kw. 252018
 

Gabriel Maciejewski, Szymon Modzelewski i Rafał Czerniak w Nieborowie: O starożytności, cz. I

  2 komentarze do “O starożytnym, najnowszym numerze Szkoły nawigatorów rozmawiają: Rafał Czerniak, Szymon Modzelewski i Gabriel Maciejewski”

  1. Wysłuchałam WYKŁADU – prasując, dwie korzyści osiągnięte. Wykład super, rozumiem że wiedza w tak pięknym nieborowskim otoczeniu multiplikuje się i pojawiają się nie zauważone dotychczas skojarzenia i oczywistości. Ta energetyczna rola niewolników też mi się skojarzyła z sukcesami niemieckich robót publicznych z czasów II WŚ, tyle, że niewolnik był jeszcze  tańszy (dojazd do obozu węglarką, pasiak, drewniaki, prycza, ileś tam gramów chleba i zupa z brukwi).

    Także ta cena niewolnika – 3 krowy, to mi przypomina cenę cielęciny  za prl-u, gdzie przez cały czas trwania tego ustroju , zawsze kilo cielęciny  kosztowało ok ceny 1 dolara, czyli też 1 bonu towarowego PeKaO, co  przeliczając na złotówki daje około 70 – 75 zł.

  2. Widzę, że sięgamy już dostatecznie głęboko. Zatem pora na kolejną analogię. Czymże jest Unia europejska i „problem” uchodźców  jeśli nie owym asyryjskim mieszaniem ras i narodów? A zapewniam, że analogii jest znacznie więcej i nie tylko z Asyrią. Cele są niezmienne jak niebo i ziemia, podobnież metody a udoskonala się tylko narzędzia.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.