mar 262019
 

Proszę Państwa, zamieszczam kolejny wywiad z Baranowa. Przypominam też, że promocja na wcześniejsze numery Szkoły nawigatorów trwa tylko do poniedziałku, potem wszystko będzie znów po starych cenach. Informuję również, że jesienna konferencja LUL, odbędzie się 19 października tego roku w pałacu romantycznym Turzno pod Toruniem. Tak więc – 29 czerwca zamek Kliczków, 19 października pałac Turzno. Pani menedżer z Turzna radzi, by już teraz rezerwować pokoje, bo choc obiekt jest duży, będzie tam jeszcze jedna impreza. Myślę, że z noclegami nie będzie kłopotu, bo obok są miasta Toruń i Bydgoszcz, a dojazd jest o niebo łatwiejszy niż do Baranowa czy Kliczkowa, albowiem jedzie się po prostu autostradą i z niej zjeżdża.

https://prawygornyrog.pl/tv/2019/03/gabriel-maciejewski-i-ryszard-mozgol-emmanuela-malynskiego-wizja-powojennej-europy/

  6 komentarzy do “Wywiad z Ryszardem Mozgolem nagrany w Baranowie Sandomierskim”

  1. Skoro wybor padl na parterowy palac (dwor) w Turznie to jest okazja, zeby zrobic uklon w kierunku wojskowych, ktorych w Bydgoszczy i Toruniu nie brakuje. Proponowalbym wyslac zaproszenia do sztabu i do komendy garnizonu z programem konferencji, zeby przynajmniej kilku oficerow z reprezentacyjnymi zonami moglo nas zaszczycic swoja obecnoscia. Historia Polski jest przeciez w programie szkol wojskowych. Pamietam, ze Mala Encyklopedia Wojskowa Wydawnictwa MON, ktora stala na polce u mojego ojca, nalezala do moich ulubionych ilustrowanych ksiazek w dziecinstwie. Mozna by poprzez konferencje zainteresowac nowe grono odbiorcow i zwiekszyc sprzedaz wydawnictw KJ i byc moze uzyskac dostep do ciekawych obiektow konferencyjnych w przyszlosci. Nie wszyscy wojskowi to sa tzw. trepy, a mundury w palacu dodaly by szyku w stylu plk Waclawa Waredy – pamietnej kreacji Leonarda Pietraszaka z filmu „Kariera Nikodema Dyzmy”, przy czym plk Boleslaw Wieniawa – Dlugoszowski, ktory byl pierwowzorem tej postaci, wcale nie byl takim lekkoduchem i szalencem, jak sie go przedstawia.

  2. obecność garnizonu w Turznie ?  przecież trzaskania obcasami dworski parkiet nie wytrzyma.

  3. Och… zeby tam byl rzeczywiscie parkiet, idealny do tanca, a nie blyszczace chinskie gresy! Mialem przyjemnosc tanczyc na kursie w parze z pewna pania po piecdziesiatce, a wygladala najwyzej na 40 lat, ktora przetanczyla mlodosc w klubach oficerskich w Swietoszowie (niedaleko Kliczkowa) i mimo, ze na tym kursie byly mlodsze pary, to wymiatalismy. Mialem na mysli kadre oficerska i to wyzsza. W Bydgoszczy jest sztab, w Toruniu komenda garnizonu i w Grudziadzu tez sa znane jednostki wojskowe.

  4. Kazdy pan, ktory choc troche opanuje taniec, twierdzi, ze wymiata…

    Taki filmik:

    https://youtu.be/766lv6Vchvk

  5. Przyznaje, ze mialem szczescie i korzystalem z faktu, ze mialem dobra partnerke, ktora tanczyla z gracja i elegancja i dawala sie lekko prowadzic, ale pisze „my”, bo jednak bylismy para na parkiecie.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.