest jeden przekonanie profanów, że tylko za pośrednictwem wybranych mogą oni dojść do prawdy.

Okazało się właśnie, że parasol już uruchomił blogowisko. Oto adres strony

http://szkolanawigatorow.pl/

  192 komentarze do “O organizacji naszego wybiegu”

 1. Blogowisko robi pozytywne i świeże wrażenie na pierwszy rzut oka. Treści arcy-ciekawe. Będzie sukces. Na komputerze trochę za duża czcionka ale można spokojnie przeskalować stronę do 80%.

 2. Halo! Gdzie są wszyscy?

  Aha! Na nowym blogowisku 😀

 3. No to ja też pędzę!

 4. @parasolnikov

  Czy można się już rejestrować?

  Pytam ponieważ dostaję komunikat

  nie ma takiego rekordu sprubuj ponowanie zarejestrowac sie lub zresetowac haslo

 5. Gratuluję zrealizowania pomysłu. Strona bardzo czytelna, świetne prace, zostawiające trwały ślad i zmieniające ogląd rzeczywistości. Świeży towar nie wymaga odświeżania/ to tylko wytknięcie błędu- uwaga do parasolnikova /.

 6. Czy trzeba się rejestrować aby komentować? Jak to zrobić?

 7. To tak dziwnie działa. Jak wpisałeś hasło to się po prostu nim zaloguj.

  Nie ma komunikatu że konto zostało założone tylko po wpisaniu haseł 2x pola się czyszczą i nic się nie dzieje ale konto jest.

 8. Tak trzeba. Trzeba podać działającego maila aby otrzymać tymczasowe hasło do ustawienia swojego.

  Tu zakładasz konto:

  http://szkolanawigatorow.pl/panel/rejestruj

 9. Bardzo się cieszę. Już idę sobie oglądać nowa stronę.

  .

  Choć tyle kontaktu z wami…

  .

 10. dzięki. Parasol jest w robocie przecież

 11. Zadzieram kiece i lece!
  Gratuluje

 12. Odpisałem z dobrego serca bo sam przetestowałem 🙂

  Nie wiem co to znaczy że Parasol jest w robocie – znaczy że sam odpisuje czy nie może odpisywać?

 13. Nie, to znaczy, że jest w pracy i może akurat musi zapierniczać, a że jest młody to pewnie nim trochę orają

 14. Tak to wstępnie zrozumiałem ale wolałem się zapytać.

 15. co to znaczy:

  „powtórz hasło z maila” ?

 16. Na początku podajesz mu nazwe usera i konto mailowe. Na ten adres mailowy przyjdzie ci odpowiedź. Wtedy przekopiuj w to pole z:

  „Twoje haslo tymczasowe to LIXysjsdAsd” ten ciąg dziwnych losowych znaczków i wtedy w polach hasło wpisz 2 razy swoje prywatne hasło i już. Potem idź do logowania i się normalnie zaloguj jak byś miał już konto.

 17. a którą nazwę usera?

 18. @All

  Może jeszcze raz łopatologicznie jak założyć konto na szkole:

  Idziemy tu:

  http://szkolanawigatorow.pl/panel/rejestruj

  Mamy dwa pola do wypełnienia: login i majl

  Wypełniamy np: zenek i nasze jakieś konto pocztowe (działające) xxx@costam.pl

  Wtedy na tego maila dostaniemy odpowiedź:

  „Twoje haslo tymczasowe to LIXyABCdefG przejdz tutaj link http://szkolanawigatorow.pl/panel/zmiana aby zmienic haslo i zalogowac sie
  Ta wiadomosc jest generowana automatycznie prosze nie odpowiadac”

  Wtedy wyświetli nam się więcej pól i w to powtórz hasło z maila wklejamy to LIXyABCdefG

  a następnie ustawiamy swoje własne hasło powtarzając je w dwóch polach.

  I gotowe.

 19. Taką jaką chcesz mieć. Np. stanisław orda (nie wiem tylko czy w userze mogą być polskie znaki) musisz sprawdzić.

 20. Dzisiaj przypada 360 rocznica męczeńskiej śmierci św. Andrzeja Boboli.                                           I tak się złożyło, że w takim dniu wystartował nowy projekt „Blog SN”. Nie pozostaje nic innego jak tylko polecić ten nowy projekt opiece i wstawiennictwu św. Andrzeja…

 21. Jak klikniesz w tego linka z maila http://szkolanawigatorow.pl/panel/zmiana

  To pojawi Ci si 5 pól

  login – tu wpisujesz ten sam login co podałes za pierwszym razem

  mejl : tez ten co podałes za pierwszym razem

  Wprowadz haslo z majla: te znaczki przeklejasz

  i potem 2x hasło które sobie wymyślisz do tego portalu

 22. @coryllus

  U nas niczego takiego nie będzie. A kto tego nie rozumie ten wyleci i będzie miał niepowtarzalną szansę pozwania nas do sądu.

  Mogę zapewnić obsługę prawna pro bono.

 23. Strona ładna i przejrzysta

 24. Wygląda dużo lepiej niż projekt Eski.

 25. Co to jest „projekt Eski”?

 26. Co ciekawe to tylko pewnie wersja alfa 🙂 A już nieźle wygląda.

 27. niestety, ale nie zadziałało

 28. Brawo Parasol i dzięki wielkie Tobie. Odciązenie strony coryllus.pl od dawna było konieczne. Dzięki Tobie stało się faktem.

   

  Tu są ostatnie informacje o jodzie i o witaminach:

  https://coryllus.pl/moryc-ten-glupi-coryllus-znowu-ukradl-naszych-czlowiekow/#comment-138772

  Ostatnie. Kończę temat jodu i witamin. Linki do dalszej lektury są tam podane, kto życzy sobie więcej wiedzieć.

 29. Witaj… Na targach w Bytomiu będziesz? Są tuż-tuż, 10 i 11 czerwca 2017. Przypominam roztarnionym, że to już.

 30. Jest takie blogowisko. Nie ma tam dużego ruchu.

 31. „Przebiłem się” przez meandry „blogowiska”… Nie wszystko jest oczywiste i klarowne: 1) brak potwierdzeń wysyłania wiadomości na e-mail, 2) brak możliwości zmiany hasła z panelu osobistego… Czekam na wyrażenie zgody na blogowanie. A propos: samo naciśnięcie „Prośby” generuje 'Wiadomość’, którą potem można jeszcze ponownie wysłać… Osobiście obawiam się o nadmiar komentarzy, których potem nie da się „ogarnąć” uwagą… Wydaje się, że to autor wpisu powinien mieć „obowiązek” ich moderowania, jeśli dyskusja ma mieć jakiś sens, tzn. trzymać się tematu wpisu. W przeciwnym razie będzie to bardziej przypominać „rykowisko”, niż forum wymiany myśli na zadany temat… A tematów do uzgodnienia jest wiele !

 32. Proszę nie trolować !

 33. Może polskie znaki w loginie? A co poszło nie tak?

 34. Zapytałem o polskie znaki w loginie i o spację. Pewnie Parasolnikow coś odpisze.

  A czy dostał Pan maila zwrotnego?

 35. Nie widze w ogóle, żeby Pan http://szkolanawigatorow.pl/panel/rejestruj tutaj coś założył, jaki login?

 36. Domyślamy się że to jest wersja testowa do dalszego rozwoju. Testowanie przez użytkowników jest dobrym pomysłem bo samemu ciężko wyłapać błędy.

 37. Proszę wybaczyć, że się tak wcinam zupełnie nietematycznie ale sami zobaczcie:

  PWSZ w Lesznie w woj. Wielkopolskim świętuje urodziny uczelni. Impreza nosi nazwę … DEMONalia.

  Tymczasem katolicki dom dziecka w Lesznie zbiera pieniądze na remont. Do zbiórki dołącza się wspomniana powyżej szkoła. Współczesny kościół nie widzi w całym zdarzeniu żadnego problemu. Pecunia non olet.

 38. Proszę spróbować założyć konto o loginie „stanislaw-orda”

 39. Dzień dobry! mam pytanie z innej beczki. jak się sprawy mają z planami dotyczącymi filmu o J.T.Grossie?

 40. Sprawy których nikt nie poruszy-mogą być te współczesne aż do bólu?

 41. Ze spacją nie wchodzi , trzeba wpisac z pauza.

 42. Jest takie blogowisko.

  Tyle to się domyśliłem 😉  niestety nie mogę tego odnaleźć 🙁 jakiś link?

 43. Po pierwsze primo: na jedną pocztę tymczasowe hasło wrzuciło mi do spamu, więc trzeba czujnie.

  Po drugie primo: czy wpisując swoje hasło można się posłużyć np. Wielkimi literami i kropką.

  Po trzecie primo: czy namyślanie się jest ograniczone czasowo?

  Na razie mi się nie udało zalogować, ale… khm, khm… spróbuję po raz kolejny.

 44. Przesadziłam z tymi kombinacjach i jak mi się nie udało zalogować na jednej poczcie, wpisałam drugą, i teraz mam komunikat że ten login już istnieje. Dokonałam autopączkowania.

  Da się to jakoś poprawić i usunąć efekt ksero?

 45. widziałem, że Pani konto już istnieje więc jakieś hasło tam Pani nastawiła, kropka w haśle na 99.9% miałaby być dozwolona 🙂

 46. Pani już ma login i hasło, więc już się Pani może zalogować jak Rozalia i z haslem jakie Pani wymiśliła 🙂

 47. Ja znikam na jakiś czas więc proszę się bawić, a jak coś to wieczorem skontaktuje się na mejla 🙂

 48. Teraz się zastanawiam czy z konta na zaczynajacego się Ry, czy na Dy. W końcu w jakiego się zarejestrowałam?

 49. Kombinuj. Jest skończona ilość kombinacji 😛

 50. Alleluja! Nie można tego inaczej odczytać, jak znak. Wszak nikt tak pięknie nie napisał o św. Andrzeju Boboli, patronie Polski, jak nasz Gospodarz. A w objawieniu z 1819 r. w Wilnie miał ten święty męczennik powiedzieć, że właśnie przez swą straszną śmierć ma duże możliwości w Niebie;-). No, a został chyba uznany za patrona naszego środowiska… Więc hosanna, bo nie tylko z tego świata mamy orędowników!

 51. No jak to, jeszcze nie nakręciłeś filmu? (emot pt. „załamka”)

  Co do blogowiska to na razie widzę w telefonie ale nie wiem czy kolumna po prawej z komentarzami ma jakikolwiek sens? To będzie leciało bardzo szybko w dół i wg mnie jest zbędnym mechanizmem. Może w kompie wygląda to inaczej. Bardzo podoba mi się logo czyli załoga od oprawiania waLeni i innych wielorybów-boeingów 😉

  Gratulacje dla twórców, pomysłodawców i mecenatu nowego dzieła.

 52. Załoga od waleni jest niezła. Możesz się tam logować i robić prasówkę.

 53. A jak wrzuciłem link na fejsa to się pojawiło zdjęcie cmentarza. Nie powinienem, ale się wystraszyłem. Nie ma tego jak usunąć. Potem parasol zbadał sprawę i okazało się, że to jest grób rodziców Adama Michnika. Pomyślałem więc, że to dobra wróżba

 54. Jak znajdziesz komentarz eski, znajdziesz i link do jej „blogowiska”.

  Nie warto jednak tego szukać.

 55. nie otrzymuję odpowiedzi z kodem (na podany adres e-mail)

 56. Jak tylko do dom wrócę.

  Zobacz jak się Salon24 teraz lansuje na śp. Magdalenie Żuk. Jak wchodzę przez fona na ich główną to widzę link i jej zdjęcie. Bardzo ładne połączenie hieny z pudelkiem.

 57. Sprawdzaj też zakładkę spam w swojej skrzynce. Czasem są tak ustawione że logowania trafiają do śmietnika.

 58. w spamie znalazłem   trzy odpowiedzi z trzema hasłami.

  Nie wiem które miałbym wpisać.

 59. Super wygląda nowa strona.

 60. 🙂  no przecież żadnych linków… A panią Eskę lubię i już.

  Każda popełniona przez Nią inicjatywa ma mój uśmiech. Niekoniecznie sprzedam dom i inwentarz, wyłącznie dla Eski, ale sympatię moją pani Ewa ma.

 61. Przy takim wspomaganiu jakie mamy dzieki Wawrzyncowi z Brzezin wszystko inne furda. Gratuluje pomyslu. Strona jest dobra i czytelna.

 62. Wpisalam login, mail i grzecznie czekam na odpowiedz, zeby dostac kod, ale cos nie chce nadejsc..:)

 63. czyli wp.pl bis:)

 64. Poczekam do wieczora, bo slyszalam ze zarobiony.

 65. Zły się miota, bo czuje, że mu człowieków wyprowadzasz z objęć;-))). Nie mam fejsa, więc dopiero wieczorem to zobaczę, z cudzego konta.

 66. Sprawdz przez stronę www w katalogu spam maila. Często tam takie maile wpadają.

 67. Całkiem, całkiem to nowe blogowisko. Jeśli o mnie chodzi, to jestem za żeby tam się wszyscy przenieśli z dyskusją pod tekstami.

 68. Mail idzie z automatu więc poszedł od razu. Wejdz na tą pocztę (nie wiem jaka to wp.pl czy gmail.com i poszukaj w spamie) Tam jest

 69. P.S.

  Wyobrażałem sobie, że na głównym(tytułowym) obrazku będzie rysunek z okładki pierwszego numeru nawigatora, ale ten też ujdzie.

 70. Ewa jest fajna, znaczy się „eska”. Najbardziej mi się podobała jak rozszyfrowała pracowników katedry, którzy na nią donosili. Ja dałam sobie spokój z tym dociekaniem kto był „u mnie” TW, z czasem  rozpanoszyli się etruskowie, a ja zostawiłam sprawy Panu Bogu.

 71. W Gmail-u należy forum coryllusowe odhaczyć od razu klikając na „to nie jest smam”.

  Nie zostawiać proszę pierwszej poczty z forum w katalogu „spam”, tylko natychmiast uczyć gmail-a, oraz każdą inną pocztę, że „not spam„. To jest ważna akcja.

  Niech się skrzynka pocztowa nauczy, od pierwszego maila, jaki przychodzi od Coryllusa, że to nie jest spam.

 72. Wrzuciłem na strone szkolanawigatorow.pl obrazek gdzie szukac tych maili to sobie zobacz przykładowy. Tu nie mogę wkleić obrazka.

  http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/o-organizacji-naszego-wybiegu#79

 73. No to też oczywiście. Każdego należy uczyć ale może najpierw pokażmy gdzie to jest bo nie wszyscy wiedzą o co chodzi.

 74. Parasolnikov i Bendix! Słuchajcie, macie obydwaj ode mnie uściski, takiego maxi-misia (bez karpika) przy najpierwszej okazji. Obejrzałem strukturę forum C. Rewelacja, najlepsze rozwiązanie ze wszystkich wy wybraliście (czy kto jeszcze decydował): każdy weblog posiada własny wirtualny serwer; i każdy weblog tam ma własny unikatowy internetowy adres. Najwyższa klasa, gratuluję trafności wyboru.

  Nic nie trzeba poprawiać. Jedynie TBL mógłby, jak to po latach przyznał, odwrócić URL tak, aby TLD była na 1. miejscu a nie na trzecim. Ponieważ Tima Berners-Lee do tej poprawki już nie skłonimy, to pozostaje uznać, że wybraliście najgenialniejsze rozwiązanie dla adresowania notek blogowych.

  To tyle, bo się jeszcze rozpłynę w gorących gratulacjach.

 75. Nie wiem jak teksty, ale graficznie do bani. Taki źle pojmowany minimalizm. Proponuję nad wizualną stroną projektu jeszcze popracować.

 76. A jak wygląda dobrze pojmowany minimalizm?

 77. Od godz. 12.00 czekam na majla z hasłem . Dwukrotnie zapisywałam i nic.

 78. na pewno jest w spamie, tak jak u wszystkich

 79. Do Parasolnikowa jak będzie miał wolną chwilę.

  Mam podobny problem z logowaniem jak Rozalia. Próbowałem z dwóch kont, WP.pl i Interia@poczta.fm. I poza zklonowaniem loginu nic więcej się nie udało. Późniejsze logowanie w prawym górnym rogu strony nie powiodło się niestety. Poproszę o lopatologiczne step by step dla „blondynek”. Dziękuję i pozdrawiam.

  Strona super! Szczególnie cieszą artykuły z archiwalnych Nawigatorow.

 80. 10 min temu nie było w spamie żadnego a teraz są trzy i żaden nieaktualny. Co mam robić?

 81. Proszę zajrzeć do spamu. Figuruje Pani wśród użytkowników.

 82. Mniejszy waleń. Albo większy.

 83. Jeszcze w nawiązaniu do Pingwinów z Madagaskaru i naszego wybiegu, jesteśmy już dawno poza zoo i naszą postacią jest Fred Wiewiórka:

  https://www.youtube.com/watch?v=O_3d49iV2_Q

 84. Spróbować jeszcze raz. Parasol poszedł na piwo

 85. Wysłałem Pani mejla na WP

 86. Najpóźniej wysłany emajl używać 🙂

 87. Parasolnikov, kiedy tworzysz friendly url, nie wycinaj polskich znaków (i innych non-latin), tylko zastępuj odpowiednikami (np ł->l, ó->o, itp.) Gotowe tablice zamian można znaleźć w sieci.

 88. Czyli tutaj. .do likwidacji

  .

 89. Dlaczego? ten blog będzie normalnie funkcjonował, chodzi o to, żeby każdy miał możliwość szerszej wypowiedzi i żeby uruchomić kilka projektów

 90. Sprawdzilam w spamie, faktycznie tam byl, tylko i tak nie dziala, probuje wszystko od nowa.

  A przy okazji do wszystkich: gmail to sa jednak mendy nie z tej ziemi. W mojej skrzynce spamowej znalazly sie wszystkie newslettery od organizacji prawicowych francuskich (taka zmasowana akcja, bo troche czytalam przed wyborami), organizacji pro-life, a takze francuski periodyk internetowy „Minuta z Maryja” (w ktorym sa bardzo ciekawe wiadomosci o miejscach, datach zwiazanych z Maryja)

  Nie chce powiedziec , ale to jest sk….stwo.

 91. Wiem. Nowa strona jest super. ..

  Zobaczysz jak się ułoży tutaj. ..

  .

 92. mam odpowiedź o treści:

  nie ma takiego rekordu, spróbuj coś tam, coś tam.

  Próbuję, i  jest wciąż  tak samo.

 93. Dlatego ja codziennie czyszczę spam. Od razu widzę, jak jakiś nie-spam mi tam wrzuci. Jak parę kolejnych wiadomości od jednego nadawcy oznaczę, ze to nie jest spam, to szkodnik zapamiętuje. zapamiętuje.

 94. Przykro mi ale też nie zadziałało.

 95. Jedankowoz ciekawe to, ze wlasnie ta tematyka z francuskich stron ma znikac ludziom w spamie, nieprawdaz?

 96. Pani jakoś już założyła bloga bo widzę na liście użykowników
  http://jestnadzieja.szkolanawigatorow.pl/
  Więc tylko hasło proszę sobie przypomnieć 🙂

 97. Dzieki, wspaniale, tylko nie akceptuje mi strona hasla, jakie sobie wymyslilam. Czy mam wpisac tamto tymczasowe, ktore przyslal mi automat?

 98. zadziałało bo ma Pani również już konto, teraz tylko proszę się zalogować z hasłem jakie Pani podała w lewym górnym rogu strony.

 99. Sprobowalam, nie dziala…ukazuje sie wiadomosc „not found at this server”.  Probuje reset.

 100. Mam to samo. Najpierw przez 5 godz. nie było w spamie nic , później w ciągu kilku minut wyskoczyły trzy majle z hasłami. Żadne nie odpowiada.

 101. Teraz, może Pani kliknąć na zresetuj hasło i automat wyśle Pani nowe do zmiany po podaniu loginu i hasła

 102. Wlasnie to zrobilam. Automat podaje mi nowe haslo do rubryki „haslo z majla” – wpisuje, potnizej wymyslam sobie nowe haslo – wpisuje, powtarzam. Nastepnie wpisuje po prawej stronie login i moje nowe haslo, klikam- i nic….czyli „The requested URL /panel/loguj was not found on this server”.

  Jest gdzieś błąd.

 103. Mnie się użytkownik nie tworzy. Może strona mnie nie lubi, pewnie ma jakieś powody… 😉

 104. Zrobiłem to właśnie kilka razy i nie miałem żadnych problemów, nie wiem co to, ale mogę Pani powiedzieć, że jak teraz Pani spróbuje to będzie Pani zalogowana … ale nie wiem nie będzie Pani znała swojego hasła nowego? Proszę się nie stresować będziemy pomagać ja już na dziś pomału kończę ale na pewno o Pani nie zapomnę więc proszę wybaczyć i proszę o odrobinę cierpliwości 🙂

 105. Dzisiaj sobie daruje, robota czeka:) Jutro sprobuje.

 106. Mejl do Pana wyszedł widze jakiś strasznie dziwny adres 🙂

 107. na szkolenawigat jest napisane: „Do zarejestrowania użytkownika potrzebny jest adres e-mail oraz indywidualny login”, a gdy usiłowałem się zarejestrować zażądało 🙂 hasła do emaila – ???

  Można prosić o wyjaśnienie – bo ja średnio kumaty jestem.

 108. „Wprowadz haslo z majla:” hasło które zostało wysłane na majla

 109. Jeszcze raz dziękuję. Wszystko działa tipes topes! Zanurzam się w lekturze…. 🙂

 110. Owszem. I nie tylko francuskich. U mnie wywalało newsletter HLI, albo Muzeum Historii Polski. Wiadomości potrzebne, ale ideowo obojętne rzadko trafiają mi do spamu.

 111. Może mi Pan ewentualnie przysłać to hasło do zmiany „ręcznie” na tamten adres? Bo inaczej już go chyba nie dostanę…

  Przy okazji może wyjdzie jakieś Delivery Error z moją skrzynką lub nie.

 112. U mnie polskich nie wyrzuca, chyba ze jakies o viagrze, raz na sto lat. Tylko te francuskie, pewnie ze wzgledu na lokalizacje.

 113. Mnie się udało zalogować.

  Ale już ani dzisiaj, ani jutro nie mam czasu zajmować się tą nową zabawką.

 114. Bardzo mi się podoba końcówka dzisiejszego tekstu Gabriela.  Że mianowicie nie będzie dyskusji x tzw innymi środowiskami.

  Z moim bagażem takich prób, zapewniam że to jedyne słuszne postawienie sprawy.

  Nie mamy tyle czasu i sił by je marnować na głupców. ..lub ludzi wrogich i wiedzacych dobrze czego bronią.

  Róbmy swoje,  jak śpiewał. ..

  .

 115. Dziękuje 🙂 mądra decyzja za tydzień użytkownicy wszystkie „dziury” znajdą i będzie Pan miał zero problemów i 100% pomocy 🙂

 116. PS. W nawiązaniu do poprzedniej mojej uwagi z poprzedniej notki o człowiekach, –  „Gabrielowe” woły są na maturze  rozszerzonej z historii – link do źródła: http://fakty.interia.pl/raporty/raport-matura-2017/arkusze/news-matura-2017-historia-poziom-rozszerzony-arkusz-i-odpowiedzi,nId,2393836

  Zadanie 8.

  Przykładowa odpowiedź cyt: „Z wykresu widać, że od końca XV w głównymi towarami eksportowymi Polski były produkty rolne (zboże, woły). Znacząco spadł natomiast wywóz towarów przemysłowych”

 117. Ten blog nawet powinien normalnie funkcjonować, ale nie zaszkodzi dodać przycisk (zakładkę) z linkiem na Nawigatorach i tu w odwrotnym kierunku czyli do Nawigatorów.

 118. Mnie się wygląd nie podoba a komunikacja z użytkownikiem jest prosta jak przysłowiowa „budowa cepa”. Żadnych problemów z zakładaniem konta i logowaniem.
  Edytor komentarzy to CKEditor czyli pewnie będzie to również edytor notek. Jak dużo w nim można poutykać treści ? Salon24 też tego używał a i tak ograniczali go na czerwonych/zielonych/niebieskich. Obrazek/Nik jest obsługiwany na SZKOLANAWIGATOROW.pl jak tutaj ?

 119. Gabriel mnie może zastrzelić ale jeśli chodzi o jakieś Pana traumy z dzieciństwa to mnie to nie interesuje…

 120. Powiem tak ; na początku roku, kiedy matka z ojcem zaorali dziecko – S24,  tu się zrobił taki ruch że celowo przesiadłem się na autobus,aby w spokoju w drodze do pracy przeczytać notkę Gospodarza i komenty z dnia poprzedniego. Czasem wieczorem miałem jeszcze chwilę aby zajrzeć tu ponownie. Jak będzie teraz?!  Tematów i projektów przybywa, granaty do szamba wrzucane są już całymi garściami. Robi się coraz ciekawiej. Historia tworzy się na moich oczach. Nie sądziłem że doczekam. Jak tak dalej pójdzie, to chyba zmienię pracę bo czasu braknie żeby to wszystko ogarnąć :).  Trzymam kciuki oczywiście i pozdrawiam ekipę.

  Powoli dojrzewam do podzielenia się wieloletnimi obserwacjami zmian jakie zachodzą w Hiszpanii. Być może nowe miejsce na to pozwoli. Wygląda na to że nie jesteśmy jedyną klatką z pingwinami..

  Cel jest ten sam, zmieniają się czasem metody.

 121. OT

  Magdalena Żuk miała być pacjentką poradni psychiatrycznej w miejscowości Sieniawka – podała wp.pl. Śledczy nie potwierdzają tych informacji, jednak wiadomo, że wystąpili w wnioskiem o zabezpieczenie wszelkiej dokumentacji medycznej.

 122. Mam tylko nadzieje, ze Youtube nie zaczna francuscy lewacy cenzurowac, bo tylko tam moge teraz zapoznac sie z konferencjami pani Marion Sigaut, ktora robi ruch w sprawie slynnych „praw seksualnych” i „standardow edukacji seksualnej dla europy”,  opracowanych przez kilku dewiantow, zatwierdzonych przez ONZ i WHO, przyjetych przez wiele panstw i narzuconych w szkolach. Rodzice wlasciwie nie maja o niczym pojecia. Zapoznaje sie dokladnie z dokumentacja, z racji tego ze corka ma wlasnie w szkole przewidziane takie lekcje. Powiem tylko tak: rodzina i dzieci zostaly skazane na zaglade.

  Pani Marion, jako historyk, napisala tez pare ciekawych ksiazek, i wyglasza  konferencje, np. na temat Oslepienia, Voltaire’a, Wandei, rewolucji. Albo rozprawia sie z zafalszowana totalnie Wikipedia (na przykladzie hasla na swoj temat).  Kto po francusku mowi, goraco polecam.

 123. Wszystko jest tsk przedstawiane. ..to nowość. .W ostatnich latach.

  Na przestrzeni około 5 lat bardzo, e tum kietunku6, zmodyfikowano używane przeze mnue hasła.  Nie tylko Wiki..

  .

  To jedt konsekwentne. ..

  W obszarze mojego Zagłębia Dąbrowskiego  śledzę też blogi, środowiska klubowe itp..

  .

  Dokładnie modyfikowana interpretacja historii naszej

  .

 124. No, YT chyba nie tak łatwo ocenzurować. A skoro macie panią Marion, to – jest nadzieja 🙂

 125. Ja się chyba jeszcze tutaj nie pochwaliłam, że udało mi się zalogować na blogowisku?

  Dla parasolnikova piosenka w podziękowaniu. I serdeczne życzenia dalszej owocnej pracy.

  https://youtu.be/TnizKvIaWnQ 2:57 Viktor Sodoma Jezek se ma.

 126. a coz to za nazwisko?

 127. Też się zdziwiłam. Kiedy przed laty puszczano ją co chwila w radio, to zapowiadano: Jeżek że ma, śpiewa wiktorsodoma. Tak jak fafkulce kupowane przez KOSSBOR i jej koleżanki, piosenka o wsinondalu śpiewana przeze mnie.

  Powinnam chyba raczej dać Helenke, ale już przepadło.

 128. Czyli skoro się wyje…ło, to postanowili się konsekwentnie trzymać wersji, że zwariowała. W Wiadomościach TVP1, podali dzisiaj, że „nie stwierdzono na jej ciele żadnych obrażeń zewnętrznych”. Nawet w dobrej wierze tak szarpana i siłą przywiazywana do łóżka, była chyba że stali tytanowe, że żadnych obrażeń zewnętrznych nie było. Chyba nawet tych od których umarła.

  A w końcu ten cały Marcus jest synkiem gazownianego? Tak go kryją i skamla nad nim, że się biedaczek stresuje hejtem złych internautów, że pewnie tak. Swojego bronią.

  Ciekawe kiedy zaczną mówić, że Markus jest atakowany z przyczyn antysemickich. Ja obstawiam, że najpóźniej pod koniec tego tygodnia. Chyba, że internauci odpuszcza i sprawa zacznie się rozlazić.

 129. A ja dla odmiany lubię swoje traumy i te obecne i te z dzieciństwa. A na starość to pragnę się dorobić takiej VALSER-owej. A i nie lubię jak ktokolwiek do mnie strzela.
  No i przecież nie wszyscy musimy korzystać ze szkolynawigatorow.pl tu też jest fajnie ! Dizajn znany nie trzeba zakładać konta, zadawać pytań, chwalić autora za wkład i zaangażowanie. Same plusy.

 130. Pani Rozalio, na jednym z filmow z monitoringu widac, jak jeden z tych ludzi wbiega w ostatniej chwili i ja „obezwladnia”, i to bardzo konkretnie, tak, ze sam potem dyszy i ociera sobie pare razy twarz. Potem ja wynosza juz tylko bezwladna za cztery konczyny. Dlaczego ani prokuratura, ani policja nie komentuja tego filmiku, na ktorym ewidentnie widac, ze dziewczyna zwyczajnie jest osaczona, chce uciec. Ja tam w ogole agresji ani szalenstwa nie widze, a wszyscy to grzeja..

 131. Tekst mówiony jest inny niż pisany. Stąd piosenka o Jerzym Gondolu znad Wisły, oraz pieśni w wykonaniu „Chururuchu”.

 132. I link do debaty u Gadowskiego:

  https://youtu.be/HcLiC0Zj-Ck?t=807

 133. Dzisiaj przypada 360 rocznica męczeńskiej śmierci św. Andrzeja Boboli. 

  Pięknie zauważone! Pozdrawiam z odpustu parafialnego 😀

 134. Oczywiście. I do tego znaną narkomanką, a jak dostawała szału to pielęgniarze płakali taka była groźna.

 135. Jasne. Nie ma przymusu. Był salon i był coryllus i wszyscy sobie radzili. Teraz też tak może być.

 136. Powodzenia. Szczęść Boże.

  I valserowi cheers za Bytom (kto to powiedział: Everybody has a plan until they get punched in the mouth).

 137. Nie ma agresji, nie ma szaleństwa. Widać strach i wolę walki. To nie była nastolatka. Dwadzieścia siedem, lat to się ma pewne doświadczenie życiowe, a ten jej sport czy pasja, taniec na rurze, jednak wymaga bardzo dużej siły w rękach i nogach oraz gibkości. No i odwagi, bo pewnie czasem można z tej rury zlecieć na twarz.

  Ona na tym filmie dosłownie walczy o życie, ją pięciu? facetów osaczało. W desperacji, któryś chce jej związać ręce sznurkiem od żaluzji.

  Potem w Polsce jakiś dureń pokazał taki sznurek, mówiąc że się na takim sznurku chciała wieszać. No żesz… Chcą idiotów z ludzi robić. Ale widać wyraźnie że, jak mawia Paris, Kurwizja podtrzymuje kłamliwe wątki. Być może nieco w innym stylu.

  Np. dzisiaj jakiś „ekspert” powiedział, że ona była „zaburzona”. A przyczyną tego może być

  1. Dawna choroba psychiczna

  2. Środki psychoaktywne, dopalacze.

  3. Atak nowej choroby.

  4. Uraz mózgu.

  I wymienia to jednym tchem, a na obrazku to piszą. Przecież tylko żeby widzów skołowac. Poza tym odniosłam wrażenie, że osoby wypowiadające się o tej sprawie na konferencji prasowej, albo są zażenowane, albo mocno wystraszone. Zwłaszcza kobieta.

 138. Rejestracja poszła jak z płatka, pocztę mam na tlenie i link z hasłem trafił normalnie do skrzynki. Tlen górą. Czy jest możliwe dodanie opcji podglądu komentarza przed wysłaniem? W pierwszym ruchu w panelu użytkownika zablokowałem coryllusa ale jakoś dałem radę przestawić. Użyszkodnik mi wyszedł 😉

 139. @ Gabriel

  Mnie podoba się szczególnie to, że

  że nie będziemy prowadzić polemik z innymi środowiskami. 

  Jestem absolutnie ZA.

 140. Ojej, to dobrze, bo ja jestem opóźniona technologicznie.

 141. No popatrz – to myślimy tak samo.

 142. Pomysl z blogowiskiem uwazam za bardzo dobry. Miejmy nadzieje ze wszystko ladnie wypali i sie przyjmie. To wazne bo wszystkim pomyslom naszego gospodarza potrzebna jest ekspansja i rozwoj. Arcywazne tematy sa poruszane.

 143. wreszcie ktos w Polsce stawia na elitarnosc.

  nowe rozdanie w dniu sw. Andrzeja Boboli!

  to on, objawiajac sie zatroskanemu o szkole Jezuicie (miala byc skasowana) wyrzekl slowa jasno Polsce wyznaczajace kierunek, ale kompletnie zapoznanne:

  „Dlaczego szukacie pomocy tam skad ona nie przyjdzie? Przeciez ja wam moge pomoc!”

  jesli pomoc, to tylko z gory, reszta to …zludzenie.

 144. Spokojnie. Znam ten cały Gmail od kiedy to była wewnętrzna poczta firmy, a ci z zewnątrz dostawali zaproszenia, gdy mieli co do powiedzenia —>>> tak jak teraz tutaj… u Coryllusa. Ludzie nie chcą automatycznie generowanych newsów, więc specjalny soft (który współtworzyłem) je wycina. Tak ma być.

  Jeśli chcesz maszynowo generowane mailingi, to musisz (sorry; taka jest sieć) te pożądane odblokować. Ręcznie. To trwa JEDNĄ SEKUNDĘ. Jeden raz wystarczy. Dokładnie po to napisałem powyższy komentarz, by nie włazić do spamu i tam kopiować hasło, tylko by odblokować forum Coryllusa. Taki jest net, amen. Nie będzie odmienny nigdy. Zapamiętać i stosować się. I jeszcze jedno.

  Nie ma możliwości, by się na tę procedurę uskarżać.

 145. Nie. Nic tu nie jest 'ciekawe’. Te maile były generowane maszynowo i lądowały w spamie, jeśli ich użytkownik RAZ nie odblokował. Ile razy to można tłumaczyć?

 146. Mnie sie wszystko podoba co Gospodarz robi… WSZYSTKO !!!… i  Valser… i reszta zespolu tez… nie mam  ZADNYCH ale to  ZADNYCH  zastrzezen…

  … tak, Pani Marylko, to bedzie ZALETA tego portalu, ze  DZIADY  od Sakiewicza, Jankego czy polskojezyczni beda mieli tu  ZERO  WSTEPU… tu nie bedzie rozmow z innymi srodowiskami – bo, to kompletna strata czasu… sil… i zdrowia…

  … niech nasza mowa bedzie tak-tak i nie-nie… ZERO sciemy… ZERO kompromisow… ZERO  relatywizacji !!!… prawda i tylko prawda bedzie gwarantem powodzenia tego projektu… tego nowego portalu !!!

  Ciesze sie, ze nie bedzie tu tepych i odpornych na to co sie dzieje „politykuf”… czy innych „altorytetuf”…  sam pomysl aby w glownej mierze platforme wymiany wiedzy, pogladow, mysli tworzyli autorzy piszacy do kwartalnika SN jest w mojej opinii prawie, ze wystarczajacy… zeby tylko te wiedze Pan Bog dozwolil ogarnac przez czytelnikow – to juz bedzie piekna sprawa… to wcale nie musi byc portal z duza iloscia blogerow… preferowalabym  juz sprawdzonych i znanych…

  … ale zdecyduje Gospodarz.

 147. Sentymentalnie. Piosenka sprzed lat.

  https://youtu.be/uW4atjE-Nf4 2:57 Jerzy Połomski Kiedy znów zakwitną białe bzy.

  U mnie przed blokiem kwitną fioletowe. I jeszcze raz. Bardzo się cieszę. Ale to miejsce jest strasznie fajne. Papa

 148. To miejsce TU jest fajne. Tu można pogadać o wszystkim.

 149. Piszmy indywidualnie do Google (właściciel Youtube) co chcemy oglądać. Te maile są czytane. Nawet, jeśli „kręgi” uprawiają czy narzucają „kierunki polityki” to firma będzie działała przede wszystkim dla ludzi, a nie dla grup nacisku. Nie zablokują więc, a mogą (gwarancji zapewnić nie mogę) pomóc, mogą podbić wyszukiwalność tego, czego poszukujemy, dając o tym firmie znać. Trochę współpracy, poproszę.

 150. Oni są… wybudzeni. To dobra wiadomość. Dzięki za linka.

 151. Zaraz na poczatku jak sprawe te naswietlil Gospodarz… bo cala presstytucja  merdialna „naszystuf” wymownie milczala… podobnie jak w przypadku „Unsound’u” w Krakowie… bodajze 2-3 dni jak sprawe zaczal grzac kwadratowy leb zwany „detektywem”… i oczywiscie „nasi”… juz wtedy ktos przytomny napisal w komentarzach, ze sledztwo prokuratorskie nalezy odebrac z prokuratury w Jeleniej Gorze… bo „ukreca sprawie leb i zamiota pod dywan”… jak to mialo miejsce w przypadku sledztwa z ta Kaczorowska, co to powiesila sie w Karpaczu… sledztwo ponoc zostalo umorzone… ze prokuratura jeleniogorska jest w ten proceder uwiklana i nie ma mowy o jakims rzetelnym sledztwie !!!

  Internauci nie odpuszcza… sprawa jest tak ewidentna i czytelna, ze zadne pierdy „naszystuf” tu nic nie zmienia… sledztwo w INTERNECIE zostalo juz przeprowadzone… dowodow jest mnostwo…  ciagle wyplywaja nowe niesamowite informacje, ktorych ludzie nie wysysaja sobie z palca.

 152. Nic nie zrozumiales. Wlasnie dlatego to dziwne, ze i wiadomosci ze strony  Liberté politique, i „Une minute avec Marie”, a takze „We are prolifers” otrzymywalam normalnie na maila, a dzisiaj przez przypadek z powodu nowego logowania sie na blogowisko zajrzalam do spamu i cala masa wiadomosci z tamtych stron tam wlasnie byla wyrzucona.

 153. Tak, tez zwrocilam uwage ne dziwne zachowanie pani prokurator. Bardzo nerwowa.

 154. Caly narod mial serwowane „sledztwo smolenskie”… czego nie bylo przez te 7 nieszczesnych lat… komisja Anodiny… potem Millera… ze strony Sakiewicza – oszusta smolenskiego… byly filmy, makiety, komisje z „fachofcamy” zagranicznymi… wizualizacje z „PowerPoint’a”… Gmyz do Rosji jezdzil sprawdzac trotylowe wybuchy… a te wszystkie dziunie Lichocka, Gojska, Gargas, Stankiewicz i reszta tej „pisowskiej swoloczy” jak sie codziennie zapluwala na portalu niezaleznym od rozumu…

  … a teraz mamy powtorke z tego co bylo w Egipcie… Gadowski „rambo z Balkan” debate organizuje… czekac tylko jak komisje specjalna zwolaja…albo Gmyza z Berlina sciagna aby im dopomogl… i Kurwizja nie tylko podrzymuje te klamliwe watki… Kurwizja doklada sie do tworzenia tej „narodowej sciemy”… i miliony Polakow to widzi golym okiem…

  … jedna zaklamana BANDA… tylko im podwyzszonych oplat z abonamentu potrzeba kolo czego chodzi i zabiega ta cala hipokrytka Lichocka !!!

  To samo robia ze sledztwem tej calej biednej Magdy… co zrobili wczesniej ze Smolenskiem… to ciagle ta SAMA  banda zaklamancow… identyczna !!!

  Oni wszyscy KLAMIA… w zywe oczy !!!

 155. Ja tez chwilowo zostane tu na blogu… dzis bardzo sie ciesze… ale kolejna zmiana jestem troche pogubiona.  Mnie podobnie jak Pania po prostu czeste zmiany tzw. nowoczesnosc strasznie wytraca z rownowagi… we Francji „na chama” wprowadzaja cyfryzacje wszystkiego… bronie sie przed tym rekami i nogami…

  … przeniose sie na nowy poral, ale potrzebuje pare dni zeby sie oswoic.

 156. Ladnie…

  … wlasnie tak: „jesli pomoc, to tylko z Gory, reszta to zludzenie”.

 157. Jeszcze w ramach konstruktywnej krytyki pozwolę sobie zasugerować żeby na nowym blogu zmniejszyc czcionkę i użyć sans serif , np. Arial. Tak jak na tej stronie. Będzie łatwiej czytać.

 158. Ja ręki do strony nie przykładałem.

  Ja tylko pomagałem się zalogować.

 159. A dlaczego mailing, który przychodził normalnie do Odebranych, nagle zaczął wpadać do Spamu? Miałam tak w przypadku kilku nadawców.

 160. Gmail rozpoznaje generowane maszynowo maile i jeśli nie są otwierane, to może je uznać za spam.  To tylko maszyna. Czasem warto sprawdzić spam i pozarządzać ręcznie..

 161. Filtr można modyfikować, lub wyłączyć całkowicie https://c-command.com/spamsieve/help/turning-off-the-gmail-s

 162. Codziennie czyszczę.

 163. To co Pani przychodzi jako SPAM a nim nie jest należy zaznaczyć że to nie SPAM i następne z tego adresu już będzie wpuszczał normalnie.

 164. Ślicznie to Pani napisała.

 165. Niech Pani oznacza przy tym „To nie jest spam” dla niesłusznie odrzuconych wiadomości. Ten filtr jest, jakby to powiedzieć, demokratyczny.

 166. Ad bendix

  Wczoraj zgubiłem kilka kilogramów z powodu śmiechu (wiadoma strona). Dzięki za linka.

 167. Cieszę się że dostarczyłem dobrej rozrywki :-)))))))

 168. >  Nie będziemy sobie podnosić samooceny Arystotelesem, jak to czyni
  > Teologia Polityczna, bo na tych pogadankach wszyscy zasypiają, a ich
  > cel jest jeden przekonanie profanów, że tylko za pośrednictwem wybranych
  > mogą oni dojść do prawdy.

  10 na 10!

 169. Za Chiny ludowe nie moge sie zarejstrowac , a mialem wyslac komentarz do tekstu Pink Panther o Bachtinie i bulgarskich intelektualistach we Francji. Co robic, Panie parasolnikov, co robic ? Mam nadzieje, ze nie dostalem bana, bo i za co ?

 170. Czuje, ze nie zostalysmy przez panow do konca zrozumiane.

  Jeszcze raz wyluszczam: jestem uzytkownikiem gmaila od dawna, i dobrze wiem jak dziala. Te wszystkie informacje o spamie i nie spamie od dawna mam przyswojone.

  Wczoraj zwyczajnie mocno sie zdziwilam, ze wiadomosci od kilku nadawcow z Francji, ktore zawsze otrzymywalam normalnie, tym razem znalazly sie w czelusciach spamu. Nadmienie tylko, ze to co dzialo sie we Francji przed wyborami bylo apogeum, to dzialo sie na niespotykana dotad skale. (W porownaniu: propaganda probronkowa przed druga tura u nas to bylo naprawde male piwo). Strona Liberté politique (jedyna anty-Macron) zostala zablokowana na pare dni. To od nich maile znalazly sie u mnie nagle w spamie (co dokrylam wczoraj), chociaz we wczesniejszych miesiacach tak nie bylo.

  To, ze jest cenzura i ukrywanie francuskich stron pro-life to wiedzialam juz wczesniej bo od stycznia sie o tym mowilo, ale jednak nie spodziewalam sie ze aktualne informacje o podpisanej petycji pojda do spamu.

  Jakos powiazuje te fakty razem, mimo ze wszyscy tutaj tlumacza racjonalnie. Moze sie myle.

 171. Strona zrobiona świetnie – szybka, przejrzysta. Gratulacje, Parasol.

 172. Przepraszam, że nie zrozumiałem od razu. Zablokowanie jedynej antymacronowej witryny i wrzucanie do spamu treści istotnych dla społeczeństwa ale niepasujących władzy — to wszystko można nakręcić bez udziału firmy i jej przeglądarki, i takich usług jak Gmaila. To się nazywa atak na Google. Wielokrotnie przeprowadzano takowe — właśnie dlatego, bo firma cieszy się (słusznie) zaufaniem. Gangi deprecjonują usługi internetowe Gógla celowo, poniżają, oskarżają.

  Firma się broni, więc na razie gangsterzy nie odnoszą sukcesu na stałe. Podgryzają jednak regularnie. Liczą najwidoczniej na to, że kiedyś firma upadnie. Mają chrapkę na nasze dane osobowe, których (i tego nie mogą ścierpieć) przeglądarka i stojąca za nią firma nie udostępnia ani nie sprzedaje, tylko oględnie, na korzyść jej klientów, sama wykorzystuje.

  Musielibyśmy – a raczej powinniśmy – przenieść eurocentrum Google do Polski. Jeśli to się uda, to można już występować z EU, która przestanie być wtedy potrzebna. Gdy integracja Polaków i polskich biznesów, i pomnażanie stanu posiadania umożliwione będzie dzięki przyciągnięciu myślących uczciwie firm, to żadna polityczna czapka, pełna fagasów i agentów udających „wielkich integratorów” nikomu nie będzie już potrzebna. Tego się boją.

  Śmiertelnie się boją integracji narodowej wokoło cieszących się zaufaniem, a jednocześnie aktywnych gospodarczo, jednostek i grup. Fragment opisu takiego strachu socgangów jest zawarty w dzisiejszej notce C. To ten fragment, gdzie jest mowa o zniszczeniu rodziny i zatomizowaniu lokalnych społeczności. Te się dziś odbudowują dzięki internetowi. To zjawisko przeraża socgangi internacjomałów.

   

  Stąd też biorą się wściekłe ataki na Google i na darmowe, netowe usługi tej firmy.

 173. Redpill 08:11. Dzięki Ci za odpowiedź dla pani Marii i za dalsze wyjaśnienia, np. Jak tworzyć filtry.

 174. Skutecznie. To przecież ważne i wartościowe.

 175. Jest sposób na niezawodne powiadomienia o nowych wpisach na ulubionych blogach. Sprawdziłem i działa dla strony/witryny/bloga pani Marion. A robi się to tak.

  1.

  Zalogować się do Gmaila.

  2.

  Otworzyć https://blogger.com/

  3.

  Po LEWEJ w menu wybrać „reading list” lub podobnie, zgodnie z ustawionym językiem (u mnie j.ang.)

  4.

  Wybrać w menu po PRAWEJ punkt „ustawienia”

  5.

  Dodać (klikają w „ołówek” po prawej stronie) lubiany blog, np. http://marionsigaut.com

  6.

  Dwukrotnie potwierdzić. Gotowe!

  7.

  Odtąd wszystkie wpisy p. Marion widoczne będą we wspomnianej „reading list”.

  8.

  Podsumuję. Kto pisze bloga, tego możemy obserwować na własnej stronie głównej, którą sami zestawiamy, jak chcemy. Browser ustawiamy na skonfigurowaną przez siebie Stronę Główną i czytamy wiadomości, jakie sami wybraliśmy. I tylko takie.

 176. Minimalizm w plastyce to ogólnie zły pomysł czy jak kto woli artystyczne kapitulanctwo. Ze swej strony proponuję nie podążać drogą witryn tzw. organizacji pozarządowych, które celują w tej estetyce.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.