maj 122019
 

Bardzo przepraszam, że nie było notki, ale nie miałem jej jak napisać. Zostawiam pogadankę o nowej książce

https://prawygornyrog.pl/tv/2019/05/gabriel-maciejewski-o-ksiazce-pieniadz-i-przewrot-cen-w-xvi-i-xvii-wieku-w-polsce/

  16 komentarzy do “Pogadanka o przewrocie cen”

 1. „Tylko nie mów nikomu”, czyli film Sekielski ego puszczano w całości na YT i w ciągu jednego dnia miał ponad 3 mln odsłon, czyli walka z Kościołem nie ustaje.

 2. Walka na całego. Szkoda, że nie jesteśmy gospodarzami we własnym państwie.

 3. w nawiązaniu do cen to przypomniał mi się artykuł z ukraińskiej Szkoły Nawigatorów, gdzie Francuz w XVIII wieku podsumowuje efekty polskiego handlu zbożem. No i takie info: … przewiozły one (statki) 15.098 korców zboża, sprzedano je za 6.145 liwrów. Za dowiezienie zboża do okrętów trzeba był o zapłacić  3.399 liwrów, Za dowiezienie zboża  cło wyniosło 914 liwrów, wynagrodzenie 42 majtków trzech szkutników i 2 locmanów – 1.650 liwrów. Koszty wyżywienia tych ludzi to 1.090 liwrów w gotówce i w naturze, tak że całość wydatków przewyższała dochody o 908 liwrów. Dział się w tej Polsce oj działo.

 4. Sam KK wkłada swoim przeciwnikom kamienie do rąk. Tu nie chodzi o tych paru zboczeńców (którzy statystycznie rzecz ujmując znajdą się w każdej większej grupie) tylko o postawy biskupów, wiernych oraz o oficjalne stanowisko KK. No jak to wygląda? Głupie uśmieszki, obietnice, że coś się zrobi a koniec końców przeniosą zboczeńca do innej parafii gdzie pracuje z dziećmi czy ministrantami,a ofiary są odtrącone i zostawione z traumą samym sobie (a czasem wygląda to tak, jakby wierni chcieli by ich zlinczować). To jest w porządku? Tu trzeba by być wybitnie wielką pierdołą i jełopem aby nie wykorzystać takich atutów. KK miało dużo czasu aby się z tym uporać i co? I nic. Teraz jak w końcu szambo wybiło, to wyczuwa się jakąś durną narracje, że to źli się czepiają, bo przecież każdy z nas jest grzeszny, kościół składa się z ludzi grzesznych ale przecież sam jest Święty, a tak w ogóle to przecież w Piśmie stoi, że bramy piekielne go nie przemogą. Aż się zbiera na wymioty. To co się teraz dzieje, to jest rezultat systematycznego pierdzenia w stołki i robienia głupot przez szereg członków KK.

 5. Wierzysz, że w ciągu jednego dnia wykonano 3 mln odsłon. Ja nie; myślę, że podkręcono świadomie licznik.

  Jeden dupek z małoznaczącej partyjki powiedział w TVP, że na podstawie tego filmu powinien zadziałać prokurator. Myślę trochę inaczej, że faktycznie prokurator powinien zadziałać, ale w pierwszym rzędzie powinien dobrać się do grubego dupska reżysera, bo ten wiedząc o przestępstwie zataił ten fakt, aby lepiej zagrał w puszczonym właśnie filmie.

  A tak BTW, to członkowie są w partii. 😛

 6. Co się stało z szkolanawigatorow.pl?

 7. Nie wiem, napisałem do Wojtka, ale jeszcze nie odpowiedział

 8. Po prostu kalifornijski server jebnął się. Ot i wsio. Tani hosting tak ma.
  ASHandle: AS13335
  OrgID: CLOUD14
  ASName: CLOUDFLARENET
  ASNumber: 13335
  RegDate: 2010-07-14
  Comment: All Cloudflare abuse reporting can be done via https://www.cloudflare.com/abuse
  Updated: 2017-02-17
  NOCHandle: NOC11962-ARIN
  AbuseHandle: ABUSE2916-ARIN
  TechHandle: ADMIN2521-ARIN
  Source: ARIN

  OrgID: CLOUD14
  OrgName: Cloudflare, Inc.
  CanAllocate:
  Street: 101 Townsend Street
  City: San Francisco
  State/Prov: CA
  Country: US
  PostalCode: 94107
  Comment: All Cloudflare abuse reporting can be done via https://www.cloudflare.com/abuse
  RegDate: 2010-07-09
  Updated: 2018-10-10
  OrgAbuseHandle: ABUSE2916-ARIN
  OrgNOCHandle: NOC11962-ARIN
  OrgTechHandle: ADMIN2521-ARIN
  OrgAdminHandle: ADMIN2521-ARIN
  Source: ARIN

 9. Cieszę się, że zapadło w pamięć.

 10. W latach pięćdziesiątych Kościół przestał nauczać, że ma wrogów i że wierni mają się przeciwko nim modlić. Nowinki liturgiczne i nowinkarskie nauczanie zadomowiły się w Kościele wtedy, a sobór tak zwany stanowił kulminację zwycięstwa modernistów.

  Nawałnica na Kościół w Polsce trwa, a odpowiedzi brak. Prymas przeprasza, arcybiskup poznański przeprasza i tyle. Ludzie wychowani modernizmie właśnie się tak zachowują. Tak wyglądają owoce złej mszy i złego nauczania. Rycerze katoliccy wyrośli dzięki mszy świętej w tradycyjnym rycie rzymskim i tradycyjnemu nauczaniu, które uważane są przez modernistów za antysemickie.

 11. Wczorajszego marszu nie dało się przykryć nawet wspomnianym wyżej filmem, a przemilczanie marszu w „wystrzałowych” Wiadomościach nie zapobiegło temu, że nadany około północy wywiad z Grzegorzem Braunem na YT spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Zainteresowanie wzmogło wyprowadzanie/niewpuszczanie kolejnych zwolenników wczorajszego marszu z/do programu Studio Polska. Jednak media głównego nurtu nie mogły w tej sytuacji pozostawić biednych, niezorientowanych ludzi w niewiedzy i dzisiaj posłanka Joanna Lichocka i red. Piotr Lisiewicz wyłożyli nam kawę na ławę.
  https://niezalezna.pl/271045-lisiewicz-wszystkie-maskirowki-grzegorza-brauna-analiza-metod-szkodliwego-manipulatora

  A tak przy okazji odwołano przyjazd izraelskiej delegacji do Warszawy. Myślę, że nasi bardziej lubią latać samolotem, a tam ciepło o tej porze. 🙁

 12. każdego takiego co że tak powiem ręce mu do dzieci  latają, przekazałabym do klauzury i koniec. Po co było  dopuścić do takiego skandalu.? Może takie tolerowanie tych nieprawidłowych zachowań, to się mogło zacząć od chronienia grzeszków krewniaków i stąd to …. rozlane mleko…

 13. Szczesliwie…

  …  NIE  UDALO  SIE  oszustom smolenskim zakryc marszu przeciw  447…  i Lichocka i Sakiewicz i reszta tej bandy  „platnych pacholkow  narodowych”  juz dawno sie  ZAORALI  !!!   Dzisiaj od samego rana bylam w kilku miejscach ze swoimi sprawami w Grodzisku i Bloniu  i bardzo duzo ludzi mowi  TYLKO  o tym marszu… bylam naprawde pozytywnie zaskoczona wiedza „ciemnego luda”, w tym – de facto – relatywnie mlodych ludzi  !!!

  A Sakiewicz  coz…  klamal  w sprawie bp Wielgusa… w sprawie  447  kompletnie milczal… w sprawie „wizyty” tego troglodyty Mike Pompeo tez  milczal… ale dobrze jest –  dzis juz wiadomo,  ze  Sakiewicz, kurwizor, karnowskie =  ZDRAJCY  i  TARGOWICA  !!!

  Nikt i nic tego  FAKTU  nie zmieni… a  PIERDY  sakiewiczowych presstytutek – m.in.  Lichockiej czy Lisiewicza na portaliku „niezaleznym od rozumu”  sa po prostu  SKANDALICZNE  !!!… dobrze, ze to tylko  NIC  NIEZNACZACA  NISZA  !!!

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.