kw. 102018
 

O witrynie

  16 komentarzy do “PGR – deklaracja programowa”

  1. 29 Magazyn z Wysp: 1. Święta Wielkanocne na Wyspach Brytyjskich – Niedziela Palmowa w polskiej parafii na Putney w Londynie. 2. Bletchley Park – otwarcie ekspozycji z repliką Bomby Rejewskiego. 3. Cooltura Festival: Monika Lewczuk, Kasia Stankiewicz, Varius Manx oraz SŁAWOMIR przed londyńską publicznością.
    http://magazynzwysp.tvp.pl/36677656/magazyn-z-wysp-29-wydanie-03042018
    28 Magazyn z Wysp:
    1. Spotkanie ministrów spraw zagranicznych Borisa Johnsona i Jacka Czaputowicza w bunkrze „Bitwy o Anglię” 2. Sukces VII Polskiego Forum Ekonomicznego polskich studentów na London School of Economics. 3. Polska parafia św. Pawła w Leicester. 4. Konferencja naukowa z udziałem nestora polskich historyków Zbigniewa Siemaszki.
    http://magazynzwysp.tvp.pl/36474177/magazyn-z-wysp-28-wydanie-20032018

  2. Uwaga techniczna: wielkie brawa za uruchomienie mechanizmu RSS na PGR. Na SN tego brakuje…

  3. Czy mógłbym – tędy – otrzymać kontakt do rotmeister’a? Będę wdzięczny.

  4.  
    Czyli takie Twardochy czy inni Terlikowscy pensje dostają z góry czyli pracują na zjedzony chleb i stąd takie efekty na rynku wydawniczym, zresztą zamierzone.

  5. Na portalu SN  jest taka funkcja jak poczta prywatna… prosze probowac.

  6. Po pierwsze gratuluję eleganckiej formy, którą jak rozumiem, zapewnił Aquilamagna.

    Po drugie, gratuluję świetnej oryginalnej nazwy, która wśród różnych bezpośrednich i pośrednich skojarzeń pozwala także wyobrazić sobie dawną formę kulturalnej komunikacji ze znaczkiem w prawym górnym rogu.

    A jeśli już o znaczkach i opłatach pocztowych mowa, to wg senatora Atlee Pomerne w roku 1918 przesyłka drugiej klasy o ciężarze do 1 funta kosztowała wydawców/nadawców 1 cent. Przychód poczty z tych przesyłek wyniósł 11 milionów dolarów rocznie, a koszt (dla podatnika) 80 milionów dolarów. Subsydia mają więc długą tradycję, ale przynajmniej wówczas wszyscy wydawcy i czytelnicy czerpali korzyści niezależne od indywidualnych decyzji urzędników..

  7. Czy ktoś słyszał o niej?

    https://en.wikipedia.org/wiki/Edith_Cavell

    Jakiś czas temu Gospodarz pisał o angielskich szpitalach i pielęgniarkach w Turcji.

    Edith została odstrzelona przez Niemców, zdaje się wiedzieli jaka jest rzeczywista funkcja tego personelu szpitali prowadzonych przez Anglików.

  8. Do tego pisze, że jej wiara anglikańska była bardzo silna co w praktyce oznacza, że była wzorową agentką Korony – inaczej siła tej wiary nie może się przejawiać. To jest system religijny podobnie jak luteranizm używany instrumentalnie do niezbożnych celów.

  9. Pewnie Niemcy znaleźli przy niej te różne tabelki i statystyki, które z kolei szły do centrali wywiadowczej MI5 czy jak to tam się wtedy zwało.

  10. British Red Cross niedługo będzie British Red Circle tak jak w innym kraju rozpatrują zamianę krzyża na mitrze Św. Mikołaja właśnie na kółko.

  11. przepraszam, ze troche z boku: czy u pani Panthery wszystko w porzadku? bo dlugo sie nie odzywa a ponoc byla chora…

  12. czy u pani Panthery wszystko w porzadku?

    Odezwała się dając wyraz radości z Prawego Górnego Rogu.

  13. dziękuję, przeczytam jak znajdę chwilę czasu

  14. Aha właśnie na stronie SN dajcie jakieś marginesy i zmniejszcie tą czcionkę, trudno się to czytaj jak tekst zajmuje cały ekran,

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.