sie 112021
 

O zjawisku komunikacji masowej piszemy tu bez przerwy i w zasadzie nadziwić się nie możemy, że nie ulega ono żadnej ewolucji, pozostając cały czas w stanie pierwotnie prymitywnym. Zmieniają się media, komentatorzy życia politycznego wydają się być coraz bardziej wyrobieni i jak to się mówiło na podwórku obcykani, a treść komunikatów adresowanych do tak zwanego masowego odbiorcy pozostaje bez zmian. Wszyscy pamiętamy wypowiedź Lisa, który dla podtrzymania dobrego samopoczucia swoich kolegów powiedział, że ludzie nie są tak głupi, jak oni myślą, są znacznie głupsi. Nie wiem gdzie dziś jest Lis, ale mam wrażenie, że postać ta nie interesuje już nikogo. Jego jedynym kolegą zaś jest pilot od telewizora.

Ludzie produkujący komunikaty medialne i opracowujący strategie, także polityczne, jak ognia unikają najważniejszego założenia. Nigdy w życiu nie przyjmą do wiadomości, że odbiorcy tych komunikatów są bystrzejsi od nich, jeśli zaś odwracają się i nie chcą słuchać, to nie dlatego, że nie rozumieją, ale właśnie na odwrót – rozumieją i nie mają ochoty w tym uczestniczyć. Powszechny dostęp do informacji spowodował, że tak kategoria tak zwanych zwykłych ludzi jest w zaniku. Oczywiście nadal istnieją wielbiciele seriali i programów puszczanych w Eska TV, ale komunikaty polityczne adresowane są do nich tylko niekiedy. Media polityczne bowiem mają za zadanie przyciągnąć do siebie osoby z aspiracjami, a następnie oszukać je podając zamiast formatów, które byłby jakoś zgodne z tym, co konsument sam sobie wypracował przeglądając internet, jakieś brednie. Dlatego też trwa uporczywa praca, by cały internet zamienić w fabrykę szaleństwa, a oazą normalności uczynić telewizję państwową i prywatną. To się, w mojej ocenie nie udaje. To znaczy można naprodukować nieprzytomne ilości profesjonalnych nagrań, gdzie poruszane będą tematy jawnie przeczące rzeczywistości dającej się opisywać kategoriami logiki Arystotelesa, ale nie znaczy to, że ktoś w to wierzy. Kłopot w tym, że producenci bredni nie dostrzegą tej niewiary, unieważniono bowiem protest. To znaczy, człowiek nie ma szansy na to, by się temu zalewowi szaleństwa przeciwstawić. Wszyscy bowiem kłamiący w internecie mają za sobą jakieś zaplecze i suma tych organizacji uchodzi w oczach osób niezorientowanych za świat realny. Na tym tle – co widać dość dokładnie – realizuje się pewne sprzysiężenie, które można by nazwać porozumienie inteligenta z chamem. Okazało się bowiem, już jakiś czas temu, że istotą najbardziej potrzebną socjalistycznym inteligentom, nieważne czy z Czerskiej, czy z Rozbrat, jest cham. Im bardziej prymitywny i im mniej rozumiejący tym lepiej. Cała zaś komunikacja masowa służy temu by wychować chama. Jarecki napisał kiedyś, że idiotę, ale myślę, to już przeszłość. Teraz w modzie jest cham.

Świadczy o tym taki oto komunikat ściągnięty z twittera portalu OKO Press

https://www.facebook.com/messenger_media/?thread_id=100016501866424&attachment_id=372540517586082&message_id=mid.%24cAAAABawC822BYmsSpl7MSWwJADCL

Mamy tu próbę zaprzeczenia logice w imię bardzo agresywnej ideologii, a wszystko to jest podane przez ludzi, których przy życiu trzyma jedynie nienawiść i wiara w chama, jako jedyną siłę sprawczą. Ten sam portal realizuje puszczane na fejsie nagrania z miasta Lubin gdzie podczas interwencji policji zmarł mężczyzna będący pod wpływem narkotyków. Jeśli ktoś nie wie o co chodzi, przypomnę – matka wezwała policję, ponieważ jej trzydziestoletni syn, zachowywał się agresywnie, a ona nie umiała sobie z tym poradzić. Policjanci przyjechali próbowali go obezwładnić, on zaczął krzyczeć, że go mordują, po czym stracił przytomność. Prokuratura ustala czy zmarł na miejscu, czy po przewiezieniu do szpitala. W mieście, które nie jest zwykłym miastem, rozpętało się szaleństwo. Zorganizowane grupy mężczyzn i kobiet rozpoczęły walkę z policją. Było wszystko, cały uliczny repertuar, od rzucania kamieniami w drzwi komendy, do wyzwisk i pozowania w kamerze. Treścią owych wystąpień była rzecz jasna brutalność policji, która zabiła niewinnego człowieka. Ja tylko przypomnę, ze Lubin to jest to miasto, w którym, w latach osiemdziesiątych zginął człowiek. Niesiony potem przez swoich kolegów. Zrobiono słynne zdjęcie. Grzegorz Braun zrobił o nim film i był on emitowany w telewizji. Zastanawiam się ilu z tych demonstrantów, ile z tych kobiet wygłaszających prze kamerą swoje oszalałe komentarze, ma świadomość tego faktu? I zastanawiam się też kiedy w Lubinie zjawi się poseł Braun by poprzeć demonstrujących. Mam nadzieję, że tego nie zrobi. Byłoby to wtedy bowiem jawne szyderstwo z misji, którą wiele lat temu podjął. Ludziom zaś, którzy obrzucają kamieniami policjantów można dziś rzec tyle – gdyby policja rzeczywiście was prześladowała, żaden nie miałby najmniejszej szansy na to, by cokolwiek powiedzieć publicznie poza sądem.

Na razie to oni prześladują policję, a czynią to w sojuszu z tymi, którzy napisali ten twitt o Zofii Kossak. Wiem, wiem, Zofia Kossak nikogo nie obchodzi, ważne jest tu i teraz, a tu i teraz zginął ten narkoman, który – o czym mówi przed kamerą wiele osób – był niewinny, uczciwy i bardzo grzeczny. Matka zaś wezwała policję po to, by go uspokoili przed pójściem spać. Szydzę, ale nie mogę się powstrzymać, szczególnie kiedy widzę tlenione piękności ustawiające się do kamery ładniejszym profilem i opowiadające o tym, jakimi kwiatami niewinności są ich dzieci, które zostały porwane z ulicy przez policję i przewiezione do Wałbrzycha czy Głogowa, bo w Lubinie nie było już gdzie ich trzymać. Te dzieci jutro wyjdą na wolność i staną się gwiazdami niezależnych mediów. Im który będzie bardziej agresywny i bezczelny tym większą stanie się atrakcją. W ten sposób właśnie „niezależne media” formatują sobie odbiorcę i w ten sposób zamierzają walczyć o lepsze jutro Polski. Nazwanie tego prowokacją jest eufemizmem. Ilość zaś poprzebieranych w coś wariatów latających po ulicach i mizdrzących się do kamery przy okazji takich tragedii, dawno przekroczyła wszelkie dopuszczalne normy.

Wspomniany tu poseł Braun, przemawiając do nikogo, albowiem poseł Braun nie rozumie, że montując takie komunikaty przemawia do nikogo, opowiadał gdzieś w morskiej scenerii, że współczesna władza jest jak Franz Kutschera. Otóż nie jest i poseł Braun ma tego całkowitą świadomość. Uważa jednak, że produkowanie tego rodzaju komunikatów przysparza mu zwolenników i czyni Polaków bardziej świadomymi okoliczności. Jest dokładnie na odwrót. Poseł Braun wszedł z sojusz z siłami, które zawiązują trwały sojusz z chamem i patusem przeciwko normalnym ludziom. Im bardziej malowniczych porównań używa, tym ściślej wiąże się tym sojuszem. Chamy bowiem nie potrzebują takiego języka, jakiego używa poseł Braun, oni chcą stać na ulicy, rzucać kamieniami i wołać – HWDP – i tyle. Potem zaś ekscytować się tym gdzieś w swoich norach. Poseł Braun zaś chce przekonać samego siebie, że walczy z opresją identyczną jak za Niemca. To jest ta sama klasa, którą zaprezentowało OKO Presse w komunikacie o Zofii Kossak. Dlaczego ludzie tacy jak poseł Braun, albo wczorajsi demonstranci spod sejmu, którzy przyszli oburzać się na dymisję Gowina, w ogóle wychodzą na ulicę? Bo uważają, że inne formy komunikacji są nieskuteczne. Że tylko ich osobista postawa, coraz bardziej dziwaczna i szalona daje im szansę na dotarcie do masowego odbiorcy. To nie jest prawda. Idąc na ulicę ludzie ci zamieniają się, z emitentów treści w samą treść. Stają się medialną sieczką, którą ktoś miesza z nawozem i rzuca w tych kierunkach, co je sobie akurat upatrzył. OKO Press jest producentem takie sieczki i usiłuje nią rzucać w nas, albowiem to nas nienawidzi. O opamiętanie dla całej reszty możemy się tylko modlić.

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/kredyt-i-wojna-tom-i-2/

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/kredyt-i-wojna-tom-ii/

  67 komentarzy do “Potwory naszej wyobraźni”

 1. Stworzenie ruchu antyszczepionkowego i wyjscie z demonstracja wolnosciowa na ulice Katowic daje jakas nadzieje i bylo wazniejszym wydarzeniem, niz smierc jakiegos narkomana z Lubina czy zgon mlodej matki imprezujacej o godzinie szostej rano pod kolami autobusu prowadzonego przez szalonego kierowce. Rodziny poszkodowanych (osierocone dzieci i osamotniona matka) dostana wysokie odszkodowania.
   
  Widac, ze poziom frustracji wsrod mlodych ludzi jest wysoki, bo swiat usuwa im sie spod nog i nie potrafia sobie wyjasnic, dlaczego tak sie dzieje. Jezeli ktos slucha Grzegorza Brauna czy Janusza Korwin-Mikkego, to przynajmniej moze sobie zracjonalizowac tragiczna rzeczywistosc, w ktorej sie znalezlismy.

 2. I dzięki temu mniej się denerwuje.

 3. Dzień dobry. Istotnie, tak naprawdę chodzi o nas. O nasze refleksje i myślenie o rodakach. Po to, byśmy wyzbyli się wszelkiej nadziei na zrobienie czegoś razem i dla siebie. Żebyśmy wciąż powtarzali za Kanclerzem, że można coś zrobić dla Polaków, ale z Polakami – nic. Ja sam czasem nadzieję się na jednego czy drugiego i mimo sporego znieczulenia reaguję impulsywnie, choć jedynie wewnętrznie. Wystarczy przejechać rano przez Warszawę samochodem i człowiek przychodzi do wniosku, że ta depopulacja to ciekawy projekt i trzebaby do tych masonów zadzwonić i podrzucić im parę lokalizacji na projekt pilotowy. Cham bowiem warszawski należy do typów najgorszych. Poza wszystkim jest bezczelny i ma się za coś lepszego. I nic dziwnego. Od dekad jeśli nie setek lat ktoś solidnie pracuje nad tym, żeby ludzie w Polsce niczego nie rozumieli a tych co mimo to oprzytomnieją zabija się urządzając w tym celu wojny. Pierwszy punkt zatem, to nie oburzać się i starać zrozumieć przyczyny. Nie jest też bowiem tak do końca źle. Ja robię zakupy w jednym z nielicznych istniejących jeszcze „Społemowskich”sklepów. I Panie tam pracujące, większość w moim wieku, uświadomiły mi jedno; przeciętny Polak posiada bierną znajomość zasad dobrego wychowania. Z czynną jest tak sobie, ale to już omówiliśmy.

 4. Życzę panu szczęścia w tej niby racjonalizacji.

  Świat stoi naprawdę na głowie, jeśli dorosły mężczyzna wierzy, że mu się rozjaśni od gadania Korwin – Mikkego lub Brauna.

 5. Żal patrzeć jak Grzegorz Braun coraz bardziej przylepia sobie łatkę świra. Szkoda, bo to przecież człowiek o wielkiej kulturze osobistej i erudycji. Pan Gabriel zwrócił kiedyś uwagę, że Braun powinien zająć się tym co umie najlepiej – kręceniem filmów . Pożytek z tego byłby wielki. Nadal czekam na film o Gietrzwałdzie, wsparłem składkę. Na stronie jest komunikat, że zebrano 102% sumy na produkcję filmu, a zamiast tego mamy komunikaty, że żyjemy w Generalnym Gubernatorstwie. Grzesiu trzymaj się!!!

 6. a ja przywołam odległy przykład z serialu pt Homeland /Netlix/ świeżo zaprzysiężona   prezydent USA, mówi do zebranych /tak jak pamiętam/

  …..minęło 100 dni od zaprzysiężenia i przez ten czas nie dane nam było zająć się sprawami społeczeństwa, cały czas mamy do czynienia z prowokacjami odwracającymi naszą uwagę od tego co przysięgałam…zastanówcie się państwo dlaczego i w czyim jest to interesie …

  /w serialu były to prowokacje niejakiego Gromowa itd/

  Serial jest naprawdę dobry, a ten cytat pasuje do nas,

  od półtorej kadencji sejmu nie jesteśmy w stanie poprawić naszego państwa tak jak byśmy chcieli, ciągle  KTOS/COS  rozbija nam nasze plany

  jedyne co to drogi po kawałku możemy oddawać do użytku i nikt tam pijany ani znarkotyzowany, ani z UE nie przeszkadza

 7. w serialu knuł awantury jakiś agent, a u nas chyba całą grupa  agentów

 8. byłem w Katowicach, problem polega tylko na tym, że było wiele transparentów i haseł, które można w mediach głównego nurtu wyśmiać i ośmieszyć cały marsz. Miało być jedno lub dwa hasła a nie całe „zoo”. Tak my tego nie wygramy

 9. tak, ktoś im wmówił, że mają godność przyrodzoną

 10. Poseł Braun przy licznych zaletach ma też kilka wad, jedną z nich jest brak nawyku uporczywej pracy. Filmu o Gietrzwałdzie nie będzie

 11. w portalach typu  OKO PRESS nie ma żadnej wiary w chama,

  cham jest tylko wypełniaczem,

  gdyby wiedział z jaka pogardą jest wykorzystywany przez  podpuszczacza/portal to by w natychmiastowym afekcie podpuszczacza zabił

 12. mnie zajścia w Lubinie niestety kojarzą sie z początkiem BLM, ginie narkoman, dla nas normalnych niestety czarny , dla tych co chcą burzyć całe szczęście , że czarny i się zaczyna. Lubin blisko granicy , da się przywieź swoje bojówki, a po dymisji Gowina, czas wywrócić ten rząd.

  I tak jak chciałem być wierny przekonaniom i poszedłem na marsz w Katowicach i zobaczyłem, że tak my tego nie WYGRAMY , za dużo treści które można skompromitować, tak obawiam sie ,że nawalanie z policją będzie prościej zorganizować.

 13. Ciekawe czym się skończy afera Gowina

 14. Lubin nie jest blisko żadnej granicy. To Niemiec kawał drogi. Najbliżej do Czech

 15. – no niby jako Dzieci Boże – mają… Trudna jest nasza religia, doprawdy. Ale „warszawiacy” są przede wszystkim produktem deprawacji. Komuna wzięła „surowy materiał” z zapadłych wsi i ukształtowała po swojemu. Dziś zmagamy się już z trzecim pokoleniem. I nie widać szans na to, by te zmagania zakończyły się kiedykolwiek sukcesem. Oni po prostu są potrzebni każdej władzy.

 16. Prosze Pani – „my” nie jestesmy zadnym podmiotem w obecnej rzeczywistosci, dopoki nie stworzymy swojego programu, ktory bedziemy samodzielnie, uparcie realizowac, jak Gandhi. Rywalizacja miedzy PiSem i Platforma to jest rywalizacja miedzy przedstawicielami bankow. Roznica jest taka, ze PiS reprezentuje banki amerykanskie i moze francuskie, a Platforma banki niemieckie.
  Gra idzie o to, ktore banki beda windykowac nasza niepodleglosc panstwowa, gdy Polska okaze sie niewyplacalna. Majatek Potockich zostal przejety w Paryzu przez francuskich masonow. Na przykladzie programu „Czyste powietrze” wykazalem, ze moze zniknac 100 miliardow zlotych zupelnie bez sladu i bez efektu dla szarego Kowalskiego, to znaczy zniknie tak, ze nikt nie bedzie wiedzial, gdzie sie podzial ten majatek, a on zostal przejety przez masonow. 
  Takich programow „znikania pieniedzy” sa dziesiatki, a najbardziej znane z nich to walka z klimatem, plandemia covid, budowa sieci 5G, rozne programy socjalne – teraz beda to doplaty rzadu Morawieckiego do wkladu wlasnego na zakup mieszkania. Na koncu zostaniemy bez pieniedzy i bez wlasnosci, jak Potoccy.
  Zeby temu zapobiec, to nalezy walczyc z masoneria, ale to jest walka Dawida z Goliatem, ktora podejmuja nieliczni, na przyklad doktor Krajski. Uwazam, ze ta walka nie jest z gory przegrana i nawet male gesty lub brak naszej zgody na ich propozycje moze wykoleic ten projekt.

 17. A co tu jest skomplikowanego do zrozumienia? Nic. Rzecz w tym, żeby te proste prawdy powtarzać jak mantrę i stosować je w życiu, bo pokus i prób zafałszowania rzeczywistości jest całe multum.

 18. Przede wszystkim kobiety nie powinny mieć możliwości bezpłatnego studiowania, bo przez to sypie się cała struktura społeczna.

 19. „Braun, […] opowiadał gdzieś [..] że współczesna władza jest jak Franz Kutschera”. To akurat moje, a p. Braun powtarza to  nieco innym kontekście. Ja miałem na myśli jedynie sposób, w jaki z tą władzą należy skończyć. I w tym zakresie to jest prawda. Nie widzę też, poza strachem, racjonalnego powodu, by powstrzymywać się przed otwartym rozważaniem rozwiązania kwestii władzy w tenże sposób. Wbrew pozorom ta władza jest bardzo słaba, w zasadzie jakby jej nie było, w przeciwieństwie do realnie silnego garnizonu, jaki miał dystrykcie Kutschera. Kilkanaście dobrze przygotowanych osób jest w stanie… Może dokończę to zdanie innym razem. Ich nikt nie będzie bronił: ani policja, ani ta pseudoarmia, ani reszta. Wszyscy, tu na miejscu, mają ich dość. To jest polityczny humbug niezdolny do jakichkolwiek istotnych działań. M.in. dlatego mają tę ustawę 1066, która w obecnej chwili jest niewykonalna.

 20. Policjanci z Lublinca zostaną przykładnie ukarani.Policjanci którzy bez litości i bezprawnie gnębili ludzi w trakcie tzw.pandemii dostawali nagrody i odznaczenia.Taka polityka karła głupawego.Karzeł Łupawy zwany głupawym gnębi zwykłych pracowitych a promuje patostrim.A tak na marginesie porównanie zwolenników G.B z patostrimem odlotowa socjotechnika .Widzę im bardziej sypie się polityka karła tym bardziej trzeba dowalić konfederacji.Jestem ciekaw kto to kupi jedynie fanatyk karła któremu jak nie będzie stać tej zimy na ogrzanie domu i prąd wytłumaczy sobie że to przez tych łonych złodzieji  i że karzeł da kasę i znowu będzie fajnie.

 21. no zaraz tyle agresji , no to mam trzy pytania

  – kim został zaludniony LUBIN po akcji Wisła, czy ktoś kojarzy, no bo skąd ta skłonnośc do bijatyki /agresji

  – może tam jest centrum narkotykowe – no bo taki stan młodzieńca którego mama prosiła policję o pomoc z czegoś musi wynikać, musi być towaru dużo stąd tanio

  – może tam brak pracy i wszystko z nudów …

 22. Wystarczy ostra zima z niskimi temperaturami .System energetyczny padnie a zanim ciepłownie.Nastanie naprawdę Armagedon który zmusi ludzi do racjonalnego myślenia.

 23. Lubin jest jednym z najbogatszych miast w Polsce i jest tam dużo górników z Górnego Śląska. Muzeum miejskie w Lubinie fetowało ostatnio jakąś rocznicę powstań śląskich i Korfantego.

 24. KGHM Lubin, poszukuje pracowników, podam ulicę  Marii Curie – Skłodowskiej, a więc nie z nudów te awantury

 25. Tam jest wszystkiego po trochu z tego, co Pani napisała, a do tego ponadprzeciętny poziom beznadzieji spotęgowany kowidem. I to działa jak zapalnik. Ale nie rozczulajmy się nad tamtejszą policją, bo sobie wystarczająco nagrabiła przez ostatnie miesiące.

 26. Racjonalne jest opuszczenie aktualnej cywilizacji.

 27. Zgadza się. Wystarczy im wyciągnąć wtyczkę z gniazdka i po nich, ale po co czekać? Znam pewien powiat, w którym na początku pierwszego lokdałnu w ub. r. przeprowadzono z szefową sanepidu krótką rozmowę, podczas której została poinformowana, że jeśli kogoś skrzywdzi, to będzie sobie sama wyciągać pincetką z pewnego intymnego miejsca ciała żyletki itp. artefakty. Podobną rozmowę przeprowadzono z komendantem policji. Obie okazały się skuteczne, choć nie uniknięto incydentów, ponieważ do miejscowości tego powiatu skierowano wobec tego urzędników i policjantów z województwa, ale to też szybko ustało.

  Policja na przykład była do tej akcji przygotowywana już od 2019 r. (komendanci), inne służby również.

  Tak więc należy działać przede wszystkim w terenie. Jak zawsze. A przecież każdy chce żyć, nieprawdaż?

 28. To byla tzw. inicjatywa oddolna?

 29. „Roznica jest taka, ze PiS reprezentuje banki amerykanskie i moze francuskie, a Platforma banki niemieckie.” Ale  czy te banki nie mają gdzieś na końcu łańcucha jednego właściciela?

 30. Tak. Ludzie sporych interesów, którzy od początku wiedzą, co jest faktycznie grane, więc ich stanowisko sprowadza się do „rąbcie frajerów, ale nie nas, bo będziecie płakać”.

 31. Tak, powinno się również zabronić im uczyć się czytać, pisać a zwłaszcza liczyć.

 32. prowokator? Za chwilę za coś takiego zwiną blog gospodarza i wszyscy użytkownicy będą mogli mieć stawiane zarzuty. Brak reakcji nie oznacza, że jej nie będzie.

 33. po Barskiej co nastąpilo

 34. – tak to wygląda. Poza tym, że dość niesmaczne…

 35. Przepraszam za uwagę, ale doktorowi Krajskiemu wszystko się miesza i ma jakieś dziwne zaniki pamięci, do boju nas nie poprowadzi. Masoneria na pewno jest i działa, ale może nie jest najwyższym szczeblem w machinie zła, są pewnie jeszcze „starsi i mądrzejsi”.

 36. Krajski o tym mówi, a Kościół nauczał i przestrzegał w XIX wieku i przed I WS.

 37. Jeżeli plan depopulacji się powiedzie, firmowany małymi, pazernymi łapkami przez Morawieckiego i Niedzielskiego oraz przez podobnych im polityków, to prezesi wielkich banków będą mieli w Europie bezludne tereny łowieckie o areałach wielkości Polski

  Goering przewraca się w grobie z zazdrości.

 38. Tu na szczęście nie będzie tak jak z tym BLM. Tam było bardzo drastycznie – przyciskanie kolanem karku do asfaltowego podłoża. Tu widać wyraźnie delikatną próbę uspokojenia naćpanego gościa. Poza tym sekcja zwłok wyraźnie pokazała, że nie ma żadnych wewnętrznych uszkodzeń. W USA dodatkowo działał czynnik rasowy. Zobaczy Pan, że nic u nas z tego nie będzie. Zresztą już się rozeszło.

 39. Tak? A co z profesjonalnym zlamaniem kolanem krtani zatrzymanemu przez policjanta?

 40. Pan nawet nie potrafi odróżnić dwóch miast polskich: Libina i Lublinca !!! Podpowiem, że w prostej linii są oddalone o 200 km. Zwolennik (wyznawca) Konfederacji nawet tego nie potrafi zauważyć (nie umie nawet czytać ze zrozumieniem po polsku).

  „Policjanci z Lublinca zostaną przykładnie ukarani.” Jest pan sędzię i już zna wyrok? Człowiek, którego zatrzymywali był niebezpieczny dla mieszkańców, chodził naćpany i rzucał kamieniami w okna. Na nagraniu widać, że jest normalna próba zatrzymania człowieka, który zagraża innym. Od tego jest policja. A Konfederacja jest od tego, aby umożliwić Tuskowi i bandzie peło powrót do władzy ( i wykonywanie poleceń Berlina). następnie zostanie zutylizowana.

 41. Nawiazujac do celowych podpalen lasow we Wloszech, Grecji, Turcji, Algierii przez aktywistow klimatycznych:

  nie p***, dawaj zapalki!

 42. Too by tłumaczyło jego wstąpienie na arenę Cyrku w Rozbudowie… A ja myślałem, że z tym facetem można by zrobić coś pożytecznego….

 43. Takich ostrych zim, to mieliśmy w ostatnich latach sporo – nic nie padło. Typowe bredzenia dyletanta, który nie może się doczekać, aby wreszcie coś „walnęło”. Mentalnie dzieciak.

  Np. 2003 średnia była -3,8 C. Nic nie padło. Teraz mamy od lat w granicach -1/+1 C, jednak się trochę ociepla – dla nas to b. dobra wiadomość. Wybudowano też nowe bloki energetyczne. Oczywiście należy to robić dalej i wzmocnić linie przesyłowe, ale żadnego Armageddonu „niestety” nie będzie. Jak go pan chce, to trzeba sobie zrobić samemu. Na przykład może pan podpalić swoje mieszkanie/dom, albo zalać je wodą. Można też skoczyć na główke do pustego basenu.

 44. Też miałem skojarzenie, że może to być prowokacja w stylu BLM. Dlatego od razu sprawdzałem zagraniczne tuby propagandowe (BBC, CNN, RT, AFP, SkyNews). Tam cisza – może gdzieś na pięćdziesiątej pod-stronie coś wspomnieli. Ale to nie ma znaczenia; z Floydem było od razu na głównych stronie i to tygodniami. Tu kilu obłąkańców lub cyników coś będzie chciało ugrać. Srodze się zawiodą.

 45. hehe… wystarczy, ze przyjdzie zapowiadana fala upalow pow. 35°C i na pewno cos walnie

 46. Nie wiesz nie orientujesz się to zapytaj o co chodzi.Podwyżki energii były.Były, obecnie w ramach EU ETS płacimy 54 euro za tonę co2 prognozy są 60-70 tracimy na tym 112mld zł które są wygenerowane z polskiej gospodarki.Obecnie przy najniższych kosztach produkcji energii z węgla w Europie kupujemy z Niemiec bo dzìęki EU ETS  jest to nie opłacalne elektrownie i ciepłownicze są już teraz na skraju bankructwa a co będzie przy ostrej zimie jak trzeba będzie zwiększyć produkcję nic wielkiego wzrosną koszty taka drobnostka a kto koszty pokryję?Optymistyczny wariant to wzrost cen o 30 procent .Nie muszę chyba dodawać że prąd to niezbędny składnik we wszystkich dziedzinach we współczesnym świecie.

 47. Ekologiczne gospodarstwo rolne może się obyć bez prądu, a na pewno bez prądu dostarczanego z zewnątrz.

 48. Lecz się człowieku i to szybko, bo będzie coraz gorzej z Twoim umysłem

 49. Bez przesady!! Malinowy (która to już „kliczka” tego jegomościa na tym forum?), choć oczytany i biegły w każdym niemal temacie, tym razem powtarza propagandowe bzdury. System, o którym wspomina (panel PV + akumulator), może za rozsądne (konkurencyjne do nafty, bądź świec) pieniądze zapewnić skromne oświetlenie LED-owe (kilka do kilkunastu Watów mocy) i niewiele ponadto. Już zasilanie zwykłej lodówki (kilkadziesiąt – do stu kilkudziesięciu W) będzie baaaardzo drogie, nie wspominając nawet o jakiejś maszynie o mocy kilkuset do kilku tysięcy Watów)

 50. Literówka drogi panie , Pan też napisał Libina .Jak typowy zwolennik karła głupawego czepia się pan nieistotnych spraw ale w istotnych i naprawdę ważnych to jak PIS zachowuje się jak wiejski głupek który odziedziczył po rodzicach dom i gospodarstwo a którego wszyscy wokół robią w konia. A to Jarek pożycz 100 złotych jutro oddam ci 50 złotych Jarek boi się odezwać i bierze to za dobrą monetę. Albo wymieniają z Jarkiem srebrne monety Jarka na swoje miedziaki. Przykładów można mnożyć bez liku a to polityka rolna, obronna ,energetyka to jest śmiech na sali tam są dopiero wały na grube mld. Powiedz mi pan jaki jest sens odchodzić w energetyce od węgla i kosztem 2 bln złotych przejść na gaz ruski jak wiadomo że w zielonym ładzie gaz też jest do likwidacji .No to co powie Jarek mnie już wtedy nie będzie .To taki drobny przykład.

 51. Pan to chyba doradza karłowi głupawemu w sprawach obronnych i wmówił mu pan że jak kupi Abramsy to łone pokochają Nas miłością dozgonną i tak srogo nie będą grozić nam  paluszkiem.

 52. Tym razem przyznaję Panu rację, jednak:

  1. Tego miasta nie należało po powstaniu odbudowywać, nie po to zostało zrównane z ziemią, a przy tym odbudowa była zainicjowana przez komunistów, więc z natury zła, pozbawiona wsparcia łaski bożej. Francuzi po I wojnie pozostawili podobnie zrównane przez Niemców jedno z miast na północy, nazwy teraz nie pomnę, i pielęgnują do dziś te ruiny, by wszyscy wiedzieli, do czego zdolni są Niemcy.

  2. Warszawa została zniszczona z powodu grzechów wołających o pomstę do nieba. Mało kto pamięta, ale pierwsza bomba spadła na kamienicę, w której mieściły się burdele, przed wojną zaś miasto było europejskim centrum aborcji. Przed wojna w licznych objawieniach NMP przestrzegała, że jeśli Warszawa się nie nawróci, to miasto spłynie krwią.

  3. Warszawy prawdziwej zatem nie ma od ’44. Jest coś, co ja nazywam Wielką Wiochą  siedliskiem najbardziej w Polsce wysublimowanego chamstwa właśnie.

  (WW) analogicznie do HH – Hanseatic Hamburg, żeby sobie chamy w swoim pomieszaniu mogły rozumu poczuć tę szyderczą nobilitację). Piszę to jako mieszkaniec tego nieszczęsnego miasta od co najmniej 5 pokoleń.

   

  2.

 53. Nie prowokator. Nie uznaję żadnego tabu w wymianie myśli. Jeśli jednak p. Maciejewski uzna, że powyższa moja wypowiedź nie może mieć tu miejsca, to proszę ją usunąć. Ja si przed nikim nie wyprę, iż uważam, że rząd dopuszcza się zbrodni ludobójstwa i jedna z możliwych reakcji na to działanie może być reakcja symetryczna na sprawcach i organizatorach tej zbrodni.

 54. Owszem, ale najpierw trzeba kupić przynajmniej jeden kierat i parę koni.

 55. Konfiskaty i zsyłki, bo działali otwarcie.

 56. I dziwnym trafem za każdym razem regularnie co 4 lata wygrywa partia która już na wstępie na dzień dobry mówi że za wysoką opłatą dostarczy nam pełną opiekę i wszelkie usługi na wysokim poziomie .Będzie nas kontrolować w każdej dziedzinie życia. I wygrywa ktoś z wielkiej bandy trojga albo ich mutacji. A partia która mówi że zajmie się tylko istotnymi sprawami dla państwa i nie będzie gnębić i przeszkadzać swojemu narodowi w jego dążeniu do swoich jakiś osobistych celów jest marginalna wyzywana od oszołomów porównywana z patostrimami  itd itp. Aż system zbankrutuje .

 57. Jeśli celem jest depopulacja to dlaczego z tego wyłamują się Teksas tam doradza jakiś wybitny wirusolog nazwiska nie pamiętam wyłamała się Szwecja, Białoruś i Rosja która udaje jakieś tam ruchy prócz wypuszczenia sputnika nic nie robią. W Polsce szaleją nowotwory to jest prawdziwy zabójca ludzi w średnim i starszym wieku ale o tym cisza nie ważne że umiera na nowotwór w okropnych cierpieniach ważne że ma przy tym katar. Gdzie logika gdzie sens.

 58. Laudetur Jezus Christus

  ” Pan Gabriel zwrócił kiedyś uwagę, że Braun powinien zająć się tym co umie najlepiej – kręceniem filmów . Pożytek z tego byłby wielki. Nadal czekam na film o Gietrzwałdzie,”

  Gietrzwald istnieje w mojej swiadomosci od niepamietnych lat , ale  G. Braun uswiadomil mi waznosc tego szczegolnego miejsca.

  Dlatego sledze i wspomagam modlitwa pielgrzymow , ktorzy wyruszyli z Poznania  1 sierpnia do Matki Bozej  Gietrzwaldzkiej z intencja , o przywrocenie Mszy Swietej Wszechczasow do kosciolow w Polsce i na calym swiecie .Deo gratias

  LEX ORANDI, LEX CREDENDI , LEX VIVENDI

 59. Nawet podczas konklawe nie maj jednomyślności i zgody, dlaczego więc należałoby spodziewać się jej szczególnie w takiej sprawie i w takiej skali? W Chinach też nic wielkiego nie było; pewien Polak mieszkający w CHRL zamieścił na YT film z objazdu szpitali w 8 dniu ogłoszonej tam pandemii. Pod szpitalami było prawie pusto (miasto małe, ok. 12 mln). Nazajutrz pojechał pod miejskie krematorium i tam też nie zauważył zwiększonego ruchu. Późną wiosną ogłoszono w tym mieście, że na kowid zmarło 8. W sierpniu zaś w samym Wuhan ludzie przez kilka dni bawili się z okazji uroczystego zakończenia „pandemii”.  Obecnie gospodarka CHRL pracuje na pełnych obrotach, rzadkością są ludzie w maskach.

 60. Jak to dobrze, ze Niemcy skasowali te burdele i nawet zapobiegli epidemii tyfusu roznoszonego przez zydow.

 61. Niech pan trochę, że się tak knajacko wyrażę, przybastuje. Okay…

 62. I art. 4 p. 2 Konstytucji nadal pozostanie martwą literą. Wprawdzie rząd tej Konstytucji nie przestrzega, co chyba wszyscy w tym gronie są w stanie potwierdzić nie wyłączając Pana, my zaś chcemy działać zgodnie z prawem i ww. zapis, szczególnie druga część p. 2 daje nam takie prawo.

  Tak, przestanę komentować.

 63. Ciekawe kto pana tak rozgrzał do białości ?Tusku czy Jachira ?

 64. W drodze wyjątku, bo już napisałem p. Maciejewskiemu, że nie będę już tu niczego komentował, może znajdzie Pan tu część odpowiedzi na swoje pytania:

  https://www.bitchute.com/video/uaVV7VGqUcMi/?fbclid=IwAR3hk1yE98tHw0h8iy4tBcSmw481PIYhjZvfKyXAWLBaA4dh0s0iPaZdpT4

  Panu Maciejewskiemu i innym osobom zalęknionym pozwolę sobie polecić rozważenie historii Dawida  i Goliata.

  Pana reakcja jest tym, czego oni najbardziej oczekują.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.