sty 262014
 

Nasz szanowny gospodarz Igor Janke raczył nas wczoraj poinformować, że za rewolucją na Majdanie opowiedział się nie kto inny, ale sam Rinat Achmetow, największy oligarcha na całej Ukrainie, Tatar z pochodzenia, człowiek, który do niedawna murem stał za Janukowyczem, a w czasie poprzedniej rewolucji roku 2005 wyrażał się szyderczo o liderach opozycji Wiktorze Juszczence i Julii Tymoszenko. O ludziach zaś stojących wówczas na Majdanie mówił używając słowa „biomasa”. W czasie wyborów przegranych przez Juszczenkę Rinat Achmetow wręcz straszył opozycję sprowadzeniem do Kijowa „biomasy”, która zmiecie pomarańczowy rząd. Jak widać czasy się zmieniają i Rinat jest dziś całym sercem za biomasą. Tak więc możemy być pewni, że rewolucja zwycięży. Jeśli gangi ją poparły nie może być inaczej. Jest już po Janukowyczu, żeby tylko ten Kliczko nie zrobił czegoś głupiego i nie zgodził się na posadę ministra kultury. Bokserowi to przecież nawet nie wypada. Tu bije po mordzie, a tu minister kultury, kto to słyszał? Już lepiej, żeby Rinat Achmetow został ministrem gospodarki, to by było bardziej sensowne. I kto wie, może zostanie…
Mamy więc sytuację następującą: gangi są za rewolucją na Ukrainie, prezydent Janukowycz próbuje kokietować opozycję, ale raczej mu się to nie uda. Polscy zaś publicyści, ludzie pióra, kultury, polityki są szalenie zadowoleni z tego poparcia, którego gangi udzieliły rewolucji. Dochodzi do tego, że na moją prywatną skrzynkę przychodzą podpisane przez nich listy do premiera Tuska, który winien natychmiast zająć jakieś stanowisko wobec wydarzeń na Ukrainie. Jednym słowem Tusk powinien przyłączyć się do gangów w następnej kolejności. Może jednak nie? Może poczekać na oficjalny komunikat rządu w Berlinie, albo gdzie indziej jeszcze? Może rząd w Pradze wyda jakieś oświadczenie w sprawie tej rewolucji? Dlaczego znowu my mamy być pierwsi?
No ale co to za pomysł, żeby to oni byli na następnym miejscu lisy po Achmetowie? A nie Tusk z Komorowskim? To może źle wyglądać. Najpierw polska opozycja jedzie na Ukrainę, Kukiz, telewizja Republika itp., potem Achmetow, a teraz czynniki oficjalne? Czy to do pomyślenia? Rysuje nam się tu przecież jakaś hierarchia, od mniej ważnych do najważniejszych. Najpierw pojechał Jarosław Kaczyński nie wiadomo po co, potem Wildstein, potem wystąpił Achmetow, a teraz piszą listy do Tuska, żeby też coś powiedział w sprawie rewolucji. Na koniec wystąpi Angela i przyjmie w czasie oficjalnego spotkania boksera Kliczkę. No i wtedy będziemy już mieli całkowitą, absolutną pewność, że demokratyczne standardy będą od tego momentu jedyną rzeczywistością na Ukrainie. Nawet Achmetow się im podporządkuje i nie będzie już załatwiał swoich spraw po staremu. Będzie grzeczny, miły i sympatyczny i nigdy już nie powie o ludziach zgromadzonych na Majdanie „biomasa”. Będzie mówił po prostu „ludzie” albo wręcz „obywatele”. I będzie fajnie.
Popatrzmy teraz na listę ludzi, którzy wystosowali ten list do Tuska, żeby się na listę poparcia za Achmetowem wpisał. Kogo tam mamy? Mamy tam na przykład znanego reżysera teatralnego Jana Klatę, ale mamy także dla równowagi Barbarę Fedyszak Radziejowską. Mamy posła na sejm Roberta Biedronia i polityka Władysława Frasyniuka. Mamy na liście fundację „Zobacz jestem”, która zajmuje się pomocą dzieciom i dorosłym mającym problemy emocjonalne i Michała Komara, który niedawno w Tygodniku Powszechnym z takich właśnie problemów się zwierzał. Prócz Komara, tego wiecie, co go Targalski w „Dzieciach resortowych” opisał i on ma przez to problemy emocjonalne, na liście jest także nazwisko profesora Krasnodębskiego z uniwersytetu w Bremie oraz profesora Andrzeja Nowaka z Krakowa. Oni jak mniemam nie mają problemów emocjonalnych, takich jakie mieć może Anna Bikont z GW, która także domaga się, by premier Tusk poparł rewolucję na Ukrainie, czy Wanda Rapaczyńska prezes Agora S.A. O dziwo na liście nie ma Anny Grodzkiej. Jestem trochę zawiedziony, bo bardzo na nią liczyłem, no ale widocznie ktoś się zreflektował i nie podsunął pani Ani tej listy z obawy, że wielu ludzi jej niechętnych może nie złożyć tam swoich podpisów, a przez to ucierpi cała akcja i nie będzie tego fantastycznego efektu, tego całkowitego porozumienia ponad podziałami.
Wygląda więc na to, że wreszcie uzyskaliśmy tak wyczekiwany efekt jedności narodowej, jedności ponad podziałami. Czy to nie wspaniałe? Nie tylko prawica nie walczy ze sobą, ale zgoda zapanowała wszędzie. Bo każdy rozumie jak ważne są sprawy rozgrywające się na Ukrainie dla przyszłości naszego kraju. Każdy rozumie, że nie będzie wolnej Polski bez wolnej Ukrainy, rozumie to nawet Rinat Achmetow, który także powinien się znaleźć na tej liście. Nie mówię, że jako promotor, ale jako zwykły człowiek, jako członek ukraińskiej biomasy, który przyłącza się do apelu Polaków do ich premiera.
Być może będziemy mieli szczęście i ten fantastyczny efekt przerodzi się w coś na kształt doktryny państwowej. Doktryny, której istotą będzie podwykonawstwo. Kiedy gdzieś trzeba będzie przeprowadzić jakąś rewolucję Polacy, jako ludzie wprawieni i obyci z okolicznościami stać będą na placach i ulicach, może – kto wie – może będą się nawet ganiać z milicją. Być może nawet w Rosji już niedługo dojdzie do takich wypadków. Potem zaś odbiorą swoją skromną pensję zawodowego rewolucjonisty i ustąpią miejsca innym, dojrzalszym i pewniejszym siebie oraz bardziej świadomym zadań, które koniecznie trzeba przeprowadzić w kraju ogarniętym rewolucją. Jeśli ktoś będzie zgłaszał jakieś wątpliwości program publicystyczny, w którym wystąpią: Krasnodębski, Nowak, Fedyszak Radziejowska, Rapaczyńska, Bikont, Biedroń i panie z Fundacji „Zobacz…jestem”, rozwieje je samymi tylko uśmiechami.
Zwyciężyliśmy. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Tylko skrajnie nieodpowiedzialne elementy mogą myśleć inaczej.

Na stronie www.coryllus.pl mamy już cztery portrety bohaterów naszego komiksu o bitwie pod Mohaczem. Można tam także kupić poradnik „100 smakołyków dla alergików” autorstwa Patrycji Wnorowskiej, żony naszego kolegi Juliusza. No i oczywiście inne książki i kwartalniki. Jeśli zaś ktoś nie lubi kupować przez internet może wybrać się do sklepu FOTO MAG przy stacji metra Stokłosy, do księgarni Tarabuk przy Browarnej 6 w Warszawie, albo do księgarni wojskowej w Łodzi przy Tuwima 33, lub do księgarni „Latarnik” w Częstochowie przy Łódzkiej 8.
4 lutego zaś, w Gdańsku, w Manhattanie odbędzie się mój wieczór autorski. Początek o godzinie 17.00.

  43 komentarze do “Zwycięstwo! Gangi poparły rewolucję!”

 1. Przepraszam, czy Pan pisze o liście prawdziwym?

 2. Nawóz historii uczesniczy w histerii 😉

 3. Nie chcę być traktowany jak biomasa więc proszę o odpowiedź dlaczego nad moim komentarzem z wczoraj, w którym cytuje wypowiedź Louis-Ferdinand Céline i linki ciągle jest na żółto napis „Twój komentarz czeka na akceptację moderatora.”

 4. Tak, dostałem dziś taki list z prośbą, bym się do niego dopisał.

 5. Rinat Achmetow to nowy człowiek, czy taki zwyczajny? Chyba nowy.

 6. Do Romana Heila – przeczytałam. Życiorys Pańskiego ojca jest piękny i zarazem ”zwyczajny” dla Polaków z tamtego okresu.

 7. Tak sobie na marginesie, nic odkrywczego:
  – 1915 – Mitteleuropa –
  – 2004 – 9 państw bez przymusu przystąpiło do programu
  – 2014 – (sto lat później) Ukraina ???

 8. Kilka zaakceptowanych komentarzy i kolor żółty znika. 🙂

 9. No to się nie chwal chłopie, co? Po prostu się nie chwal….

 10. Jaki nowy? Już w 2005 było o nim głośno, był najbogatszy na Ukrainie i co? Cały czas jest nowy?

 11. kilka dni temu , pod którymś tekstem coryllusa , opowiadałam o naszych w Krakowie bitwach z ZOMO itp pod ARKĄ PANA …..

  oglądam relacje z ulic kojowskich i tak mi ich cholernie żal ..

  jeszcze przyjdzie czas na próby podsumowania …

 12. z ulic kijowskich

 13. Pig Busines czyli się szykuje demokracja oligarchiczna współczesnego typu w stylu amerykańskim tylko z pominięciem 200 lat inkubowania biomasy, od razu przeskakujemy do obozów FEMA a na ustach mamy ociekające krwią frazesy o szczęściu biomasy, biedni bracia ukraińscy, hodowla biomasy metodą intensywną jak z Pig Business https://www.youtube.com/watch?v=ALHBLnflm0U

 14. Achmetow (jak widac na salonie) nie jest – „zwyczajny” – świeże bogactwo, jego oligarchiczna dzialałność ciągnie za nim cmentarzysko, jest słupem jakiejś koterii, dostał od niej rozkaz i działa….. a koszty są .. cały ten Majdan to 700 tys hrywien dziennie.
  Oligarchowie ta taka nowa (z ostatniego XX- lecia) grupa wymyślona po to, aby pełniła funkcje słupów finansowych,….

 15. Czyli mają swoich, ukrytych w cieniu Właścicieli 🙂 To network, sieć a może nawet sidła.

 16. Po co list do Tuska?! On działa! Sam dziś gdzieś przeczytałem że Pan Premier „Wyraził nadzieję że sprawy na Ukrainie zakończą się pozytywnie” No,działa chłop.

 17. A kiedy będziemy mieli ulicę Pana imienia?

 18. nie tylko z tamtego okresu , dla mnie też jest piękny i budzi we mnie szacumek

 19. Ukraińcy jeszcze nie wiedzą co czynią

 20. właśnie dlatego mi ich żal…. jak się ganiałam z ZOMOWCAMI po mszy na początku stanu wojennego , to też nie wiedziałam co czynię…… przecież skąd miałam wiedzieć … wtedy

  Przepraszam … zajrzałam na moment na salon …. i dostałam jak zwykle ataku śmiechu czytając jak coryllus tresuje niektórych … ale jakoś mi ich nie żal , bo powinni wiedzieć co czynią… 🙂

 21. acha … supeeeeeer wpis elig emerytki na NB … po prostu himalaje głupoty ……

  a w komentarzach , że nasz gospodarz jest niebezpieczny … i to słuszne … człowiek myślący jest niebezpiczny .. dlatego współczesna edukacja odmóżdża…

 22. Jakiś czas temu , już nie pamiętam gdzie znalazłem tę informację , przeczytałem że Putin chce stworzyć konsorcjum zbożowe , do którego oprócz Rosji ma wejść Kazachstan i właśnie Ukraina.

 23. coś się z czasem wyjaśni , do pewnego stopnia …. warto zawsze czytać strony biznesowe finansowe itp ….

 24. Panie Gabrielu ,,,, zmieniam temat na moment … ale bliższa ciału koszula .. czyli Kraków …. Na blogpress jest nowy gadającygrzyb …. o jutrzejszych krakowskich eventach … właściwie komplet danych …. …. czyli o Oświęcimiu

 25. Panie Romanie i wtedy i teraz chodzi o kasę , wtedy Stalin potrzebował pieniędzy na karabiny i czołgi (w 1980 r miałem okazję czytać „Tajną historię ZSRR” , taką drukowaną na powielaczach , i historia wielkiego głodu jest mi znana ) wracając do chwili obecnej , takie konsorcjum zbożowe stworzone przez Putina byłoby zagrożeniem dla innych konsorcjów , prawdopodobnie tych , które finansują tę rewolucję Ukraińską .

 26. Ba,Kazachstan,najlepsze pszenice makaronowe durum,jest’ szto zachwatit’.

 27. widziałam te ubikacje … no świetne , takie zbiorowe, można się integrować.

  Muszę się w końcu wybrać do muzeum … ale nie w najbliższy wtorek 🙂

 28. acha … poszukuję kontaktu z Eugeniuszem Kulwickim… osobistego … On mieszka w Krakowie ,,, ale ochrona danych osobowych … ja zajrzę do muzeum . Pozdrawiam

 29. Panie Romanie , jeden gang zostanie zastąpiony innym , i to tym gorszym bo to GANG LICHWIARZY , a ci nie mają litości o czym przekonujemy się codziennie . Obrabują Ukraińców ze wszystkiego , uczynią z nich niewolników tako jak i z nas uczynili .

 30. Panie Romanie proszę mi nie proponować HITÓW INTERNETOWYCH , OGLĄDANIE CZEGOŚ TAKIEGO UWŁACZA MOJEJ INTELIGENCJI I GODNOŚCI .

 31. Też zmieniam temat na moment:

  „Amerykańscy miliarderzy w Auschwitz”

  „Chcesz spotkać amerykańskich gigantów finansowych? Sprzedać im pomysł? Być może trafia się niepowtarzalna okazja. W Polsce są Carl Icahn i Michael Milken.

  Przyjeżdżają w celach poważniejszych niż biznes. Powodem ich wizyty są Obchody Dnia Pamięci o ofiarach Zagłady w 69. rocznicę wyzwolenia Auschwitz.

  W tym roku obchody będą miały szczególny wymiar. Do Polski z całego świata przyjedzie kilkudziesięciu ocalonych, którym towarzyszyła będzie ok. 60-osobowa delegacja Knesetu oraz przedstawiciele parlamentów krajów europejskich, Stanów Zjednoczonych i Kanady.
  Na czele grupy izraelskiej staną przewodniczący frakcji rządzącej koalicji Jariw Lewin oraz lider opozycyjnej Partii Pracy Isaak Herzog. Delegacji polskiej będzie przewodniczył wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk.

  Kim jest Carl Icahn? Jeden jego wpis na twitterze potrafi wstrząsnąć kursem Apple, największej spółki na świecie.

  Michael Milken to z kolei legenda finansów. Posłużył za pierwowzór Gordona Gekko, bezwzględnego rekina, w którego 1987 r. wcielił się Michael Douglas w filmie „Wall Street”.

  Oprócz nich wśród gości znaleźli się między innymi Sheldon Adelson, prezes i akcjonariusz Las Vegas Sands oraz kongresmen Eric Canto”

 32. zaginiony ląd to kobieta , czyli ja 🙂 … Przyniosę dokumenty z IPN to się wyjaśni ….. Ja przyjdę , tylko trochę choruję przy mrozach , chciałabym jak najszybciej …. ale mam też już trochę lat …… P. Kulwicki to emerytowany prof POlit Krak . Jest jego opowieść video w internecie historiamówiona taki projekt muzeum prlu w hucie … zamkniętego …… A to dowódca mojej Mamy …..

  przepraszam , te ubikacje świadczą o czymś … ale głównie o tym że możemy się śmiać z Rosjan

 33. gadającygrzyb dokładnie rozpracował kto jest kto …..

 34. Do kompletu danych:Auschwitz ceremony financed by 'King of Fun’
  Stewart Rahr, a self-made billionaire with a reputation for fun and generosity, put up $600,000 to fly half the Knesset and other dignitaries to the death camp.

 35. Oni nie kupią nic od nas. To tak nie działa. Najwyżej mogą sobie coś wziąć. Dlatego są miliarderami. Kupić to mogą od innych miliarderów. Putin może nie mieć kompleksów jak popatrzyć na słupki w rankingach. Ale jego sieć nie jest tak dobrze utkana.

 36. Janukowycz to niestety słaby kontrrewolucjonista, chwila zawahania i po zawodach, przypomina się tu Mikołaj II, Ludwik XVI , Karol IV a trzeba było brać przykład z Chin parę czołgów i spokój na Tienanmen. Prawowicie ustanowiona władza nie powinna się wahać.

 37. Janukowycz się nie waha. Wie aż nadto dobrze skąd wyrastają mu nogi a dodatkwo nie jest przecież Saddamem ani Kadafim. Kurtyna opadła, koniec spektaklu. On tylko jeszcze wychodzi do publiczności bo ma w scenariuszu bisy.
  Przypomina mi to dowcip o tym jak do drzwi Świetego Piotra co chwila słychać pukanie. Święty Piotr otwiera ale tam nikogo nie ma. Wreszcie się zasadził i otworzył zanim usłyszał pukanie, złapał delikwenta i pyta o co chodzi. A tamten pokazuje za siebie i mówi „Właśnie mnie reanimują”…

 38. Dziś na różnych forach narodowcy wrzucają informacje z Węgier, Rumunii, Rosji i Ukrainy
  o tym, że jest scenariusz ograniczonej interwencji zbrojnej Węgrów i Rumunów na Ukrainie
  w wypadku zaostrzenia sytuacji i realnego zagrożenia mniejszości. Najśmielej o tym mówią Rumuni.
  Informacje nie są zweryfikowane, ale tego typu informacje weryfikuje się zazwyczaj post factum.

 39. Węgry i Rumunia mogą to zrobić dla Rosji ale nie będzie trzeba.

 40. Węgry mają teraz dobre układy z Rosją, może car oko przymknie ja jakieś przesunięcie granic,
  bo te granice Węgier, Rumunii i Ukrainy to jest bardzo umowna kwestia.

 41. @Roman Heil
  Panie Romanie Heil zarówno ubikacje jak i sanitariaty mają jakieś sensowne zastosowanie , natomiast HITY Z INTERNETU to rozrywka dla baranów .

 42. Nie zrozumie baran lwa .

 43. Nie waha? To gdzie te czołgi?

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.