sty 052016
 

Zadzwonił tu dziś z rana Valser i opowiedział mi co takiego emituje niemiecka telewizja, którą można odbierać również w Szwajcarii. Otóż pokazują tam tego całego Bartosza z gazowni, który w hochdojczu oznajmia Niemcom, że Polska jest zdestabilizowana, a ludzie żyją w niepewności. Jest wyglansowany, czysty, za plecami ma wieżowce z centrum Warszawy, które nie płoną jeszcze na szczęście. I ten gość ma czelność mówić, że ludzie czują się niepewnie. Ja się czuje pewnie, prawie tak samo pewnie jak Tomasz Lis, co wychodzi na ulicę i wrzeszczy, albo jak Marek Siwiec, który podkreśla swoje zasługi w budowaniu demokracji w Polsce. Najlepsze zaś jest to, ze gazownia emituje do Niemiec komunikat następujący – komuniści wrócili do władzy. Komuniści! Przed którym obronić nas ma syn czerwonego trepa Lis oraz wymienieni działacze SLD. Dlaczego tak się dzieje i dlaczego oni mają nad nami tę przewagę? W krótkich słowach wyjaśniłem to Valserowi i teraz to powtórzę. Oto przez 25 lat gazownia pracowicie budowała swoje prywatne kontakty z zachodnimi mediami. Oto jedynymi znanymi w Europie polskimi dziennikarzami są Adam Michnik i jego koledzy. Czy ktokolwiek po naszej stronie pomyślał o tym by nawiązać kontakty z jakąś konserwatywną prasą gdzieś w świecie? Nie. A dlaczego nie? Bo tam są sami agenci, którzy marzą wyłącznie o tym, by współpracować z Putinem, ostoją prawdziwych wartości. Polska zaś tym ludziom nie jest do niczego potrzebna. To jest pewnie w jakimś tam stopniu prawda, ale uświadomienie sobie takiego ograniczenia nie zmienia niczego. Jeśli nie powstanie jakaś sieć mediów konserwatywnych, katolickich i prawicowych, w której Polska będzie odgrywać znaczącą rolę, oni zawsze będą nas kopać po dupie. „Nasi” zaś dziennikarze zawsze będą się tłumaczyć, że przegrali ponieważ naród zamiast ich poprzeć i wyjść na ulicę siedział w domach.
Polska polityka popełnia błędy na poziomie strategicznym. Ha, ha, ktoś powie zaraz, a co ty bałwanie możesz wiedzieć o poziomach strategicznych? Myślę, że wiem wszystko co akurat jest potrzebne do rzeczowej oceny sytuacji. Żaden prawicowy dziennikarz nie ma wstępu do zachodnich mediów. Nie ma bo jest faszystą z istoty. Niemcy pozwalają na druk Mein Kampf w dużych nakładach, a Polacy nadal są faszystami w ich oczach. Jedyne na co się zdobywają polscy dziennikarze i działacze to pisanie listów protestacyjnych. Może byście pojechali na Węgry, jak dwa lata temu? A może chociaż do Czech? Nie. Dlaczego nie? Bo Orban nie nadaje na tym samym paśmie, co „nasi”, nie woła „Polak Węgier dwa bratanki” i nie chce wspólnych śpiewów. On umawia się po cichu z Putinem. No, a jak to możliwe, że on się umawia i media w Niemczech już tak bardzo na niego nie krzyczą, a na nas tak? To chyba jasne, bo oni tam w Niemczech też są umówieni z Putinem. Niech sobie więc premier Węgier pofika, nic z tego powodu wielkiego się nie stanie.
No to jeszcze raz: z kim się umawia Polska? Z Cameronem rzecz jasna. Czy są gdzieś w pobliżu jacyś inni koledzy Camerona? Jasne, mieszkają w Pradze. Czy w związku z tą konkluzją ktokolwiek wpadł na pomysł, by urządzić jakieś spotkanie dziennikarzy polskich i czeskich? A gdzie tam. Nikt przecież nie gada po czesku i co to za spotkanie, gdzie tu splendor, gdzie zaszczyty, albo chociaż kawałek styropianu, na którym można by się wyspać. Ponoć Grzegorz Braun mówi po czesku…no tak, ale to faszysta, jak go wziąć ze sobą? Nie nada riebiata, nie nada….Gdzie więc wykazywać się czujnością i aktywnością? Na rynku wewnętrznym oczywiście, przed tymi ciemnymi Polaczkami, co nie rozumieją głębi strategicznych planów nowego rządu i jego ministrów obdarzonych arcypolską duszą. A jak Polaczki zaczną przysypiać trzeba rozerwać koszulę i pokazać blizny, ewentualnie napisać list do Newsweeka i podpisać się „reduta dobrego imienia”.
W tak zarysowanej sytuacji nie widzę szans na sukces bez silnego wsparcia z zewnątrz. To zaś jeśli jest ma swoje rachuby na widoku i nic ponad te rachuby się liczyć nie będzie.
Czy może da się jeszcze nawiązać kontakt z jakimiś innymi mediami? Tak, są jeszcze media ukraińskie. Oni tam mają niezły dym u siebie, może pogadaliby na wizji z Polakami. Chyba jednak nie? Czemu? Bo wiedzą, że ich pozycja, choć nieco niewygodna jest jednak lepsza i więcej interesów na Ukrainie mają zarówno Brytyjczycy jak i Amerykanie. Niemcy też je tam mają, więc Polska jako partner do rozmowy nie liczy się wcale.
Czy są jeszcze jakieś inne media, z którymi „polska prawica patriotyczna” mogłaby utworzyć wspólny front? Tak są, to media kościelne. Tylko kłopot jest taki, że te które się liczą na zachodzie są na stałe sprzęgnięte z gazownią, a te, które mają władzę realną i rzesze odbiorców napiętnowane są znamieniem antysemityzmu. A jakby tego było mało ojciec Tadeusz Rydzyk wkurzył się właśnie na Magierowskiego.
Co z występami polskich dziennikarzy prawicowych w innych niż polskie mediach? Nic. Nie ma ich tam. W telewizji Al Jazeera, w ustawce z Pomaską Polskę reprezentował młody Tyrmand. Ciekawe z czyjego polecenia?
Tak mniej więcej wyglądają kanały dystrybucji wiadomości o Polsce, prawdziwych wiadomości. To ile razy politycy PiS będą uspokajać Europę i mówić, że nic się nie dzieje, nie ma znaczenia. Bo oni są wprost przez zachodnie media oskarżeni. To, co nasi dziennikarze robią na własnym podwórku, także nie ma znaczenia, jest z istoty nieważne. Trzeba podjąć wysiłek i urządzić jakąś zmasowaną ofensywę. Tylko kto ma to zrobić? Przecież nic Cezary Gmyz w swojej czapce krakusce.
Nie wiem czy wszyscy zrozumieli o co mi chodzi? Może więc dam jakąś syntezę na koniec. Polskie media są po prostu niepoważne, nie rozumieją swojej misji. Dziennikarzom się zdaje, że jak wejdą do budynku przy Woronicza i zaczną wygłaszać te swoje kazania do chińskiego ludu przez zamknięty lufcik to sytuacja zelżeje. Nie, zaostrzy się dopiero wtedy. Jeśli nie będzie jakiegoś abordażu z przekazem prawdziwym do mediów zachodnich, to żadne pogadanki skierowane ku Polakom znaczenia mieć nie będą.
Pamiętam jak po 10 kwietnia nieładna, austriacka dziennikarka płakała relacjonując wypadki Smoleńskie. Ciekawe gdzie ona jest dzisiaj i co myśli? Może trzeba by się z nią skontaktować i pogadać? No, ale znów pytanie: czy ktokolwiek rozumie po co? Nie, bo celem nie jest sukces polityczny, a ustawienie się na pozycjach. Tymczasem tam, w Niemczech mówią już otwarcie o objęciu Warszawy nadzorem. I wywołuje to szydercze porównania do rozbiorów. A ja nie widzę powodu, dla którego mu tu mamy szydzić zamiast im pokazać wprost, za pomocą mediów, którymi już dziś dysponujemy, jak Polacy reagują na ten cały przekaz.
Najbardziej wkurza mnie w tym wszystkim dobry humor i dowcipkowanie dziennikarzy, wiem że tak już będzie do końca, jak tylko pousadzają te swoje tłuste dupy na właściwych stołkach. Nic się nie zmieni, a jak PiS zacznie słabnąć to oni zamienią się w krytyków władzy, obiektywnych rzecz jasna, prawdziwie demokratycznych.
Doszły mnie tu wczoraj wieści, że wiele osób nie wierzy w to iż PiS się utrzyma. Ja w to wierzę i nie sądzę, by jakakolwiek inna opcja wchodziła w grę. Pojawiła się jednak sugestia, że może powstać nowe. Nie wiadomo jeszcze co to za nowe, ale pierwszym jego śladem ma być obecność Grzegorza Schetyny w szeregach SW, nie w rzeczywistości rzecz jasna, ale w książce Igora Janke. Ja nie wiem czy to prawda, ale z blogerskiego obowiązku informowania opinii umieszczam tu tę sugestię. Ponoć sam mający arcypolską duszę minister optował za tym, by Schetyna znalazł się w tej książce. I teraz: mam nadzieję, że to nie jest prawda, że to jest zmyślenie, a Igor Janke umieścił w swojej publikacji bohaterskiego Schetynę, ponieważ pisał książkę szybko i mu się tak machnęło. Nie przyjmuję do wiadomości, że może być inaczej, albowiem owo „Inaczej” oznacza dla nas prawdziwą katastrofę. Kto ma uszy niechaj słucha…..

Zapraszam na stronę www.coryllus.pl, do sklepu FOTO MAG, do księgarni Tarabuk przy Marszałkowskiej 7 i do księgarni Przy Agorze, mieszczącej się przy ulicy o tej samej nazwie

  146 komentarzy do “O reorganizacji mediów i sieciach”

 1. Schetyna liczy barany, barany liczą na Schetynę 😉

 2. O Schetynie w SW mówił kiedyś B. Braun. Mówił też, że Schetyna został szybko złapany przez służby, a potem dostał paszport, żeby móc wyjechać do brata do Kanady. A co do mediów, to jest jeszcze jedna ciekawostka, że polonia np. w UK nie dorobiła się dotąd nawet jednej gazety, choć jest wielu działaczy i organizacji patriotycznych.

 3. Jest tam gazeta, ale słabo przędzie. To jest wada mentalna, oni nie chcą być Polakami, nawet jak się do Polski przyznają. I nie wiedzą co mieliby w tych gazetach pisać.

  Valser dzwonił przed chwilą. Zapomniał mi rano powiedzieć, że w tej telewizji niemieckiej wystąpił Igor Janke również i pani Janowska z TVP info i oni też wyrazili zaniepokojnie sytuacją w Polsce

 4. Schetyna roznosił przez krótki czas ulotki, jak wielu. Nic więcej. Rzuciłam ksiażką tak mocno że nie wiem gdzie lezy to ci nie podam strony… Jak będe mieć czas to poszukam, ale jeszcze bym musiała od nowa czytać.
  I jeszcze wtedy – na wszelki wypadek dorzucili Hubner jako też ulotkowiczkę. Czy ona nosiła czy to wymysł – tego nie wiem. Ksiazka była obstawianiem różnych opcji.

  M.Sz.

 5. Oni wcale tych relacji budować nie musieli, bo pamiętam iż przeczytałem, że po zdaniu matury rodzice zafundowali Adasiowi podróż po Europie i był w Maisons Laffitte u Giedroycia, w RWE rozmawiał z samym Nowakiem-Jeziorańskim. Zmiana warty i przekazanie pałeczki w sztafecie.

 6. PiS licząc na przejęcie władzy musiał liczyć się z nagonką zachodnich liberalnych mediów. Szczególnie po swoich doświadczeniach z lat 2005-2007 i z czasów kadencji prezydenta Kaczyńskiego (polskie Kartofle i inne). Mieli zatem czas aby zadbać o dobre stosunki z mediami zagranicznymi. No chyba, że nie spodziewali się zwycięstwa w wyborach parlamentarnych (są nieprzygotowani) albo mają na tyle mocne gwarancje sprawowania rządów, że „szczekanie” zachodnich mediów mają głęboko w d…e. No i ci „nasi” dziennikarze – Kraśko jakoś się nauczył wymawiać „r” ale Semka nie schudł nawet o 2 kilogramy i włosów dalej nie myje

 7. Nie przyjmuję do wiadomości, że może być inaczej, albowiem owo „Inaczej” oznacza dla nas prawdziwą katastrofę.

  Zobaczymy, czy z okupacji transparentnej przejda do wersji „kraft”. Dlatego wlasnie teraz nalezaloby emitowac w TV publicznej kilkudziesieciu sekundowe przypominajki o takie np. tresci: Warszawa 1942, srodmiejska kamienica, ktos gra Szopena. Nagle muzyke zaglusza tupot wojskowych buciorow, kilkudziesieciu niemieckich zolnierzy wbiega do kamienicy, na dziedziniec wjezdza kabriolet z oficerami, a po chwili widzimy Nimecow wlamujacych sie do mieszkania, w ktorym piekna, mloda Polka gra na fortepianie Poloneza As-dur. Ona gra tak, ze nawet nie zauwaza tych Niemcow, oficer zas nie przerywa jej dajac reka znak zolnierzom, by pozostali za jego plecami. Gdy dziewczyna konczy, oficer zwraca sie do niej uprzejmie, przedstawiajac sie nawet z nazwiska. Nazywa sie (tu mamy do wyboru kilka nazwisk ojcow dzisiejszych politykow niemieckich). Chwali dziewczyne za znakomita gre po czym daje znak zolnierzom i dziewczyna zostaje wyprowadzona na dziedziniec i rozstrzelana.

  Po tym pokazujemu notke historyczna zawierajaca syntetyczna informacje o tym jak Niemcy karali za granie Szopena. Podkreslam: Niemcy, nie nazisci, nie hitlerowcy. Niemcy.

  No, ale tego tez nikt nie zrobi…

 8. A w sklepach z polskimi produktami na półkach w UK -Polityka ,Newsweek…

 9. PiS powinien w mediach narodowych oprzeć się na uczelni toruńskiej. Na ulicę ludzi może wyprowadzić jedno – brak michi i nic innego.
  G. Braun mówił o układzie wrocławskim. Rosja zawsze będzie otrzymywała poważne oferty i od Imperium Brytyjskiego, USA, Chin, Niemiec.
  Niemcy widać że są porządnie wkurzeni „Jedwabnym Szlakiem”, dlatego uruchamiają swoją cała agenturę.
  Myślę, że czas najwyższy aby minister Waszczykowski rzucił hasło USA – chcemy kupić bombę atomowa. Zobaczymy co wtedy będzie się działo, jaki opinie, sygnały i wieści będą dochodziły.

  Media „prawicwe” w przeciwieństwie od tych „lewicowo-liberalnych” nie mają pojęcia (w głowach im się nie mieści), że odwracają się bieguny sojuszy geopolitycznych (lub udają durni, a to jeszcze gorzej). My wchodząc do Jedwabnego Szlaku – jesteśmy zarazem w NATO i UE, a zarazem w sojuszu z Chinami i Rosją z którymi wspólnie geopolityczni i może militarnie (siły specjalne) będziemy bronić tego szlaku i zapewnić jemu bezpieczeństwo. Bez tego żadnego Jedwabnego Szlaku nie będzie.
  Wszystko pozostałe i to co dzieje się obecnie w Niemczech w tym mediach (narzędzia realizacji ich polityki) jest wypadkową tego jedwabnego szlaku.

  USA jeżeli chcą abyśmy od nich kupili uzbrojenie, muszą wesprzeć Dudę w walnięciu Niemiec po kieszeń (wyprowadzanie grubych setek miliardów złotych rok w rok). Wiadomo, że na te zakupy nie mamy pieniędzy.
  Żadne wojska NATO w Polsce nam są nie potrzebne, ponieważ Jedwabny Szlak jest wymierzony faktycznie w Europie w Niemcy a globalnie w USA. Potrzebna jest nam Polska Armia – silna i bardzo dobrze uzbrojona, która będzie domagała się od USA broni jądrowej dla Polski. Na to muszą być pieniądze, a ich obecnie nie ma.

  Wojska amerykańskie (NATO) mają stać w Niemczech i przypominać im, że są niesuwerennym krajem i że Niemcy przegrały wojnę.

  Mam nadzieję, że celem wypowiedzi Waszczykowskiego jest tylko sądowanie reakcji, a nie wiara że te wojska mają być w Polsce i są potrzebne. Wtedy dopiero będziemy mieli związane ręce. 31 marca 1939 roku Polski Rząd i politycy uwierzyli w blef Premiera Imperium Brytyjskiego, jak to się skończyło – odczuwamy ciągle.
  Niemcy i USA przewidziały dla Polskę wojnę na Ukrainie, a w zasadzie konflikt rosyjsko-polski.
  PAD na pewno nie dopuści do konfliktu polsko-rosyjskiego.

  Podziały w Polsce będą własnie szły wokół Jedwabnego Szlaku: tych za i tych przeciw – w tym Ci rzekomo nasi co najpewniej brali kasiorę od amerykanów – przecież z reklam na portalach czy z tygodników po opłaceniu dziennikarzy nie da się utrzymać, zwłaszcza że tych reklam jest niczym kot na płakał. Kasa jednak skądś była.

  Coryllus ma wiele racji i znowu posypią się na jego głowę gromy.

  Też jestem spokojny o to, że PiS będzie dłużej rządził, niż się to wszystkim wydaje.
  Im szybciej Macierewicz otworzy zbiór zastrzeżony, tym lepiej dla PiS i nas i Polski.

  Swego czasu Kukliński będąc w Polsce mówił, o tym, że zna nazwiska agentów i dla Polaków będzie to szok. Jak znał je Kukliński (Jaruzelski nie miał dostępu do wszystkich tych nazwisk, które znała Moskwa i znał Kukliński), wiec zapewne zna je i Waszyngton.

  Dlatego min. ambasadorem w Polsce był Mull i wiceszef BND (akta Stasi).

 10. I teraz: mam nadzieję, że to nie jest prawda, że to jest zmyślenie, a Igor Janke umieścił w swojej publikacji bohaterskiego Schetynę, ponieważ pisał książkę szybko i mu się tak machnęło. Nie przyjmuję do wiadomości, że może być inaczej, albowiem owo „Inaczej” oznacza dla nas prawdziwą katastrofę.

  Ja wiem, że nadzieja jest w życiu potrzebna, ale jak można o niej pisać, gdy najczulszym punktem Igora jest ta właśnie TA książka, a knebel na salonie został nałożony, gdy padło zdanie, że będzie obszernie cytowana i poddawana analizie he he krytycznej…
  Tu można mieć jedynie złudzenia, a nadzieja to chyba zbyt wielkie słowo…

 11. Nie ma mediów prawicowych na zachodzie. Nie ma się z kim tam dogadywać (choć sądzę, że i z językami jest gorzej niż źle). Jedynymi zainteresowanymi Polską są media i ich lewackie zaplecze, które mają zlecone i opłacone zainstalowanie tu tego wszystkiego o czym najczęściej pisujemy na tym blogu. Oczywiście celem nr 1 jest likwidacja Kościoła i jego laikatu. Jeśli przypomnę skandale pedofilskie i homoseksualne dziennikarzy BBC, Timesa i innych „konserwatywnych” mediów to uwierzysz w to Coryllusie?
  Prawdziwie konserwatywny i prawicowy polityk/dziennikarz na zachód od Odry myśli tylko kategoriami interesu własnego kraju a ten każe mu wierzyć, że Putin jest ok i wiele z nim można ugrać. Nie dociera do niego, że PKB Rosji jest mniejsze od PKB Holandii i jedyne na co może liczyć to wysłanie swoich nadwyżek na kredyt, który będzie odzyskiwał jakieś 10 – 20 lat. Ale kredyty zabezpieczają rządy (u nas KUKE), które w tym celu zadłużają się w bankach, dalszy ciąg znamy z Baśni i tego bloga..
  Czy jest sposób na ten zakłamany przekaz? Jest! Róbmy swoje, piszmy swoje, bogaćmy się na swoim tak jak wbrew wszystkiemu Ty, Coryllusie, to robisz. Niech Niemcy przyjeżdżający na zakupy za Odrę zobaczą jak jest a dysonans poznawczy jest cenniejszy od najlepszej propagandy!

 12. Lubi Pan wysoki pulap, ale z wysoka nie zawsze widac istotne szczegoly.

  Ponizej link do rozmowy z Dejanem Luciciem z grudnia 2015 (niestety, nie po polsku, ale kto moze, niech slucha, bo w polskojezycznych mediach rozmow na takim pulapie nie ma).

  Panu zas jesli uda sie wylowic z wypowedzi Lucicia najwazniejsze kwestie, to swoje poglady bedzie Pan musial jednak skorygowac (i nie tylko Pan). Lucic mowi wyraznie m.in. o kolonizacji Rosji):

  https://www.youtube.com/watch?v=RS1WiPLJLiU

 13. Z tymi zaszłościami historycznymi mediów to jest znacznie dłuzsza historia.
  W latach 70-80 korespondent NYT w W-wie to był facet, który był synem człowieka, który razem z ojcem A.Michnika za II RP siedział w tym samym pierdlu i za to samo. I temu korespondentowi to po prostu tatuś powiedział do kogo ma pójść po prawdziwe informacje na temat tego co się w Polsce dzieje.
  Potem te kontakty zostały „tylko” rozszerzone.
  To nie jest kwestia ostatnich 25 lat, ale co najmniej 100.

 14. Jeżeli Niemcy uderzają w Polskę, to my musimy uderzyć w nich. Na dwóch poziomach, na poziomie gospodarczym, w interesy niemieckie, żeby zrozumieli, że jeżeli będą przeciwko Polsce walczyć to stracą więcej niż gdyby poszli na kompromis. A na poziomie informacyjnym trzeba przypomnieć, że Niemcy muszą znaleźć się pod kuratelą, ponieważ polityka imigracyjna kanclerz Merkel zagraża istnieniu Europy

  to mówił dzisiaj pan Targalski…

  Zwracam uwagę na słówko „trzeba”…dawno temu ktoś mi powiedział, że najczęściej używają go uczniowie, gdy nie wiedzą jak, albo gdy trzeba wynieść śmieci ale nie ma kto…

 15. w tych kilku zdaniach Janke nie powiedział nic co mogłoby jakoś zaszkodzić , wprost przeciwnie , bo zwrócenie uwagi na to ,że Niemcy są ostatnimi by dbać o polską demokrację jest jak najbardziej słuszne

 16. Były edytor Udo Ulfkotte, a former editor of one of Germany’s main daily publications, Frankfurter Allgemeine Zeitung Cytat:
  “I was bribed by billionaires, I was bribed by the Americans to report…not exactly the truth.”
  o czym my mówimy? wiekszość mediów jest kontrolowanych przez CIA i jej lokalne oddziały…:)
  Jeżeli ktos chce sie dowiedzieć o histori to mozna zacząć od Operation Mockingbird..
  a oto cyctat z raportu (senat USA) komisji senatora Franka Church’a:
  “The CIA currently maintains a network of several hundred foreign individuals around the world who provide intelligence for the CIA and at times attempt to influence opinion through the use of covert propaganda. These individuals provide the CIA with direct access to a large number of newspapers and periodicals, scores of press services and news agencies, radio and television stations, commercial book publishers, and other foreign media outlets.”

 17. Moskwa ma pecha.

  Mnie to akurat nie dziwi, skoro Putin finansuje m.in. te Marine Lepenowa we Francji.

 18. Dzisiaj rano w PR 1 Polskiego Radia produkował się Pan Waszczykowski szef MSZ, pewnie fachowiec ale do radia się nie nadaje. Czy szefostwo obecnego rządu nie rozumie , że do TV i Radia wysyła się ludzi wygadanych i medialnych. Myślę, że wiedzą tylko boją się, młodzi ludzie mogą wewnątrz partii zrobić szybką karierę i wymienić styropianowych kolegów, którzy zarządzają kasą partyjną; no i brak pozwolenia ze służb specjalnych. Bo gdzie takie konfitury będą mieć jeśli wylecą z partii i Sejmu. Więc skoro prezes nie powiedział, że trzeba kontaktować się z zachodnimi dziennikarzami, to się nie kontaktują. To jest tak jak z piekarzem spóźnił się z wypiekiem chleba o dwie godziny, ale za to dwa razy szybciej jechał więc się wyrównało.

 19. No i teraz wszystko jasne. On zdunklowal bloga w ramach walki z nierzetelnym dziennikarstwem i odnowa w mediach.

 20. Szanowny Panie Gabrielu, trzeba umieć usadowić dane zdarzenie do pozycji jego.

  Ten parch Bartosz z tego szmatławca krótko mówiąc jest pożytecznym idiotą albo agentem wpływu. Reszta hołoty natomiast trzęsie okrętem z dwóch powodów, żeby pokazać swoim obcym protektorem, że coś robi i żeby dali kasę na tą hucpę (Niemcy i Ruscy), drugi człon to agentura wpływu, która gra na zmęczenie społeczeństwa. I dlatego Pis poprzez reformę całej bezpieki i ze swoim protektorem powinien im dokręcić tak śrubę aż im gały na wiesz wyjdą.

  Ten powrót z komunizmem to typowe postawienie na głowie spraw, typowe dla żydo-komuny.

  Zainteresowanie Polską w mediach europejskich jest prawie zerowe. Giovanni, Hans czy John martwi się czy utrzyma pracę lub zarobki a nie czy jest tu demokracja itd.. Jest wyjątek, prasa specjalistyczna czyli gospodarcza.

  Co do dziennikarzy ze wszystkich stron, 98% to debile, jedynymi wartymi uwagi mediami są media O. Rydzyka. Poza tym szkoda pisać. Taki jest trynd w całym świecie. A w ramach ciekawostki w Stanach kto normalnie myśli to ma etykietę faszysty od żydo-komuny.

  Pomijając niemieckie szmatławce, warto poczytać co piszą fachowcy w IV Rzeszy (byłej). I oto oni piszą, że Pis jest popierany i to twardo przez US Army, przemysł i zbrojeniówkę z Ameryki i nie których krajów NATO, którym w niesmak jest sztama rusko-szwabska. I to jest dla nas przesrane (Niemców), żarty się skończyły i pola do negocjacji nie ma. (Deutsche Wirtschafts Nachrichten)

  Pan pisał, że grozi nam podział Francji, może. Moim zdaniem pierwszym kandydatem są Niemcy. Dowody: 1) fikają dalej i dostaną znowu 2-3 miliony arabów i wzbogacających kulturę niemiecką innych dzikusów, 2) co myślą landy na południu – najpopularniejsi politycy europejscy to Orban i Kaczyński.

 21. tak więc Panie Gabrielu jak ma Pan jakis kolegów w CIA to prosze zadzwonić…a kto wie może Braun czy ktoś w tym stylu znajdzie miejsce w TV polskiej i zagranicznej…:))

 22. ta pogawędka Schetyny to majaki złodzieja.

 23. Między Pekinem a Londynem potrzebny jest łącznik , którym ma byc Warszawa .

 24. Ogolnie to wyglada tak… wroclawskie schetyniatka juz sie zalegly w rzadzie. Tata i syn. Jeden weteran, a drugi fachowiec. Beda robic dym roznymi przedstawieniami z weteranem walki o wolnosc, a jego syn – ex bankier „zabezpieczy srodki” dla wolnej Polski.
  O zmianie ordynacji wyborczej, o zmianie konstytucji, podatkach, przepisach gospodarczych beda duzo mowic, ale nic nie zrobia. Wszystko przesloni „walka o wolnosc slowa i demokratyczne panstwo prawa”.
  Sprawy Smolenska tez nie rusza, bo sa za ciency i wiedza, ze wypadki chodza po ludziach.
  W ciagu niecalego stulecia czterech przywodcow (mniej lub bardziej) polskiego panstwa skonczylo zycie w nagly sposob. Narutowicz, Sikorski, Bierut, Kaczynski. Zamach, wypadek, nagla choroba i znowu wypadek. Ryzyko smierci wieksze niz na kopalni w jakims metanowym chodniku.

 25. Patrioci na strzelnice, kurwy na ulice 😉

 26. Schetyna to leszcz jak Siemoniak, to pawiany wystrugane przez bezpiekę z buraka, po gatce i ryjach widać jacy tytani intelektu.

 27. Jak jestem dekade w Szwajcarii to nikt mnie przez te lata nie pytal – „co tam sie w tej Polsce dzieje?”. Dopiero teraz. Jasne, ze ludzie sie nie interesuja Polska bardziej niz Czechami. Chodzi o to, ze w niemieckich mediach zaczeli grac o Polsce. Stad ludzie zaczynaja sie interesowac i pytac. Nie wiem jak to jest we Francji czy Anglii z ta popularnoscia Polski w mediach, natomiast w niemieckich mediach Polske graja codziennie na rowni z „problemem uchodzcow”.
  W Szwajcari spotykalem sie czesto z opinia, ze polska gospodarka ma sie dobrze i sie co rok rozwija. To sa slowa ludzi z Niemiec i Szwajcarii, ktorzy maja biznesy w Polsce i w Polsce zarabiaja. Stad taka opinia. Obawiam sie, ze jak PiS bedzie chcial „repolonizowac” media, banki – ogolnie polska produkcje i biznez to sa na kursie kolizyjnym z zagranicznymi biznesami, ktore sie nie zawahaja pojsc po oficjalnej, rzadowej linii w obronie swoich interesow w Polsce. To jest wszystko spacer po polu minowym.

 28. Znalazłam te nazwiska:

  str. 25 i następne – B. Labuda
  str. 83 i następne – G. Schetyna ( jeden z ważniejszych organizatorów siatki kolportażu – jak napisano )

  aha str. 17 – R. Dutkiewicz

  Oczywiście masa nazwisk – „cały Wrocław”.

 29. Oni sa z tego, co pani nazwala ukladem wroclawski,?
  To nie jest uklad. To agentura.
  Do agentury nie stosuje sie metod politycznych.

 30. Jeżeli chodzi o trzech ostatnich – zamilczę. Ale w przypadku pierwszego – znalazł się bogobojny i odważny człek…

 31. Czesław Bielecki, bo z Warszawy, napisał poradnik konspiratora. Reszta, jeśli nie miała kogoś w rodzinie robiącego w wojnę w konspiracji to zapewne popełniała kardynalne błędy, a wtedy materiał na wtykę pchał się w ręce organów.
  Jeśliby ktoś faktycznie robiłby to z głębokiego przekonania to nie znalazłby się we władzach począwszy od UW, AWS, poprzez PO a na PiSie skończywszy..
  Jeśli ktoś chce zobaczyć jak to wygląda w praktyce to niech zajrzy do wczorajszego posta Gospodarza i mojego komentarza nr 10, gdzie zamieściłem wg mnie wstrząsający filmik – republika kolesi. Kto nie koleś to ma się źle.

 32. Panie Gabrielu – wydaje mi się, że władza PiSowska opiera się na nieco innych sieciach, niż medialno-towarzyskie i że Pan w te sieci się zaplątał właśnie w momencie publikacji tekstu pod tytułem „Czy Mateusz Morawiecki stoi za zamachami we Francji”. Pan Morawiecki reprezentuje potężne siły inwestujące w patriotyczną agenturę w naszej części świata, a Polacy mają oczywiście wyznaczoną rolę lidera regionu, w związku z czym rekrutacja jest prowadzona także wśród polonii na Kresach. Proces konstruowania „międzymorza” przyspieszył w pamiętnym 2010 roku, a Pan Morawiecki był wtedy w odpowiednim miejscu i nadal się w nim znajduje. S24 również jest w ten projekt włączony, Igor Janke, a ściślej – Instytut Wolności – dostaje od p. Morawieckiego pieniądze, a także bierze czynny udział w rekrutacji agentury, poprzez projekt „Szkoła Przywództwa”.

 33. Wygląda ze Hubner to jakaś pomyłka – a jest Labuda.
  Nie mam czasu juz więcej tego czytać. Zapomniałam że to taka porywająca lektura. Choć mnie wtedy wkurzyła.

  .;)

 34. Ja tak nie nazywam. Przytoczyłam popularną bardzo nazwę. Zrozumiałą powszechnie.

  .

 35. Nie ma żadnego Międzymorza. To jest fikcja.

 36. Miedzymorze to idea , a idee mają to do siebie ,że o ile są poparte wiarą i pracą , to mogą sie urzeczywistnić .

 37. Łącznik to oni mają, więc chodzi o coś innego. Może chłopca do bicia?

 38. Fikcja, czy nie fikcja, ważne że może służyć do organizowania kadr.

 39. Widzę na salon24 że PANTHERA liczy na to, że ludzie SW sami coś napiszą. Ja bym radziła przeczytać TWIERDZĘ.
  Tam nie ma nic skłamanego, poza oczywiście budowaniem klimatu, hurrraaaa…
  Natomiast poza działaczami udzielającymi się w sieci, nikt juz się nie odezwie. Ci co milczą, nie chcą mieć z tym nic wspólnego. Więc tzw cała prawda czyli to co postuluje w sumie PANTHERA nie zaistnieje. To było rozproszone. Ludzie zdecydowali się pisać lub zdecydowali się odciąć.
  A Janke wybrał fragmenty „na szybko” pod rocznicę i „pod tezę „.
  I tyle.

  .

 40. Na moje oko we Francji wszyscy biorą i dają dupy za pół darmo, byle chętny się trafił.

 41. Szanowny Panie, kto się ludźmi przejmuje. Banków nie należy repolonizować ponieważ każdy bank jest bankrutem, jak Pan wie o czym mówię. Sektorowi bankowemu wystarczy powiedzieć, że są biznesem jak każdy inny a sami zabiorą manele.

  Ja Panu powiem te ujadanie szwabów jest piękne, widać ich nie moc. Jakby byli silni to sprawy pozałatwialiby po cichu. Niemcy nie mają żadnej projekcji militarnej. Nie sprawdzałem, ale to zrobię, porównam wielkość wojsk okupacyjnych i niemieckich.

  Co do Polski, wolność jest dobrem rzadkim i trzeba o nią co najmniej zabiegać.

 42. A ja myślę, że to bardzo jak teraz protestują. Wysłać policję, spisać dane wszystkich protestujących z KOD (dla ich bezpieczeństwa oczywiście) i mamy teren oczyszczony. Ujawnili się, zrobić zdjęcia itd. Jakaś subtelna prowokacja, i będzie spokój.
  P.S.
  Szkoda, że nie jestem szefem MSW.

 43. Międzymorze to takie okienko czasowe, czas na dozbrojenie, zrobienie porządków w Polsce a nie budowanie chińskiego muru.

  Polska ma teraz dużą szanse skorzystać z sytuacji. Narzekać tylko lub być hetmanem z buławą z tornistrze każdy potrafi. Kaczorek działa bo wie i jest po słowie z realną władzą z USA i NATO.

 44. Ja też wyrażam zaniepokojenie.

  PAD jeszcze nie podpisał ustawy medialnej.

  A Jacek Kurski nie jest prezesem TVP.

 45. Mają dobrą kryszę jak mówią ruscy. Ujadają szwabskie media, bo szwabom rwie się koryto w Europie centralnej. A jak siądzie eksport to bezrobocie 30%. Semka ma taki urok, rewolucjonista, Kraski dziadek się nie mył cały.

 46. Panie Geolog, najlepiej jakby Antek Macierewicz założył im kopię OPERACJI TRUST, sami durnie by się pozapisywali. Ale byłyby jaja i aj waj.

 47. Oj Panowie, przyczepiliście się tego Janke jak pijany płotu. Może ma dzieci i zonę. Jak go wywalą to może mu zostać tylko wojsko powietrzno-lądowe, czyli łopata.

 48. Jak chodzi o Dankę Hubner to pomiot ubecki z Leżajska (tato + dziadek), to taki lumpik wsiowo – miasteczkowy. Znam te kurewstwo, mój dziadek się z nich śmiał i mówił, że to nowa „elita” co pisze krowa przez g.

 49. To jest kompromitacja! O, tak – inelekt wprost niespotykany!

 50. Coryllusie, to zamieszanie jest początkiem katastrofy. Niemieckie media robią taką „Welle” nie bez powodu. Rząd w Warszawie, jakikolwiek by nie był, jest tylko instrumentem w rękach realnie rządzących. Taki Janke i inni „dziennikarze” również. Ci ludzie nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji, a ci którzy sobie sprawę zdają, nie są słyszalni. Rzeczywiście na dzień dzisiejszy nie ma przeciwwagi do niemieckiej machiny medialnej. Komunikacja jest sprawą najważniejszą i tę batalię przegrywamy z kretesem. Nie widzę żadnego realnego antidotum na teraz.

 51. na koniec tego materialu Janke mowi, ze jesli jakiekolwiek panstwo mialoby pouczac Polske w sprawach demokracji to niemcy sa na koncu listy takich panstw.
  Towarzysze funkcjonariusze z niemiec niezorientowani, nie wiedza, ze administratorzy Jankewego blogowiska skasowali dwa blogi (minimum) bez podania publicznie przyczyn. Ja bym zaczal ogladac telewizje jakby mu ktos zadal takie pytanie. Ale wtedy by sie okazalo, ze on sie ma jakas pilna sprawe i musi juz isc. I ze chetnie sie spotka nastepnym razem i odpowie na wszystkie nurtujace pytania.
  Tym nie mniej – wyglada na to, ze Igor Janke bedzie bral udzial w tym procesie „niszczenia pluralizmu i demokracji w mediach”. Nie ma sie co co bac o Jankego. On nie podzieli losow Tomasza Lisa. Kreci sie kolo PiSu i jego „naszosc” jest raczej nie do zakwestionowania. Napisal przeciez najlepsza i najpelniejsza ksiazke o Walczacej Solidarnosci. Takze, wlaimy glupa na przemian z robieniem innych w durnia.

 52. I caly czas maja… np. Kostek Gebert ! Wszedzie gdzie tylko mozliwe pluje jadem na Polske
  i Polakow! Reszta tej czerwonej, koszernej Polonii rozproszona… nie wychylaja sie!

  … co nieliczni sa „w cieniu”, nie chca sie za bardzo angazowac, moze boja sie, moze
  wstydza, ze… sa kapusiami i zawsze nimi beda!

  Francja dzis to absolutnie nie to samo, co czerwona Francja 50 czy 40 lat temu czy nawet
  30 lat temu… dzis to ISLAM… i oni z czerwonym, wykolejonym lewactwem szybko zrobia porzadek
  niech tylko zabraknie kasy… na zasilki!
  … a w iscie express’owym tempie nadchodzi ten… kataklizm!

 53. Można by to puszczać jako spot reklamowy o naszej historii w Chinach i Japonii

 54. Polska ma domagać się od kogokolwiek broni jądrowej? Nikt nam jej nie da ani nie sprzeda. Program nuklear sh ring to oszustwo polegające na tym że musieli byśmy płacić za coś czym faktycznie nie dysponujemy. Broń A mogłośny stworzyć sami ale parę lat temu ostatecznie pozbył im się wysoko wzbogaconego materiału roszczenialego. Wywieziono go do Rosji . Program ten sponsorowali amerykanie. Uważa ją bowiem że materiały te są bezpieczniejsze w Rosji niż w Polsce. To więcej mówi o tym kim dla nich jesteśmy niż cokolwiek innego. Podobno z oddanego materiału starczyło by na od kilkunastu do kilkudziesięciu ładunków zależnie od mocy głowicy. Można poszukać o tym w necie . Jak kogoś to bliżej zainteresuje.

 55. Gabriel

  Zawsze jest planowane „nowe” w kilku wariantach. W danym momencie realizuje się / dominuje jeden z nich.
  Inne są na zaś/ na wypadek / przydasie …
  Wrocław jest dla mnie wyjątkowo znakomitym przykładem wielowariantowości. Układ wrocławski – całkowicie zgodna współpraca włodarzy miasta z PO z ludźmi z PiS. Kto nie należy ten aspiruje, jak lubisz mawiać…
  Z historii SW założonej na wrocławskim Biskupinie, choć formalnie kilka miesięcy później to ogłoszono, wynika jasno że ludzie w latach 80 – tych poszli różnymi drogami, ale kombatanckie wspomnienia bardzo ich łączyły.

  I to jest dla mnie absolutny ewenement, że Kornel Morawiecki był konsekwentnie pomijany we wszystkich układankach, powstających przez te 25 lat. Oczywiście przegrał totalnie pierwsze wolne wybory w 91′. Pamiętam jego stylizację „chłopską” jak z „Wesela” Wyspiańskiego – w studio wyborczym w TV. Nie wprowadził do Sejmu nikogo – nie przekroczył progu wyborczego.
  I od tej pory nieustanny kandydat. Zawsze mający uzbierane przez wierną starą gwardię podpisy. Raz tylko Olszewski wystawił go na senatora poza Wrocławiem. Bez sukcesu. Potem juz zawsze sam.

  I teraz syn…? Słyszę te komentarze o agentach itd …
  Nie tego szukam.
  Czegoś mi tu brak.

  ESKA dała notkę ze liczy na… hmmm… audyt wykonany przez MM. Gdzie się podziewały pieniądze samorządów od czasu AWF. Tez jestem ciekawa, bo widziałam wtedy początki i emocje…

  .

 56. Gadki o repolonizacji sektora bankowego zaczal puszczac juz jakis czas temu ekspert ze SKOK – Szewczak, o repolonizacji mediow rowniez nadaja.
  Halasu jest duzo, a to znaczy, ze dziala i boli. Obawiam sie jednak, ze wejscie w droge ludziom bezwzglednym moze sie skonczyc tragicznie.

 57. Tez tak uwazam, ze PiS zdawal i nadal zdaje sobie z tego sprawe, ze… „diabel sie wscieknie”!
  We Francji nie ma zadnej propagandy przeciw „nowej wladzy” w Polsce. Po prostu jestesmy
  wielkim kondominium niemieckim… i tyle. Sytuacja w Niemczech jest fatalna i dlatego dzieje sie
  to co sie dzieje. Juz co bardziej nerwowi, zaczeli „strzelanie na huki” z merdiow, tym razem
  w Niemczech, bo ich agenturalne gowno wyborcze, tvn, polsat z jakala na czele nie moga
  jakos sprowokowac tych glupich Polaczkow zeby zaczeli sie tluc „za wolnosc nasza i wasza”
  z przewaga… na „wasza”!

  Slusznie czyni pan Waszczykowski zwracajac sie do komisarza unijnego i dopytujac:
  o sprecyzowanie – na pismie – o co jemu konkretnie chodzi, o podanie tych wszystkich razacych
  przykladow i naruszen oraz nazwisk tych wszystkich „zatroskanych dziennikarzy i publicystow” !

  Bravo Panie Ministrze Waszczykowski! Wszystkie zarzuty tu i teraz… i tylko na pismie!

  I bedziemy to wszystko bardzo dokladnie „monitorowac”… jak sytuacja bedzie sie rozwijac!
  Azeby nie czekac bezczynnie, „z zalozonymi rekami” dalej nalezy spokojnie robic swoje.

  Najwazniejsze sa oczywiscie media… chwilowo nalezy wspolpracowac wylacznie
  z TV Trwam, a na TVP publicznej jak najszybciej, wszelkimi dostepnymi srodkami prawnymi
  przywrocic propolski przekaz, do tego rzetelna informacja… „zero” manipulacji i spekulacji!

  Tak jak wspomnialam we Francji nic szczegolnego sie nie dzieje – z telewizora ida tylko gry,
  zabawy, najprzerozniejsze „show”… im glupsze tym zabawniejsze; prawdziwa informacje
  trzeba umiec „wylapac”… jak chociazby dzisiejsza, ze sa duze trudnosci z powolaniem
  nowego rzadu „koalicyjnego” w Hiszpanii… byla migawka telewizyjna o tym jak tocza sie
  te rozmowy – to 3 panow, starszy ok. 70-letni Rahoj, mocno zmeczony, 2 pozostalych – jeden
  koalicjant o aparycji „playboy’a” okolo 35-40 lat, drugi koalicjant w zblizonym wieku… w swetrze,
  dzinsach, wysokich „martensach”… wlosy zaczesane do gory, zwiazane w kitke… z kolczykiem
  w uchu! Po prostu rozpacz! Niewykluczone, ze Rahoj zrezygnuje… z tworzenia nowego rzadu!
  Do tego Katalonia szaleje mocno ze swoim „odcieciem sie” od Hiszpanii, a podobno Hiszpania
  zyje sprawami Real’u Madrid… bo Zidane zostal trenerem… francuska tv tez grzeje ten temat
  jako „patriotycznej dumy narodowej”. Odlot i paranoja… dom wariatow!

  No, jest jak jest… jestem przekonana, ze PAD, PBS, Pan Kaczynski, Ojciec Rydzyk, miliony
  Polakow i my tu – mysle, ze wszyscy na blogu – mamy swiadomosc tej „wystruganej” sytuacji,
  zdajemy sobie sprawe z powagi chwili i nie bedziemy ulegac tym wszystkim chorym szczuciom
  i podlym prowokacjom… bo to jest decie merdialne „zagrozenia”!

  Robmy swoje i badzmy przebiegli jak weze !!!

 58. Pojechał Pan Duda do Chin a kitajce puścili przeciek o chińskiej elektrowni atomowej dla Polski. Kilka dni później Macierewicz zapytał o rotacyjną obecność atomówek NATO. Widocznie nie mamy wyjścia i Chińczycy bardo nam chcą tę atomówkę wcisnąć. Chińczycy na spotkaniu 16+1 poprawili też PADa, że nie Bałtyk, a trójmorze będzie węzłem wieńczącym jedwabny szlak. Węzeł infrastruktury między Czarnym, Adriatyckim a Bałtykiem. Oferta jest klarowna. oferty budowy międzymorza przychodzą więc z dwóch stron. Która gorsza? Czy zachowanie Niemców mogło by być tak kretyńsko agresywne bez amerykańskiej zgody? Kto kupił TVN? Komu hołduje TV Republika. Do kogo mrugali nie raz dziennikarze Do Rzeszy? Czy TV republika spodziewała się, że Chińczycy zagrają ich własnym międzymorskim memem? Teoria amerykańskiej dywersji na tyłach wyjaśniłaby trochę z tych zdumiewających zaniechań prawicowej prasy . A przecież narzędzia do obrony mamy podane na tacy, to życiorysy i powiązania ludzi wołających o objęcie polski nadzorem. Przykład piewrszy z brzegu, Gunther Oettinger. Był komisarzem do spraw energetyki UE od lutego 2010 roku! Rok później, w maju, świat obiegło zdjęcie na którym politycy odkręcają kurek inaugurujący przepływ Nord Streamem. Na zdjęciu widać między innymi Angelę, Medwiediewa i Gunthera Oettingera. Poznaliśmy Gunthera gdy niedawno zaproponował objęcie Polski specjalnym nadzorem UE. Nomen omen niemiecki portal Onet podawał już w grudniu, że Niemcy na specjalnym posiedzeniu Bundestagu postanowili, że nie będą straszyć Polski, w obawie przed buntem Polaków, ale zastosują ,,strategię obejmowania”… Może załóżmy sobie, że prawicowe media służą do obezwładniania naszego działania, zamilczania i kanalizacji. Wypada więc zapomnieć o nich i ruszyć w media społecznościowe. Ze swojej strony proponuję takiego mema. 8 kwietnia 2010, Praga, podpisanie układu START (Obama – Medwiediew) , 9 kwietnia 2010, Medwiediew na miejscu i Angela z Telebimu kładą pierwszą Rurę pod Nord stream. 10 kwietnia 2010 Smoleńsk…

  Piszę to wszystko z sercem na dłoni, bo wiem że za taki rajd może mnie czekać wylot, ale trudno. Koło tego bloga się nie da przejść obojętnie.

 59. Coryllus ma rację nie ma Międzymorza. Przez 25 lat III RP stworzyła „międzymorze” w oparciu o Grupę Wyszegradzką i stanęło.
  UE warto przypomnieć, że zdobyczami oświecenia są: nazizm i marksizm. Niech powiedzą czym różni się republikanizm francuski od republikanizmu I RP czy republikanizmu amerykańskiego.

  Republikanizm francuski w skrócie polega na ścięciu królowi głowy i oderwaniu się od korzeni i odejściu od absolutyzmu. Republikanizm I RP był oparty na własności i wolności i personalizmie. Natomiast amerykański – wolność człowieka kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka, a religie są równe i są prywatną sprawą jednostki (indywidualizm w zasadzie nadbudowy).

  Dla Polski zdobycz oświecenia kończy się tym, że straciliśmy państwo: I RP oraz II RP.
  Stary jedwabny szlak nie był by zniszczony, gdyby nie napuszczanie Polski na Turcję, czyli oba kraje które czerpały gigantyczne zyski z pośrednictwa – zniszczony bezpośrednio przez Powstanie Chmielnickiego. Od rokoszu sandomierskiego odchodzenie od demokracji szlacheckiej na rzecz oligarchii magnackiej
  Dziś Turcję zastępuje Rosja i próby napuszczania Polski przez tzw. naszych od SALONU i antyniezaleznej, a zwłaszcza Anglosasów i Niemców – na Rosję.

  W obecnej wersji Czechy i Słowacja prezentują racje brytyjskie. A to że interesy amerykańskie, brytyjskie i niemieckie na Ukrainie są olbrzymie – proste, ponieważ Oni graniczą z Rosją.

  Dlatego międzymorze zawsze będzie fikcją.

  Dlatego nie dać się napuszczać na Rosję. Budować swoje państwo. Niech powiedzą towarzysze z solidarności i partii (WSW) dziś z PO, Nowoczesna, PSL, lewica michnikowa – dlaczego nie wybrano WARIANTU I opracowanego w KC – przekształcenia z zachowaniem przemysłu i szacowanego bezrobocia na poziomie 0,5 miliona.

  Wystąpić do amerykanów, niech pomogą – aby Niemcy (i UE) nie okradały Polski i aby sprzedali nam broń jądrowa.

  Jak myślicie, jak zareagują.

 60. Na „lopate” tez nie ma szans… nie zazdroszcze mu i Bognie… Pan Bog
  nie rychliwy, ale zawsze sprawiedliwy.

  Zobaczymy teraz kto sie „spotka” w merdiach z tym dwulicowym sprzedawczykiem „publizist”.

  On nigdy nie mial „charakteru”… wyjatkowo obly i falszywy typ!

 61. Podaje tutaj tlumaczenie wywiadu z Schawan i wapowiedzi Waszczykowskiego dla Bild’a, ktore zamiesicilam na Salonie:

  „Polski rzad poniesie kleske przez wewnetrzne problemy“

  Rzadzaca partia PiS rozbudowuje swoje wplywy: Po reformie Trybunalu Konstytucyjnego bedzie reformowana telewizja publiczna.
  Polski rzad posuwa oddemokratyzowanie naprzod, mowi polityk SPD Gesine Schwan. Jednak ten brutalny (doslownie rozjuszony) kurs przeciw wszystkim inaczej mayslacym prowadzi partia PiS rowniez w jej samych szeregach. Kleska jawi sie – wbrew wszystkim pozorom – jako zaprogramowana.

  heute.de Polski minister spraw zagranicznych Waszczykowski zarzadal wiecej solidarnosci od Niemiec. Jest to wezwanie uzasadnione?
  Gesine Schwan: Uwazam to wezwanie za nieuzasadnione. Polityka partii PiS jest zmiana demokracji, jest oddemokratyzowaniem, zeby umozliwic autorytarna zmiane, dotaczaca podzialu wladzy , niezaleznosci sedziow i mediow. Nie ma zadnego powodu, zeby Niemcy – przy tych wszyskich hipotekach z przeszlosci wobec Polski – akompaniowaly tej zmianie systemu solidarnie. Wrecz przeciwnie: Nauki z przeszlosci wskazuja, ze takie Im Gegenteil: Die Lehren aus der Vergangenheit sagen, dass eine solche narusuzenie demokracji jest niebezpieczne.

  heute.de: Zarzut wobec Niemiec brzmi, ze krytyka rzadu polskiego, rowniez w mediach, wzrosla w porownaniu z poprzednim rzadem w Polsce.
  Schwan: Partia PiS rozpoczela calkiem swiadomie zmiane systemu, jak furiat i bardzo szybko. To jest cos innego niz zmiana polityki w obrebie istniejacych instytucji i w obrebie panstwa prawa. Jako rzad PiS nie mozna z jednej strony dazyc do radykalnej zmiany systemu i sie potem dziwic, ze spotyka sie to z krytyka u demokratycznego sasiada.
  Heute.de: Jak Pani zdaniem powinny zareagowac Niemcy na ta zmiane systemu?
  Schwan: Niemcy jako narodowy niemiecki rzad nie powinny teraz wzmacniac swojej reakcji. Najlepiej bedzie, jesli Unia Europejska na to zareaguje. Pomimo tego mam w dalszym ciagu pelne zaufanie do polskiego spoleczenstwa, ze nie bedzie dlugo tolerowac tej – w scislym tego slowa znaczeniu – reakcyjnej polityki.
  Heute.de: Jaka motywacje ma nowy narodowo-konserwytywny rzad w Polsce dla tych zmian demokracji?
  Schwan: Partia PiS reprezentoala juz wczesniej stanowisko, zanim objela wladze, ktore teraz znowu silniej jest obecne: Koncentracja wladzy w obrebie klerykalno-autorytarnego panstwa. Wczesniej byla PiS w koalicji rzadzacej, teraz jest reprezentowana przez wlasna partie wszedzie. Ale uwazam, ze spoleczenstwo polskie w wiekszosci mysli inaczej, chce czegos innego. Partia PiS zwyciezyla przy niskiej frekwencji wyborczej, poniewaz poprzedni rzad w dwoch fazach zrobil wrazenie jakby mial byc zastapiony. Jednak reakcja polskiego spoleczenstwa miala wedlug mojej oceny nie miala za cel przebudowe panstwa, lecz uzyskanie obiecanych swiadczen socjalnych. A tego akurat PiS nie daje. Ponadto uwazam, ze rzad PiS-u poniesie kleske ze wzgledu na jego problemy wewnetrzne. Tak furiacko jak sie zachowuje wobec wszystkich inaczej myslacych, tak furiacko zachowuje sie Kaczynski rowniez wewnatrz. To nie utrzymuje sie dlugo – zwlaszcza, ze Polacy maja naprawde trening (sa wytrenowani) jesli chodzi o autokratyczne zachowania.

  Das Interview führte Elisabeth Schmidt. Wywiad prowadzila Elzbieta Schmidt
  04.01.2016

  ——————————————–
  Gazeta bulwarowa „BILD“:
  Czy Polacy maja fiola?

  Polski minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w wywiadzie dla Bild odrzucil krytyke Komisji EU dotyczaca ustawy o mediach
  My chcemy tylko uzdrowic nasze panstwo od kilku chorob, zeby moglo znowu wyzdrowiec, usprawiedliwial postepowanie swojego rzadu wobec mediow publicznych. Tam byl za czasow poprzedniego rzadu propagowany okreslony lewicowy projekt polityczny. Jakby swiat musial sie automatycznie poruszac wedlug marksistowskiego wzoru tylko w jednym kierunku – do nowej mieszanki z kultur i ras, swiata z rowerzysto i wegetarian, ktorzy tylko stawiaja na energie odnawialne i sa przeciw kazdej formie religii. To nie ma nic wspolnego z tradycyjnymi, polskimi wartosciami. Rzadzaca partia PiS stawia w przeciwienstwie do tego na to, co porusza wiekszosc Polakow: tradycja, swiadomosc historyczna, milosc ojczyzny, wiara w Boga, w normalne zycie rodzinne miedzy mezczyzna i kobieta.

 62. Streszczenie do zalinkowanego filmu dla ZDF pod dyskusja na salonie:

  Autor filmu Armin Coerper: W rozglosni radiowej odbywa sie debata, chyba drazliwa, bo pomimo danej zgody na filmowanie, nie mozemy filmowac. Posrod gosci jest K. Janowska, jeszcze wczoraj szefowa „TVP Kultury“. Janowska zlozyla wypowiedzenie, zeby uprzedzic jej wyrzucenie.

  Janowska: „Rowniez polityka kulturalna ma podlegac temu, co rzadzacy politycy nazywaja zmiana na dobre. Mamy wiec do czynienia z ideaologia. Wolnosc, ktory mielismy stracimy. Nie bedzie mozliwa do realizowania.

  Janke: To, co sie teraz dzieje jest tym, co jest praktykowane przy kazdej zmianie wladzy. Jak liberalna PO doszla do wladzy przed osmiu laty rowniez wymienila personel w mediach. Jesli mnie pan zapyta, jaki kraj moglby nam udzielic lekcji demokracji, to Niemcy sa ostantni na tej liscie.

  Autor filmu Armin Coerper: Jednak to co sie taraz dzieje to nie to samo, to nie tylko wymiana personelu, lecz zmiana wszystkich regul. Na krytyke z Brukselii zareagowal minister Waszczykowski dokladajac, ze dotychczas media propagowaly mieszanke z ras i kultur, rowerzytow i wegetarianow. To, ze akurat krytyka z Brukselii pochodzi od niemieckiego komisarza nie przyczynia sie do zazegnania konfliktu tutaj. Jakis komisarz, ktory nie zna sytuacji w kraju, ktory nie czytal dokumentow, bo one nawet jeszcze nie sa przetlumaczone, waraza w jakichs mediach swoje zaniepokojenie. Tak nie robi sie polityki.

 63. Ja nie oceniam kto kim byl, tylko w jaki sposob skonczyl. Statystycznie bycie przywodca w Polsce to jest zawod obarczony wysokim ryzykiem zejscia. Jesli do tego doliczyc ludzi wladzy na nizszych szczeblach, ktorzy potracili zycie w sposob gwaltowny, podejrzany i niewyjasniony to robi sie najbardziej ryzykowny zawod.

 64. Tak, ma Pan racje. Tu we Francji najwiekszym wrogiem jest Kosciol katolicki !!!
  To wlasnie dzis oglosil pajac Hollande… w rocznice „zamachu” na redakcje „Charlie Hebdo”,
  stwierdzajac, ze wszelkimi silami bedzie broniona najwieksza wartosc republiki francuskiej,
  a mianowicie „laicite”… czyli jeszcze przez rok z hakiem!

 65. Prezes Kaczynski wie co robi!

 66. Jeste tylko jedno miejsce idealnie spełniające warunek – między Czarnym, Adriatykiem i Bałtykiem. Nitra, dawna stolica Wielkich Moraw 🙂

 67. A do czego prowadza takie wypowiedzi jak Waszczakowskiego dla Bilda, to widac po tym jak wykorzytuja najnowsza jego wypowiedz niemieckie gazety. Np. Zeit Online:

  „Polska przestrzega przed „swiatem z rowerzytow i wegetarian“. Polski minister spraw zagranicznych broni kontrowersyjnej ustawy o mediach. Wyzwoli ona kraj od „chorob§, ktore nie maja nic wspolnego z tradycyjnami wartosciami poskimi.”

  Calosc chetnie przetlumacze i zamieszcze jako komentarz, jesli gospodarz nie bedzie mial nic przeciwko, bo juz wkleilam dwa obszerniejsze komentarze.

 68. Powiem Pani Paris, w Italii to samo. Tylko na południu został kręgosłup.

 69. Połowa moich znajomych ze Słowacji przeszła na buddyzm.

 70. To samo, jesli juz, w Niemczech.

 71. No widzisz, coś w tym jest…

 72. ten zestaw w materiale ZDF nie jest przypadkowy. Zdarzylo mi sie kilka razy udzielac wywiadu dla telewizji. Najpierw pytanka leca „na sucho”, a potem jeszcze raz, zeby plynnie wygladalo odpowiadanie – „na zywo przed kamera”. Takie akcje sie planuje, przygotowuje i aranzuje.
  Mnie to wyglada, ze Rachonie, Sakiewicze, Gadowskie nie maja szans nawet na 10 sekund prezentacji w RTL.

 73. To jest tylko nedzny parch… i kolejny zdemaskowany zdrajca Polski i Polakow! Nadepnelismy
  tylko szwabom „na odcisk”… stad taka jazda merdialna!

  Tak jest banki szwabskie maja placic podatki… i zlodziejskie francuskie markety tez!
  Tym bardziej, ze koszerni wlasciciele owych marketow… nie placa rowniez zadnych podatkow
  nawet we Francji, tylko gdzies w „rajach”!

  Franki nie beda sie przeciwko temu za mocno „burzyc”… bo i tak Francja nie ma z tego
  zadnych korzysci!

  … Viktora Orbana nie potepiaja za prowegierska polityke… tylko robia mu manifestacje
  poparcia… i zazdroszcza, ze nie maja takich mezow stanu jak Orban czy Pan Kaczynski!

  Pan Kaczynski jest we Francji od wielu lat… najbardziej znanym i powazanym polskim
  politykiem, darzonym szacunkiem i podziwem… chociazby za masakre w zamachu
  w Smolensku brata Lecha PP i jego malzonki!

 74. Waszczykowski wypowiedzial sie/wypowiada w miare jasno w mediach w Polsce. A w Niemczech np. udzielil wawiadu tabloidowi „Bild”, ktory opublikowano w poniedzialek i ktory dzisiaj przewija sie przez „Spiegla”, „Zeit” i radio, i wywiad ten byl calkowita klapa, ba kompromitacja. Czesc przetlumaczylam i wkleilam na salonie i tutaj. Nic nie wajasnil, nikogo nie przywolal do porzadku, a narobil jeszcze dodatkowego balaganu.

 75. Tak oni sa naprawde przerazeni. Mama mi wczoraj mowila przez skype’a, ze
  moj wujek, ktory ma niemiecka emeryture juz od pol roku otrzymuje przelewy
  z kilku- do kilkunastodniowym opoznieniem… i jest pewny, ze to w zwiazku
  z fatalna sytuacja w Niemczech.

  Nawet w zeszle wakacje mowil nam, ze Niemcy dzis to wyjatkowe „dziady”
  zyjace „na kredycie”!

  Tak jest, gdyby Makrela byla „sztywna” ekonomicznie to zalatwilaby sprawy
  „po cichu”, a ze jest „pusta jak beben” … to mamy to co mamy!

  Nie wolno absolutnie pekac… i trzeba walczyc o swoje, bo wolnosc nie
  jest dana raz na zawsze… tak pieknie o wolnosci mowil jeszcze za zycia
  nasz Jan Pawel II !

 76. Moze… ale nie musi. Trzeba sprobowac zawalczyc.

 77. Gebert i ta cała rodzinka to czeluście piekielne (kaci narodu polskiego) (OGPU, NKWD). Szkoda pisać.

  Ja ten burdelik zachodni obserwuje po giełdach i rynku obligacji, to jest czysta fikcja, może nie, fachowo piramida finansowa. FED i EBC chcą rozbujać inflację do hiperinflacji tylko się potwornie boją. W hiperinflacji przyjdą hiper wysokie stopy procentowe i całe sztuczne bogactwo wyparuje.

  I ja widzę co na amerykańskich portalach finansowych wypisują, a to nie są gołodupcy i amatorzy piramidalnych teorii spiskowych, tylko ludzie kuci na cztery łapy, np. „gas chamber” to rozwiązanie humanitarne.

 78. Jak się czyta o upadkach imperiów i cywilizacji to obecna sytuacja jest jak ulał. Nawet Francesco powołał jakiegoś genderowca na urząd. Ostatnim gongiem będzie bankructwo. I to nie jest nic strasznego. Tylko trzeba mieć kręgosłup moralny aby wstać i stanąć w prawdzie.

  Z Braunem to się często zgadzam i ma on mądre powiedzenie żebyśmy nie dali się pozabijać.

 79. Teraz po fakcie wiem, że przed ruszeniem zbrojnym następowała intensyfikacja zamierzeń niby gospodarczych i naukowych. Pod koniec lat osiemdziesiątych można było zauważyć bardzo ożywione zainteresowanie Polską przez USA, które pod koniec lat dziewięćdziesiątych nagle się skończyło i otworzyło się okno na Ukrainę, a póżniej na Gruzję, a później na byłe muzułmańskie republiki sowieckie Później w tym rejonie dochodziło do walk, które z różną intensywnością trwają do dzisiaj. Pamiętam sporo wolontariuszy z tzw Peace Corps, którzy na początku dwutysięcznego roku skończyli pobyt w Polsce i zaczęli jeździć na Ukrainę. Z tego widać, że trzeba minimum z dziesięć lat urabiania danego kraju, by uzyskać zmiany w pożądanym kierunku.

 80. Konstatuje, ze pan jest takim instrumentem… bo skad niby takie rzeczy pan wie?
  Tylko z autopsji!

  … pewny pan jest, ze przegrywamy… no i „my”… scislej kto? Ja czy pan???!

 81. Panom Mullinsowi, Gabrielowi i blogowiczom polecam:

  1) Nowe kłamstwa w miejsce starych. Komunistyczna strategia podstępu i dezinformacji –
  Anatolij Golicyn:

  2) Archiwum Mitrochina t.1 i 2;

  Inaczej się patrzy na rzeczywistość po przeczytaniu tego i lekkim uzupełnieniu.

 82. Święte słowa, Trzeba się trzymać Świętego Jana Pawła II i pasterzy takich jak O. Rydzyk.

  W szkołach szczególnie wyższych zrobić szeroką lustracje kadry i programów nauczania, bo profesorki deprawują młodych na potęgę (widzę i słyszę to w pracy).

  Za 5 lat lub szybciej z kalifatów niemieckich i francuskich będą do nas emigrować biali ludzie. Na dowód nad tym zastanawia się na starość Alain Besançon.

 83. Obecnie banki na zachodzie to nie są źródła potęgi. Rezerwa cząstkowa wynosi około 3%, czyli na normalny język pokrycie depozytów na żądanie wynosi 3%. Przykład, 100 klientów ma w banku depozyty po 1000 złotych. Tylko pierwszych 3 otrzyma swoje pieniądze. I ten wał jest nie do odkręcenia, dlatego tak kradną bez umiaru bo nie wiedzą kiedy to pieprznie ale zdają sobie sprawę, że szybko.

  Jednym słowem nie ma na co się łaszczyć.

  Po wszystkim trzeba wprowadzić drakońskie prawo karne i rozliczyć, jak nie to ruchawa w kraju na pewniaka.

  Szewczak z lekka pieprzy, choć ma trochę pojęcia.

 84. A propos Grzegorza Brauna i Czechów.

  Prezentacja filmu „Towarzysz Generał/ Soudruh general” w siedzibie czeskiego odpowiednika polskiego IPN (USTR) oraz dyskusja o filmie z udziałem G. Brauna. Rok 2013

  https://www.youtube.com/watch?v=i3XBoM8hF6s

  Filmový seminář Soudruh generál 02 05 2013
  Ústav pro studium totalitních režimů

 85. Pisząc „Kaczorek” , pokazujesz swoją wyższość ? Czy maskujesz kompleksy?

 86. Rzeczywiscie, kolo bloga Pana Gabriela nie da sie przejsc obojetnie. Codzienne wpisy autora
  czytam … w drugiej kolejnosci, bo w pierwszej… „krociutko” sie modle.
  Dla mnie najlepszy polski, niezalezny bloger !!!

  Dziwie sie, ze pan „zaklada, ze prawicowe media sluza do obezwladniania naszego dzialania,
  zamilczania, znikania i kanalizacji”.

  Ja od samego poczatku obserwowalam powstawanie tych zalosnych mediow prawicowych!
  Obserwowaly to miliony sluchaczy RM i telewidzow TV Trwam! Ja pamietam do dzis
  i nigdy tego nie zapomne jak Ojciec Rydzyk prosil aby obserwowac, interesowac sie
  i patrzec… i po owocach ich poznawac !!!

  I mial po 1000-kroc racje… we wszystkim !!! Te merdia byly i sa przeze mnie, moja rodzine
  bojkotowane od samego poczatku… i te merdia sprzedawczyka Sakiewicza sa do zaorania !!!

  Prawicowe media Sakiewicza, Do rzeczy, media Karnowskich, portal Jankesa… finansowane
  przez starego konfidenta i kapusia Solorza-Zaka i innych platfusianych zdrajcow… co to jest
  w ogole za belkot! Jacy tam sa dziennikarze, publicysci… nie wspomne o reputacji czy poziomie intelektualnym !!!
  To nigdy nie byly media… tym bardziej ani polskie ani patriotyczne !!!

  Pan chyba raczy zartowac! Oni sie swojego cienia boja… platni niewolnicy i pacholki, resortowy,
  czerwony pomiot… a Pan ich zwyczajnie przecenia !!!

  W Polsce jedynymi rzetelnymi i polskimi mediami sa Media w Toruniu ten blog i doslownie
  kilku zaprzyjaznionych z tym blogiem niezaleznych blogerow !!!

  Panie… gdzie Pan masz te media „prawicowe”???

  … prosze mnie nie rozsmieszac!

 87. zanim tepemu zachodowi objasni sie 26 lat bonanzy nad Wisla, to troche czasu minie. Moze jednak prosciej by bylo polskim baranom z KODu sprobowac wyjasnic:

  – ludzie, dajcie im szanse, jak nie wyjdzie to wredy bedziecie mieli dopiero satysfakcje. Wrzuccie na luz i chocby tak dla relaksu postawcie na odmiane i zobaczcie z ciekawosci, co sie bedzie dzialo?!!

  – w innym przypadku w perspektywie moze faktycznie kolejny rozbior, a juz na pewno kolejne strzelanie do siebia nawzajem. Po co nam to? Konfitury i tak tylko dla wybranych, a krew nasza…

 88. Ja proponuję wiecej wiary we własny naród i siebie . Jeśeli chcesz być TRAKTOWNY JAK KRÓL to zachowuj się jak KRÓL .

 89. Panie rusz Pan głową a nie sercem i TV. Czy wierzysz Pan, że ta cudowna machina łyknęła milion tygrysów orientu z miłości. To dla rajchu dziesiątki miliardów euro socjalu nie licząc aparatu bezpieczeństwa.

 90. To jest chyba jakiś żart, pan Waszczykowski minister MSZ powiedział dziś , że nie jest dyplomatą tylko politykiem, on kieruje dyplomatami. Ja pierdziele, miałem w pracy przełożonych co się nie znali na geologii a jedynie kierowali zespołem ludzkim, zawsze kończyło się to fatalnie.

 91. Postaw się na ich miejscu, ustawione przetargi, pensje takie jak np. Lis 70 tys. za jeden program, itp , więc się bronią rękami i nogami, przecież to takie ludzkie.

 92. Swietna mysl – rozumie Pan istote sprawy i widzi ja szerzej. Bardzo dobrze, zwazyswszy, ze w Chinach, gdzie niama zwyczaju stawiania pomnikow cudzoziemcom, Szopen ma swoj pomnik w Szanghaju, a Paderewski w Pekinie. To wielkie wyroznienie i ogromny kapital.

  Nie zaszkodzi jednak pobudzic kore nadnerczy samym Polakom, zwlaszcza mlodym. Oprocz tego wyciagnac stare materialy dokumentalne z okresu PRL o zbrodniach niemieckich na narodzie polskim i nadawac to czesto, ale bez przesytu, wskazujac, ze propaganda ostatnich 3 dekad miala na celu zatarcie w pamieci Polakow tych zbrodni w celu wylaczenia powszechnej czujnosci i zdrowego dystansu do kontaktow z niemcami.

  I to nie bedzie zadna propaganda, lecz przypominanie czystej prawdy: o lapankach, codziennych egzekucjach, terrorze prawdziwym, a nie zmyslonym, jak w przypadku islamu. Czyli pielegnowanie pamieci, martyrologii, a wiec dzialania sluszne.

 93. Nie, z zadowolenia i podziwu, że wreszcie nie ma ględzenie jajogłowych i cmokania. Tylko do przodu i ani kroku w tył. Jest okazja tą ją PJK bierze.

 94. Wyglada na to, ze Waszczykowski chce byc glupszy od Radka Sikorskiego. Ten gosc sugeruje swoja gadka, ze ma jakies powazne deficyty. Sie kryguje na magika memedzmentu. Tacy to mowia zwykle – „dajcie mi ludzi i ja to ogarne”. Bo sam to on by nawet do toalety nie trafil. Pare dni na stanowisku, siwy wlos na glowie, a sodowa tak odbija, ze nie podchodz. On sie po prostu prosi o przeczolganie.

 95. Miedzymorze pozostanie fikcja bez Serbii i Czarnogory.

  Jesli ktos sprobowalby wlaczyc do tej grupy wyszehradzkiej Belgrad i Podgorice, to zobaczycie w kilka tygodni, co zrobia Berlin, Londyn, Paryz i Moskwa. Dlatego przeprowadzono silowa kantonizacje Jugoslawii. Realne miedzymorze to rynek, na ktorym z definicji nie ma miejsca dla Zachodu, a dla Rosji – strata realnej strefy wplywow.

 96. Ma Pani rację.

  Plotą o tym MM takie bzdety, że w banku był prezesem, to co lepiej żeby był jakiś ubol.

  A tak pragmatycznie, jak hula system bankowy to MM chyba wie, a jak przyjdzie tsunami finansowe (a przyjdzie w tym roku) to kto to ma rozbroić, Belka a może Balcerowicz. Zwłaszcza ten drugi to zrobi z nas niewolników gorszych od tych w starożytnym Rzymie. Ja mam gdzie wyjechać ale gdzie te miliony biednych zagubionych Polaków się podzieje.

  Co do Wrocławia wiem jedno, to miasto to już bankrut i ktoś za to musi beknąć.

 97. I wlasnie m.in. z tego powodu zestrzelony nad Serbia F117 Stealth zostal przekazany przez Belgrad Pekinowi, a nie Rosji. „Omylkowe” trafienie przez Amerykanow budynku ambasady chinskiej w Belgradzie nie bylo wiec przypadkowe:

  http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:319251-NATO-gadjao-srpske-obavestajce-u-kineskoj-ambasadi

 98. Może załóżmy sobie, że prawicowe media służą do obezwładniania naszego działania, zamilczania i kanalizacji.

  Nie ma czego zakladac. To fakt.

 99. To prawda. Jezdze tylko przez Nitre…

 100. Powiem Panu ten projekt międzymorza jest na rękę Chinom i USA. Już raz to prosto tłumaczyłem, sojusz rusko-szwabski wypycha USA z Europy i Ameryka staje się mocarstwem regionalnym i to jest wojna na śmierć i życie dla USA. Stąd te wędrówki arabów aby rozsadzić Niemcy od środka. Pis i nie tylko jest po słowie nie z mapetem Obamą tylko z siłownikami, którzy maja realną władzę.

  Chinom też nie zależy na sojuszu rusko-szwabskim, ponieważ Rosja z karła gospodarczego staje się potęgą lewarowaną Niemcami (przemysł + technologia). Chiny za grosz nie ufają Moskalom bo są obrotowi. Obecnie Rosja to karzeł do Chin a w dodatku na ich cycu finansowym.

  Dla mnie realnym zagrożeniem są moskale jak się oczywiście zwąchają z Amerykanami. Niemcy nie mają siły militarnej i tylko mogą ujadać co zresztą robią. Dlatego obecna sytuacje trzeba maksymalnie wykorzystać i nie pękać.

 101. Może taki los namiestników z obcego nadania? Wkurzą się albo nadający albo „obdarowani”….

 102. „Jednym z celów Instytutu Wolności jest budowanie przyszłych elit. Dlatego zapraszamy osoby zaczynające swoje życie zawodowe na cykl wyjątkowych seminariów z wybitnymi ekspertami, przedsiębiorcami, politykami” – mówi Igor Janke, prezes Instytutu Wolności. – „Przygotowaliśmy cztery cykle seminariów: Przywództwo, Bezpieczeństwo, Polityka zagraniczna, Energetyka. Chcemy kształcić ludzi, którzy w przyszłości będą tworzyć polskie elity społeczne, gospodarcze i polityczne” – dodaje. „

 103. Jesli chodzi o te przekleta koszerna rodzinke i im podobnych to oni tu
  absolutnie sie nie angazuja… Kostek to jest staly „cyngiel-kapus” etatowy
  opluwacz Polski w telewizji… ostatnio „wystepowal” w filmowym paszkwilu
  nt. zamachu smolenskiego… drugi to oczywiscie jakala z goowna wyborczego
  plus „plankton opluwaczy” z krytyki politycznej.

  Kostek siedzi jak „mysz pod miotla” i tylko… na wyrazna komende daje glos!

  Tez to tutaj obserwuje uwaznie od 5-6 lat… i widze totalny burdel, kompletne
  bezholowie… do dzis jestem przerazona tzw. poziomem intelektualnym
  rzadzacych, a konkretnie… kompletnym brakiem tegoz poziomu!
  Rowniez od kilku lat widze jak francuscy rzadzacy sa kompletnie zagubieni,
  szarpia sie jak ryby w sieci, prowokuja rozne grozne sytuacje i probuja
  nimi „podpalic Europe” wspolnie z madame Merkel… az skusili sie
  na „propozycje nie do odrzucenia” koszernego filantropa z USA… no i teraz
  zrobilo sie „nerwowo”… bo Polska sie zbiesila!

  Marionetki dyplomatyczne sa chwilowo bez zajecia… bo nie bije sie piany
  o walce z ISIS, nie ma chetnych do walki z terroryzmem, nie ma chetnych
  do tworzenia „wspolnej” pomocy unijnej do ochrony granic… co to mialaby
  nas chronic nawet wbrew naszej woli… no i trzeba czekac co „grube miski”
  ale puste jak beben wymysla.

  Tez czuje ten olbrzymi, paralizujacy strach przed „zdecydowanymi
  dzialaniami”… bo te globalne, wirtualne, wystrugane fortuny moga peknac
  jak… banka mydlana!

  W Kanadzie taki sam syf… kolezanka przyslala mi mejla… jakiego maja
  „sexy” nowego premiera, powiedziala, ze to katastrofa! Gosciu podobno
  nie ma pojecia o polityce… i zero wiedzy!

  … tak wiec syf i burdel… globalny! I globalisci teraz… maja bol !

 104. a kto to takie stawki kurwa za przeproszeniem ustala? To za te wlosy posklejane chyba, bo nie za jakosc? A ilu z tych baranow na ulicy wie, ze taki Lis tyle zarabia? Moze jak sie dowiedza to im sie demokracji odechce?

 105. Ale już taki np. Ł. Warzecha dba o włoski. Nawet kolor lakieru swojego suv-a dopasował.

 106. Tak, tylko spokoj i bycie w prawdzie i zycie w prawdzie. Nie takie fortuny
  poupadaly i to nic nowego. Francesco tez jest tylko czlowiekiem, tez jest
  na niego straszny nacisk sil nieczystych, tak samo jak w naszej Ojczyznie.
  À le nie ma sie czego bac… niech sie boja qrwy i zlodzieje… bo to
  kara boza!

  … a nam Matka Boska obiecala, ze wywyzszy Polske wsrod narodow swiata!
  I ja w to wierze… i nie boje sie!

 107. Daj spokoj… gdzie oni sie nadaja i z czym do ludzi!

  Oni mieli propozycje tworzenia mediow z Ojcem Rydzykiem, ale
  propozycje Sakiewicz odrzucil… wybral Solorza-Zaka !!!

  Trudno… zle wybral, a w zyciu nic dwa razy sie nie zdarza!
  Niech robia te swoja „wynajmowana telewizje” od Solorza
  i o Woronicza 17… zapomna!

 108. Urbański Andrzej zatrudnił Lisa. Z tego co wiem dalej lata koło Pis-u za korytkiem ale nie ma frajera żeby brać taki garb na siebie.

 109. Koło 2008 roku szwajcarski profesor farmacji zapytał mnie jak to u nas było z tymi braćmi bliźniakami, co się pokłócili o samolot. (dla tych co nie pamiętają był konflikt prezydenta z Tuskiem). Patrzył przy tym na mnie w oczekiwaniu, że też mu przytaknę i powiem, że te dwa kartofle to idioci.

 110. Na razie Janku to emigrują biali ludzie z Francji do Rosji (np. aktorzy…)

 111. Panie Janku, ale Francuzi tak wlasnie zaczynaja myslec… i mowic, ze
  jak „przyjdzie co do czego” we Francji… to oni spierd…ja do Polski!
  Naprawde, nie zartuje… Karolina mloda dziewczyna 22 lata, ktora tu
  w Rennes studiuje ma 2 kolezanki, biale Francuzki, ktore byly razem
  z nia na naszym sylwestrze wspolnoty polskiej w Dinard i one obydwie
  powiedzialy, ze nawet dnia nie zostana we Francji !

  No, i ze maja nadzieje, ze w razie co to Karolina je „przygarnie”
  w Polsce, no i w razie co… czy moja rodzina w Polsce moglaby
  pomoc ! Narazie bylo duzo smiechu, ale to taki nie bardzo
  smiech… one mimo zartow… mowily bardzo serio!

  Doradzilam im, zeby zaczely uczyc sie polskiego, a one
  na to: „Pas de souci”… Karolina mi mowila w niedziele po mszy, ze
  te… wariatki naprawde chca sie uczyc polskiego!
  Odpowiedzialam jej, ze jak chca to niech sie ucza.

  Tak, ja wiem, ze juz bardzo duzo Polakow „mysli” o powrocie
  do Polski! Jest to kwestia czasu… rowniez w moim przypadku!

  Nie bede dorabiac islamskiej Francji !

 112. Tu jeszcze należałoby wspomnieć niemieckich urzędasów (inni piszą, że prawników) jeżdżacych „tylko” z aktówkami do Jugosławii; wspomnieć też należy o tzw. Yugolach wracających z markami z Niemiec i dzięki przebiciu walutowemu odskakujących od otoczenia. Ilu z nich to była zwykła V kolumna to Bóg jeden wie. Skończyło się tak jak pamiętamy.

 113. Nie pieprzcie już o tych mitycznych niemieckich bankach. Popatrzcie na oficjalny raport KNF na stronie 20
  https://www.knf.gov.pl/Images/RAPORT_O_SYTUACJI_BANKOW_2014_12_tcm75-41472.pdf

  i zobaczycie że Niemcy mają 10-procentowy udział w aktywach sektora bankowego, drugi po Włochach (12%). Ponadto rośnie udział inwestorów krajowych (obecnie 36%).

 114. Bartosiak i spółka blefują niedźwiedzia na YT? Jako mawiał stary góral…

 115. Tia, jak nie dasz rady własnymi siłami to weź kredyt, żeby dostroić wygląd i zachowanie. Jak chcesz być zdrowy to zachowuj się tak jakbyś nie był chory.

 116. Tez zauwazylam, ze pan Szewczak cos zaczyna „pieprzyc”,
  moze za dlugo jest tym „specjalista”… ile to mozna tak gadac.
  Ja juz 11 lat tem wiedzialam, ze to musi „pierdyknac”… nie potrzebowalam zadnych analiz ekonomicznych.

  Wystarczylo obserwowac jak ludzie zyja i co mowia, kierowac sie
  wlasnym rozumem… a nie sluchac debili z tytulami jak ciemnote
  wciskaja !

 117. To dobrze, ze tak wybral. Jakbym widzial Sakiewicza w Trwam to bym zszedl do podziemia.

 118. Juz ja sobie zapamietam ten jego zlodziejski-agenturalny instytut. Takie samo dno
  i bagno jak ta „szkolka” w Skierniewicach!

  To niedouczone dziadostwo chce jeszcze innych uczyc… a eksperci i przedsiebiorcy
  to pewnie tacy sami agenci jak Jankes… zuchwale sa te mendy!

 119. Mnie zastanawia jednak, jaką rolę ma pełnić Polska w układzie UK-Chiny, skoro angole mają coś takiego, jak np. rządowy UK Trade & Investment, czy China-British Business Council, skoro nad wszystkim czuwają potężne instytucje finansowe, jak grupa Santander, skoro azjatyckie banki wyciągają rękę bezpośrednio do angoli, z ofertą współpracy. Po co im pośrednik? Chyba nie po to, żeby się dzielić z nim zyskami.

 120. Chyba cos w tym jest, bo juz pare lat temu kolezanka mi opowiadala o tym Dutkiewiczu,
  jak kase unijna przewalal, Jaki organizator, zarzadca, spedy na rynku wroclawskim,
  w tym roku tez „dobry wujek” zorganizowal Wroclawianom imprezke sywestrowo
  noworoczna „pod chmurka… podobno afera za afera w tym Wroclawiu!

  … a Schetynio „struga ura-bura” w zaprzyjaznionych merdiach…

  Trzeba to uwaznie obserwowac!

 121. I to jest pierwszorzedne pytanie! Kto! Dlaczego! I jakim prawem !!!

 122. Jakimś cudem dziesięć lat temu światowa prasa rozumiała dlaczego Oskara za film nieanglojęzyczny dostał niemiecki film „Życie na podsłuchu”, o tym jak komunistyczne służby zniszczyły życie niemieckiego pisarza. Wtedy wszyscy dziennikarze rozumieli jak ważne było rozliczenie i odsunięcie z ważnych funkcji życia publicznego ludzi tych służb. A teraz ci sami pewnie ludzie wielbią pana z wyborczej, która na początku lat 90-tych ośmieszała i uniemożliwiała lustrację. W Niemczech można było pójść i sprawdzić kto prześladował niewinnych ludzi, a u nas nie. I ciekawe co teraz na to ci niemieccy dziennikarze oraz pan z wyborczej, która postanowiła, że wszystkie Urbany żyją dziś jakby nigdy nic się z ich winy nie stało.

 123. Urbanski, tv republika, Ewa Stankiewicz… Lichockiej i Czerwinskiej
  trafilo sie „poslowanie”… jak slepej kurze ziarno – oni wszyscy lataja,
  licza i wierza swiecie, ze moze „cos wylataja”!

  a niezalezna.pl… „forever first”… cos sie dowiedziala, cos przekazala,
  cos zainicjowala… jak ja poinformowal Prezes Kaczynski, jak jej
  powiedzial Minister Macierewicz, jak jej przekazal Minister Waszczykowski… itd. itp.

  No „niezastapiona” niezalezna.pl i „bezcenna” tv republika… no gdyby
  nie oni to ten caly PiS, PAD i PBS… zesr…by sie na rzadko, a Pan Kaczynski… zrobilby se seppuku deska do prasowania… gdyby
  nie media Sakiewicza !!!

  Zaprzanstwo i zaklamanie nieprawdopodobne!

 124. Ja nic podobnego nie slyszalam. Natomiast slyszalam rozmowe pana Waszczykowskiego
  w TV Trwam i to co mowil, bylo bardzo rzeczowe, rozsadne i konkretne… i dzisiaj tez
  w TV Trwam bylo powtorzone, ze pan Waszczykowski wezwie komisarza unijnego
  do wytlumaczenia – na pismie !!! – o co dokladnie mu chodzi… o podanie przykladow
  tych naruszen i o nazwiska tych „zatroskanych” dziennikarzy i publicystow!

  Tylko wytlumaczenie – NA PISMIE! To widzialam i sluszalam na wlasne oczy i uszy!
  … i to jest doskonala reakcja pana Waszczykowskiego i calego MSZ’u!

  Prosze, nie porownuj pana Waszczykowskiego do Zdradka… bo to lekkie przegiecie!

 125. I to jest doskonaly argument i „bron” dla PBS i pana Waszczykowskiego! Dzieki Molu,
  za to cenne przypomnienie, naprawde dzieki!

 126. Jak toczyly sie rozmowy o „wspolnych mediach” z Sakiewiczem, to
  nie bylo jeszcze TV Trwam byla bardzo skromna telewizja… no
  i potem nagle „bach” drogi jego i Ojca Dyrektora… sie rozeszly!

  … a Ojciec Dyrektor krok za krokiem cierpliwie, z mozolem, pomimo
  strasznych przesladowan, z zelazna konsekwencja budowal…
  Jedyne Polskie Katolickie Media w Polsce i na swiecie !!!

  I dzis dzieki Jego samozaparciu i olbrzymiej ofiarnosci Polakow
  w Toruniu jest juz slynna na caly swiat WSKSiM, cudowne Radio
  Maryja, wspaniala TV Trwam no i slynna juz takze w swiecie
  torunska geotermia!

  … bylam 2 lata temu, widzialam… to po prostu CUDO !

 127. Takie wywiady, o ktorym Pani wspomina, ktore sa juz „przemielone”
  to „woda na mlyn” !!!

  Nie ma co cackac sie z tymi szmatlawymi brukowcami, bo to jest
  jedna zorganizowana akcja do tego „zdalnie sterowana” tylko i wylacznie
  przez czerwony resortowy pomiot z Polski !!!

  „Inspiracja” Dworaka we Francji, w Niemczech: Thun, Labuda, Huebner…

  … a co robi reszta psow – Tusk, Lewandowski, Buzek?????
  Nie maja zdania???

  Choc to nie moja bajka, ale wszystko na ten temat tj. zachowania
  zdradzieckich merdiow, kod’owcow i reszty warcholstwa…
  powiedzial na YT Max Kolonko zza Wielkiej Wody !!!

  … i tu nie ma zadnej dyskusji! Przed kazdym trybunalem, arbitrazem czy
  niewiadomo czym „oni” maja POZAMIATANE !!!

  To sa „strachy na Lachy”, propaganda, wojna informacyjna i psychologiczna
  PAD, PBS i Pan Kaczynski sa najbardziej demokratyczna i legalna
  wladza w Polsce, cieszaca sie wielkim poparciem i zaufaniem Polakow
  w Ojczyznie i na swiecie !!!

  … do tego po takich haniebnych, gorszacych i bulwersujacych opinie
  publiczna „zdradzieckich i demaskujacych” akcjach ONI wszyscy WON !!!

 128. Grzegorzu, Gerard Depardieu wrocil juz z Rosji… jest „pogniewany”
  na Putin’a!

 129. No, nie! We Francji nie powiedza, ze Pan Kaczynski to idiota… moga Go
  tylko i wylacznie opluwac czewone koszerne „elyty” francuskie, ale
  to jest tyle „co nic”… oficjalnie jakby „przyszlo co do czego” to beda
  wchodzic… po palcu w doope!

  … to naprawde taki tradycyjny, zaklamany, qrewski sort!

 130. Kobieto, ogarnij sie i nie siej tego szwabskiego fermentu! Nie znam pani, ale juz niech pani
  sobie daruje lumaczenie tego „belkotu” i bicie piany! Ile pani ma lat? Mysli pani troche…
  czy juz nie?

  Bardzo dobrze Pan Waszczykowski powiedzial! PiS ma prawo do przeprowadzania
  reform… dostal na to mandat od narodu polskiego !!!

  Niemcy niech sie zajma swoimi sprawami… zwlaszcza ostatnimi zajsciami sylwestrowymi
  w Kolonii, bo wlasnie we francuskich mediach przed chwileczka pokazano reportaz filmowy
  z tych zajsc… i wyglada to przerazajaco! Mlode dziewczyny sa w strasznej traumie, sa
  okradzione z dokumentow, telefonow… maja powypalane cialo petardami i fajerwerkami !!!
  Mowi sie o 80 mlodych kobietach, a jedna mloda dziewczyna, ktora nie chciala pokazac
  twarzy… bo sie boi… powiedziala, ze drugie tyle wcale nie chce o tym mowic… bo tez jest
  zdjeta strachem !!!

  Wiec niemieckie gazety niech sie zajma tymi sprawami i nie trudnia sie PiS i tym co dzieje sie
  w Polsce!

  … a propos, kto zacz… ten caly polityk SPD? Co to za swolocz szwabska? I skad on tak
  dobrze wie… co sie w PiS dzieje???

 131. Dlaczego Chińczycy w 56 roku sprzeciwili sie interwencji Moskwy w Polsce?

 132. Całe swoje życie daję radę własnymi siłami. Niczego nie trzeba dostrajać , należy mieć honor , być nieprzekupnym , miec w sobie rycerskość i szlachetność ,być pracowitym ,a w swoim zyciu kierować siię dekalogiem . I jeżeli tacy będziemy jako naród to wszystko stanie się dla nas możliwe .
  O to chodzi w tym byciu KRÓLEM .

 133. Bravo, Iwona! Ja tez daje rade!

 134. A ja uważam, że dobrze z pierwszej ręki posłuchać, co Niemcy o nas piszą.
  Tak musiałbym sam szukać i sobie tłumaczyć.
  Pani Paris, Pani też często pisze o tym, co Francuzi mają wewnętrznie, albo co myślą i mówią o Polakach.

  A nikt nie żąda, by Pani zaprzestała „koloryzowania” czy „cukierkowego obrazu” Polaków z Francji, prawda?

 135. O, to może do pionu koleżeństwo ustawi!
  Jak przychodzi dać coś na piśmie, to zazwyczaj ludziom się emocje chłodzą.

  To dobre może być 🙂

 136. Jeszcze tylko wymyślić metodę na przekazywanie tych naszych podpowiedzi do ministrów…

 137. Prosze pana, ja tez za tym jestem, zeby z pierwszej reki posluchac, co Niemcy
  o nas pisza.
  Rzeczywiscie czesto pisze o tym, co Francuzi maja wewnetrznie albo co mysla
  i mowia o Polakach… ale jesli pan sadzi, ze sa one „koloryzowane” czy
  „cukierkowe” to jest pan w bledzie.
  Nigdy nie koloryzowalam i nie bede koloryzowac… we Francji nie pisze sie tyle
  o Polsce co w Niemczech i rzeczywiscie chyba tylko dlatego, ze Francja
  nie ma takiego interesu w Polsce jak Niemcy.

  À le do meritum,
  Pani ladon wkleila tlumaczenie wywiadu pana Waszczykowskiego dla bulwarowego Bild’u – i OK!

  À le drugi koment z 18:57 zaczyna sie tak:
  „A do czego prowadza takie wypowiedzi Waszczykowskiego dla Bild’a to
  widac po tym jak wykorzystuja jego najnowsza wypowiedz niemieckie gazety
  np. Zeit OnLine.”

  Przeciez z tego drugiego komentu ta pani – jakby miala jakas pretensje, jakis
  zarzut do pana Waszczykowskiego, po co udzielal tego wywiadu… bo w Zeit
  to bylo tak przedstawione… w innych komentarzach czytam 5nie pani ladon),
  ze pan Waszczykowski… juz sie tlumaczy… usprawiedliwia !!!

  No ludzie, ja nierozumiem co to jest za jazda… bo to, ze Niemcy manipuluja
  jak chca to sie dziwie, ale zeby jeszcze komentatorzy w sieci sie do tego
  przykladali – to juz lekka przesada!
  I zaczyna sie cyrk! Co to jest za poziom publikacji… mentalne przedszkole???

  Przeciez wystarczylo ten drugi komentarz zaczac od zdania np:
  „A tak wypowiedz pana Waszczykowskiego dla Bild’u zostala
  zmanipulowana przez Zeit:”

  „Bla, bla, bla…”

  Mam nadzieje, ze udalo mi sie wyjasnic panu te „subtelna” roznice
  w tych 2 zdaniach – pierwsze pani ladon, a drugie – moja propozycja.
  Wie pan ja na te podawane informacje z roznych zrodel jestem po prostu
  „przeczulona”… naprawde staram sie nie koloryzowac ani cukierkowac
  i nienawidze jak sie klamie w zywe oczy!

  Przeciez dziennikarze, publicysci, tlumacze musza ponosic jakas odpowiedzialnosc „za slowo”… czy juz nie?

  I w przekazie medialnym oczekuje PRAWDZIWEGO, RZETELNEGO przekazu, a nie manipulacji, czy sugerowania „czegos”. Przeciez te jazdy z komentowaniem komentarzy, te przeinaczenia, to robienie „z igly widly”
  to jest jakis horror… bo jaka jest prawdziwa tresc to nikt nie wie !!!

  O tym samym wywiadzie mowil pan Waszczykowski w Tv Trwam
  i nie mialam zadnych problemow ze „zrozumieniem”.

 138. I to byla wlasnie reakcja na te szwabskie manipulacje. Pan Waszczykowski zaprosil na piatek unijna komisarz aby przedstawila
  NA PISMIE jw. w moim komencie.

  I juz widac, ze Niemiaszkom „rura troche mieknie”, ale cwane mendy
  odwracaja kota ogonem, ze ta debata 13-go stycznia to jeszcze nie wiadomo tak do konca… czy sie w ogole odbedzie… no, ale dobrze by
  bylo jakby pan Waszczykowski, a moze nawet sama PBS przywiozla
  i przedlozyla im jakies dokumenty!!!

  Ja nie smiem pouczac ani pana Waszczykowskiego ani tym bardziej
  PBS, ale wierze, ze zadnych dokumenow w Brukseli 13-go
  skladac nie beda.

  Bo to naprawde bylby precedens nieprawdopodobny,
  ze demokratycznie wybrany rzad z mandatem wiekszosciowym
  swojego narodu, duzego kraju w srodku Europy – ma sie tlumaczyc
  ze chce zrobic porzadek prawny w swoim wlasnym kraju… po niespelna 3 miesiacach sprawowania wladzy!

  … natomiast czekam do piatku, no i jestem strasznie ciekawa
  co tez przedlozy NA PISMIE panu Waszczykowskiemu unijna
  komisarz.

  Z nimi lobuzami trzeba rozmawiac tylko w ten sposob… dyskusja
  nie ma sensu. To jest asekuracja jak najbardziej nam w tym
  momencie potrzebna, wtedy nikt nie bedzie stroil fochow!

  … wilk bedzie syty i owca cala!

 139. Oni duzo juz wiedza, a naprawde dobre rady Pana Gabriela czytaja!

  Dobro zawsze dziala powoli i w ciszy… ale przychodzi dzien kiedy ono
  zwyczajnie… eksploduje!

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.