cze 222021
 

Proszę Państwa, korzystając z absolutnie wyjątkowej okazji nabyłem 4 ostatnie egzemplarze biografii Albrechta Hohenzollerna. Są one jednak uszkodzone. Dwa z nich mają lekko porysowane okładki, a dwa są wklejone odwrotnie. To znaczy, że książkę należy zacząć czytać od ostatniej strony okładki. Wstawiam je mimo to do sklepu i daję dość wysoką cenę, albowiem wiem, że na aukcjach pozycja ta kosztuje 200 zł za egzemplarz a czasem drożej. No i jest po prostu nie do zdobycia. Nie ma obowiązku kupowania, może nie kupować i nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy. To jest tylko oferta.

Pierwsza w historiografii polskiej biografia Albrechta. Autor starał się ukazać tę postać w sposób nieschematyczny, opisując jego życie, działalność polityczną, wojskową i kulturalną. Prof. dr hab. Jacek Wijaczka jest pracownikiem naukowym w Instytucie Historii i Archiwistyki UMK w Toruniu. Badacz dziejów Prus Książęcych i Królewskich w XVI–XVIII w., stosunków polsko-niemieckich w czasach nowożytnych.

Jacek Wijaczka, Albrecht von Brandenburg-Ansbach (1490–1568). Ostatni mistrz zakonu krzyżackiego i pierwszy książę „w Prusiech”

 

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/albrecht-von-brandenburg-ansbach-1490-1568-ostatni-mistrz-zakonu-krzyzackiego-i-pierwszy-ksiaze-w-prusiech-4-uszkodzone-egzemplarze/

  3 komentarze do “Oferta specjalna – 4 uszkodzone egzemplarze”

  1. 11 maja 1945 roku spaliła się biblioteka uniwersytecka we Wrocławiu przeniesiona do kościoła św. Anny (po drugiej stronie ulicy jest jakaś akademia żydowska, bo w tym mieście jest kilka szkół żydowskich) i na pewno coś tam było o Hohenzollernach, ale się spaliło, dlatego dzisiaj musimy korzystać z jakichś odwrotnie wklejonych kilku egzemplarzy na ten temat.

    Największa biblioteka ze starymi książkami w Polsce znajduje się na pograniczu Śląska i Ziemi Lubuskiej.

    Żeby tylko Niemcy nie potraktowali poważnie żartu prezydenta Dudy o zwrocie zagrabionych dóbr kultury, bo zostaną nam tylko krasnale.

     

    https://images.app.goo.gl/DMzznmLe9C9qsD156

  2. Tak germanofilu Niemce nam dały wszystko dały: cywilizacje, kulturę i ludobójstwo z barbarzyństwem. W końcu stosy z palonymi książkami to ich dyscyplina, waserdojcz krasnalu.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.